Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) CsodaPOK válasza bon (#7499) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Kisebb rendszerekhez kell, ahova bőven elég lenne a G1. De mondhatnék G2-t is, az sincs sehol, csak G2 plus. De az meg több mint kétszer annyiba kerül, mint a G1 és az égvilágon semmi pluszt nem adna a rendszerhez...
(Na jó, most pl sima G2 van a Ubi store-ba, de hát olcsóbb lenne itthon G2 plus-t, venni...)

(#7502) rekop válasza CsodaPOK (#7501) üzenetére


rekop
Topikgazda

PI 3B+/4B igény szerint, plusz opcionálisan egy PoE-HAT. Mehet rá egy Ubuntu server, és megvagy. UCK G1-et már nem fogsz találni sehol szerintem, gyakorlatilag EOL-nak tekinthető.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7503) vicze válasza CsodaPOK (#7501) üzenetére


vicze
félisten

G1-et már max használtan kapsz, illetve a alap OS supportját befejezték, és csak a controller kap frissítéseket ki tudja meddig, nagyon nem jövőálló már.

(#7504) CsodaPOK válasza rekop (#7502) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ez volt az érésem, mármint, hogy EoL lesz, de reménykedtem... Őszintén szólva nagyon nem szimpatikus, amit mostanában a Ubi művel. Szinte bármi, amihez hozzányúlnak, az csak rosszabb lesz.

(#7505) bon válasza CsodaPOK (#7504) üzenetére


bon
őstag

Mit vár egy nagyon régi cuccot? Örökké támogassák? Cloud key 2 és a plus is nagyon jó, van néhány amit üzemeltetek

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7506) CsodaPOK válasza bon (#7505) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nyilván nem várom el, hogy örökké támogassák. De azt se tartom normálisnak, hogy kivonják a terméket és nem nyújtanak rá alternatívát. És nem, azt nem tekintem alternatívának, hogy a ~30e-s G1 után kihozzák a G2-t 70e-ért.

(#7508) bon válasza CsodaPOK (#7506) üzenetére


bon
őstag

Pedig de, alternatíva, erősebb hardver, így drágább is. Amúgy 65ezer, 68-ért már a g2plus van.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7509) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
S2S VPN-t szeretnék létrehozni 2 hely között. Az egyik fix ip-s, -itt van a controller is- a másik egy sim kártyás tp-link router mögött van.
Napok óta keresem a megoldást, de nem jött össze eddig a történet. Olvastam egy olyat, hogy a double nat lehet itt a probléma.
Próbáltam Auto ipsec-et, remote site beállítással, de az adoptálás nem jelenik meg a fő kontrollerben. Port forwarding beállítva fő contorller usg-ben, és a tp-link routeren is próbálkoztam több beállítással. Alapból van egy ALG Nat forwarding menüpontja, ahol engedélyezve van az ipsec is.
Valakinek van tapasztalata ilyen megoldással, hogy mit lehetne kezdeni vele?

(#7510) Egon válasza bon (#7508) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem, az nem alternatíva, hanem egy új termékkategória (ami mellett megszűnt a régi).
Ha az Intel csak Celeron meg Pentium procikat gyártott volna, aztán egy szériaváltáskor ezeket megszüntették volna, és helyette lenne i5 meg i7 kétszer-háromszor annyiért, az se alternatíva...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7511) Varszegig válasza rjy08 (#7509) üzenetére


Varszegig
veterán

A tp-link ha mobilnetről megy, akkor szerintem nat-olt ip címe van, és lehet a szolgáltató nem engedi át a portokat. Mobilnetről én csak betárcsázós vpn-t próbálnék.

(#7512) Pupi1973


Pupi1973
csendes tag

Sziasztok!

Egy digis modem csere után ilyen üzenetek jelennek meg a log-ban.
Van ötletetek mi lehet?

(#7513) user12 válasza Pupi1973 (#7512) üzenetére


user12
őstag

Az alsó fele a traffic shaping-re vonatkozik
Azt írják, hogy a qos értékeket vissza kellene állítani az alapértelmezettre
[link]
A felső 4 üzenet netflow hiba [link]
Ha nincs probléma a kapcsolattal, szerintem figyelmen kívül hagyhatóak.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7514) Pupi1973 válasza user12 (#7513) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

Szia!
Köszi a választ.
Időnként megszakad a modem csere után is.
qos nem volt még beállítva.
Ilyet még nem állítottam be a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#7515) user12 válasza Pupi1973 (#7514) üzenetére


user12
őstag

Milyen routered van?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7516) rekop válasza Pupi1973 (#7512) üzenetére


rekop
Topikgazda

A "pmacctd" hibaüzenetek netflow-al kapcsolatosak, valamiért nem sikerül küldenie a collector-ra (134.122.54.96 port 2055). Ennek a beállításait kellene átnézni. A "HTB quantum" miatt pedig smart queue-t kellene átnézni, de nem biztos hogy lényegesek az erre vonatkozó bejegyzések.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7517) Pupi1973 válasza user12 (#7515) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

Edgerouter-X

(#7518) Pupi1973 válasza rekop (#7516) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

Szia!

Smart queue-ban semmi sincs beállítva.

A "pmacctd" hibaüzenetek netflow-al kapcsolatosak, valamiért nem sikerül küldenie a collector-ra (134.122.54.96 port 2055).
Ezt nem tudom mi lehet, rákerestem az IP-re az Államokban van.

Csak azért érdeklödöm mert, néha a modem csere után is meg szakad a netem.

(#7519) rekop válasza Pupi1973 (#7518) üzenetére


rekop
Topikgazda

UISP-t használsz? Ha igen, akkor nem engedélyezted véletlenül a netflow-t? A log-ban szereplő IP-re egy UISP login felület jön be.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7520) Pupi1973 válasza rekop (#7519) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

Szia!

De engedélyezve, volt kikapcsoltam.
Köszi

(#7521) ricsip válasza Pupi1973 (#7520) üzenetére


ricsip
addikt

Tudtodon kívül valami ismeretlen 3rd partynak akarta volna streamelni a te hálózatod netflow adatait, v. csak nem te konfigoltad az eszközt eredetileg és ez nem egy korábbi hack nyoma?

-

(#7522) Pupi1973 válasza ricsip (#7521) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

Szerintem én voltam, csak nem emlékeztem rá.

(#7523) vmk


vmk
tag

Sziasztok,

Van egy Unifi Contoller-em telepítve virtuális gépként. Ehhez csatlakozik 2 switch és 8 AP.
A Controllert át kellene raknom egy másik hálózatba (172.168.x.x helyett 10.10.x.x). Hogyan tudom ezt megtenni zökkenőmentesen?

(#7524) vmk válasza vmk (#7523) üzenetére


vmk
tag

Megoldottam. Első körben ki kellett küldeni az eszközöknek az új IP-t (Settings->Contoller->Controller hostname/IP-hez beírni és bekattintani az "Override inform host with controller hostname/IP"-t. Elmentettem, akkor kb 2 perc után lecsatlakoztak az eszközök. Közben beléptem konzolon a szerverre és (mivel Ubuntu alapú) a netplan konfigot átállítottam fix IP-re. Ezután már működött is és a switchek és AP-k visszataláltak.

Felhasználók ebből nem vettek észre semmit.

(#7525) #68270080 válasza vmk (#7524) üzenetére


#68270080
törölt tag

Kösz az infót, ez jól fog jönni, hamarosan én is birizgálni fogom az IP-tartományomat.

(#7526) Zsivi


Zsivi
tag

Sziasztok!

Adott egy Cloud Key gen 1, több UAP, UAP-LR illetve UAP-AC-LR. Ha frissítem a CK firmware-ét v1.1.19-re illetve a Controller verzióját 6.2.25-15316-1-re attól még fogja látni a régebbi EOL eszközöket? Mintha azt olvastam volna valahol, hogy ezzel probléma lehet.

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#7527) rekop válasza Zsivi (#7526) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az EOL eszközök még láthatóak, viszont nem konfigurálhatóak az EOL dátuma után kiadott kontrollerrel. A meglévő konfigurációval továbbra is működni fog.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7528) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok! Jó áron tudok szerezni egy ilyen [link] switchet, és azt kellene valahogy megtudnom, hogy ezzel működnének-e az AP-k? Nem tudom mit kell nézni.. AP-AC-LR illetve AC Lite és hasonlók mennének rá.. Van valami szabvány amit támogatnia kell a poe switchnek, hogy ezek az AP-k működjenek rajta?

Illetve ez mit jelent?

16 * 10/100 Mbps Base-TX RJ45 ports (Data/Power)
2 * 10/100/1000 Mbps Base-T RJ45 ports (Data)
1 * 10/100/1000 Mbps Base-X SFP port (Combo)

Ha power+data megy akkor max 100 Mbit? :F

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#7529) Borisz76 válasza galaktikus (#7528) üzenetére


Borisz76
veterán

16 db 10/100-s azaz Fast Ethernet ( FE ) port van rajta.
Sebességben ez elviekben max 12.5 MB/s !
Nem szabad ilyet venni már !

Minimum 10/100/1000-s azaz Gigabit Ethernet ( GE ) csatlakozókkal + extrákkal legyen felszerelve.....de az nem lesz olcsó.
GE elméleti maximuma 125 MB/s....azaz 10x gyorsabb.
AC-s AP-k pedig ki is tudják használni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7530) ArthurShelby válasza galaktikus (#7528) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A specifikáció szerint ezek az ap-k tudnak 24v-os passzív poe-t, és 802.3af (mode A) aktív poe-t is.
A linkelt switch tud 802.3af-et, a kérdés, hogy az mode A (Pairs 4, 5+; 7, 8 Return), vagy mode B 802.3af. A switchről én nem találtam ezzel kapcsolatban információt.
Mivel ez a szabvány aktív poe, így kockázat nélkül ki tudod próbálni. A kérdés, hogy erre van-e lehetőséged.

szerk: elkéstem, és az előttem szólónak igaza van, a 100Mbites lan csatlakozás ma már tud kevés lenni

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7531) vicze válasza Borisz76 (#7529) üzenetére


vicze
félisten

Azt is nézd azért mire van az adott termék, ugye ez elsősorban IP kamerára, arra jó és nyújt olyan extrákat ami direkt erre van. Tehát van olyan eset ahol egy ilyen 10/100-as még rendben van.

AP-kra valóban alkalmatlan ahogy írod.

(#7532) b.roland82


b.roland82
csendes tag

Sziasztok!
Úgy alakult, hogy került hozzám egy EdgeRouter Lite Telekom 1000/1000-hez, melynek elvileg ki kellene tudnia hajtani ezt a netet. Feltettem rá a lefgrissebb fw-t, majd beállítottam a PPPoE-t, stb-t nagyjából alapszinten, hogy net legyen, viszont sehogy sem kapok gigabithez megközelítő sebességeket. A PPPoE és Forwarding Offload-ok be vannak kapcsolva, lefele irányban max 800 körül jön, felfele meg 600-700mbps, de ha fut például egy qBittorrent üresen (torrentek nélkül), akkor a feltöltés már csak 350-400mbps, hiába semmi adatforgalom nincs, bezárom a qBT-t, felmegy max 700mbps-re, viszont azért kicsit kevésnek tartom ahhoz képest, hogy direktben a szolgáltatói eszköz után kötve a PC-t 940/940+-okat mérek (még aktív torrentek mellett is). Mérések közben egyébként max 30-35%-os CPU terheltségig megy fel a cucc. És akkor még nincsenek VLAN-ok, sem Firewall rule-k, sem semmi más beállítva. Esetleg merre kezdjek el nézelődni? Valaki valami tipp? :(

(#7533) MasterMark válasza b.roland82 (#7532) üzenetére


MasterMark
titán

show ubnt offload

Illetve a kábeleket megnézném elsőnek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7534) b.roland82 válasza MasterMark (#7533) üzenetére


b.roland82
csendes tag

A kábeleket már cserélgettem, a probléma viszont megmaradt.
A parancs kimenete pedig ez:

[ Szerkesztve ]

(#7535) user12 válasza b.roland82 (#7532) üzenetére


user12
őstag

Ennyi beállítás elég neki.
Nekem az ER-4-el (igaz az kicsit erősebb, de jelen esetben ez lényegtelen), minimum 900-950 megvolt mindig.
Én még megnézném az Edgerouter nélkül is közvetlenül a HGW-n mérve.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7536) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

ER-X-ről van infó, hogy chiphiány miatt nem kapni sehol vagy megszüntették?

Köszi!

(#7537) rekop válasza CsodaPOK (#7536) üzenetére


rekop
Topikgazda

Biztosan nem szüntették meg. Itthon most úgy tűnik hiánycikk, de EU store-ban van készleten.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7538) CsodaPOK válasza rekop (#7537) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi az infót :R :R

(#7539) a.gabriel


a.gabriel
tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy ER-X sfp routerben be lehet állítani NordVPN-t?
Kell hozzá CLI matatás, vagy elég a router webes felületén beállítanom?

Stream miatt volna rá szükségem.

A minőség az nem véletlen!

(#7540) rekop válasza a.gabriel (#7539) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen be lehet állítani, CLI kell hozzá.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7541) a.gabriel válasza rekop (#7540) üzenetére


a.gabriel
tag

Köszi!
:R :R :R

A minőség az nem véletlen!

(#7542) b.roland82 válasza user12 (#7535) üzenetére


b.roland82
csendes tag

HGW-ről direktben mindig 930+ fel is és le is, szóval itt valami fixen az EdgeRouterrel lesz. Már mókoltam vele mindent, de sehogy nem jön ennyi át rajta. Ez lehet hogy ennyit tud PPPoE-n, amit nem értek mert CPU póver lenne még bőven, hiszen mérések közben max 30% terhelése van. Ha a Telekomos Sagemcom HGW a router és az csatlakozik PPPoE-n, az EdgeRouter WAN-nak megfelelő portját meg DHCP-re állítom (és így dupla NAT van), akkor 900 mbps fölött mérek PC-n az EdgeRouter mögül mind2 irányba. Érdekes. Pedig reméltem hogy ki tudom váltani vele a Sagemcomot, hogy akkor a PPPoE sessiont ez kezelje, de ez így nem megy. Aztán persze ott van a DMZ a dupla NAT-tal, de az nem valami elegáns megoldás :))

(#7543) MasterMark válasza b.roland82 (#7542) üzenetére


MasterMark
titán

Nem ennyit tud, mert nálam ugyanilyen van, és megy rajta a 940 PPPoE-n.

Pontosan milyen hardververzió és milyen szoftver van rajta?

szerk.: Ja és milyen MTU-t állítottál a pppoe kapcsolatra? MSS clamping hova van állítva?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7544) b.roland82 válasza MasterMark (#7543) üzenetére


b.roland82
csendes tag

A hardver verzió alatt nem tudom pontosan mire gondolsz, de ez már a fém házas.
Szoftver: v2.0.9-hotfix.1
MTU-t az alap PPPoE 1492-re állítottam, az MSS clampinghoz nem nyúltam, az alapból 1412-n van és minden interfészre. Ezt mire/hogyan kellene beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#7545) MasterMark válasza b.roland82 (#7544) üzenetére


MasterMark
titán

set firewall options mss-clamp interface-type all
set firewall options mss-clamp mss 1452
set firewall options mss-clamp6 interface-type all
set firewall options mss-clamp6 mss 1432

Ez 1492 MTU-hoz PPPoE-n. Egy próbát megér hátha.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7546) ricsip válasza MasterMark (#7545) üzenetére


ricsip
addikt

2 mondatban megírod az MSS clamping mit számít ppoe-nél? Létezik h. ennek a hiánya miatt alacsony a digi-s internet sebességem?

-

(#7547) MasterMark válasza ricsip (#7546) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet, mert a default az kisebb csomagméretre darabolja szét. Ezért számít a clamping egyébként, hogy mekkora csomagméretre darabolja.

Switch Tax

(#7548) b.roland82 válasza MasterMark (#7545) üzenetére


b.roland82
csendes tag

Úgy néz ki hogy így már jobb a helyzet, ezer köszi :C
Lefele most 936-ot mértem, felfele meg 912-t.
A qBittorrentes probléma viszont még megmaradt. Ha csak üresen is, de fut a háttérben, akkor az upload már csak 200-300mbps ami leginkább a cloud sync-ek miatt lehet majd gond. Alap beállításokkal max a letöltési hely lett megváltoztatva. Eddig egyik routert sem fogta meg így a qBT. Erre valami tipp?

(#7549) szpeti40 válasza b.roland82 (#7548) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha fut torrent akkor nekem is 200-300Mbps a speedtest ER-X-el.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7550) MasterMark válasza b.roland82 (#7548) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint hol fut a torrent?

A portok között ugye nincs bridge?

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.