Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) user12 válasza Borisz76 (#6400) üzenetére


user12
őstag

Majd azt próbáld meg, hogy bekötöd csak az ER4-et és a konzoljából is el tudsz indítani pingelést.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6402) rekop válasza ArthurShelby (#6394) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az UniFi video támogatása valóban megszűnt, ezt nagyjából egy éve bejelentették, viszont helyette ott a Protect. Ha UniFi kamera rendszerben gondolkodsz, akkor érdemes lenne elgondolkodni egy UCK-G2 Plus-on, amely 20db kamerát tud kezelni (plusz licensz megvásárlása nélkül nélkül), ingyenes applikáció van hozzá mindenféle platformra. És mellesleg az UniFi Network kontrollert is tudnád rajt futtatni.
Ha ez nem opció, akkor a kamerán be tudod állitani az RTSP-t és a saját NVR szoftveredhez (pl. synology surveillance station, blue iris...) hozzá tudod adni.
How to Utilize RTSP Directly From the Camera
És nem az UniFi switch gyenge, hanem csak nem azt a PoE-t tudja a switch, amit a kamera igényelne. A régebbi G3 kamerák csak 24V Passive PoE-vel működtek. Ez azt jelenti, hogy ezt a feszültséget a 4-5 és 7-8 érpárokon kell megkapnia a működéshez. Az US-8-60W csak 802.3af képességű, nem tud passive PoE-t és "mode A"-ben működik(mint a legtöbb af/at képességű switch) ami azt jelneti, hogy a feszültséget az 1-2 és 3-6 érpárokon adja le, ez .af esetén a 24V duplája lesz kb.
Itt egy kis segítség az UniFi PoE kompatibilitáshoz:
UniFi Cameras - Supported PoE Input Modes
UniFi Switches - Supported PoE Output Modes

Egyébként tervben van egy részletes írás a PoE-ről az összefoglalóba is, mert többször felmerül kérdésként itt is, csak idő hiányában még várat magára.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6403) vicze válasza rekop (#6402) üzenetére


vicze
félisten

"UCK-G2 Plus-on, amely 20db kamerát tud kezelni"
Semmilyen SW korlát nincs erre, egyszerűen NVR-nek ez a HW borzasztó gyenge. Az a 20 kamera is max. 640x480, vagy kb. használatlan lassú lesz. 1db G4-től már belassul.

[ Szerkesztve ]

(#6404) rekop válasza vicze (#6403) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ez a UI-Team álláspontja erről, viszont én nem használok 20 kamerát, sőt UniFi-t egyet sem.
"We're recommending up to 20 cameras on the Gen2 Plus, or 15 cameras and 50 UniFi devices when SDN is enabled simultaneously. That said, many users are running more than 20 cameras, but we're being conservative."

Azért kíváncsi vagyok bon fórumtárs véleményére ezzel kapcsolatban, ha jól tudom ő használ UCK-G2 plus-t több kamerával is. Én is tervezek majd UniFi kamerákra váltanani, (bár csak G3 Flex vagy esetleg G4 Flex-ekre, ha megjelenik egyszer) kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
Egyébként a datasheet-ben így szerepel:

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6405) vicze válasza rekop (#6404) üzenetére


vicze
félisten

Én a Dorrbellt és G3 Instant EU elérhetőségét várom...
Bár nekem szinte biztos, hogy inkább NVR(Protect NVR) lesz belőle a vinyók itt vannak elfekvőben hozzá, annyival meg nem drágább.

[ Szerkesztve ]

(#6406) bon válasza vicze (#6397) üzenetére


bon
őstag

Ha semmi se változik, héten rendelem meg az ügyfélnek az Unifi UNVR-t, kuponnal cserélem az UVC-NVR-t. 5db G3-as kamera lesz rajta.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6407) bon válasza rekop (#6404) üzenetére


bon
őstag

UCK-G2 plus-al csak 1db kamerám van, itthon egy tök alap G3 Flex. Auto 720 üzemmódban. Az új szoftver írja a napi adatforgalmát, ami egy kamera esetén 12,7gb/nap
A beépített 1TB-os merevlemezre 171 napot tud rögzíteni.
Szerintem a második generációs cloud key-ek hardvere elég jó.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6408) ArthurShelby válasza bon (#6406) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az UVC-NVR-ről mi a véleményed?
Nekem egyelőre csak 1db g3-mas kamerám van, és nem nagyon tervezem bővíteni (max 2, nagyon max 3kamera, lakáson belülre úgysem teszek).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6409) bon válasza ArthurShelby (#6408) üzenetére


bon
őstag

Megszánt támogatás, így ha most vennéd nem ajánlanám.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6410) bon válasza bon (#6409) üzenetére


bon
őstag

UCK-G2 plus a legjobb választás.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6411) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag



Más is kapott ilyen mailt?

[ Szerkesztve ]

(#6412) rekop


rekop
Topikgazda

Összeírtam gyorsan néhány dolgot a poe-vel kapcsolatban, beletettem az összefoglalóba is. Remélem nagyjából érthető lett, és hasznosítható belőle valami.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6413) Borisz76 válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


Borisz76
veterán

Pár perce kaptam én is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6414) vicze válasza bon (#6407) üzenetére


vicze
félisten

Szó se róla a UCK-G2+ nagyon jó, de szerintem nem NVR-nek, ahhoz kevés 5 kamera felett, ha ki akarod használni az FHD-t már csak az 1db HDD erősen korlátozza.

(#6415) MasterMark válasza rekop (#6412) üzenetére


MasterMark
titán

Gyorsan átpörgetve azt nem láttam benne, hogy van szó arról, hogy ez az adattal együtt megy, és megy a gigabit is vele.

Másik topikban ez gyakran feljön, nem szokott egyértelmű lenni az embereknek.

Egyébként jó lett, és hasznos. :R Ha lesz 2.0 változat majd tedd be hogy gigabittel is megy. (Meg azt én se tudom mi van a 2.5, 5, 10 gbps cuccokkal. Esetleg arról is lehetne valami.)

Switch Tax

(#6416) vicze válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


vicze
félisten

Most jött épp.

(#6417) user12 válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


user12
őstag

Jött nekem is az otthoni és a céges accountokra is

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6418) ArthurShelby válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is jött, pont most akartam írni a topkiba

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6419) szpeti40 válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


szpeti40
addikt

nekem is jött :/

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6420) #68270080 válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


#68270080
törölt tag

Kaptam tegnap.
Csekkoltam az email címeimet, hogy nincsenek-e kompromittálva.
Klikk

(#6421) szpeti40 válasza #68270080 (#6420) üzenetére


szpeti40
addikt

Az én emailem sajnos igen...
Érdemes jelszó kezelő appot használni pl. Bitwarden.
Látom van docker konténere is, miért jobb mint a webes felület?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6422) ArthurShelby válasza #68270080 (#6420) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az ilyen oldalaknál sosem tudom 100%-ra, hogy megbízhatok e bennük. Lehet egy ilyen oldalt pl email cím halászatra is használni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6423) CsodaPOK válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha változtatom a jelszavam és bekapcsolom a two factor authot, akkor a cloud key-eken konfigurált Unifi remote access-ben kell változtatni valamit vagy ugyanúgy fognak működni tovább?

(#6424) adika4444 válasza ArthurShelby (#6422) üzenetére


adika4444
addikt

Keress rá erre a szolgáltatásra. Mindenre lehet gyanakodni, ami az interneten van, de ez azért kivívta a maga hitelét az elmúlt években (ld. adatszivárgási hírek).

üdv, adika4444

(#6425) ArthurShelby válasza adika4444 (#6424) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt tudom hogy van hitele. De ez akkor is bizalmi dolog. Kétlem, hogy rossz dologra használnák, ellenben az esély/lehetőség megvan rá. A birkamódszer, miszerint mindenki szerint jó, ezért szerintem is, néha megtévesztő tud lenni.
De mint mondtam, nagy valószínűséggel megbízható.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6426) #70234880 válasza Fr3eWar (#6411) üzenetére


#70234880
törölt tag

Simán, én bizt.kedv. megváltozgattam. Egyébként is ideje volt. :D A 2fa már régen bekapcsoltam. Rögtön amikor erre volt lehetőség.
+ legalább ők jelzik hogy ugyan nem biztosak benne, de az ördög nem alszik. :D
( A 2FA azonosítás csak online módban működik, offline állapotba simán be lehet lépni 2fa azonosítás nélkül. :) )

#6423CsodaPOK
Ha a ui.com oldalon megváltoztattad akkor nem kell a CK-ban, csak várni mire le szinkronizál. Ha biztos akarsz lenni benne akkor a CK vedd ki a remote access majd kapcsold vissza be.
Ha több ui azonosítód van, akkor ott is változtasd meg, töröld ki, ved fel újra a CK-ban.
Nagy vonalakban ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6427) #70234880 válasza ArthurShelby (#6425) üzenetére


#70234880
törölt tag

Az említett oldal adatbázisát is használja pl a google chrome jelszó chek is. és még sok ( Jelszó ellenőrző) Manapság már szinte mindegyik web browser ezt az adatbázist veszi alapul amikor valahova regisztrálni akarsz, vagy éppen olyan jelszót akarsz megadni ami benne van az ottani adatbázisban, jelezi feléd hogy nem túl jó döntés a választott jelszó használata. Ami ott szerepel az 100% hogy kompromittálódott. Jelszó széf használata, ott is 2fa azonosítás be kell kapcsolni. Igazság szerint mindenhol érdemes, ahol van erre lehetőség. Sok kellemetlenségtől meg tudja kímélni magát a felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#6428) #68270080 válasza szpeti40 (#6421) üzenetére


#68270080
törölt tag

Mármint az Unifi Controllerre gondolsz? A helyi mindig jobb, mint a felhő alapú, de ha el akarod érni távolról, akkor vagy az Unifi sajátját használod, vagy portátirányítással elérhetővé teszed DDNS-en keresztül a sajátodat. A Dockeren helyben fut, de nekem pl. Raspberry Pi-n előtte, most meg az UDM-Pro-n. Szóval nem egyszerű.
Remélem jól értelmeztem a kérdésed :)

(#6429) #68270080 válasza ArthurShelby (#6422) üzenetére


#68270080
törölt tag

Annyira hiteles, hogy egyes cégek API formájában automatikusan csekkolják a segítségével az emaileket, és ha baj van, akkor jelzést adnak az email gazdájának és/vagy a rendszerből kizárják.

(#6430) #68270080 válasza CsodaPOK (#6423) üzenetére


#68270080
törölt tag

Bekapcsoltam. Minden ugyanaz... kivéve, hogy mennie kell a Google hitelesítő appnak, mert oda érkezik a 6 szánjegy a kétfaktoroshoz, és azt írod be a jelszó alá.

(#6431) szpeti40 válasza #68270080 (#6428) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem :D
Unifi kontrollerem van dockerben, a bitwarden konténerre gondoltam, azért is raktam off-ba. Sajnos régóta nem bonyolítom a jelszavaimat (lustaság) nagyon és úgy látszik kéne nagyobb figyelmet fordítani rá.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6432) noorbertt válasza szpeti40 (#6431) üzenetére


noorbertt
őstag

bitwarden alap nálam kb mióta kijött, előtte1password és azelőtt keepass.
Nagyon jó , netre nincs kiengedve és ha változtatok az adaton akkor otthon a lanon frissít.
Beépítve a kétlépcsős azonositas és a fentebb említett jelszó csekkolo api-ja.
Minden jelszó szerveren titkosítva local és a telefonomon is , van appja..

(#6433) MasterMark válasza szpeti40 (#6431) üzenetére


MasterMark
titán

Erről mi a véleményetek amúgy:

Switch Tax

(#6434) Egon válasza szpeti40 (#6431) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem kell bonyolítani: elég ha megfelelő jelszót választasz... ;] :P
Pl. AFM100%IV: A főnöknek mindig 100%-ig igaza van... :P
Persze az ilyen jelszavak fölött már eljárt az idő. Elég ha jelmondatot alkalmazol, mindenféle fakszni (pl. speciális karakter) nélkül, csak elég hosszú legyen. Sztem otthonra bőven jó a 12 karakter (de egy 10 karakteres jelszót is cca. egy év alatt lehet egy bika gpu-val törni, relatíve gyenge hashelési eljárás esetén is). 9 karakterest cca. egy hét, 8 karaktert pár óra alatt (összehasonlításképp).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6435) Egon válasza MasterMark (#6433) üzenetére


Egon
nagyúr

Szótár alapú támadással az ilyetén jelszavakat lehet törni azért (ha ezt a megoldást követed, célszerű direkt (nem triviális) helyesírási hibával megspékelni a szavakat). A példában a lecserélendő jelszó kapcsán a leet ABC sem segít, mert természetesen azt is lehet szótárazni, cserében hamis biztonságérzetet ad a használata.
Persze magyar nyelvű szavakkal kicsi az esély arra, hogy belefutsz egy komolyabb próbálkozóba(főleg ha be van kapcsolva valamilyen csillapítás a próbálkozásokra). Offline meg csak akkor lehet ugye törni a jelszavad, ha a hash-hez hozzáférnek.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6436) szpeti40 válasza noorbertt (#6432) üzenetére


szpeti40
addikt

Csak nálam nincs raid meg ilyenek, ha véletlen valami van a szerverrel, akkor nem férek hozzá semmihez :( főleg ha elszáll a dockeres lemez.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6437) noorbertt válasza szpeti40 (#6436) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez ilyen, viszont így megy tovább az off a nas és egyéb home szerver témára:D
Amúgy a bitwarden a jelmondat alapú generálást is támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#6438) #68270080 válasza szpeti40 (#6431) üzenetére


#68270080
törölt tag

Upsz... fáradt vagyok, bocs. A Bitwardent nem ismerem.

(#6439) Véreshurka válasza MasterMark (#6433) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Mióta megtaláltam ezt az oldalt: [link] , azóta én is formulákat használok. pl:
UI fórum jelszava: %fogd!MEG%a!sorom%ui.forum
Gmail jelszó: %fogd!MEG%a!sorom%gmail
stb...
Nem tudom, ez mennyire jó megoldás, de szerintem egész jól megjegyezhető. Persze ha támogatva vannak a hosszú jelszavak.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#6440) Egon válasza Véreshurka (#6439) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezzel az a gáz, hogy ha feltörik mondjuk jelen esetben az UI-t, akkor meglesz nekik a képlet, és elég valószínű, hogy rápróbálnak majd a %fogd!MEG%a!sorom% kezdettel a gmail-től kezdve mindenre. Persze a 2FA jó eséllyel megvéd a legtöbb esetben, ha be van kapcsolva.
Nekem az a megközelítésem, hogy - ahogy a linkeden írják - van háromféle oldal. Van a tökmindegy kategória (webshop, kajarendelés stb.). Az összes ilyen helyen tökegyszerű, 5-6 karakteres jelszavam van (többnyire ugyanaz), mert ha feltörik, se tudnak kárt okozni. Aztán van az a tucatnyi oldal, amit jobban kell védeni, de ritkán lépek be, így általában elfelejtem a jelszavam - itt lesz*rom a történetet, és kérek jelszóemlékeztetőt (új jelszót), ha be akarok lépni. Akár hetente-havonta is. Végül van az a 3-4 komoly oldal, ahol egyedi jelszót használok (a legfontosabb, hogy az e-mail címed jelszavát ne találhassák ki, mert anélkül hiába nyúlja le mondjuk a Steam fiókomat, egy jelszóemlékeztetővel gyorsan visszaszerzem stb,).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6441) sutszi válasza Egon (#6440) üzenetére


sutszi
veterán

Két dolgot tennék hozzá:
1. A formula belsejében is elrejtethető a jelszó egyedi része. Akkor nehezebb kitalálni, hogy hová tegyék
2. Rendszeresen vannak olyan magyar oldalak...és nem a kis zug oldalakról beszélek....pl biztosítók... ahol olyan a jelszó policy, hogy egyszerűen nem lehet spec karaktert megadni. Ami abszurd... és akkor már nem alkalmazható... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6442) Egon válasza sutszi (#6441) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy csomó helyen nem lehet speciális karaktert megadni, ezért sem jó ötlet ilyeneket betenni a jelszóba (meg mondjuk ha különböző kiosztású klaviatúrákat használsz, nagy az esélye az önkéntelen karakter-felcserélésnek is).
Mivel - nem győzöm hangsúlyozni - a speciális karakterek (nagybetűk stb.) csak lineárisan növelik a variációk számát, míg a jelszóhossz exponenciálisan, már úgy 2015 óta jellemző trend haladó IT biztonsági körökben, hogy nem ragaszkodnak a(z ilyen szempontból) bonyolult jelszavakhoz, ellenben felhasználói szinten is hosszú, minimum 12 karakteres jelszó az elvárás (természetesen legalább adminisztratív intézkedésekkel ügyelve arra, hogy szótár alapú támadással ne legyenek (könnyen) törhetők a jelszavak).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6443) #68270080 válasza #70234880 (#6426) üzenetére


#68270080
törölt tag

Nekem offlineban is kéri.
Ugyanakkor a 2FA eredménye: elszállt a felhős hozzáférésem. Beenged, de egy kütyüt sem lát, pedig ott lóg a rendszeren az UDMPRO.

[ Szerkesztve ]

(#6444) #70234880 válasza #68270080 (#6443) üzenetére


#70234880
törölt tag

Nálam soha nem kéri 2fa azonosítást offline módba.
Nem értem, mi szállt el 2fa azonosítás miatt? Ha van regisztrált ui.com fiókod, és az használod a unifi rendszerben akkor látnod kell. Pont ez a lényeg, hogy távoli helyekről böngészőből, vagy mobil applikáción keresztül be tudj lépni az távoli hálózatba.

(#6445) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem:
Tegnap délelőtt böngésztem az unifi webes felületén az otthoni rendszeremmel kapcsolatban. Csináltam egy kilépést az oldalról, és utána leállt az UDM-Pro távoli elérése. Otthon ip címre sem tudtam fellépni a controllerbe. Kénytelem voltam resetet csinálni, egy jó 2 órás telefonos procedúra után a Telekommal sikerült beállítani az UDM-Pro-t és betölteni egy 2020 októberi backup-ot. Nagyjából minden helyreállt, de akkor még nem volt Telekom netem szerintem, és ez a rész nem tiszta:

Az UDM Pro-t a 192.168.1.1 címen érem el, ami eddig 15-ös végű volt. A fotón látható, hogy az van beállítva. Ha hagynám az 1.1-et akkor a fotón lévővel kell valamit csinálnom?

Ha átraknám az udm-Pro elérését 15-re azt hol tudom megtenni mert sehol nem találom.

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6446) #68270080 válasza #70234880 (#6444) üzenetére


#68270080
törölt tag

Otthonról küldök majd egy képernyőmentést, mert elég fura hogy belső hálón is kérte, ráadásul ronda is a megoldás.
Egyébként semmi más nem történt, csak beállítottam a 2FA-t, és a jelszót megváltoztattam.
Van ui.com fiókom, de már csak a személyes adataimat tudom rajta böngészni.
Kikapcsoltam a 2FA-t, de az UDMpro továbbra sem látszik. Természetesen helyi hálózatról működik, de ennyi.
Már mobiltelón sem megy az elérés.
(Tegnap írtam a fórumukba egy komoly fikázós levelet a Door Access romhalmazukról, lehet így álltak bosszút ;) ).

(#6447) #68270080 válasza #68270080 (#6446) üzenetére


#68270080
törölt tag

Hosszas kínlódás után (applikációk törlése és újratelepítése az új jelszóval) megoldódott a probléma. Miután mobillal helyrehoztam a távoli elérést, onnantól kezdve már a böngészős/felhős megoldást is megette, mint a 2FA előtt, de már az új jelszóval.

(#6448) CsodaPOK válasza #68270080 (#6430) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Megcsináltam én is. Elsőként engedélyeztem a two factort, biztos ami biztos vártam egy órát, majd cseréltem a jelszót. Egyelőre minden connected :)

(#6449) Egon


Egon
nagyúr

Eshop-on jelentősen olcsó az UAP-AP Pro, kb. ugyanannyi, mint / Lite lenne store-ból rendelve (feltéve ha ingyen hozzák, meg ha lenne).
Mi a véleményetek? Most már csak wifi 6-ra érdemes építeni?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6450) vicze válasza Egon (#6449) üzenetére


vicze
félisten

Attól függ mit? :)
Rengetegen azt szajkózzák, hogy már a 6E-t kell megvárni. Pedig szerintem a 6GHz egy még kisebb hatótávval semmit se fog hozzáadni a sima AX-hez, GBit így is megvan simán 5GHz-n.
Én pusztán személyes preferenciám alapján csak akkor kell AX ha sok AX-es eszközöd van és kell a jobb sávszélesség, másik eset hogy kevés eszközt akarsz nagy sebességgel kiszolgálni, csak erre meg a jelenlegi UniFi AX kínálat alkalmatlan, még egy év mire lesz értelmes GBit feletti kapcsolatot kínáló UAP6. Otthonra játszani OK, minden másra nagyon kicsi a felhasználható terület jelenleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.