Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) tvamos válasza God Vazzeg (#3550) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar eljottem dolgozni, de ha hazamentem, megnezem. Az mindenesetre nem tetszik, hogy nem csinalt a renszer kulon homa particiot...
(De hat annyira regen telepitettem Linuxot, hogy mar az is meglepett, hogy felajanlotta, o automatikusan particional, meg minden. Meg szerencse... mar arra sem emlekszem, hogy kellene csinalni a particiokat.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3552) God Vazzeg válasza tvamos (#3551) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem tudja hogy te akarsz.. Kézi particionálást csinálj, kell egy / partició, és egy cserehely (swap), illetve itt tudod megadni a /home particióját is.

(#3553) sgx


sgx
tag

Udv!

Van egy Toshiba NB100-10X tipusu netbook, amin egy ubuntu netbook remix - talan 8.10-es - van.
A kerdesem az lenne, h egy lubuntu 12.04-el gyorsabb lenne-e a gep?

Elore is koszonom.

(#3554) fradi81 válasza sgx (#3553) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem hasonló sebességgel menne.

moto g72, Ninebot d28e

(#3555) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnatok ajanlani olyan USB-s DVB-T tunert ami biztosan es konnyen beuzemelheto Ubuntu alatt?

(#3556) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Tudom, hogy felesleges csicsa, de van valamilyen jó háttérkép cserélgető alkalmazás ubuntura? Olyat találtam, ami abból válogat, amit én letöltök, nekem valami olyan kellene, ami netről /nyilván adott tárolóból/ szed random képeket. A win7-nél van ilyen. /de ha itt nincs, hát nincs, nem megyek tőle a falnak/

(#3557) alitak válasza PuMbA (#3476) üzenetére


alitak
senior tag

Időközben voltam olyan ügyes, hogy a laptopom alá is felraktam az 3as kernelt, hátha akkor megy majd a webkamera. Így viszont az X teljesen megzakkant, a beépített eszközmeghajtó telepítő csoda nem akar semmit csinálni? nVidia GeforceGo 6100-ra meg nem találtam ubuntu drivert, bár lehet csak én voltam a hülye.
Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy vissza minden és maradjon a 2.6os kernel?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3558) BoB válasza elttiL (#3556) üzenetére


BoB
veterán

Van ilyen: wallch
(szoftverközpontban megtalálható)

Szerk.: Ja látom netről letöltős kell.
Talán egy ingyenes 1000 darabos kollekció segít:
[link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3559) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Egyszerű program kellene nekem, ami mp4-ből divx-es avi-t gyárt nekem, legjobb lenne 2 kattintásos valami..

Illetve kis videót mivel tudnék szerkeszteni, több kis videót kellene összefűzni és valami zenét + effekteket (felírat, átúszás) bepakolgatni, szóval valami movie maker szintűt keresek :D

(#3560) elttiL válasza BoB (#3558) üzenetére


elttiL
senior tag

Ó, kösz jó lesz. A wallch-t meg leszedem jól... :D

(#3561) Siriusb válasza God Vazzeg (#3559) üzenetére


Siriusb
veterán

Konvertálásra avidemux-t mondanám, de ezzel összefűzni is tudsz videókat, igaz effekt nélkül.

(#3562) tvamos válasza God Vazzeg (#3552) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez egy igazan jo megjegyzes volt, mert ravezetett arra, hogy "azt sem tudja mit akar o maga". Hiaba, hogy letoroltem a particiokat, ha azt jeloltem be, hogy automaatikusan csinalja, amit akar, akkor nem csinalt bootolhato particiot. Ez nagyon erdekes tapasztalat.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3563) PuMbA válasza alitak (#3557) üzenetére


PuMbA
titán

NVIDIA meghajtó PPA-t tedd fel: sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates és frissíts.

(#3564) szoke12


szoke12
őstag

Van egy DVD-m. Ezt sima tv-re kötött DVD lejátszóval meg tudom nézni. De ha berakom gépbe, nem akarja lejátszani. File kezelő nem látja csak a VIDEO_TS és az AUDIO_TS mappákat, de a tartalmuk üres.
DE ha root-ként terminálban kérek egy ls-t, akkor kilistázza a file-okat. Itt viszont nem tudom lejátszani, mert a vlc nem fut root-shell alatt.
Másolni nem tudom, mert nem engedi a fájlok másolását. (rootként sem)
Mit lehet csinálni? :F

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3565) PuMbA válasza szoke12 (#3564) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem ha ezt felrakod, akkor vinnie kéne a VLC-nek.

(#3566) szoke12 válasza PuMbA (#3565) üzenetére


szoke12
őstag

Köszi.
Feltettem, de a helyzet változatlan.
De egyáltalán hogy lehet, hogy csak root-ként látom a file-okat? :F

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3567) madmax158


madmax158
csendes tag

Sziasztok, pár napja frissítettem Ubuntu 10.04röl 12.04re. A probléma az, hogy a qBittorrent v2.9.7 megszünt komunikálni se FEL se LE nem tölt, pedig a hálozat azt írja, hogy ONLINE(zöld). A hálozati beállításokban ahol lehetett megadtam egy konkrét port-to és e rooter-ben szintúgy megadtam ugyanazt a port-tot mégse megy. Pedig a 10.04 alatt ez így tökéletesen müködött. Valami ötlet, tanács, megoldás???

(#3568) PuMbA válasza szoke12 (#3566) üzenetére


PuMbA
titán

Eredeti a DVD? Így szerintem akkor nem fogod tudni lejátszani, mert valamit csak elrontottak a DVD-vel kapcsolatban. Nekem egy eredeti Terminator 2 DVD-m van, de az ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3569) szoke12 válasza PuMbA (#3568) üzenetére


szoke12
őstag

Igen, eredeti. Na akkor marad a tvzés...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3570) Frigo


Frigo
őstag

Hali

Van egy SSD-m win-7-es rendszerrel és egy 500GB-os vinyó mobile rack-ban ,utóbbira szeretném feltenni a Ubit ,viszont nem tudom lesz abból problémám ha időnként eltávolítom a gépből ezt a vinyót ? Be fog-e tudni booltolni a win-7-es rendszerem.

(#3571) Vakegérke válasza Frigo (#3570) üzenetére


Vakegérke
veterán

A telepítés idejéig kösd le az SSD-t. Utána visszakötheted, két külön rendszered lesz, csak boot-nál meg kell mondanod a gépnek, hogy SSD, vagy winyó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3572) Frigo válasza Vakegérke (#3571) üzenetére


Frigo
őstag

Köszi, kipróbálom.

(#3573) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Az új 3.2.0.31-es kernel nálam vicceskedett, néha nem volt hang, és hálózat, illetve fagyogatott az X. Ha belefut valaki 12.04-nél, gondoljon erre! ;)

(#3574) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Frissítettem egy Chrome-ot anyám 10.10 -es Lubuntuján, azóta nincs flash :S
Van valakinek infója, hogy mit lehet ezzel csinálni? Flashplugin újrarakásra nem javult meg... Honnan lehet régebbi verziókat leszedni? :S
(Persze gúglizás is folyamatban...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3575) quailstorm válasza hcl (#3574) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Próbálj chromiumot, vagy keresd meg a libflashplayer.so-t, és engedélyezd azt a pepper helyett.
chrome://plugins/

(#3576) hcl válasza quailstorm (#3575) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezek már voltak.. Libflashplayer leszedés és újrarakás is. Kézzel felrakás is.
Chrome legújabb is.
Pepper nincs is benne... Néztem a chrome://plugins-t, de semmi. Van 1db Adobe 11.2-es player, csókolom.
Valószínű egy régebbi kéne, de az is elcrashel. Annyi történik amúgy, hogy betöltesz egy flash-es oldalt, közli, hogy a plugin szeretne futni, engeded, és összeomlott (a plugin, nem a böngésző).

FF alatt sem működik amúgy, szal nem böngészőgond...

Mutogatni való hater díszpinty

(#3577) fradi81 válasza hcl (#3576) üzenetére


fradi81
veterán

21.0-ás verzió? Előtte melyik volt? Nálam most ez van és ebben 11.3-as flash van beépítve és megy.

moto g72, Ninebot d28e

(#3578) hcl válasza fradi81 (#3577) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eh. Kényszerítettem a 10-es flesst (megtaláltam a Synapticban a menüpontot...), és megy is.
Rohadjon meg az Adobe is meg a Gúgül is. Ha legközelebb itthon leszek, akkor megy a frissítés 12.04-re...

Ráadásul a króm hisztizik, hogy régi a flash, és külön kell mindig engedni futni -> alapértelmezett böngészde a Firefox.

Köszi mindenkinek az ötleteket :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3579) szoke12


szoke12
őstag

Nem hiszem el....
Tegyünk próbát ismét, újabb konfiggal a 12.04-el... Megtettem.
A flash-t 3 újraindítás után sikerült beüzemelni, a 430 frissítésből a Frissítéskezelő csk 80-at csinált mg, és összeomlott. Azóta sem tudom telepíteni a rendszerfrissítéseket, mert ÖSSZEOMLIK!
És jön egy kis hibaüzi:

+ a rendszer néha gondol egyet, és nagyobb terhelés esetén megfagy. ilyenkor a ctrl+alt+F1 v F2 v F3 vagy semmi nem működik. Megfagy. A 10-es is produkált néha hasonlót, de ez már nagyon felhúz... :W

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3580) fradi81 válasza szoke12 (#3579) üzenetére


fradi81
veterán

Vettél fel PPA-t? Ez egy friss telepítésű 12.04?

moto g72, Ninebot d28e

(#3581) szoke12 válasza fradi81 (#3580) üzenetére


szoke12
őstag

Nincs egy órája fent még.
De sudo apt-get install -f segített, meg e restart.
De ezek a fagyások még mindig idegelnek.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3582) fradi81 válasza szoke12 (#3581) üzenetére


fradi81
veterán

Mi az a nagyobb terhelés, mi fut amikor 'lefagy'?

A turkáló programot nem ismerem :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3583) szoke12 válasza fradi81 (#3582) üzenetére


szoke12
őstag

"Goddzilla turkáló" (Mozilla böngésző), meg egy szkennelés. illetve az elsőnél ment a frissítéskezelő is.

Na tessék.. a hosszas szkennelésem "kilőtte". Önkényesen bezárta.... Kezdhetem előről. :W

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3584) fradi81 válasza szoke12 (#3583) üzenetére


fradi81
veterán

Ja hogy firefox? De azon belül milyen lap?

moto g72, Ninebot d28e

(#3585) szoke12 válasza fradi81 (#3584) üzenetére


szoke12
őstag

PH!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3586) PuMbA válasza szoke12 (#3579) üzenetére


PuMbA
titán

12.04.1-et telepíted?

(#3587) fradi81 válasza szoke12 (#3585) üzenetére


fradi81
veterán

Pedig itt még flash sincs, megnézném másik böngészővel is. Előtte még egy új FF profillal.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3588) God Vazzeg válasza szoke12 (#3579) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Amikor a ctrl+alt+f1 (stb) se megy, az nekem kernel szintű fagyásnál volt. Nincs meghúzva a géped?

(#3589) szoke12 válasza God Vazzeg (#3588) üzenetére


szoke12
őstag

nincs.

a legelső kiadást raktam fel.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3590) hcl válasza szoke12 (#3589) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De különben rendben van hardverileg? Azért magától nem szokott összedőlni a csomagkezelő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3591) szoke12 válasza hcl (#3590) üzenetére


szoke12
őstag

3 rendszerem van ezen a gépen, és csak ez vacakol.
most kapott "új" procit. 10.10 és 04 alatt jól megy.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3592) hcl válasza szoke12 (#3591) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, akkor nincs kédés :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#3593) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Van valaki aki ért a C-Kermit használatához? USB-s soros porti kábellel CNokia CA-42) használnám. 1x sikerült csatlakozott, minden szép és jó volt, de azóta se sikerül, már leszedtem, visszaraktam, de nem megy.

(#3594) #68216320


#68216320
törölt tag

Ubuntu 12.04-en szeretnék Lirc-et beállítani. Van egy USB-s MCE vevő, de egy másik távirányítót szeretnék hozzá beállítani, mert az MCE nem kényelmes. Az adatbázisban megtalálható az LG TV távirányító configja, de nem tudom mit kell beállítani. Ebben kérnék segítséget.

(#3595) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

adott egy Acer Aspire One, Ubuntu 10.04.4 rendszer, 3.0 kernel. Minden működik, azonban némely videó valamelyest szaggat. Sima xvid, tehát nem 720p. Valami kimaradt volna a telepítés során?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3596) fradi81 válasza alitak (#3595) üzenetére


fradi81
veterán

Milyen vga, milyen lejátszó?

moto g72, Ninebot d28e

(#3597) hcl válasza alitak (#3595) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ablakban szaggat, vagy full screenen?

Mutogatni való hater díszpinty

(#3598) szoke12


szoke12
őstag

Na már csak egy frissítés van amit nem akar feltenni. Valami Network izé... A többit feltette.
Illetve a Braesero most lőtt el egy cd-met. :O Megy is fel a nero.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3599) alitak válasza fradi81 (#3596) üzenetére


alitak
senior tag

VGA: Intel® GMA 3600
Lejátszó: VLC player

hlc: ablakban is, meg teljes képernyőn is

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3600) szoke12 válasza szoke12 (#3598) üzenetére


szoke12
őstag

Amúgy ezzel a gnome3-al nem is olyan lassú ez a 12.04....
[link]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.