Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Varszegig válasza Egon (#6750) üzenetére


Varszegig
veterán

"Egyébként közterületet csak a közterület felügyelet, valamint a rendőrség kamerázhat, ahogy a szomszéd házba történő betörés rögzítése sem ildomos, ha nem akarsz adatvédelmi bírságot egy esetleges feljelentés nyomán, de te tudod."
Ebben igazad van. De a rendőrség bizony gyakran csinál olyat, hogy bűneset, baleset körülményei vizsgálatakor elkéri a környék kameráinak a felvételeit, és még meg is köszönik, ha ezzel segítesz. A szomszéd sem fog beperelni, ha a Te kamerád felvétele alapján elkapják a betörőt. Max akkor, ha a monokiniző lányát kamerázod, és kirakod a YT-ra :) A betörő, na ő beperelhet, mert megsértetted a személyiségi jogait, de igazából nem, mert nem rakod a ki a face-re a felvételt, hanem csak a rendőröknek adod. Igazából szerintem itt rendezni kéne kicsit a jogokat, mert a bűnmegelőzés/felderítés előzze már meg a rabló jogait. Minden más esetben meg nyilván elsődleges a privát szféra.

(#6752) #68270080 válasza Egon (#6750) üzenetére


#68270080
törölt tag

Egon:
Politikai szempont már csak azért is érdekes, mert egy Reddit, vagy UI communitys bejegyzésben utaltak rá, hogy bizony az UniFi protectben észlelt személy/jármű AI Cloudba megy, ami már majdnem ugyanaz, mint az ujgur-kompatibilis Hikvision kamera. És itt a VLAN-ozás sem olyan egyszerű már, hiszen felhőben lóg minden az UI-nál.
A fogyasztás nem elhanyagolható összeg: a Hikvision cuccot átszereltem a víkendházamba, és csak az tekeri most ott az órát. Így havi 1259 Ft körül kell fizetnem az áramért (4 kamera, egy poe switch és maga az NVR).
Ha pedig bármi gondja lett volna a zsaruknak az általam "foganatosított" képrögzítési gyakorlattal, akkor még ott a helyszínen megbírságoltak/feljelentettek volna, de te bizonyára jobban tudod.

legelek:
Egy darab kameránál tényleg lényegtelen, hogy mozgásra, vagy folyamatosra van állítva - szvsz.
Lakáson belül nekem volt egy "csempekamera", mert hozzám is jöttek már be gonosz emberek, és üldözési mániám lett emiatt.

(#6753) Egon válasza #68270080 (#6752) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ez a felhő vonulat nem szimpi az Ubiquiti-nál, ezért is gondolkodom már egy kicsit más alternatívában, a wifi és otthoni hálózat vonatkozásában is.
A zsaruk lesz*rják az adatvédelmi szempontokat, ha nekik segít a bűnfelderítésben egy adott kamerafelvétel, nekik vélhetőleg nem kell hivatalból eljárást indítaniuk ha megsérted bárki személyiségi jogait. Ugyanakkor az adatvédelmi hatóság (NAIH), ha kap bejelentést, komolyan vesz kb. minden hasonlót.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6754) Egon válasza Varszegig (#6751) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet. Az adatkezelés megvalósul már a tárolással is (érdemes elolvasni a kapcsolódó definíciót az Infotv-ben), nem kell kiraknod a YT-ra a felvételt ahhoz, hogy ne legyen jogszerű a felvétel készítés.
Nem csak a betörő perelhet: ha a postás kiszúrja, hogy őt veszi a kamera, akár ő (vagy értelemszerűen bárki más érintett) tehet bejelentést.
Ezen az sem változtat, hogy ezrével-tízezrével vannak az országban nem jogszerűen elhelyezett kamerák. Érdemes erre rákeresni, és elolvasni a különböző jogi állásfoglalásokat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6755) Varszegig válasza Egon (#6754) üzenetére


Varszegig
veterán

Mondom, igazad van, ez nem kérdés. De a gyakorlat azt mutatja, hogy ennyire nem szőrözik senki, és a rendőrség örül, ha van felvétel. A postással meg jóban kell lenni :)

(#6756) user12


user12
őstag

Akit esetleg érint:

EdgeMAX EdgeSwitch XP Firmware 2.1.0

Improvements:

Added SNMP agent support (previously removed in v2.0.0).
Added statistics and stability reporting with opt-in prompt.
Added configuration option for trunking of undefined VLANs.
Ports are no longer configured as trunks in default configuration.
Changed default device hostname to include part of the MAC address.

Bugfixes

Fixed issue with inability to link with other ports than management on some switches.
Fixed list of interfaces and identification in SNMP.Fixed jumbo frames MTU size on ES-8XP/ES-16XP (increased to 9720 B).
Fixed process list filled with `ip monitor link`.
Fixed inability to reconfigure default route from GUI when it's been manually disabled.
Fixed IPv6 gateway received from SLAAC not accepted by device.
Fixed SNMP sysDescr only reporting Linux version.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6757) ArthurShelby válasza #68270080 (#6752) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"az UniFi protectben észlelt személy/jármű AI Cloudba megy"

Az új unifi protect-ben már hozzá kellett adni az unifi fiókomat, és csak utána tudtam bármit is csinálni, akkor lehet ezért... :(
Lakáson belül max csak riasztón gondolkodom (első emelet), de ott a mozgásérzékelő elég.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6758) julius75 válasza Egon (#6754) üzenetére


julius75
aktív tag

Anélkül hogy vitát generálnék: de, ilyen egyszerű.

Telepítőként sok-sok rendszer felett csőszködöm, emiatt havonta több alkalommal segítek a rend őreinek felvételek kimentésében.
A legtöbbször a saját nasomra mentem a felvételt és arról kapnak 14 napos megosztást a letöltéshez, mert nincs adathordozójuk.....(miután 3 kölcsön pendriveom vált köddé, változtatnom kellett).
Soha de soha - senki nem él és élt panasszal, és nem is hiszem, hogy egy könnyen keresztül tudná vinni az igazát.
Az egyik cégnél, ahol évi 3-4 alkalommal kérik az utcai felvételt (cigány vonuló út), ott kérdeztem a jogászt, nem lesz ebből baj?
Véleménye szerint kb. olyan szintű szabályozásról beszélünk, mint a gdpr esetén.
Előírták, létezik, megkövetelik, sokan sokat fizettek érte hogy meglegyen, és kb. ennyi....
Tedd ki a táblát, hogy megfigyelő rendszer van telepítve, és ne élj vissza a felvétellel....pont.

Sárosy Gyula: még halkabban mondom: a Hikvision tapasztalatod nagyon messze áll a valóságtól.

[ Szerkesztve ]

(#6759) Egon válasza julius75 (#6758) üzenetére


Egon
nagyúr

Röviden: LOL.
Hosszabban: nem tudom, hogy megvan-e, hogy a GDPR kapcsán már milyen bírságokat szabtak ki. Érdemes utána olvasni.

Az egyik cégnél, ahol évi 3-4 alkalommal kérik az utcai felvételt (cigány vonuló út), ott kérdeztem a jogászt, nem lesz ebből baj?
Véleménye szerint kb. olyan szintű szabályozásról beszélünk, mint a gdpr esetén.

Remek jogász lehet. Ezt konkrétan pont a GDPR szabályozza (meg az Infotv., ha már hazai szintű szabályozásról beszélünk).
De hagyjuk, ez itt nagyon off. Mindenki azt hisz, amit akar, aztán vagy koppan, vagy (ha szerencséje van) nem. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6760) Egon válasza Egon (#6759) üzenetére


Egon
nagyúr

Olvasnivaló: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6761) ricsip válasza Egon (#6760) üzenetére


ricsip
addikt

tldr
kik között volt ez a cirkusz?

-

(#6762) julius75 válasza Egon (#6759) üzenetére


julius75
aktív tag

Vezető jogtanácsos akit minősítesz, de majd átadom alkalom adtán az üdvözleted.
Szerencsére csak a kinézete mogorva, amúgy jó humorú ember, biztos örül majd neki....

Elképzelem a szitut, mikor összefutok vele:
"Jó reggelt Kollár úr!
Egon nagyúr szerint maga egy balf@sz, azonnal monnyon le..." :C

Mindenesetre a lényeg átment látom, és ez a fontos.
A többi meg úgysem számít......
Legyen szép napod.

(#6763) Egon válasza ricsip (#6761) üzenetére


Egon
nagyúr

Az nem nagyon derül ki egy NAIH határozatból, pontosabban a nyilvánosságnak szánt verzióból. Értelemszerűen ők nyilván védik a személyiségi jogokat.
Egyébként elég az első oldalt elolvasni, hogy átjöjjön a lényeg, az talán nem a tldr kategória.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6764) Egon válasza julius75 (#6762) üzenetére


Egon
nagyúr

A lényeg pont neked nem akaródzik átmenni, hogy a jogászod minősítgetésén lovagolsz ilyen hosszasan, ami totál mellékszál, de ezt vélhetően te is tudod (csak már elfogytak az érvek, ugye).
Csak ismételni tudnám az utolsó előtti mondatom abból a háeszből, amire válaszoltál, plusz ott a link, lehet olvasgatni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6765) julius75 válasza Egon (#6764) üzenetére


julius75
aktív tag

Én évek óta csinálom, te meg egy haragos ügyfél vs. szolgáltató balhéját linkeled.
Ilyen mindig volt - van - lesz.
Meg olyan is, hogy minden felvétellel kapcsolatban hivatalos megkeresést kapunk a hatóságtól, hogy mire - miért lenne szükségük.
El tudod képzelni, ha valaki az utcáról alapos indok nélkül "csak úgy" feljelentene, mert nem tetszik neki a kilógatott kamera, akkor jutna vele valamire?
Mert akkor kapásból meg lehetne kérdezni, hogy arról a kameraállásról az eddig kiadott, bűnfelderítésre használt felvételekkel miért nem volt semmi probléma?

De legyen neked igazad, mint írtam: nem vitát szerettem volna generálni.
Befejeztem, ha megsértettelek, elnézést kérek.

(#6766) ricsip válasza Egon (#6763) üzenetére


ricsip
addikt

Na de így sokat nem ér. Nekem is van kamerám, ami az utcát (is) veszi, most akkor rettegjek mikor jelent fel egy arra sétáló?

-

(#6767) ricsip


ricsip
addikt

EdgeOS Firmware Changelog ==== Supported products * EdgePoint R6, model: EP-R6 * EdgePoint R8, model: EP-R8 * EdgeRouter X, model: ER-X * EdgeRouter X SFP, model: ER-X-SFP * EdgeRouter Lite, model: ERLite-3 * EdgeRouter PoE, model: ERPoe-5 * EdgeRouter, model: ER-8 * EdgeRouter PRO, model: ERPro-8 * EdgeRouter 4, model: ER-4 * EdgeRouter 6P, model: ER-6P * EdgeRouter 12, model: ER-12 * EdgeRouter 12P, model: ER-12P * EdgeRouter Infinity, model: ER-8-XG ====

v2.0.9-hotfix.1 (e50, e100, e200, e300, e1000) Changelog / January 27, 2020

--> mit jelentenek azok az eXXX számok?

-

(#6768) user12 válasza ricsip (#6767) üzenetére


user12
őstag

Az egyes modelleket/modellcsaládokat azonosítják

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6769) ricsip válasza user12 (#6768) üzenetére


ricsip
addikt

Ezt a táblázatot hol rejtegetik? Amiket logikusnak gondoltam és megnéztem, ott ez sehol nem szerepel:

https://www.ui.com/edgemax/comparison/
https://www.ui.com/edgemax/edgerouter-x/
https://help.ui.com/hc/en-us/articles/219652227--EdgeRouter-Which-EdgeRouter-Should-I-Use-#4

Mondjuk a Mediatek vs. Cavium SoC különbséget is rejtegetik:
https://help.ui.com/hc/en-us/articles/115006567467

-

(#6770) rekop


rekop
Topikgazda

Nincs rejtegetve, ez nem egy hivatalos táblázat, és van ahol hiányos is.
Ha egész pontosak akarunk lenni akkor az alábbiak szerint:
e50: ER-X, ER-10X, ER-X-SFP, EP-R6
e100: ERLite-3, ERPoe-5
e200: ER-8, ERPro-8, EP-R8
e300: ER-4, ER-6P, ER-12, ER-12P
e1000: ER-8-XG

De ezek ismerete milyen relevanciával bír egyébként? A firmware letöltési oldalon egyértelműen beazonosítható az eszközöd, majd ahhoz letölthető az aktuális firmware.
A community fórumról belinkelt frissítések esetén ugyanez a helyzet, ott is teljesen egyértelmű melyiket kell letölteni, elég a router típusát ismerni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6771) Dezol


Dezol
csendes újonc

Sziasztok,
van pár eszköz (x,lite3,er4) és arra lettem figyelmes hogy mindegyiknél Digi pppoe net van, ami bizonyos szolgáltatói hibanak nem csatlakozik újra. Ma pont volt a diginel valami nagy szar és nem volt net kb 1-2 órát, és az eszközök nem csatlakoznak be újra amikor visszajött. Nektek mi a tapasztalatotok? Az eszközök amúgy mentek, csak olyan mintha x próbálkozás után feladnak a harcot.

mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#6772) #68270080 válasza julius75 (#6758) üzenetére


#68270080
törölt tag

Semmi gond, valószínűleg diszlexiás vagyok, és ezért belelátom azt, ami nem is létezik... kvázi egy újabb alternatív valóságot járunk most körbe.

[ Szerkesztve ]

(#6773) #68270080 válasza Egon (#6760) üzenetére


#68270080
törölt tag

Nem tiszteletlenségből, csupán csak sarkítva, és kimondottan a véleménynyilvánítás szabadsága jogán, és mert kevered a privát szférát a vállalatokra érvényes GDPR-rel:
Linkre kattintok, kinyomtatom WC-papírra, és a többi már sejthető.
Nem, érdekel, lepereg rólam. Ne házmester-országoskodjunk már kérem...
Pont.

(#6774) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Dream Machine Pro-t honnan érdemes venni?

Alzanal pl van is raktáron akar holnap reggel átvehető?!

(#6775) Egon válasza #68270080 (#6773) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt gondolom, a "házmesterkedés" és a figyelemfelhívás a kapcsolódó jogszabályokra és esetleges jogi következményekre, az két nagyon különböző dolog - nem az én szegénységi bizonyítványom, ha képtelen vagy különbséget tenni a kettő között.
Egyébként a linkem pont az bizonyítja, hogy nem, nem keverem a privát szférát a "vállalatokra érvényes" szabályokkal - de ha 2 oldal szöveg egyeseknek tldr, az már megint nem az én problémám.
Neked is csak ismételni tudom magam: mindenki azt hisz, amit akar, aztán vagy koppan, vagy (ha szerencséje van) nem. Ennyi, és részemről tényleg lezárva a téma.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6776) rekop válasza Richard (#6774) üzenetére


rekop
Topikgazda

A jelenlegi kínálatra ránézve pl. Aqua Karinthy út. Megrendeled a webshopban, holnap reggel bemész érte. Közel egy tizessel olcsóbb mint az Alza.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6777) Dezol válasza Dezol (#6771) üzenetére


Dezol
csendes újonc

Ezek szerint mindenkinél jól működik? :C

(#6778) user12 válasza Dezol (#6777) üzenetére


user12
őstag

Szokott lenni felénk is szolgáltatói karbantartás, de még nem volt olyan, hogy nem csatlakozott újra.
Itt leírják, hogy az interface törlése és újra beállítás megoldhatja a problémát, vagy esetleg az ütemezett bontás és újracsatlakozás is megoldás lehet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6779) szpeti40 válasza Dezol (#6777) üzenetére


szpeti40
addikt

Szia!

Nekem régebben volt hasonló problémám ER-X-el, írtam is ide topikba (nevemre rászűrve megtalálod). Én csináltam egy hetente ütemezett pppoe le/fel-t, azóta nem volt ilyen problémám.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6780) MasterMark válasza Dezol (#6777) üzenetére


MasterMark
titán

Előző héten két napon reggel is elment a PPPoE és nem csatlakozott újra csak kb. negyed óra múlva.

Ezt a két dolgot írta logban:
Too many sessions
Rescource temporaly unavailabe

Switch Tax

(#6781) rekop


rekop
Topikgazda

Egy újabb AP teszt CT Solutions-tól: Engenius vs. Ubiquiti Bandwidth Showdown
Remélem folytatja majd ezt a sorozatot, és több gyártó termékeit is összehasonlítja majd Ubiquiti AP-kel.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6782) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

Edgerouter ER-4-et tervezünk venni egy iskola számára Digi-1000-hez. Egyidejűleg max 150 körüli klienssel. Elég lehet?

Ami kell feltétlenül kell , az a /22-es vagy 255.255.252.0 netmask.

Versenyben van még egy MikroTik RB4011iGS+RM is.

Dönteni kéne! Segítsetek! :B

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6783) szpeti40 válasza Tonyk (#6782) üzenetére


szpeti40
addikt

A netmaszk miért számít bármit is router választásnál?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6784) bon válasza Tonyk (#6782) üzenetére


bon
őstag

Én a memóriát keveslem. Én ERPro-8-at használok, nálunk 1000/1000 net van. De sokkal több felhasználóval mint neked. Ha most vennék router-t akkor az UDM-Pro lenne.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6785) MasterMark válasza szpeti40 (#6783) üzenetére


MasterMark
titán

Nem mindenhol lehet egyedit beállítani, csak van az alap /8, /16, /24 és ennyi. :)
Persze komolyabb router azért tudni fogja.

Switch Tax

(#6786) Tonyk válasza szpeti40 (#6783) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért mert van ahol nem állítható. Ha állítható is, hiába adok meg pl /22-t, Invalid netmask. Ezért.

#6784bon

40E-ről indultunk, a 60-70E minhta foghúzás lenne. Örülök, hogy eddig sikerült eljutni. Alapítványi pénz, őrzik, mint az aranykészletet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6787) szpeti40 válasza MasterMark (#6785) üzenetére


szpeti40
addikt

és Tonyk, értem köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6788) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

(#6782) @Tonyk

Csak routolás, vagy más is fontos /VLAN, VPN, Webproxy, tűzfal szabályok, internet elérés szabályozása/

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#6789) Tonyk válasza Cirbolya_sen (#6788) üzenetére


Tonyk
veterán

Leginkább csak routolás lényegesebb. Érettségi időszakban pedig internet elérés szabályozás. Persze VPN (amit használunk most is (1-2 user))

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6790) Cirbolya_sen válasza Tonyk (#6789) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Milyen VPN-t használnátok/használtok?
Internet elérés szabályozása mi alapján lenne? /port, idő, oldalak, MAC-IP címek/
Milyen routerrel van tapasztalat?
WIFI-t kell-e kezelni?

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#6791) Tonyk válasza Cirbolya_sen (#6790) üzenetére


Tonyk
veterán

Jelenleg, ami van az (PPTP és) L2TP
Netszabályozás ami lényeges az IP és idő alapon. Emlett persze, ha tud oldal (blacklist) vagy kategória alapján szűrni még jobb (tudom erre ott az opendns).
Wifi nem kell kezelnie.
Sajna se Ubi-val se Mikrotikkel nincs tapasztalat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6792) Cirbolya_sen válasza Tonyk (#6791) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Az Ubi-nál van L2TP hardveres támogatás, a beállításban a kezdőknek túl részletes a Mikrotik, az Ubi elsőre átláthatóbb.
A korlátozásokban szinte mindent be lehet állítani a Mikrotikban, az Ubi kötöttebb.
Ha van tapasztalat Linux beállításban vagy kezelésben az Ubi Debian alapú, a Mikrotik már egyedibb Linux-os OS, de Linux ismerete itt is előny.

Cirbolya_sentinel

(#6793) Tonyk válasza Cirbolya_sen (#6792) üzenetére


Tonyk
veterán

:R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6794) user12 válasza Tonyk (#6791) üzenetére


user12
őstag

Az Edge routerekben is van a kategória alapú szűrés, nagyon hasonló az Unifi vonalhoz.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6795) MasterMark válasza Cirbolya_sen (#6792) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az amit mikrotikban lehet a tűzfalon és edgerouterben nem?

Switch Tax

(#6796) rekop válasza Tonyk (#6791) üzenetére


rekop
Topikgazda

Edgeos-nél elég hatékonyan beállítható a tartalomszűrés dpi segítségével. Vannak különböző kategóriák(social network, streaming media, adult site, stb...) amiket tiltani lehet a segítségével. RouterOS-ben ha jól tudom ilyen lehetőség nincs(bár jón néhány éve nem foglalkozom már vele, lehet tévedek). Edgerouter-ben van hw offload, Mikrotik-nél nincsen, illetve úgynevezett fasttrack van, ez szoftveres megoldás, és használatával járnak limitációk.
PPTP-t nem érdemes használni, L2TP és OpenVPN van mindegyiken, utóbbi Mikrotik esetén UDP módban nem támogatott. Wireguard Edgeos-re utólag felrakható, Routeros esetén már beta-ban elérhető. Ahogyan írták már Edgeos elsőre egyszerűbb, átláthatóbb, Routeros-hez nem árt legalább egy online tanfolyamra befizetni, lényegesen megkönnyíted az életedet.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6797) Cirbolya_sen válasza MasterMark (#6795) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szerintem nincs ilyen, csak egy kezdőnek akinek mind a két eszköz új, annak így látszik.
Amit írtam, az az ő vélelmezett szemszögéből íródott :)

Cirbolya_sentinel

(#6798) user12 válasza rekop (#6796) üzenetére


user12
őstag

Igazság szerint MT alatt van egy Layer7 firewall nevű funkció, ami a dpi-hez hasonló lenne, de nekem nem sikerült működésre bírni még egy tetszőleges streaming video blokkolásra sem.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6799) Tonyk válasza rekop (#6796) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszönöm mindenkinek! :R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6800) Richard válasza #68270080 (#6773) üzenetére


Richard
őstag

Ha jól emlékszem neked vannak G4 bullet kameráid?

Mennyire időjárásálló ezeknek a borítása? Csak mert a G4 PRO-nál kicsit konkrétabban kitérnek a védettségre.

Ja és mekkora a G4 bullet IR hatótávja?

Bocs, hogy ide írom, de nem találtam neki topicot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.