Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) betyarr válasza MasterMark (#6700) üzenetére


betyarr
veterán

a következőnél viszont nem mutat readoptedet.csak disconnected,majd később reconnected.
megpróbálom az ssh-t.

(#6702) betyarr válasza MasterMark (#6700) üzenetére


betyarr
veterán

18:51 az első időpont.korábbit nem mutat erre a parancsra.

(#6703) MasterMark válasza betyarr (#6702) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek több oka is lehet, első leginkább az, hogy kifutsz a screen bufferből. Ha Putty-val csinálod akkor állítsd ezt mondjuk 20 000-re.

Switch Tax

(#6704) betyarr válasza MasterMark (#6703) üzenetére


betyarr
veterán

megvolt,de ua.:

(#6705) MasterMark válasza betyarr (#6704) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor nincs már meg a log arról. Ha megint van ilyen, akkor hamarabb nézd meg.

Switch Tax

(#6706) betyarr válasza MasterMark (#6705) üzenetére


betyarr
veterán

ok,jelzem ha lesz megint ilyen.szerencsére jön az email róla,úgyhogy ha gépközelben leszek épp,akkor egyből utána nézek és posztolom :R

(#6707) bon


bon
őstag

Na már megjelent az U6-LR-? [link] vagy [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6708) vicze válasza bon (#6707) üzenetére


vicze
félisten

Mivel 2 hónapja használom, így remélem...:P
A készlet nagyon korlátozott folyamatosan.

(#6709) betyarr válasza vicze (#6708) üzenetére


betyarr
veterán

tyúú,nem ócsó.dupla ár az elődhöz képest?ax,wp3,amit hirtelen felfedezek mint újdonságot.pusztán ezért?vagy az újdonság varázsa is benne van az árban :F

(#6710) rekop válasza betyarr (#6709) üzenetére


rekop
Topikgazda

WiFi 6, 4 Stream, full-duplex 1Gbps TCP/IP throughput, BT5.0, IP54 rated. Ezek közül egyiket sem tudta a régi LR. WPA3 jön hamarosan a gen2-es AP-kre is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6711) betyarr válasza rekop (#6710) üzenetére


betyarr
veterán

bt?lehet még nem ébredtem fel és nem tértem magamhoz (komolyan),de az minek rá?

(#6712) donat_sz válasza betyarr (#6711) üzenetére


donat_sz
senior tag

mobil appos beállítás?

(#6713) donat_sz válasza user12 (#6686) üzenetére


donat_sz
senior tag

update gomb még mindig nem jelzi, de már a [www.ui.com/download/edgemax] linken fent a hotfix.

[ Szerkesztve ]

(#6714) vicze válasza betyarr (#6709) üzenetére


vicze
félisten

Ha rákeresel írtam korábban róla, számomra az ár lényegtelen, és hogy mi volt a vasalási szempont.
WPA3 még csak ígéret, és még jó pár hónap lesz mire az SW tudni fogja.
BT ahhoz kell hogy PC nélkül hozzáadd egy kontrollerhez pár pillanat alatt, Pro felett mindegyikben van már.

Jelenleg leginkább elégedetlen vagyok vele, mert a HD-hoz képest a hatótávolság 5GHz-n látványosan kevesebb és már többször majdnem azon a ponton voltam, hogy visszarakom a HD-t. Voltak eddig is fenntartásaim a MTK chipsettel szemben, de érezhetően nem megalapozatlan. Látszólagosan rendben van csak aztán pár hetente van 1-1 elég furcsa anomália a wi-fi-vel pár percre.

Sajnos értelmes tesztet csinálni még nem volt időm, pedig szeretnék egy összehasonlítást, mert vannak erőteljes különbségek pozitív és negatív is.

[ Szerkesztve ]

(#6715) Egon válasza vicze (#6714) üzenetére


Egon
nagyúr

Az új Lite-ban is MTK chip van?
Érdemes lehet akkor inkább a régi Pro-ra lőni ebben az árszegmensben? Vagy azért lehet abban bízni, hogy előbb-utóbb kiforrja magát az új széria is? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6716) betyarr válasza vicze (#6714) üzenetére


betyarr
veterán

hát...többek között ezekért az infókért érdemes olvasni a topikot,meg a ph-t :R

[ Szerkesztve ]

(#6717) rekop válasza Egon (#6715) üzenetére


rekop
Topikgazda

-UniFi 6 LR (2.4GHz) : MediaTek MT7622
-UniFi 6 Lite (2.4GHz) : MediaTek MT7603E
-UAP-nanoHD, UAP-IW-HD, UAP-FlexHD (2.4GHz & 5GHz) : MediaTek MT7615
-UniFi 6 Lite (5GHz, D variant), UniFi 6 LR (5GHz, A variant) : MediaTek MT7915

Pro-t már nem érdemes újonnan(használtan, jó áron esetleg), ac-ből nanoHD vagy FlexHD-t vennék. De inkább kicsivel többért 2db U6 Lite mint egy nanoHD.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6718) vicze válasza rekop (#6717) üzenetére


vicze
félisten

1-2 hónapon belül kell egy új irodát "berendezzek" és oda nem merem bevállalni kb. egyik újat se. 4éve van 3db Pro 3 irodában és konkrétan 0 probléma volt velük úgy hogy pár héten belül frissítve van mindegyiken az FW. Controllerrel egyre óvatosabb vagyok a 6.0 nem épen rózsás startja óta, arra még az itthonit se mertem frissíteni, pedig autoupdaten van az FW.

Szóval nagyon úgy vagyok, hogy Pro lesz ebből megint...

(#6719) user12 válasza donat_sz (#6713) üzenetére


user12
őstag

Én kb egy órája néztem rá, akkor már szólt, hogy van update és le is frissített

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6720) rekop válasza vicze (#6718) üzenetére


rekop
Topikgazda

Az újakat egyelőre én sem tenném produktív környezetbe. NanoHD-t viszont minden tekintetben jobb AP-nek tartom a Pro-nál. Kapacitásban és sebességben is. Kezdetben voltak gondok a fw-el, de ezeket már javították. Persze nem lebeszélni akarlak, a Pro is egy nagyon jó AP, viszont én már nem terveznék vele.
Összehasonlításképp:

Szerk:
Esetleg ha mégsem UniFi-ben gondolkodnál, pl. Aruba Instant On AP12. Ott nem szokott probléma lenni a firmware-el... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6721) vicze válasza rekop (#6720) üzenetére


vicze
félisten

NanoHD-re nagyon sok problémát olvastam, így kevésbé tetszik. MTK szintúgy, akkor már inkább 1db HD 2 Pro helyett.

Igen az Intsnt On-t nagyon eltalálták, csak full cloud és nagyon nem illik a stackbe.

(#6722) Egon válasza rekop (#6720) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm, ez az Instant On termékcsalád egész elgondolkodtató ez alapján (is), ráadásul akciós az általad említett AP, de ha jól látom, csak AP meg switch van - hol a router? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6723) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha egy AP wifi 6-os akkor AC (Wifi5) kapcsolat esetén tudja a wave2-t?.

Magyarán ha itthon nincs még ax-es eszközöm, ezért az is előrelépés lenne, ha az ac-s clienseket (max 4-et) ki tudna szolgálni egy ax-es AP párhuzamosan (wave2-es módban.)

(Kérdés az, hogy Wifi6 vagy AC wave2 legyen az amit megveszek)

(#6724) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#6723) üzenetére


_Dumber_
őstag

Kérdés hülyeség!

Utánna olvastam..

(#6725) donat_sz


donat_sz
senior tag

sziasztok, érdekelne a véleményetek.
Jelenleg az ER-X után egy USW8-60W van mint fő switch, amire csatlakozik mások mellett 3 usw flex mini. a Miniken vannak egy-egy helyiségben a telekomos set top boxok, pck, média lejátszók, stb. a Hálózatot szeretném tovább bővíteni a közeljövőben és így kevés lesz a poe portom.
ezért arra gondoltam, hogy mivel poe budgetba beleférnék egy UniFi Switch Lite 16 PoE-nek adnám át a fő switch szerepét hogy az lássa el a két AP-t, a miniket és a kamerákat.
Ahol leginkább kérdésem van az az, hogy funkcionalitásban a Lite 16 hordozhat-e korlátozást az usw8-60w-hoz képest. a flex mini egyértelműen hordoz és ez bizonytalanít el. köszi.

(#6726) user12 válasza donat_sz (#6725) üzenetére


user12
őstag

Attól függ, hogy mit szeretnél rajta konfigurálni.
Szerintem tudásban kb egy szinten van a minikkel.
Ha több mindent akarsz konfigolni/erősebb switch kell akkor US-8-150W vagy ennek az Edge megfelelője, akár több portos kivitelben ízlés szerint.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6727) rekop válasza donat_sz (#6725) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nem lesz funkcionalitásban korlátozott az US-8 60W-hoz képest. USW 16 Lite PoE esetén 8 port ami poe képes, és 45W poe budgettel rendelkezik. Ha az elegendő nyugodtan megveheted.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6728) vicze válasza donat_sz (#6725) üzenetére


vicze
félisten

A problémád ez lesz: "provide up to a total PoE wattage of 45W for UniFi Access Points or other PoE devices", nem véletlen Lite. Elsősorban asztali IP telefonokhoz van kitalálva(A Talk továbbra sincs GA-ban de ez mellékes...).
Tehát amiket felsoroltál az túl fogja vinni a max. keretét, ugye gyengébb mint a jelenlegid. Ha nem akarsz injektorokat, akkor minimum US-8-150W kell ennyi eszközhöz. Ha nem gond az injektor, gondolom jelenleg is ez van, akkor semmi gond.
A Lite-ok már UnifiOs-t futtatnak ARM alapon, és tudják ugyanazt mint a Gen1 switchek csak Layer 2-t tudnak, a gen2-es switchek újdonsága a Layer3 támogatása, ez nincs a Liteban.

Szerk: Lassú... :B

[ Szerkesztve ]

(#6729) donat_sz válasza rekop (#6727) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi mindenkinek a választ! A lényeges kérdés most részemről az volt, hogy funkcióban a usw16 lite jelenthet-e korlátot az us8-60w-hez képest. erre meg is kaptam a választ.

Amúgy most az AC Lite AP passthroughban van az ER-X-ről, a mostani switchek és kamerák együtt nem esznek 10W-t, pedig mind a 4 poe port foglalt :)

a flex mini 2.5W max; az AC lite az 6.5W ezek együtt se okoznak gondot. a 45W a mostani terveket kielégíti, de azt nem, hogy a kamerából egy minőségibb kerüljön a rendszerbe a jövőben, vagyis a jövőállósága a kérdéses csupán. Valamint még ott a mostani us8 60w amit még lehet tudok poe forrásként használni nagy kábelezés nélkül is talán. és akkor biztos el fér még további, modernebb kamera is..

(#6730) rekop válasza donat_sz (#6729) üzenetére


rekop
Topikgazda

Nálam van most G3 flex illetve Reolink RLC-410 kamera is. A G3 flex 3.36W IR-el, a Reolink pedig 4.35W.
Nem tudom a "minőségibb" mit takar, de pl. egy G4 Bullet is max 4W, abból is belefér akkor 4db, plusz 3db Flex mini és AC Lite. Sőt ha az AC Lite-ot cserélnéd egy U6 LR-re még úgy is 45W alatt vagy.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6731) donat_sz válasza rekop (#6730) üzenetére


donat_sz
senior tag

reolink 520a vagy 522-vel szemezgetek, azokra 8W ill. 12W-t írnak a 410-re 10W-t.
köszi ez hasznos, hogy 4.35-t vesz csak fel!
kicentizni se szeretném, de így reálisabb, hogy akár a reolinkek is odaférhetnek akár egy U6LR mellé (bár ehhez meg max 16.5W-t ír az adatlap).
4 flex mini 2 ap (ACLite +U6LR) és két kamera amit tervezek. spec szerint erre kevés a 45W, tapasztalati értéknél meg cipőkanállal mind elmehet vele.
az US-16-150W -nl nincs ilyen kérdés, ez ellen igazából az a bajom, hogy egy már-már kifutó termék legyen a gerince a hálózatnak?

(#6732) gum1kacsa


gum1kacsa
friss újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. IT ban dolgozom de a hálózati ismereteim hiányosak, most igyekszem pótolni ezt a tudást az itthoni hálózat fejlesztésével.

Adott egy közepes panel lakás és egy 1000 digits net. Egy tp-link switch és egy UniFi AP LR. A hálózati eszközöknek sajnos fix helye van, a lakás egyik sarka, és nagyon átkábelezni sem tudom, hacsak nem vezetem több méteren keresztül a fő elektromos vezetékek mellett ami tudtommal nem jó. Alapvetően jól működik a net, de vannak hiányosságok, pl tudom, hogy nem ártana egy cloud key, mert jelenleg a laptopomon fut, és az azért nem megy állandóan, illetve a lakás másik sarkában sajnos nem olyan erős a net, sokszor lekapcsolodik a teló, stb. De hát a panel vasbeton az már csak ilyen...

Elősször a lefedettségen szeretnék javítani, ha jól értelmezem akkor egy második AP val egy Mesh-t ki tudok építeni, de gondolom ehhez már szükségem van a cloud key re, vagy ez még menne úgy is, hogy nem fut állandóan a management software? Hasonló kérdésem van az USG vel kapcsolatban. A legtöbb helyen azt olvastam, hogy igazából nem kell, de jó ha van mert sok extrát ad.

Szóval szummázva, mesh hez kell az USG és a cloud key vagy csak opcionális?

(#6733) MasterMark válasza gum1kacsa (#6732) üzenetére


MasterMark
titán

Egyik sem kell.

Switch Tax

(#6734) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék tőletek kérni eszköz vásárlásban.
Jelenleg egy ASUS RT-AC87U routert használok itthon, viszont az utóbbi időben az apple eszközeim nem igazán szuperálnak vele jól (természetesen minden más igen), ami azt jelenti, hogy többször előfordul, hogy az 5Ghz hálózatot nem érik el az Apple eszközök.

Úgy döntöttem, hogy a Ubiquiti valamely termékét / termékei szeretném használni itthon, mert nagyon sok jót olvastam, illetve hallottam róluk az utóbbi időben.

Jelenleg egy közel 60nm-es területet szeretnék lefedni tökéletes wifi jellel, viszont a későbbiekben (1-2 év) költözni fogok egy 300 négyzetméter körüli házba. Ott szeretnék majd egy olyan hálózatot kialakítani, hogy azonos SSID-vel automatikusan tudjam használni az internetet megállás nélkül.

A fentiek tudatában melyik terméket/termékeket ajánljátok leginkább?

Nagyon köszönöm :R

(#6735) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Unifi protect smart dection-t próbáltátok már?
Milyen? G3 kamerákra van esély, hogy kijön? (azt hittem unifi protect kell elég hozzá, nem g4)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6736) bon válasza ArthurShelby (#6735) üzenetére


bon
őstag

Szerintem g3-ra nem fog kijönni, elég régi típus már.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#6737) vicze válasza donat_sz (#6729) üzenetére


vicze
félisten

Semmilyen képességbeli hátrányod nem lesz a Lite-tal a 45W-t kivéve. Csak jövő biztosság szempontból jobb a több W. UAP6-LR 8W vesz fel átlagosan. Bootkor van magas fogyasztás és pl. áramszünet esetén vagy bekapcsoláskor van egy peek ezt kell kibirja utána max. alatt van nyilván a fogyasztás.

(#6738) user12 válasza smallmer (#6734) üzenetére


user12
őstag

Szia

Pl lentebb volt róla szó [link]
Nagyban függ a lakás elrendezésétől, falak, interferencia, stb. Ha a lakás kb közepén fel tudod állítani az ap-t akkor jó lehetsz egy eszközzel is.
A 300nm-es házba mindenképpen több eszköz fog kelleni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6739) user12 válasza gum1kacsa (#6732) üzenetére


user12
őstag

Annyi extrát ad az USG megléte, hogy a controllerben tudod konfigurálni a wan és lan-ra vonatkozó részeket is (ergo ahol a kis sárga USG logót látod, azok a funkciók fognak feléledni).
Ha tanulni szeretnéd, mindenképp szerezz egy USG3-at vagy Edgeroutert konzolkábellel együtt. A grafikus felület csak a jéghegy csúcsa.
A kábelezéshez kereshetsz alternatív módokat, pl szegélylécben vagy klíma kábelcsatornájában is el tudod vinni az ethernet kábelt. Esetleg ha van beépített szekrény, annak az alja is el tudja rejteni. Nem feltűnő helyen kábelcsatornát is tudsz használni. Kreatívnak kell lenni :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6740) smallmer válasza user12 (#6738) üzenetére


smallmer
őstag

Jelenleg pont középen van, így nem gondolnám, hogy probléma lenne a lefedettséggel.
Most érdemes várni inkább a megjelenő Acces Pointokra?
Nem sürgős, de szeretnék mindenképpen jó eszközt vásárolni. :R

(#6741) user12 válasza smallmer (#6740) üzenetére


user12
őstag

Ha a linkelt eszközök közül választasz, nem csinálsz rossz vásárt a jövőre nézve sem.
:)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6742) vicze válasza smallmer (#6734) üzenetére


vicze
félisten

Hát az említett router egy 4x4-es wave2-es nem éppen low end router. Ez 60m2-t röhögve le kéne fedjen, és meg merem kockáztatni, hogy 2,4-en még lehet, hogy a 300m2-is lefedi.
Egy ilyen AP UniFi-ban dupla ár és akkor nincs switched és routered stb.

Esetlegesen nem lehet hogy a router olyan csatornát választott 5G-n amit az Apple eszközeid nem támogatnak? Egyszerűbb lenne először kézzel csatornát választani és megnézni, hogy úgy mennek-e.

(#6743) gum1kacsa válasza user12 (#6739) üzenetére


gum1kacsa
friss újonc

Köszi. A kábel elvezetéshez adtál egy jó ötletet, néha nehéz out of the box gondolkodni, de egy beépített gardrób tényleg van itt, amit talán ki tudok használni... Csak anny a kérdés, hogy ha egy kb 10 cm en az elektromos hálózattal megy a kábel az mennyi gondot okoz?

(#6744) user12 válasza gum1kacsa (#6743) üzenetére


user12
őstag

Semmit :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6745) shtirley válasza gum1kacsa (#6743) üzenetére


shtirley
tag

Gyengeáramot érintésvédelmi okokból nem visznek együtt erősárammal, nem pedig a zavar miatt. Egy Cat6-os kábel elég jól árnyékolt ahhoz, hogy ne zavarja a mellette futó elektromos kábel. Új létesítéskor külön kábelcsatornába kell tenni őket, de futhatnak egy horonyban párhuzamosan bármilyen hosszúságban.

(#6746) #68270080 válasza ArthurShelby (#6735) üzenetére


#68270080
törölt tag

G3 nem lesz már smart detectionos szerintem se, bár soha nem mondd, hogy soha.
A G4-eseken ez működik személyre, és az új UniFi Protecttel, és FW-rel már autókra is.

És hogy milyen?
Megeszi reggelire az agyonhájpolt Synology Surveillance Station összes fizetős-kameralicences funkcióját, jól megrágja és kiköpi. Nincs kameralicences pluszköltség, amennyit bír a rendszer, annyi kamerát rakhatsz rá ingyen. Nagyon hasznos, imádom (bár az autós érzékelést végül kikapcsoltam).
Összehasonlításképpen: 1db G3 Flex és 3 G4 Bullet kamerám van, mozgásra működnek, de 2 hónap alatt mindössze 88,6GB videofájl keletkezett az 1TB-os vinyón (csak akkor töröl a rendszer, ha megtelik). A Surveillance Stationnal 5 kamera hetente rakott 1 TB-ot a DS918 NAS-ra, míg a Hikvision NVR-e 2TB-ot havonta 4 kamerával. Természetesen mindenhol csak mozgás indította a rögzítést. De az Unifi intelligens: esőre, kisállatra (macska, madár), hulló falevélre, hóesésre nem indít felvételt. Itt is lehet játszani az érzékenységgel, de míg a Surveillance Stationnál nem egyértelmű az elnevezéseknél, hogy mi, mire is jó, emiatt hónapokat játszottam a megfelelő beállításokkal, addig az Unifi esetében alapbeállítással is tökéletesen hozta a formáját a rendszer. Csak az érzékelési területeket állítottam be, ahol kellett.

(#6747) Egon válasza #68270080 (#6746) üzenetére


Egon
nagyúr

Hikvision-nak mi volt a probléma? Ahogy nézem, jóval olcsóbban kihozható, mint a G széria.
Mondjuk én mindent is rögzíteni fogok (majd ha odáig eljutok, hogy kész lesz), nem csak a mozgást.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6748) #68270080 válasza Egon (#6747) üzenetére


#68270080
törölt tag

A Hikvision az egyik (ha nem a legjobb) NVR alternatíva, nagyon ott vannak a szeren, főleg az ujgurok megfigyelésében, de van néhány komoly probléma azon kívül is vele:
1. Kínai (Külön zárt VLAN kell neki, mert hazatelefonál a kommunista pártnak).
2. Google translate-tel van magyarra fordítva helyenként a felülete, ezért elég érdekes szójátékok vannak rajta, plusz elnagyolt, ronda a felülete.
3. nekem az érzékelési területeket sosem sikerült beállítanom, sem a saját kezelőfelületén, sem különféle böngészőkön keresztül, így egész képernyős módban üzemelt mind a 4 Hikvision kamera (a Synologynál legalább választhattam, hogy a Surveillance Station saját beállításait, vagy a kameráét akarom használni).
4. Az érzékenységgel sokat játszadoztam, de az éjjeli lepkékre és a macskák szemére sötétben, hóra, esőre, a lomb mozgására, madarak, macskák mozgásaira folyton beindult. Egy éjszakai esőben pl. 3,5 órányi esőt vett fel, ugyanakkor mikor a kukások felborították a szemetesládát, és nem szedték össze azt, ami kipergett, nem rögzítette az elejétől a végéig, így bizonyítékként sem tudtam felhasználni, hogy panaszt tegyek.
5. Ugyanannyit fogyaszt, mint az UDMPro, a 4 kamera és a PoE switch, pedig a tudás és funkcionalitás össze sem mérhető.

OFF
Most már minden héten vannak olyan kukás felvételeim, ami elmehetne egy Benny Hill show-ba.

Én is úgy vágtam bele, hogy mindent is rögzítek: semmi értelme, de majd idővel észre fogod venni. Főleg, mikor a police elkéri (bocsánat: lefoglalja) a szomszéd betörés felvételét, és 2-3 órát keresgélsz, mire megtalálod, és kiteszed nekik Pendrive-ra, miközben az urak a nyakadba lihegnek és isszák a kávédat - mert a kedves vendéget meleg itallal kínáljuk errefelé.

[ Szerkesztve ]

(#6749) ArthurShelby válasza #68270080 (#6746) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm, ezek tényleg hasznos tapasztalatok.
Nálam csak egy db kamera lesz a gangon (ami a bejárati ajtót nézi, lakáson belülre nem akarok). Akkor valószínűleg nem cserélem le a g3-mat egy g4-re, ide talán a sima mozgásérzékelés is elég (kivéve ha legyek bogarak is bejeleznek majd nyáron).

Nekem xpenology-m van, kipróbáltam a Surveillance Station-t, és valahogy nem tetszett. Helyből kicsit hangosabb lett a nas, több lett az írás a hdd-ken (féltem a hdd-ket, meg rajtuk az adatot), szóval inkább beszereztem egy cloudkey gen2plus-t. Az ai részét akkor egyébként a kamera végzi? Magyarán, hogy mikor kell bekapcsolni a felvételnek azt a kamera fw-jében lévő ai mondja meg? Szóval kb bármit beállítasz a kamerához, azt nem a felvevő oldalon, hanem magában a kamerában állítod (mozgásérzékelés területe pl)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6750) Egon válasza #68270080 (#6748) üzenetére


Egon
nagyúr

Politikai szempontokat nem mérlegelek kamerarendszer vásárlásakor. Szívesen vennék pl. Reolink kamerát, de ha egyszer kb. azonos áron, bukom a fele funkcionalitást, mondjuk egy Dahua vagy egy Hikvision ellenében, akkor nem fogom magam szivatni, csak azért mert ujgur. A külön vlan mindenképp meglenne, a fogyasztás nem zavar (elhanyagolható összeg), a fordítási problémákon túllendülnék, a többi pontodat pedig üti az állandó rögzítés, mint igény.
Egyébként közterületet csak a közterület felügyelet, valamint a rendőrség kamerázhat, ahogy a szomszéd házba történő betörés rögzítése sem ildomos, ha nem akarsz adatvédelmi bírságot egy esetleges feljelentés nyomán, de te tudod.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.