Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Kendek válasza St3ven (#2800) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én nem tudom, hogy az install.sh szkript pontosan mit csinál (nem néztem meg), de nyilván a helyére másolja a fájlokat (gondolom a saját könyvtáradon belül). A Quantal tárolóját csekkoltam le, abban frissebb verza van annál ami most van telepítve nálad, de régebbi mint amire vágysz. Ergo hacsak nem találod meg valamely PPA-ban mondjuk a Debian telepítőcsomagját, kénytelen leszel úgy telepíteni ahogy írják. Esetleg célszerű lehet eltávolítani előtte a csomagból telepített régebbi verziót.

Letöltötted valahová a fájlt. Utána most megnyitod a terminált, ami a ~/ könyvtárban áll, amelyben nincs ott a fájl. Mit csinálsz tehát? Fogod és átlépsz oda ahol a fájl van, pl.:

cd Letöltések

<-ƘƘ->

(#2802) St3ven válasza Kendek (#2801) üzenetére


St3ven
addikt

Oks, köszi, eltávolítom a jelenlegit, aztán megpróbálom a csomagkezelőtől függetlenül telepíteni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2803) St3ven válasza Kendek (#2801) üzenetére


St3ven
addikt

Odanavigáltam a letöltési könyvtárba, kiadtam a parancsot, de most ez fogadott:

tar -jxf yawp*
tar: yawp_themes_pack-0.2.tar.bz2: Nem található az archívumban
tar: Kilépés hibaállapottal a korábbi hibák miatt

Szerk.: kicsomagoltam inkább Dolphin-ban, és a terminálban a megfelelő könyvtárban állva kiadtam az install parancsot, erre:

./install.sh
DEBUG: -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release
UNITTESTS:
LOGLEVEL: -DDEBUG_LOGLEVEL=Debug
LOGFILE: -DDEBUG_LOGFILE=/tmp/yawp.log

Prepare build directory...

Run cmake...
./install.sh: sor: 215: cmake: parancs nem található
CMake failed. Your system probably does not meets all requirements.

:W

A 0.4.1-nek megfelel a rendszerem, de a 0.4.3-nak már nem? :F

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2804) Kendek válasza St3ven (#2803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, hanem fordítani szeretne, és szüksége van a fordítási függőségekre. Ezeket előbb fel kell telepíteni, különben nem fogja tudni lefordítani az alkalmazást.

<-ƘƘ->

(#2805) Rimuru válasza St3ven (#2803) üzenetére


Rimuru
veterán

Világosan írja hogy nincs cmake, azt tedd fel.
Amúgy readme-ben ez van: https://launchpad.net/~samrog131/+archive/ppa/ itt nincs meg a neked megfelelő csomag?

Vigyázat, csalok!

(#2806) Nkboy válasza Rimuru (#2805) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem Nálad valami beállítási hiba lehet. Nekem is a 0.4.1 van telepítve.
Így néz ki:

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2807) Rimuru válasza Nkboy (#2806) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondlom ezt St3ven-nek ment volna.

Vigyázat, csalok!

(#2808) St3ven válasza Nkboy (#2806) üzenetére


St3ven
addikt

Kendek & colomb2

Köszi, hogy segíteni próbáltok, de ez nekem magas. Nem tudom, mit jelent az, hogy "szüksége van a fordítási függőségekre", és azt sem, hogy mi az a "cmake".

Tudom, hogy a google a barátom, de nem akarok órákat tölteni azzal, hogy ezeket megértsem, én csak egy asztali időjárás-kijelző progit akartam használni...

Nkboy

Nem tudom, milyen beállítási hiba lehet, annyira nem bonyolult a beállítási panelje, hogy ennyire el lehetne rontani, mint amit betettem a fenti hozzászólásomba. :(

Feltelepítettem a készítő által linkelt custom témákat is, de azokkal is csak úgy néz ki.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2809) Nkboy válasza Rimuru (#2807) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ja igen, egy kicsit benéztem. Ezer bocs!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2810) Kendek válasza St3ven (#2808) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ilyen esetben tényleg az a legjobb ha megvárod míg bekerül a tárolóba a frissítés. :)

<-ƘƘ->

(#2811) Nkboy válasza St3ven (#2808) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet ,hogy hülyeség, de próbáld meg másik várossal is.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2812) St3ven


St3ven
addikt

Másik problémám, amit viszont jó lenne, ha a segítségetekkel tudnék orvosolni, hogy a VLC-ben lejátszva filmeket olyan a hang, mintha egy konzervdobozban beszélgetnének a szereplők, recseg össze-vissza.

Korábban itt javasolták, hogy kimeneti eszközként használjam az ALSA kimenetet, ezzel javult is a helyzet, viszont csak annyira, hogy élvezhetetlen recsegés helyett zavaró recsegésre mérséklődött a jelenség.

Sajnos ugyanez a helyzet a beépített lejátszóval is.

Hol lehet a gond?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2813) leslieke válasza St3ven (#2812) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Más hangfájlok is recsegnek, pl. zene?

Egy próba: vedd kisebbre a kimenetei hangerőt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2814) St3ven válasza leslieke (#2813) üzenetére


St3ven
addikt

Nem, csak a videóknál jön elő ez a probléma. Sajnos a hangerő csökkentése (a tálcán) nem segített, mert akkor meg a VLC-ben kell növelni, így megint csak recseg. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2815) St3ven válasza Nkboy (#2811) üzenetére


St3ven
addikt

Majdnem ez lett a megoldás! :N

Másik időjárás-szolgáltatót választottam - BBC helyett az AccuWeathert -, így már rendes ikonok vannak! :C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2816) lionhearted válasza St3ven (#2814) üzenetére


lionhearted
őstag

Ne a tálcán, vlcben, mert ott lehet ilyen 300-400%os hangosítást állítani.

Tegnap még működött...

(#2817) St3ven válasza lionhearted (#2816) üzenetére


St3ven
addikt

OK, de ha ott mondjuk 60%-ra állítom, a tálcán meg 100%-ra, akkor még jobban recseg. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2818) leslieke válasza St3ven (#2817) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam VLC-ben 180%-on, tálcán 90 %-on van. Így nem recseg semmi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2819) gyulank válasza St3ven (#2817) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem sehogy se recseg semmi. Szerintem kezd el úgy, hogy tárcán 25% vlc-ben 50%, és a hangszóró erősítőjén 25%, aztán akkor már táncsak nem recseg semennyire, egyenként megpróbálod emelni valamelyiket, aztán megnézed, ha ezt emelted, eddig emelhetted recsegés nélkül, visszaállítod, emelsz a másik valamin, azon is megnézed, meddig lehet, visszaállítod, aztán a 3. valamit is felveszed amíg lehet, majd vissza, és lesz valami képed arról, hogy melyiket milyen hangerőig közelítheted, hogy ne recsegjen. Persze, minél több dolgon emeled a hangerőt, annál lejjebb kell venni az erősítő hangerejét, hogy ne recsegjen.
Nem tudom, miket lehet állítani, de ha pl. van az erősítőn valami effekt, pl. mély hang kiemelés, akkor amiatt is lehet, hogy a mély hangokat túlvezérli, mert a filmekben amúgy is kiemelik, ha még plusz kiemeled, okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2820) lionhearted válasza gyulank (#2798) üzenetére


lionhearted
őstag

Theme-kat telepíteni lehet pl Ubuntu Tweakben (sok más egyéb dologgal együtt)
Van lehetőség ikonpack cserére, egérkurzor cserére.
Szürkületre a választ megadtam.
Screen dimmingre is.
Van más egyéb kérdés?
Gnome classic kell? install gnome-panels

Nem akarlak rábeszélni az Ubuntura, azt használsz, amivel meg vagy elégedve. Egy funkciót kerestél, ha megtaláltad, akkor az neked való rendszer.
De én úgy vagyok vele, hogy nem kinézet alapján döntök. Azt meg lehet szokni. Hibás működést, hiányos funkcionalitást, perceként lelassuló rendszert nehezebb. :)
Unity, bár lehet, hogy nem a legszebb, de ne feledjük, mostani formájában egy éve jelent meg!
A következő kiadásban már új főverziószámmal jön, mégtöbb lehetőséggel. Folyamatosan fejelsztik, most hogy a 2D verzió leállításra került, mégtöbb energia összpontosul.
Az eddigi verziókhoz képest pedig kifejezetten használható, már nem az a bumszli nagy gombok fogadnak. Mondjuk desktopon én sem tértem át.

Tegnap még működött...

(#2821) gyulank válasza lionhearted (#2820) üzenetére


gyulank
addikt

Sötét témát akarok, semmi világos dolgot nem akarok benne, tűz effektek megnyitáskor, bezáráskor, és ha átváltok valamire, akkor hullámozzon meg amire rákattintok. Ennél amit most használok, amellett, hogy néha nem lehet visszaugrani az ablakra, csak a tárcán látni kicsiben, az is zavaró, hogy kiválaszt magának pár dolgot, amiket egyszerre mutat. Szóval, pl. a Firefox mellé nem tudom megnyitni a VLC-t, mert akkor eltűnik a Firefox, és a VLC+File Manager jön elő. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2822) Rimuru válasza gyulank (#2821) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak egy kis google keresés: [link] [link] [link] [link].

Vigyázat, csalok!

(#2823) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Az Evolution levelező kliens melyik mappába tölti le az üzeneteket a kapcsolat nélküli módhoz? Hol találom meg őket?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2824) lionhearted válasza gyulank (#2821) üzenetére


lionhearted
őstag

Témát neked kell keresni. Tűzeffekt meg compizban beállítandó. CCSM.

#2823: ~/.evolution -ban nem találod?

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#2825) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv!
Szögelek össze egy Ubuntus media akármit. Ilyen gondom van:
1. adott egy gép, benne tvtuner, ha Ubuntu 11.04-et teszek fel, működik, frissítem 11.10-re, működik, ha frissítem 12.04-re, tv tuner indul, és nem talál eszközt, ami tv-re való lenne. ls pci-re kiírja, hogy benne van egy ilyen károly. Ha a frissítés végén nem távolítom el a szükségtelen csomagokat, lehet, hogy működni fog, vagy haggyam szépen 11.10en és jónapot?

2. 3 hdd van a gépben: 80GB sata rendszernek, 1.5TB adatnak, külön sata raid kártyán /mert csak 2 db fedélzeti sata aljzat van, raid nincs/ egy 500GB-s sata. Úgy látom, hogy minden jogosúltság ugyan az a két nagyobb hdd-nél, mégsincs jogosultságom a windows-os gépen tallózni. A 1.5TB-s simán tallózható másolható stb., minkettő hdd ugyanúgy samba-val van megosztva.
Befolyásol valamit hogy külön kártyán van a hdd?

(#2826) lionhearted válasza elttiL (#2825) üzenetére


lionhearted
őstag

Hát milyen "károly" van benne? A frissítéstől még nem fog kikerülni a gépből, ezt sejtettük. :D

Második kérdésedre: nem változtat semmin. Valami más beállítás rossz. Esetleg a megosztónak sincsenek megfelelő jogai (FS szinten). Kell valami authentikáció? Esetleg azon a jogosultságok.

Tegnap még működött...

(#2827) elttiL válasza lionhearted (#2826) üzenetére


elttiL
senior tag

Kösz. Egy Leadtek Winfast tv2000 Expert van benne.
A másik kérdésre: szerintem teljesen ugyanaz van beállítva, esetleg átcserélem a két hdd-t /és átírom a mount-olást/ és megnézem hogy mit csinál...

(#2828) lionhearted válasza elttiL (#2827) üzenetére


lionhearted
őstag

lspci kimenetre vagyok kíváncsi, hogy pontosan milyen vezérlő van rajta. :)

Tegnap még működött...

(#2829) hcl válasza lionhearted (#2828) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám. Bt vagy Conexant chipes lehet... Nem mindegy!

Mutogatni való hater díszpinty

(#2830) elttiL válasza hcl (#2829) üzenetére


elttiL
senior tag

ja nem, a cx88 -at az infrára írta, cx az biztos.de jól megnézem és ide kopipásztézom
De ha a korábbi 11.10-zel működik, és hardveres változás nincs, akkor mi a baj 12.04-alatt?
/ne zavarjon senkit, hogy két gépről beszélek minkettőben ugyanolyan tuner van, ez a tv-nk, amíg az egyiken szögelem hogy okos legyen az ubuntu, addig a másik gépen azért lehessen a tv-t nézni/
Amikor 10.04-et telepíttem /ezt is mostanában, mert ezt találtam kiírva,/ feltelepítem, működött, frissítetteem 11.10-re működött,
gondoltam a másik gépet kapásból 12.04-gyel telepítem, ne kelljen már 2x2 órát frissítgetni 10-ről 12-re... hát nem ment a dög. gondoltam, oké, akkor a 11.akárhányat frissítem 12-re mivel már működik benne e tuner, gondoltam a frissített rendszeren is fog, hát nem a kurva

[ Szerkesztve ]

(#2831) lionhearted válasza elttiL (#2830) üzenetére


lionhearted
őstag

[link] Próbáld ki ezt a rövid leírást. :)

Tegnap még működött...

(#2832) elttiL válasza lionhearted (#2831) üzenetére


elttiL
senior tag

Tehát akkor a 12.04-re frissített rendszeren próbáljam szóra bírni a tunert, mert fizikailag ott van, csak valamiért nem megy?

#2383-ra: Igen, csak kezd összeállni a gép, és most ha 12-t rakok fel, és nem megy, hát akkor nem lesz Minimax és nem lesz Dr House /meg más se :DDD /

[ Szerkesztve ]

(#2833) lionhearted válasza elttiL (#2832) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez a célod, nem?

Tegnap még működött...

(#2834) gyulank válasza lionhearted (#2820) üzenetére


gyulank
addikt

Na, telepítettem az Ubuntut. Az első rettentő problémám az, hogy nincs menü. Semmilyen, és semmiben. Nem látok program listát, és semmiben nem tudok beállítani semmit sem, nem tudok beállításokat végezni a VLC-ben, nem tudom szinkronizálni, meg semmit nem tudok a Firefox-al. Most kapásból. És ha rámegyek fent a keresőre, vagy a Szoftverközpontra, sehol sincs Ubuntu tweak, és kiakasztó ez a bal oldalon elhelyezkedő bezárás gomb is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2835) Kendek válasza gyulank (#2834) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mi az, hogy nincs az alkalmazásoknak menüje? Hiszen ott van fönt a panelen, csak fölé kell vinned az egeret.
Az Ubuntu Tweak nem képezi az alaptelepítés részét, de még csak az alaptárolókban sem található meg. Ez egy teljesen külsős program, a honlapjáról kiindulva szerezheted be.
De ha csak témázgatni szeretnél, akkor használd bátran a GNOME Tweak Tool nevű alkalmazást, abban is beállíthatóak az elérhető kompatibilis témák.
Az ablakkezelő gombokat meg nagyon könnyű áthelyezni a mások oldalra ha annyira zavar.

Bár én meg azt nem értem, hogy ha ennyire nem jön be neked az Ubuntu, akkor miért azt telepítesz? Hiszen látható, hogy olyan rendszert keresel amit nem kell utólagosan állítgatni, olyan kell ami neked való.

<-ƘƘ->

(#2836) gyulank


gyulank
addikt

Rájöttem, hogy a fenti sávon jelennek meg a vlc menüi, de még mindig nem tudok sötét témát beállítani, nem látom, milyen programok vannak telepítve, szeretnék olyan tárcát, hogy bal oldalon lenne, és tartalmaz menü gombot, és Asztal hivatkozást, amire ha rákattintok, minden eltűnik, és az Asztal jelenik meg, szeretném tudni, hogy mik vannak megnyitva, valahogy látványosabban mint az a pici nyíl az egyik oldalon, szeretném, ha azon az egy sávon lenne minden, és nem kéne plusz sáv, szóval az időt is az mutatná.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2837) gyulank válasza Kendek (#2835) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm, de én még mindig nem tudom át tenni a másik oldalra az ablak kezelő gombokat.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2838) Kendek válasza gyulank (#2837) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pedig az Ubuntu Tweakben csak pár kattintás. Ezenkívül a dconf-editor és a gconf-editor segítségével is belehet állítani, vagy csak egy egyszerű paranccsal. Tessék, ez a doksi még mindig jó.

(#2836) gyulank: Nyilván nem fogunk helyetted kompatibilis, sötét témákat kajtatni, keressél magad. Az említett GNOME Tweak Tool alkalmazással aztán aktiválhatod a kiszemeltet.
Az asztalos gombot előlehetne hívni, de nem sok értelme lenne neki, ha egyszer a Unity-t úgy ahogy van, nem akarod használni. Miért nem próbálkozol a Kubuntuval akkor, vagy a Xubuntuval ha hagyományosabbra vágysz?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2839) Mukorka


Mukorka
addikt

Üdv!

Szeretnék felrakni egy nvidia drivert az ubuntura de sajnos nem jött össze eddig. 12.04-es verzió a kártya pedig 525M. Az itteni első hsz-ben lévőre nem reagált így az apt-get nvidia-current-el próbáltam először majd az nvidia honlapjáról is majd a szoftverközponton keresztűl is. Az a probléma hogy bár látszólag telepíti és az nvidia settings is megjelenik ahogy újraindítom a gépet (miután az xconfigot kicseréli) csak a 2d unity működik, a 3d alatt is ez jön be és hardvernél vagy egyéb drivereknél sincs semmi. Az nv settings ugyan mondja hogy nem fut az nvidia x server de újrakonfigolás után sem megy. Egyébként mikor próbáltam a honlapról leszedni és feltenni akkor is írta hogy le kell állítani az x servert miközben rakom fel a drivert de ahogy leállítom egyből behal a gép pedig bárhol olvastam erről mindenki mosolyogva javasolta a sudo service stop lightmg-t (ez rémlik most).

Valami ötlet van esetleg amivel megjavulna? Még megpróbálom az egész nv részt uninstallálni mert lehet hogy fenthagyja a settingset még ha a drivert le is törlöm.

Ha van ötlet előre is köszönöm

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#2840) Kendek válasza Mukorka (#2839) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na de véletlen nem Optimusos ez a cucc? Mert akkor nem ilyen egyszerű a kérdés, Linus Torvalds pont emiatt mutatott be a nekik. A Bumblebee-nek nézz utána ha beszeretnéd üzemelni a GPU-t.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2841) Mukorka válasza Kendek (#2840) üzenetére


Mukorka
addikt

Ok, látom már mi ez az Optimus de nem hiszem hogy az ilyen, a gép egy dell inspiron 5110.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#2842) PuMbA válasza Mukorka (#2841) üzenetére


PuMbA
titán

Van egy olyan alkalmazás, hogy További illesztőprogramok vagy meghajtók vagy akármi, keress rá Unity-ben, ilyen zöld VGA kártya szerű ikonja van. Ott rakd fel a drivert. Egyébként Optimusosnak kell lennie a laptopodnak, hiszen Core i3 vagy i5 van benne nem? Ezekben a CPU-kban van Intel VGA.

[ Szerkesztve ]

(#2843) Kendek válasza Mukorka (#2841) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pedig el kell, hogy keserítselek, az éppen, hogy Optimusos. Keress rá nyugodtan ha nem hiszed, kapsz rá bőven találatokat amik igazolják. Bár már az is igazolja, hogy nem működik a zárt meghajtó.

<-ƘƘ->

(#2844) Mukorka válasza Kendek (#2843) üzenetére


Mukorka
addikt

Dehogynem hiszem, csak feltételeztem hogy nem az bár jobb lett volna megnéznem inkább. Tehát ezzel a bumblebeevel próbálkozzak? :)

(#2842) PuMbA : nem rémlik hogy azon belül van ilyen lehetőség de meg fogom nézni. Most win-en vagyok itthon a laptop meg pihen.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#2845) Kendek válasza Mukorka (#2844) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csak ezzel tudsz, máshogyan nem fog menni. :)
Illetve ha a BIOS/UEFI Setupban letudod tiltani az NV-t, akkor inkább azt csináld, Ubuntuhoz elég az Intel csodája is.

(#2844) Mukorka: Pontosan azért nem ajánlja fel a zárt meghajtó telepítését, mert nincs hozzá kompatibilis hardver.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2846) Mukorka válasza Kendek (#2845) üzenetére


Mukorka
addikt

Rendben. Csodálkozom hogy erről sehol se láttam infót pedig 2 órát legalább vesződtem vele.

szerk: Kellene a hardveres gyorsítás mivel szeretnék open gl-t tanulni és jelenleg ahhoz elvileg kellene ez is.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#2847) gyulank válasza Kendek (#2838) üzenetére


gyulank
addikt

Én már rég letöltöttem a sötét témát disztrókkal ezelőtt, csak alkalmazni nem tudtam. Kipróbáltam már sok mindent, de ha Ubuntut teszek fel, azt írjátok, tegyek fel mást, ha mást teszek fel, azt írjátok, hogy az Ubuntuban is beállíthatok mindent amit akarok.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2848) God Vazzeg válasza gyulank (#2847) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ne a disztrót nézd a témához (főleg hogy vakon csapkodsz) hanem azt nézd hogy milyen dm-hez van a téma. gtk2 vagy gtk3? Ha gnome alapú akkor itt nézelődj (gtk verziónak megfelelően): [link]

Ha kde alapú akkor itt: [link]

(#2849) gyulank válasza God Vazzeg (#2848) üzenetére


gyulank
addikt

De mondtam, hogy már rég meg van a téma, csak nem tudtam mivel telepíteni, de a Speciális beállításokkal megy. Ettől függetlenül nem tudom, mi az a dm, és hogy hogy kell megnézni, hogy milyen. De mivel a témát sikerült alkalmazni, most nagyobb bajom, hogy nincs program listám, és ha valamiből több van megnyitva, kész szenvedés váltani az ablakok közt, és nincs Asztal hivatkozásom. Szóval ezeket is meg szeretném oldani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2850) gyulank


gyulank
addikt

A CompizConfig-ot telepítettem, de ezzel nem úgy imbolyog oldalra az ablak, ahogy szeretném, és nincs benne tűz effekt sem. Pedig a Zorinban is ebben lehetett beállítani, de abban CompizConfigban volt, ebben nincs.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.