Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Ear001 válasza Bubukain (#7250) üzenetére


Ear001
addikt

Milyen sorrendben undítottad őket újra? A switch önmaga tud IP címet kiosztani?

(#7252) Bubukain válasza Ear001 (#7251) üzenetére


Bubukain
senior tag

előbb a router utána a switch
csak a router tud ip címet osztani

(#7253) MasterMark válasza Bubukain (#7250) üzenetére


MasterMark
titán

Egyáltalán hogy van kettéválasztva a két háló? VLAN?

Switch Tax

(#7254) Bubukain válasza MasterMark (#7253) üzenetére


Bubukain
senior tag

nem, az eth1 az eth2 a másik
és most nézem, hogy tűzfal szabályt csak az eth2-re csináltam, hogy ne lássa az eth1 hálózatot, illetve pppoe szabály van még a wan_in és a wan_local

(#7255) MasterMark válasza Bubukain (#7254) üzenetére


MasterMark
titán

De ugyanarra a switchre van dugva szeparálás nélkül?

Switch Tax

(#7256) Bubukain válasza MasterMark (#7255) üzenetére


Bubukain
senior tag

nem, az eth2 megy a másik lakáshoz külön.
nálam van az eth1 amire rákötve egy unifi switch van, és azon a sonos kábelen rákötve

(#7257) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ti hova tennétek ap-kat?
Ap csak oldalfalra kerülhet (pl redőny tok mellé), plafonra nem! Így ha oldalt van, akkor 2 szoba közé (válaszfalra) jó tenni ap-t (mindkét oldalra/irányba sugároz-e)?
(2db nanohd, és 4db ap ac pro-m van, de nem muszáj az összeset felhasználni)

Én egyet pl a konyhába tennék (ac ap pro, a mikró elnyomja a jelet), illetve a gang másik oldalára is menne utp kábel (g3 kamera). A szobák között fogalmam sincs hogy osszam el.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7258) Egon válasza ArthurShelby (#7257) üzenetére


Egon
nagyúr

Kérdés, hogy hol milyen erős jel kell (pl. én lesz*rnám hogy a konyhában mi van).
Egy vékony közfalat elég jól átvisznek ezek a cuccok. Én raknék egyet a Szoba 2 bal felső sarkába, a főfalra (a Szoba 1 mellé), az szerintem elvinné a két szobát. Egy másikat Szoba 3 és Szoba 4 közötti vékony fal közelébe tennék, a II-vel jelölt főfalra, szerintem az is elvinne 2 helyiséget. Ha a Hall és a Fürdő 1 közös falára is raksz egyet, az szerintem lefedi a konyhát is, így 3 AP is elég lenne (de az is lehet hogy a konyhába is raksz még egyet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7259) Multibit válasza ArthurShelby (#7257) üzenetére


Multibit
veterán

Ap csak oldalfalra kerülhet (pl redőny tok mellé), plafonra nem!
Ehhez képest elégettél egy rakás pénz plafonra való ufókra. Van az Ubi választékában falra való AP is. Persze azok is szerelhetők falra, amiket Te vásároltál, de úgy nem futják ki magukat. Tudom mit beszélek, az én AC AP Pro-m is falon van. Nem az igazi.
A lehetséges pozíciókról már szólt előttem a kolléga.

(#7260) #68270080 válasza ArthurShelby (#7257) üzenetére


#68270080
törölt tag

Sajnos igaz a szóbeszéd: az UFO-k csak plafonra tökéletesek. A nanoHD pl. így sugároz [link]
Nekem is van 2 db, és a plafonon érezhetően jobb a szórás, mint a falra szerelve. Persze így is pöpec, de igazándiból tényleg a plafonon tudja kiélni magát.

(#7261) ArthurShelby válasza Multibit (#7259) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Falra a flexhd lett volna való? Inwall ap-kben nem lenne túl sok bizalmam (egyébként már mindegy, csak attól még tanulni is akarok a hibámból).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7262) vicze válasza Multibit (#7259) üzenetére


vicze
félisten

Tessék megoldás. ;]
Mindegyik használati utasításban ez van: "The UniFi AP can be mounted on the wall or ceiling."
Egyik irodában is úgy volt évekig, nem ideális de nem volt gond.

------------------
Most így ránéztem a sugárzási mintákra. És a U6-Lite és U6-LR-hez konzekvensen a UAP-nanoHD és UAP-SHD képei vannak berakva... :U (Már csak a különböző antenna mennyiség miatt ez lehetetlen lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#7263) dkess válasza ArthurShelby (#7261) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem az adott szituációban még az Egon (#7258) által leírtak lennének a legjobb megoldás.

Annyi kiegészítéssel, hogy a két szobai AP -nek javasolnám a 2 db nanohd -t és hall -ba mehetne az egyik ac pro. Persze ahogy írja Egon is további ac pro -val lehetne ott megtámogatni a projektet, ahol pl. a helyszíni tapasztalatok alapján szükséges lenne. Például amennyiben a konyha szociális szempontból szignifikáns lenne, akkor oda is.

(#7264) Multibit válasza ArthurShelby (#7261) üzenetére


Multibit
veterán

Inwall ap-kben nem lenne túl sok bizalmam
Miért a feltételes mód? Mert ha próbáltad már és azt tapasztaltad, hogy gyenge, gagyi, akkor rendben van. Nincs tapasztalatom In-Wall AP-kkel, éppen ezért nincsenek is előítéleteim.
Ja, a FlexHD, ahogy láthatjuk, falra is szerelhető.

(#7265) ArthurShelby válasza Multibit (#7264) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mert rossz hírük van az inwall ap-knek, de lehet hogy az ubiquiti tud valami különlegeset, csak tapasztalat nincs sok vele itt szerintem.

Javasolt terv, általam kitalált még pluszba.
Mi a véleményetek?
Mennyire a jó az egyik illetve másik (pl fölösleges ap-k).

Illetve vezetékelést is ki kéne találnom. Szobánként 2 net kábelt gondoltam, plusz ap-knak kábel. Na most ugye az ap-k általában fönn vannak magasan, szóval ap-knek is legyen plusz kábel szobánként (csak hogy legyen későbbre), vagy a most kitalált terv (ami még nem dőlt el ugye) jó lesz?
Bár mondjuk az inwall eszközöknek jó alul is, gondolom ott már nem kell hogy fönn legyen.
Szóval mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7266) Egon válasza ArthurShelby (#7265) üzenetére


Egon
nagyúr

Hány négyzetméteresek a szobák? 20nm alatti szobaméret esetén szerintem teljesen felesleges szobánként 1-1 AP. A 3 AP-s felállásnál az általad betervezett plusz AP szerintem lehet hogy zavarná a hallban levő AP-t (illetve a két AP egymást). Vagy a konyhait kellene átvinni a túlsó falra (főfalra), vagy ha az nem megoldható, akkor legalább a hallban levőt lenne szerencsés átvinni a Szoba1-gyel közös falhoz, valahova a sarokba.
Egyébként az általad rajzoltak alapján a hall nem kritikus hely wifi lefedettség szempontjából - ha így van, akkor hagyd a fenébe az ottani AP-t, tegyél egyet a konyhába (értelemszerűen úgy, hogy a konyha felé forduljon), és kész. Ha mást nem, a Szoba3-ban levő AP jeleit lehet majd fogni a hallban is, max. nem lesz túl gyors.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7267) ArthurShelby válasza Egon (#7266) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nehéz kiszámítani pontosan mekkora, mivel nem tökéletes téglalapok.
Ahol kerek szám van, ott lekerekítettem (levágások miatt), illetve a szoba2-nél próbáltam a negyed körből kiindulni (és ahhoz igazítottam saccperkábé)
De a szobák pont 20 körül vannak

A hall azért nehéz kérdés, hogy mert még nem tudjuk milyen funkciót fog pontosan betölteni. A szoba2 lesz e a nappali, vagy a hall. Melyik lesz a gyerekeknek saját szobája, melyik lesz a szülőké, minden gyereknek lesz a saját...de a hall közösségi térnek meg lehet sötét...
Tesóméké lesz a lakás, de én intézem az elektromosságot (erős-gyenge áram).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7268) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#7267) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Javítom a méreteket

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7269) dkess válasza ArthurShelby (#7268) üzenetére


dkess
őstag

Most lenne egy olyan kérdésem - pláne, ha már 6 db UAP -d meg is van. Az Ubiquity WiFi tervezőjével próbáltad már? Amennyiben igen, akkor milyen eredményre jutottál vele?

A kontroller app -ot (HW hiányában) feldobhatod egy PC -re - avagy Docker konténerben a Synology NAS -odra is (ez utóbbi még akár állandóra is, amíg nem lenne jobb megoldás esetleg).

(#7270) ArthurShelby válasza dkess (#7269) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Még nem próbáltam, van egy gen2plus-om, lehet akkor megkeresem benne ezt a funkciót. :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7271) vicze válasza ArthurShelby (#7270) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell online.

(#7272) dkess válasza ArthurShelby (#7270) üzenetére


dkess
őstag

vincze1 írta, hogy online felületen tudod ezt megejteni.

Én mindössze valamiért azt feltételeztem, hogy a 6 db UAP -t megvetted és azt gondoltam, hogy lehet még mást nem vettél mellé. Akár üzemeltetni is lehet így Docker app -al (amire Neked ilyenformán nincs szükséged), de úgy gondoltam, hogy regisztrációhoz kellene legalább.

(#7273) szpeti40


szpeti40
addikt

Másnál sem megy csak WPA3 módban a wifi?
WPA2/WPA3-ban jó, de csak WPA3-al egy itthoni cuccom sem látja a wifit.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7274) bon válasza szpeti40 (#7273) üzenetére


bon
őstag

Tudottommal a csak wpa3 mód erősen kliens függő is.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7275) szpeti40 válasza bon (#7274) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha jól láttam a telóm (galaxy s10) tudja a WPA3-at, egyetemen is WPA3-Enterprise van, az ment.
De még csak fel se hozta az elérhető wifiknél WPA3 módban.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7276) Drag77 válasza szpeti40 (#7273) üzenetére


Drag77
senior tag

Nálam megy, oneplus 7t Pro a teló az ap meg lite 6, asszony xiaomi-ja látja, de nem tud kapcsolódni, így mixbe kellet raknom.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7277) vicze válasza szpeti40 (#7273) üzenetére


vicze
félisten

WPA3-nak még vagy 10évig semmi értelme nem lesz. A WEP-et könnyű volt leváltani, mert még viszonylag korai stádiumban volt a Wi-Fi, és a WPA sok esetben már támogatott volt, de WEP2-t iszonyat sokáig fog tartani. Millió eszközbe amit évekig használsz be van betonozva és soha nem lesznek frissítve.
Vagy mixed aminek nem feltétlenül látom értelmét, vagy külön SSID, és szegregálod a WPA2-eseket.

(#7278) szpeti40 válasza vicze (#7277) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát lehet igazad van, csak azt nem értem, hogy az S10 az tudja a WPA3-at, de valamiért mégsem akarta látni a wifit se, nem hogy csatlakozni.

Másik:
Digi 1000/300-as netünk van, most le tudnám cserélni az ER-X-et egy ER-4-re, észrevennék-e bármi féle különbséget, azon kívül, hogy kb 2x annyi helyet foglalna el az asztalon?
VPN-t nem futtatok routeren, csak egy L2TP/IPSec fut, de az is csak tartalék, amúgy nem használom, wireguard a fő vpn, de az is szerveren fut.
Egyedül akkor nem jön az ~900/300-as net speedtest-en, ha közben seedel a szerver, de gondolom ez normális, ha azt kikapcsolom, akkor hozza a "kötelezőt".

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7279) Multibit válasza szpeti40 (#7278) üzenetére


Multibit
veterán

ER-X-et használtam én is a jelenlegi routerem előtt. Ez volt az első routerem, amit nem adtam el, miután kikerült a szolgálatból. Remek tartalék, szükség esetére. Amíg áru-kapcsolt megoldásban gondolkodtam, ER-4 volt a kiszemelt utód. Ma is jó választásnak tartom, főleg úgy, ha nincs rá bízva extrém CPU erőt igénylő feladat (írtad, hogy külön eszközöd van VPN-re). Esetleg aktív IPS az, ami lenyomhatja az általa elérhető max sebességet. De ennek szerintem nincs nagy jelentősége. Nem értem, amikor valaki azon sír, hogy "jaj, nincs kimaxolva az ezres netem".

(#7280) szpeti40 válasza Multibit (#7279) üzenetére


szpeti40
addikt

Én se panaszkodásnak szántam az 1000-es netet, hogy csak "900" van meg, nem zavar, csak információnak.
Én is szeretem az ER-X-et, nekem is van egy tartalék ER-X-SFP mellette, csak most lehetne egy ER-4 helyette, csak nem érzem, hogy annyival előrébb lennék mint a mostani felállással.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7281) Multibit válasza szpeti40 (#7280) üzenetére


Multibit
veterán

Én se panaszkodásnak szántam
Nem rád értettem. Leginkább a Digi internet topikban lehet időnként hasonló panaszokat olvasni.

(#7282) szpeti40 válasza Multibit (#7281) üzenetére


szpeti40
addikt

Jaa, értem :R:D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7283) rekop válasza szpeti40 (#7278) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én nagyjából egy éve próbálgattam a wpa3-at, akkoriban kitettek egy beta fw-t gen1/2 AP-hez. Csak egy iphone8-al tudtam tesztelni, de nekem akkor működött. És úgy emlékszem létrehoztam egy külön SSID-t ami csak wpa3 volt. Jelenleg meg nincs olyan kliensem, ami támogatná, úgyhogy most meg sem tudom nézni. Az ER X-et meg ne cseréld le szerintem.

Más:
Aki UDM-et használ és szeretne wireguard-ot, annak talán érdekes lehet az alábbi project:
WireGuard kernel module for UDM/UDM pro
(az a 1.5Gbps körüli sebesség elég impresszív)

És némi update:
UAP Firmware 5.43.35 (csak AC-Lite/nanoHD)
USW Firmware 5.43.35
UniFi Cloud Key Firmware 1.1.19 (gen1 CK)
UniFi Dream Machine Firmware 1.9.3
USG Firmware 4.4.55

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7284) #68270080 válasza rekop (#7283) üzenetére


#68270080
törölt tag

Rögtön az USW firmware fejlesztések bekezdésnél érdekes mozzanat az első: [USP-RPS] Add support for LCM fan control.
Ebből elképzelhetőnek tartom, hogy remélhetőleg az UDMPro-ba is beteszik, azaz kijelzőn keresztül lehet a ventilátor(ok) sebességét kezelni - bár nekem félig-meddig okafogyott, mert meghekkeltem és már nem zúg a masina, de ha értelmes lesz a megoldás az UDMP-n, akkor visszacsinálok mindent gyárira.

(#7285) vicze


vicze
félisten

Elég hosszú TP-Link Omada review. Megelően sokat fejlődött (másoltak egy "kicsit") mióta 2éve láttam.

[ Szerkesztve ]

(#7286) rekop


rekop
Topikgazda

EA-ben megjelent egy új switch UniFi Switch Enterprise 8 PoE (datasheet) néven, ami majd a 2.5GbE access point-ok megjelenésével talán érdekes lehet. Jelenleg 379$-os az árcédula, ebből következően én olyan 130-140k körüli itthoni árral számolok.

Managed Layer 3* switch with (8) 2.5GbE RJ45 ports with PoE+ for Wi-Fi 6 APs and (2) 10GbE SFP+ ports for fiber uplinks

Build and expand your network with the UniFi Switch Enterprise 8 PoE, part of the Ubiquiti® UniFi Enterprise System.
Perfect for smaller businesses, the USW-Enterprise-8-PoE is a configurable Layer 3* switch with auto-sensing 802.3at PoE+. It offers (8) 2.5GbE RJ45 Ethernet ports, and (2) 10GbE SFP+ ports, providing 2.5GbE PoE links to your Wi-Fi 6 APs and 10GbE fiber uplinks to your network. Features include a 1.3" touchscreen, and single-row RJ45 port layout for easy patch panel cable management.

#7285 vicze1
Egy "kicsit"? Én inkább egyszerű "copy-paste"-nek mondanám. :DDD De egyébként valóban sokat fejlődött. Próbálnak egy hasonló koncepciót összerakni mint az UniFi, régebben ha jól emlékszem switch-ek és a routerek nem voltak a menedzselhetők a kontrollerből, csak az AP-k. Viszont Crosstalk benchmark tesztjében az EAP620 elég gyengén teljesít, még a nanoHD-hez képest is. A másik dolog ami már elég szubjektív, de nekem ez az AP dizájn nagyon nem jön be, otthon pl. el sem tudnék képzelni egy ilyen "otromba" eszközt a falon.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7287) #68270080 válasza rekop (#7286) üzenetére


#68270080
törölt tag

Hopp: "*Layer3 feature will be available in the future firmware release."
Vagyis - csak hogy gonosz legyek - majd EOL fázisban.

(#7288) vicze válasza rekop (#7286) üzenetére


vicze
félisten

Akkor erről lemaradtál? :) Decemberben még benn volt EA-ban, aztán valamikor eltűnt...
Ez volt kifejezetten az AP-nak tervezve, aztán az AP-kban nem lett 2.5G és kámfor...

Igen az új TP-Link AP-k bűn rondák, ez így van. :D A Wi-Fi 5-ös AP-k még egész kulturáltak, a 6-osaknál nem tudom mi történt... Amúgy árban drasztikusan olcsóbb, így ha megbízhatóan működik akkor otthoni kicsi céges rendszernek szerintem rendben van. Egyedül a AX-es AP-k drágábbak, amire a használt SOC (Qualcomm IPQ8072A) magyarázat lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7289) rekop válasza vicze (#7288) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem tűnt el, már átkerült GA-be, UniFi Switch Enterprise 24 PoE néven. :)
Elsősorban otthoni felhasználásra gondoltam hogy érdekes lehet majd, az ára miatt.
Az Enterprise 24 PoE-t ~322k-ért szerintem kevesen "vállalják" majd otthonra.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7290) vicze válasza rekop (#7289) üzenetére


vicze
félisten

Ah, az átnevezésről én maradtam le. :B
Igazad van, otthonra nyilván a kisebb jobb. Már csak kéne valami mit rá lehet dugni. ;]

(#7291) user12 válasza rekop (#7286) üzenetére


user12
őstag

Szerintem korrekt, mert egy "mezei" 5 portos 2.5G-s QNAP switch is 50 ezer körül van - közben ezen ott figyel a 2x10G sfp is és poe-t is tud.
Nekem elsőre úgy tűnik, mint az ES-8-150W továbbfejlesztése

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7292) dkess válasza user12 (#7291) üzenetére


dkess
őstag

Igen, korrekt darabnak néz ki az Enterprise 8 PoE. Bár kicsit "sportszerűtlen" a nem menedzselhető QSW-1105-5T -hez ($109 , [link] ) hasonlítani ... :)

A legalább portokban egyező (8*2.5 Gbe és 2*10 Gbpe) menedzselhető kategóriában inkább ezek stimmelnek:

QSW-M2108-2S $249 ( [link] )

QSW-M2108-2C $299 (10 Gbe kompo port, [link] )
QSW-M2108R-2C $399 (rack -be is rakható, 10 Gbe kompo port, [link] )

Igaz, ezek layer2 -esek (a fentebbi Unifi -nál későbbre ígérik a layer3 -at) illetve egyik sem PoE ... Ezek már egy ideje a piacon vannak, de az új Unify switch tényleg jónak ígérkezik ...

Azt nem láttam az adatlapján, hogy lesz-e benne ventillátor? A fentebbi QNAP -ekben (kivéve az 5 portosat) van - igaz elméletileg nagyon halk ...

(zárójelben: igen, sikerült úgy továbbfejleszteni a ES-8-150W -t, hogy a PoE 120W lett ... :) )

(#7293) user12 válasza dkess (#7292) üzenetére


user12
őstag

Igazad van, de én csak azért hasonlítottam ahhoz, mert ezt ismertem, másik topicban ezt a fajtát ajánlgatták 2.5G témában. A Qnap nekem valahogy még mindig "csak" NAS - lehet eljön az idő, amikor majd megszokom a hálózati szegmensben való jelenlétét is.
Szerintem nem ventilátoros.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7294) ricsip válasza #68270080 (#7287) üzenetére


ricsip
addikt

Akkor kifizetni is csak akkor kell majd ha már kész van? :(((
Elkapatták a hülye vastagpénztárcájú vevők a gyártókat azzal h. minden félkész szart hajlandóak megvenni bármennyiért is. Még úgy is h. a termék kész sincs a vásárlás időpontjában. Utána meg csodálkozunk h. már nem is árul senki befejezett termékeket..

-

(#7295) vicze válasza ricsip (#7294) üzenetére


vicze
félisten

Majd visszakérek némi pénzt az UAP-SHD után, mert 4év alatt se sikerült WIPS/WIDS-t belevarázsolni. :P (Ezért lett véve konkrétan...)

[ Szerkesztve ]

(#7296) Drag77 válasza vicze (#7295) üzenetére


Drag77
senior tag

Na az egy jó kis feature lenne pedig.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7297) #68270080 válasza ricsip (#7294) üzenetére


#68270080
törölt tag

+1
Teljesen egyetértek.

(#7298) #68270080


#68270080
törölt tag

A Tanaza OS-ről hallott már valaki?

Tanaza OS [link] és [link]
Telepítése UniFi AP-ra [link]

Nem akarok semmit csinálni vele, csak mint érdekességet tettem ide.

(#7299) vicze válasza #68270080 (#7298) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán tudom, hogy ki választaná $3.50 per device/month-ot Ubi ellenében. :U
Sőt most már inkább a nagyok támadják Ubi-t ingyenes controlerrel, ez ahhoz képest fapad.

(#7300) #68270080 válasza vicze (#7299) üzenetére


#68270080
törölt tag

Valóban. De nekem ez meglepő volt, hogy már az UniFi AP-t ie lehet hekkelni. Anno DD-WRT-t hegesztettem Linksys routerekre, és el voltam ájulva tőle. Emiatt ragadt meg ez a Tanaza dolog. Persze nyilvánvaló, hogy blődség lenne ennyi pénzt kidobni. Nem is tudom, kik a célközönségük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.