Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) MasterMark válasza Varszegig (#7950) üzenetére


MasterMark
titán

Hát akkor nem tudom. Verzió: 6.1.71.0

A régi UI-nál ott vannak a pontok, vagy ott is hiányzik? Milyen böngészőből használod? Nálam Chrome alól megy.

Switch Tax

(#7952) #68270080 válasza vicze (#7949) üzenetére


#68270080
törölt tag

És valóban: sokszor azt gondolom velük kapcsolatban, hogy süketen, vakon, és némán születtek a fejlesztőik, és tapintással döntik el, hogy szerintük mi hogyan kellene működjön.
Arról nem is beszélve, hogy vajon milyen lehet a termékfejlesztési-osztályuk? LEGO-ból kirakják a leendő terméket, vagy origamiznak egyet papírból, összekötik színes cérnákkal, felragasztják a falra cellux-szal, és elmondják a főninek, hogy ez majd egyszer ezt és ezt fogja tudni csinálni? Aztán meg a grafikusok csinálnak egy mézesmadzag-videót, mi vásárlók meg bedőlünk a látottaknak és a sugallt képességeknek, megvesszük a motyót, és üzembe helyezés után szétb@szódik az agyunk, hogy ilyen könnyen átkefélhettek bennünket.

Elnézést, de sajnos eme bejegyzésem hasonlósága a valósággal nem a véletlen műve.

(#7953) Varszegig válasza MasterMark (#7951) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem 6.2.26, chrome, a régiben ott vannak,az újban nincsenek. De nem is kellenek

[ Szerkesztve ]

(#7954) #68270080 válasza Varszegig (#7953) üzenetére


#68270080
törölt tag

6.4.47, Chrome, FF, Edge: mindben ott van a 3 pötty.

(#7955) Varszegig válasza #68270080 (#7954) üzenetére


Varszegig
veterán

6.2.26 a latest stable, nem?

(#7956) rjy08 válasza vicze (#7940) üzenetére


rjy08
tag

Ezt én is így vélem. Fölösleges részleteznem, szerintem valami elgurulhatott az uborkásoknál...

(#7957) #68270080 válasza Varszegig (#7955) üzenetére


#68270080
törölt tag

Valóban, az az utolsó stabil, de nekem szépen megy a béta is, ami 6.4.47

(#7958) Varszegig válasza #68270080 (#7957) üzenetére


Varszegig
veterán

Na majd kiderül, ha kijön stablebe, megnézem :)

(#7959) #68270080 válasza #68270080 (#7936) üzenetére


#68270080
törölt tag

Végre-valahára elkészült az UniFi Access mobilalkalmazás, ami az UniFi Door Access kütyüket hivatott kezelni mobileszközökről. Itt már működik kvázi videotelefon formájában az ajtócsengő, és bizony mindent (is) lehet vele csinálni, ami összefügg a Door Access Kit-tel.
Még nagyon friss az egész, hiszen alig egy napja tették ki a honlapjukra a bejelentést, de máris tesztelem, mert nagyon vártam ezt a pillanatot.
Jókat nevetgéltünk a hülye ajtócsengő megoldásukon, ezért nagyon kíváncsi leszek, hogy a mobilapplikáción keresztül mennyire lesz kezes a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#7960) dkess válasza #68270080 (#7959) üzenetére


dkess
őstag

A "hülye ajtócsengő megoldásukon" a G4 Doorbell -t érted? :) Egyébként közelít ennek a mobil használatához?

Egyébként nem lenne hülyeség, ha a Protect -be is integrálhatóak lennének Door Access cumók. Akár olyanformán, hogy az utóbbiakhoz integrálható lenne a G4 Doorbell. Tudom perverz dolognak hangzik, de lehet valakinek egy ilyen vegyes felállás lenne ideális (azaz mondjuk egy külső kapu meg belül egy beléptető rendszer akár több ajtóval). Meg persze az is lehet, hogy a G4 Doorbell jobb kamerája is nyomhat a latban ...

(#7961) devil-k


devil-k
nagyúr

Végre kapható:
Dream Machine PRO SE :C

- mozi bolondéria -

(#7962) #68270080 válasza devil-k (#7961) üzenetére


#68270080
törölt tag

Csak óvatosan... egy évet vártunk, mire a Dream Machine Pro úgy, ahogy, de hozza a formáját. Kíváncsi vagyok, itt milyen csontvázak borulnak majd ki a szekrényből...

(#7963) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

mostanában szarakodik a netem, ha bekapcsolok egy gépet akkor elindulás után olyan 30-40 másodpercel lesz csak net, eddig nem így volt. A vezetéskes és wifis eszközökön jelentkezik a hiba így az udm pro-m a gyanus. Nem volt frissítés.
Ez a verziója: UDM-Pro 1.10.0.3686
Ez pedig a Controller Version 6.2.26

Merre induljak el a hibakeresésben?

plata o plomo

(#7964) #68270080 válasza code1005 (#7963) üzenetére


#68270080
törölt tag

Én itt keresgélnék:
Anomalies (ez a vezérlőpulton látszik)
Association Failures (ez ugyanott van)
Alerts (ez a bal oldali menüben látható)
AP Wifi Experience (Devices-> AP)

Esetleg egy ujraindítás?

[ Szerkesztve ]

(#7965) code1005 válasza #68270080 (#7964) üzenetére


code1005
senior tag

Ezeket néztem át rögtön...
Anomalies: High TCP latency for Client és DNS timeout (ezek is voltak eddig is).
Association Failures: 0
Alerts: kapcsolódik egy eszköz vagy épp elhagyja a hálózatot, blokkolt egy-egy támadást.
AP Wifi Experience: 90-93% (mindig ennyi).
Restart már volt.

plata o plomo

(#7966) devil-k válasza #68270080 (#7962) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt nem értem. Miért van ez? Hiszen ezek azért highend termékek… Vagy tévedek?

- mozi bolondéria -

(#7967) vicze válasza devil-k (#7966) üzenetére


vicze
félisten

Ez a highend-től elég messze van, de nagyon. Egy Unifi router termék inkább a fapadhoz van közel nem a high end-hez. Csili-vili papíron és kb. ennyi.
Ubiquiti termékfejlesztési stratégiáját, meg a Gyula jól megfogalmazta #7952-ban.

(#7968) devil-k válasza vicze (#7967) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szomorú. :)
Pedig az elgondolások nem lennének rosszak.

- mozi bolondéria -

(#7969) Rolly válasza vicze (#7967) üzenetére


Rolly
veterán

Azért szerintem a unifi termékek a prémium termékek között vannak... Sajnos szoftver téren van gond velük manapság :( ...

De nagyon highendebb hálózati termék családot nem ismerek...

(#7970) Cirbolya_sen válasza Rolly (#7969) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Sajnos manapság nem nagyon van olyan gyártó, ahol figyelnének a szoftverre, és akkor nem csak a hálózatos területre gondolok.

Cirbolya_sentinel

(#7971) vicze válasza Rolly (#7969) üzenetére


vicze
félisten

Mi bennük pontosan a prémium?
2,5Gbit hiánya, a Wifi6 5GHz-re korlátozás, L3 támogatás majd egyszer frissítéssel lesz? De tényleg mi a prémium? Az ára?
Továbbra is az eszközök többsége enterprise környezetbe van szánvan nem otthonra. Enterprise környezertben meg nincs premium, csak használható meg használhatatlan, azt mindenki eldöntheti, hogy egy Unifi ott megfelelne-e.
Sok esetben a HW még jó is lenne értelmes áron, csak épp SW-re akár éveket kell várni.

(#7972) #68270080 válasza devil-k (#7966) üzenetére


#68270080
törölt tag

USA-ban ez olyasmi lehet, mint a Apple cuccok: hájpolják, mert látványos a felülete, szipi-szupi a formaterve, és piszok jó ajánlóvideót csinálnak hozzá, az adattábláját pedig telehazudják hülyeségekkel, meg comin-soon* megjegyzésekkel - de addig a potenciális vevő nem jut el, vagy ha mondják is neki, akkor nem hallja meg.
Az ügyfelesek nem értik mit akarsz, hónapokig tart, mire felfogják a többféleképpen leírt alapvetéseket, és persze nagy nehezen bele is integrálják a FW-be.
Az a szürreális helyzet érvényes rájuk, hogy egy piszok jó hardvert betesznek egy piszok jó dizájnba, majd rátöltenek egy piszok gagyi szoftvert (firmware/OS/kezelőfelület), majd mindezt egy pofátlanul hazug, de jól működő termék marketinggel rádsózzák, te pedig bedőlsz nekik és megveszed.
Lehetne prémium termék, de a vásárlókkal való bánásmód és a hazugságokra épülő marketing nem teszi azzá.

(#7973) #68270080 válasza code1005 (#7965) üzenetére


#68270080
törölt tag

Hmmm, akkor sajna lövésem sincs.
Pedig tényleg így elsőre jónak tűnik, kb. nálam is ez szokott lenni.
Olyan, mintha DHCP gond lenne, esetleg valamelyik kábel lehet hibás. De ez már csak találgatás részemről.
Nekem most megmekkent egy kicsit a 2,4 GHz és a Bluetooth billentyűzetem, mikor a 2,4GHz-es Channel Width-et VHT40-ről 80-ra állítottam.

(#7974) vicze válasza #68270080 (#7972) üzenetére


vicze
félisten

Unifi borzasztóan egyedi volt 5éve, és az ára közelebb volt a konzumerhez mint az enterprise-hoz így eléggé elterjedt sok helyen, kifejezetten az AP-k. A Video is nagyon közkedvelt volt, mert minden self hosted volt, licence díj nélkül olyan HW-n futtatva amilyenen akarod. Egyszerű volt a többség de jól működött.
Jelenleg még mindig a régi névből élnek és az de már se nem olcsók se nem egyedik, se nem annyira nyitott, ezért fordulnak el tőle egyre többen.

(#7975) Rolly válasza vicze (#7974) üzenetére


Rolly
veterán

Csak azt nem látom, hogy hova lehetne tovább lépni :)

(#7976) [Newman] válasza vicze (#7971) üzenetére


[Newman]
tag

Enterprise környezetben max SMB-ben van esélye. Wifi-ben a nem redundáns kontroller és alapvetően a bridge módú AP-k miatt picit hátrányban van. Látni erre-arra, de több Aruba/Cisco/Fortinet-et.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#7977) code1005 válasza #68270080 (#7973) üzenetére


code1005
senior tag

Arra már rájöttem, hogy a belső hálózatom megy ilyenkor, látom a kamerákat, szervert, stb. Az udm pro elérhetetlen 30-40 másodpercig a frissen elindult gépnek.

plata o plomo

(#7978) devil-k válasza #68270080 (#7972) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért ez nem igaz, amit az Apple termékekről írtál. Egy orbitális különbség biztos, hogy van: ha valami prücök van valamelyik Apple FW-ben, azt igyekeznek minél hamarabb javítani. Lehet, hogy drágák az Apple termékek, DE legalább az árért minőséget is kapsz.

- mozi bolondéria -

(#7979) vicze válasza Rolly (#7975) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is otthoni user oldaláról nézed és nem cégest ahova való, ahogy [Newman] írta, ott a Unifi az alja. De szerintem csak otthonra a saját AmpliFi rendszerűk is jobb, az Alien tud 2,4 és 5G-n is WiFi6-ot gond nélkül, erre a Unifi épp még nem képes.

@[Newman]: Oktatásban nagyon elterjedt az ár miatt meg MSP-k körében, akik nyilván a karbantartást el tudják adni és nekik pedig semmibe nem kerül.
Ezért írtam, hogy Enterprise-ban csak kettő van vagy működik vagy nem és Unifi nem működik nyilván egy elég nagy környezetben már.
Amúgy self hosted kontrollerrel szerintem gond nélkül megoldható a redundancia, csak hát ott magad kell faragjad, ami Ent esetében megint felejtős.

Most már van SMB-ben is lejjebb árban, és Meraki és Aruba is ráhúzott az SMB-re licence nélküli termékekkel, így Ubi helyzete hosszútávon nem olyan rózsás. Ezért is kezdtek el dolgokat bezárni és direct sale-re váltani, ami meg a MSP-k alól húzz ki kicsit a szőnyeget.

(#7980) adika4444 válasza devil-k (#7978) üzenetére


adika4444
addikt

Ráadásul a többi hasonló céggel ellentétben az akadálymentességet nem csak papíron űzik. Jó példa, , hogy egy MacBook-ot, iPad-et, iPhone-t vagy Apple Watch-ot megvásárolva a készülék megfelelő kezelőszerveinek néhányszori megnyomása után egy teljesen vak felhasználó is használatba tudja venni, és ez mindig működik így gyári állapot esetén. Windows-ban, Android-ban szintén cél ennek megvalósítása, előbbinél haladnak is egy elég jó úton, de utóbbit azt hagyjuk is.

Persze számos árnyoldala is van az almának, én főleg a MAC-et utálom, de az UniFi-vel ellentétben azért mindenképp a javukra kell írni, hogy a fogyatékkal élőket igyekeznek tőlük telhetően támogatni. Az UniFi egyik kezelőfelülete sem felel meg az akadálymentesítési szabványoknak, így képernyőolvasóval felejtős. Meg sajnos ilyen az utóbbi időben a consumer gyártók többsége is.

Hogy ON is legyek: Nekem volt egy kikacsintásom (közel egy év) az EdgeRouter-ek felé. Eleinte az újdonság varázsa miatt nagyon elájultam tőle, de egy év alatt eljutottam oda, hogy nem csípem az Edgerouter-t ha már valamit faragni kell rajta, mert számomra logikátlan és agyon van bonyolítva.

Anno láttam egy UniFi rendszert is, egy suliban az csinálta a Wi-Fi-t. Szintén elég hamar lejött, hogy dacára a jó AC-s eszközeiknek, a kontroller szoftverükkel én nem tudok megbarátkozni. Szintén agyon van bonyolítva és erőforrásigényes.

Jelenleg MikroTik-en vagyok, teszt jelleggel van most nálam két eszközük (hAP ac3 mint fő router és ac2 mint AP), CAPsMan-ben összelőve, a napokban volt egy hetes a konfig. Egyszerű beállítani, baromi stabil a gyakorlatban, némi kiismerés után az IPv6-ot is sikerült rendben összelőnöm. Ráadásul a routerként üzemelő hAP ac3-on béta firmware fut, a wave2-es Wi-Fi-t próbáltam ki, aztán nem volt kedvem visszatérni 6.48-ra.

Aktívan követem a témát, de az itt olvasottak, a sulis eszközök és az EdgeRouter-em alapján nekem nagyon nem talált be a gyártó. Persze vannak felhasználási körök, ahol nem igazán konkurál egyik a másikkal, meg ízlésről elég nehéz vitatkozni pláne egy ponton túl, de a két gyártó közül számomra egyértelműen a Lettek a nyerők.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#7981) Egon válasza adika4444 (#7980) üzenetére


Egon
nagyúr

Még mindig ott tartunk, hogy nulla konkurencia van, ha egy gyártóval akarod lefedni a router-switch-AP kombót, és esetleg még kamerát is vennél, közös felületű menedzselhetőséggel.
A sógoromnak is Mikrotik routere van, hozzá Unifi switch és AP-k meg CK, valami harmadik gyártó által jegyzett kamerákkal és NVR-rel. Persze lehet hogy neki van igaza.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7982) MasterMark válasza adika4444 (#7980) üzenetére


MasterMark
titán

Egyrészt ezek nem konzumer cuccok, hogy akadálymentesítés kelljen.
Másrészt nem értem mi a gond a kontrollerrel?

Switch Tax

(#7983) adika4444 válasza MasterMark (#7982) üzenetére


adika4444
addikt

Ezzel vitatkoznék, adott esetben szükség lehet az ilyesfajta szabványok betartására, no meg a gyártó részéről nem igényelne nagy energiabefektetést.

Az, hogy mindenképp kell neki vagy egy CK vagy egy valamilyen gép amin fut, amíg a konkurenciánál ez megoldható egy routeren. Emellett szerintem elég logikátlan a kialakítása, nekem kevésbé adta magát, mint az MT megoldása. De ahogy írtam fenntebb is ez ízlés dolga is, valakinek nem elég az a sebesség amit a fenti MikroTik-ek tudnak adni Wi-Fi-n, szerencsére nekem elég, fontosabb a stabilitás, az maradéktalanul megvan, meg a 300/200 Mbps (1000-es DIGI) is teljesen jó számomra AC-en 866-os linken.

üdv, adika4444

(#7984) vicze válasza adika4444 (#7980) üzenetére


vicze
félisten

Már elnézést, de ekkora LOL-t rég olvastam, hogy akadálymentesítés egy Enterprise terméknél.
Ampifi a consumer termék, és semmi más.

Soha nem volt cél hogy a controller valami kiserőforrás igényű bármi legyen különben nem Java meg Mongo lenne Redis-szel, kb. mindenből a legszarabbat ötvözték. A cél az volt hogy platform függetlenül minden fusson egy adott szerveren ami épp van a cégnél, ezt ellátja. Meg megintcsak kimarad hogy ez a kontroller nem hálózatra van, hanem mindenre is. Hálozat, videó, telefon, beléptető rendszer, személy azonositás, néha LED konroller, IoT kontroller, napelem vezérlő, meg isten tudja még mi volt, mind tök ugyanaz az SW. Ezért ekkora katyvasz mert mind ugyanarra a elvre épül.

Mikrotik egy router termék, arra jó arra lett kitalálva AP-nak egy sz*r, Ubiquiti egy AP termék és elsősorban arra jó, sőt arra a piac egyik legjobbja volt, most épp nem annyira, a routerre meg egy sz*r.

(#7985) user12 válasza adika4444 (#7980) üzenetére


user12
őstag

Ízlések és pofonok. Azért a Mikrotik se tökéletes :)

Régebben hardware design-ben nagyon gyenge volt, az első műanyaházas típusokat még újonnan szét kellett szedni és pl bordát ragasztani a cpu-ra, mert hajlamos volt megfőni. Nekem anno az RB600-at vagy kétszer fel kellett újítani, mert olyan gány kondenzátorok meg csatlakozók voltak rajta gyárilag. :N
Vagy az AP-k ugyanolyan beállítás mellett más gyártókkal szemben min. 20%-kal alább maradtak teljesítményben/jelerősségben.
Mára szerencsére sokat javult a helyzet minden téren.

Ha szerencséd van és összeállnak az eszközök, akkor ahogy írtad is, stabil, de ha nem akkor fejre is állhatsz, nem fog menni, mert a Capsman stabilitása nagyban függ a fw verzióktól és az eszközök board-jától is.
Ennek meg ez a gyermekbetegsége.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7986) adika4444 válasza vicze (#7984) üzenetére


adika4444
addikt

"Már elnézést, de ekkora LOL-t rég olvastam, hogy akadálymentesítés egy Enterprise terméknél."
Egyrészt nem lenne ez nagy feladat, csak egy kicsit kéne foglalkozni vele, és nem tudhatják, épp kinek lehet ilyenre szüksége, volt már olyan ismerős, akinél ezért vetetük el a gyártót, mert nem tudta volna konfolni magának, pedig a megfelelő tudás és beállítottság meglenne hozzá. És nem, egy infós nem fogja mással beállíttatni csak azért, mert a gyártó hozzáférhetetlen szoftvert csinál. Másrészt meg a mindenegybe svájcibicskájukhoz lehetne legalább egy hivatalos Docker támogatás mondjuk. Meg pl. EdgeRouter-hez MikroTik szintű doksi, hogy ne úgy kelljen mindennek utánajárni a VyOS doksijából meg innen-onnan.

Az MT amúgy AP-nak is teljesen jó, bár azt nem tudom, hogy mondjuk 30--40+ eszköznél bírja-e úgy a strapát, mint az Ubi, de otthoni környezetben szerintem teljesen vállalható.

#7985 user12:
Igen, ezekben sok igazság van, sebességben nem nehéz felülmúlni az AP-jaikat pláne CAPsMan esetén, de számomra teljesen kielégítő a sebesség és a stabilitás. Párezer packet pingből kereken 0 a veszteség.
Az viszont igaz, hogy itt is tudnak lenni furcsa hibák, pl. hogy egy SSID-t csak egy adott AP-ra akarok kitolni, azzal elég sokat küzdöttem, meg konfig közben néha beragadtak a virtuális interfészek.

Na de ez nem MikroTik topik, én meg azért kicsit elfogult vagyok:D, szóval részemről OFF vége.

üdv, adika4444

(#7987) vicze válasza adika4444 (#7986) üzenetére


vicze
félisten

Már megbocsáss de vak vagy gyengén látó rendszergazdával még életemben nem találkoztam és elég kis esélyt látok rá, hogy valaha is fogok. Szerintem elég nyilvánvaló hogy miért, ne vicceljünk már. Továbbra is ezek SMB/Enterprise termékek és nem otthonra vannak tervezve.
Amit te keresel az az AmpliFi, nem lesz gond a beállításával, mert nincs mit...

MikroTik estében meg az SW-ért fizetsz és nem csak a HW költség van mint UniFi esetében, már ezért is teljesen más a kettő.

(#7988) MasterMark válasza vicze (#7987) üzenetére


MasterMark
titán

Amikor voltam a rendszergazda okj-n, volt egy vak osztálytársunk. De első év után átment a szoftverfejlesztőkhöz érthető okokból. Kábelkrimpelés, meg a hardver konfig nem nagyon ment így.

Switch Tax

(#7989) adika4444 válasza vicze (#7987) üzenetére


adika4444
addikt

Az AmpliFi egy jó ötlet, utánanézek, mire képes.
#7988 MasterMark:
Ez viszont igaz, a hardveres irányt valóban látni kell:)

üdv, adika4444

(#7990) Friczy válasza MasterMark (#7988) üzenetére


Friczy
senior tag

Nálunk a rendszergazda nem konfigurál hardvert és kábeleket se krimpel. A gépterem több kilométerrel odébb van, mint mi. A hardverek fizikai manipulációjára külön csapat van.

(#7991) MasterMark válasza Friczy (#7990) üzenetére


MasterMark
titán

És abba a külön csapatban kik vannak? Utcaseprők vagy mi?

Vagy most ezzel mit akartál mondani? :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7992) szpeti40 válasza MasterMark (#7988) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálunk is volt egy gyengénlátó srác rendszergazda okj-n egy évfolyammal felettünk.
Ő ha jól emlékeztem elvégezte a szakot.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7993) Friczy válasza MasterMark (#7991) üzenetére


Friczy
senior tag

Azt, hogy , hogy nem mindenhol kell rendszergazdának a hardverrel vagy krimpeléssel foglalkozni, így egy gyengébb szem sem akadály. Hardvermunkához már én se látnék jól (ebben már idős kor is szerepet játszik persze, de az is, hogy az egyi szemamre nem látok), mégis el tudom látni a feladataimat.

(#7994) vicze válasza Varszegig (#7947) üzenetére


vicze
félisten

Na megvan erre a "rejtélyre" a megoldás...
Miután resetlenem kellett a teljes controllert, hogy az USG újra működni akarjon.( :F :F :F ) Én is szembetalálkoztam ezzel a problémával. Na most amennyiben nem lett +oszlop konfigurálva a drága kontroller a régi interface-en is átrakja a kliens listát az új nézetre, amennyiben csak frissítgetett valaki és korábban volt +oszlop beállítva, még csak nem is opció az interfaceben és sose látja az újat. Mindenki másnak meg alapértelmezett.
Szóval a beállításokban az Interfacenél van egy olyan, hogy "new client list", ha azt is kikapcsolod akkor megjelenik a régi interface és lehet oszlopokat hozzáadni.
Borzasztó... (alfa jelölésű minden és default opció...)

[ Szerkesztve ]

(#7995) Varszegig válasza vicze (#7994) üzenetére


Varszegig
veterán

Az új UI beállítások interfaceben kéne lennie ennek a new client listnek? Mert ott nincs

(#7996) vicze válasza Varszegig (#7995) üzenetére


vicze
félisten

Nem, a régin Settings -> User Interface, a Display között van valahol.
A cégbe az istennek se tudom előcsalni, pedig otthon ott volt a reset után. :D Halálos.
Illetve a többieknek is az új felülete a 3 pötty megszűnt szóval a kolléga már nem tudja használni.
Helyette a Filter legalján vannak az oszlop opciók.

(#7997) Varszegig válasza vicze (#7996) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem nincs ott :)
"Helyette a Filter legalján vannak az oszlop opciók." Ja, ezt mondtam a múltkor.

(#7998) vicze válasza Varszegig (#7997) üzenetére


vicze
félisten

Ha hazaérek megnézem még ott van-e miután kikapcsoltam. Tényleg kabaré, hogy ilyeneket átraknak 1-1 minor frissítéssel. Alfa na, csak épp default, és csak itt vannak bizonyos opciók...

[ Szerkesztve ]

(#7999) code1005


code1005
senior tag

Nekem is sajnos reset lesz az udm pro-n, teljesen kiszámíthatatlan a hálózatom, a vezetékes gépeken bekapcsolás után percekig nincs net ( a belső háló megy csak az udm pro elérhetetlen nekik) a wifi össze-vissza, folyamatos szakadások, stb. Mindez mindenféle piszkálás nélkül, egyszercsak jött magától. Arra emlékszek, hogy az AP-ok frissültek.

A hálózatomban van:
1 db UniFi UDM Pro
2 db UniFi Switch 8 POE-60W
1 db Unifi Switch 5 FlexMini
1 db UniFi AP-AC-Lite
1 db UniFi AP-U6-Lite
1 db UniFi AP-AC-LR

Mit kellene lementem, hogy vissza tudjam tölteni a beállításaimat (dhcp, stb.)? Illetve az eszközöket előbb el kell felejtetni a controllerrel?

plata o plomo

(#8000) JoceeHunt válasza code1005 (#7999) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Csinálj egy biztonsági mentést.
Én egyébként hetente csinálok és mentem őket ha gebasz van akkor legyen mivel.
De lehet én előbb az AP-k resetelésével próbálkoznék.
HA UDM-et resetelsz akkor 0-ról állíthatsz be mindent ha nincs milyen biztonsági mentést betölteni ami a frissítésekkel verzió azonos, én ezzel már szívtam hogy frissítés utána régit nem tudtam berakni.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.