Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Bubukain válasza ITcr0wd (#6095) üzenetére


Bubukain
senior tag

proxmox szerveren fut egy Ubuntu virtuális gépben

(#6102) ITcr0wd válasza bon (#6100) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Nem használok Facebook app-ot, csak a webguit. Pihole fut és csak azok a címek vannak engedélyezve, amelyek feltétlenül muszáj.
A routerben meg van dnat szabály, amely a DNS (protokoll:53) kéréseket átforgatja a Pihole címre. Még az idöszonkronizációhoz az adatokat is belső hálózatton kapják a gépek, legyen az mobil, vagy okos kapcsoló, vagy switch, szerver, stb.
VLAN-ok lesznek használva. Még nem építettem ki, de folyamatban. Ez lesz a következő szint.

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6103) ITcr0wd válasza Bubukain (#6101) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Kilcsiiii :)
Lehet majd leszedem a Synology-ról, és egy rpi4 Debian alapú rendszere teszem. Most egyelőre marad itt, tesztelem milyen.

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6104) MasterMark válasza ITcr0wd (#6095) üzenetére


MasterMark
titán

Ez már ezer éve nem frissül, azóta már csomó dolog változott.

Nekem is egy Ubuntu server VM-en fut.

Igen a WAN ip-t irja routerhez, ezt én sem értem.

Switch Tax

(#6105) ITcr0wd válasza MasterMark (#6104) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

1.27 elég friss? ;)

Az oznu féle 2 éves. Ami hát nem a legjobb. Most feltettem egy RPI4-re egy dockert és azon fut a nico640 féle. Sajnos az unms aarch64 architektúrán nem fut alapból. Ezért voltam kénytelen dockert alkalmazni.

Viszont, most hogy az UNMS fent van aggaszt, hogy az EdgeSwitch cpu miért pörög 60%-on. természetesen a legfrissebb fw van fent. Valahogy rá kéne jönni mi megy a háttérben.
A POE okozhat ilyet?

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6106) ITcr0wd


ITcr0wd
csendes tag

Van valakinek tapasztalata milyen az AirCube ACB-AC access point? Ahogy látom ez egyetlen amely nem Unify vonal .

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6107) MasterMark válasza ITcr0wd (#6105) üzenetére


MasterMark
titán

1.2.7 van nálam is. Igen az onzu-sra gondoltam. Legutóbb amikor átálltam ubuntu VM-re (amúgy ott is dockerekben telepíti fel magát a hivatalos telepítő scripttel), akkor az volt az utolsó, hogy nem fejlesztik bele dockerbe, mert nehéz követni a sok változást. De akkor ezek szerint már van rendesen összerakott docker hozzá?

Switch Tax

(#6108) Dezol válasza ITcr0wd (#6095) üzenetére


Dezol
csendes újonc

Engem érdekelne! Nem akarod megosztani mindenkivel? Ha nem akkor privatban leírod? Bár szerintem sokan szívesen vennék! :C

(#6109) ITcr0wd válasza MasterMark (#6107) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

igen, és meglepő, de a telepítéssel semmilyen probléma nem volt. Azt nem tudom, hogy ezeket ilyenkor mennyire lehet frissíteni. Szabad-e egyáltalán.

UNMS tapasztalatok:
1) A routernél külső IP cím jelenik meg, nem tudni miért. Viszont a router alatt lehet módosítani milyen IP cím jelenjen meg. Viszont portot nem lehet hozzáadni, így szívás ha eltérsz a 443-tól ;)
2) az 1.27-nél jól el van dugva az UNMS wss key. A régiben a Configuration alatt külön beállítása volt, sőt QR kód is volt. Hogy ezt miért kellett kivenni. Mindegy megtaláltam, egy lenyiló, kis menüben van a Devices alatt
3) az UNMS hazabeszél akkor is, ha az error reportingot és a telemetry-t kikapcsolom. Viszont szerencsére csak az unms.com-ot használja, de hát mégis, ne használja, ha lokálban fut.
4) Az UNMS az ubiquiti AP -k közül csak az airCube-ot kezeli, az Unify AP-ket nem. Elléggé elbillent a palleta, nem is értettem miért így akarják, remélem az EdgeMax-okat nem akarják eltörölni. Egyébként ITT nézhető meg a támogatott eszközök listája.
5) Sajnos sem a router és sem switch konfigurálésa nem teljes. A legacy oldalak használata továbbra is kell Viszont szerencsére van ugyebár CLI ami azért eléggé cool.
6) Nem támogatja az aarch64-et, de szerencsére van docker.

Szinte minden általam gondolt problémára volt megoldás és összességében überfasza... eddig. :)

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6110) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

kicseréltem a hálózatom alatt a controller gépet, az ip cím változott és most minden eszközöm felváltva "disconnected" és "adopting" állapotba van. A régi configot lementettem és betöltöttem az újba.

plata o plomo

(#6111) MasterMark válasza code1005 (#6110) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyan kérdést nem írtál, de ilyenkor vagy ugyanazt az IP-t használod, vagy mindegyik eszközödön a set-inform-mal átállítod az új IP-re.

Switch Tax

(#6112) code1005 válasza MasterMark (#6111) üzenetére


code1005
senior tag

Igen, a kérdés ez lett volna, hogy hogyan tovább. Köszi!

plata o plomo

(#6113) code1005 válasza MasterMark (#6111) üzenetére


code1005
senior tag

A régi controller webes felületéről is megtehetem vagy nyissak egy külön ssh kapcsolatot a módosítandó eszköz felé?

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#6114) MasterMark válasza code1005 (#6113) üzenetére


MasterMark
titán

Mit?

Az IP-t a gépen kéne átállítani a régi kontroller IP-jére, ha úgy akarod.

Ha az eszközöket akarod az új IP-re állítani, akkor azt külön külön mindegyikre belépve ssh-n a set-inform paranncsal tudod megtenni.

Switch Tax

(#6115) code1005 válasza MasterMark (#6114) üzenetére


code1005
senior tag

Köszi! :R

Ezt találtam, ez a teljes parancs?
set-inform http://ip-of-controller:8080/inform

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#6116) MasterMark válasza code1005 (#6115) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, nyilván a jó IP-vel.

Switch Tax

(#6117) CsodaPOK válasza ITcr0wd (#6106) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Van. Beton stabil. Az 5 GHz-es antennája talán picit gyengébb, mint vártam, a 2,4-es viszont erősebb.
Amit ráírnak, hogy a hardver max. 300 Mbit/s-et tud az igaz. De azt a valóságban is tudja.

Szerintem megéri az árát. Megvettem, egyszer pár kattintással bekonfigoltam és azóta hozzá se nyúltam. Teszi a dolgát, ahogy az elvárható. Nem lassul be, nem dobja a wifit, nem szakadozik, nem indulgat újra.

(#6118) CsodaPOK válasza ITcr0wd (#6109) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az UNMS persze, hogy nem kezel Unifi eszközt. Hisz a Unifi eszköz a Unifi menedzsmentből kezelendő :)
AP-kból nem csak az AirCube-t kezeli, hanem pl. az AirMAX eszközöket is.

Azért külső IP jelenik meg, mert alapvetően távoli eszközök menedzselésére találták ki.

Az UNMS folyamatosan (ámde lassan) fejlődik, egyre több funkció kerül bele. Talán az UNMS router lesz az első, amit teljes körűen tud menedzselni.

(#6119) rekop


rekop
Topikgazda

Néhány frissítés:
UniFi Network Controller 6.0.43
UniFi Cloud Key Firmware 2.0.24
UniFi Dream Machine Firmware 1.8.5

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6120) bon válasza rekop (#6119) üzenetére


bon
őstag

A cloud key 2.0.24-es nagyon új lehet, mert nekem eddig, mindkét változaton v.1.1.13 van.
A netwrok controller, már tegnap feltelepült mindegyik hálózatra, hibát eddig nem észleltem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6121) bon válasza bon (#6120) üzenetére


bon
őstag

Teljesen új felülete lett.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6122) rekop válasza bon (#6121) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen, 2.x-től megkapták az UniFi OS-t a gen2 Cloud Key-ek is.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6123) bon


bon
őstag

Na egy különbséget már észrevettem a külsőségen kívül. eddig az összes controllert a network.unifi.ui.com oldalon elértem, a most frissíttet cloud key 2 plus viszont már a unifi.ui.com oldalon található meg.

Na meg a kamerát is elérem végre innét.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6124) rekop válasza bon (#6123) üzenetére


rekop
Topikgazda

Látom a kiadási megjegyzéseket azért átfutottad... :)

"Other notes
...Remote access available here: https://unifi.ui.com/..."

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6125) bon válasza rekop (#6124) üzenetére


bon
őstag

az új oldal címe nem volt újdonság, mert már jó ideje ezt dobta be, csak mivel nem volt bene eszköz automatikusan átirányított a másikra.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6126) bon válasza bon (#6120) üzenetére


bon
őstag

Remélem a többi nagyobb hálózat cloud key-ei frissítése is simán menni fog.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6127) ITcr0wd


ITcr0wd
csendes tag

Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy a log severities nem működik jól az EdgeOSv2.0.9-en. ugyanis hiába állítok be valamilyen súlyosságot, a syslog szerver felé állandóan warning megy csak.
Akkor is ha ez van beállítva:
set system syslog host <IPcím> facility all level alert
vagy ez:
set system syslog host <IPcím> facility kern level alert

A kern (=kernel) tipikusan tűzfalszabály teljesítéskor keletkezik és éppen tesztelném a riasztás/email küldést.
Ötlet? Van aki esetleg ezt meg tudja nézni?

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6128) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

Van egy előzményem itt.

Kérdés ugyanaz, csak itt Ubiquiti (ER-X UAP) oldaláról.

Illetve, hogy használhatnék e kizárólag IPv6 címzést, és hogy tudnám csak ezzel az internetelérést beállítani?

(#6129) MasterMark válasza _Dumber_ (#6128) üzenetére


MasterMark
titán

Ez valami rossz irány, nem az IP cím nincs.

A log-odból:

CTRL-EVENT-DISCONNECTED bssid=* reason=4 locally_generated=1

reason 4: Disassociated due to inactivity. [link]

szerk.: Kizárólag IPv6-ot nem fogsz tudni normálisan használni, mivel akkor nem fogsz elérni semmit ami nem támogat IPv6-ot.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6130) _Dumber_ válasza MasterMark (#6129) üzenetére


_Dumber_
őstag

Áttanulmányozom, de mivel random történik (pl a post megírása óta nem fordult elő) nehéz fülöncsípnem.

IP címmel csak a tünetet írtam le és azt, hogy én mit tapasztalok.
Mivel van 2 UAP a lakásban ezért ki fogom cserélni őket tesztként. Ez a laptop csak az egyikre kapcsolódik fel.

(#6131) MasterMark válasza _Dumber_ (#6130) üzenetére


MasterMark
titán

kernel: iwlwifi 0000:03:00.0: No beacon heard and the time event is over already...
kernel: wlp3s0: Connection to AP * lost

Ez is érdkes. Mennyire van állítva a DTIM period azon a wifi hálón?

Switch Tax

(#6132) _Dumber_ válasza MasterMark (#6131) üzenetére


_Dumber_
őstag

Azaz : 1

Érdekes, hogy cc 2-3 hete vannak ilyen problémáim, de az aktuális "up to date" frissítésen kívül sehol sem állítottam a paramétereken.

(Délután el kell mennem. Gépet bekapcsolva hagyom és futtatok egy "journalctl -u NetworkManager -f". Este meglátom mit ad ki.


(#6133) MasterMark válasza _Dumber_ (#6132) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk a 3 szerintem jobb lenne, de az 1 mindnenképp jó kéne legyen.

Nem tudom jól értettem-e, de a többi wifis eszköznek akkor nincs baja?

Switch Tax

(#6134) rekop


rekop
Topikgazda

U6 Lite vs NanoHD összehasonlító teszt.
Szerintem egész jók az eredmények. A csatlakozási probléma, amit tapasztaltak 2.4Ghz-re váltáskor nem túl biztató, de remélhetőleg csak szoftveres jellegű lesz.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6135) Bathalsar válasza rekop (#6134) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

AC Lite-ot szerettem volna, de ha tényleg olyan jó áron lesz kapható, ahogy ebben a videóban mondják, akkor nincs mese. (De csak azután, hogy kiderült szoftveres bugja van-e 2.4 GHz-en.)

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#6136) vicze válasza rekop (#6134) üzenetére


vicze
félisten

Ha már ide tévedtem, pár 1 hete van nálam U6-LR, ha van valakinek kérdése ezzel kapcsolatban akkor szívesen válaszolok. :)

(#6137) rekop válasza vicze (#6136) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én egy olyasmi összehasonlító tesztre kíváncsi lennék, mint a linkelt videóban. :)
Bármilyen régebbi UniFi AP-vel összevetve, ac és ax kliensekkel egyaránt. Persze amennyiben van lehetőséged/eszközeid megcsinálni egy ilyen tesztet.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6138) Borisz76 válasza vicze (#6136) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem egy Debreceni üzletben mondták, hogy kaptak tesztelésre egy darabot. Nem javasolták a megvételét mert dobálta le a klienseket és, hogy melegszik.
Gondolom, hogy szoftveresen javítanak majd rajta, hogy ne dobálja el a kapcsolatokat.... melegedésről mit tudsz mondani?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6139) szpeti40 válasza Borisz76 (#6138) üzenetére


szpeti40
addikt

melyik az a debreceni üzlet ha szabad kérdezni? :B

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6140) donat_sz válasza vicze (#6136) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ejha, ez a tervezett fejlesztésem jövőre. Ahogy Rekop írta egy összehasonlító teszt remek volna!

(#6141) bon válasza Borisz76 (#6138) üzenetére


bon
őstag

Kérdés, hogy mennyire melegedett, mert mindegyik melegszik. Stabilitást meg firmware frissítéssel már megoldhatták.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6142) bon válasza vicze (#6136) üzenetére


bon
őstag

Mennyibe került, hol vetted? Sebesség teszt jöhetne. Méretre nagyobb mint az elődje az UAP‑AC‑LR?

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6143) ITcr0wd válasza rekop (#6134) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Köszike.

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6144) Borisz76 válasza szpeti40 (#6139) üzenetére


Borisz76
veterán

Privátban elküldöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6145) vicze válasza rekop (#6137) üzenetére


vicze
félisten

SHD van "régebbi", mivel jelenleg még nincs bekábelezve az új ház így "kényszerből" erre váltottam. Ha megtörténik a kábelezés visszakerül az is, majd csak nyáron.
30 kliens van itthon (rengeteg IoT, külön SSID izolált stb.), ami csak lehet 5G-re "irányítva".
Home office és a kábelezés hiánya miatt és kivel a laptopok mid AX-ek így gondoltam megnézem mennyire jó az AX.
Szóval a sebesség ax-es kliensen(Intel AX200) 150-ről 300 lett és késletetés ~15ms-ről ~10ms, simán Speedtesten(net FTTH/900Mbit, USG). Kb. ennyit tesz az AX. Ez most alap 40-es csatorna szélessége korábban elég nagy volt az AP sűrűség, így hagytam ezen, majd később növelem, mert itt szerencsére nem gond.
Kvázi hotswappoltam, így pont azt kapta mint az elődje 0 beállítás különbség.
Egyetlenegy probléma egy ShieldTV 2020 volt, aminél ujra kellett csináljam a kapcsolatott mert a csere után nem volt hajlandó kapcsolódni. A két korábbi verziós Shield nem csinálta...

Akárhogyis a HD más kategória és egyértelműen sokkal stabilabban bírja a párhuzamos terhelést U6-HD-ra akartam cserélni, de az még egy év vagy több.

Részletesebben meg tudom nézni pár napon belül.

@Borisz76: Soha nem dobott el semmit.
Azt fogalmam sincs hogy kéne melegedjen, pont olyan meleg mint minden más AP amivel találoztam, Pro, Lite, HD, semmi különbséget nem tapasztaltam. HD volt egyedül kézre is melegebb kívül is, de falra szerelve őszintén szólva hidegen hagy ez. :P Switchek és USG is 70C stabilan és ez a normális.

[ Szerkesztve ]

(#6146) _Dumber_ válasza MasterMark (#6133) üzenetére


_Dumber_
őstag

A többinek nincs gondja.

Tegnapig naponta többször is csinálta. Tegnap a grub.cfg -be kernel paraméterként beraktam a "pcie_aspm=off" sort. Tegnap utána már nem jött elő a hiba. Ma cc fél óra után megint. Ekkor írtam a postot. Délután nem voltam gépközelben de a gép online volt és futott a "​journalctl -u NetworkManager -f". Nem volt hiba 8 óra alatt.. Nem értem én ezt...

Illetve értem :) . Mikor segítséget kérek mindig megjavul :)

(#6147) rekop


rekop
Topikgazda

Crosstalk Solutions-tól egy részletesebb U6-Lite review & benchmark, melyben egy AC Pro-val hasonlítja össze.

@vicze1
A párhuzamos terhelésre kíváncsi lennék, mi a különbség a két AP között(SHD<->U6-LR).
A fenti videóban az U6-Lite kb. 30%-al gyorsabb volt a Pro-nál ebben a tesztben.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6148) vicze válasza rekop (#6147) üzenetére


vicze
félisten

Azért ez borzasztóan csalóka. A HD azért HD mert brutálisan nagy kliens mennyiséget képes kiszolgálni nagyobb sebességgel. Egy wifi6 mindig gyorsabb lesz mert több a multiplex. A U6 lite már ott halva született, hogy csak 5G-n wifi6, innentől nincs miről beszélni.
Ha lenne Pro vagy HD azt venném, de most nekem tényleg a sebesség a legfontosabb és 6-os klienssel pont ezt adja az U6, ezek az MTK-s cuccok másra nem jók. Nagyon remélem hogy Pro és HD már QC lesz, bár hogy már az LR is MTK elég baljós...
Belsőre elég khm amúgy. A HD hoz képest egy vicc.
2,5G UTP hiánya elég morg, bár az gondolom megintcsak Pro és HD majd, de ha már MTK semmibe nem került volna beletenni, már ott a switch is hozzá. Majd 2021 végére...

Amúgy ugyanazt a csomagot kapta mint a HD/SHD, fém felfüggesztés és igényes csavarcsomag. Átlóra azonosak, azonos a felfüggesztés is, a HD magasabb (vastagabb), U6-LR 100g-mal nehezebb, gondolom több a fém árnyékolás a hátoldalon.

(#6149) rekop válasza vicze (#6148) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az U6-LR tudja 2.4G-n is az 802.11ax-et? A datasheet-ből a 4x4-en a 600Mbps data rate inkább 802.11n-re enged következtetni, csakúgy mint a Lite esetén a 2x2 és 300Mbps.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6150) MasterMark válasza rekop (#6149) üzenetére


MasterMark
titán

Az AX nem pont az, hogy a 2,4 és 5 GHz-et összefogja?

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.