Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) szaszayanou válasza szoke12 (#2900) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Xfce-t javaslom. Nekem bevált. Amikor próbáltam a sima Ubuntu-t nálam is fagyott, belassult magától, néha szétesett a kép. Ez májusban volt, azóta nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2902) Rimuru válasza szoke12 (#2900) üzenetére


Rimuru
veterán

Kell egyáltalán DE?

Vigyázat, csalok!

(#2903) szoke12 válasza szaszayanou (#2901) üzenetére


szoke12
őstag

kösz, azt még nem próbáltam.

colomb2: az az asztali környezet lenne? akkor igen. vagy a driver?

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#2904) szoke12 válasza szoke12 (#2903) üzenetére


szoke12
őstag

na feltettem az xfce-t, de az office nem jól nyitja meg a dokumentumaimat.
tényleg gyors, de nem jó. :O

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#2905) szaszayanou válasza szoke12 (#2904) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Mi a baja? Lehet, hogy a kódolás állítódott el. xubuntu-restricted-extras csomagot is megpróbálhatnád feltenni. LibreOffice-t próbálod?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2906) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 12.10-es Ununtu Daily build-ekben hozzáigazították már a Wubi-t a Windows 8 RTM bootloaderhez?

Win8-am van és csak így képfileba szeretném telepíteni az Ubuntu-t, ha neki akarnék fogni OpenWRT-t fordítani forráskódból, ami csak Linux alatt megy...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2907) VECSY


VECSY
csendes tag

Sziasztok! Kipróbáltam már vagy linux fajtát és egyikben sem töltődik be rendesen a youtube oldal. Most Ubuntut raktam fel. Bár melyik böngészőbe írtam be h youtube, hiányos. [link]
Segítsetek!

(#2908) gyulank válasza VECSY (#2907) üzenetére


gyulank
addikt

Telepítetted a frissítéseket? Hátha megoldja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2909) leslieke válasza VECSY (#2907) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Frissítéseket és kiegészítőket tedd fel, akkor menni fog.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2910) VECSY válasza leslieke (#2909) üzenetére


VECSY
csendes tag

minden sz*rt felraktam, böngészőket, Mindig flash playere hivatkozik de fent van az új. Ha nem megy szerintem felgyújtom minden linux cd,dvd mert sz*rok! Linuxban nem lehet megoldani semmit egyszerűen csak bonyolultan és körülményesen. pfff

[ Szerkesztve ]

(#2911) Rimuru válasza VECSY (#2910) üzenetére


Rimuru
veterán

Attól hogy máshoz vagy szokva nem biztos, hogy rossz a többi. Én is szarozhatnám a Windowst hogy miért nem úgy kell csinálni mint Linuxon...
Töröld a böngésző gyorsítótárát (vagy ctrf+f5), nézd meg utána.

Vigyázat, csalok!

(#2912) hcl válasza VECSY (#2910) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W :DDD
Láttál már winnyózt? Mert abban van egy csomó dolog, amit nem lehet megoldani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2913) szoke12 válasza VECSY (#2910) üzenetére


szoke12
őstag

hidd el, én is elég laikus vagyok még, de egy rendszert simán fel tudtam rakni, és gond nélkül használom. nem kellett különösebb szaktudás.
előtte 7 évig szenvedtem a winnyózzal.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#2914) PuMbA válasza VECSY (#2910) üzenetére


PuMbA
titán

Google Chrome-ot rakd fel a hivatalos honlapjáról, mert abban beépített flash player van és biztos nem fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#2915) RBJ válasza VECSY (#2910) üzenetére


RBJ
addikt

Akkor minek próbáltad ki? Tessék kérdezni, okulni, tanulni. A linux nem windows tessék megtanulni. Nem a linux -t nehéz megtanulni hanem a windows nehéz elfelejteni. :P
Ja és a vendég nem szar...ik a házigazda asztalára!

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#2916) ragazzo válasza VECSY (#2910) üzenetére


ragazzo
őstag

Hali! Én a sima ubuntu helyett a linux mintet javaslom. Abban minden kodek és egyéb neked szükséges dolog benne van. Nem kell szenvedni a vadászattal. Természetesen ubi alatt is minden megoldható, csak ott néha ezt-azt fel kell tenni. Ha az sem megy jöhet a gyufa... :))

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#2917) RBJ


RBJ
addikt

erre valaki? [link]
nem értem mi ez a 12.04.1

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#2918) leslieke válasza RBJ (#2917) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Olyan verzió, amiben benne vannak az eddigi javítások, így telepítés után kevesebb csomagot kell leszedni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2919) leslieke válasza RBJ (#2917) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ma reggel a frissítéskezelő is felajánlotta, hogy a 10.04-et frissíthetem erre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2920) rybank válasza leslieke (#2919) üzenetére


rybank
senior tag

Ez új? Most ajánlotta először?

(#2921) leslieke válasza rybank (#2920) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Új, tegnap délután még nem ajánlotta fel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2922) Kendek válasza rybank (#2920) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, mivel úgy döntöttek, hogy a 12.04.1-es kiadással fogja felajánlani. LTS-ről van szó, így a stabilitás az első. Mostanra pedig már jobban kiforrott a Precise mint az eredeti kiadása napján.

<-ƘƘ->

(#2923) leslieke válasza Kendek (#2922) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így van, bár ezt a frissítést júliusra ígérték anno.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2924) VECSY válasza leslieke (#2923) üzenetére


VECSY
csendes tag

Rendbe jött minden! Odatettem gépet a végleges helyére be kapcsoltam és minden mükszik nagyon királyul. :R

(#2925) #16820480


#16820480
törölt tag

a szüleim gépén egy frissítéssel sikeresen elszaródott a rendszer, a plasma desktop nem képes betöltődni sehogy, biztonságos módban sem. parancssorból hogy tudok egy rollback-et csinálni? nem találom sem az apt-get sem az aptitude leírásában, sem a dpkg-nél... vagy valami olyan is jó, hogy a jelenleg elérhető legfrissebb csomagokat erőltetve tegye fel (miután eltávolítottam azt a ppa-t, ami a gondot okozta).

(#2926) MacCaine válasza #16820480 (#2925) üzenetére


MacCaine
őstag

Ezt már egyszer megtaláltam vagy fél órás keresés után. ppa-purge vagy valami ilyesmi a progi neve. Megpróbálom megkeresni azt a hozzászólásomat, amiben le van írva pontosan.

Meg is van. :)

[ Szerkesztve ]

(#2927) #16820480 válasza MacCaine (#2926) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, meglátjuk mit művel, mert egy csomó függőséget itt problémásnak adott meg :/

(#2928) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
(ideírom, mert ezt többen olvassák és a Mint is Ubuntu alapú)
a mai nap a Linux Mint 13 XFCE, azt az érdekességet kezdte el csinálni, hogy a facebook honlapját nem akarja megjeleníteni. (Egyik böngészővel sem, csak Opera turbo használatával).

Mi történhetett, hogy csak azt az egy oldalt nem akarja megjeleníteni? (502 - bad gateway a hibaüzenet)

Szerk.: más gépen és a Live CD-n minden rendben. Csak a feltelepített rendszernél van ez a hiba, de ott se azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#2929) kispx válasza kispx (#2928) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.: Pingelni lehetett a facebook.com-ot
Újraraktam a gépet, idáig megszünt a probléma. Valamilyek frissitésre gyanakszom. (Mert semmilyen rossz honlapot nem nézek, a programok mind a szoftverközpontból voltak)
Megtudná nekem mondani valaki, hogy tegnap és ma milyen frissitések jelentek meg?

(#2930) legendary


legendary
tag

Üdv Mindenki!
Valaki tud valamit a Lubuntu 12.04.1-ről? Miért nem jelent még meg?
Illetve nekem az alap Ubuntu 12.04-el olyan problémám volt, hogy ha feltettem az nvidia zárt drivert akkor mindig 60 Hz-en futtatta a monitort és ha át is állítottam 85-re, restart után mindig visszaállt 60 Hz-re. Egyetlen előző ubi verzióval se volt még ilyen gondom, mindig alapból 85 Hz-en futatta. Kérdésem az lenne hogy más tapasztalt-e ilyet és hogy az új Ubuntu 12.04.1-ben megszűnt-e már ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#2931) Kendek válasza legendary (#2930) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem is biztos, hogy megjelenik, de ez nem jelent semmit. A 12.04.1 csak egy frissített telepítő, semmi több annál.
Futtasd rootként az NV beállítóablakot, majd mentsd el a beállításokat. Azzal bejegyzést ír a xorg.conf fájlba, és rendszerindításkor beállíthatja a kívánt értéket.

<-ƘƘ->

(#2932) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Surgos help kene. Win 7 es OS X volt fent, toroltem a Win 7 particiot de most nem tudok bootolni OS X-be, bootmgr missing hibauzenet fogad. Ubuntu Live alol hogy tudnam ezt megjavitani?

(#2933) cashback válasza HollyBoni (#2932) üzenetére


cashback
őstag

Grub helyreállítás?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#2934) HollyBoni válasza cashback (#2933) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudnál dobni egy jó leírást? Ezt próbálom, de már az első parancs után azt írja "command not found".

(#2935) cashback válasza HollyBoni (#2934) üzenetére


cashback
őstag

Én anno ez alapján csináltam: [link]

Passzolom hirtelen melyik volt a nyerő...
Azt tudom hogy a Grub-ot újra kellett lényegében telepíteni az előző helyére... így újra tudtam indítani a telepített rendszert... majd abból kellett mókuskodni hogy a Win is életképes legyen... de azóta is teljesen jól működik. :)

Bár már most Burg és egyéb módosítások is átestek a rendszeren.

Edit:
Van egy ilyen is: [link]

Így utólag nézve ez az utóbbi tűnik logikus lépés sorozatnak. :B

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#2936) HollyBoni válasza cashback (#2935) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már a 4. lépésnél elakadtam. :W Ugye ha nem volt Linux a gépen akkor is jó ez a módszer? :DDD

(#2937) cashback válasza HollyBoni (#2936) üzenetére


cashback
őstag

Ha nem volt linux akkor felesleges keresni a Grub-ot. :DDD

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#2938) HollyBoni válasza cashback (#2937) üzenetére


HollyBoni
veterán

Megcsináltam, és jó lett. :DDD

(#2939) cashback válasza HollyBoni (#2938) üzenetére


cashback
őstag

:C

Akkor csak volt valami...

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#2940) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van most egy UEFI-s gépen Win8 RTM és Ubuntu 12.10a, mindkettő x64
Mivel UEFI, így maga az EUFI is szépen ellátja a bootloader szerepét némi trükközés után (úgy választok OS-t, hogy nyomokod a post screen-en az F11-et és kiválasztom az MS bootloader efi filet, egyébként betölti a legutóbb használtat).

Hogy tudnám legyegyszerűbben lecserélni a 64-bites Ununtu-t 32-bitesre?
Főleg úgy, hogy vélelneül se írjam felül a bootloadert, főleg ne az MBR-t, ami GPT lemezen nincs is...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2941) lionhearted válasza legendary (#2930) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem hiszem, hogy lenne Lubuntu 12.04.1, mivel a Lubuntu ezen verziója nem LTS. :(
És, ahogy a kollega is írta, ez nem valamiféle SP1, csak az eddigi frissítések összegyűrése, és telepítőbe való foglalása. :)

Tegnap még működött...

(#2942) szoke12


szoke12
őstag

A live-on készített .doc, meg .odt file-okat miért nem lehet visszaolvasni?
Csak egy halom #-et dob ki több száz oldalon keresztül. Ennyi maradt az egy órás munkámból..... :W

+ a normál rendszeremen nem tudok dvd-t nézni. :W :W :W
(ahogy elindítom, kilép.)

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#2943) ViZion


ViZion
félisten

Helló!
Xubuntu / Ubuntu a rendszer egy régi 2 magos, 2 GB ramos laptopon. Valamiért iszonyat lassan bootol. Azt mondták, h állítólag van vmi cache/boost drive, ami a gyárilag telepített Vista használ, na ilyesmit nem találtam...
Van-e Ubin olyan, mint a systemd-analyze blame? Meg kellene tudni mi a fenét vakaródzik boot alatt... Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2944) Kendek válasza ViZion (#2943) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy mi az a systemd-analyze blame, de javaslom, hogy próbáld ki a Bootchartot.

<-ƘƘ->

(#2945) ViZion válasza ViZion (#2943) üzenetére


ViZion
félisten

...lejárt az idő.
Bootchart, csak elfelejtettem már :D

Kendek: köszi, ja, kb. ugyan az. közben meg is találtam.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2946) ViZion


ViZion
félisten

70s boot idő... faXa.
kworker/0:3, dnsmasq és blkid ami soknak tűnik / a végén van. Ezek mik, és hogyan lehet kikapcsolni :F Egyéb tipp a gyorsításra? Zárt ATI meghajtó fent, de nem lett jobb, vmiért nem akar 3D-t sem. Feleslegesen induló progik kikapcsolva, szolgáltatásokat még nem piszkáltam. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2947) gyulank


gyulank
addikt

Az mitől függ, hogy miket lehet beállítani a tálcán? Szóval pl., ha beállítom, hogy automatikusan elrejtődjön, akkor ha egy ablak alja alul van, előfordul, hogy nem jön elő. Ha nem rejtem el, akkor ha valamit teljes képernyőre teszek, akkor is ott marad. Pl. Zorin OS-ben ilyeneket nem csinált, és ott nem is kellett Windows+Alt+Egeret nyomni mindenhez. Jó lenne, ha meg lehetne oldani itt is billentyű kombináció nélkül is. Itt pl. nem tudom mozgatni a dolgokat.Kiválaszthatom, hogy mozgat, de mozgatni nem tudom. A másik amivel sokat kell kínlódni, hogy ha hozzá akarok valamit adni, akkor mindent el kell távolítanom előtte, mert a végére teszi, és nem tudom oda tenni ahova akarom, csak, ha elé csinálom a végét. Ha beállítom, hogy jelenjen meg miniatűrben az ablak, ha az ikonján van a kurzor, akkor, ha már elhúztam akkor is ott marad a miniatűr, és nincs kereső a menüben.

Azt meg nem tudom, hogy a fájlkezelő miatt van-e, de rettentő kínlódás egy mappából külön-külön feltölteni valamit, mert nem jegyzi meg a mappát, és ha mondjuk 5 mappa mélyen vannak, akkor mindig be kell tallózni, és elég macerás.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2948) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
12.04.1 LTS-re föl tudom telepíteni a Battlefield 1942 játékot? - gamerként szeretném használni? A W7-tel időnként fagyogat.

(#2949) hcl válasza reset (#2948) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A winehq.org -on nézd meg, mennyire támogatja azt a cuccot a Wine, és ha viszi, akkor teszel fel Wine-t, és úgy.
Esetleg Playonlinux is segíthet, vagy virtuális gépre tenni egy windózt (XP) és azon...

Mutogatni való hater díszpinty

(#2950) Kendek válasza reset (#2948) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az úgy tudom, hogy egy windowsos játék, az Ubuntu pedig nem kompatibilis a Windowszal. De a Wine-val próbálkozhatsz, végül is egész jó értékelést kapott. Viszont semmi garancia sincs, sőt, valószínűbb, hogy élvezhetetlen lesz a játék.

(#2949) hcl: A virtuális gép nem megoldás, mert az emulált videofeldolgozó egységen úgysem fog futni a játék.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.