Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Ace Ventura válasza nbl2 (#21999) üzenetére


Ace Ventura
addikt

:R :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22002) Lenry válasza Ace Ventura (#22000) üzenetére


Lenry
félisten

ég és föld... szerintem... (és a 2GB az amiben abszolút boldog)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22003) PazsitZ válasza Ace Ventura (#22000) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem van jelentőssége, én pl decemberben vettem még 512-t az addigi 512 mellé.

Alapvetően egy kicsit nagyobb igényű program esetén volt max gond, önmagában a win nwm volt addig sem lassú.
Viszont már egy netbeans/visual studio futtatásakor is könnyen akadozott a rendszer a sok swapolás miatt.
Most 1GB-val sokkal jobb a helyzet.

- http://pazsitz.hu -

(#22004) Ace Ventura válasza Lenry (#22002) üzenetére


Ace Ventura
addikt

na neeeeee!! Annyit nem ér nekem :DDD 1 gigára rábeszéltetek :K

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22005) Lenry válasza Ace Ventura (#22004) üzenetére


Lenry
félisten

nem is azért írtam... csak tapasztalat, hogy az abszolút akadásmentes, hűdenagyonjól működéshez 2GB RAM kell az XP-nek... persze 1GB is már elegendő

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22006) gjon


gjon
csendes tag

Üdv
Kérdésem a következő lenne: hol lehet azt megnézni, hogy mikor volt utoljára bekapcsolva/használva a számítógép? Van ilyen jellegű naplófájl XP alatt, ami az indítás időpontjait, paramétereit tárolja, vagy külön program szükséges hozzá?
op.rendsz: XP (SP3)

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#22007) Ace Ventura válasza Lenry (#22005) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm. :R :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22008) Lenry válasza gjon (#22006) üzenetére


Lenry
félisten

ennyire zavar, ha valaki más is használja a gépedet? :U :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22009) joe2005 válasza gjon (#22006) üzenetére


joe2005
senior tag

Vezérlőpult>felügyeleti eszközök>eseménynapló>rendszer

"Have you tried turning it off and on again?"

(#22010) nbl2 válasza Lenry (#22005) üzenetére


nbl2
senior tag

Az XP-nek nem is de a programoknak amiket futtatsz igen. ;)

Never give up!

(#22011) gjon válasza Lenry (#22008) üzenetére


gjon
csendes tag

Nem a saját gépemről van szó, de többen is használjuk a gépet és (sajnos) voltak/vannak belőle félreértések.
joe2005: köszi a segítséget!

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#22012) klambi válasza klambi (#21997) üzenetére


klambi
addikt

valaki? megoldás, javaslat? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#22013) R válasza kételkedem (#21957) üzenetére


R
aktív tag

kössz,
eltávolítottam a directx-et, most nem engedi felrakni újra...
DXError.log-gal problémázik...Please refer to DXError.log and DirectXlog.log in Windows folder to determine problem.
Megoldási javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#22014) R válasza R (#22013) üzenetére


R
aktív tag

[02/25/09 14:12:00] module: dxupdate(Oct 27 2008), file: dxupdate.cpp, line: 175, function: GetDXVersion

Failed API: RegOpenKeyEx()
Error: (2) - A rendszer nem találja a megadott fájlt.

Current DirectX may be a older version which does not have directx key in the registry.

(#22015) fagy53


fagy53
nagyúr

Üdv!
Ha bejött a win, lehet váloztatni a megnyíló progik sorrendjén, vagy eleve elrendelt?

(#22016) nbl2 válasza fagy53 (#22015) üzenetére


nbl2
senior tag

Persze, hogy lehet.

futtatás/menyitás beírod: Msconfig ott az automatikus indításnál látod, hogy mi indul el és milyen sorrendben. megváltoztatni pedig a registriben tudod.
futtatás/menyitás beírod: regedit és itt kiválasztod a köv füleket: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] és itt már tudod modosítani a sorrendet. ;)

Never give up!

(#22017) R


R
aktív tag

a log fájl kitörlése nem műxik
hang sincs enélkül b...
plz help

[ Szerkesztve ]

(#22018) akaido válasza fagy53 (#22015) üzenetére


akaido
addikt

A kérdés több oldalról is megközelíthető, ugyanis a windows szolgáltatásaira is gondolhatunk, il. az egyéb autostartoló progikra is. Pölö az AutoRuns programmal manipulálhatod ezeket, vagy egyéb autosartot molyoló programokat is alkalmazhatsz. szerk: nbl2 kolléga a registry matató módszert írta le.
Az Indítópultba is "drag_and_ dropppolhatsz" progikat.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22019) akaido válasza klambi (#21997) üzenetére


akaido
addikt

BootCamp?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22020) fagy53


fagy53
nagyúr

nbl2 és akaido köszönöm nektek a gyors válaszokat, fel is használom őket. :R

(#22021) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!Mikor rámegyek a Vezérlőpult\Biztonsági központ\Legújjabb frissíések keresése a Windows Update Webhelyen akkor erre a lapra dob ki:Kép amint látjátok a böngésző címsorában a windowsupdate.microsoft.com-van.Erre van valami megoldás?Ha kézzel írom be akkor bejön a Google figyelmeztető oldala hogy"The requested URL was not found on this server",azaz a kért URL nem található ezen a szerveren.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22022) R válasza R (#22013) üzenetére


R
aktív tag

:Y

(#22023) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sokszor előfordul, hogy szeretnék letölteni egy programot, és az IE kiirja, hogy az ön biztonsága érdekében erről a weblapról az IE letiltotta a fájlok letöltését.Hogy tudom ezt a figyelmeztetést kikapcsolni?Xp alatt van ez, vista alatt nem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22024) nbl2 válasza Ace Ventura (#22023) üzenetére


nbl2
senior tag

Ne használj IE-t nem biztonságos, Inkább Firefox-ot vagy Operat ajánlom.

Never give up!

(#22025) R válasza nbl2 (#22024) üzenetére


R
aktív tag

ez hülyeség (moonman ki tudja fejteni)

[ Szerkesztve ]

(#22026) nbl2 válasza R (#22025) üzenetére


nbl2
senior tag

Miért?

Never give up!

(#22027) R válasza R (#22017) üzenetére


R
aktív tag

most sikerült feltolni egy 9.0c-t, de h pontosan jó lesz-e annak, aminek kell még nem mertem kiptóbálni :W

(#22028) lúzer válasza nbl2 (#22026) üzenetére


lúzer
veterán

talán neked kéne bizonyítani hogy nem biztonságos, te állítottál valamit.

tudsz olyan weboldalt ami IE alatt fertőz, FF alatt nem?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#22029) PazsitZ válasza nbl2 (#22026) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez így önmagában nem igaz.
A friss IE (bár konkrét adatom nincs, de) feltehetőleg van olyan biztonságos, mint bármely szintén friss, alternatív böngésző.
A korábbi régi alapverziók pl (IE6) viszont valóban mára sebezhetővé váltak :K .
Sőt manapság az FF egyre nagyobb terjedésével potenciálisan támadhatónak érdemessé teszi ezen böngészőt is. :U

- http://pazsitz.hu -

(#22030) nbl2 válasza lúzer (#22028) üzenetére


nbl2
senior tag

Bocsi, de azt hittem ezt mindeki tudja, nem akarok bizonyítani semmit, elég annyi, hogy az egyiket a microsof csinálta a másikat meg nem. Egyébként a közelmúltban volt az IE-el gond egy biztonsági rés amit gyorsan be kellett foltozni, és még biztos lesz is. Én csak erre gondoltam.

Never give up!

(#22031) Ace Ventura válasza nbl2 (#22030) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ezzel mit akartál mondani, hogy az egyiket a MS csinálta a másikat nem? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22032) nbl2 válasza Ace Ventura (#22031) üzenetére


nbl2
senior tag

Igen. :P

Never give up!

(#22033) Sk8erPeter válasza nbl2 (#22030) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mondd, ezen a hülyeségen sokat gondolkoztál? :C

Sk8erPeter

(#22034) Sk8erPeter válasza R (#21948) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nem jó a 9.0c? A directx visszafelé is kompatibilis.

Sk8erPeter

(#22035) Cxgrav válasza Sk8erPeter (#22033) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Biztos nem akart rosszat :B

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#22036) Ace Ventura válasza nbl2 (#22032) üzenetére


Ace Ventura
addikt

gratulálok! :W

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22037) Sk8erPeter válasza Ace Ventura (#22023) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megvan a megoldás!
"Az Ön biztonsága érdekében az Internet Explorer letiltotta a fájlok letöltését erről a webhelyről. A beállítások megjelenítéséhez kattintson ide..."
Na, ez a szöveg többet nem jelenik meg, ha a következőt teszed:
Tools - Internet Options - Security - Custom Level - Downloads rész - "Automatic prompting for file downloads"-nál kattints az Enable-re.

Nálam angol IE van, magyar IE-ben ilyesmi: Eszközök - Internetbeállítások - Biztonság - Egyéni szint - Letöltések - Fájlok automatikus letöltése. (utóbbi nem biztos, hogy pontosan így van, de hasonló)

Sk8erPeter

(#22038) bazsiba válasza Sk8erPeter (#22037) üzenetére


bazsiba
csendes tag

Sziasztok.
Segítség kéne. Speckó vistás problémám lett, hátha volt már valakinek és segíteni tud. 32 bites ultimatet raktam fel a laptopomra és ha leersztem a fedelét hibernálódik, viszont a hibernációból visszatérve nem jon vissza a kép. Felzúga masina csak egyszeüen fekete marad a monitor. Mitől lehet, megoldási javaslatok?
előre is köszi.

(#22039) Tosee válasza bazsiba (#22038) üzenetére


Tosee
őstag

Szerintem eltévesztetted a topicot... Ez nem a vistás topic! :U
itt találod...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22040) Ace Ventura válasza Sk8erPeter (#22037) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Müködik, köszönöm! :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22041) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség:

Területi és nyelvi beállításokon belül

Szabványok és formátumok > Testreszabás > Rendezés

két opció van

1. Alapértelmezett
2. Technikai

A munkahelyemen van egy program aminek a Technikai beállítás a jó.

Ezzel nincs is baj, szépen beállítom, de ha kikapcsolom a gépet vagy újraindítom visszaállítja alapértelezettre.

Hogy tudnám megcsinálni, hogy alapon Technikai legyen a beállítás? :F

Valahol át lehet ezt állítani, hogy többet ne keljen minden indítás után foglalkozni vele?

Előre is köszi! :U

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#22042) Poctar válasza Mr.Skyline (#22041) üzenetére


Poctar
senior tag

Szerintem ha rendszergazdai profilban állítod be akkor megfogja jegyezni. ;)

(#22043) Mr.Skyline válasza Poctar (#22042) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Rendszergazdai profilom van és nem jegyzi meg. :(

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#22044) Poctar válasza Mr.Skyline (#22043) üzenetére


Poctar
senior tag

Találtam itt egy leírást, bár nincs benne sok használható infó.

Lépj be csökkentett módba és ott állítsd be rendezési módot.

Szimplán rendszergazdai profillal használod a gépet vagy van egy saját profilod ami rendszergazdai jogosultságokkal van ellátva? Munkahelyi hálózati belépés, stb van, nincs?

(#22045) Pilács


Pilács
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy hallottam ill. olvastam is arról, hogy a már működő XP oprendszert át lehet vinni (HDD áthelyezés) másik gépre (ami eltér az előzőtől hardveresen) anélkül, hogy össze omlana, ill ujra kellene telepíteni, szal hogy van egy olyan parancs amivel készenlétbe lehet hozni az XP-t az áthelyezésre. Csak sehol nem találom újra meg, ebben tudnátok nekem segíteni?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#22046) akaido válasza Pilács (#22045) üzenetére


akaido
addikt

[link]

"1. módszer
Ez az egyszerűbb, mivel csak egy registry értéket kell módosítani, vagyis inkább eltávolítani. Ez a kulcs pedig a HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\Enum
A teendőnk tehát az, hogy a Start menü Futtatás mezőjébe gépelt regedit paranccsal elindítsuk a regisztrációs adatbázis szerkesztőt, és itt kikeressük a fenti kulcsot. Ha megvan, akkor töröljük az egész Enum ágat és álltsuk le a gépet.
Ezután jöhet az alaplapcsere, és a remény, hogy a valószínű kékhalál helyett a rendszer inkább az új hardver felismerését fogja a képernyőre tolni, és a driverek beolvasása után a megszokott Windows asztal fog feltűnni a képernyőn.
2. módszer
Ennél a módszernél szükség van egy külső segédprogramra, mégpedig a Microsoft Windows XP Service Pack 2 bevezetési eszközök nevű csomagjára. Ez tartalmazza a Sysprep programot, ami azzal a céllal készült, hogy segíten a rendszergazdáknak a Windows XP Service Pack 2 több számítógépre való telepítésében, de az alaplapcsere káros hatásainak kiszűrésére is jól használható.
A program ablakában alul ki kell pipálni a Minitelepítés használata, a Ne legyen újragenerálva a biztonsági azonosítók és az A nem plug and play hardverek felismertetése beállításokat, a leállítási mód legyen Leállítás és ezután kattinthatunk a Visszazárás gombra.
A gép ekkor le fog állni és kicserélhetjük az alaplapot. Indítás után aztán meg kell adnunk a regisztrációhoz nélkülözhetetlen adatokat (név, sorozatszám, stb.), és ha minden jól ment, akkor az új hardver felismerése után bejelentkezik a régi rendszerünk, a korábbi beállításokkal."

Vagy másik leírás:
[Alaplapcsere XP újratelepítés nélkül]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22047) Pilács válasza akaido (#22046) üzenetére


Pilács
senior tag

Hállelúja! Köszönöm! :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#22048) Gyuszi999 válasza nixx-21 (#12998) üzenetére


Gyuszi999
csendes tag

tudom h kicsit késő, és nem néztem meg kaptál-e már válazt, de nálam is volt ilyen, és sikerült megoldanom...:D

a windows update egyszercsak lekapcsolt, és nem lehetett sehogysem visszakapcsolni...

nálam a következő okozta: egy Virtumonde-fetőrzés

az ilyen spyware cucc, ami sok fájlt megfertőz, indításkor már a memóriába kerül, letiltja a windows update-et és különböző vírusirtónak tűnő cuccokat akar letöltetni...

sok scanner-rel próbáltam megtalálni és kiírtani, se PANDA, se NORTON, se Vundofix, se symantec, semmi nem segített, csak 1: Bitdefender Online Scanner

ezzel scanneld be a géped, megtalál mindent

nálam volt egy dll file, amit nem tudott törölni (ott lesz, hogy delete failed)

az a dll file indításkor elindul, és már tölti is a vírust a memóriába, és 2 fontos folyamattal védi magát, tehát a Windows-ból semmiképpen nem tudod majd törölni

én leírtam a nevét, bebootoltam windows CD-ről => javítókonzol megkeresed a dll-t (nálam c:\Windows\System32 - ben volt, és hülye neve volt), és törlöd azonnal...

del akármi.dll

ha több ilyen törölhetetlen dll-t is jelzett a scan, mindet töröld

ezután indítsd a windows-od, és voilá az update menni fog :D

ja és hagyd végigmenni az online scan-t, mert nagyon sok fertőzött fájl lehet, ls az online scan előtt, és a törlések után is sztem vmilyen antivirussal scan-neld be a RAM-ot, nehogy benne maradjon vhogy

[ Szerkesztve ]

(#22049) gs20 válasza Sk8erPeter (#21902) üzenetére


gs20
tag

Köszi a tippet!
A linux-cd-s dolgot próbáltam annak sem ment. arra tudok gondolni, hogy a win7 partíció simán hozzá lett csapva az xp-shez, és nem tudom a win7 újított-e valamit az xp-hez képest fájlrendszer ügyileg, felhasználói jogosultságok terén, de azt láttam neten, hogy win7 alatt pl a korábbról meglévő xp-s rendszerkönyvtárakat nem lehet törölni. Hát nálam ugyanez a helyzet, csak fordítva :D
Valszeg marad az említett újrarakás mint megoldás, lassan úgy is egy éves lesz a win rajta, már kezd egyéb téren is rendetlenkedni.
Köszi a segítséget!

E=MZ²

(#22050) Sk8erPeter válasza gs20 (#22049) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olyan nincs, hogy valamit nem lehet törölni :D
Olykor saját tulajdonba kell venni a könyvtárakat, hogy tudj velük valamit kezdeni.
Vagy külső, akár bootolós program.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.