Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Van egy netbook amire xp-t szeretnék tenni.

A pendrivera már rátettem az xp-t a megfelelő progival.

A gép az van egy C meghajtója amint van maga az XP és van egy D meghajtó amin semmi nincs.

Amikor bebootol a pendrivéről a telepítő megvizsgálja a winyot és azt mondja hogy a D sérült és nem folytatja a telepítést.

De miért a lemezkezelőben megnéztem kifogástalan állapotban van a D semmi hiba.

És a C-n van az XP egyébként is.

Hogy tegyem fel akkor rá az xp-t?

(#44002) RootRulez válasza shaggy (#44001) üzenetére


RootRulez
félisten

Próbáld meg az XP telepítős lemezkezelőben törölni a D:\ meghajtót, ha nincs rajta adat, úgyis mindegy. Majd az új XP-vel létrehozod azt a partíciót megint. :K

═════════════════════════════════════════

(#44003) shaggy válasza RootRulez (#44002) üzenetére


shaggy
aktív tag

Vezérlőpultban van a lemezkezelés és ott már letöröltem a D meghajtót szóval már nincs de a telepítő így is kiírja hogy nem jó sérült a D és nem folytatódik a telepítés.

Nem tudom mit csináljak vele.

(#44004) RootRulez válasza shaggy (#44003) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért kell a partíciót is törölni az XP telepítővel, nem "csak" elvenni a betűt. :N Akkor nem lesz partíció, amit ellenőrizzen. :N (elméletileg)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#44005) shaggy válasza RootRulez (#44004) üzenetére


shaggy
aktív tag

És azt hogy tudom a telepítővel törölni?

(#44006) RootRulez válasza shaggy (#44005) üzenetére


RootRulez
félisten

Amikor kiválaszthatod, melyik partícióra tennéd az XP-t akkor lépegethetsz köztük és alul van menü, mivel tudod törölni, vagy épp kiválasztani, stb. Ekkor.

Akkor D:\-re viszed és törlést nyomsz, majd megerősíted. :K

═════════════════════════════════════════

(#44007) shaggy válasza RootRulez (#44006) üzenetére


shaggy
aktív tag

Épp ez a bajom idáig el se jut !!

Telepítés előtt a telepítő megvizsgálja a vinyót és kiirja a D sérült és nem lehet folytatni ideáig már el se jutok.

(#44008) RootRulez válasza shaggy (#44007) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor ellenőrzi, amikor kiválasztod a C-t és felkínálja, hogy formázza-e a meghajtót vagy maradjon ép a jelenlegi fájlrendszer...

Szal amíg nem választod ki a C-t, addig nem kéne ellenőriznie. :N

═════════════════════════════════════════

(#44009) shaggy válasza RootRulez (#44008) üzenetére


shaggy
aktív tag

én nem tudom de ez ellenőrzi xp home sp3 szeretnék rátenni.

Nem tudom de ez a telepítés előtt ellenőrzi és nem is jut el addig szóval nem tudom most mi lehet itt a hiba vagy most hoyg tovább

(#44010) RootRulez válasza shaggy (#44009) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor telepíts fel a mostani windowsra egy particionálót, amivel törölni tudod...

═════════════════════════════════════════

(#44011) shaggy válasza RootRulez (#44010) üzenetére


shaggy
aktív tag

értem oké köszi megpróbálom

És ha másik xp-ről csinálnám ezt a telepítős pendrivet?

[ Szerkesztve ]

(#44012) RootRulez válasza shaggy (#44011) üzenetére


RootRulez
félisten

Sztem mindegy melyikről csinálod... Meg azt se értem, mi hibát talál, ha egyszer a HDD hibátlan. :W

═════════════════════════════════════════

(#44013) shaggy válasza RootRulez (#44012) üzenetére


shaggy
aktív tag

hát ez az én sem értem !

Bebootol a pendrivéről majd lent kiirja hogy fájl betöltés és ezek majd fekete képernyő bal felső sarokba villog a kurzor és megjelenik lent hogy mennyi van összesen vinnyo de nem válaszhatok semmit és már ugrik is a vizsgálatra és most is kiírta hogya D sérül nem lehet folytatni.

Én már teljesen nem értem ezt. :W

(#44014) Gyapi95


Gyapi95
csendes tag

Hali!Laptopra nagyon minimális gépigényű WinXp-t tudtok ajánlani?a lapi HP compaq Presario2500
2,6GHz proci, 1Gb RAM.Előre is kösz!
UI:Lehetőleg Linkkel, vagy teljes egész névvel amivel lehet keresni!Köszi!

(#44015) shaggy válasza RootRulez (#44012) üzenetére


shaggy
aktív tag

Nah sikerült végül de most kijött egy másik hiba ez a netbook telepítés kifog rajtam.

szépen leformázta felmásolta amit kell és amikor újraindul akkor azt írja ki hogy
a windows nem indul mert az alábbi fájl hibás vagy nem található
windows root>\system32\hal.dll

ezt már megcsinálta kétszer.

Mit csináljak hogy jó legyen már ez az átkozott gép?

(#44016) RootRulez válasza Gyapi95 (#44014) üzenetére


RootRulez
félisten

A Windows XP Home Edition minimális hardverkövetelményei:

- Pentium 233 MHz vagy gyorsabb processzor (300 MHz javasolt)
- Legalább 64 MB memória (128 MB javasolt)
- Legalább 1,5 GB rendelkezésre álló merevlemez-terület
- CD-ROM- vagy DVD-ROM-meghajtó
- Billentyűzet és Microsoft egér vagy azzal kompatibilis mutatóeszköz
- Super VGA (800 x 600) vagy nagyobb felbontású videokártya és monitor
- Hangkártya
- Hangszóró vagy fejhallgató

A Windows XP Professional minimális hardverkövetelményei:

- Pentium 233 MHz vagy gyorsabb processzor (300 MHz javasolt)
- Legalább 64 MB memória (128 MB javasolt)
- Legalább 1,5 GB rendelkezésre álló merevlemez-terület
- CD-ROM- vagy DVD-ROM-meghajtó
- Billentyűzet és Microsoft egér vagy azzal kompatibilis mutatóeszköz
- Super VGA (800 x 600) vagy nagyobb felbontású videokártya és monitor
- Hangkártya
- Hangszóró vagy fejhallgató

Ezek elég minimális gépigények. :K


shaggy: Akkor lehet csak kaki az a vinyó úgy, ahogy van. :(

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#44017) Gyapi95 válasza RootRulez (#44016) üzenetére


Gyapi95
csendes tag

Kösz!

(#44018) energivampir


energivampir
csendes tag

WIN XP
Hogy állítsam vissza, hogy a C meghajtóhoz írja azt is hogy rendszer?, boot bootfon, ntdetect, ntldr, treeinfo mind a D-re kerültek. ja meg hogy aktív a C legyen, azt se engedi a kezelőben ráállítani. :/ Boot konfig? azt hogy kell?

(#44019) Fire/SOUL/CD válasza energivampir (#44018) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Hogy állítsam vissza, hogy a C meghajtóhoz írja azt is hogy rendszer"
Sehogy, mert az egy logikai partíció, ami nem lehet aktív státuszú, ergo nem is lehet boot-olni róla.
Az is kérdés, hogy ez hogy történhetett meg, mert az biztos, hogy kellett hozzá user beavatkozás is. :DDD

A képeden nem látszik, hogy a C és D partíción felül mi van, de az egyetlen járható út csak az lehet, ha a C és D partíciót törlöd, a 2 partíció helyén 1 partíciót hozol létre és oda próbálod meg visszaállítani a rendszert.
Persze ezt csak saját felelősségre!!!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44020) Gyapi95 válasza RootRulez (#44016) üzenetére


Gyapi95
csendes tag

És az miért lehetr, hogy eg laptopra való WinXp olyan mint egy reumás csiga.Az előző hsz-emben írtam a konfig alapjait.Igez nem egy egetrengető dolog, de azért egy xp-nek elégnek kellene lennie.AIDA64 alapján az oprendszerem Mező Érték
Operációs rendszer tulajdonságai
Opr. neve Microsoft Windows XP Professional
Opr. kódneve Whistler
Opr. nyelve magyar
Opr. telepítő nyelve magyar
Opr. kernel típusa Uniprocessor Free (32-bit)
Opr. verziója 5.1.2600 (WinXP RTM)
Opr. javítócsomag Szervizcsomag 3
Opr. telepítés dátuma 2012.10.20.
Opr. főkönyvtára C:\WINDOWS

Durván ennyi remélem mond ez valamit.A csiga lassúságot meg teljesen komolyan gondoltam, néha használhatatlan, és van rajta max 5-10 progi ami lassíthatná, de ezekből kb 3 ha fut a háttérben.

(#44021) RootRulez válasza Gyapi95 (#44020) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!

Ezen a gépen független attól, hogy nem asztali, szépen el kéne mennie egy XP-nek azzal az 1GB rammal. :K Milyen monitorvezérlő van benne, fel van rakva a drivere rendesen, felismer mindent az eszközkezelő? A merevlemez állapota milyen?

═════════════════════════════════════════

(#44022) psg5


psg5
veterán

Xp-ben. Mappát le lehet zárni, hogy csak pl. jelszóval lehessen hozzáférni? (A gép hálózatban van, de csak a c:-n lévő mappák közül kellene védeni párat. Valamint nem vagyok rendszergazda.)

F.K.T.

(#44023) InfiniteReality válasza psg5 (#44022) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Helyi gépen nem lehet ezt megcsinálni, csak valami külső programmal. Hálózaton keresztül pedig a megosztás jogosultságait kell piszkálni. Ott lehet megadni, ki milyen módon, mihez férhet hozzá.
Rendszergazda jog nélkül ez nem fog menni,

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44024) psg5 válasza InfiniteReality (#44023) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Úgy van beállítva a hálózat, hogy ha valaki más gépén belép a saját adataival, akkor látja az adott gép helyi gépét is, pedig nem is rendszergazda. Ezt is csak rendszergazdai szinten lehet változtatni? Sennivel nem védhető, hogy rendszergazda kívül más ne férhessen hozzá a c:-hez?

F.K.T.

(#44025) InfiniteReality válasza psg5 (#44024) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Bizonyos mappákhoz egy normál user is hozzáfér a helyi gépen. De a többi user adataihoz (XP: c:\documents and settings\userneve Vista/win7: c:\users\userneve) csak a rendszergazda. Ezen a helyen a user csak a saját adataihoz fér hozzá, ha nem rendszergazda jogokkal rendelkezik.
Ha mondjuk a c: meghajtón csinálsz egy fontos mappát, akkor azt a jogok elpiszkálása nélkül mindenki fogja tudni használni. Függetlenül attól, hogy rendszergazda-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44026) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Olyan gondom van, hogy nemrég egyszerre raktam fel egy csomó xp frissítést. Azóta valamiért megváltoztak a karakterek, betűk (asztalon és mondjuk böngésző címsorában is). Ami főleg zavaró benne, hogy pl. a Firefox-nál a legördülő címsor ajánlásokban a fehér karakterek egy része zöldes színt kap, ami elég zavaró.
Mi lehet a gond, hogyan tudnám visszaállítani a dolgot?

(#44027) fodor0410


fodor0410
tag

Van egy laptopom win7 starter van rajta. Szeretnék rá rakni win XP Home vagy Prof. oprendszert, de nem engedi, mert kompatibilitási problémái vannak, mert a win7 újabb mint az xp, bootnál csak akkor hajlandó megnyitni a lemezt, ha biosban átállítom hogy a dvd meghajtó legyen az első. Ekkor viszont kiírja telepítés elején miután betöltötte az össze hozzávalót, hogy nem talál telepített hdd-t.

Hogy lehet megcsinálni?

Előre is köszönöm! :)

(#44028) lck válasza fodor0410 (#44027) üzenetére


lck
senior tag

Bios-ban olyat keress hogy AHCI mód, kapcsold át IDE módra. Akkor már látni fogja a vinyót. Előfordulhat hogy nincs ilyen átkapcsolási lrhetőség, akkor marad a seven.

(#44029) Fire/SOUL/CD válasza fodor0410 (#44027) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először járj utána annak, amit lck javasolt, az megoldja a problémát. Ha esetlen nincs olyan beállítási lehetőség a BIOS-ban ("túl új" a lapos vagy csak simán kihagyták belőle), akkor csak úgy tudsz XP-t telepíteni, ha integrálsz AHCI drivert az XP telepítőbe. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44030) G@ben


G@ben
addikt

XP SP3 alatt szeretném az összes mappámból kiszedni az írásvédettséget, de néhánynál nem engedi, azaz hiába alkalmazom a mappákra, almappákra, fájlokra is, amikor újra lekérdezem a tulajdonságait, megint írásvédett lesz. Hogy tudom ezt megoldani?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#44031) fodor0410 válasza lck (#44028) üzenetére


fodor0410
tag

köszönöm, ez az átállítós módszer bejött :)

(#44032) InfiniteReality válasza fodor0410 (#44031) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Telepítés után érdemes feltenni az AHCI drivert és visszakapcsolni... AHCI módban ugyanis jelentősen gyorsabb a HDD kezelés.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44033) Voice24 válasza Voice24 (#44026) üzenetére


Voice24
őstag

Na, válaszolok magamnak.
Utánakutakodtam, és találtam megoldást: a betűtípusok simításánál a Clear type-ot átváltottam szabványosra, és megszűnt a karakterek elszíneződése.
Már csak azt nem tudom, mitől változott ez meg néhány napja, mitől romlott el, mert addig jó volt, és azokban a beállításokban nem szoktam nyúlkálni.

(#44034) gyurika_74xp


gyurika_74xp
csendes tag

Sziasztok,

Tanacstalan vagyok. Par napja problemas az XP zarolasa es feloldasa. Ha nyomok Ctrl-Alt-Del -t vagy win+L-t mindegy, akkor a zárolást lehetove tevo ablak csak nagyon sokara ugrik fel. Akkor is eltunik gyorsan, hacsak nem tudom nagyon gyrsan elkezdeni beirni a jelszot, ha egyszer elkezdtem, akkor minden ok. Ugyan ez feloldasnak, naggyo-naggyon sokara jelenik meg az ablak. Azt figyeltem meg meg, hogy ha pl leniytom a start menut es nem mozgatom az egeret, akkor 2-3 mp mulva eltunik, visszacsukodik. Olyan, mintha valami frissitene a kepernyot 2-3 mp-kent vagy amint megszunik a focus (kurzor mozgas) akkor tortenik valami.

Nem nagyon tudom mihez kotni, max ahhoz, hogy facebook timeline takaritashoz probalgattam ket scriptet a userscript.org-rol, greasemonkeyval, FF alatt. Ez idoben kb egybeesik a jelenseg kezdetevel, de ez browseren belul tortenik sztem es uninstallatam mar a scripteket es a greasemonkey-t is.

Nem talalok olyan processt, ami fura lenne, virus ellenorzes volt, reboot volt, billentyu nincs beragadva.

Van otlete valakinek? Ceges laptop, az IT legjobb otlete az ujrahuzas, de azt nem feltetlenul akarom.

Koszi elore is: gyuri

(#44035) lemusz válasza Voice24 (#44033) üzenetére


lemusz
addikt

Biztos valami rendszertisztítóprogi rakja mindig vissza. Legalábbis nekem ez akarja mindig: Advanced System Care

(#44036) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Pár napja vírusírtót cseréltem gépen, vhogy bekapcsolódott auto rendszer frissítés 8eddig kikapcsolva nem volt gond, nem nyekeregtette feleslegesen a rendszert), fel is tett 94-et, levett tárhelyből 2,5 GB-ot :Y , most kilöktem, de folyamatosan indításnál tálcán megjelenik "a számítógép veszélynek... " stb., tűzfal, vírusírtó bekapcsolva. Hogyan tudom ezt eltüntetni, h nem riasszon feleslegesen :F

(#44037) psg5 válasza InfiniteReality (#44025) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Akkor oda nem hozunk létre fontos mappát :)

F.K.T.

(#44038) Voice24 válasza lemusz (#44035) üzenetére


Voice24
őstag

Valószínűleg az lehetett, pont ez a progi volt fent néhány napja, az szedte le maga a frissítéseket is.

(#44039) Temerti válasza King Unique (#44036) üzenetére


Temerti
tag

Vezérlőpult/Biztonsági központ, azon belül bal oldalt a legalsó: "A Biztonsági központ riasztási módjának megváltoztatása"

(#44040) King Unique válasza Temerti (#44039) üzenetére


King Unique
titán

:R

(#44041) shaggy


shaggy
aktív tag

Mit is kell gépinditáskor nyomogatni hogy csökkentet módban induljon?
F8?

(#44042) shaggy


shaggy
aktív tag

Jah és még annyit az xp-nél hol van a vezérlőpultban az hogy beírjam a serial számot?
Hogy ne jöjjön ki hogy 30 nap múlva lejár

(#44043) brd válasza shaggy (#44042) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, F8. A kulcsot telepítéskor kellett beírjad, így most csak aktiválni kellene, ezt a Start menüben találod.

The only real valuable thing is intuition.

(#44044) shaggy válasza brd (#44043) üzenetére


shaggy
aktív tag

Microsoft Security Essentials ezt szeretném felrakni de azt írja ki hogy nem eredeti a win felraktam és aktiváltam egy activator.exe progival de nem engedi mit csináljak?

(#44045) DS39 válasza shaggy (#44044) üzenetére


DS39
nagyúr

és eredeti a win-ed?

(#44046) King Unique válasza shaggy (#44044) üzenetére


King Unique
titán

Elég xar védelem terén az MSE... :U , inkább akkor már magazinos kódos ESET, F-Secure stb., ingyenesAvast is jobb nála. :K

(#44047) GerykO


GerykO
aktív tag

Üdv!

Van egy igen fura problémám, működő XP alatt akartam cserélni alaplap+proci párost (P3->P4), drivereket szépen letörölgettem, hardverelemeket eltávolítottam. Kicseréltem a lapokat, boot közben addig jut, míg elkezdené tölteni a rendszert, itt megáll, és fekete háttér van csak. Vinyó vissza a másik gépbe, az kapásból bebootol. Mondom akkor friss win lesz a megoldás, de amikor cd-ről bootol a "számítógép hardverfelépítésének vizsgálata" pontig jut el. Fogtam másik xp telepítőt, ugyanez, másik cd-meghajtó, ugyanez.
Mondom akkor kap egy usb-s telepítőt, megcsinálom, de csak usb-s floppy/zip meghajtó szerepel a listán, így ez a verzió is bukott. Próbáltam másik vinyóra telepíteni, de ez sem segített, a hibajelenségek megegyeznek. A lap működött, mielőtt átraktam másik házba, sőt ugyanarra a vinyóra is próbáltam telepíteni amivel előtte a másik házban ment, tápot is cseréltem, és a coolink-bat alatt hűsöl a proci, északi híd is kapott zalman legyezőt, kézmelegnél minden borda hidegebb.
Próbáltam azt is, hogy a p3ason elindítok egy telepítést, és első restartnál (telepítőfájlok másolása után) kapja meg a p4 a vinyót.

Valakinek egyéb ötlete? Nekem az is jó, ha a pen-re megy a rendszer, bár így, hogy nem tud róla bootolni kérdéses kicsit a dolog...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#44048) energivampir válasza Fire/SOUL/CD (#44019) üzenetére


energivampir
csendes tag

hú, akkor inkább hagyom.
De újratelepítésnél majd a d-t fogja formázni ? gondolom. Hiába akarom a c-re tenni. Valamiért már ez a formázásos baleset 2x is előfordult.

(#44049) mezis válasza GerykO (#44047) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

Alaplapon eddig PATA volt és most SATA lett ?

Szerkessz egy olyan új telepítő CD-t (DVD-t ?), amikor már SP3-as a telepítő.

mezis

(#44050) shaggy válasza King Unique (#44046) üzenetére


shaggy
aktív tag

Jó az nekem is az van a win7 most neked nem tetszik az egy vélemény de hidd el hogy jó az nem fogja a gépet sem mint a többi.

DS39

Eredit igen MSDN szeredett netbookra lenne és az a jó benne hogy hiába írom be az eredeti termékkulcsot ami a netbook hátulján van nem fogadja el ezért kénytelen voltam ezzel az activátorral aktiválni de így nem tudok felrakni azt a víruskeresőt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.