Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135309) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

Ezer éve nem csináltam dual boot rendszert, úgyhogy inkább kérdezek, mielőtt a működő rendszert is hazavágom :)
Jelenleg egy M.2-es SSD-n van egy működő Windows 10-es rendszer, viszont van egy használaton kívüli SSD-m, amire egyéb okok miatt szintén szeretnék egy Windows 10-es rendszert. Csak annyi a dolgom, hogy a jelenleg üres SSD-re fetelepítem az Windows 10-et, vagy van bármi, amire oda kell figyelnem? :) (UEFI-s az alaplap)

[ Szerkesztve ]

(#135310) tomaszka88 válasza infectedmann (#135309) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Ma beléptem az internetbe, megvettem ezt a Májkróószoft 10-et.. Vágási Ferike voltam a gazdagréti Batman!! XD Azonban a viccet félre téve, M2 SSD-nél maradhat a virtuális memória, vagy pakoljam át a HDD-re? :)

[ Szerkesztve ]

(#135311) Doky586 válasza infectedmann (#135309) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win10-eken kapcsold ki a gyorsindítást. [kép]
Húzd le a többi lemezt és úgy telepítsd.

tomaszka88: nem kell elállítgatni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#135312) King Unique válasza infectedmann (#135309) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ mit akarsz, közös rendszerindító menüvel és azonos bootolási mód szerinti dual boot telepítést, vagy elszeparált és azonos / eltérő bootolási mód szerinti dual boot telepítést, utóbbinál a bootolásnál F12/egyéb billentyűvel a BIOS/UEFI boot menüben kiválasztani egyik/másik SSD-t és úgy indítani egyik/másik W10-et. Ha az utóbbi, akkor ott értelemszerűen célszerű lehet a telepítés idejére UEFI-ben letiltani vagy fizikailag eltávolítani a jelenlegi SSD-t.
+ W10 - W10 dual boot esetén javasolt lehet mindkét rendszernél kikapcsolni a gyorsindítást a lemezek inkonzisztens állapotának elkerülése érdekében, bár ha közös rendszerindító menü van benne mindkét W10 indítóbejegyzésével, akkor ilyenkor a másik indítása előtt történik + 1 restart, hogy ne okozzon esetlegesen gondot a bekapcsolt gyorsindítás.
Egyébként nem világos esetedben mi szükség van erre (egyszerre 2 db W10 egy PC-n), ha csak egy tartalék rendszer kell szükség esetére, akkor adott a rendszermentés készítésének és szükség esetén visszaállításának lehetősége. + Ugye 2 db W10-hez alapesetben 2 db licenc, termékkulcs kell, bár ha egyforma kiadás (pl. Home / Pro) mindkettő és egyszerre csak az egyik fut, akkor jó esetben a másik is beaktiválódhat ugyanazon PC-n ugyanazzal a digitális licenccel.

(#135310) tomaszka88:
Nyilván nem kell semmit áthelyezni, kikapcsolni, letiltani csak azért, mert SSD-ről fut a Windows 10, ami már többször el lett magyarázva itt is (példa). :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.