Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

A Tier2-es csapat azt válaszolta utoljára hogy csináljam meg SSH-n keresztül az 1.9.0-ra rakást.
A Recovery mód még talán elindul, ha az SSH elindul a belépésig Puttyval el tudok jutni, de azt le tudná nekem valaki írni ha belépek, akkor pontosan mit kell csinálnom UDM Pro esetében, hogy SSH-n keresztül toljam rá az 1.9.0.-t?
Mit kell bepötyögni a sorokba és hova kell raknom a mentett frissítő fájlt?
Ezt a linket kaptam a Tier2 csapattól, de ez értelmezésem szerint csak a login rész a frissítés eljárásrend nem.
Elég az update parancs utána a linkcímmel az unifi oldaléval?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7102) dkess válasza JoceeHunt (#7099) üzenetére


dkess
őstag

Itt most nem a Remote Access meg az auto-backup lenne érdekes ...

Ez nem úgy van, hogy az újabb fw -kkel a Protect részhez lehet csak offline user -t kreálni (ekkor persze nincs külső hozzáférés, mobilapp meg e-mail értesítések sem az alert -ekről)? Arra emlékszem, hogy komoly palotaforradalom volt és ráadásul sokáig, hogy pl. olyan környezetben, ahol nem szeretnék, hogy az NVR/kamerák internetre is csatlakozó hálózati eszközön lógjanak. Azt hiszem ezt a részét megcsinálták, de mást nem.

Látom pont fw -vel szívsz mostanában. Szerintem próbáld meg akkor internet nélkül beüzemelni avagy regisztrálsz interneten aztán csinálsz egy offline usert, hogy a hálózatos részeket is elérjed (gondolom LAN oldalról elég is lenne elérnie a kérdezőnek). Ez hasznos info lenne Stanley-B -nek ...

(#7103) JoceeHunt válasza dkess (#7102) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem Fw-vel szívok sajnos, hanem magával az eszközzel. Gondol egyet és nem elérhető sem online, sem ip címre a hálózaton keresztül, sem ssh-n.
Mintha megakadna. A controller fut, net van minden megy, de elérhetetlen az eszköz és a controller felülete.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7104) Drag77 válasza JoceeHunt (#7101) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia már van 1.9.1 is link Ezen túl vagy? llink

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7105) JoceeHunt válasza Drag77 (#7104) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen, Recovery-t megcsináltam az 1.8.6-al ami most van rajta,. utána 1 napig ment és megint eltűnt.
Tegnap volt valami a szünetmentesemmel, nem adott ki áramot, minden lekapcsolt. Áramtalanítottam, bekapcsoltam, áram ment ki, láss csodát minden elindult és szépen ment máig amíg be nem léptem online, kilépés után 5 perc és megint eltűnt mindenhonnan.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7106) Stanley-B. válasza dkess (#7102) üzenetére


Stanley-B.
őstag

egyelőre töröltettem a rendelésem az UI EU store-ból amíg nem derül ki ez, neten mindenféle ellentmondó infók vannak erről.
Teljesen indokolatlan online fiókhoz kötni. A közelmúltban történt UI adatszivárgás fényében meg pláne.
JoceeHunt köszi az infókat.

úgy tűnik egyelőre hogy a létrehozott UI fiókot nem is lehet törölni az eszközön, csak kikapcsolni a cloud accesst. Azt is csak azután rakták bele, hogy az emberek felhördültek.
Úgy látszik a Kínai Kommunista Pártot szeretné követni az UI

Kár amúgy mert az eddigi UI cuccaimmal nagyon meg vagyok elégedve (ER-12, ER-10X, ES-24-Lite, ES-16-XG) 1-2 hülyeséget leszámítva.
Lehet otthonra is inkább egy ER-10X kellene pár U6-Lite-tal aztán kész, csak nem akartam keverni a termékvonalakat...

[ Szerkesztve ]

(#7107) rekop válasza JoceeHunt (#7101) üzenetére


rekop
Topikgazda

Frissíteni tudod recovery módból, és ssh-n keresztül is.
Recovery mód esetén:
-backup készítése
-letöltöd a legfrissebb 1.9.1-et a gépedre
-recovery módba teszed az UDM-et
-alul a FW update résznél betallózod a korábban letöltött fw fájlt

SSH-n keresztül:
-backup készítése
-SSH az UDM-be
-majd kiadod az alábbi parancsot
ubnt-upgrade https://fw-download.ubnt.com/data/udm/a868-udmpro-1.9.1-c0204b53354e4d8ab1236117b31c2e86.bin

Én még egy Factory Default-ot is adnék neki, majd úgy vissza a backup.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#7108) Drag77 válasza JoceeHunt (#7105) üzenetére


Drag77
senior tag

Második leírásban van az fw update mikéntje.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7109) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Na megszívtam.
Felraktam a Recovery-ben az 1.9.1.-et. Abba integrálva magasabb a verziószáma a controllernek mint a mentésemé (6.0.43.). Így mehetett az egész előlről, vissza 1.8.6-ra és utána backup.
A két dolog között sokat szívtam, szerintem a merevlemezzel lesz a baj, akárhányszor benn volt a helyén, még a Recovery sem jött be. Ha kiveszem minden rendben, csak ugye "szűz" recovery után nem indul a Network (Controller), mivel nincs benne merevlemez és szerintem arra ment. Beraktam egy másik 1TB-os 2,5"-ost, régebbi de azzal patikán megy minden, tudtam backupolni.
Most per pillanat 1.8.6 az UDM Pro és 6.0.43 a Controller. Egyelőre frissítéseket nem javasol sehol, de legalább újra megy a rendszer, szerintem most nem kéne babrálnom. Ha mégis akkor nem tudom előbb a Controllert vagy az UDM Pro Firmware-t frissítsem-e, utóbbi gondolom ha nem ajánla fel akkor SSH, Controllert manuálisan hogy ha nem ajánlja fel?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7110) Drag77 válasza JoceeHunt (#7109) üzenetére


Drag77
senior tag

Ha az udm fwt updateled az tartalmazza az újabb Network controlert is. SSH bol mehet fel szerintem az Az udm fw.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7111) JoceeHunt válasza Drag77 (#7110) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az lesz megpróbálom, viszont a recovery után nem "ette" meg a régi verziós mentést :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7112) JoceeHunt válasza Drag77 (#7110) üzenetére


JoceeHunt
őstag

No felraktam, megy, csináltam is egy gyors backup-ot ezzel is.
Viszont Protect-ben a 3db kamerám nem találom, engedné adoptálni de nem fogadja el a jelszót, valószínűleg anno a Protect-en belül nem változtattam meg a saját maga által generált jelszót.
Van más mód, hogy tudnám eszköz restart nélkül adoptálni a kamrákat? Gondolom a winyó csere miatt mentek el. Nem szívesen szedném le a tartókról őket.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7113) Drag77 válasza Stanley-B. (#7106) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

disable be tehető a cloud account link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#7114) szpeti40


szpeti40
addikt

A nanoHD-t mennyire ajánlott még venni, az egy árban van az U6-LR-el.
Vagy érdemesebb már unifi 6-os AP-k felé menni inkább?

Egy olyan helyre, ahol még csak AC kliensek vannak és szerintem ez egy ideig nem is fog változni még (tudom, jövő állóság), de az AC ap-k nem jobban kiforrottabbak már?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7115) vicze válasza Stanley-B. (#7097) üzenetére


vicze
félisten

Már csak UISP termékek lesznek ezt elég egyértelmű, azaz csak olyan mi kontrollert igényel, és a lokális WebUI-val rendelkező eszközök nem lesznek már.
EdgeOS csak MIPS-re van és nem porolták ARM-re, így a UISP eszközökön már nem az van.
Az ARM-es eszközökön nincs HW offloading, és minden pusztán CPU-ból oldanak meg.

Miért váltottak MIPS-ről? Mert a MIPS-es CPU-k gyártása gyakorlatilag megszűnt, a nagy gyártóknál, idén a jelenlegi MIPS jogtulajdonos bejelentette, hogy megszüntetik a fejlesztés és a RISK-V-höz csatlakoznak.

Azt hogy mikor mondja azt Ubiquiti, hogy bye-bye Edge nem tudjuk, de úgy tippelem, ha lesz elég USIP GA-ban, akkor elég gyorsan pá-pá lesz, ahogy tették Video esetében is.

A UISP nagyon nem otthoni userre van kitalálva és nagyon nem azt nyújtja mint, az EdgeMax jelenleg. Szerintem alkalmatlan lesz arra amire a többség itt használja, használni szeretné.

(#7116) szpeti40 válasza vicze (#7115) üzenetére


szpeti40
addikt

Én sajnálom, nekem sokkal jobban tetszik a saját webui meg terminálos konfig mint a kontrolleres kattogás. :(
Pont ezért lett ER-X, USG helyett...

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7117) dkess válasza szpeti40 (#7114) üzenetére


dkess
őstag

Hacsak nem extrém klienssűrűségű területről lenne szó (értsd többszáz aktív konkurens kliens/AP), akkor "szó nélkül" U6-LR.

Igen, jövőállóság. AX van már évek óta (az aláírásodban egy két éves AX -es mobiltelefon van ...) illetve AXe itt a nyakunkon ... Feltételezem az nem jutott eszedbe, hogy N -es AP -t vegyél azon az alapon, hogy az a "legkiforrottabb" mind közül meg azt gyakorlatilag úgyis támogatja minden kliens ...

Az AC-->AX ugrás a legkomolyabb generációváltás a WiFi egész történelmében. Ez ne is legyen kérdés, hogy melyik legyen, ha már ugyanannyiba kerül ... :)

(#7118) szpeti40 válasza dkess (#7117) üzenetére


szpeti40
addikt

Átlagos családi házba lesz, szóval nem lesz sok egyidejű klinens.
Persze N-es AP-ra nem gondoltam :U, csak a nagyon új termékekkel szoktak még gondok lenni, itt is írta valaki hogy az U6-LR dobálgatta a klienseket, így inkább visszarakta a nanoHD-t.

Nem magamnak lesznek az AP-k, tudom hogy AX-es telefonom van... :K
Küldtem be ide is alaprajzot, megkértek, hogy csináljam én a hálózatot egy most épülő háznál és apránként szedegetem össze, hogy miket kéne venni, mert még mire tető lesz az sok idő, így ráérek vele.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7119) vicze válasza dkess (#7117) üzenetére


vicze
félisten

Nincs olyasmi, hogy "AXe", a 6Ghz alapból az .11ax része.
A 802.11ax 2021 feb 9.-én lett véglegesítve és elfogadva, így minden eddigi csak preaprooved ax termék. Gyakorlatban kizárólag a Wifi 6E termékek az ax-esek, a Wifi 6 eszközök pedig csak az ax egy részét támogatják, kizárólag ezért lett kitalálva a Wifi 5,6,6E elnevezés, hogy az valóságban ax-ot nem teljesen támogató eszközöket el lehessen adni valahogy.
Az a legszebb az egészben, hogy a Wifi 6E elnevezés a WiFi Aliance saját nevezéktan szabályának mond ellen. :DDD
"The format of generation names is simply “Wi-Fi” followed by a whole number. Generation names shall not contain additional text or description. Generation names shall not have versions identified. For example, Wi-Fi 5.1, Wi-Fi Version 5.2, or Advanced Wi-Fi 5 shall not be used. "

(#7120) dkess válasza vicze (#7119) üzenetére


dkess
őstag

Igen, tudom, hogy nincs "AXe". Jelen esetben ugye az N -es, AC meg AX terminológia mentén ment a diskurzus és "kicsúszott a billentyűzetemen" ez a SOHO routergyártóknál (már akinél van illetve lesz hamarosan) már kvázi használt "AXe" betűösszetétel.

Meg aztán olyan jól hangzik ez a "baltás WiFi" - nem tudtam ellenállni ... :DDD

Egyébként még előtte agyaltam azon, hogy mi lesz a betűösszetételes jelölése ezen 6 GHz -es sávot tudó eszközöknek, mellyel meg tudja különböztetni magát az 5 GHz -es WiFi6/AX -től. Már akkor úgy gondoltam, hogy ezen a téren ugyanaz a következetlenség lesz (azaz "AXe" -zés), mint a WiFi Alliance nevezéktanával is ahol "WiFi 6E" -znek. Bejött ...

Ettől függetlenül igazad van és köszönöm a kiigazítást.

(#7121) donat_sz


donat_sz
senior tag

A hétvégén megérkezett és felkerült a falra nálam is a rack szekrény, sikerült is beleköltözni. Szerencsére inkább tompít a zajokon a szekrény, mint felerősítené azokat.

Mivel eléggé melegszik a szekrényen belüli hőmérséklet, egyelőre az oldalsó ajtókat levettem, de ha sikerül egy ventilátorral javítani a szekrényen belüli hőmérsékletet, akkor szeretném visszatenni őket.
Viszont itt generálódott egy kezdők kérdése. Honnan kap majd tápellátást egy ventilátor? Mi lenne ennek a normál menete? Egyelőre nincs jobb ötletem, mint a nas usb portjával meghajtott 120-as ventilátor, de van egy olyan érzésem, hogy nem ez a helyes megoldás.

(#7122) julius75 válasza donat_sz (#7121) üzenetére


julius75
aktív tag

Tápot a rack elosztóról, hűtéshez meg ilyen dolgokat keress (venti, termosztát, stb)
[link]

(#7123) donat_sz válasza julius75 (#7122) üzenetére


donat_sz
senior tag

Bocsi az értetlenségért, de vmi nekem még hiányzik itt.
Én egy hosszabbítóval behoztam a tápot a rackbe- arról kapja a ups aminek kimenetein pedig ülnek az egységek és egy sima konnektor elosztó.

(#7124) rjy08 válasza donat_sz (#7121) üzenetére


rjy08
tag

Én bedobtam kettő Lanberg AK-1501-B 230V ventit, és a vezetékeit egyszerűen rákötöttem egy hálózati tápkábelre. (a dugós végét levágtam) Igaz, ezek a ventik elég hangosak, de cserébe jól kiszippantják a hőt a rackből.

[ Szerkesztve ]

(#7125) julius75 válasza donat_sz (#7123) üzenetére


julius75
aktív tag

És...mi a baj?
Erről az elosztóról veszel le villanyt a ventinek....de javasolt egy termosztáttal sorba kötni, hogy csak akkor üzemeljen mikor tényleg szükséges.
A linkelt oldalon van minden hozzá.

(#7126) dkess válasza donat_sz (#7121) üzenetére


dkess
őstag

Mekkora az a rack szekrény? Mekkora hőmennyiséggel kellene megbirkóznia annak az "egy darab ventilátornak"? Tényleg csak egy ventit tudsz a rack szekrénybe rakni és nem többet? A hang mennyire lényeges szempont? Valamiért úgy érzem, hogy nem teljesen mellékes ...

Azt látni kell azért, hogy az ajánlott típusnál a "stealth" üzemet elfelejtheted. Szerverteremben ez nem számít ... Ott - némi képzavarral - a "minél hangosabb - annál jobb" elv érvényesül még ... :)

Ugyanakkor a másik oldalról egy darab 5 V -on (pl. USB, ami lehet akár UPS -re kötött mobiltelefontöltő is akár vagy NAS USB portja vagy nem tudom mire gondoltál még) üzemelő SOHO ventilátor nem biztos, hogy meg tudja oldani a helyzetet ...

(#7127) #68270080 válasza donat_sz (#7121) üzenetére


#68270080
törölt tag

Szia!
Milyen eszközeid vannak, hogy ennyire melegszik a szekrény belseje?
A szekrény milyen típusú?

(#7128) donat_sz válasza #68270080 (#7127) üzenetére


donat_sz
senior tag

és @dkess (#7126)

egy Digitus 9U 19" rack szekrényt vettem (DN-W19 09U/450).

alulról felfelé az alábbiak vannak benne:
* konnektor elosztó + 2 RPi
* CyberPower VP700EILCD + ASUSTOR 4 lemezes NAS
* US 16-150W
* Telekom szolgáltatói eszköz + ER-X

az ajtó és oldalfalak felrakása után a berakott hőmérő 26 fokról pár óra alatt 31 fokra szaladt fel a szekrényben. A HDD-k pedig 10 fokot emelkedtek.
Tudom, hogy ezek még nem kritikus érték, de mivel ez este volt elővigyázatosságból nem akartam ott hagyni őket reggelig, hogy tovább melegedjenek. Amint levettem az oldalfalakat kb 1 óra alatt vissza is hűlt a belső hőmérő 27 fokra.

(#7129) #68270080 válasza donat_sz (#7128) üzenetére


#68270080
törölt tag

Nos, szerintem nem kell izgulnod. Nekem a hőmérő 30 fok körül mozog, és ez még bőven jó. A Digitus szekrényen (ami jó választás volt szvsz) vannak extra szellőző nyílások, amik segítik a hő távozását. Nekem Lanberg 18U 19" szekrényem van... hát... az már nem ennyire pöpec sajnos (a csavarok hegesztése kritikán aluli).
Otthonról lövök pár képernyőfotót a hőmérsékletek alakulásáról az én szekrényemben. Meglátod majd, hogy tényleg nem nagy a baj az a 30 fok, jó ideje így működnek nálam a cuccok, ráadásul az UDMPro-nál sikerült egy szkripttel kikapcsolnom az SSD-t hűtő piszok hangos ventilátort is, és csak 1 Celsiust emelkedett az UDMP belső hője.

Valóban fontos odafigyelni a hőmérsékletekre, mert váratlanul megszaladhat egy-két eszköz belső hője, és akkor átmehetnek téglába, de itt még onnan bizonyosan jó távol vagyunk.
Ettől függetlenül a ventilátorok felszerelése és automatizálása nem ördögtől való dolog. Bajt nem csinálnak :) Én is szándékozom 2 db-ot felszerelni, de csak ha már a végleges helyén lesz a szekrényem.

(#7130) dkess válasza donat_sz (#7128) üzenetére


dkess
őstag

Igen, szerintem sem katasztrofálisak a hőmérsékletek, de ez lehet több dolognak is a függvénye. Pl. a nyár majd még csak most jön ... Amennyiben légkondicionált a helyiség vagy van valamennyi légmozgás akkor nem vészes.

Ahogy látom egy db 12 cm -es ventit lehet berakni. Ahogy írtam egy db 5 V -on (USB -ről ahogy írtad) üzemelő SOHO ventilátor nem biztos, hogy sokat nyomna a latban, de meg lehet akár azt is próbálni. Amire figyelj, hogy amennyiben az alábbihoz hasonló (ez olyan ezer Ft környéke) adatkábelt tervezel erre a célra használni, akkor a pin -ekkel variálni kell - hiszen itt a két szélső pin a föld meg az 5 Volt (PWM ventiknél egymás mellett vannak):

Valamint NAS -ra nem feltétlenül kötném. Azt nem tudom hogy van állítva, de amennyiben áramszünet esetén 5 perc után lelövi magát (miközben a többi eszköz megy a rack szekrényben). Akkor nem tudom az USB -n lenne-e áram utána. Meg persze lehet a szünetmentest is lelövi, akkor meg semminek nem lesz áram ... :) Persze ez elég barkács megoldás, de ehhez is lehet applikálni ilyen hőmérséklet kijelzős, akár fordulatszám szabályozós megoldást.

Ugyanakkor ahogy említve (és linkelve) volt vannak kifejezetten rack szekrénybe való megoldások. Ventillátor például a Digitus -nak is van. Ezek robosztusabb megoldások - igaz cserében hangja is lesz a dolognak ...

(#7131) Stanley-B. válasza Drag77 (#7113) üzenetére


Stanley-B.
őstag

koszi, sajnos a cloud account jelszavaval tovabbra is be lehet jelentkezni meg ha hozza is adok egy helyi felhasznalonevet. Es a kezdeti cloud accountot torolni sem lehet :(

azt meg sem emlitve, hogy internet nelkul nem is lehetseges vegigmenni a setupon. Ezek igy egyutt nagyon felejtosse tettek szamomra.

EU UI store-bol par nap alatt megjott a refund, korrektek es gyorsak.

(#7132) Stanley-B. válasza vicze (#7115) üzenetére


Stanley-B.
őstag

szerintem masodlagos hogy az Edge vonal ebben a formaban emgszunik, ha mar elotte ezt a termekvonalat atallitjak a UISP-re. Mikor mar UISP nev alatt jonnek majd az eszkozok, ugyanugy hasznalod tovabb oket UISP-n keresztul.

Meglatjuk milyen iranyba viszik el a UISP-t, a UNMS teljesen normalisan hasznalhato volt akar otthon is.
Az irany mondjuk nekem nem tetszik egyaltalan, folyamatosan novelni akarjak a kontrollt, eselyes, hogy Mikrotik lesz ebbol a jovoben inkabb.

(#7133) #68270080 válasza #68270080 (#7129) üzenetére


#68270080
törölt tag

Önmagamnak válaszolva, az elmúlt egy hónapnyi Rack-szekrény hő (sárga vonal):

És ugyanez a NAS esetében:

Érdemes vetni egy pillantást a NAS éves grafikonjára, mikor tavaly a Mikulás bácsi meghozta az új rack-szekrényt és beletettem az összes cuccomat:

A januári hőmérsékletcsökkenés oka: elfelejtettem az RPiOS+Domoticz újratelepítés után az SNMP cuccokat installálni a Raspberry-re, aközben pedig lecseréltem az US-8-150W PoE switchet (ami alapból 60-65 fokos) USW-24-POE-re (ő csupán kézmeleg).

[ Szerkesztve ]

(#7134) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Továbbra is fennáll az a problémám, hogy időnként nem kap IP-t néhány kliens.
Ez ma is előjött, router reboot többször is ment, nem segített. Mikor újraindítottam a switchet, azt követően rendbe jött a dolog. US8-ról van szó. 80% körüli terhelése van általában. Lehetséges, hogy kevés a teljesítménye már ebbe a hálózatba, és ez okozhatja ezt a problémát? Cirka 150 kliens van a hálózaton. Azok a gépek, amik nem kapnak IP-t, apipa címet állít be az OS. Ubi fórumokon is ismert a problem, de nem igazán jutottam előrébb a hónapok alatt.

(#7135) szpeti40 válasza rjy08 (#7134) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem fogyott el esetleg a dhcp kiosztható cím?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7136) vicze válasza Stanley-B. (#7132) üzenetére


vicze
félisten

Igen csak így megszűnnek olyan lehetőségek mint pl. a JSON átírogatás és nem lesznek extra funkciók, mint OpenVPN és hasonlók. Ezeket sokan használják otthon.

(#7137) betyarr


betyarr
veterán

kezdek lemondani lelkiekben az uap ac lr-ről,vagy inkább úgy általában az unifi termékekről.egy ideje nagyon durván jelentkezik,hogy random időközönként (sokszor pár perc után,de van,hogy órákig rendben van) ledobálja a hálózatról a klienseket (főként a sonoff eszközöket,egy samu tv-t és egy wii u-t).telefonokat,pc-ket,yeelight ledet,alexát lényegében egyáltalán nem.de amiket ledobál,azt nagyon durván,sokszor elérhetetlenek a hálózaton,mert idővel nem is kapcsolódnak vissza.unifi fórumokon is ismert a probléma,de használható megoldást eddig egyik fórumban sem találtam,pedig már sok mindennel próbálkoztam a resettől a különböző beállításokig.
nem tudom itt van-e valaki,aki szintén tapasztalt ilyet és esetleg talált-e megoldást erre?
a legfrissebb fw és controller verzió van fenn,de ahogy olvasgatom mások hiába downgradelnek,nem oldja meg a problémát.

(#7138) donat_sz válasza dkess (#7130) üzenetére


donat_sz
senior tag

és @ Sárosy Gyula (7129)

igazából nem a 30 fok az ami zavaró, ellenben a hdd-k 10 fokos emelkedése viszont igen. Ugyanis ezek alapból 40 fok körül mozognak (most 42-42-41), ez ment fel hamar 50 fokra (gondolom mert meleg levegőt szippantott be hűtésre). Viszont a hdd adatlapja 5-60°C-ot ad meg működésre. és nem szeretném őket az 50-60°C-os régióban üzemeltetni.
Ráadásul ahogy írod a nyár még csak most jön, tetőtéri lakásunk van, így további akár 5-7°C-os melegedés várható és a klimatizálás lehetne jobb is, főleg ebben a helyiségben.

amúgy én egy ilyen kínai csodára gondoltam első körbenm de inkább hajlok én a profi megoldásra és a barkácstól se riadok vissza, csak ez esetben kb 0 tudásom/tapasztalatom van egyelőre e téren..
a linkelt oldal után is ezért kérdeztem vissza, mert pl [ebből] nem jövök rá, hogy ez honnan fog áramot kapni, azt is csak tippelni tudom, hogy erre a [Digitus ventilátort ], hogy kötöm rá. sajnos rack szekrényes topikot pedig nem találtam.

u.i. #7133 Sárosy Gyula
grat! ez lenne a leginkább preferált részemről, ha ilyen remek és visszakövethető megoldást tudnék kialakítani, de a domoticz egy újabb feltérképezendő terület számomra

köszi mindkettőtöknek az eddigieket!

(#7139) MasterMark válasza betyarr (#7137) üzenetére


MasterMark
titán

Miért "dobja le"? Egyáltalán biztos, hogy AP oldalról szűnik meg a kapcsolat?

Switch Tax

(#7140) szpeti40 válasza betyarr (#7137) üzenetére


szpeti40
addikt

Nincs véletlen a fast roaming bekapcsolva?
Nekem akkor volt kliens "dobálás".

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7141) dkess válasza donat_sz (#7138) üzenetére


dkess
őstag

Ebben a hsz -ben írták hogyan lehet direktben bekötni: [link] , A termosztátnak alul van a bekötési pontja - két csavar van az elején (szemből képen csak a két csavar látszódik).

(#7142) betyarr válasza MasterMark (#7139) üzenetére


betyarr
veterán

jó kérdés,hogy miért dobálja a klienseket.szinte 100% hogy az ap dobálja,mert ilyen gondom nem volt amikor a syno wifi routerem szórta a netet.azóta routert is cseréltem és még mindig fenn áll a dolog.
eleinte csak a samu tv-t dobálta egy-egy másodpercre (le-fel csatlakozott),most ez kiegészült először a wii u-val majd fokozatosan az összes sonoff eszközzel (6db).vagy 2-3 hónapja kezdte,de most már nagyon durva.érdekes,hogy a két yeelight led,alexa,2 pc,a telefonok és egy rm mini szinte beton stabilan vannak a hálón.csak nagyon ritkán van dobás náluk.a 2,4-es 11-es csatornán rajtam kívül csak egy jel van,de az gyengébb és nem is mindig van jelen.gondolom áramtalanítják a routert a szomszédban.de próbáltam már más csatornán is,az ajánlott 1 és 6-on.

szpeti40: megnéztem,nincs bekapcsolva.

(#7143) MasterMark válasza betyarr (#7142) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a ledobás hogy nyilvánul meg? Most itt ugye nem csak arról van szó, hogy a kontroller irogatja hogy fel le kapcsolódik, mert az ahogy néztem nem mindig mutatja jól.

Illetve próbáltad bekapcsolni azt az energiatakarékos mód támogatást?

Switch Tax

(#7144) betyarr válasza MasterMark (#7143) üzenetére


betyarr
veterán

a sonoff-okról tudok egyértelműen nyilatkozni: először párszor villog rajtuk a led (ilyenkor még legtöbbször nem csatlakozik le az eszköz),majd elkezd huzamosabban villogni,ilyenkor le majd felcsatlakozik.amikor már ez bekövetkezik nagyon sokszor,akkor egyszer csak "megunja" a dolgot vagy a kliens vagy az ap és egyszerűen van,hogy offlineba megy át az eszköz.ilyenkor általában áramtalanítani vagy újra kell párosítani,hogy legyen kapcsolat.
a router logban is megjelenik,hogy le majd felcsatlakozik a kliens,aztán amikor ez nagyon sokszor előfordul,akkor meg ez: server1 offering lease 192.168.1.249 for xx:F4:32:A7:6F:xx without success

az ap dashboardján is vannak hibaüzenetek:

(#7145) julius75 válasza donat_sz (#7138) üzenetére


julius75
aktív tag

"nem jövök rá, hogy ez honnan fog áramot kapni.." ebből elég egyértelmű, hogy az erősáram nem az erősséged (nem piszkálni akarlak), ezért azt javasolnám, ne kísérletezz pár ezer forintért.
Vegyél egy ilyet (ha valóban szükségét érzed), rögzíted, bedugod az elosztóba, beállítod a hőmérsékletet, és készen vagy.
Ingyen szállítva: [link]

(#7146) betyarr válasza MasterMark (#7143) üzenetére


betyarr
veterán

Illetve próbáltad bekapcsolni azt az energiatakarékos mód támogatást?

bekapcsolni?eredetileg nincs bepipálva,de teszek vele egy próbát.talán ez az egyedüli dolog amit még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#7147) MasterMark válasza betyarr (#7146) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, erre gondolok, lehet kellene ezeknek a dolgoknak, hogy le tudjon menni alvóba.

UAPSD: Enable Unscheduled Automatic Power Save Delivery

Ja és a DTIM Period legyen 3.

szerk.: Ha több AP-d van, akkor ez is legyen bekapcsolva:

BSS Transition: Allow BSS Transition with WNM

Illetve ahogy már mondták, a Fast Roaming pedig kikapcsolva legyen. Az csak akkor kéne, ha WPA2-Enterprise-t használsz radius szerverrel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7148) betyarr válasza MasterMark (#7147) üzenetére


betyarr
veterán

úgy érted hogy a dtim modenál ne legyen bepipálva a use default values?

egy ap-m van és nincs bekapcsolva a fast roaming.

[ Szerkesztve ]

(#7149) MasterMark válasza betyarr (#7148) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, és írd át 3-ra mind a két frekvenciára. Meg szerkesztettem még az előzőbe.

Illetve erre is nézz rá, hogy mit ír: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7150) betyarr válasza MasterMark (#7149) üzenetére


betyarr
veterán

valszeg nem a fentebbiek lesz a megoldás,mert az egyik sonoff eszköz 10 percig sem bírta és már megtörtént az újracsatlakozás.
a bandsteering nem az hogy ha egy ssid-n tolom a 2,4 és 5-ös wifit,akkor ez igazgatja az eszközöket?csak azért,mert nálam külön van 2,4 és 5 ghz csatorna.direkt,mert egy 2,4-es wifi stick nem volt hajlandó így csatlakozni ha közös volt az ssid.

mod.: még egy sonoff csatlakozott újra... :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.