Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#6942) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Megkérdeztem a magyar forgalmazót ahol vettem a masinát, hát a válasz:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Sajnos találkoztunk már ezzel a hibával, de a hard-reseten kívül mást megoldást nem találtunk rá. Amit javasolni tudunk, hogy vegye fel a kapcsolatot a gyártóval a https://help.ui.com/hc/en-us oldalon ahol akár élő cseten tud kommunálni a Ubiquiti tech csapatával.

Sajnáljuk hogy problémája van a termékkel."

Ez szerintetek nem garis probléma?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6952) user12 válasza JoceeHunt (#6939) üzenetére


user12
őstag

Pingre, ssh-ra sem reagál?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6953) JoceeHunt válasza user12 (#6952) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Őszinte leszek még nem próbáltam, Putty-m van, azon megnézem este ha hazaérek, de mivel IP alapján nem elérhető gondolom az se fogja adni.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6954) #68270080 válasza user12 (#6940) üzenetére


#68270080
törölt tag

Valóban, de most az USW-24-PoE és az UDM-Pro eszközök közös beállításait próbáltam úgy módosítani, hogy a lehető legkevesebb fény jöjjön ki belőlük. Az lesz a vége, hogy a fényerőt nullára állítom az LCD kijelző mögött, de ettől a LED-ek még világítani fognak a switchben és az UDM-ben is.
Az AP-k status LEDjei a legkisebb probléma, ott 1-1 led van a karika mögött (nálam egy kék és egy fehér), és mivel ki vannak kapcsolva, így csak bootoláskor látszanak. De a rack-szekrény energia-hatékonyabb lehetne, ha nem kellene világítania a sok sárga/zöld LED-nek és LCD kijelzőnek.
Itt azért majd elég fura lesz a sok-sok energiatakarékos hablatyom után, hogy ha bekötöm az RGB világítást (mentség: gyerekek kérték, és csak a dicsekvős-gizdázós fénykép elkészültéig fog működni és látszani).

(#6955) bon válasza #68270080 (#6954) üzenetére


bon
őstag

Jelentéktelen a fogyasztása a ledeknek.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6956) #68270080 válasza JoceeHunt (#6939) üzenetére


#68270080
törölt tag

Hála Istennek minden rendben. Nyomtam kíváncsiságból egy 1.9.0-10 FW updatet vagy 2 hete, és beállt tőle az UDM-Pro, mint a gerely. Bár megijesztett, de még megvan az USG3P, úgy voltam vele, hogy legfeljebb visszatérek arra.
De a lényeg: elveszett 3 hónap videófelvétele, ez nem vészes, szerencsére gyakran készítek backupot, így a beállítások sem nulláról indultak.
Viszont!
Nekem is halálon volt a FW frissítés után a cucc, így egy Emergency Recovery Mode segített csak. Itt érhető el a leírás.
Remélem ez segít...

(#6957) #68270080 válasza bon (#6955) üzenetére


#68270080
törölt tag

Valóban az. De add össze mindet. Ne egyet számolj.
De én most kalkuláltam kicsit: egy 48 portos switchnél 200 Ft alatt van évente a LED-ek fogyasztása. Az LCD kijelző ettől többet fogyaszt, de nem sokkal. Tehát évi 500Ft körül megússzuk. De én inkább vennék két doboz Kőbányait ebből, mintsem a senkinek villogjanak napi 24 órában.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6958) vicze


vicze
félisten

Releasebe rakták a 6.1-et végülis csak parányi bugok vannak benne.
Known issues:
- Site switching is not working for Non-UniFi OS installations.
- AP group creation is not working for Non-UniFi OS installations

[ Szerkesztve ]

(#6959) rekop


rekop
Topikgazda

UniFi Network Controller 6.1.61 (Release Candidate!)
UniFi Dream Machine Firmware 1.9.0

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6960) JoceeHunt válasza #68270080 (#6956) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Este megpróbálom, tegnap ssh-t próbálgattam de nem ment, a türelmem elfogyott, így otthagytam.
Érdekes módon a kis kijelzőjén minden adatot mutatott az UDM Pro, ip-t, wan ip-t, beállításokat, versio számokat, kliens számokat, stb.
Nyomtam rá egy restartot, ott a kijelzőn (mivel sem hálón sem weben nem érem el), restart után 1db kiírás fogadott: UDM-Pro is having an issue booting. Try to reboot or enter Recovery Mode....
A rendszer amúgy még mindig áll és megy, net van, sebességkorlátokat nem tapasztaltam, de az UDM-Pro elérhetetlen.

Este megpróbálok Recovery-zni, bár macerás lesz a rack szekrényben a tápkábelt kihúzni, nem tudom ez mennyire fontos mozzanat az eljárásban, mert így szedhetem szét a komplett szekrény és pakolhatok el egy másik komplett szekrényt, hogy az oldalfalat el tudjam távolítani.

Most 1.8.6.2969 verzió van rajta, Rekop linkelte az 1.9.0-t, szerintetek azzal próbálkozzam már? Nem lesz gáz ha régebbi verziószámú a mentésem?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6961) user12 válasza #68270080 (#6956) üzenetére


user12
őstag

Azért durva, hogy ilyen issue-k vannak, egy-egy firmware frissítés körül :(
Korábban gondolkodtam rajta, hogy beruházok egy ilyen cuccba, de egyelőre inkább a nem felé billen a mérleg.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6962) rekop válasza user12 (#6961) üzenetére


rekop
Topikgazda

Azért azt hozzá kell tenni, hogy az említett 1.9.0-10 egy beta volt, tehát egy tesztelésre kiadott nem végleges verzió. Benne van a pakliban, hogy problémák lehetnek vele.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6963) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#6960) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Srácok megnéztem az utolsó mentésem 1 hetes szerencsére, a fájl neve az alábbi:
6.0.43-20210223-1419
Tehát a controller verzió száma ha jól nézem 6.0.43.
Befolyásolja ezt az Emergency Recovery megcsinálása az UDM-Pro-n ha annak a verziója 1.8.6., és nem azzal hanem a legfrissebb 1.9.0-val csinálnám meg?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6964) rekop válasza JoceeHunt (#6963) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem befolyásolja, mehet akár a legújabb 1.9.0 is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6965) MasterMark válasza rekop (#6959) üzenetére


MasterMark
titán

Hm lesz már WPA3 akkor?

Azt a részt nem értem, hogy az most milyen FW verzió? Nálam 4.3.28 van az AP-ken.

Illetve mit jelent, az hogy a site switching nem működik non-unifi os-en?

Switch Tax

(#6966) JoceeHunt válasza rekop (#6964) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6967) rekop válasza MasterMark (#6965) üzenetére


rekop
Topikgazda

Igen van már wpa3, de csak 5.43+ firmware-től a linken megjelölt eszközökre. Sajnos gen2 AP-kre még várnunk kell. Illetve beta-ban már elérhető ezekre is, ha vállalkozó kedvű valaki... :D

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6968) MasterMark válasza rekop (#6967) üzenetére


MasterMark
titán

Ja, hogy ez még csak az újakra van, így már értem. Remélem jön gen 2-re is hamarost. :)

Switch Tax

(#6969) donat_sz


donat_sz
senior tag

A rack szekrény tulajokat kérdezném, hogy a rack az inkább tompítja az eszközök hangját vagy felerősíti?!
/nálam a nas-ban elég aktívak a hdd-k és van hangja most is; most is behallatszik a szobákba, de ez még elfogadható szint, ha felerősítené és még inkább hallanám a hangjukat azt nem igazán szeretném/ köszi előre is!

(#6970) MasterMark válasza donat_sz (#6969) üzenetére


MasterMark
titán

Ha le van burkolva és rendesen el van csatolva vagy rögzítve akkor kicsit csendesebb lehet.

Ha nem rack-elhető nas, hanem csak úgy belerakod valami polcba, akkor a rezgéseket fel is erősítheti és berezonálhat bármi.

Switch Tax

(#6971) donat_sz válasza MasterMark (#6970) üzenetére


donat_sz
senior tag

nem rackelhető nas, csak polcra kerülne

(#6972) vicze válasza donat_sz (#6969) üzenetére


vicze
félisten

Alapesetben tompítja, de nem arra van, csak egy fémdoboz, nem leszel vele előrébb.
NAS a rack minőségétől függően rezonálhat meg nem is, sőt ha fali átviheti az egész falra, jéj. Rakj a NAS alá egy szivacsot és megoldódott a probléma egy része. A vinyók kerregését csak egy csukott ajtó fogja megfelelően tompítani, úgy hogy ne fojtsd meg a légáramlást.

(#6973) #68270080 válasza JoceeHunt (#6960) üzenetére


#68270080
törölt tag

JoceeHunt
Fent van az 1.9.0, de a régi User Interface-t használom, mert az új használhatatlan, így vagyok most beállítva, lásd kép. Egyelőre jól megy. Csak és kizárólag a sebezhetőségek orvoslása miatt töltöttem fel, amúgy maradtam volna az 1.8.6-nál. Nem ad többet ugyanis az 1.9.0 a hibajavításokon kívül, hiába is sorolja az újdonságokat a FW oldalon az UniFi. Azért elég beszédes az "állítólag" kész firmwareben a számtalan narancssárga ALPHA, BETA, COMING SOON felirat!

user12 Sajnos 1000000%-ban igazad van. Pontosan 2018.11.17-én kezdtem az UniFi-zést. Azóta sokat fejlődött a rendszerem, de ha ezekkel a tapasztalatokkal kellene nulláról kezdenem, messzire elkerülném az UniFit. Még egy csavart sem vennék tőlük! Pedig a dátum alatt belinkelt URL-ből látszik, hogy 2018-ban még milyen boldog voltam... most meg 2-3 hetente kurv@Anyázom az UniFi ügyfélszolgálatot, mert pl. nincs csengő egy negyedmilliós Door Access rendszeren :W .

[ Szerkesztve ]

(#6974) Egon válasza #68270080 (#6973) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem még csak ideiglenes hálózat van, 1 db AP-vel és egy olcsó ER-Lite-tal, de egyre inkább kezdem azt gondolni (amiket olvasok tőletek), hogy mégsenem kell nekem Unifi cucc.
A kérdés csak az: ha nem Unifi, akkor mi? Mikrotik nem az igazi wifiben állítólag. Legyen Aruba? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6975) MasterMark válasza Egon (#6974) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem csak AP-k vannak, és még mindig jó cucc. Nem teljesen értem a mostani hisztit se, de valószínűleg azért mert aki csak AP-kat használ unifi-ből saját maga hostolt unifi kontrollerből, azoknak ezekkel a dolgokkal nincs baja, mert nem kerül képbe.

szerk.: Kábeles rész edge vonal nálam is. Egy EdgeRouter és egy EdgeSwitch Ubiquiti-től, a PoE az Cisco, a butaswitchek pedig TP-Link-ek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6976) #68270080 válasza Egon (#6974) üzenetére


#68270080
törölt tag

Cégnél Mikrotik van. Kici-occó, 54 Mbps kapcsolat két szálon, 2-2 RbSXT antennával. Nagyon jók, hiszen vagy 10 éve ki sem voltak kapcsolva.

És a víkendházamban egy ilyennel fogtam a UPC Wifree-t, amíg ki nem nyírta a vodkafon ezt a szolgáltatást (R.I.P):

Nagyon jól paraméterezhető, korrekt cuccok a Mikrotik dolgai. Egy a baj velük: pilótavizsga kell hozzájuk. Nekem pl. a UPC WiFree-hez feel2006 segített beállítani (innen is örök hála érte). De ha ráérzel, menni fog, mert logikus és érthető a kezelőfelülete. Csak engem elvarázsolt az UniFi csecsa grafikonos kinézete.
Azt mondom: switchben és AP-ben tökéletes az UniFi, de itt én meg is állnék, ha elölről kezdhetném.

[ Szerkesztve ]

(#6977) donat_sz válasza Egon (#6974) üzenetére


donat_sz
senior tag

En kb egy eve kezdtem az Ubiquityvel. En nem bantam meg, annyira nem, hogy most bovitek. Tplink és Asus routerrol a vlanok szuksegessege miatt valtottam. De az egyre több iot eszkoz mellett kivancsi vagyok hogy a regi eszkozokkel, hogy boldogultunk volna az otthoni munkaval es tanulassal tavaly. Kollegak es szulok folyton panaszkodtak, nalunk nem volt gond.
Router az er-x; switchek es ap unifi.

(#6978) szpeti40 válasza Egon (#6974) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is megvagyok elégedve, igaz nekem ER-X-em van, de routerből nem vennék Unifit, csak a switch és az ap-k azok. Az ap-kat is majd Unifi 6 fogja váltani szerintem ha oda jutok majd.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6979) vicze válasza Egon (#6974) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem prosumer szinten még minding rendben van, kérdés hogy kihasználod-e és élsz-e a lehetőségeivel. Nagyvállalatihoz hasonlító rendszert kapsz sokkal olcsóbban, borzasztós sok bővíthetőségi opcióval. Pl. szerintem 1db AP-ra nem éri meg a hercehurca.

Céges szinten igen kompromisszumos a UniFi, de ha együtt tudsz élni vele és kezelni tudod, akkor stabil és megbízható.

Jelenleg 2 probléma van UniFi-al. Mind a két estben az SW, az SW a HW-kon és az SW a kontrolleren. Ahelyett, hogy kiforrottan adnák ki őket gyakorlatilag folyamatos bétateszt folyik és stabil SW inkább eseti mint a norma. 6hónapot toltam a 6.0-ra való frissítést az cégnél, mert annyira féltem tőle. :( (most pont így félek a pfSense 2.5-től. ;] )
Új HW-t nem merek venni, mert 1év után is olyan bugosak hogy valami iszonyat, a UDM-ek meg katasztrófák konkrétan.
Az a legrosszabb az egészben, hogy az új HW-k(minden ami gen2 és UniFiOS) önmagáukban valami iszonyat jó, továbbra is a legjobb ár érték arányú cuccok a piacon, de...

Még tudom kezelni a cégnél, de mocskosul Aruba InstantOn lesz ebből hosszútávon. :( De ennek is megvan a hátrányai, de alap SW bugok nuku.

[ Szerkesztve ]

(#6980) noorbertt válasza MasterMark (#6921) üzenetére


noorbertt
őstag

Elnézést a késői válaszért, csak több problemam volt a 6os verzióval és ma visszatértem a unifi-controller:514.23-ls76 docker verzióra..

Igazából a kérdés hogy mit nem próbáltam idáig.. a sima basic beállításnal pl csak az unraid szervert érem el még ha a access tape "remote acces to lan" akkor is.

Megkérdezhetem hogy neked mi a beállításod?
Unifi téren semmit nem állítottál? Clients résznél szerepel esetleg? Vagy ott ne is várjam?

Köszönöm

(#6981) MasterMark válasza noorbertt (#6980) üzenetére


MasterMark
titán

A kliensnek a Remote access to LAN-t kell beállítani, vagy Remote tunneled access-t ha mindent át akarsz irányítani.

Nálam NAT nélkül routinggal van megoldva egyébként.

Unifi-nek ehhez semmi köze szvsz, ott mit szeretnél állítani? (Hacsak nem a routingot, ha te is NAT nélkül akarod használni.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6982) user12 válasza #68270080 (#6973) üzenetére


user12
őstag

Nekem Edge vezetékes eszközeim vannak, egy controller, és két unifi ap.
Ezekkel meg vagyok elégedve, az ap szerintem stabilabb és jobb, mint a miki ( előtte az volt).
Nem tudok rá rosszat mondani.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6983) Egon válasza vicze (#6979) üzenetére


Egon
nagyúr

Kéne egy Arubás topic is (vagy legalább egy logout cikk a lehetőségekkel). Nagyon kíváncsi lennék pl. arra, hogy melyik rendszer mellett/ellen milyen érvek vannak.
Vagy hogy ON legyek: konkrétan mit bukik az ember, ha AP és switch tekintetében Unifi, router vonatkozásában az ER vonalról választ?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6984) MasterMark válasza Egon (#6983) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lesz olyan szép a Unifi kezelőfelület, mert hiányozni fog a gateway.

Nem lesz radius szervered a routeren, nem tud IDS/IPS-t.

Cserébe nem függ a unifi controllertől, és jobban bele tudsz mászni a beállításaiba.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6985) bon válasza Egon (#6974) üzenetére


bon
őstag

Nincs itt akkora gond, mint egyesek felvázolják. Futottam már bele én is csúnya hibába, de nem gyakori. Napi mentést bevan állítva, frissítés előtt külön mentek is még, így ha gond van vissza lehet állítani.
4 munkahelyen plusz itthon használom, bevált cuccok. Pedig jó néhány féle eszközét üzemeltetem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6986) MasterMark válasza bon (#6985) üzenetére


MasterMark
titán

Meg ha jól értem, akkor itt most az új Unifi eszközökkel van gond.

Szerintem pont egy átállás közepén vagyunk, ezért van ez a sok probléma.

Switch Tax

(#6987) noorbertt válasza MasterMark (#6981) üzenetére


noorbertt
őstag

Kb megvan, igazabol static route kellet neki forumok szerint. Csak nem tudom hogy miert?
NAT bevan kapcsolva es Remote acc to LAN

(#6988) #68270080 válasza user12 (#6982) üzenetére


#68270080
törölt tag

Nekem is Edge cuccok kellettek volna... késő bánat :O
Egy dunántúli cégünknél, ahol UniFi AP-k tucatjai működnek, ott is Edge PoE switchek vannak, és az ottani kolléga nagyon pozitívan nyilatkozik róluk. Csak hát mire én ehhez az infóhoz hozzájutottam, már megvoltak az UniFi dolgaim. A baromságomat pedig azzal koronáztam, hogy az USG-3P-t UDMPro-ra cseréltem, és elégettem egy halom pénzt ezen felül, mikor rendeltem a Door Access Kit-ből egyet, ami azóta is dobozban van, mert konkrétan semmire sem jó.

(#6989) user12 válasza #68270080 (#6988) üzenetére


user12
őstag

Door Access Kit-ből egyet, ami azóta is dobozban van, mert konkrétan semmire sem jó.
Miért? Az UDM támogatja az Access-t nem? Vagy más hiányossága van?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6990) vicze válasza Egon (#6983) üzenetére


vicze
félisten

Nagyrészt le lett írva mihez kell a USG, de ha végig mész a controller interfészen kb. látod mindenhol fel van tüntetve mihez kell USG, ami nem lett említve az a DPI.

Az Edge vonal ugyan úgy Legacy és nem lesz több termék azon vonalon, minden új termék ugyan úgy kontroller függő UISP lesz. Tehát hosszabb távon egy zsákutca terméked van. Nyilván ki fog szolgálni 10+évig, de a valóság ez, ha váltani akarsz nem lesz opció hasonlóra a gyártónál.
Amúgy az UISP-pel kezelhetőek az ER termékek is.

Ahogy írtam a probléma jelenleg az SW, ami ugye javítható, csak a trend az hogy nem látszik a javulás jó 1,5éve sajnos. Az új HW-k pedig lassan, és nagyon döcögősen jönnek. Pl. Nemrég vettem csak észre, hogy a Unifi Leaf full le lett lőve, az pedig egy 100%-osan enterprise termék volt minden porcikájában, hihetetlen jó árral, 8hónap EA után gone... És még egyszer a Talk 2,5éve van Beta-ban. Sorolhatnám, rengeteg dolog van, ami azt sejtetni, hogy valami nem stimmel belsőleg a fejlesztéssel, ami nagyon nem biztató. Nekem ennyi a problémám.

(#6991) Egon válasza vicze (#6990) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, akkor a konkrét kérdés a következő.
Adott egy kiépítendő hálózat, amit a nulláról szeretnék majd kezdeni (azaz nem tervezem megtartani sem az ER-Lite 3-at, sem a Lite AP-t). Kelleni fog nagyságrendileg 24 végpont (praktikusan egy 24-es switch, vagy ha UDM-Pro-ban vagy hasonló eszközben gondolkodom, akkor értelemszerűen egy 16-os; de kellene 8-9 PoE végpont is, tehát lehet hogy két switch-t vennék, mert úgy olcsóbb), 3 db AP-ban gondolkodom (kültérre egyelőre nem tervezem), és értelemszerűen kell majd egy router is. Funkcionalitásilag elég nekem az USG vonal, nem tervezem olyan bonyolult hálózat létrehozását, amit csak az ER vonallal lehetne megcsinálni, illetve nem tudok olyan fícsörről, ami nekem kellene, és USG-vel ne lehetne megvalósítani (ezek nem lettek itt összeszedve, legalábbis nekem nem rémlik).
Ilyen igényekre, jelen állás szerint, merjek Ubiquiti eszközökben gondolkodni, vagy van más, hasonló funkcionalítású és kezelhetőségű, megbízható, nem szignifikánsan drágább alternatíva? Ha igen, akkor mi?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6992) user12 válasza Egon (#6991) üzenetére


user12
őstag

"Lakossági" eszközök terén az Ubiquiti mellett a Mikrotik jöhet még szóba, neki van komplett termékpalettája. Mt-nél a poe kezelés nem teljesen stabil, úgy tudom, de kérdezz rá a topikjában.

A korábban már említett Aruba Instant On a "nagy" Aruba lite verizója. Annyiban másabb, hogy mennek egyénileg is az Ap-k, nem kell központi kontroller (de úgy tudom fel lehet őket fűzni és van valami mobilos app is hozzájuk). Ja és nincs neki licencköltsége. Ezekből csak ap és switch van úgy tudom, router nincs.

Routerből, ami érdekes lehet még a Draytek Vigor, Zyxel
A Cisco, HP mind parancssoros konfigurálású, ott esetenként nincs is gui.

Nekem a személyes véleményem az, amit már lentebb is írtam, hogy meg vagyok elégedve az Edge routerral és switch-el és az Unifi Ap-kkal.
Igaz nem egy egységes felületen van a hálózat, de én még eddig nem éreztem, hogy ez bármiben is hátráltatna.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6993) Pupi1973


Pupi1973
csendes tag

Sziasztok! USG Pro 4-nél ha az egyik WAN portot átkonfigurálom SFP-LAN-ra, akkor a LAN1, vagy LAN2 lehet WAN?

Köszi előre is.

(#6994) vicze válasza Egon (#6991) üzenetére


vicze
félisten

Edge-el olcsóbban jársz kb. ennyi. A legolcsóbb USG majd dupla annyi mint egy megfelelő Edge, ez a fő probléma itt. Ha ok az ár, akkor nyugodtan mehetsz Unifi-al, én régebbi dolgokat választanám, nem a gen2-eseket UniFiOS-szel, csak hogy a "stabilabb" oldalon legyél.
Ez a saját véleményem, lehet hogy van aki tud okosabbat mondani. Én szeretem egy helyen kezelni itthon mindent, de pl. cégnél külön router van, mert kell a több funkcionalitás.

Legjobb tudomásom szerint, továbbra se nagyon van más aki device licence nélkül kínál ilyen stacket.
Ott Aruba Instant On, TPLink Omada, Meraki Go, stb van még pár, de mindennek megvan az előnye és a hátránya. Unifi továbbra is nagyon jó helyen van, a saját maga hátrányaival együtt.

[ Szerkesztve ]

(#6995) rekop válasza Egon (#6991) üzenetére


rekop
Topikgazda

Én megtartanám egyelőre az ERL3-at, tennék mellé egy USW-24 PoE-t és 3db U6 Lite-ot. Szerintem jönnie kell(legalábbis nagyon bízom benne) egy UXG Pro alá pozícionált UniFI gateway-nek is. Erre majd le tudod cserélni az edgeroutert. Ha mégsem, akkor egy UDM Pro is jó választás lehet helyette.
InstantOn-ból nincsen router/gateway, de az eszközök nagyon jók, mind szoftverben és hardverben. Viszont egy 24-es PoE switch és 3db ax-es AP InstantOn ~35%-al drágább mint az UniFi amit írtam. Annyi előnye lenne az Aruba switchnek, hogy van SFP+ port is, és hasonló áron lenne mint az UniFI.
Mikrotik-et elengedném, legalábbis az AP részét, csak régi ac wave1-es eszközük van, egy már "elavult" technológiára kár beruházni véleményem szerint.
Az UniFi nagyon jól pozícionálta magát a piacon, és még a hiányosságaival együtt sincs versenyképes alternatívája a komplett rendszerének.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6996) vicze válasza rekop (#6995) üzenetére


vicze
félisten

Biztos jön UXG Pro alá valami, de hogy mikor az elég kérdéses. Jelenleg június óta van EA-ban a UXG Pro és semmi jele annak, hogy átkerülne GA-ba. :( (A helye már megvan nálam...) Szóval akár másfél év+ is lehet mire lesz alá valami.

Amúgy figyelembe véve, hogy UniFi-ban a UDM Pro-t kivéve a routerek használatlanok, nem nagy hátrány az Arubával szemben. :P Ugye egy HP stack-ben oda egy ClearOS van szánva.

(#6997) user12 válasza vicze (#6996) üzenetére


user12
őstag

A hengeres UDM se jó? :F

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6998) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

USG esetén fel szoktátok tenni a béta firmware-eket? A 8 nappal ezelőtti bétában javítottak pár sebezhetőséget.

Pár nappal ezelőttig napi 5-20 támadást jelentett a Gateway, de kb. 72 órája bedurrant:

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#6999) Egon válasza vicze (#6996) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi a gond az USG-vel vagy az USG-Pro-val? Leszámítva hogy lassan EOL státuszban lesznek? :F
Szerk.: amúgy köszi mindenkinek a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7000) #68270080 válasza user12 (#6989) üzenetére


#68270080
törölt tag

Nem a támogatás hiányáról van szó, hanem arról, hogy a honlapjukon előadott fícsörök és a valóság köszönőviszonyban sincs. A sok negatív UniFi Community fórum hozzászólás, és a fórumozók fellépésének nyomására levettek sok dolgot a leírásokból, és "coming soon"-ra írták át, de ekkor már itthon volt a csomag a kezemben. Életem eddigi legdrágább tévedése. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.