Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Voipblazernél vagyok, 2-án az androidos MobilVOIP appból küldtem egy SMS-t egy telenoros számra. Az illető nem kapta meg az SMS-t. Utána küldtem magamnak is (én is telenoros vagyok), én megkaptam, de egy teljesen ismeretlen vodás szám volt küldőként kijelezve.
Tapasztalta ezt más is? Ennyire megbízhatatlan az SMS-küldés?

(#18452) havri1 válasza Tesztelo.hu (#18451) üzenetére


havri1
félisten

Nekem még sose sikerült sms-t küldenem MobileVOIP alól. :(

havri

(#18453) KTU válasza Tesztelo.hu (#18451) üzenetére


KTU
addikt

Eddig 20-asra küldött sms-ek megérkeztek saját számmal, ami a Caller ID-nál be volt állítva az alkalmazásban.

Ezt használom:
MobiCalls VOIP Calls RebVoice accountal, ez a legolcsóbb SMS-re.
Bármelyik Delmont (Betamax) klón használható vele.
Más design mint a Finarea, de ugyan azt tudja.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18454) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.
Nem kifejezetten ide tartozik,de hasznos lehet tudni! :K
A Telenor végre új mobilinternet csomagokat vezetett be.
Izelítő: 100 Mb/500 Ft/hó
500 Mb/1000 Ft/hó
1Gb/1500 Ft/hó
>>Lásd itt<<

Ugyan kiegészítő adatjegyként (plusz csomag) írja,de önállóan is rendelhető kártyás csomaghoz is netezésre,ügyfélszolgálat ezt megerősítette.
Az adatmennyiség elfogyasztása után nincs neted tehát ebben az esetben nincs lassítás.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18455) Sayuar válasza adolfo01 (#18454) üzenetére


Sayuar
őstag

ezek kb 3 hete létező csomagok: igen, tudunk róla.
De eléggé elszánt kell legyen valaki, hogy telenoros legyen. ;]

(#18456) Zeki válasza adolfo01 (#18454) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez szép!

Szerintem a Telekom is tervezhet valamit, mert a droidra letölthető telekom app-ban már növelt adatmennyiségek vannak.

(#18457) adolfo01 válasza Sayuar (#18455) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Na ja,de voip mellé jó lehet ilyen áron.Persze a percdíjaik nem jók ,de nem is használom.
Praktikum+net csomagom van,feltöltésnél ajándék adatmennyiség és 3 barát szám megadása esetén újabb adatmennyiség ajándék. :C Csupa ajándék. :K Persze hanghívást még nem használtam kb. 3 éve mióta erre váltottam csak ingyenes irányba(ügyfélszolgálat) :C
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18458) adolfo01 válasza Zeki (#18456) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Talán a DIGI mobil piacra lépése érik,és ezért léptek ők is.
Jómagam is Digi-s vagyok és már kérdezték teszt formájában,hogy használnám-e a digi mobil szolgáltatást. :K

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18459) Zeki válasza adolfo01 (#18458) üzenetére


Zeki
nagyúr

Remélem használnád! :)
Ha jó az ár, én is!

[ Szerkesztve ]

(#18460) adolfo01 válasza Zeki (#18459) üzenetére


adolfo01
tag

Bízom benne,hogy a romániai csomagjukhoz hasonló alacsony árak lesznek.Ez nagyon felkavarná a magyar piacon az állóvizet! :K
Ha jó áraik lesznek persze ,hogy használnám. :K

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18461) #79335424 válasza Sayuar (#18455) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem, tudom, hogy ezt miért írod. A 1011 -es Nokia óta vagyok Pannonos/Telenoros, de eszem ágában sincs váltani. Pedig, hidd el, hogy nem vagyok a magam ellensége. Ezért is VOIP -ozok.

[ Szerkesztve ]

(#18462) KamuMazsola válasza Zeki (#18459) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Már egy ideje várjuk azt a napot...

Üdv.: KamuMazsola

(#18463) Sayuar válasza #79335424 (#18461) üzenetére


Sayuar
őstag

én is pannonnal kezdtem, aztán a 3G-s korszakuk a voda irányába tolt.
Hogy most milyen (mármint az lte)? Azt nem tudom, de márciusban kipróbáltam a 3G-jüket: bö ááááá

Somatom: mikor futunk össze egy sörre, mert már kezdem tökön szúrni magam, hogy nálam sehogy se nem akar jó lenni a VoIP...

(#18464) zseko válasza adolfo01 (#18460) üzenetére


zseko
veterán

Én megelégednék a mostani új Telenoros net árainak felével is.

HR24.hu

(#18465) Sayuar válasza zseko (#18464) üzenetére


Sayuar
őstag

A jelenlegi net a telenornál tűnik a leggazdaságosabbnak.
1GB 1500 Ft
Igaz, a bluemobilenál 1290, de ott nincs 4G, és hivatalosan tiltott a VoIP
A vodafone-nál ha agyontrükközöd az agyad akkor ~1800 Ft.
A vodafone net+szal 3000 Ft töltés után kapsz 500 MB netet, használod 2 hétig, majd megrendeled a Zsebnet 1GB-tot 2500 Forintért. Amikor az 1GB elfogy lemondod, töltöd 3000-el, kapsz 500 MB-tot használod 2 hétig, megint bekacsolod az GB-tot....bekapcsolod-kikapcsolod-bekapcsolod-kikapcsolod, és ezzel "szórakozol", hogy ~1800 Ft-ra jöjjön ki az 1GB. Mert másképp 2500 Ft.....
Szóval a telenor jelenleg sokkal kényelmesebb: hóforduló napján feltöltöd 1500 Ft-tal az egyenleged, amiért kapsz 1GB adatot. Kész, csókolom...

(#18466) adolfo01 válasza Sayuar (#18465) üzenetére


adolfo01
tag

Pont ezért próbáltam ezt jelezni,jelenleg szerintem is a telenornál a legjobbak az internet tarifák ár-érték arányban.Hogy meddig nem tudom.
Ennyi,nem reklámot akartam nekik.

[ Szerkesztve ]

(#18467) KTU válasza Sayuar (#18465) üzenetére


KTU
addikt

Jo a voda 3G lefedettsége, de 4G vitamaxnak nincs!
Ha ilyennel VoIP-oznék, sűrűn kellene GSM hívást is indítanom,
mert annyira azért nem jó!

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18468) zseko válasza Sayuar (#18465) üzenetére


zseko
veterán

Ezt eddig is ismertem, így nem értem miért írtad...

HR24.hu

(#18469) bango válasza KTU (#18396) üzenetére


bango
tag

Üdv! Konkrétabban kérdezem akkor: van egy Dlink 704 router analóg telefon bemenettel és egy 15 éves siemens profiset 51 ISDN telefon RJ45-ös csatlakozóval, (akkoriban még seholnem volt a szélessáv). Sehogy nem lehet a kettőt párosítani? Mert most úgy néz ki a 15 éves telefont nem tudom használni, de egy 25éveset bátran rádughatok.

(#18470) adolfo01 válasza zseko (#18464) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.
A legjobb az ingyen net lenne.De a korábbi árakhoz képest ez sokkal jobb.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18471) Sayuar válasza zseko (#18468) üzenetére


Sayuar
őstag

Bocs, nem kimondottan neked szólt. Csupán azért írtam, hogy szemléltessem miért tűnik jobbnak a telenor ajánlata.

(#18472) KTU válasza bango (#18469) üzenetére


KTU
addikt

Sajnos ehhez nem értek, de itt hozzá a manual, hátha segít.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18473) #79335424 válasza Sayuar (#18463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát... Nincs már rá sok idő. Kb. 10 nap múlva kezdem az ingázást egy új melóhellyel. Minden hónapban két hét Németország, aztán vagy ide jövök haza, vagy Spanyolba.
Egyébként sem tudom, hogy mivel tudnék segíteni. MobileVoip, Browsercalls és ennyi. SGS 2 -n még trükközgettem a RAM, meg a sávszélesség miatt, de ezen a telón nincs szükség ilyesmire. Ami a Telenor 3G -t illeti, abban egyetértünk, hogy legfeljebb lokálisan használható. A 4G viszont teljesen más. Mintha nem is ugyanaz a szolgáltató lenne.

(#18474) Dluinet válasza adolfo01 (#18466) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most megnéztem, de én nem találtam azokat a nagyon jó mobiltarifákat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18475) adolfo01 válasza Dluinet (#18474) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.
Én az internet tarifáikat mondtam,hogy ár-érték arányban jók,a mobiltarifáikról sajnos ez nem mondható el!
üdv.

(#18476) felhasználóx válasza havri1 (#18442) üzenetére


felhasználóx
tag

harmadik 10 eurós VoipYo feltöltéssel tavasz óta használom. Hangminőségben megfelelőnek tűnik, talán annyi, hogy a hozzáadott szolgáltatásai kevesebbek mint a BC-é. www.hanstel.hu-n össze is tudod hasonlítani a szolgáltatásokat.

(#18477) Dluinet válasza adolfo01 (#18475) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mobilinternet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18478) madrac válasza Sayuar (#18465) üzenetére


madrac
őstag

Azért én annyira nem vagyok oda a telenorért. Az hogy nincs net lassítás a keret kimerítése után, elég komoly fegyvertény lehet, másrészt a perc és sms díjaik nagyon rosszak a blue-hoz képest. Ha pedig van megoldás azon is voip-ozni, akkor nem lehet szempont az se hogy hivatalosan tiltva van. 4G-s telefonja se mindenkinek van.

(#18479) #79335424 válasza madrac (#18478) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem haladni kell a korall és a 4G ma már nem csak a flagshipek kiváltsága. Ez a VOIP topik, tehát ebből a szempontból kell nézni a lehetőségeket. Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy az elmúlt két évben, hány GSM hívást indítottam mobil irányba. Tehát, nem irreális kijelentés az, hogy lényegtelen, hogy mennyi a GSM hívás percdíja. De, végső esetben még mindíg ott a vezetékes hívó, amivel, VOIP szerveren átküldve, jóárasítani lehet a percdíjakat. Ez is csak a Telenornál van. A lassítás megszűntetése nem egyedi, Telenor jelenség és a Telenornak továbbra is vannak 32/32 -re lassítós csomagjai (a Deezerek). Ezek alapból drágábbak, de MyMenüs ajánlatokkal jóárasíthatók. A lassítás megítélése szubjektív. Van, akinek lényeges, de van, aki egyébként sem vacakolna lassítós nettel. Viszont, a Telenor nem NAT -ol és lehet publikus IP -d. Ennek fontossága is ugyanúgy szubjektív. Ami pedig a korlátozást illeti, tudomásom szerint a Telenor nem tiltogatós. Egy szó, mint száz, havi 1500Ft -ból kapsz annyi netet, amennyit nem tudsz eltelefonálni. Ha ehhez havonta hozzácsapsz még 3 Euro -t VOIP -ra, akkor 2500Ft -ból megvan a havi telefonálásod, némi netezéssel. Ezt én nem tartom irreális ajánlatnak.

[ Szerkesztve ]

(#18480) Herbali válasza felhasználóx (#18476) üzenetére


Herbali
tag

A 10 EUR-os feltöltésre még rátesznek cirka 3,5 EUR-költséget. Az a feltöltési összeg több mint 30 százaléka vagyis kb. ezer forint. Így már nem annyira baráti nekem. Kifizetek ezer forintot a semmire.
Vagy ki lehet ezt kerülni valamilyen módon? Én úgy láttam hogy mindegyik fizetési formánál ráteszi azt a kb 3,5 EUR-t.
Én ez miatt regisztáltam a NordTelekom-hoz. Ott 8 forint a hazai mobil, de a 3,5 EUR-nak megfelelő kb. ezer forintból több mint 130 perc beszélgetés kijön. Bankkártyával fizetve nincs kezelési költség meg hasonlók. És a legkissebb feltölthető összeg 500 ft. Én ezerrel töltöttem. Tesztelem.

(#18481) Stanlee válasza bango (#18469) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia! Nem fogod tudni osszeparositani oket, mert teljesen mas szabvany szerint kommunikalnak (analog vs ISDN). Nem hiaba van az egyiknek RJ11 a masiknak meg RJ45-os csatlakozoja. Valaki kerdezte korabban, hogy milyen routerek kepsek ISDN keszuleket es VoIP-ot kezelni, neki irtam egy listat, hogy mit hasznalhat, itt kell lennie a hozzaszolasok kozott.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#18482) havri1


havri1
félisten

Az normális, hogy a VoipYO registration oldal a downloadra irányít?
Konkrétan nem tudk regisztrálni...

(#18480) Herbali: Szerintem ez a magyar áfa. Nem magyar címmel azt hiszem kikerülhető..(Browsercall nem engedi átírni az országot, nem költözhetek el?!)

[ Szerkesztve ]

havri

(#18483) Herbali válasza havri1 (#18482) üzenetére


Herbali
tag

A regisztrációval röghöz kötötted magad! :DD Ez biztosan az apróbetűs részben volt. :)

(#18484) Sayuar válasza havri1 (#18482) üzenetére


Sayuar
őstag

érdekes....
3 böngészővel is ezt csinálja
ha a böngészősávba manuálisan írom be a www.voipyo.com/ után a "register" szót, akkor meg page not found hibajelzés jelenik meg.
Ez vagy hiba, vagy lezárták a csatlakozási lehetőséget: gondolom sok felhasználójuk van...

(#18485) Herbali válasza havri1 (#18482) üzenetére


Herbali
tag

Regisztráltam egy amerikai címmel és így csak 0,61 EUR a +költség. Köszi a segítséget. Amint elfogy a NordTelekom-os egyenlegem, kipróbálom a VoipBlazer-t.

Tapasztalt valaki minőségbeli külömbséget a VoipBlazer és a VoipYo között?

[ Szerkesztve ]

(#18486) zeon.hu válasza havri1 (#18482) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#18487) anadroid válasza havri1 (#18482) üzenetére


anadroid
senior tag

A Voipyo kezdetek óta csak a mobil kliensből regisztrálható.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#18488) madrac válasza #79335424 (#18479) üzenetére


madrac
őstag

Értem az álláspontodat, de hiába vagyunk a 21. században, azért még mindig sok pénzbe kerül egy jó, új 4G-s telefon amit az ember hosszabb távra vesz. Az én telefonom azért van hogy nem túl jó minőségű a voipyo hívás, ill. sms küldéshez sincs megbízható és olcsóbb internetes alternatíva. Ezért nem mellékes az sem, hogy mennyi a perc és sms díj. Továbbá elég erősen nem csak voip-ra használom a mobil internetet, sőt..
Az pedig egy szóval se mondtam, hogy irreális a mobil internetük ára, ellenben a perc és sms díjaik nagyon magasak, és ha még azt is vesszük hogy még lassítás sincs (telekomnál, blue-nál van), úgy már elég rossz az összkép. Kinek mi a fontosabb.

(#18489) havri1


havri1
félisten

Köszönöm, sikerült VoipYO regisztráció mobileVOIP alól.
:R

havri

(#18490) HXY válasza Herbali (#18480) üzenetére


HXY
addikt

A Hanstel.hu -t ne használjátok egyenlegfeltöltésre mert, miért fizetnétek egy viszonteladónak, aki hatalmas felárral dolgozik.

A percdíjak ellenőrzésére viszont nagyon jó:
[link] (állítsd át az EUR/min -t HUF/min-re)

Az egyenleget közvetlenül a VoipYo.com -on töltsétek fel!

(#18491) Sayuar


Sayuar
őstag

Vajon miért csinálja ezt?
Van egy kontóm a voipblazernél, amit valamikor korábban regisztráltam, és idén aug. 27-én töltöttem fel először. Van rajta ~9 euró.
Ebből a voipblazer fiókból fel akarok tölteni egy spanyol mobil számot 5 euróval, aminek a kezelési költsége 1,2 euró.
erre kiírja, hogy:
"Unfortunately this feature is currently not available or your credit is insufficient.
If your credit is low, please buy credit and try again."
:F

Van egy másik kontóm is, amit szintén idén regisztráltam, júniusban töltöttem fel.
Ezen csak ~2 euró van.
Ennél pedig felkínálja a töltést, de szürke marad az opció, mert értelemszerűen nincs rajta az 5 euró + 1,2 euró kezelési költség.
Most akkor mi van?

(#18492) Herbali válasza HXY (#18490) üzenetére


Herbali
tag

Nem a Hanstel-en akartam a feltöltést csinálni! Hanem a szolgáltató oldalán.
De havri1 kolléga már megadta a választ a problémára a 18482-es hozzászólásban. Köszönöm neki!

(#18493) wwenigma válasza Sayuar (#18491) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elso toltes utan nem sokkal lesz majd aktiv a lehetoseg hogy ilyet csinalj.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18494) Sayuar válasza wwenigma (#18493) üzenetére


Sayuar
őstag

Nekem is megfordult ez a fejemben, de kb. mikortól aktív a szolgáltatás?
Jövő hétvégén lejár a "nyaralós" digimobil.es SIM kártyám érvényessége, és nem szeretném elveszíteni a számot....

[ Szerkesztve ]

(#18495) zseko válasza Herbali (#18480) üzenetére


zseko
veterán

Reenger? Nálam ez a legjobb minőségű eddig, és az alacsony feltölthető összeg is pozitívum.

HR24.hu

(#18496) Herbali válasza zseko (#18495) üzenetére


Herbali
tag

Igen Reenger. Wifi-ről tökéletes, de Digi mobilnetről már sokszor nem értik a volnal másik oldalán amit mondok. Gondolom ez a Telenor-os hálózat gyengeségéből adódik.

(#18497) zseko válasza Herbali (#18496) üzenetére


zseko
veterán

Én 4G-n használom, tökéletes, de 3G-n se volt rossz. Nekem is telenor, és egy S4 telefonon.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#18498) allfinanz válasza Herbali (#18496) üzenetére


allfinanz
senior tag

Nezd meg a sebesseget, amit adnak! Nekem is Digis mobilnetem volt, de a Telenor altal adott sebesseg katasztrofa. Telenor Hipernetre valtottam azota.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#18499) Herbali válasza allfinanz (#18498) üzenetére


Herbali
tag

2/1 Mbps az előfizetésem sebessége ami érdekes módon a mérések némelyikénél még jóval több is volt. De a 2/1 Mbps is bőven elég kellene hogy legyen a Voip-ra.

[ Szerkesztve ]

(#18500) havri1 válasza Herbali (#18499) üzenetére


havri1
félisten

Csak lehet az a cella, ahol vagy, túlságosan terhelt 3G-n..Nekem is ez a gondom, és mondják, hogy a 4G pont ezért jobb, kisebb válaszidő, jobb minőség, még ha sebesség nem is több.

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.