Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) DarthSun válasza Doky586 (#50850) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, itt csak az oprendszer retro, a koncepció lényege hogy a 98 minél újabb gépen fusson. S1366- ra is felmegy még, láttam a neten, valamint a retro topikban kolléga is jelentkezett szabályos képmentéssel.
S775 - félretro :D , így nevezem.

(#50852) Armagedown válasza Doky586 (#50842) üzenetére


Armagedown
őstag

Nekem egyszer hoztak egy ilyen Dell laptopot, hogy újratelepítsem, XPnél újabb nem fog menni vele, mert nincs rá videokártya driver, az XPhez való driver kényszerítve telepíthető, de finoman szólva sem lesz úgy jó a teljesítménye :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#50853) Doky586 válasza Armagedown (#50852) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#50854) Armagedown válasza Doky586 (#50853) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem tudom, hogy miért mutatod ezt a képet, már sokszor láttam :D
Az Intel GMA900 nem olyan fejlett, mint a Radeon 9800 Pro.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#50855) Doky586 válasza Armagedown (#50854) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

GMA 900 windows 7 driver re rákeresve azonnal van találat. Nem értem miért mondod hogy nincs.

(#50856) Armagedown válasza Doky586 (#50855) üzenetére


Armagedown
őstag

Nincs olyan, ami működik is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#50857) brabbitz válasza Doky586 (#50855) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Én az Intel oldaláról raktam fel egyet. Le is futott rendben, de újrainditás után sem ismerte fel az Eszközkezelő, Intel kezelőfelülete se volt sehol, mintha nem történt semmi. Meg nyilván Aero se.

Ahogy kolléga mondja, nem megy valamilyen oknál fogva. Kár érte. :(

[ Szerkesztve ]

(#50858) Doky586 válasza Armagedown (#50856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor tegyetek bele bármilyen régi dedikált vga kártyát (amihez tuti akad w7 driver) és problem megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#50859) quailstorm


quailstorm
nagyúr

GMA950 a minimum a Win7-hez, sajna a 900 sehogy nem fog menni.

(#50860) pibácsi


pibácsi
senior tag

Mi lehet az oka? Van egy XP-m és szoktam Paragon-biztonsági mentést csinálni. Legutóbb a mult héten, amikor is a C meghajtón a szabad rész 33,9 GB-volt.Így lett elmentve. Viszont, amikor legközelebb beindítottam a gépet, akkor pillanatok alatt lement 33,6 GB-ra, majd kicsit később 33,3 GB-ra.A frissítéseim ki vannak kapcsolva, így a háttérben automatikusan ne tud frissűlni semmi.Keresem az esetleg feleslegesen letöltődött dolgokat, de semmit nem találok már két napja, amióta kutatom. Mi lehet még ami "titokban" megeszi a helyet. Most azóta tartja a 33,3 GB-ot. Hogyan lehetne megnézni, hogy mi töltődött le utóljára? Gondolok itt valami kóbor-kalóz programra, ami valami levéllel, vagy megnyitott oldallal bejött és símán a háttérben dolgozik. A futó progik között nem találok semmit.
A segítségeteket előre is köszönöm. Mondjuk nem azt, hogy cseréljem le az XP-t, mert az nagyon jó eszköz egyébként, ha nem engedem rá az internetet. Szépen lehet vele dolgozni.
Üdv. Pibácsi

(#50861) ekkold válasza pibácsi (#50860) üzenetére


ekkold
őstag

Nem lehet, hogy a lemezen az aktuálisan használt virtuális memóriát növelte meg azzal a néhányszáz Mbyte-al? Menyi RAM van abban a PC-ben?

[ Szerkesztve ]

(#50862) pibácsi válasza ekkold (#50861) üzenetére


pibácsi
senior tag

Bocsánat, nem jártam most erre, köszi a választ.
4GB-os RAM van a gépben. Persze ezt nem mindet tudja használni. Azt hol tudom megnézni, hogy a virtuális memóriát esetleg nem növelte-e meg. Azóta csináltam megint egy visszaállítást és ugyanúgy kezdte 33.9 GB-al és szépen - pár nap alatt lement 33.3 GB-ra ezt most tartja, tehát valami állandóra beállt.Átnéztem megint mindent, ahol lehetséges a veszteség. Egyelőre így hagyom, nem idegelem magam.
Köszi mégegyszer.
Üdv. Pibácsi.

(#50863) akaido válasza pibácsi (#50862) üzenetére


akaido
addikt

Az alábbi képen szemléltve ott tudod ellenőrizni, hogy a Windows állítja be a virtuális memóriát vagy pl. Egyéni méret beállítási lehetőségnél pl. fix 2048 MB-ra állítva van-e.
Leírás.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#50864) pibácsi válasza akaido (#50863) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi, megnézem, ha kell módosítom.

(#50865) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Adott egy régi laptop, XP+win7 van rajta 2 partíción. Épp csinálok róla biztonsági másolatot, de fontos hogy bootolható módon legyen meg. Ezért AOMEI-vel (külső pendriveról bootolós verzióval) leklónozom sector by sector, de a másolat vinyó bele rakva az eredeti vinyó helyére, nem bootol. Az adatok mindkét partíción látszanak, ha USBs házban külső vinyóként rakom be egy másik gépbe a másolatot. BIOSt stb semmit nem piszkáltam a másolás után, ugyan abban a környezetben nem indul a másolat, ahol indul az eredeti. Mi lehet a gond?

(#50866) DarthSun válasza nihill (#50865) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Tippem szerint az AOMEI a gond. Használd a HDClone- t. Rajta van a Hirens boot DVD- n, én arról bootolom, vagy a honlapja : [link].
Néhány egyéb klónozó után én is jártam így, nem indult, evvel meg minden ok.

(#50867) nihill válasza DarthSun (#50866) üzenetére


nihill
őstag

Jó a tipp, ez lett végül a megoldás. Az adatmentés topicban ajánlott MiniTool Partition Wizarddal másolva egyből bootol utána.

(#50868) Armagedown


Armagedown
őstag

Megjelent egy Windows XPn is futó, friss Chromiumon alapuló böngésző, a neve Supermium
Videó is készült róla.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#50869) ekkold válasza Armagedown (#50868) üzenetére


ekkold
őstag

Supremium telepítő letöltése közvetlenül
(32 és 64 bites verziók): [link]
Ami még nagyon hasznos (sőt mondhatnám fontos), használható rajta a legnépszerűbb chrome kiegészítő, az : uBlock Origin
Otthon mindenképpen kipróbálom majd.

[ Szerkesztve ]

(#50870) ekkold válasza ekkold (#50869) üzenetére


ekkold
őstag

Supermium telepítő, WindowsXP SP3, kb. idáig jut el:

A telepítőt kicsomagolva, és úgy elindítva pedig eddig:

Sajnos ez így semmire sem jó.
Majd kipróbálom W7 alatt a 64 bites verziót.

Esetleg a hibaüzenetben szereplő DLL megvan valakinek, hátha azzal már elindulna...?

Szerk:
Egy másik XP-s gépen meg ez jön:

Szerk2: Win7-re a 64 bites verzió felment, és működik.

[ Szerkesztve ]

(#50871) Armagedown válasza ekkold (#50870) üzenetére


Armagedown
őstag

A megoldás benne van az általam linkelt videóban is :U

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#50872) ekkold válasza Armagedown (#50871) üzenetére


ekkold
őstag

Azt nem értem, hogy aki kiadta az ki sem próbálta, hogy valóban telepíthető-e XP-re.
Amúgy igazad van a telepítőből kibuherálva a lényeget, az már működik XP-n.
Aki nem akar vele szenvedni itt van egy sima zip fájlban,
csak ki kell bontani és lehet indítani. [link]
7zip önkibontóba tömörítve ugyanez, csak így sokkal kisebb a fájlméret: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50873) Doky586 válasza ekkold (#50870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem telepítetted az sp3 után kiadott 6év frissítéseit.. :((

(#50874) ekkold válasza Doky586 (#50873) üzenetére


ekkold
őstag

Az az érdekes, hogy maga a böngésző működik, csak a telepítője nem jó.

Amúgy igen, elképzelhető, hogy kimaradtak frissítések, csakhogy a megadott rendszerkövetelményeknél csak XP-SP3 szerepel, és nem az, hogy SP3 + az utána kiadott frissítések.
Az sem mellékes, hogy aki megpróbálja telepíteni azoknak a zöme bele fog futni ezekbe a hibaüzenetekbe. Ha valamely további konkrét frissítés kell hozzá, akkor illett volna kiírni a követelményeknél...

Sőt a jövőbeni elképzeléseknél írják, hogy win2000-re is jó lesz! Ez utóbbi igen érdekes lenne, mert a win2k sokkal kisebb hardverigényű mint egy XP, és méretre is drasztikusan kisebb. Magyarán nagyon sokféle "őskövületen" lehetne használni.
Annak idején sokáig használtam, és a win9x-ek után ez végre egy stabil rendszer volt. Virtuális gépen most is telepítve van.

[ Szerkesztve ]

(#50875) DarthSun válasza ekkold (#50874) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem úgy van :D Virágzik a modern retró. Win98SE, XP is igen modern implementációk vannak. Ha mindkettő a retrókedvelő profi programozók modjaival lefrissítve, akkor semmi gond. A legmodernebb böngészők települnek, biztonságosan működnek. Mindegyikre RyZenen is futó univerzális imageket szerkesztettem, csak össze kell gyűjteni a modern moddokat. Persze itthon nem igen megy, és/vagy kevesen tudnak róla, nem érdekli a népet. Külföldön sokkal népszerűbb, lásd Vogons szálak, Zone94, Loew driverek, Olasz XP imagek, stb, ezeket kell egy csokorba ágyazni. Egy retró kedvelőnek a legmodernebb gépen is futnia kell a 98/XP- nek, alapkövetelmény ma már.
Persze ismétlem, hiába dokumentálom, töltöm a képmentéseket, valójában csak legyintenek rá, a többségnek gőze nincs a modernizált retróról. A naptárazott hardverre hivatkoznak kapásból, ami persze kell, de a hivatkozott szál problémáit az életben nem fogja megoldani.

(#50876) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ha valaki netezni szeretne XP-vel, akkor nem hogy az SP3 után kiadott frissítéseket, hanem még a POSReady dolgokat is érdemes feltenni, mert a TLS frissítés csak POSReady-re érkezett.
Valamint sajnos érkeztek API bővítések sima frissítésekben, egy WinRAR (nem emlékszem már hanyas) nem ment fel teljesen fel nem frissített XP-re.

Amúgy az az olasz XP, az XP Integral edition nagyon jó. Kiváló GUI-s telepítő, ahol választhatsz pl. hogy kell-e .NET 4.0 vagy sem. Meg alapból netre felkészített legfrissebb XP-t kapsz. Nincs tele vérpistike szeméttel meg warezzal. Viszont fél óra alatt kapsz egy használható XP-t. Hátrány, hogy angol, szóval a magyar nyelvhez külön fel kell rakni a magyar nyelvet egy tutorial alapján. (de legalább a tutorial és a nyelvi fájlok szintén meg vannak osztva az olaszok oldalán)

[ Szerkesztve ]

(#50877) DarthSun válasza quailstorm (#50876) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem kicsi Angol tudással sem probléma, oprendszerszinten sztem már mindenki tudja mit hol talál.
Az ilyen modernre moddolt verzióknál nálam a jelentősége nem is abban van hogy böngésző is fut rajta, hanem hogy egyátalán telepíthető modern gépre, ki lehet próbálni pld a régi bencheket, 3DM01 már Win7 alatt is fals/belassul. Game esetén pedig van néhány 98- as, ami nem fut XP- n. XP korabeli játékok általában futnak Win11 alatt is, de ott is van kivétel. Retró géppel nyilván megoldható, de van hogy modern gépen szeretném látni.
A böngésző meg amolyan +feeling.

(#50878) ekkold válasza ekkold (#50869) üzenetére


ekkold
őstag

Kijött egy újabb verzió a Supermium-ból. Ez már gond nélkül települ XP SP3-ra, és rendben működik!

(#50879) pibácsi


pibácsi
senior tag

Én feltettem a Supermiumot és sikerúlt is. Sajnos nehezen indúl, sokat gondolkozik. Amúgy működik, ha lassan is.. Nehézkes. Nekem sajna ez a kereső nem jön be. Ezen kivűl a feladatklezelőben chrome exet megnyitja 10 sorban. Sokkal többet foglal, pl.mint a Firefox. Tudom ajánlani a MyPal programot. Az nagyon jó, ugrik, teszi a dolgát. Igaz, hogy alapban a DuckDuckGo-val keres, de be lehet állítni akár a Google-ra is, vagy másra. Szuper jó.
Üdv. Pibácsi.

(#50880) ekkold válasza pibácsi (#50879) üzenetére


ekkold
őstag

A MyPal-ra van hatékony reklámblokkoló kiegészítő? Anélkül ugyanis elég sok oldal egyszerűen használhatatlan.

(#50881) pibácsi válasza ekkold (#50880) üzenetére


pibácsi
senior tag

Van, az uBlock origin ésmást is elfogad, elég sok letöltő progi is jó hozzá. Nekem nem ment rendesen a firefox, több oldalt nem volt hajlandó normálisan kezelni, ezért kezdtem el keresni mást. Többet kipróbáltam és ez bejött. Telepítéskor lehet portable és telepítendő verziót is választani. Örülök, hogy rátaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#50882) pibácsi válasza ekkold (#50880) üzenetére


pibácsi
senior tag

add-ons Firefox-ból lehet válogatni.

(#50883) ekkold válasza pibácsi (#50882) üzenetére


ekkold
őstag

Jól hangzik, a hétvégén felteszem és kipróbálom.
A Mypal weblapján jelen pillanatban elérhető:
Old version - 29.3.0,
és
New unstable version - 68.13.7
Melyik verziót használod?

(#50884) Armagedown válasza pibácsi (#50879) üzenetére


Armagedown
őstag

"Nekem sajna ez a kereső nem jön be"
Ez nem kereső, hanem webböngésző.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#50885) pibácsi válasza Armagedown (#50884) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi, igazad van. Így is lehet mondani, ill. csak így lehet mondani.

(#50886) pibácsi válasza pibácsi (#50882) üzenetére


pibácsi
senior tag

Hozzáfogtam a supremiumot "felöltöztetni". A chrom add ons-ból fel lehet tenni az ublock original-t, a letöltő oldalakat és még pár dolgot fogad. Lassan indúl, tölt be a RAM-ba, de azután megy. Pl. ami nem jön be sem a Firefoxon nálam, sem a MyPal-on pl. a facebook, az itt símán hozza az oldalakat videókat, képeket stb.
Nem tetszik, hogy sok helyet foglal. A feladatkezelőben. 9 sorral 1.326.300.-at ad, míg a MyPal 5 soron 983.200-at ad ugyanazon oldalak betöltésekor. Érdekes. Nem rossz ez a "supremium" sem, csak talán több türelem kell hozzá. Amúgy van, hogy az oldalakat lövi egyből. Most pl. azt alkalmazom.

Üdv. Pibácsi.

[ Szerkesztve ]

(#50887) pibácsi válasza ekkold (#50883) üzenetére


pibácsi
senior tag

A MyPal-ból a 68.13.1b (32 bit) használom. Ez akadt a kezembe először és azóta sem cseréltem. Angol nyelvű. Alapba az exe fájl 68.12.0 .8579. A telepítéskor van lehetőséged portable és telepíthető változatot választanod. Szépen fel lehet "öltöztetni" a Firefox add-onsból.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#50888) pibácsi válasza phanfantom (#46) üzenetére


pibácsi
senior tag

Van egy mentőprogram, úgy hívják, hogy "Paragon Backup & Recovery™ Az enyém 2012-es változat. Ez biztonsági mentést (teljes mentés) készít az egyes meghajtókról, ebben az esetben a "C" meghajtóról, megőrízve mindent az adott időpontról. Ezt akkor kell elkészíteni, amikor úgy gondolom, hogy a rendszerem jól működik. Ezután, ha baj van, akkor vissza lehet állítni a rögzített időpontra (Recovery). Természetesen ez úgy jó, ha a "C" meghajtón semmi más nincs, csak a rendszer, adott esetben pl. az XP. Amúgy lehet a "C"-re is dolgozni, de viszaállítás előtt minden ott lévő más adatot , videót, képeket át kell tenni egy másik meghajtóra, mivel a viszaállításkor minden módosúl, adott esetben el is tűnik. Visszaállítás után ezeket visza lehet hozni a "C"-re, ha dolgozni akarunk tovább velük. Van lemezről bootoható kivitel, amikor "kék halállal" elmúlik a gép és úgy kell visszahozni, de van a "C"-re telepített változat.Ha korábbi változatot hozok vissza, pl. 2018-ast, akkor kiegészítem a mostani időpontra még hozzácsatolt progikkal stb. Ezután csinálhatok egy újabb mentést a mostani dátummal. Én évek óta használom főleg a telepített változatot és még nem csalódtam eddig benne. Persze, másik meghajtóra, esetleg pendrive-re kell menteni és nem a "C"-re. Előre ki szoktam jelölni egy "Bizt.mentések" gyüjtő mappát és azon belűl az adott időre nyitok egy másik mappát, abba mentek, amihez azután már nem szabad hozzányúlni, beletörölni, átnevezni stb. mivel akkor már nem tudja felismerni, ha vissza akarod állítni.
Hosszú voltam, de nagyon tudom ajánlani.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#50889) pibácsi válasza ekkold (#50883) üzenetére


pibácsi
senior tag

Összehasonlítottam a MyPal-t és a Supremiumot egy kicsit. A MyPal 163 MB, a Supremium 273 MB helyet foglal. A feladatkezelőben a MyPal elindítva és 4 db.oldal megnyitásakor 5 sort nyit meg összesen kb. 500900 memória használattal, a Supremium 9 sort foglal kb. 1330200 m.használattal ugyanazon 4 oldal megnyitásával. Mivel nagyobb, így nehezebben is indúl és lassabban is mozdul. Amúgy működik, de nem mindent nyit meg, amit a MyPal megnyit.
Hát ennyi a tapasztalat.
Üdv. Pibácsi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.