Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) sgx válasza sgx (#3498) üzenetére


sgx
tag

Termeszetesen az adobe flash player akar lenni es nem adobe acrobat reader...

(#3502) kispx válasza sgx (#3501) üzenetére


kispx
addikt

Terminálba írd be:
sudo apt-get install flashplugin-installer

Azt, hogy az mplayer miért omlik össze azt nem tudom.

Szerk.: de van topicja, szerintem érdemes ott megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#3503) PuMbA válasza sgx (#3500) üzenetére


PuMbA
titán

Terminálba:
sudo add-apt-repository ppa:ripps818/coreavc
sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer
Ezután nyomj le egy frissítést. SMPlayer beállításoknál az audio kimenetet rakd pulse-ra, a video kimenetet meg vdpau-ra ha NVIDIA-d van, egyébként meg ATI-nál valami avivo-os akarmire, ha nincs akkor textured video, Intelnél meg Overlay video, ill ha nincs akkor textured.

(#3504) csixy válasza sgx (#3491) üzenetére


csixy
addikt

Azt nem tudom,lehet hogy felmegy. De a sima 12.04-es ubi telepítő el sem indul ,mert kétmagos procit keres.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3505) Kendek válasza csixy (#3504) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt meg honnan vetted? Egymagos processzorral is elfut az Ubuntu, nem kell hozzá kettő, és nem is keres kettő magot. Az elképzelhető, hogy nem indul el a telepítő, de nem azért mert nem talál két darab processzormagot.

<-ƘƘ->

(#3506) sgx válasza PuMbA (#3503) üzenetére


sgx
tag

Tudnal linkelni egy kepet arrol h ezeket hol kell beallitani?
Nalam az opciok / beallitasok menuben ilyenek nincsenek...

(#3507) PuMbA válasza sgx (#3506) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Videó és audio fül :)

(#3508) csixy válasza csixy (#3504) üzenetére


csixy
addikt

Akkor mi az a Pae ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3509) PuMbA válasza csixy (#3508) üzenetére


PuMbA
titán

Hát nem két mag, mert az dual core :) Physical Address Extension: 32bit-es rendszerrel is meg tudsz címezni 4GB-nál több memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#3510) mzx


mzx
senior tag

Van tapasztalatotok a Brasero cd-dvd író app-ról? Még nem használtam, érdekelnek vélemények. CSak a lényeg: rendesen megír dvd-t, cd-t, hiba nélkül, 8x-an, 16x-osan?
Főleg adat cd, adat dvd esetére érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#3511) mzx válasza sgx (#3506) üzenetére


mzx
senior tag

A telepítések , frissítések kapcsán javaslom, nehogy belefuss abba a problémába, amibe a napokban én, hogy alig "tette a dolgát" hiba nélkül a synaptic. Tehát javaslatom, hogy friss telepítés után magát a synaptic csomagkezelőt is frissítsd, de legalábbis mielőbb. Ezután a synaptiCON BELÜL is végezz frissítést, pl. a reload/frissités gombbal.

Avi DivX, mkv, satöbbi:
Többféle player is lejátsza, kipróbálhatsz többet is, de ezt, meg bármit próbálsz, először erősen javaslom megtenni, amit fentebb írtam a Synaptic-kal. Szóval ilyen player-ek:
- VLC
- Mplayer (vagy GNOME Mplayer)
- SMplayer
- Totem (ez alapból benne van a 10.04-es Lubuntu telepítőben)

...de amúgy a videoszerkesztő Avidemux is lejátszik avi -t , DivX-et, mkv-t nem tudom...

FlashPlayer:
Ne a legfrissebbet tedd fel, sokan panaszkodnak az újabbakra.
A 11.202 például nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#3512) kispx válasza mzx (#3510) üzenetére


kispx
addikt

Megír, idáig nekem nem volt vele probléma. (Bár én idáig max 8x-on használtam)

[ Szerkesztve ]

(#3513) mzx válasza kispx (#3512) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi a választ, kispx!! :)
Milyen konfig és mekkora kapacitás kell általában dvd íráshoz?
Az enyém oké?:
P4, 2.5 GHz CPU
1 GB RAM
Hány GB hely kell a merevlemezen?

SGX:
_ J A V :
A falsh player lehet, hogy pontoabban 11.2 r202, de a lényeg, hogy bármelyik 11.2-es jobb, mint az újabbak

[ Szerkesztve ]

(#3514) fradi81 válasza mzx (#3510) üzenetére


fradi81
veterán

Írtam két adat dvd-t, filmeket raktam rá, írás kész volt aztán a végén volt valami ellenőrzés ami sokáig tartott, volna, de kilőttem, mindkét lemez hibás lett.

moto g72, Ninebot d28e

(#3515) mzx válasza fradi81 (#3514) üzenetére


mzx
senior tag

Lehet, h kevés hely volt a merevlemezeden és ezért tartott volna túl sokáig...?
Amúgy le lehet venni az utólagos adatellenőrzés Brasero-n?
Csak jelezte, h hibás, vagy tényleg nem tudod azóta használni a dvd lemezt?
Tuti, hogy a megszakitás miatt lett hibás? (Amennyiben tuti hibás lett.)

(#3516) kispx válasza mzx (#3515) üzenetére


kispx
addikt

Én az md5sum paranccsal csináltam, mert nekem a brasero mindig kiadta a cd-t ellenőrzés előtt és kiírta, hogy hiba: ne távolítsa el a cd-t :)

Szerk.: Én csak egy--két nagyobb fájlt szoktam kiírni a cd-re, annál kivitelezhető. A sok kis fájlnál ez nem.

[ Szerkesztve ]

(#3517) mzx válasza kispx (#3516) üzenetére


mzx
senior tag

Hm... lehet, hogy maradok a windows-os Nero-nál... cd írásra azt már megszoktam.. az a helyzet, hogy a napokban fogok életemben először dvd-t írni, lehet, h a biztonság kedvéért win alatt ejtem meg egyelőre, Nero-n. De azért érdekel továbbra is, ki milyen DVD író, CD író applikációt ajánl ubuntu/Mint alá...

Kérdem továbbra is: hdd-n mekkora hely kell, mialatt dvd-t írok? 1 GB RAM-om van.

(#3518) Laybee válasza mzx (#3517) üzenetére


Laybee
őstag

k3b jobb mint a brasero. Majdnem olyan mint a nero.

(#3519) sgx válasza PuMbA (#3507) üzenetére


sgx
tag

Koszi, vegul vlc lett belole...avi-t viszi, mkv-t es mp4-et viszont nem...nem baj, ez is tobb mint a semmi :)

MZX: Neked is koszi a segitseget.

(#3520) kispx válasza mzx (#3517) üzenetére


kispx
addikt

Amikor legutóbb CD-t írtam vele, akkor megkérdezte, hogy ideiglenesen egy iso fájl-t a tmp-be vagy máshova mentse le. Szóval ebből arra tudok következtetni, hogy a CD-írás elkezdésénél legalább annyi szabad terület kell, amennyi adatot kiírsz a CD-re.

(#3521) szoke12 válasza mzx (#3480) üzenetére


szoke12
őstag

nem, de letőltötte.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3522) mzx


mzx
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget, sőt, priviben is kaptam, azt is köszi! :)

kispx:
Én is így sejtem, h netán kell ennyi hely, bár egyesek szerint elég csak annak 70-80%-a. Azonban DVD -t még soha nem írtam, csak a napokban fogok, érdekel, az esetben mi a helyzet, merevlemezen mennyi hely kell, ha van 1 GB RAM?

SGX:
Javaslom, telepíts több media playert. Nálam van MPlayer, lesz megint SMPlayer is (van pár többletfunkciója), VLC a jelen gépemen is van, a Totem-et még nem uninstalláltam, alapból van, Avidemux-t mint videoszerkesztőt szeretem, de lejátszik is.
Audacious-t imádom, az is fent van, bár az csak audio-t játszik.
Szóval ami lejátssza az egyik formátumot, esetleg egy másikat nem, de másik player meg képest rá, ami netán az előzőt nem... szóval nyugi, mp4 -et is fogsz tudni... ha cak nem hibás file-t tesztelsz.

Laybee:
Köszi a megerősítést, priviben is ezt ajánlotta egy tapasztalt linuxos. :) Épp most fel is telepítettem. :) A napokban tesztelni fogom, ma már tuti nincs rá időm, energiám.
Bár a másik illető szerint a Nero nem valami minőség, míg te arra utalsz, h kedveled, akárcsak én.

(#3523) MacCaine válasza sgx (#3519) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez érdekes, nálam a vlc mindent visz. Mint a royal flush. :)

(#3524) Laybee válasza mzx (#3522) üzenetére


Laybee
őstag

Nem, én nem kedvelem a nero-t, csak úgy néz ki. Winen imgburn-t használok, linuxon k3b-t.

(#3525) mzx válasza szoke12 (#3521) üzenetére


mzx
senior tag

Iiigeeen? :D Figyi, adtál hozzá bankkártyaszámot, vagy bármit, amivel fizetni lehet, netes bank accountot (moneybookers, paypal, satöbbi) ? Mert ha nem, akkor mit aggódsz? ;) Használd egészséggel, pénzed megmaradt ez esetben. ;)

Laybee:
Értelek. Amúgy mi a problémátok Nero-val? :) Meggyőzhető vagyok, amúgy se értek különösebben a számítástech-hoz, pláne nem hardware-hez. Érdeklődő vagyok emiatt. A Nero-n kívül még nem használtam mást, nincs összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

(#3526) Laybee válasza mzx (#3525) üzenetére


Laybee
őstag

Nekem rontott dvd-t és ha nem akkor ugrált a divxes film a lejátszóban. imgburn tizedannyi program és még jól is ír. Ugyanez linuxon, többször rontott a brasero, k3b meg sose. Nekem ennyi a tapasztalatom.
Ki kell próbálnod és lesz saját tapasztalatod. Nem nagy ördöngősség. :)

(#3527) mzx válasza Laybee (#3526) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi a tapasztalatod megosztását. :)

A többieknek is köszi a segítséget, beleértve a priviben érkezetteket is. :)

(#3528) leslieke válasza MacCaine (#3523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is. NIncs is másik lejátszó a gépen, csak a VLC.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3529) atesz117 válasza Laybee (#3526) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
+1 az IB- re és a K3B-re, lejátszónak meg SMPlayert használok ( Windowson is ) évek óta, még nem találkoztam olyan videoformátummal, amit ne játszott volna le.

Samsung Galaxy A34 5G

(#3530) fradi81 válasza mzx (#3517) üzenetére


fradi81
veterán

De utána megnéztem és a beállításokban kikapcsoltam minden ellenőrzéses hülyeséget, és írtam egy cd-t. az jó lett, de szerintem próbáld ki a braserot mindenképpen. Ha jó használd, ha nem, akkor K3b.

moto g72, Ninebot d28e

(#3531) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv!
Stream zenét szeretnék lejátszani ubuntun, mit tegyek fel? di.fm-rők szeretném, de nem nagyon (=egyáltalán nem sikerült) Walami winamp vagy aimp klón kellene gondolomén, de mi?

(#3532) hcl válasza csixy (#3508) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy a 64 bites Lubuntut akartad egymagos, 32 bites gépre tenni? :)

@sgx : Samba klienshez még valaminek telepítve kell lennie, nekem 11.04-en volt ilyen bajom...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3533) fradi81 válasza elttiL (#3531) üzenetére


fradi81
veterán

helo
Ha pl itt: [link] rákattintok a winamp ikonra ami egy pls file, megnyitja a lejátszómmal(audacious)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3534) mzx válasza fradi81 (#3530) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi neked is a tapasztalataidat. :)

(#3535) elttiL válasza fradi81 (#3533) üzenetére


elttiL
senior tag

Kösz. Először kérdeztem nem a google-t néztem. Én is erre jutottam: [link]

(#3536) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

meg lehet azt oldani, hogy a rendszer a DNS szerverek címét újrakérje anélkül, hogy közben a hálózatot nem dobja el?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3537) alitak válasza alitak (#3536) üzenetére


alitak
senior tag

időközben megoldódott, csak az /etc/resolv.conf állományt kellett módosítani.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3538) BoB válasza sgx (#3491) üzenetére


BoB
veterán

Azert nem tudod feltenni mert a processzor nem rendelkezik PAE-vel.

Ilyen helyzetben non-PAE installert kell hasznalni, a mini.ISO-val tudod felrakni:

http://www.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/precise/main/installer-i386/current/images/netboot/non-pae/

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3539) sgx válasza hcl (#3532) üzenetére


sgx
tag

Udv!

Es mi lenne az a vmi, amit meg fel kene telepitenem? :)
Egyebkent fura, mert a beepitetett file manager progival meg latom a halozatot, csak a gnome commanderben nem...

@bob.zxr: koszonom az infot.

(#3540) Vakegérke válasza PuMbA (#3494) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elvittem az írót, meg a lemezt egy cimborámhoz. Windows 7 SP1, Nero 11.
A műtét sikeres volt, tehát az újraíróm teszi a dolgát tisztességgel.

Illendőnek találtam, hogy még egyszer megköszönjem segítségedet. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3541) PuMbA válasza Vakegérke (#3540) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs mit :R Jó, hogy ki tudtad próbálni, mert így legalább teljes nyugodtsággal állhatsz neki a telepítésnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3542) hcl válasza sgx (#3539) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, afölött siklottam el, hogy csak a GC nem... Akkor viszont nem mondtam semmit.
Nekem kellett még egy samba csomagot telepíteni, amivel működni kezdett a filekezelőből is, csak nem jut eszembe a neve...
Segítség

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3543) sgx


sgx
tag

Udv!

Lubuntu 12.04-re tud vki mukodokepes javat?
Ha igen honnan es milyen modon lehetne feltelepiteni?

(#3544) fradi81 válasza sgx (#3543) üzenetére


fradi81
veterán

így

moto g72, Ninebot d28e

(#3545) sgx válasza fradi81 (#3544) üzenetére


sgx
tag

Ez bamulatos...mukodik...koszonom :)

(#3546) PonPon


PonPon
senior tag

használ valaki freerdp-t? nem megy a billentyűzet numerikus része...nemtudom miért :F

(#3547) csixy válasza BoB (#3538) üzenetére


csixy
addikt

Igy van én így jártam az 1.7-es intel pentium 4 M -es procival és telepítésre a 3485Hsz-ben lévő linken találhatő "főzött" iso-t használva sikerült telepíteni a Precise Pangolint.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3548) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok.
Pont most kaptam egy gepet, Dell Optiplex 210L.
Gondoltam teszek ra Ubuntu 12.04.1-et. (Abszolut kezdokent...)
Az a gondom, hogy a grub feszt kiakad: Executing "grub-install/dev/sdb" failed.
(Pendrive-rol probalom installalni.)
Elore is koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3549) tvamos válasza tvamos (#3548) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kozben azt irjak mashol, hogy a RAID miatt az alternate-et kell telepiteni. Sajnos az alternate meg nem telepul (nekem) usb-rol. Azt irja, nem lehet mount-olnia a CD meghajtot... nincs is, csk flash.
Van esetleg valami otletetek? (Nem szerernek venni optikai meghajtot...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3550) God Vazzeg válasza tvamos (#3548) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Erre a gépre csontra fel kellene másznia, bootolj be live rendszerként, és nézd meg hogy tuti sdb-re kell-e a grub neked.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.