Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) birno válasza birno (#943) üzenetére


birno
addikt

UP

(#952) mr_knight válasza birno (#951) üzenetére


mr_knight
senior tag

van fent a gépeden tűzfal vagy antivírus és egyéb társai ? lehet, hogy azok zavarják be.

(#953) FehérHolló válasza moonman (#950) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi szépen!
Utánanézelődök.

Skynet is real. It's called Google.

(#954) dany27


dany27
őstag

hello

egy kérdés kb 2hete előjött h miko indítom a windózt akko mielőtt jönne a töltő képernyő az előtt kiírja h rendszertölté s hibás boot ini file használatával!
Helye: C:/windows/

Ez vírus vagy csak a windóz rúgja az utolsókaT?? Volt két vírusom lehet annak a műve
Ezek voltak:
Trojan-Proxy.Win32.Delf.bh
Email-Worm.Win32.Luder.a

Előre is köszi!!!

Edit:
közben megnéztem az indítás és helyreállításban nos ott amikor szerkeszteni akarom akko az írja hogy A fájl(c:/boot.ini) nem található!
Létre hoz egy ilyent!

[Szerkesztve]

(#955) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Kicsit ideg vagyok kérlek értsetek meg...


Van egy vinyóm a samsung 250Gb Pata tele adatokkal.

Tegnap 2x spontán újraindulás 1x teljes fagyás, semmi se segít reset. Nem indul el a WINDOWS jönnek az állapotjelzők újraindul (csökkenttettmód vgamód mindent kiprobáltam) gépet szét szed por kifúj ram vga ki tisztogat semmit nem ért.
Winyó kölcsönkér rendszer fel és ezt láttja CAMPSENG CP''5!4N (MÁR A BIOSBAN IS) és a winben csak 6gb lát nem engedi incializálni ...
Kábelcsere már látja az egész partíciót csak nem engedi inicializálni, vagyis katt aztán nem történék semmi

Mit tegyek? Így még scandiskelni se took...
Segítség kellenének az adataim

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#956) mr_knight válasza dany27 (#954) üzenetére


mr_knight
senior tag

rendszer visszaállítás nem segít rajta ? a boot.ini -be mi szerepel ?

(#957) mr_knight válasza MZsoltee (#955) üzenetére


mr_knight
senior tag

szóval van egy samsung winyód ami nem nagyon akar működni és te kölcsönkértél egy winchester-t amire ideiglenesen felraktál egy XP-t, majd az XP-ben megnézted a samsung winchester tartalmát és csak 6GB-ot látott nem? :F lehet, hogy a winchestered megadta magát!

(#958) rdi


rdi
veterán

Sziasztok,
van egy 1998-ban készült programom, ami valószínűleg win 98 alá lett fejlesztve Delphyvel.
A program Cd-ről teszteket tölt be, amiket saját ablakában jelenít meg. Win XP alatt futtatnám, ámde pont ezeket az ''oldalakt'' nem tudja megjeleníteni, csak egy nagy szürke ablakot mutat.
Az egyszerűbb módszereket már próbáltam, a progi 65 ezer színt és 600x800 -as felbontást igényel.

Fej! Tor! Potroh!

(#959) mr_knight válasza rdi (#958) üzenetére


mr_knight
senior tag

kompatibilitási mód nem segít rajta?

(#960) dany27 válasza mr_knight (#956) üzenetére


dany27
őstag

amint írtam ha szerkeszteni akarom az indítás és helyre állításban akkor azt írja h nincs ilyen file kíván e létrehozni!!

(#961) Gááboor


Gááboor
tag

Heloo
lenne egy olyan kérdésem , hogy csatlakoztattam egy bluetooth eszközt a usb-csatolón keresztül, a szoftverén keresztül látja a további eszközöket de adat átvitel nincs, mert a hálozat kapcsolatoknál -bluetooth netw.-nél az szerepel , hogy hálózati kábel nincs bedugva. Na ez mit jelent ha egyszer csatlakoztattam usb-n.
Légyszi segítsetek..

(#962) mr_knight válasza dany27 (#960) üzenetére


mr_knight
senior tag

akkor hozd létre a fájlt :)

(#963) dany27 válasza mr_knight (#962) üzenetére


dany27
őstag

de nem fogom h kopp üres boot ini-vel h indul a gép!!
Volt miko annak a tartalmát én vélethenül kitöröltem pedig csak egy sort akarta nah akko el se indult a gép most meg megy :S
Ez nem inkább vmi hüle vírus?

(#964) mr_knight válasza dany27 (#963) üzenetére


mr_knight
senior tag

most végkép nem értem, hogy mi a problémád. eddig azt írtad, hogy létre akar hozni egy boot.ini -t, mert nem találja... akkor most van boot-ini -d a gyökérkönyvtárban vagy nincs? gondolom van, mert akkor nem tudna a rendszer miröl bootolni.

(#965) rdi válasza mr_knight (#959) üzenetére


rdi
veterán

sajnos nem. én a directx-re gyanakodok.

Fej! Tor! Potroh!

(#966) Tosee válasza Tosee (#906) üzenetére


Tosee
őstag

up :F

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#967) Blade!!! válasza Chili7 (#945) üzenetére


Blade!!!
tag

Próbáld meg áttálítani valami másra. Pl. Mindíg bekapcsolva. Ha ez nem segít akkor keresd meg az RMclock Utility programot a gépeden és nézd meg annak a beállításait. Mert az szerintem nem win. alap program.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#968) dany27 válasza mr_knight (#964) üzenetére


dany27
őstag

nevetni fogsz de nincs bott.ini file az egész C-n :Y

(#969) Blade!!! válasza dany27 (#968) üzenetére


Blade!!!
tag

Nem kötekedésképp gondolom csak elírtad, de bott.ini nem is lesz max boot.ini. Azt pedig a c gyökérben találod, de rejtett rendszer file. Előbb engedélyezned kell, hogy láthasd. A legegyszerűbb, ha beteszed egy másik xp-s gépbe a hdd-t és a másikról másolsz egy boot.ini-t a te meghajtódra. Ha ez megvan tedd vissza a hdd-et. Ha indul akkor készen vagy, ha nem akkor tegyél be egy winxp telepítő lemezt, boot-olj be róla. Amikor ott tartasz, hogy megkérdi mit szeretnél nyomsz egy j-t! (javítás javító konzol segítségével vagy mi). Ott vársz pár másodpercet amíg betölt valami bill. illesztőt, kiválasztod a windows-od aztán beírod ezt:
''fixboot'' megkérdezi biztos-e azt mondod igen, aztán beírod ezt ''fixmbr'' megint megkérdezi megint igen. Újrabootolsz akkor már mennie kell.
Ha olyan winxp telepítőd van ami nem kér serialt azzal nem biztos, hogy lesz javító konzol lehetőség mikor boot-olsz róla.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#970) Liberator


Liberator
tag

Hali! Ha a sajátgépben be akarok lépni valamelyik meghajtóba ez az abalak fogad: http://www.ladisslauss.extra.hu/images/error.bmp Ötlet :F

(#971) moonman válasza Liberator (#970) üzenetére


moonman
titán

talán megsérült az explorer.exe. CD be és sfc /scannow

[Szerkesztve]

(#972) zsoi válasza heim (#934) üzenetére


zsoi
senior tag

AZ scf-t átmásolod a path-ba (-> ezután megfog jelenni a gyorsindítás alatt)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#973) zsoi válasza dany27 (#968) üzenetére


zsoi
senior tag

Másik partíción is lehet a boot.ini ha jól emléxem...
Blade!!!-hez még annyit: bootcfg -lehet hogy erre is szükséged lesz a javító-konzolban.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#974) Hujikolp


Hujikolp
őstag

hali! igen érdekes problémával állok most elö. (legalábbis nekem érdekes)
van egy mappa, pontos nevén EUReKA és van benne ez epizódok, meg a feliratfile, mást én nem tettem bele. Egynéhány ujraindítás után egyszerüen nemtudom eléri a mappát. Mindig ezt az üzenetet dobja be: E.\EUReKA nem érhető el. A hozzáférés megtagadva. Ha ráviszem az egeret akkor üress mappaként mutatja, tulajdonságoknál 0 bájt. pedig van benne vagy 4,5 giga adat. maga az adat nembaj, kivan irva, de törölni sem tudom, semmit nemtudok vele tenni, és foglalja a helyet. Csökkentett módban ujraínditottam, majd rendszergazdával belépés, de akkor is a hibaüzi volt. másik particiós xp-vel is megprobáltam, de azon is hibát ir ki.
Mit tudok tenni? Én még arra gondolok h amikor indul a win, akkor xp-nél van az a ''DOS''-os scandisk, hogy az lehet h megoldaná, de akkor ezt hogyan érjem el, h lemenjen?

(#975) Liberator


Liberator
tag

HI! Ha nyomok egy Windows javítást akkor meg fog valami változni?

(#976) kraftxld válasza Hujikolp (#974) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#977) Blade!!! válasza Liberator (#975) üzenetére


Blade!!!
tag

Próba szerencse, de szerintem semmi.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#978) Hujikolp válasza kraftxld (#976) üzenetére


Hujikolp
őstag

lefutott, sajnos eredmnytelenül, még mindig zárola van vagy mi :O

(#979) kraftxld válasza Hujikolp (#978) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor csökkentett módban tessék futtatni, vagy rendszervinyó esetén felajánlja, hogy következő indításkor a win betöltése előtt megcsinálja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#980) Hujikolp válasza Liberator (#975) üzenetére


Hujikolp
őstag

ha csak az explorer.exe sérült meg, akkor még meglehet probálni valamit:
ha indul a gép, és az asztalt sem hozza be meg ilyenek, akkor a feladatkezelövel el kell inditani az msn-t, valamelyik barátodtól elkérni az explorer.exe filét, és felülirni a tieddel. felüliráskor lehetnek gondok, mintpedig: nemengedi törölni a filét, vagy ilyesmi, akkor az alábbi progiszerüvel lehet lecserélni: [link] ha lecserélte a filét, akkor parancssorból inditsad el. utána elvileg mennie kell, kisebb gondok lehetnek vele, ammig beáll a te rendszeredhez.

Nekem egyszer volt egy olyanom, h teljesen megsérült, vagy eltünt a file, így megtudtam oldani. probáld meg. de azért probálj meg elötte a filéröl biztonsági másolatot csinálni. Csak saját felelöségre!

(#981) Hujikolp válasza kraftxld (#979) üzenetére


Hujikolp
őstag

a következö win betöltésekor sem produkált semmi változást. (így csináltam elsöre)

(#982) Blade!!! válasza Hujikolp (#981) üzenetére


Blade!!!
tag

Lehet, hogy valamiért tényleg törlődött a jogosultágod a mappához. Elvileg van orvosság az ilyen esetekre. (volt hogy valaki saját tulajdonba helyezte a mappáit és újratelepítés után ugyan az fogadta mint téged, de a köv. lépések megoldhatják)
Sajátgép megnyit->Eszközök->Mappa beállításai->Nézet fül->Egyszerű fáljmegosztás használata (ajánlott) Pipát szedd ki!->OK.
Utána rámész a mappára amit nem engedett elérni. ->Jobb egérgomb->Megosztás és Biztonság->Biztonság fül->Hozzáadás->Írd be ''Mindenki''->ok (most visszatértél a biztonság fül-re) Itt választd ki a mindenkit és alul pipáld ki a teljes hozzáférést.
Ezután alul speciális gomb->tulajdonos fül->Kiválasztod azt a nevet amivel be vagy lépve->alul bepipálod a tulajdonos cseréje....-ot->alkalmaz (asszem rá fog kérdezni, hogy biztos vagy-e benne ha nem az sem baj.) Mindent bezársz ok-zol amit csak lehet.
Ha ezek után sem lehet belépni akkor lehet hogy megszívtad.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#983) Hujikolp válasza Blade!!! (#982) üzenetére


Hujikolp
őstag

nemengedett hozzáadni semmit, minden levolt ott tiltva, szerintem marad az h berak másik gépbe slavenek, aazt kiderül h lehet-e valamit alakítani. :U

azért köszönöm a segítségeket :R

(#984) Blade!!! válasza Hujikolp (#983) üzenetére


Blade!!!
tag

A többit nem próbáltad? Tulajdonos cserét megcsináltad attól függetlenül vagy azt sem engedi?

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#985) birno válasza mr_knight (#952) üzenetére


birno
addikt

Van, de tűzfalban ki van kapcsolva, vírusírtóban viszont nem tudom.
Nod32 van, de a Client compatibility-nél Higher Compatibility van állítva az iexplorer.exe-hez.
Annak úgy jónak kellene lenni nem?
Vagy mit nézzek még meg a vírusírtónál?

(#986) Hujikolp válasza Blade!!! (#984) üzenetére


Hujikolp
őstag

semmit nemenged a mappával :(

(#987) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Ezt a windows genuine hülyeséget hogy lehet leszedni a gépről? :F :W

All Black...

(#988) PazsitZ válasza Stalker-2572 (#987) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha valid kódod van :D
Amúgy max. rendszervisszaállítással, máshogy nem hiszem.

- http://pazsitz.hu -

(#989) Mazka05


Mazka05
őstag

Hello mindenki!

A következő lenne a kérdésem: Volt egy olyan magyar oldal ami az xp-vel foglalkozott és konkrétan azzal hogy, hogy lehet egyéni xp ét csinálni...Pl: azzal kezdődőtt hogy programok automatikusan települjenek, utána jött a külcsín meg stb. valaki nem tudja ennek az oldalnak a nevét véletlenül?:D:) Fontos lenne :)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#990) Stalker-2572 válasza PazsitZ (#988) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Valahova csak fel kell, hogy telepítse megát, de hova? :W

All Black...

(#991) Blade!!! válasza Stalker-2572 (#990) üzenetére


Blade!!!
tag

Holnap reggel küldök neked linket meg leírást mit kell tenned.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#992) sgergi válasza Stalker-2572 (#990) üzenetére


sgergi
veterán

Ezt próbáld ki: [link]

(#993) Stalker-2572 válasza sgergi (#992) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Microsoft complained to my webhoster about RemoveWGA.exe hosted in my tool folder, and put pressure to make me remove it.
:DDD
Azért megtaláltam ;) köszi a tippet :R
[link]

All Black...

(#994) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Két apró probléma megoldásában szeretném kérni a segítségeteket.
A Win asztali kereső telepítésekor ez a hibaüzenez fogadott: [link] Hol tudom bekapcsolni ezt a szolgáltatást? (A Win sugóban nem találtam erre utaló témát)

A másik pedig egy ismerősömnél történt: [link]
Hogyan lehetne pótolni ezt a dll fájlt?

Előre is köszi a segítséget!



[Szerkesztve]

(#995) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Van 1GB RAM-om és 256MB-os videókártyám.
Mekkorára állítsam a lapozófájlt hogy ne legyen ki nem használt terület?

"Csak úgy mondom"

(#996) zsoi válasza Csapi007 (#995) üzenetére


zsoi
senior tag

Attól függ mire használod a géped, de szvsz start=end=768Mb általában (standard felhasználás) megfelelő.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#997) Csapi007 válasza zsoi (#996) üzenetére


Csapi007
veterán

Játszok.
BF2 kilépésnél legalább 1.5 percig csak swapol, nem tudom miért. :F

"Csak úgy mondom"

(#998) zsoi válasza Csapi007 (#997) üzenetére


zsoi
senior tag

BF2-vel még nem játszottam, de szvsz mehet a 1536Mb.(start=end)
Ha +tudod oldani tedd külön partícióra, a winchester elejére/felére.

//f*sza a hűtőd!

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#999) Mecy_Lacee válasza Mazka05 (#989) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Talán: [link]

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#1000) zsoi válasza Mazka05 (#989) üzenetére


zsoi
senior tag

nlite szoftver
+ xp blade :F

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.