Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) user12 válasza ITcr0wd (#6249) üzenetére


user12
őstag

Mibe csatlakoztattad a kábelt?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6252) supercow


supercow
őstag

Nem műszaki kérdés, de fizikailag mekkora egy ilyen ONT eszköz? Kb mint egy dsl modem? Mennyi helyet hagyjak neki a polcon?
Bennem is felmerült a fenti kérdés, hogy az ERX SFP-mbe bekötik-e a fényszálat :DDD vagy mindenképp RJ45 ami az átadási pont után van. Nem mintha fennállna a veszélye az FTTH-nak a környéken..
A hétvégén végre felszereltem az AP-Litet a mennyezetre, eddig a szekrény tetején volt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#6253) MasterMark válasza supercow (#6252) üzenetére


MasterMark
titán

Akkora mint egy modem, vagy egy router. Általában ilyen kombinált ONT-t adnak ami wifi router is egyben.

Switch Tax

(#6254) Varszegig válasza supercow (#6180) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem feltétlen kell, hogy a synology a kamerák miatt ugyanabban a vlanban legyen. Tűzfalszabállyal be lehet állítani (nálam így van), hogy a kamerák csak és kizárólag a synologyt érjék el a másik vlanban. A kameráknak meg egyébként kuss :)

(#6255) vicze válasza user12 (#6248) üzenetére


vicze
félisten

Ez a hálózattól függ. Pontosabban a szolgáltató "rugalmasságtól".
Lehet, hogy egyszerűen kicseréled egy SFP modulra működni fog mert nincs MAC-re korlátozva és gyakorlatban semmi se nézi. Nyilván innentől nem panaszkodhatsz a sebességre, amíg a saját eszközüket vissza nem rakod.
Több külföldi oldalon is láttam már, hogy kicserélték és ment simán. Persze volt ellenkezője is így elég lutri. Szolgáltató oldaláról nyilván nemet fognak mondani.

Cégben a rackben terminált fibre-t nem engedték modulba vezetni...

Ha végre átkerül GA-ba Next-gen USG akkor lehet megpróbálkozok vele itthon, próba cseresznye...

(#6256) ITcr0wd válasza user12 (#6251) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

saját router wan portjába

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6257) ITcr0wd válasza Varszegig (#6254) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

király, igy kell ezt! ;)

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6258) bon válasza vicze (#6255) üzenetére


bon
őstag

Nekem két cégnél se engedték, két külön szolgáltató. Az egyik a telekom adta a saját ONT-jét. A másik az egy kisebb cég, egy Mikrotik routert hozott rackbe szerelhető és abból kijövő RJ45-őt használom a saját routerünkön. Pedig mindkét helyen SFP-s Unifi vagy Edgerouter van.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6259) user12 válasza vicze (#6255) üzenetére


user12
őstag

Akár privátban is el tudod küldeni, hogy hol láttad?
Érdekelne ki és hol/hogy csinál ilyet

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6260) rekop válasza user12 (#6259) üzenetére


rekop
Topikgazda

Holland Telekom/T-mobile például, nemrég itt a topikban is szóba került.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6261) ggg666 válasza user12 (#6259) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem edgerouter 12 van simán rákötve bridge módban, azzal is ki tudom maxolni és 1,5 éve gond nélkül meg így is, hogy a szolgáltató is benn van még. 1000/1000Mbit

(#6262) vicze válasza user12 (#6259) üzenetére


vicze
félisten

Ha megy akkor Plug and play ahogy a többiek is írják, ha meg nem...
Random eset hosszabb videóban.

(#6263) MasterMark válasza vicze (#6262) üzenetére


MasterMark
titán

my ingenious plan to bypass all the crap my ISP makes me use

Zseniális. :DDD

szerk.: Mondjuk ahogy nézem, neki SFP modullal adják, ilyenkor szerintem könnyebb megoldani.

szerk.2: Na végignéztem, nem csinált semmit, csak bedugta és ment. Azért ez nem nagy mutatvány. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6264) #68270080 válasza user12 (#6248) üzenetére


#68270080
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a kimerítő választ!

Nem renitenskedni akarok, hanem élvezni a rendszert sallangok nélkül.
Teljesen világos a Szolgáltató álláspontja, és a jogi oldala is világos, és elfogadható.
Most az lesz, hogy egy UF GPON OLT B+ modullal lecsekkolom a 4. szomszédomnál ezt a lehetőséget, persze csak ha a járvány alábbhagy, egyelőre nem sürgős a műsor. Márciusig ráér.

Hogy átlátható legyen, miért keresek kiskaput, engedjétek meg, hogy kicsit bő lére eresztett OFF legyek:
Annak idején beköttettem a Telekom műholdas tévét. Mivel mindhárom tévémnek van műholdas F-csatlakozós bemenete, ezért "csak" 3 db CI kártya+adapter kellett volna ahhoz, hogy menjen a rendszer külső dobozkák nélkül is.
Van egy ilyen hóbortom, hogy "kis ökológiai lábnyom", így gondoltam a három megtakarított eszközzel nemcsak a kis kínai gyerekmunkásokat kímélem meg, hanem kevesebb energiát is égetek el. A Telekomos üzletkötő még a csillagokat is lehozza az égről, ha megkötöm vele a szerződést. Tudtam, hogy túl szép, hogy igaz legyen, de gondoltam egy CI kártya + foglalat egy olyan komoly cégnek mint a telekom, nem gáz. Meg hihető, hogy elintézik, hiszen a tévében ott van a helye, és a szerződésben is olvastam a kártyákról.
Az új szerződés megköttetett, anno még 2 év hűséggel, és akkor kezdtem látni, hogy nagy a baj, mikor behozták a fél hűtőszekrénnyi beltéri egységeket, melyekben külön kellett beletenni a CI kártyát. A beltéri egységek darabja 40W-ot fogyasztott KIKAPCSOLVA(!!!), az akkor 3D-s 104 centis tévém fullcsutka mozi üzemmódban csupán 37 wattot evett (A++), készenlétben pedig 0,7W-ot.
De nem is ez a lényeg: egyik tévémen sem tudtam kihasználni a műsor visszatekerés és műsorrögzítés üzemmódot, pedig míg kábeles tévénk volt, nagyon hozzászoktunk. Ezért külön pénzt akartak felszámolni, mint szolgáltatás. Tehát: én konkrétan aranyáron vettem az LG tévéket sima monitornak, amit egy őskövület, talán elektroncsöves beltérihez kapcsoltam szerencsére HDMI csatival - mert először scart csatlakozót szorongatott a szerelő a kezében.
Természetesen tanultam az esetből, és 2 év után elbúcsúztam tőlük.
Átléptem a UPC Directhez, és láss csodát: minden maradt, antenna, fej, csak az antenna iránya módosult ici-picit. De - és ez a nem mindegy - 3 kártya + foglalat, és mindhárom tévé hozta azt, amire tervezték. Tévénként egy távirányító kellett, és évente kb 12 ezressel kevesebb lett a villanyszámlám is(a régi beltérik 0-24-ben mentek). Bármilyen műsort tudtam rögzíteni, és bármikor visszanézni, sőt, a visszatekerős üzemmódtól sem kellett elbúcsúznom.

Hogy mi köze az Internethez ennek?

Az, hogy megint Telekom, megint rám akarnának sózni sok baromságot (pl. telefon... az minek?). Ha szabvány szerint szolgáltatnak üvegszálon, akkor nem szabadna kizárólagos eszközhöz ragaszkodniuk, hanem 4-5-féle cuccból választhatnék, köztük pl. a UF GPON OLT B+ modulból. Ezt úgy magyaráznám röviden, mintha minden autótípushoz külön benzinkút kellene. Ergo ha valóban szabványosak, akkor az optikát kihúzzák, odacsikkantom az SFP modulba, oszt' csá! Mint ahogyan azt a Holland Telekom csinálja. És megtehetem azt, mint a kis videóban a srác, pontosan ugyanazzal az indokkal.

Most is modemként működik az ex UPC, most Vodafon routerem, mert amúgy annyira semmire se jó, hogy muszáj voltam átkapcsolni modemnek.

Ennyi.

Köszönöm, hogy elolvastátok a szómenésemet, plusz köszi a tanácsokat is.

Gyula

[ Szerkesztve ]

(#6265) julius75 válasza #68270080 (#6264) üzenetére


julius75
aktív tag

Na ezért örülök én, hogy nálunk van UPC....azaz már Vodafone.
3 tv-t nézünk beltéri nélkül csak CI modullal, de ha jól tudom, másnál nincs ilyen opció.
Vigyázz a szerződésedre, mert a UPC Direct is csak két kártyát ad egy előfizetéshez, és azt is csak akkor, ha te magad szerelsz mindent.
Ha kérsz telepítést akkor csak beltérivel, és utána sincs CI modul!

Egyébként engem nem az áramfogyasztás zavar jobban, hanem a plusz doboz, plusz távirányító, plusz baszakodás.....minek???, ha egyszer adott egy sokkal jobb megoldás?

(#6266) donat_sz válasza #68270080 (#6264) üzenetére


donat_sz
senior tag

sokan örülnénk és szeretnénk ezt, csak éppen a t-nek nem áll érdekében.. én is szívesen elhagynám a szolgáltatói eszközöket, legfőképpen a STB-okat.

(#6267) MasterMark válasza julius75 (#6265) üzenetére


MasterMark
titán

Diginél a digitális adás nincs kódolva, így csak bedugod a tévébe és megy, nem kell hozzá semmi.

De van CI modul is, az HBO-hoz, meg más fizetős csatornákhoz kell csak.

Switch Tax

(#6268) rekop


rekop
Topikgazda

USW-Flex-Mini Firmware 1.8.4
USG Firmware 4.4.52

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6269) julius75 válasza MasterMark (#6267) üzenetére


julius75
aktív tag

Ezt jó tudni....
Mondjuk itt nincs is digi, (a környéken se sajnos)....

(#6270) Bathalsar válasza rekop (#6268) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

USG-t tegnap frissítettem, pár napja kint volt már hozzá a firmware. Minden rendben működik. (Bár, ahogy nézem, nem sok változást eszközöltek.)

Flex Mini este kapja meg a frissítést. (Pár órája még nem jelzett rá, de most igen.)

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#6271) Borisz76 válasza MasterMark (#6267) üzenetére


Borisz76
veterán

December végén kötötték be nálam a családi házban a Digi-t, optikával.
A szerelő nagyon örült annak, hogy a padláson minden csövezve van...csak húzni kell az üvegszálat. Volt olyan hely ....az elmondása szerint...... ahol 5 órát szenvedtek. Nálam mindennel együtt kb 40 perc alatt végeztek.

Tegnap hívtam a Digi ügyfélszolgálatát.
Pár perces beszélgetés lényege, hogy BRIDGE módba kérem az ONT....mert van saját router ( ER4 ). Pár perc !!! és már el is szállt a net. Na akkor most én jövök - gondoltam :)
Sikerült elsőre belépni, átállítani az ER4-et. Majd a restart után szépen tette a dolgát.

Ami még fontos az az, hogy az ONT továbbra is adja ki koax kábelen a TV adást. Nálam 1 kábel felmegy a padlásra, ott osztottam 3 felé , amik mennek le a szobákba a készülékekhez. Tényleg jobb mint a bérházi lakásomban lévő set-top-box-os megoldás a T-től ( szintén optika ) !

El is felejtettem, hogy miért nem szeretek TV-t nézni....
A filmek jók , a hírek is érdekelnek...de a reklámokkal tele a hócipőm !

Úgyhogy a mai nap folyamán a lakásból a családi házba átköltöztettem a NAS-okat. Jelenleg a "helyét" alakítom ki. Remélem, hogy holnap be tudom fejezni és beizzítom a rendszert. Végre tudok majd filmezni....reklám mentesen :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6272) ITcr0wd válasza Borisz76 (#6271) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Borisz, ha FFTH interneted és pppoe jelszavad van, akkor még modem sem kell. Egyből rá a Digi ethertnet kábelt a router eth0 portjára és megy mint állat. nekem 10 évig volt így.

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6273) Egon válasza Borisz76 (#6271) üzenetére


Egon
nagyúr

A tévé(adás) nem azért van, hogy filmet nézz rajta... ;] Sajnos a természetfilmek is élvezhetetlenek a sok reklám miatt. Szerintem az alábbiakra jó a hagyományos tévéadás:
1. Gyerekeknek a nekik szóló műsorok. Most már van 10-12 gyerekadó, amik ráadásul korcsoportonként (!) oszlanak meg: legkisebbeknek Duck TV (bár én nem engedtem úgy 3 éves kor alatt a tévézést), aztán JimJam, Minimax, Nick Junior stb. 1-1 műsoron belül nincsenek reklámok, és van pár olyan, sorozat jellegű tartalom, amit még én is meg tudok nézni (tudom, infantilis vagyok, de a Kung-Fu panda sorozat (első évad), vagy éppen a Madagaszkár pingvinjei sokaknak tetszenek; nekem bejönnek az elborultabb alkotások is, mint pl. a Tini Titánok, vagy az Angyali keresztszülők is... ;] ).
2. Sport. Triviális, hogy élőben kell nézni, felvételről max. újranézni jó; erre csak a tévéadás alkalmas jelenleg.
3. Ötletadás, hogy milyen filmet nézzek. Végignyomkodom a filmadókat, ha megtetszik valami, elkezdem letölteni, és reklám alatt átváltok a saját forrásra.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6274) Borisz76 válasza ITcr0wd (#6272) üzenetére


Borisz76
veterán

1 db ONT-ot kaptam. Nem modemet.
Optika bele -> Telefon , TV , Net kijön belőle.
Annyi, hogy Bridge módba rakattam az ONT-ot , hogy az ER4 legyen " A " routet a rendszerben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6275) MasterMark válasza ITcr0wd (#6272) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, és még mindig FTTH.

FTTH - Fiber to the Home, azaz az üvegszál megy be a lakásba. Itt kötelezően van egy ONT.
FTTB - Fiber to the Building, azaz a házba üvegszál megy, de onnan már sima etherneten osztják szét. Ilyenkor nem kell modem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6276) ITcr0wd válasza MasterMark (#6275) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

rendben, tudom, de ettől még nem kell kiakadni, az élet túl rövid ahhoz

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6277) ITcr0wd válasza MasterMark (#6275) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

amugy nem. rosszul tudod, mert nekem FTTH volt és Ethernet jött be.

[ Szerkesztve ]

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6278) MasterMark válasza ITcr0wd (#6277) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, FTTH-nál az optikai szál jön be egy ONT-be. Ez jelenti, a betűszót.

Switch Tax

(#6279) ITcr0wd válasza MasterMark (#6278) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

de attól függetlenül, nekem Ethernet jött be, ha hiszed ha nem

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#6280) MasterMark válasza ITcr0wd (#6279) üzenetére


MasterMark
titán

Elhiszem, nekem is ethernet jön be, ezt hívják FTTB-nek, mert egy itteni elosztóközpontban terminálják az optikát és belül már ethernettel osztják tovább.

Switch Tax

(#6281) user12 válasza rekop (#6260) üzenetére


user12
őstag

Igen, a holland T-nél valóban így van.
Ott vagy médiakonvertert vagy sfp modult akasztanak a lakásba bejövő szál végére.
De mindkét esetben az eszköz ismert és regisztrálva van a szolgáltató OLT-jében, ami szükséges ahhoz, hogy az előfizetett sávszélességet adja és pl tartozás esetén a szolgáltatást korlátozni/szüneteltetni tudja.
Itt: [link] írják is, hogy át tudod tenni a Draytek eszközből az SFP modult a saját eszközödbe, de ekkor az ügyfélszolgálat nem fog tudni supportot nyújtani esetleges hiba esetén, viszont a többi felhasználó által megosztott tapasztalatokra nyugodtan lehet támaszkodni.
USG3P beállítás hollandiában: [link] itt látszódnak, hogy van VLAN-okkal elkülönítve a tv/internet szolgáltatás.
Hollandiában a legtöbb dolog szabadabb, lazább, mint máshol :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6282) Mr Bond 007 válasza user12 (#6281) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Hollandiában a legtöbb dolog szabadabb, lazább, mint máshol"
Persze, csak ahhoz kell egy adott kulturáltsági színvonal. Na az itt nincsen...

(#6283) vicze válasza user12 (#6281) üzenetére


vicze
félisten

Hm... A switch SFP-jének áttrunkolására nem is gondoltam, pedig csináltam már sima porttal, csak hogy a WAN is belemehet végső soron sose jutott eszembe. :P
Akkor kutakodok. :D

(#6284) user12 válasza vicze (#6283) üzenetére


user12
őstag

Mi lenne a cél?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6285) vicze válasza user12 (#6284) üzenetére


vicze
félisten

Kivenni a Huvi ONT-t, de már kitúrtam, hogy a szolgáltató az eszköz sorozatszámhoz köti a kapcsolatot az OLT-n, így mindegy.

(#6286) bumi


bumi
tag

Sziasztok!
Megjött az ER-X-em, de nem tudom szóra bírni!
A Digis ONT-ból a kábelt bedugom az eth0-ba, majd bedugom a pc kábelét valamelyik másikba.
Beállítom ezeket a pc-n. :

IP cím: 192.168.1.2
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1

Ezek után nem tudok belépni a routerre, nics hálózat.
Mit csinálok rosszul?

(#6287) MasterMark válasza bumi (#6286) üzenetére


MasterMark
titán

Ne dugd be az ONT-t, és a PC-t dugd az eth0-ba.

Switch Tax

(#6288) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Lassan lecserélném a Unifi AP-m. Hamár csere akkor U6 lesz.
Ha jól látom ehhez már nem csomagolnak PoE tápfeladót.

Nekem még mindig kusza ez a szabvány és egy kicsit félek is, mert figyelmetlenségből sikerült már egy eszközömet (nem PoE) megsütnöm egy passzív feladóval.

Először is:
U6-lite: 48V 0.32A

Elég hozzá a U-POE-af vagy legyen POE-48-24W-G 0.32A vs 0.5A. Kimaxoljam, vagy túlméretezzem?
Ha jól látom ezek passziv PoE feladók?
Tudtok ajánlani csak feladót 2-3 klienshez? (nem swich) (csökkenteném a kábeleket) ER-X, USW Flex mini, U6-lite lenne hajtva. Lehet nem lesz szerencsém, mert előny lenne a nem passzív feladó (PoE+ ?), de az ER-X szerintem ezzel nem hajtható.

MasterMark : 2 napja stabil a wifi kapcsolat. kösz az ötletet. Tényleg átcsúsztam rajta. :R

(#6289) Egon válasza bumi (#6286) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebbe én is belefutottam.
Meglehetősen ostoba módon, az alapbeállításokat csak eth0-n lehet elvégezni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6290) bumi válasza MasterMark (#6287) üzenetére


bumi
tag

Köszi. Már van is internet! :R

(#6291) rekop válasza _Dumber_ (#6288) üzenetére


rekop
Topikgazda

Mindegyik Ubiquiti tápfeladó "kocka" passzív módban működik, a tápfeszültség mindig rajt lesz az érpárokon. Az U-PoE-af megfelelő az U6 Lite-hoz, illetve a Flex minihez is, az ER X-hez viszont 24V-os kell.
Szerintem a legegyszerűbb/legolcsóbb megoldás, ha veszel 2db U-PoE af-et, az ER X-et pedig használod a saját tápjával. Kábelezésen nem nagyon tudsz csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6292) bon


bon
őstag

Szerintem belefutottam egy hibába a controller programban, két hálózaton is. Nem kapok értesítő emaileket, nemrég még jó volt, azóta nem állítottam semmi. Ráadásul a hét hálózaton más-más email szolgáltatót használok, így a szolgáltató hibája is kizárva.

Felajánl egy cloud email szolgálatást is, próbálta már valaki?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6293) _Dumber_ válasza rekop (#6291) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ettől féltem.

Köszönöm a választ.

(#6294) user12 válasza bon (#6292) üzenetére


user12
őstag

Nekem azzal megy, teljesen jó.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6295) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok!
Amplify HD
vagy EdgeRouterX + UAP-AC-Lite?

Lenne most mindkettőre jó ár, csak el kéne döntenem :D
Nincs bajom az ERX CLI dolgaival.

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#6296) Borisz76 válasza rekop (#6192) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Próbálom bekapcsolni a Hardware offload-ot.
Hibaüzenet :
Error: This platform integrates hardware NAT offload into forwarding offload. NAT offload is not individually configurable. Value validation failed

Az ER4 nem támogatja a hardveres offload-ot ?
Vagy én rontok el valamit ?

Mod :
Szinte biztos, hogy én rontom el mert egy régebbi videó alapján csináltam.....
Most lestem meg a linket...más parancsot kell írni a CLI-ben.

Remélem így jó lesz :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6297) CsodaPOK válasza bon (#6292) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Használom régóta a cloud email opciót. Teszi amit kell, emailek megjönnek.

(#6298) rekop válasza Borisz76 (#6296) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az ER-4 "cavium based" ezért az alábbi parancsok kellenek, de jó úgy is ahogy a gui-ban beállítottad. (esetleg még az ipv6 részen is bekapcsolhatod)
configure
set system offload ipv4 forwarding enable
set system offload ipv4 gre enable
set system offload ipv4 pppoe enable
set system offload ipv4 vlan enable
set system offload ipv4 bonding enable
set system offload ipv6 forwarding enable
set system offload ipv6 pppoe enable
set system offload ipv6 vlan enable
set system offload ipsec enable
commit ; save

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6299) Borisz76 válasza rekop (#6298) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Az IPv6-ot letiltottam....ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6300) MasterMark válasza Borisz76 (#6296) üzenetére


MasterMark
titán

Ott íja hogy mi van. A NAT offload benne van a forwarding offloadban, nem kell külön bekapcsolni.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.