Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Egon válasza Borisz76 (#6349) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy router tépellátásával van valami gond, nekem legalábbis régebben volt ilyen.
Az eth1 és eth2 portokon van valami? Én megpróbálnám azt, hogy mindkét portra dugok 1-1 klienst valamit, és az egyikkel pingelem a másikat folyamatosan. Ha ott is jelentkezik a szakadás 20-30 percenként, akkor tutira a router körül nem stimmel valami.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6352) bumi


bumi
tag

Sziasztok!
EdgeRouter X
Gondoltam, firmware-t frissítek, ami nem sikerült. Hibát írt és, hogy előtte indítsam újra.
Ez megtörtént, azóta nem tudok belépni a routerre.
Reseteltem is, hiába, nem működik az első lépésekkel sem.
Azt írja a pc, csatlakozik valamilyen hálózathoz, de nem éri el az internetet. Vagy valami ilyesmi.
Van erre valami megoldás, vagy küldhetem vissza?
Köszönöm.

(#6353) MasterMark válasza bumi (#6352) üzenetére


MasterMark
titán

Kézzel kellene beállíts IP-t.

Switch Tax

(#6354) bumi válasza MasterMark (#6353) üzenetére


bumi
tag

Igen, a pc-n beállítom a 192.168.1.3-at, 255.255.255.0, átjárónak 192.168.1.1
Hiába, nem tudok csatlakozni. Természetesen etn0-ba bedugva a pc.

(#6355) user12 válasza galaktikus (#6348) üzenetére


user12
őstag

Akkor úgy kérdezem, hogy milyen eszköz biztosítja a wifit?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6356) galaktikus válasza user12 (#6355) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Egyelőre 1 db dream machine van :) szóval az biztosítja.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#6357) ggg666 válasza bumi (#6352) üzenetére


ggg666
őstag

Ezt próbáld :chrome plugin.

Ubiquiti Device Discovery Tool

[ Szerkesztve ]

(#6358) user12 válasza galaktikus (#6356) üzenetére


user12
őstag

Ok, bocs,elsőre kavartam az eszközt a pro-val és csak néztem, hogy hogy van abban wifi :)
Az auto optimize ki van kapcsolva? Ill. milyenek a falak és milyen messze vannak az eszközök a udm-től?
Esetleg nem panellakásban laksz? Nincsenek közeli wifi hálózatok?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6359) Borisz76


Borisz76
veterán

Nem tudom, hogy hogyan lehet a logot lementeni...de egy képernyőmentés készült ....remélem jókor kaptam el mert hirtelen ugrottak a sorok.
[kép]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6360) bumi válasza ggg666 (#6357) üzenetére


bumi
tag

Sajnos, ez sem segít.
Azért, köszi.

(#6361) MasterMark válasza Borisz76 (#6359) üzenetére


MasterMark
titán

Ez már az újracsatlakozás után van szerintem.

Feljebb már írtam, hogy hogy tudod megnézni a teljes logot.

Switch Tax

(#6362) rekop válasza bumi (#6360) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha a resetet nem így csináltad, esetleg ezzel tehetsz még egy próbát.

To perform a Power On Reset, follow the steps below:
1. Disconnect the power cord from the EdgeRouter.
2. While reconnecting the power cord to the EdgeRouter, press and hold the reset button.
3. The port LEDs will start light up in sequence starting from port 1 and ending at the last port.
4. Continue holding the reset button for approximately 10 seconds until the LED on port 1 lights up again.
5. Release the reset button.
6. The EdgeRouter will reboot.
7. Wait for the reboot to complete.
8. Connect to the eth0 port and manage the device by opening a browser and navigating to the https://192.168.1.1 default IP address.

#6354 bumi
Ha nem sikerült a reset, és megmaradt a konfig, akkor így az eth0-án nem is fogsz tudni csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6363) Bubukain


Bubukain
senior tag

ha van egy alap hálózatom ahol a router ip címe 192.168.1.1 az interface eth1
majd csinálok egy VLAN hálózatot pl 192.168.200.1 címmel az interface eth1.200
amikor megcsinálom a VLAN-hoz a DHCP szervert akkor a router IP-t mire kell állítani?
192.168.1.1 re vagy 192.168.200.1 re?

(#6364) [Newman] válasza Bubukain (#6363) üzenetére


[Newman]
tag

Ami lényeg, hogy a VLAN az nem egyenlő egy IP tartománnyal. Nem minden VLAN-ban van például egy router-nek IP-je, mert ha például egy olyan VLAN-t akarsz amibe se be se ki nem akarsz forgalmazni,, viszont L2-ben a benne lévő gépek tudnak kommunikálni, akkor az kell (oké van még egy kivétel, ha nem ezen a routeren terminálod a VLAN-t). Neked itt akkor a 192.168.200.1-re kell tenni a DHCP-ben, mivel gondolom a 200.1 az maga a router ebben a VLAN-ban lévő interfészén lesz.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#6365) MasterMark válasza Bubukain (#6363) üzenetére


MasterMark
titán

eth1 : 192.168.1.1
eth1.200 : 192.168.200.1

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6366) Bubukain válasza MasterMark (#6365) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm a válaszokat
en is így állítottam be (az eth1.200 egy IOT VLAN lenne)
az a furcsa hogy a VLAN-ra állított Panasonic tv az internet ellenőrzésnél azt írja ki, hogy a gateway nem válaszol, és hogy nem érhető el az internet.
ennek ellenére természetesen működik az internet

(#6367) Bubukain


Bubukain
senior tag

(#6368) Friczy válasza Bubukain (#6366) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem lehet, hogy csak az első DNS-t próbálta, és az számára nem elérhető (vagy a DNS felől nincs routing az új subnetbe)

(#6369) bumi válasza rekop (#6362) üzenetére


bumi
tag

Köszi.
Kipróbáltam, hiába.
Megy vissza.
Kösz.

(#6370) Bubukain válasza Friczy (#6368) üzenetére


Bubukain
senior tag

lehet, mert átállítottam a dns2-t átraktam dns1-be és most jó

(#6371) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Adott egy AP (majd U6-lite), ami a kert végében lévő kerti lakot nem éri el, illetve csak elég rossz minőségű jellel. Onnan egy wifi öntözésvezérlőt kötnék rá. Ha kettő közé egy Openwrt-vel megturbózott TP-TL941-et repeatert segítségül hívok, akkor az visszafelé kihatással lesz a hálózatomra? Negatívan befolyásolja e bármilyen szinten a TL941 az AP -t?
Elméleti szinte a TL941 csatornájának másik értéket választanák mint az AP-n.

[ Szerkesztve ]

(#6372) Bubukain


Bubukain
senior tag

Sonos-t használ valaki VLAN-on?

(#6373) bon válasza _Dumber_ (#6371) üzenetére


bon
őstag

Kültérre akarod rakni?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6374) _Dumber_ válasza bon (#6373) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem. A kisház legelső falára bentre. Ott még stabil a térerő. Az öntöző vezérlő egy fallal odébb van

[ Szerkesztve ]

(#6375) bon válasza _Dumber_ (#6374) üzenetére


bon
őstag

Én egy Unifi AP használnék inkább, képes a másik antenna jelét tovább adni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6376) _Dumber_ válasza bon (#6375) üzenetére


_Dumber_
őstag

Azt is lehet bridge miódban használni? Ha felkerül az u6 akkor lesz 2 szabad is.
Felmerült az is, hogy felteszem a padlásra kifelé irányítva. Oda tudnék kábelezni. Ez lenne a C terv.

(#6377) MasterMark válasza _Dumber_ (#6376) üzenetére


MasterMark
titán

Az egy AP, csak AP módja van. Nem értelmezhető az hogy bridge módban. :F

Switch Tax

(#6378) _Dumber_ válasza MasterMark (#6377) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem is furcsa volt. Így pláne nem értem hogyan gondolta Bon kolléga. Nem tudok kábelt kihúzni a kisházba.

[ Szerkesztve ]

(#6379) bon válasza _Dumber_ (#6376) üzenetére


bon
őstag

Képes vezeték nélkül kapcsolódni egy másik AP-hoz. Így használok éppen egy AC-LR-t egy helyen ideiglenesen. pár száz GB adat ment át rajta eddig hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6380) MasterMark válasza _Dumber_ (#6378) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell hozzá kábel, tud wireless uplinket, amit aztán wifivel tovább is oszt.

Switch Tax

(#6381) _Dumber_ válasza MasterMark (#6380) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor csak rossz néven nevezem. Bocs

(#6382) _Dumber_ válasza bon (#6379) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az ezelőtti generáció is tud ilyet? Unifi AP (zöld ledes) (nem AC)

[ Szerkesztve ]

(#6383) MasterMark válasza _Dumber_ (#6382) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#6384) _Dumber_ válasza MasterMark (#6383) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszönöm

(#6385) Borisz76


Borisz76
veterán

Írtam egy kicsit hosszabban is a gondról....
Lehet nem is az ER4-el van probléma.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6386) Cirbolya_sen válasza Borisz76 (#6385) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, elolvastam, két ötlet ugrott be:
1. a rack szekrényed le van földelve, esetleg szünetmentes van benne, ugyan oda dugtad a routereket?
2. a szekrény közelében nincs valami zavaró tényező? /mikró, erős arámú cucc/

Cirbolya_sentinel

(#6387) Borisz76 válasza Cirbolya_sen (#6386) üzenetére


Borisz76
veterán

Hát :) ha egy 1000 éves konyhaszekrényt rack szekrénynek lehet nevezni......nem találtam rajta földelésre utaló jelet :D

Erősáramú berendezés nincs a közelben.

Egy helyiséggel arrébb van a tényleges konyha. Ott van mikró , hűtő , elektromos sütő + főzőlap ( Ez külön kismegszakítós körön van ).

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6388) julius75 válasza Borisz76 (#6385) üzenetére


julius75
aktív tag

Állítsd visssza a szolgáltatói eszközt az eredeti állapotra (bridge előtti), majd tedd mögé az ER4-et.
Persze sz összes szükséges port legyen az ONT-ban forwardolva az ER4 felé.....aztán teszt.
Ha így nem szakad, akkor a szolgáltatói eszköz szarakodik bridge-ben.....szerintem próbáld ki.

(#6389) Borisz76 válasza julius75 (#6388) üzenetére


Borisz76
veterán

Pár perce beszéltem a Digi ügyfélszolgálatával.
Mondtam nekik, hogy mi a gondom.
Bridge módból vissza állították pár perc alatt normál router üzemre az eszközt. Kértem egy "vonal" ellenőrzést is és mondta, hogy látja a napi többszöri szakadást és újracsatlakozást.

Most , hogy megint routerként üzemel a digis kütyü , hogyan érdemes a saját routert beállítani ? Van erről leírás valahol ?
Köszönöm előre is a válaszokat !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6390) julius75 válasza Borisz76 (#6389) üzenetére


julius75
aktív tag

Szerintem egyenlőre csak teszteld.
DHCP-n kap egy (lehetőleg) fix ip-t a szolgáltatói routertől, amire irányítsd a kívánt portokat.
Aztán persze ezeket az ER4-ben tovább az eszközök felé.

(#6391) adika4444 válasza Borisz76 (#6385) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Bennem az merült még fel, hogy esetleg (ha van) a PPP Echo okozhat ilyen problémát. Gyorsan rákerestem, elvileg a log külön kiírja az ilyen jellegű hibát, és nem rémlik, hogy a tiéd kiírta volna, de próba szerencse.

Jelenleg MikroTik-en vagyok, szóval nem tudom, ezt hol lehet variálni, de van itt 1--2 EdgeRouter szaki :)

üdv, adika4444

(#6392) vicze válasza Borisz76 (#6385) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem ne nevezd ONT-nek a Digi eszözét ez egy teljes értékű WiFi router. Egy ONT nem csinál semmit csak egy szimpla "modem". Az nem teljesen világos, hogy ha bridged módban van akkor, hogy van a wifi bekapcsolva rajta.
Akkor is szakadozik ha minden szolgáltatást kikapcsolsz a Digi eszközön és normálisan csak modem ként van használva? Igazából azt se értem a ER4, így milyen funkciót lát el ebbe a felállásban, mármit ha a Digi WiFi routerként működik és ER4 pedig a szintén routerként működik LAN-on.

(#6393) Borisz76 válasza vicze (#6392) üzenetére


Borisz76
veterán

Bridge módban nem ment a wifi. Ezt tudtam is...
A TV és a telefon viszont működik továbbra is....de CSAK ez !
Routoláshoz használtam volna az ER4-t.
Wifi-hez pedig saját TP-Link routert használtam AP módban.

Talán így érthetőbb :

Mivel 3 különböző routerrel is próbáltam és minddel szakadozott a kapcsolat ezért ma délután vissza rakattam eredeti állapotába a Digis eszközt. Most tesztelem, hogy egyáltalán mennyire stabil az általa adott kapcsolat.......

3-4 óra telt el de már 1X újra kellett indítani.

Negatívumok :
- Lassú a webes felülete.
- Kikapcsoltam a WIFI-t , alkalmaz , restart ...és a wifi megy ! :F
- IP címek fixálása körülményes.
- Fapados és még LOG sincs benne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6394) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem tudom hova írjak, ez az egyetlen ubiquiti topik, így ide :) .

Van egy unifi g3 kamerám. Azt hittem, hogy ezt be tudom majd valahogy illeszteni az unifi rendszerembe, de kb semmi, csak szimpla kliensként látja ip-vel.

Idő volt, mire észre vettem, hogy át kell tenni standalone módból (szimpla ip kamera) unifi video módba. Ok, mondom akkor külön alkalmazás kell, unifi video. Kiderült, hogy csak egy nvr-rel együtt kompatibilis, abban kell adoptálni. Mivel van windows-ra is egy java alapú unifi video szerver, így föltettem, adoptáltam. De bugos sz*r az egész. Január 1-jével megszünt az unifi video (play alkalmazásának leírásában vettem észre), helyette unifi protect van (de annak meg nincs windows-os szervere, vagy nem találtam).
Mielőtt rátaláltam volna az unifi video win szerverre, frissítettem a legújabbra a g3 fw-ét. Később kiderült, hogy a legújabb fw-vel nem lehetett adoptálni, az utolsó előtti fw-ben igen. Viszont itt sem volt rendesen kép (csak egy álló, de nem volt live). Gondoltam visszateszem a még régebbi fw-t. Igen ám, de az okos unifi video magától visszafrissítette az utolsó előttire :DDD :W
Csalódtam, azt hittem ha unifi-t veszek, illeni fog a rendszerembe, ez így gyakorlatilag egy szimpla ip kamera, vagy egy bug halmaz (unifi video módban).

Esetleg valakinek van tapasztalata unifi kamerákkal/rendszerrel?
Mert én kezdem föladni

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6395) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#6394) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ja és az unifi switch 8‑60W gyenge volt, csak a saját passzív poe adapterével indult el a kamera.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6396) vicze válasza Borisz76 (#6393) üzenetére


vicze
félisten

Ok, a wifi jel egy kicsit megzavart az ábrán(gondolom csak az ikon ilyen), illetve mintha úgy irtad volna, hogy az adja a wifi-t ez lehet félreolvastam akkor. :)

Az teljesen érthető, hogy a csak modem mode-ban akarod használni, volt több szolgáltatói eszközöm amik soha nem lettek bedugva...

Hát kicsit utána olvasva a Digi eszköznek ez nem valós bridge mode hanem PPPoE passthrugh, mivel az IPTV és VoIP miatt router kell maradjon az adott VLAN-okban. PPPoE passthrugh ha sok a kapcsolat pl. P2P esetében elég nagy overhead-et rak a szolgáltatói routerre mivel csomagolniamkell a TCP/UDP frame-eket, ez talán lehet a gond oka.

(#6397) vicze válasza ArthurShelby (#6394) üzenetére


vicze
félisten

Unifi Protect kizárólag Ubiquiti HW-n fut és semmi máson. 1,5éve lett bejelentve, hogy a Unifi Video támogatás megszűnik, amiatt elég sokan elfordultak a platformtól, mivel borzasztó zárt lett.

Minde Unifi termék szegmens külön controllert igényel és nem ugyanaz mind. Unifi csak a termékcsalád neve, ami a managed termékek végső soron. Van Unifi Network, Protect, Access,Talk és ezek mind külön SW controllert igényelnek. Az utolsó 3 kizárólag Ubiquiti HW-n elérhető, CloudKey2 vagy UDM kell hozzá.

US8-60 el klne vigye a G3-at PoE+-t tud 15W-ig, a G3 az 9W.
Unifi Video támogatása szűnt meg továbbra is használható. Unifi Video egy NVR ami folyamatosan futnia kell és szervert dedikált HW-t igényel.

Amennyiben jövőt állóan akarod használni akkor CloudKey2 plus-t kell beszerezz minimum. Máskülönben egy Unifi Video NVR szerver kell.

(#6398) user12 válasza Borisz76 (#6385) üzenetére


user12
őstag

Ha van lehetőséged, CSAK az ER4-et kösd a modem után, nézd meg, hogy így is szakad-e.
CPU/RAM használat normális?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6399) Borisz76 válasza user12 (#6398) üzenetére


Borisz76
veterán

Mikor néztem, akkor CPU 2-3%, RAM pedig 5-8% között mozgott. Ez teljesen jó volt.

Jelenleg nincs bekötve az ER4.
A szolgáltatói eszköz megy.
Valamint a gépemen egész éjjel ment a parancssorból a ping teszt.... lassan 8 órája.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6400) Borisz76 válasza Borisz76 (#6399) üzenetére


Borisz76
veterán

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 23293, Received = 22500, Lost = 793 (3% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 5ms, Maximum = 302ms, Average = 15ms

Bocsánat a dupla miatt....kicsúsztam a szerkesztési időből.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.