Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) user12 válasza donat_sz (#6900) üzenetére


user12
őstag

Az annyiért jó.
Ha majd meglesz és használod, nagyjából körül tudnád írni, hogy mennyire zajos?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6902) rekop válasza user12 (#6901) üzenetére


rekop
Topikgazda

A ventilátor csak 70°C felett kapcsol be, egyébként meg nincs hangja. :) Gyakorlatilag szobahőmérsékleten(~25°C) nem is fog bekapcsolni.
Nálam most ~19°C-os helységben az alábbiak a hőfokok:

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6903) donat_sz válasza user12 (#6901) üzenetére


donat_sz
senior tag

nálam egy 25-26 fokos helyiségbe megy majd, rack hiányában a falra tervezem felrakni (az us8 60w "helyére"). majd leírom hogy nálam is ventilátor nélkül megy-e.

(#6904) donat_sz


donat_sz
senior tag

benéztem a US8-60W -be csak kíváncsiságból és lekértem a logokat és az alábbi üzenetből találtam százával:

Feb 25 12:57:42 SW-main daemon.notice switch: DOT1S: dot1sBpduReceive(): Invalid Forward Delay
Feb 25 12:57:42 SW-main daemon.err switch: DOT1S: dot1sBpduReceive(): Discarding the BPDU on port 0/2, since it is an invalid BPDU type

normális ez? mit lehet vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#6905) vicze válasza rekop (#6902) üzenetére


vicze
félisten

A Unifi switchek 60C-ről indulnak az a minimum. :D
Most épp egy 10C-s teremben 63 stabilan, kb. amióta megvan.
Az itthoni a 35C körüli szekrényben a non-PoE 75(nem megy a venti), a PoE 85. Tudom, jelenleg kényszer megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#6906) rekop válasza donat_sz (#6904) üzenetére


rekop
Topikgazda

Valami spanning tree problémának látszik. Mi van a 2-es portra kötve?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6907) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Még mindig ugyan az a problémám, mint korábban.

A belső hálózaton az FQDN-nel hivatkozott szolgáltatások nem elérhetőek.

Hálózat:
* Koax Telekom net
* IPTV
* Kaon modem (router DMZ-ben)
* Unifi secure gateway

Ezek alapján próbáltam beállítani, de továbbra sem érem el a böngészőn keresztül a nas-t a külsős címen.

Ha jól működik, akkor belülről pingelve a nevet, a windowsnak nem a belsős IP-t kellene mutatnia :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6908) rekop


rekop
Topikgazda

Most van készleten U6-LR és U6-Lite is. Aki rendelni szeretne és éppen nincsen raktáron, érdemes beregisztrálnia és feliratkozni a készletértesítőre.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6909) donat_sz válasza rekop (#6906) üzenetére


donat_sz
senior tag

A 2es porton van a szolgáltatói eszköz (T).
1esen csatlakozok az er-x-hez.

A felállás nálam az, hogy a szolgáltatóibol megy egy vezetek az er-x-be és egy a fő switchbe a tv vlan miatt.

(#6910) rekop válasza donat_sz (#6909) üzenetére


rekop
Topikgazda

A martians log engedélyezve van az ERX-en?
Default-ban ha jól emlékszem igen, de a cat /proc/sys/net/ipv4/conf/all/log_martians -al meg tudod nézn. Ha "1"-et ad vissza akkor igen, de ha mégsem lenne nem akkor:
configure
set firewall log-martians enable
commit; save; exit
Ezután majd a log-ban kellene megnézni vannak-e martian source-al bejegyzések.
Én arra gondolok, hogy esetleg valami hibás vlan beállítás miatt lett egy hurok a hálózatban.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6911) donat_sz válasza rekop (#6910) üzenetére


donat_sz
senior tag

"1"-et ad vissza
a logokat lekértem wordben próbáltam szövegre keresni (54 oldal volt :Y ) a "martial" szó nem szerepel benne. valamint a tv vlan-ja sem szerepel benne. (bezzeg az okos eszközök.. 416-szor..)

(#6912) user12


user12
őstag

Üdv
Előfordult már valakivel, hogy az eszköz néha zizegő, ciripelő hangot ad?
Belső tápos, saccra a tápegység körül van a hang forrása.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6913) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van egy otthoni szerverem és azon fut a wireguard és a beallitasok elvileg jók de ha felcsatlakozom akkor csak a szervert érem el és semmi mást.
Kell esetleg valami tűzfal szabályt letrehozni hogy a hálózaton belül mást is elérjek?
Vagy esetleg külön hálózatot lehet csinálni a vpn-nek akkor is ha nem az unifi alatt megy a wireguard?

(#6914) Cirbolya_sen válasza noorbertt (#6913) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Milyen szerver; milyen router.

Cirbolya_sentinel

(#6915) Cirbolya_sen válasza user12 (#6912) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igen, ilyen esetekben a legtobbszor hamarosan elhunyt a tap resze az eszkoznek.

Cirbolya_sentinel

(#6916) user12 válasza Cirbolya_sen (#6915) üzenetére


user12
őstag

Köszi.
Azért kicsivel hosszabb élettartamot vártam volna. Kicsivel több, mint egy éves eszköz :(

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6917) Cirbolya_sen válasza user12 (#6916) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

volt olyan ami 1 hét után ezt csinálta, nem sokra rá vége lett, és olyan is volt, ami zizegve évekig működött. Ki tudja milyen összevadászott alkatrészek vannak beleszerelve ezekbe is.

Cirbolya_sentinel

(#6918) noorbertt válasza Cirbolya_sen (#6914) üzenetére


noorbertt
őstag

Unraid szerver , amin fut a dockerben a controller is és a router pedig usg 3

(#6919) rekop


rekop
Topikgazda

Megjelent Early Access-ben az UniFi 6 Professional Access Point. Ez már 2.4GHz-en is tudja az 802.11ax szabványt. Viszont érdekes az ára, ami 149USD jelenleg, tehát olcsóbb mint az U6-LR. Ez miatt én kétlem, hogy 2.5GbE-el érkezne majd.

Indoor WiFi 6 AP with 5.3Gbps throughput and a 300+ client capacity
A focal point of the UniFi 6 line, the U6-Pro is a dual-band WiFi 6 (802.11ax) access point that represents the next generation of competitively priced, prosumer wireless technology for home and enterprise users. Delivering blazing throughput speeds of up to 5.3 Gbps over its 5 and 2.4GHz channels, the U6-Pro will maximize the WiFi experience of any residential or office deployment, and with its ability to support over 300 concurrent clients, the U6-Pro ensures reliable wireless coverage across even the most device-dense environments. The U6-Pro also marries power with ease of use through streamlined setup, configuration, and mobile-friendly management via the UniFi Network app.

Features:
- Dual-band WiFi 6 (802.11ax) capability
- Up to 4.8 Gbps throughput over the 4x4 5GHz channel
- Up to 573.5 Mbps throughput over the 2x2 2.4GHz channel
- 300+ concurrent client support
- Guest Traffic Isolation, which enhances wireless network security and lowers traffic congestion
- Universal mounting plate, backing plate, and screw kit included

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6920) vicze válasza rekop (#6919) üzenetére


vicze
félisten

Gbit. :(

U6 Lite: $99, 2x2 5Ghz, 2x2 2.4Ghz
U6 Pro: $149, 4x4 5Ghz, 2x2 2.4Ghz
U6 LR: $179, 4x4 5Ghz, 4x4 2.4Ghz
Nem mondom, hogy teljesen értem...
6.1 kell hozzá szóval még csak beta SW-vel használható.

(#6921) MasterMark válasza noorbertt (#6918) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem is unraiden megy a wg.

Hogy állítottad be?
A tűzfalszabályt elméletileg magától meg kéne csinálja.

Switch Tax

(#6922) Egon válasza vicze (#6920) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég idétlen ez így.
A Pro-ban is hasonló chip van, mint az LR-ben?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6923) szabifotos válasza vicze (#6893) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ha már szó esett a készletekről... Szerintetek az mikor várható kb, hogy kisker PC boltok számára is elérhető legyen a nagykerben az U6-LR vagy U6 Lite, ne csak az EU store-ban?
SZÉP-kártyára vennék egy vidéki boltból. (Valamire el kell verni a szórakozás és szállás zsebet :D)

[ Szerkesztve ]

(#6924) vicze válasza szabifotos (#6923) üzenetére


vicze
félisten

Valószínűleg ha valaha is lesz készlet, hogy jusson máshova.
Csak mondom hogy a chip hiány végét 2022 közepére jósolják.

(#6925) Egon válasza szabifotos (#6923) üzenetére


Egon
nagyúr

Van olyan bolt, ahol SZÉP kártyára tudsz venni hálózati eszközöket?!? :Y

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6926) donat_sz válasza Egon (#6925) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ruháról már halottam...
de ez így érdekelne engem is :)

(#6927) golya87 válasza donat_sz (#6926) üzenetére


golya87
őstag

Én csak szabadidőről, valami dunaújvárosi cégnél, bicikli bérlés címszó alatt.
Általában az early access termékből mikorra várható retail, készlettel rendelkező termék?

(#6928) vicze válasza golya87 (#6927) üzenetére


vicze
félisten

3-6hónap, van eszköz ami elhal EA-ben. Illetve a telok 2019(!!!) augusztusa óta EA-ban vannak.
U6 Lite EA május, GA november
U6 LR EA május, GA december

[ Szerkesztve ]

(#6929) golya87 válasza vicze (#6928) üzenetére


golya87
őstag

Engem az U6 Pro miatt érdekel, de az is jobb lenne 2.5G porttal már csak az epenis miatt is.

(#6930) szabifotos válasza donat_sz (#6926) üzenetére


szabifotos
senior tag

Dunaújvárosi konzolbolt, inkább nem írnám le itt :D Gondolom nem túl hivatalos. Bármelyik zsebről lehúzzák.

Köszi, hát akkor ez nem mostanában lesz. Mindegy, várok. :( :R

[ Szerkesztve ]

(#6931) vicze válasza golya87 (#6929) üzenetére


vicze
félisten

2.5G port:
Ha csak a U6-HD miatt van az U6-PoE switch akkor nagyon szűk rétegnek fog kelleni úgy általánosan. Bár lesz egy XG is, de az már most 10GBit-es, így gyakorlatilag az a switch kizárólag 1db termékre lett készítve, ami kb. senkinek se gazdaságos.
Ubiquiti most elkezdett egy viszonylag versenyképtelen AP termék porfóliót kiadni, úgy hogy majd 1év lemaradásuk van WiFi6-tal, a 6E-vel lehet lesz 2 is a végén.

(#6932) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Csak egy kis puffoggás...

Most frrissítettem a switch-emet, de nem hiszem el, hogy még mindig tüzijátékot kell néznem a képernyőn :W .

El Psy Kongroo

(#6933) Richard válasza Véreshurka (#6932) üzenetére


Richard
őstag

A kijelzőt nem lehet külön kikapcsolni? Nem találok rá opciót csak annyit, hogy az összes eszközön minden ledet és kijelzőt kikapcsol.

(#6934) Véreshurka válasza Richard (#6933) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálam az új UI van beállítva, de ott akárhogy meresztettem a szememet nem találtam a kijelzőre vonatkozó beállítást se :( .

El Psy Kongroo

(#6935) szpeti40 válasza Véreshurka (#6934) üzenetére


szpeti40
addikt

A régin ott van.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6936) vicze válasza szpeti40 (#6935) üzenetére


vicze
félisten

6-os UI pont olyan csodálatos mint Windows 10 beállítások. ;]

(#6937) szpeti40 válasza vicze (#6936) üzenetére


szpeti40
addikt

Sajnos, biztos csukott szemmel rakták bele a beállítási lehetőségeket. :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6938) #68270080 válasza Véreshurka (#6934) üzenetére


#68270080
törölt tag

Én is keresgéltem, de sehol semmi. Ilyen felület van, de ezzel semmire sem megyek:

Hozzáteszem, hogy egy sok-sok éves gagyi harmincixezer Ft-os TP-Link switch ki tudja kapcsolni a fényeit:

Az újabb Synology NAS-ok dettó, sőt, ott időzíthetsz és fényerőt is szabályozhatsz:
Szóval nem szeretném summázni, de már egy ideje minősíthetetlen az UniFi hozzáállása a FW fejlesztéshez.

(#6939) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Valami nem stimmel nekem ezzel az UDM PRo-val.
Ismét egy újraindítást kellett csinálnom minden eszközön.
A dolgok egy részei neten elérhetők, de az udmpro ismét piros, nincs kapcsolata sem weben sem applikációban. A Protect emiatt úgyszintén.
Net biztos van, több gatewayem elérhető weben és appon is a restart után.
A múltkor ugyanígy volt, hazaértem ip-n keresztül sem tudtam csatlakozni és reinstall lett a vége. Kezdek félni ismét 1,5 órás meló vár otthon. Sárosy Gyula nálad minden rendben a masinával?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6940) user12 válasza #68270080 (#6938) üzenetére


user12
őstag

Az Enable Status led/screen látom ki van kapcsolva. Ezek szerint nincs hatása a kijelzőre...
Az AP-k status ledjeit lehet globálisan is szabályozni, de lehet egyedileg is ki-be kapcsolni az egyes eszközök beállításainál.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6941) Richard válasza JoceeHunt (#6939) üzenetére


Richard
őstag

Bár nem engem kérdeztél, de nálam nincs semmi ilyen probléma vele.

(#6942) JoceeHunt válasza Richard (#6941) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Bocsi, nem tudtam nálad is ilyen gép üzemel.
Nagyjából a netem váltása is akkor volt amikor a gép, most Telekomos giga a vonal, lehet a restart miatti újra csatlakozás az unifi oldalra nem tetszik neki.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6943) kleinguru válasza kleinguru (#6907) üzenetére


kleinguru
addikt

Sikerült végre beállítani. A munkahelyi VPN miatt tűnt úgy, hogy nem működik. Működik, de az anyconnetet még finomhangozni kell valószínűleg.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6944) vicze válasza user12 (#6940) üzenetére


vicze
félisten

Ott van egyértelműen, hogy az kéne a screen-t is vezérelje, mivel az van a LED helyett. Ott van az 5perc screen timeout is.
3 hónapja van ez a bug UDM Pro-n és a switcheken is, vagy nem veszi figyelembe a site settinget, vagy egyáltalán nem lehet kikapcsolni sehol az eszköz beállításokban se.

Ha valaki megnéz egy régebbi tesztet, akkor azokban demonstrálva is van, hogy a kijelző ki be kapcsol.
A Port LED-ek kikapcsolást sose tudta mondjuk, az se ártana.

(#6945) Richard válasza vicze (#6944) üzenetére


Richard
őstag

Az AP-k LED karimáját kikapcsolja, ezen kívül mást nem csinál az a beállítás.

#6942 JoceeHunt:

Könnyen meglehet, hogy az a baj. Kérdés mit lehet vele csinálni.
Azért nem ártana, ha működne.

(#6946) vicze válasza Richard (#6945) üzenetére


vicze
félisten

Elsősorban a kijelzőről volt szó, ugyan az a beállítás vonatkozik kettőre, mivel a kijelző azt a LED-et helyettesíti ki. Nem csak az AP-kra vonatkozik, ugyan ez van Switcheken, és Gatway-en is.

"Enable status LED / Screen"

[ Szerkesztve ]

(#6947) Richard válasza vicze (#6946) üzenetére


Richard
őstag

Tudom ezért mondtam, hogy az AP ledeken kívül semmi másra nincs hatással az a beállítás pedig örülnék, ha nem menne éjjel nappal az UDM PRO kijelzője. Totál felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#6948) vicze válasza Richard (#6947) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer 3hónappal ezelőttig ez a beállítás kikapcsolta a kijelzőt és egy FW frissítés után jött be a nem kikapcsoló kijelző bugja.
UDM Pro-n tudtommal többnyire a full reset megoldja amúgy.

(#6949) user12 válasza vicze (#6944) üzenetére


user12
őstag

Igen, ezért gondoltam én is.
A port led kikapcsolást viszont én nem szeretem, hirtelen rápillantok és azt látom nem aktív a link, egyből azon agyalok, hogy mi történt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6950) user12 válasza Cirbolya_sen (#6915) üzenetére


user12
őstag

Úgy néz ki, hogy megoldódott.
Mivel már nem garis, így szétszedtem és szétnéztem benne.
A nyíllal jelölt műanyaglappal van beburkolva a tápegység, ami viszonylag jól védi - a szellőzés ellen is. Ezt lebontottam róla. Most működés közben sokkal hűvösebb lett az a terület - eddig szinte mindig jó meleg, közel forró volt.

Továbbá a tápcsatlakozó és pcb közötti 230 V-os kábeleket elhajlítgattam az indukciós tekercstől, mivel köré voltak hajtogatva.

Nem tudom ezek miatt vagy sem, de már két napja csendben van. :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.