Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Esther


Esther
tag

Hi All!

Lenne egy butuska kerdesem :B
A 32bites XP eseten, van valami felso korlatja a berakhato memoria mennyisegenek, vagy amennyit bir a lap annyit kezel az XP-is? :F :B
Valaszokat elore is koszonom!
Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#402) Kernel válasza Tomitosz (#396) üzenetére


Kernel
nagyúr

1 hét után a GetDataBack kétesélyes, mivel közben felülíródhatott pont az a szektor, ahol volt a cucc.

A Rendszervisszaállító viszont tapasztalataim szerint is visszahoz törölt adatokat, amennyiben félrepakolta azt a System Volume Information mappába.

Sőt, amikor az XP megjelenése idején kipróbáltam, pont ezzel szívatott meg, hogy új fájlokat eltüntetett, régieket meg visszahozott. Dokumentumok mappához, levelekhez stb. nem nyúlt, de például a C:\Downloads tartalmát lazán visszacsinálta. Persze ezt is vissza lehetett csinálni, de ennyi elég is volt belőle, jobban szeretem magam végezni a rendszermentést.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#403) Kernel válasza HIJ (#388) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://support.microsoft.com/?kbid=308421

...továbbá a Microsoft Windows XP Home Edition rendszer esetén a Biztonság laphoz történő hozzáféréshez csökkentett módban kell indítania a számítógépet.

Továbbá esetleg keresd a cacls.exe parancssori programot, azzal is el lehet szórakozni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#404) Kernel válasza Esther (#401) üzenetére


Kernel
nagyúr

[link]

The maximum amount of memory that can be supported on Windows XP Professional and Windows Server 2003 is also 4 GB.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#405) HIJ válasza Kernel (#403) üzenetére


HIJ
őstag

:R

HIJ

(#407) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Egy ismerősöm csinált file megosztást a laptop-ján. Az egyik meghajtót tökéletesen el tudja érni az asztali gépről, a másikat nem. Íme a hibaüzenet: [link]

XP Home az op. rendszer.

Van valakinek valami ötlete?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#408) ANT válasza molngab (#406) üzenetére


ANT
őstag

Nincs szó semmilyen kompatibilitásról. Ezek a verziók teljesen függetlenek egymástól. A 2.0 pl. a Catalyst-hoz kell. Ha vmi más prog. az 1.1 után sír, fel kell rakni. Én innen szedtem le[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#409) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egyik nap bekapcsoltam a gépem és egy kis ikon jött elő a tálca jobb oldalán, ami eddig nem. Valami Microsoft SQL Server. Ez most akkor pontosan mi?
A másik, hogy a windows movie maker-em szinte egyik videocodeccel sem működik együtt. Vagy kilép vagy lefagy.. Mit ajánlotok?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#410) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#399) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Valaki?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#411) kraftxld válasza [pod]Diablo (#410) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, cmd
chkdsk [meghajtóbötűjele]: /f

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#412) [pod]Diablo válasza kraftxld (#411) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Thx

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#413) jhos910


jhos910
aktív tag

hát úgy kompletten lap + proci :D (ne nézzetek hülyének természetesen új win-el akartam indítani de azért megnéztem volna h megy e az új lappal meg procival)

(#414) kraftxld válasza jhos910 (#413) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi a bánat? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#415) Anor


Anor
csendes tag

Következő gondom lenne, Xp bejelentkező képernyőn beírom a jelszót(van benne z) nem fogadja el, kiderül hogy a z és y fel van cserélve beírom y-al belép ott m eg már jó :F
Hogy lehetne ezt orvosolni??

Azon kívül hogy válasszak olyan jelszót amiben nincs z és y ;)

Az értelem csodákra képes. A hiánya mindenre! - V.H.

(#416) VladimirR válasza Anor (#415) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a bejelentkezo kepernyon, a jelszo szamara megjelenitett szovegbeviteli mezo mellett (oldschool bejelentkezes eseten alatt) jelolve van a beviteli nyelv
egyebkent azt hiszem a legutobb bejelentkezett ember nyelvi beallitasai vannak (legalabbis az itthoni gepen, amit anyamek is hasznalnak, ha ok hasznaltak legutobb, akkor magyar, ha en, akkor angol a szovegbevitek a felhasznalovalto kepernyon, ahova kidob x perc utan)

(#417) Esther válasza Kernel (#404) üzenetére


Esther
tag

Szia!

Eloszor is THX! :R

Ez mar nem csak neked szol:
Mivel ha jol sejtem/tudom az osszes eladott alaplap viszonylag kis szazalekan fut szerverplatform, mas meg nem kezel ennel tobb memoriat, akkor a gyartok altal irt 6-8GB nem nagyon jo masra mint ''fotonokat szorni, foldmuvelo szemebe?''
Itt most vonatkoztassunk el attol,h. mire hasznalna az ember 8GB ramot egy MS oprendszeres gepen. A linuxrol nem tudok ez iranyban semmit, mig MAC-re megy a 16GB

Ha rosszul gondolkodom, v. hulyeseget irtam: bocs...
Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#418) ANT


ANT
őstag

Következő a gondom: az internetről elvileg letöltött fájlok nincsenek benne a Temporary Internet Files mappában, így azokat nem tudom megnyitni a gépemen a saját alkalmazásukkal. Tehát pl. .pps-t a PowerPointtal, .xls-t Excellel stb. (Ezek pl. e-mail csatolások lennének.) De ugyanez a helyzet , ha pl. egy .jpg-t akarok vmilyen oldalról megjeleníteni a ''Megnyitás''-ra kattintva. A hibaüzenet szerint pl. a C:\Documents and Settings.........\Temporary Internet Files\Content.IE5\akármi.xls fájl nem található! És a fájl valóban nincs a mappában! Ez vmi internet beállítás hiba? :F Help!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#419) hdf


hdf
tag

DLL hiba.
Ma reggel bekapcsoltam a gépet (winxp prof sp2 hivatalos), a nod32 (harmincnapos) frissítette az adatbázist,de gyanús volt,mert kb. 5 mega anyagot szedett le.
Utána elindítottam a windows update-et. Két frissítés volt azt leszedte és telepítette, majd újra indult a rendszer.
Azóta ezt írja ki minden indítás után:
A rendszer DLL (user3.dll) a memóriában áthelyezésre került,mert a DLL (c:\windows\system32\HHCTRL.UCX) a windows rendszer DLL-ek számára fenntartott címtartományt foglalja el. Lépjen kapcsolatba a DLL forgalmazójával új DLL-ért.
És állandóan akarja frissíteni az MSXML 4.0 SP2 Security Update-et.
Mi a hiba? Szerintetek a NOD32 szúrta el?

(#420) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok.

Észrevettem, hogy a POST lefutása és az XP töltőképernyő megjelenése között nem egyszer, hanem kétszer kapcsol ki majd be a monitorom (felbontásváltásra utal). A ''pause'' használatával beigazololódott a gyanúm, hogy van még egy képernyő, ami pause nélkül csak felvillan. Ez egy egyszerű töltő képernyő, csak egy csík látszik alul, ezután jön a megszokott színes töltő képernyő (és ezzel a monitor kikapcs-bekapcs).

Ami érdekes a dologban, hogy ez a felvillanó képernyő is 640x480-as, mint a színes töltőképernyő, tehát nem lenne indokolt a felbontásváltás miatti monitor kapcsolgatás.
Három eltérő gépet vizsgáltam, kettőnél volt kikapcs-bekapcs, egynél pedig nem.

Tudja valaki a magyarázatot?

(#421) Christianes


Christianes
csendes tag

Sziasztok!
Van egy hatalmas problémám amivel nagyon nem boldogulok, valaki segítsen, bármilyen kis segítség sokat jelenthet. Szal van egy pár képem, doksim és videóm, amíg többen is használtuk a gépem a jobbgomb tulajdonságok panelen a rejtett állapot mellett bejelöltem a file-k titkosítása opciót is.Nem is volt semmi gond, de közben újra raktam a windows-t. A gépnév, a felhasználó, sőt a win verzió is azonos, de nem engedi megnyitni a file-kat, mert a tanúsítványi ujjlenyomat különbözik. Próbáltam már DOS-ban, sőt Linux-ban is, de reménytelen. Ebben az esetben lehet valamit tenni? A gond az, hogy elég fontos , és pótolhatatlan file-okról van szó. Aki tud segítsen, köszönöm szépen.
Mivel ritkán netezek írjatok a sonicboy@tvn.hu-ra így előbb utóbb meg tudom nézni.

(#422) moonman válasza hdf (#419) üzenetére


moonman
titán

[link] lábjegyzet...

(#423) moonman válasza Cloud_s (#420) üzenetére


moonman
titán

a csík csak 640×400-as.

(#424) moonman válasza Christianes (#421) üzenetére


moonman
titán

sajnos rossz hírem van, ez nagy valószínűséggel bukta. az EFS-t még nem igazán törték fel, mindenképpen szükség lett volna az efs-tanúsítvány exportálására, mivel a titkosítókulcsok maguk is titkosítva vannak a felhasználói fejlszóval (pontosabban annak hash-ével).

van efs recovery program [link], de ez is csak arra jó, hogy ha a rendszer nem indul, képes megkeresni és kinyerni a titkosítókulcsot. ha lezúztad a rendszert, akkor ennyi volt.

[Szerkesztve]

(#425) Cloud_s válasza moonman (#423) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

A monitorom 640x480-as módban van a csíknál (legalábbis ezt állítja magáról), ezért én először egy színmélység-váltásra gondoltam (ezt nem írja ki). Ami furcsa, hogy a három gépből az egyik mindenféle váltás nélkül jeleníti meg a töltőképernyőt a csík után.



[Szerkesztve]

(#426) hdf válasza moonman (#422) üzenetére


hdf
tag

moonman!!
Köszönöm a gyors választ!
Mindjárt javítom.

(#427) moonman válasza Cloud_s (#425) üzenetére


moonman
titán

jabocs, megnéztem nem a csík van 640×400-ban, hanem a csík és a logó között vált át egy pillanatra erre a felbontásra. (Virtual PC-ben jól látszik, ahogy átméreteződik meg vissza az ablak)

(#428) Cloud_s válasza moonman (#427) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Ezt a pillanatot én már nem tudom elkapni, valószínűleg itt már nem veszi be a pause-t. Akkor mi lehet az oka, hogy az egyik gépen nincs ez a 640x400-as villanás (vagy csak kihagyja)?

(#429) moonman válasza Cloud_s (#428) üzenetére


moonman
titán

biztos olyan gyorsan tölti be a kernel-drivereket (csík), hogy nincs ideje átváltani. vagy LCD.

(#430) Aaron14


Aaron14
őstag

Hi!

Egy pár napja elég furcsa dolgokat csinál a számítógépem, amit eddig nem.
A már általam leírt dolgot az MSSQL Serverrel kapcsolatban, amit eddig nem is láttam a tálcán.
Olyan hangok jöttek elő felugró ablaknál vagy más ilyen eseménynél, amit eddig nem is tapasztaltam.
És a legfurcsább, hogy az Internet Exploler sokszor lefagy, vagy nem is akar bizonyos oldalakat megnyitni. Talán ezzel függ össze az is, hogy amikor bekpacoslom a számítógépem, utána rá egy percre a proci terheltség megugrik és állandóan ugrál 100%-80%0% között. Lapozófájl mérete 304 mega.
Fut: WMP, Mozilla és az Exploler. Ez valami vírus lehet?

Aztán persze helyreáll, de ez eddig nem volt. :S

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#431) Cloud_s válasza moonman (#429) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

A három gépből kettő notebook, az asztali is LCD, és az egyik noti nem ''vált''. Sajnos most pont ez nincs kéznél hogy rádugjam az asztali monitort, de majd kipróbálom úgy is...

Még egy kérdés: Ha a hdf által említett probléma (új biztonsági frissítés + Realtek vezérlőpult összeakad) nem jelentkezik, akkor nem megfelelően sikerült a frissítés, vagy csak szerencsém van?

(#432) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Kaptam kölcsön egy gépet és frissen rakott xp sp2 van rajta. hol tudom azt megnézni hogy aktiválva van-e az xp?

Aláírás

(#433) kraftxld válasza kapcs-ford (#432) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem írja az elején, hogy aktiváld, valamint nincs a start menüben windows aktiválása ikon akkor már aktiválva van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#434) kapcs-ford válasza kraftxld (#433) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Okés, változott a helyzet... reset után azt írja ki hogy hamis szoftver áldozata lehetek, ez a másolat nem ment át az eredetiségi teszten. (valami ilyesmi, portugál és nem nagyon értem.)

Aláírás

(#435) moonman válasza Aaron14 (#430) üzenetére


moonman
titán

hát az sql-t valamilyen alkalmazásod tehette fel, ami adatbázist működtet.
a processzorterhelés talán a windows installer-es bug lesz: [link]

(#436) moonman válasza Cloud_s (#431) üzenetére


moonman
titán

úgy tudom, csak bizonyos realtek verziókkal akad össze.
a csík megjelenése egyébként sebességfüggő, nálunk is összevissza van, néhány gépen felbukkan, a legtöbb esetben viszont nem.

(#437) moonman válasza kapcs-ford (#434) üzenetére


moonman
titán

(#438) Cloud_s válasza moonman (#436) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#439) kapcs-ford válasza kapcs-ford (#434) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Azt nem értem hogy egy 1éves laptopon ami eleve winfossal jön minek biggyeszt a kék csillag alul. :F

Aláírás

(#440) Christianes válasza moonman (#424) üzenetére


Christianes
csendes tag

Aha ez tényleg elszomorító.
Mikor neki álltam keresgetni a lehetőségeket találtam egy tanúsítványi ujjlenyomati kódot ami a jogosult felhasználóhoz tartozik de annyi.
Gondolom, az kevés a boldogsághoz?
Vagy esetleg azt át tudom szerkeszteni valami úton-módon?
Amúgy köszönöm a segítséget...
A szándék a fontos

(#441) ANT válasza ANT (#418) üzenetére


ANT
őstag

Megoldódott a probléma. Máshol jelöltem ki a Temporary Internet Files mappát, azóta működik! :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#442) cornelius


cornelius
tag

Sziasztok!

Windows XP szakértőktől kérek segítséget a következő problémám megoldásához.

Mitől lehet az, hogy vadi új céges laptopomon (Fujitsu-Siemens Lifebook E8210) az XP Explorerje beragad, 8 másodpercig is elszórakozik, hogy beolvasson egy alkönyvtárat, amiben csak pár fájl található?
Ráklikkelek az Explorerben a bal oldalon egy alkönyvtár nevére, erre a jobb oldal tök üres lesz és le is fagy kb. 8 másodpercig, majd mint aki a legjobban végezte a dolgát megjeleníti azt a 2-3 fájlt ami az adott alkönyvtárban van. Ezután működik rendesen egy ideig, majd megint beragad, amikor a harmadik vagy a negyedik helyre klikkelek az Explorerben. A harddisken szinte még semmi sincs van kb. 60 GB szabad helyem, van még továbbá 1GM ram-is a gépben és egy Intel Centrino Duo processzor ketyeg benne 997 MHz-en, ami durván 2GHz-nek felel meg.

Érdekes, hogy ezt a jelenséget csak akkor produkálja a gép, amikor valamilyen hálózathoz van csatlakoztatva, ami lehet akár LAN (cégben kábelen), akár WLAN (itthon wireless-en).

Már leállítottam az összes általam ismert programot, amiről feltételezhető, hogy nagyobb erőforrás igénye van és csak az operációs rendszer valamint a hardver driverei maradtak bent. Az F-Secure víruskeresőt az elsők között lőttem le, de sajnos semmi sem segített. Ha a gép hálózathoz kapcsolódik, akkor mindig beragad, ha nincs hálózati kapcsolat, akkor működik mint a villám.

Továbba, az is érdekes, hogy mindegy neki, hogy a hálózatra jelentkezem be, vagy a lokális gépre, a probléma akkor is előfordul.

Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mit kellene leellenőriznem. Segítsetek, légy szíves!

Az op. rendszer: Windows XP SP2 Professional az összes létező frissítéssel és legújabb harver driverekkel ellátva. A géphez locális administratori jogosultságom van, ám ez néhány ponton a hálózat miatt korlátozott . (Ilyen például a security policy-k)


Előre is kösz a segítséget! :R

[Szerkesztve]

(#443) athomi


athomi
veterán

nem is tudom kérdésemnek melyik lenne a megfelelő topik (már ha egyáltalán van), de én ezt találtam a legjobb topiknak hozzá

problémám:
eltűnt a PAINT a kellékekből (illetve nyoma veszett az egész gépről) :F
foggalmam sincs, hogy ez hogyan lehet, de nincs

kérdésem:
hogyan tudnám elővarázsolni a paintot?

(#444) vicces válasza athomi (#443) üzenetére


vicces
addikt

kell keresned egy mspaint.exe-t :D
ha gondolod, átküldhetem

:)

(#445) quasarus


quasarus
tag

Hi all!

Help! win xp pro 32bit. Microsoft szerint 4gb- memóriát kezel max az oprendszer.
én beleraktam 4gb-ot és biosban ill butoláskor azt látom, hogy 4096mb de a windowzban,
sajátgép/tulajdonságok 3gb-ram van írva. mi ennek az oka? miért nem 4gb? vajon valami beállítási oka van? kérlek segítsetek, ha vlki tudja mi a helyzet. :R

Thx! sanya

(#446) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Lenne egy olyan jellegű problémám, hogy itt ülök egy notin, és a Windows XP Pro SP2 különböző hibaüzenetekkel elszáll. Van, amikor 10 perc alatt, van, amikor 6 óra kell neki. Általában az svchost.exe-vel van valami baj. Néha előfordul az is, hogy be sem tölti az oprendszert, hanem a töltőképernyő után/közben újraindul a gép. Csökkentett mód indításánál viszont mindig ez a helyzet, tehát nem is tudom a rendszert csökkentett módban indítani.

Tudom, hogy ez a hiba kiderítéséhez elég kevés, de csak ennyit tudok mondani, ha legközelebb elszáll, elmentem valahova a temp-be magától berakott cuccot.
Viszont valószínűsítem, hogy a hiba forrása a daemon tools nevű kis progi, ami szerintem összeakadhatott az egyik driverrel. Ha ez a helyzet, akkor mit lehetne csinálni?

Múltkor is huncutkodott már a daemon, de muszáj volt megint ideiglenesen feltennem, mert a visual studio csak képben van itt jelenleg meg, és szerettem volna dolgozni. Hálózaton keresztül meg nem sikerült installálnom. Daemon azóta persze le van már szedve.

Skynet is real. It's called Google.

(#447) kraftxld válasza quasarus (#445) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#448) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Ugye a WINDOWS könyvtárból a $ kezdetű könyvtárakat törölhetem? ($hf_mig$ és $NtUninstall).
Nem akarom uninstallálni a frissítéseket, és a rendszer problémamentes.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#449) 04ahgy válasza 04ahgy (#448) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Affene, h nem jutott előbb eszembe. Téma még mindig ugyanez. C:\windows\SoftwareDistribution\download ez ugyebár, ahova a frissítéseket töltötte le magának? Ezt is kitörölném, szerintem nem is hiányolná. De azért megkérdeztem.

C:\windows\WinSxS - itt mit tárol?

Ezt is köszi, előre is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#450) sentinel


sentinel
aktív tag

Unistalláltam egy programot, de a ''programok telepítése és törlése''-ben benne van mindig és ha rányomok, uninstall, akkor egy fájlra hivatkozik ami ugye már nincs meg. Hogyan tudom onnan kitörölni, hogy ne díszelegjen a ''programok telepítése és törlése'' összefoglaló listában?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.