Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16732) doctorur


doctorur
tag

Látom sokaknak jól sikerült a frissítés, nálam túl sok probléma akadt.
Egy Lenovo Y560 volt az áldozat, karbantartott win7-el.
Gond nélkül felment a win10, de
- a Start menü csempéi csak részben indultak
- csempe áthelyezés, csoportosítás teljes gáz
- a Start menü programjai is csak részben indultak
Az igazi gáz ebben az volt, hogy a legtöbb nem induló progi a rendszer beállításával kapcsolatos. Pl a Gépház elindítása csak akkor ment, ha közvetlenül az elindulás után próbáltam működtetni, ha már teljesen felállt a rendszer (érts minden progi betöltődött) akkor más esélytelen volt.
Érdekesség, hogy ha egy progi nem indult el, akkor a rendszer 10-15 másodpercenként újrapróbálta, ami látszott a proci kihasználtságán is.
Az, hogy néhány régebbi progi nem indult, várható volt, de hogy ez pl az Office 2010?!
- minden indításkor megjelent a Microsoft Office Document Cash leállt
- összeomlott a MultiSync
- az Office elemeinek a harmada indult, de pl excel, word, outlook nem, még csökkentett módban sem.
Ha átállítottam a progi futtatásának jogosultságát rendszergazdára, akkor bezzeg elindult és gond nélkül futott.
Ha erre vagy a rendszer progik indulási hibáira valaki tud megoldást, az ne tartsa magában!

Lehet, hogy nálam van user error, de visszaolvasva néhány száz hozzászólást megállapítható, túl sokan vakarják a fejüket ahhoz, hogy erre a win10 frissítésre azt mondjuk, egyszerű, könnyű és kifogástalan.
Azt javaslom, hogy mindenki alaposan fontolja meg a frissítést!
Viszont egy próbát megér, mert gond nélkül visszatérhet a régebbi verzióra, mint én a win7-re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.