Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Drag77 válasza donat_sz (#7600) üzenetére


Drag77
senior tag

Csinalj csak egy sid et amin 5ghz van es ara csattanjon a tv.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7602) szpeti40 válasza donat_sz (#7600) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam is ez van az lg tvvel, random csatlakozik, hogy 5Ghz, hogy 2.4, pluszba nálam 2 ap-val, még a között is szabadon válogat. Ez az egyedüli eszköz itthon ami rosszalkodik, minden más okés.
Egyedül, csak le fel csatlakozásokkal tudom a megfelelő ap gyorsabb sávjára rakni, van hogy 2 le felből megvan, de néha kell vagy 6 is.
Ha külön 5Ghz-es ssid-it csinálsz a tvnek, akkor bukod a band steeringet.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7603) vicze válasza donat_sz (#7600) üzenetére


vicze
félisten

Hiába tereled át, a TV-k wifi-je még 5G-n se elég erős, hogy egy nagy 4K 150Mbps-esnél nagyobb peekjeit elbírja. És van egy még rosszabb hírem, a TV-n még nem láttam gigabites portot...

(#7604) donat_sz válasza vicze (#7603) üzenetére


donat_sz
senior tag

ez érthetetlen, hogy a tv wifije se bírja az 150Mbit/s-et?! :W azt gondolnám, hogy ez ac-s wifivel azért ez nem lehet gond.. :F
utóbbi tiszta és szintén érthetetlen, hogy nem kap gigabites csatit egy 4k TV..
Úgy tűnik kell egy megfelelő usb3-as gigabites eth csatlakozó.

@szpeti40 band steeringet igazából ki tudom kerülni. ha csak azt bukom, az még vállhatónak tűnik.
a "biztonságos eszközök" hálózat vlan-jából remélem elég csak az 5G (ezt még nem néztem, mert volt 2.4 és 5G is eddig). viszont a kütyük hálózatán meg kell mindkettő, mert a médiás eszközöknek kell az 5G (másik szobában még az FHD-hez is kevés a 2.4G) de az apró kütyüknek meg elég a 2.4..
Akkor ennek még adok egy esélyt, ha nincs jobb megoldási lehetőség.

(#7605) Multibit válasza donat_sz (#7604) üzenetére


Multibit
veterán

... és szpeti40

El kell felejteni a tévét, mint lejátszót 😉

(#7606) rjy08 válasza donat_sz (#7600) üzenetére


rjy08
tag

A csatorna szélességet és számát próbáltad állítani az AP-nál?

(#7607) donat_sz válasza rjy08 (#7606) üzenetére


donat_sz
senior tag

este csináltam dedikált ssid-t csak 5G-re a média eszközöknek és egyet a többi kütyünek csak 2.4G-re. (valamint egy csak 5G-t a megbízhatónak vélt eszközöknek).
Így a TV felcsatlakozott végre az 5G-re ~150Mbit/s-en maximalizálta a sávszélességet (NAS adatforgalma alapján) és a böngészős speedtest szerint tudott 200+Mbit/s.
Így az elején kicsit pufferelt a film betöltésekor, de utána úgy tűnik pár perc alapján, hogy bírja folyamatosan akadás nélkül a lejátszást így.

még1x köszi @szpeti40 a tippet!

@Multibit ha megoldható akkor én ragaszkodom az android TV-n futó Kodi-hoz. nagyon bevált megoldás és a plusz egy eszköz/távirányító nem preferált részemről.

(#7608) Varszegig válasza donat_sz (#7607) üzenetére


Varszegig
veterán

"ha megoldható akkor én ragaszkodom az android TV-n futó Kodi-hoz. nagyon bevált megoldás és a plusz egy eszköz/távirányító nem preferált részemről."

Akkor az NVIDIA Shieldet neked (is) találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#7609) szpeti40 válasza Varszegig (#7608) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi box s?
Én meg vagyok vele elégedve.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7610) vicze válasza donat_sz (#7607) üzenetére


vicze
félisten

Azért próbáld ki a lehető legnagyobb filmeddel is, mert az hogy bufferrel már jelzi, hogy valósan nem elég a sávszélesség, és esélyes hogy meg fog akadni egy ponton, ha tartósan magas a bitrate egy filmben. Pusztán tapasztaltból mondom... Nem kicsit bosszantó tud lenni, hogy ha nézed 20peret és egyszer csak megakad.

Azt is vedd figyelembe, hogy a speedtest gyakorlatilag 1 irány, ami jó a WiFi-nek, de hálózati lejátszás esetében van némi vissza kommunikáció amitől jelentősen eshet a Wi-fi sebesség mert a wifi half duplex.

(#7611) szpeti40 válasza donat_sz (#7607) üzenetére


szpeti40
addikt

Én 86.4 Mbps-os HFR-es Gemini Man-el szoktam tesztelgetni a hálózatot. Ez a legnagyobb filmem. LG 49sk8100pla-val nem szokott gond lenni.

~150Mbit/s-en maximalizálta a sávszélességet (NAS adatforgalma alapján)
Ezt hogy tesztelted?

Nekem saját speedtest (librespeed dockerben) szerint a TV 220/170-et tud wifin. Ugyan ez ugyan ott telefonnal 750/550.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7612) vicze válasza szpeti40 (#7611) üzenetére


vicze
félisten

Azért a Wifi, egy csöppet bonyolultabb annál, hogy Point2Point mérj. Nyilván így a maxot megmutatja, de az üzemszerű működés rengeteg minden befolyásolja. Más eszközöktől a WiFi-n, egyéb zavarjelekig. Nyilván arra jó, hogy megbizonyosodj, hogy a AP rendben van és tuja azt a sebességet, de ezt kivéve sajnos elég random lehet.

(#7613) donat_sz válasza vicze (#7610) üzenetére


donat_sz
senior tag

egyelőre ez volt pont a legnagyobb ahol akadtam, a többi forráson korábban reccsenés se volt

(#7614) donat_sz válasza szpeti40 (#7611) üzenetére


donat_sz
senior tag

NAS saját hálózati felügyeleti programjával néztem, hogy milyen terhelést kapott. Olyan stabil vízszintes vonalat rajzolt ki, hogy magam is meglepődtem.

(#7615) szpeti40 válasza vicze (#7612) üzenetére


szpeti40
addikt

Tudom, hogy nem ilyen egyszerű a helyzet, de ez mérhető.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7616) Multibit válasza szpeti40 (#7615) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem stabil wifi-m van (Unifi UAP AC Pro), ennek ellenére mindhárom mediaplayerem kábelen csatlakozik a hálózathoz :K

(#7617) Varszegig válasza szpeti40 (#7609) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem egy kategória a kettő, de ha meg vagy vele elégedve, akkor ok.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7618) vicze válasza Varszegig (#7617) üzenetére


vicze
félisten

A hengeres verziót azért nem árt erősen kerülni. A sima verzió 3GB RAM-ja is problémás néha nem hogy a hengeres 2GB-je.

(#7619) Varszegig válasza vicze (#7618) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem a lapos van, sose volt gondom.

(#7620) shtirley válasza Varszegig (#7617) üzenetére


shtirley
tag

Nem egy kategória, de azért a Mi Box elég jó ahhoz, hogy semmi ne indokolja a közel háromszoros árkülönbséget.
Ne érts félre, a Shield igen jó termék, de borsos áron mérik. Főleg ha azt nézzük, hogy valaki csak azért venné mert az amúgy drága okos tévéje valójában egy fos, és kéne valami rendes lejátszó.
Egyedül az ethernet csatit hiányolom a Mi Boxból.

(#7621) Varszegig válasza shtirley (#7620) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha ez a szempont, akkor ott a chomecast with google tv.

(#7622) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Unifi controller nálam dockeren keresztül megy, ezt szeretném pi-re tenni.
Van valami jó módszer arra hogy nulláról ott kezdjem?
Van ajánlott verzió esetleg?
Ha ugyanerre a pi-re felrakom a pihole-t akkor ott lehet valami ütközés esetleg ez a két szoftver sok lenne egy b+ pi-nek?

Köszönöm

(#7623) rekop


rekop
Topikgazda

Én a pi-re egy Ubuntu szervert (20.04.2 LTS) tennék. A Network controller-ből a legfrissebb stable verziót ez alapján fel tudod tenni rá. A konfigot meg a docker-es backup-ból visszatöltöd. Utána mehet fel a pi-hole, nem fog ütközni. Egy b+ pi3-nak nem lesz gond, én is használtam így régebben.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7624) szpeti40 válasza noorbertt (#7622) üzenetére


szpeti40
addikt

Én frissíteném ha dockeres konténert, ha nem a legfrissebb, csinálnék egy mentést. Aztán ráraknám a pi-re a controllert, mivel ez is a legfrissebb, ugyan az lesz a 2 controller verziója és a mentést betölteném.

Szerintem nem nagy terhelés a pihole, el kéne férnie a 2 dolognak egymás mellett.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7625) rekop válasza rekop (#7623) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ami még eszembe jutott(már régen telepítettem a nulláról a kontrollert) lehet a java-val problémája lesz, elvileg a 8-as kell neki, azt a sudo apt install openjdk-8-jre-headless -y-al tudod feltenni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7626) noorbertt


noorbertt
őstag

Néhány dolog kicsit kusza lett az idők folyamán így teljesen 0-rol indulnék , sőt a 192.168... helyett kipróbálnám a 10.10.1... elrendezést, annak van valami jó logikája?

(#7627) MasterMark válasza noorbertt (#7626) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem elrendezés hanem címtartomány. Ahhoz általában más maszk tartozik, ha /24-gyel akarod használni mint a 192.168-at, akkor lehetnek érdekes dolgok, de jól kell csak beállítani.

Switch Tax

(#7628) shtirley válasza Varszegig (#7621) üzenetére


shtirley
tag

Ha a szempont alatt az árat érted akkor a Chromecast with Google TV még mindig másfélszer drágább, viszont nincs rajta USB port. Cserébe kapunk Google logót. :)
Működés, rendszer és használhatóság szempontjából a Mi Box még mindig közelebb áll a Shieldhez mint a Chromecast.
Tény, hogy a Shield nagypályás. Ha valaki engem kérdezne, hogy vegyen okos tévét, vagy vegyen egy kiváló képű "monitort" saját média boxszal, én a másodikat javasolnám Shielddel.
Igérem, ezzel befejeztem az offolást. :))

(#7629) ricsip válasza noorbertt (#7626) üzenetére


ricsip
addikt

Amelyik cég kicsit is nagyobb, mint egy 5fős garázscég, mind a 10.x.y.z hálózatot használják intRAnet-hez, szinte mindenhonnan átmigráltak már az amatőrkategóriás 192.168.x.y-ról.
Nem mellékesen azért, mert így az irodai 10.x-es VPN / offisz subnetek nem ütköznek a dolgozó otthoni 192.168-as subnet-jével.

[ Szerkesztve ]

-

(#7630) user12 válasza noorbertt (#7626) üzenetére


user12
őstag

Alapvetően nincs jelentősége, hogy milyen IP tartományt használsz.
Én is sokáig 10.0.0.0/24 tartományt használtam otthon, de amikor próbáltam az IPTV-t összehozni a saját belső hálózaton, ott ütköztem akadályba ez miatt, mivel a szolgáltató is használ 10.0.0.0/16 (vagy /8) hálózatot valamelyik route irányba - és pont az én tartományba eső címet kellett meghivatkozni kifelé is.
Az UPC régebben ha jól emlékszem a 172.xxx.xxx.xxx magántartományból osztott IP-t a modemeknek.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7631) adika4444 válasza noorbertt (#7626) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Inkább a 172.16.0.0/12 tartományból használj egy neked tetsző blokkot, ha már a 192.168.0.0/16-ot kerülnéd (a leírtak alapján mondjuk nem nagyon értem, mi erre az okod). A 10.0.0.0/8-ba beleeshet szolgáltatói belső cím (pl. a DIGI PPPoE szervere a 10.0.0.1), így én azt semmiképp nem javaslom mert nem lehet tudni, milyen cím fog akár a jövőbe beleesni. Persze a probléma áthidalható, de ha elég (már pedig otthon elég kell legyen) a 172.16.0.0/12, ott kisebb erre az esély.
#7630user12
Talán azóta rájöttek, hogy erre van a CGNAT tartomány, ami a 100.64.0.0/10, dedikáltan ilyen célra.

üdv, adika4444

(#7632) vicze válasza ricsip (#7629) üzenetére


vicze
félisten

200+fő, 192.168.1-en minden. 0 szeparáció, szerver az iroda közepén záratlanul. Ne legyenek illúzióid. :)

(#7633) noorbertt válasza rekop (#7623) üzenetére


noorbertt
őstag

A leirast kovetve itt elakadt a dolog:
N: Skipping acquire of configured file 'ubiquiti/binary-arm64/Packages' as repository 'https://www.ui.com/downloads/unifi/debian stable InRelease' doesn't support architecture 'arm64'

Meg olvasgatok a temaban hogy mi lehet a gond

(#7634) Egon válasza vicze (#7632) üzenetére


Egon
nagyúr

Ellenpélda: 60-70 fős magyar kkv, 200+ virtuális gép, 10.x.x.x hálózat, csillió VLAN.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7635) [Newman] válasza Egon (#7634) üzenetére


[Newman]
tag

Mi a reális ok a sok VLAN-ra? A szegmentáció? Mármint csak azt tudom elképzelni, hogy mindent a tűzfalon járatnak meg, mert az úgy jó.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#7636) vicze válasza Egon (#7634) üzenetére


vicze
félisten

Nekünk 50 főre van épp 15, csak arra akartam utalni, hogy felesleges azt hinni hogy sokan jól csinálják. :)

(#7637) rekop válasza noorbertt (#7633) üzenetére


rekop
Topikgazda

Próbáld meg a /etc/apt/sources.list.d/100-ubnt-unifi.list-et így módosítani:
deb [arch=armhf] https://www.ui.com/downloads/unifi/debian stable ubiquiti
Utána:
sudo apt update
sudo apt install unifi

Ha így sem jó, akkor:
cd /tmp
wget https://dl.ui.com/unifi/6.2.26/unifi_sysvinit_all.deb
sudo dpkg -i unifi_sysvinit_all.deb
Lehet hiányol majd valami csomagot, akkor:
sudo apt install -f
sudo dpkg -i unifi_sysvinit_all.deb

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7638) Egon válasza [Newman] (#7635) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván a szegmentáció.
Fejlesztő, teszt és éles környezet, külön zóna a SOC-nak, stb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7639) rjy08 válasza Egon (#7638) üzenetére


rjy08
tag

És ez a hálózat Ubiquiti eszközökkel működik?

(#7640) Egon válasza rjy08 (#7639) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7641) vicze


vicze
félisten

Eddig nem realizáltam, hogy mennyire b**** el a switcheket de most már értem. Jó nem a switcheket csak 2x lett az ár.
Szóval USW-8-150W-t kéne cserélni mert 11-13db PoE eszközre tervezek és elfogytak a portok. A teljes PoE keret ~100W lenne.
OK, nézzük az újakat.
USW-16-PoE, 300EUR, jó legyen. De csak 8port PoE és 42W a kerete. Dupla áron mint a jelenlegim.
USW-24-PoE 380EUR, grrr. 16port PoE legalább már stimmel, kerete 95W... :Y
Csak összehasonlítás kép az előd modell 24 PoE porttal 250W-t tudott azonos árért.
A 48-as már 600...
Iszonyatosan gazdaságtalan Gen2-be beruházni. :(

[ Szerkesztve ]

(#7642) JoceeHunt válasza vicze (#7641) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én is hasonlóan vagyok. Első körben vettem egy 16-150W-t. Aztán elkezdődött a házfelújítás, mondom kevés lesz ha szobánként szeretnék 2 fali ajlzatot a biztonság kedvéért, ezért beraktam egy 24-500W-t is alá. Most hogy az UDMPRO bekerült szemezgetek a Gen2-vel de akkor már egyre váltással az biza 48-as Pro POE és kb 400e Ft. Hát én is megálltam :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7643) donat_sz válasza vicze (#7641) üzenetére


donat_sz
senior tag

pont hasonló okokból tettem a voksomat le egy USW-16-150W mellett. Szerencsére a nekem nem kellett mellé még további 24 port ;]

(#7644) Varszegig válasza vicze (#7641) üzenetére


Varszegig
veterán

Én annak idején, mikor elkezdtem átépíteni a hálózatomat, számoltam gyorsan, és az jött ki, hogy 20-23 port lesz foglalt. Szívtam a fogam a 48 portos poe edgeswitch árán, de úgy gondoltam, ha most 23, akkor a 24-est percek alatt ki fogom nőni. Szóval megvettem a 48-ast, és most foglalt benne 35, tervek szerint még 1-2-re lesz szükségem. Így marad kb. 10 portom tartalékba, szóval szerintem még évekig kiszolgál. És legalább csak 1U a rackben, 2 db 24-es az 2U.

(#7645) vicze válasza Varszegig (#7644) üzenetére


vicze
félisten

Az extra U-knak nem túl nagy a költsége úgyhogy U18 lett. :) U-ból nincs hiány.

(#7646) rekop válasza vicze (#7641) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ha nagy poe budget-el rendelkező switch-re lenne szükségem, őszintén szólva én sem választanám a gen2-t. Én ránéznék erre, ha még nem tetted meg: ARUBA Instant On JL683A. Ez olcsón elérhető, és szerintem egy nagyon jó switch. 195W poe, 4 sfp+, stb... (datasheet).

Szerencsére nekem a 7db PoE (3 kamera, 2 AP, 2 Flex mini) eszközöm 30W alatt megvan max terhelésen(az idle kb. 15W), úgyhogy egy USW-16 Poe is megfelel, még ha Lite-okat U6-ra cserélem, akkor is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7647) vicze válasza rekop (#7646) üzenetére


vicze
félisten

Beleférnék a 95W-ba valószínűleg, de most akkor kockáztassak?
Én úgy gondolom, hogy a gen1 még nagyon jó lesz(Ha kapok.). :P Hangosságukkal van a baj, de padlásra költöztetéssel végre ez megoldódott,úgyhogy zajonghat ta fenébe.

Elég durva ár értékű ez az Instant On switch, ahogy nézem a Ubi a Meraki Go alá lőtte az árait. Valahogy nem találom, hogy mik az Instant On hátrányai a site-onkénti eszközlimitet kivéve.

[ Szerkesztve ]

(#7648) Varszegig válasza vicze (#7645) üzenetére


Varszegig
veterán

Sajnos nekem van, mert a garázsban kellett megoldanom, és az egyéb szekrények behatárolták. Ha nagyobbat veszek, akkor az asszonnyal kellett volna egyezkednem tárolóhelyek elvételéről, és ott nem nyerhetek :)

(#7649) rekop válasza vicze (#7647) üzenetére


rekop
Topikgazda

Szerintem ha 100W maximummal számoltál, akkor bele fogsz férni a 95W-ba. Nem tudom milyen eszközök lesznek, de olyan hogy egyszerre max teljesítménnyel megy minden, elég életszerűtlen. Ha például fele kamera és fele AP, akkor éjszaka(az infrák miatt) minden AP-t iperf/speedtest-el tekerve érnéd el a maximális teljesítményfelvételt.
Én azt tapasztaltam, hogy az UniFi eszközöknél a datasheet-ben megadott teljesítményfelvétel nagyon közel van a valósághoz. Ellenben például a kínai kameráim a megadott 10W felét sem érik el.
Nem egyszerű így, hogy éppen a switch határán vagy, de sajnos nem sok lehetőséged van UniFI vonalon. Gen1-et valószínűleg már nem kapsz, a 24-Pro PoE pedig a közel a duplája a sima 24 PoE-nek.

Instant On: Még nincs vele tapasztaltom, de a switch kiváló ár/érték arányú, főleg hogy a hardver gyakorlatilag a 2930F-el megegyezik. A datasheet-et átnézve elég gazdag a feature list, és a szoftver minőségével sem lehet gond. Az AP-k sem lehetnek rosszak, ugyanúgy az enterprise vonal hardverét kapták, viszont ez a cloud managed only koncepció nem túl szimpatikus, és úgy tudom a konfigurációs lehetőségekben is kicsit limitált. Viszont elvileg folyamatosan kapnak új funkciókat a frissítésekkel. (erre rákerestem, nemrég a 2.3-al kapott pl. 802.11k-t, transmit power control-t, 2FA-t)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7650) #68270080 válasza Multibit (#7605) üzenetére


#68270080
törölt tag

2012 óta 3 db LG okostévét használ a család. A legutóbbi már 4K OLED, mindhárom kitűnően teszi a dolgát 5GHz-es wifin. Voltak médialejátszóim, de ezt a vonalat régóta elengedtem - szerintem itt ugorjunk egy kicsit:
Volt 1x-2x szaggatás a tévé saját lejátszójával, de vagy maga a fájl volt érdekes, amiből később javított verziót is le lehetett tölteni (és az nem szaggatott), vagy a 2,4 és 5 GHz SSID azonossága csapta be a tévéket, és átugrottak az 5ről a 2,4-re... persze, hogy szaggatni kezdett a Dolby Vision ;)
Utolsó esélyt is megvontam az ilyen történésektől azzal, hogy a tévéknek külön csak 5GHzet sugárzó SSID-ja van, és azóta öröm és boldogság.
+1 javaslat: át kell nézni az Ethernet vezetékeket is, hogy minden okés legyen.
++1 javaslat: Netflix. Amióta előfizettem rá, nem torrentezik senki a családban, csak elvétve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.