Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) betyarr válasza betyarr (#7150) üzenetére


betyarr
veterán

még kipróbálom,ha a dhcp snooping ki van kapcsolva.bár sok reményt nem fűzök a dologhoz...

(#7152) Drag77 válasza betyarr (#7151) üzenetére


Drag77
senior tag

Esetleg próbáld ki, hogy fix ipt adsz az egyik problémás kliensnek

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7153) betyarr válasza Drag77 (#7152) üzenetére


betyarr
veterán

az már meg volt,de sajna "no way".

ééés a dhcp snooping sem hozott változást :W

[ Szerkesztve ]

(#7154) MasterMark válasza betyarr (#7150) üzenetére


MasterMark
titán

wifi stick nem volt hajlandó így csatlakozni

Ez ugye ki van kapcsolva?:

High Performance Devices BETA: Connects high performance clients to 5 GHz only

Ha beállítottad ezeket, akkor reseteld el az AP-t, ha eddig nem tetted volna.

Illetve a connectivity monitorod hogy van beállítva?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7155) szpeti40 válasza MasterMark (#7154) üzenetére


szpeti40
addikt

A High Performance Devices BETA nálam be van kapcsolva, érdemesebb akkor inkább kikapcsolni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7156) betyarr válasza MasterMark (#7154) üzenetére


betyarr
veterán

hahh,nem.legalább erre fény derült.így vissza állhatok egyel kevesebb ssid-re.

(#7157) betyarr válasza MasterMark (#7154) üzenetére


betyarr
veterán

az uplink connectivity monitort épp ma délután kapcsoltam ki.nem hozott változást.

reset meg forget device volt.igaz egy mentést állítottam vissza utána.7végén megpróbálok egy full resetet,nulláról beállítva.

(#7158) MasterMark válasza betyarr (#7157) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs rosszul fejeztem ki magam, arra gondoltam, hogy rebootold meg a beállítások után.

Egy AP-nál végülis nem kell a connectivity monitor, úgyhogy az maradhat kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7159) MasterMark válasza szpeti40 (#7155) üzenetére


MasterMark
titán

Hát attól függ mit szeretnél. Okozhat ilyet, mint betyarr-nál, hogy bizonyos dolgok nem tudnak csatlakozni. Ha nincs vele gondod akkor maradhat bekapcsolva.

Switch Tax

(#7160) JoceeHunt válasza donat_sz (#7138) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Tapasztalatból:

Nekem tetőtérben, déli tájolású kis mini szobában van a rack.
Nyáron semmilyen ventillátorral nem tudod lejjebb vinni a kívánt intervallumodba a hőfokot ha bezárod sajnos a rack oldalát. Ugyanezzel szívok. Az első USG-m valszeg emiatt főtt meg.
Nekem 1U-s hűtős cucc van (4db ventillátor van benne), de így is elég melegek a cuccok, idénre már lesz klíma a mellette lévő helyiségbe, így azzal fogok próbálkozni. A kis szoba miatt kitolja bár az elején a meleg levegőt a rackből a hűtő, de utána már a szoba is rendesen felmelegszik délre, amikor még a nap is adja...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7161) betyarr válasza MasterMark (#7158) üzenetére


betyarr
veterán

nem szeretném elkiabálni,de úgy tűnik egyelőre hogy sokat javult a helyzet tegnap este óta.1-2 dobás volt csak mióta írtam.nem tudom melyik változtatás hozhatta meg az eredményt,pedig nem ártana tudni,ha valamikor szükség lenne egy esetleges újrakonfigurálásnál.
köszi szépen a segítséget,megmentettél pár hajszálamat az őszüléstől :R

(#7162) rjy08 válasza szpeti40 (#7135) üzenetére


rjy08
tag

Ez volt az első, amivel kezdtem a beállítást. Átállítottam a LAN-t /22-es hálóra, mert volt rá esély hogy kevés már az a 254 cím.
Tegnap délután kirántottam az US-t, beraktam helyére egy tartalékban lévő 24 portos gigabit Zyxelt. Controllerből természetesen eltávolítottam. Most azóta nem jelentkezett ilyen gond, a kliens menüben sem dob fel olyan eszközt, amelyiknek apipa címe lenne. Tesztelgetem.
Viszont azt vettem észre, hogy jóval kevesebb eszközt látok most így a kliens menüben. Ezek szerint eddig a switch tárolta az arp listát, és most újra össze kell gyűjtenie a routenek? Vgay hogy lehet ez? Az eszközök ettől függetlenül működnek, csak a controllerben nem jelennek meg.

(#7163) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Lakásfelújítás, nanohd-kat tervezek tenni a falra. Plafonra nem lehet, mert nagyon elcsúfítaná. Bútorok pozíciója, még nincs meg, így lehet ajtó fölé tenném. Vagy ti hova szoktátok tenni?
Illetve ha egy középső szobában fölteszem az oldalfalra, akkor a mögötte lévő szoba is ugyanúgy kapja a jelet, mint az előtte lévő (nem a fal árnyékolása, hanem az antenna irányok miatt kérdezem, mivel oldara tenném fel)?
Másik. Kb 2-3 szobánként lenne egy ap, de ap kiállást csináljak szobánként, vagy ne (ugye az fönt van, és nem lent, így csúnya lenne)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7164) golya87


golya87
őstag

Lite-tal van tapasztalatom, kb elenyésző mögötte a wifi jel. Nekem csillár mellett lesznek az AP-k, az sem járható út?

(#7165) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Én egy kicsit csalódtam az AC technológiaban. N-es AP-t (UAP) cseréltem AX-re (U6-lite). Jelenleg ugye csak az AC az előrelépés, lévén hogy nincs még AX kliens a lakásban. Abban a két szobában ahol az AP-k vannak ott a jelerősség rendben van. A többi hegyen gyakorlatilag alig van AC jel. Falak 10 illetve 30-as tégla, egyik oldalán magas szekrénnyel (konyha illetve gardrób) Interferencia nincs (controller szerint).
Jelenleg még nincsenek plafonon az AP-k, csak cc 1m magas szekrényen pihennek vízszintesen. Ennyit számít a helyzetük?

(#7166) contaxg


contaxg
veterán

Adott egy AC-PRO és egy hálózati lejátszó amin nincs WiFi csak kábeles LAN Van egy wrt54gl routerem DD-WRT-vel, amin keresztül client módban össze tudom kapcsolni az AP-t a lejátszóval, de csak akkor ha nyitott a hálózat. Mikor bekapcsolom a WPA/WPA2 Personal titkosítást kezdődik a gond, mert a DD-WRT-ben nem találok olyan beállítást amivel műkődne. A legjobb az amikor azt mutatja, hogy van kapcsolat de net nem megy (a firewall ki van kapcsolva a DD-WRT-ben). Hol lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#7167) julius75 válasza _Dumber_ (#7165) üzenetére


julius75
aktív tag

Elég sokat (100 felett) szereltünk (inkább szereltem, mert jórészt én csinálom) belőlük, és volt itt szinte minden.
- vadászház, elnyújtott alapterülettel mint a palacsinta: uap-ac-iw, uap-ac-m
- 3szintes kúria, hatalmas helyiségek, 70centis vályogfalak, gipszkarton szerkezetek: uap-ac-iw
- irodaépületek, könnyűszerkezetes, vasbetongerendás, full lindab kivül-belül....:uap-ac-iw, uap-ac-lr, uap-ac-hd
- magánházból kialakított ügyvédi iroda, több helyiséges fodrászat, kozmetika: uap-ac-lr
- sertéstelep, ahol külön kérés volt az ap-k közti roaming (soha nem tudtuk meg miért kell): uap-ac-lr, uap-ac-m
- könnyűszerkezetes faház, teljes favázzal, vas-lemez-fém semmi, mégis megszívtuk: padlástérbe tettünk uap-ac-lr-t, 2 darabot, de a jelerősség katasztrófa volt.....megoldás uap-ac-iw, mindenhová. Tudja valaki min csúsztunk el? :DD

Szerintem először is "lite"-od van, aztán az elhelyezésed sem igazán ideális, de amire mi jutottunk, hogy ezek ennyit tudnak. Szeretünk velük dolgozni, de inkább kerüljön picivel többe, mint utána szenvedjünk vele.
Eddig egyetlen darabot kellett cserélnünk, nagyobb terhelésnél zörgött mint az ördög.....

(#7168) szpeti40 válasza _Dumber_ (#7165) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem AC-Lite-om van és az emeleten nekem az egyik szobában van a falra szerelve úgy, hogy nem a ház fele néz, hanem az utca fele, szóval nem a ház fele szórja a jelet, igaz ez a felső emelet ~70m², de nekem nincsen probléma a jelerősséggel mögötte sem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7169) user12


user12
őstag

Sziasztok

Akit érint esetleg:

UniFi Dream Machine Firmware 1.9.2

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7170) #68270080 válasza user12 (#7169) üzenetére


#68270080
törölt tag

Tegnap éjfél körül kaptam az üzenetet, hogy megjött az új FW, ami nem béta, és ezért felkeltem telepíteni. Eddig jól működik. :)
Nehogy elkiabáljam, de kezdik szépen összekapni magukat a srácok odaát. Alig múlik el 1-2 nap, hogy ne érkezne valami új béta vagy végleges verzió valamiből.
Lehet most kapták meg otthonra a homeoffice-os notebookot?

(#7171) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Tudtok abban segíteni, hogy az ER-4 Routerben mit állítsak be, hogy átengedje a Telekom multicast (igmp) protokollt?
Köszönö szépen!

(#7172) szabifotos válasza _Dumber_ (#7165) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ha jól értem, N-es jelet hasonlítasz AC-hoz? De hisz egyik 2.4, másik 5 Ghz. Nem csoda, ha gyengébb jóval. Jól értem?

(#7173) _Dumber_ válasza szabifotos (#7172) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem teljesen. Nyilván hasonlítok, de egyáltalán nem várom ugyanazt a lefedettséget mindkét sávban.
Hogy miről is beszélek:

Adott egy hosszanti elrendezésű téglaház (38 külső 10-20 belső falvastagsággal). A négy lényeges szoba "L" alakzatban helyezkedik el. 1-2-3 sorban , a 4. a 3-as mellett)
1-2 között csempe + konyhaszekrény+20as fal (ez egy kicsit nehezít a dolgon)
A kezdetek kezdetén a Wifi hálót egy TP-941N látta el. Lefedettség mindenhol elérhető minőségű (legrosszabb -75) de nyilván a távolabbi szobában nem túl kraftos volt. A kliensek számának növekedésével (+ a gyerek igényei is változtak) elkezdődött a taknyolás. Openwrt, repeater, antenna csere... Egy idő után feladtam és bekerült az első UAP. Ez már nem látta el a teljes lakást (lévén ez 2x2 és ha jól emlékszem a 941N 3x3 volt), ezért először kiegészítésként a 941N később a 2. UAC adta a teljes lefedettséget.
Helyileg a 2 szélső szobában helyeztem el (nem plafonon :( ) Jelszint a legrosszabb helyen is -69 dBm stabil kapcsolattal még úgy is, hogy a 2 és 4. szoba között 2 fal van. (Azóta nem is érkezett egy reklamáció sem a családtagoktól :) )
(Előbb említett csempe+konyhaszekrény miatt ugyanakkora a jelszint esés az 1-2 szobák között, mint a 4-2 közötti 2 fal után.- nyilván ez sem meglepő)

Ezzel szemben az AC-s jel csak azokban a szobák érhető el ahol az AP található. Nyilván nem kívánom, hogy 2 szobán túl is legyen jel hiszen ez nem N-es, de azért a szomszéd szobában csak jó lenne. Ha ezt teljesítette, akkor az AP helyzetét kikisérletezném, és idén vagy jövőre úgy is kifestenék a szobákat, ezért kivezetném plafonra az AP-t.

(#7174) MasterMark válasza _Dumber_ (#7173) üzenetére


MasterMark
titán

Az hogy 2x2 vagy 3x3 nem áll összefüggésben azzal, hogy milyen lefedettséget tud. Ez csak azt jelenti, hogy hány párhuzamos streamet kezel.

Sima soho wifi router antennák szélesebben sugároznak. Egy Unifi AP inkább fánk alakban. Ezért számít, hogy hova rakod.

Milyen erőséggre van állítva egyáltalán a Unifi AP?

Switch Tax

(#7175) _Dumber_ válasza MasterMark (#7174) üzenetére


_Dumber_
őstag

A régi UAC 15 és 17 es értéken volt.
Az U6-ok mikor bekerültem 2.6-on szintén ezeken az értékeken voltak, 5G-n 23-on.
Most egyenlőre mindent feltoltam max-ra (23) Nem volt időm még játszani vele (digitális oktatás miatt)

(#7176) _Dumber_


_Dumber_
őstag

"Sima soho wifi router antennák szélesebben sugároznak. Egy Unifi AP inkább fánk alakban. Ezért számít, hogy hova rakod."

Ezzel tisztában vagyok. Meg azzal is hogy hátrafelé sokkal kisebb a jelszint, valamint a U6-nak fém hátulja van.

Plafonon meg ellát az alacsonyabb (2m magas) szekrények felett is.

(#7177) Egon válasza _Dumber_ (#7165) üzenetére


Egon
nagyúr

Az 1m magas elhelyezés minden csak nem ideális. Ezek lefelé sugároznak, ahogy elhangzott, fánk alakban. Ez azt jelenti, hogy némi túlzással talán még egy szinttel lejjebb is jobb jel lesz, ha ilyen alacsonyan helyezed el a cuccot, mint az adott szinten, 2 fallal odébb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7178) szpeti40 válasza _Dumber_ (#7176) üzenetére


szpeti40
addikt

és ha megpróbálod teszt jelleggel "orral" lefele valamire lefektetni, mintha plafonon lenne?

#7179_Dumber_:
És ha megfordítanád, hogy a plafon felé a hátulja lenne?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7179) _Dumber_ válasza Egon (#7177) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nincs kérdés, nem ideális.. még...
Ugyanakkor a fánk alak nekem azt jelenti, hogy inkább oldalra mint közvetlenül alá, vagy a háta mögé. (Valójában előre eltolt fánk alak).

Jelenleg 1m es szerény tetején pihen felfelé fordítva. (plafon felé az eleje)
Játszom még vele.. egy idő után meg fogom találni legideálisabb helyet, beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#7180) MasterMark válasza _Dumber_ (#7179) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg ez a baja. Próbáld meg fejjel lefelé is.

Van alaprajzod, meg hogy hova vannak téve?

Switch Tax

(#7181) _Dumber_ válasza MasterMark (#7180) üzenetére


_Dumber_
őstag

Jelenleg ilyen (5G sugárzási adatok elméletben):

Ez lenne az ideálisabb, de ehhez át kell kábeleznem:

Ugye ezek csak elméletek, mert azért a Unifi controllerben tökéletesen nem lehet a falak szekrények stb-t valóságnak hűen beállítani. Az összehasonlításra azért a 2 kép jó lehet.

(#7182) MasterMark válasza _Dumber_ (#7181) üzenetére


MasterMark
titán

Ez biztos, hogy 5G-re van állítva és nem a 2.4?

Illetve hány dBm-re állítottad a vevőt?

szerk.: Ha a szekrények fából vannak, akkor azok jelentősen nem befolyásolják a jelet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7183) _Dumber_ válasza MasterMark (#7182) üzenetére


_Dumber_
őstag

Vevőt? Ap-t?

szerk.: igen fából

[ Szerkesztve ]

(#7184) MasterMark válasza _Dumber_ (#7183) üzenetére


MasterMark
titán

A virtuálisat kérdeztem a térképen.

A beállításokban a minimum RSSI miért van engedélyezve? :F
Ezzel a beállítással láthatatlanná teszed az AP-dat ha valaki messzebb van tőle. Emiatt nem látod.

szerk.: Ja nem, az egy másik beállítás. De attól még kérdés, hogy az miért van beállítva?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7185) _Dumber_ válasza MasterMark (#7184) üzenetére


_Dumber_
őstag

A virtuálisat kérdeztem a térképen.
Az amit lenyitottam?

A lényeges területen nem volt olyan hely ahol ennél kevesebb lett volna jel, de olyan volt, hogy míg a közelebbi 50-60 közötti addig a távolabbi -77 alatt volt. A kliens hordozgatásával meg nem váltott át a időközben közelebb került AP-ra. Ezzel elértem, hogy a távolabbi lelökte (a kliens lekapcsolódott ) róla, és jelet keresett immáron a közelebbin.
Mások, hogy a laptopom (amit nem is hordozgattam) munka közben átváltott a távolabbira. PL azért mert valamiért elvesztette a jelet a közelebbivel, és megtalálta a távolabbit., majd rajta is maradt. Így meg nem látja, és pár pillanat múlva ismét a közelebbit találja meg.
Ez mindkét esetben egész jól működött.

(#7186) MasterMark válasza _Dumber_ (#7185) üzenetére


MasterMark
titán

Ami ott a lenyitott mellett van jobbra. De így már látom.

Sok múlik az elhelyezésen. Ezek vagy plafonra, vagy oldalfalra valóak. Illetve kábelezd át az ideális pozícióra.

Egyébként hol van gond ahol nincs elég jel?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7187) _Dumber_ válasza MasterMark (#7186) üzenetére


_Dumber_
őstag

[kép]

Azóta játszadoztam, emelgettem, forgattam (még csak a 2-es tányért), és jobb lett. Már van 5 G mindenhol (ha nem is nagyon kraftos).
Kicsit több időt kell játszadoznom velük, mert ezek tényleg nem egy SOHO cuccok amiket lerakok és működnek. De nem is tudom mit csodálkozom, hisz a 2G-vel is ezt tettem. az 5G meg egy kicsit szenzitívebb az elhelyezésre.

(#7188) MasterMark válasza _Dumber_ (#7187) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a háló AP-ját kihoznád oda a folyosóra a plafonra, az szerintem lefedné a körülötte lévő 4 szobát. Azt nem próbáltad? Csak mert ott van egy vastagabb fal.

Az 5 GHz-es jelet sokkal jobban nyeli el minden. Ha fontos az AC akkor muszáj úgy csinálod, hogy figyelsz a lefedettségre.

Én is azt hittem előszőr, hogy az egész lakás menni fog 1 db AC-LR-ről, de 5 GHz-en ez lehetetlen.

Switch Tax

(#7189) _Dumber_ válasza MasterMark (#7188) üzenetére


_Dumber_
őstag

Sajnos azt tudom kábelileg legkevésbé megoldani. (Legalábbis a mai napon, fúrás faragás nélkül). Valamint a kép jobb oldalán látsz egy kisebb házikót annak egy távolabbi helyiségébe kellene jel (elég a 2G) az öntözésvezérlőhöz.( Ezért is kellett a legsarokra (jobb felső) rakni a hálóban lévőt.) Valszeg' a régi UAP lesz felrakva repeaternek a kisház legközelebbi falára , bentre (Ytong), ezért már beljebb hozható a hálóban lévő.
Átraktam a hálószoba bal sarkába a ház felé fordítva. Így már lett értékelhető jel a 2-es szobában a számítógépnél is.

.. és akkor még nem is tárgyaltuk ki a szoftveres részét, mert az sem biztos, hogy teljesen OK.
(Pl HT-20, HE-20 -40 -80 stb )
Nem is akarom, hogy helyettem megoldjátok. Nagyon köszönöm az eddigi segítséget is.

[ Szerkesztve ]

(#7190) Akiii


Akiii
tag

Sziasztok,

Új ház, új network :) Vacilálok az Edge Router 4 és a Unify Dream Machine között. Nem tudom, hogy az UDMben mennyire használnám az IPSt de tetszik a többi dolog benne. Wireless része kilesz kapcsolva mert arra lesznek dedikált APk. Ellenben Edge Router-rel is szemezgetek pláne ha fellesz valahova mountolva és nem lesz szem előtt.

Esetleg tippek amik segítenének a választásban? Köszönöm

(#7191) bon


bon
őstag

Új UDM router?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7192) MasterMark válasza bon (#7191) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem valami access-os cucc?

Switch Tax

(#7193) bon válasza MasterMark (#7192) üzenetére


bon
őstag

Routerek társaságában van fotózva.

Sőt most ránagyítottam a képre, és kamera, telefon, és AP ikon van rajta

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7194) user12 válasza bon (#7193) üzenetére


user12
őstag

Sőt ha alul kérdezi, hogy melyik kontroller megfelelő nekem, akkor valószínű még ilyen funkciója is van.
Én inkább arra gondolok, hogy egy router nélküli controller (wifi, access, talk ) AP funkcióval is ellátva - ilyen még nincs.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7195) #68270080


#68270080
törölt tag

Megcsináltam, működik: UDM-Pro ventilátorok kikapcsolása és/vagy fordulatszám szabályozása [link]

[ Szerkesztve ]

(#7196) Bathalsar válasza vicze (#7011) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Egyelőre még béta, de érkezik fix, ami megoldhatja a problémád U6 Lite esetén:

"[UAP-MTK/U6] Improve connectivity with IOT devices on 2.4 GHz."

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#7197) vicze válasza Bathalsar (#7196) üzenetére


vicze
félisten

Köszi, U6-LR, még minidig nem küldtem vissza, kicsit húzós sajnos a szállítás így Brexit után...

Most már ott tartok, hogy meshbe rakom a meglévő AP-kat és fent lett külön AP lesz, ez legileg pár problémát megold. Lent a IoT marad UAP-HD-n, így azokkal nem lesz gond, fent meg lesz a U6-LR, már csak áramot kell csiholjak neki a plafonra...

[ Szerkesztve ]

(#7198) bon


bon
őstag

Tanácsokat ötletek várok. A terv a következő, egy épület tetejéről kellene eljuttatni vezeték nélkül jelet egy templom toronyra, majd a toronyról egy másik épületbe.
épület1-templom torony kb 200m
templom torony-épület2 kb 70m

Cél a minél nagyobb sebesség stabilan.

200m-nél: Ubiquiti UniFi Building Bridge (UBB)
a 70m-nél: Ubiquiti NanoBeam 5AC Gen2 (NBE-5AC-Gen2)

a toronyba a kettő közötti vezetékes kapcsolatot UniFi Switch Flex + UniFi Switch Flex Utility-el oldanám meg.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7199) vicze válasza bon (#7198) üzenetére


vicze
félisten

Miért nem UBB mind a kettőre? Illetve a nanobeam az airmax és UISP, az UBB sima Unifi.

(#7200) bon válasza vicze (#7199) üzenetére


bon
őstag

Még csak tervezgetek, amúgy azért nem UBB, mert piszok drága. NBE-5AC-Gen2 sokkal olcsóbb és bevált, viszont 200m-nek nem biztos, hogy neki ereszteném

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.