Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) dni válasza Intruder2k5 (#9336) üzenetére


dni
őstag

Melyik verzió a legstabilabb az alap router feladatokra? (tehát nincs szükségem torrentre, nyomtató megosztásra, stb)
Jelenleg a DD-WRT v24-sp2 (11/21/10) std (SVN revision 15778) verziót használom, érdemes frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#9352) mik-oca válasza Kinder (#9347) üzenetére


mik-oca
tag

Szia!

Ez:
WARNING: This requires editing your PC's registry which, if edited incorrectly, can cause Windows systems to become unstable and unusable. So, follow the instructions below at your own risk. - we are not responsible for any damage caused by following these steps.

1. Navigate to the following location in the registry editor.
MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\
2. On the right side, double-click on 'everyoneincludesanonymous' and change the 'Value data' from '0' to '1'
3. Double-click on 'NoLmHash' and change the 'Value data' from '1' to '0'
4. Navigate to the following location in the registry editor:
MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
5. Double-click on 'restrictnullsessaccess' and change the 'Value data' from '1' to '0'
6. Close the registry editor

Finally, restart your PC.
pár kapcsolót át kell állítani!

Én is próbálkoztam elötte mindennel,de nem sikerült..

(#9353) spiler2


spiler2
csendes tag

Sziasztok!
Hát... Előbb kérdeztem mint kellett volna...
Puttyal elérem a routert, be is tudok lépni, de a webes felület nem jön be ha böngészőbe beírom a 192.168.1.1-et.
Addig jutottam, hogy feltettem a legújabb firmware-t és nvramot töröltem.
DD-WRT v24-sp2 van fent.

please.....

spiler :O

[ Szerkesztve ]

(#9354) Beri válasza ErosenZold (#9298) üzenetére


Beri
addikt

Gondoltam beírom ide is, láttam a milyen routert-ben, hogy nem bírtok a qss gombbal. Jelentem a funkció működik minden gond nélül a 14xxx óta, csak nem elég megbökni a gombot. A módszer az, hogy meg kell tartani a QSS gombot, míg fel nem villan a QSS LED, aztán el kell engedni. Nem szarják le a fejlesztők már három éve, meg blabla, csak rosszul használja a júzer. Feltettem egy 15962-t kipróbálni, gond nélkül működik bármilyen módosítás nélkül.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9355) Beri válasza Beri (#9354) üzenetére


Beri
addikt

Csináltam egy videót is a dologról: [link]
Csak a kezemet figyeljék (nameg a WLAN és a QSS LED-et :DDD ), mert csalok!

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9356) logarithm


logarithm
őstag

Tegnap fel raktam ezt V24-preSP2/12-24-10-r15962 a firmware-t és a lan-on levő többi ember nem tudott csatlakozni, a routerhez ötletek ?

(#9357) Intruder2k5 válasza dni (#9351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs ilyen routerem, és DD-WRT-t sem használok, szóval ilyen gyakorlati kérdésekre ne tőlem várd a választ... De biztosan lesznek itt majd, akik megválaszolják ezt saját tapasztalataik alapján! :)

(#9358) Intruder2k5 válasza spiler2 (#9353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Először is áramtalanítsd a routert, és húzd ki belőle az összes kábelt..... Amíg pihen, addig töröld a böngészőt gyorsítótárát, zárd be és indítsd újra azt is. Aztán 1-2 perc várakozás után kapcsold vissza a routert, majd csinálj rajta egy RESET-et, tehát nyomd be a RESET gombot a hátlapon, és tartsd nyomva, amíg a router újra nem indul. Ezután dugd vissza az UTP kábelt, és próbáld megint elérni a webes felületet.

[ Szerkesztve ]

(#9359) Beri válasza logarithm (#9356) üzenetére


Beri
addikt

Mit értesz "csatlakozni a routerhez" alatt? Szerinted csináltak egy olyan buildet, amivel a routered többé nem használható routerként? Ugyan már...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9360) Intruder2k5 válasza Beri (#9354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miután itt sem sikerült többeknek, DD-WRT fórumon olvastam, hogy ugyanezzel szenvedtek, és nem működött... Megoldást azóta sem írt rá senki (legalábbis oda), és azok a hozzászólások már 3 évesek voltak. Ezért írtam, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#9361) logarithm válasza Beri (#9359) üzenetére


logarithm
őstag

Nem oszt ki ip-t meg hasonló dolgok, igazándiból még nem tudom hogy miért (dhcp kapcsolatom van) minden defaulton van.

(#9362) Beri válasza logarithm (#9361) üzenetére


Beri
addikt

Beállítottad a DHCP szervert?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9363) logarithm válasza Beri (#9362) üzenetére


logarithm
őstag

Persze be, de most konkrétan mire gondolsz ?
Automatán van, én tudok csatlakozni, de valamiért egy win xp-s gépe nem kap ip-t.
Lehet a gépen lesz a config hiba, de nincsen ötletem hogy mi.

(#9364) Beri válasza logarithm (#9363) üzenetére


Beri
addikt

Tehát az egyik kliens kap IP-t, de a másik nem? Ha azt mondom, hogy nálam minden kliensnek osztott ki IP-t, az megnyugtat?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9365) logarithm válasza Beri (#9364) üzenetére


logarithm
őstag

Most már teljesen nyugodt vagyok köszönöm szépen :)

(#9366) ErosenZold válasza Beri (#9354) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Hát én így csináltam eddig is, de sajnos nekem nem igazán akar működni a QSS gombos wifi kapcsolgatás :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#9367) Beri válasza ErosenZold (#9366) üzenetére


Beri
addikt

Pedig látod, az egy 1043ND. Módosítatlan 15962-es dd-vel. Esetleg nézd meg a videót párszor és gyakorold a mozdulatot :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9368) ErosenZold válasza Beri (#9367) üzenetére


ErosenZold
senior tag

leutánozhatatlan mozdulat sor :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#9369) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Hali mindenkinek.
Lassan egy hete kinyírtam a routeremet. Helyben nem nagyon kapok nokia adatkábelt. Valaki aki jártas a szakmában, pm-ben le tudná nekem írni, hogy hogyan kell max3232 ic-vel ilyen szintillesztőt csinálni?(soros porton való újraélesztéshez)
Köszi szépen!

(#9370) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

HA frissebb dd wrt -re akarok flashelni (build 15962), akkor a webflash-t használjam, vagy inkább a factoryt?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#9371) Beri válasza ErosenZold (#9370) üzenetére


Beri
addikt

A webflash-t.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9372) ErosenZold válasza Beri (#9371) üzenetére


ErosenZold
senior tag

kössz

amúgy az miért van, hogy a 15962-et csak ftp ről lehet elérni, keresőjükben pedig nincs benn

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#9373) Beri válasza ErosenZold (#9372) üzenetére


Beri
addikt

Mert ezerévente egyszer frissítik azt, hogy mit köpjön ki a kereső.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9374) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Jelenleg a DD-WRT v24-sp2 (11/21/10) std (SVN revision 15778) verziót használom, érdemes frissíteni? (van e stabilabb verzió)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#9375) dni


dni
őstag

Sziasztok!

T-Home kábelnetem van, az iptv miatt egy Cisco routerrel. A Ciscoba beírtam a DynDns fiókom adatait, és bekapcsoltam a DMZ-t a TP-Link wan lábára, ennek ellenére nem érem el távolról a TP-Link webes felületét, de, pl a NAS-om webes felületét igen. Mi lehet a probléma?

Mod: Sikerült :)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9376) mgrincs válasza Feribacsi555 (#9369) üzenetére


mgrincs
tag

Mivel szerintem az info közérdekű, így álljon itt az MAX3232 soros porti szintillesztő kapcsolási rajza:

A rajzot megmutatva egy elektronikai boltban könnyedén hozzájuthatunk az alkatrészekhez.
A kép önmagáért beszél, én egy próbapanelon hoztam össze ~30 perc munkával.
Nem szép, de hasznos.

Azt meg csak jótanácsként, hogy piacokon is érdemes körülnézni, én a fenti USB-s párját 600Ft-ért vettem egy ócskástól, akinek jó eséllyel fogalma sem volt, hogy mit ad el.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#9377) vargalex válasza Feribacsi555 (#9369) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egy Siemens adatkábel teljesen megfelelő a dologhoz.

Szerk.: Mgrincs megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9378) mgrincs válasza Feribacsi555 (#9369) üzenetére


mgrincs
tag

Voltam piacon, és úgy tűnik Alex által hivatkozott kábelből is van a jóembernek.
Így szeretném felajánlani, a köz javára:

SIEMENS_RS232_kabel

Budapesten/Csepel-szigeten esetleg tudunk találkozni, egyéb helyre elpostázom.
Részletek privátban.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#9379) vargalex válasza mgrincs (#9378) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én anno a fent hivatkozott kapcsolási rajz alapján csináltam anno a kábelemet még egy M35-höz. Annyi különbséggel, hogy a feszültséget a soros portól veszi. Ha van soros port az embernek, akkor nagyon ajánlom, mert ezt egy USB-s kábellel ellentétben egy rossz bekötéssel nem lehet tönkretenni. Szinte mindent kibír.

Alex

(#9380) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok,

Kicsit olvasgattam a topikot és úgy látom, hogy az USB sebesség kérdésében alapvetően nem gyári oldalról van megközelítve a probléma.

Sikerült valakinek gyári fw-el felpörgetni a másolást?
HDD-vel és Pendrive-al próbálkoztam és PC-re kötve mindkettő tudta a 25-40, ill 10-12 Megát, de a routerre kötve már csak 1,5-2 Megával tudtam másolni.

Minden jó tanács jól jönne. Még nem tervezek rá más rendszert telepíteni.

Köszönöm!

Nagash

Knoblauch macht einsam.

(#9381) Intruder2k5 válasza nagash (#9380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tényleg nem bántásból, de ebben az esetben sok tanácsra ne számíts... Gyári fw-vel legjobb tudomásom szerint senki nem ért el jobb sebességeket, úgyhogy a Tied is egy teljesen hétköznapi eset. Vagy mégis elgondolkodsz egy másik firmware használatán, vagy megszokod így, ahogy van, vagy a routert cseréled le... Persze lehetséges, hogy ha keresgélsz még néhány napot google-el, akkor valami registry buherálás, vagy valami Windows csodatevés folytán ezt a 1,5-2 MB/sec sebességet fel lehet tornászni úgy 1,7-2,2MB/sec-ig, de többre ne nagyon számíts! Esetleg a TP-LINK supportnál is lehet érdeklődni, és verni az asztalt, hogy miért ennyi?! De nem tudom, hogy egyáltalán ígértek-e valamilyen sebességet akár a dobozon, akár a honlapon, vagy bárhol...

[ Szerkesztve ]

(#9382) xaser123


xaser123
csendes tag

Sziasztok, openwrt után tettem fel az aktuális DD-WRT (factory-to-ddwrt) csak SSH-m és Telnet-m van nem jön be a web gui a 192.168.1.1-re - valakinek valamilyen ötletet, előre is köszönöm, a net egyébként működik :DD Közben megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#9383) nagash válasza Intruder2k5 (#9381) üzenetére


nagash
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ. :R

Azt ígérték (dobozon) hogy USB 2.0. Ehhez a sebességhez elég lett volna egy 1.1 is gondolom. Beszélek a hotline-al és meglátom.

Open-wrt-vel (még ez tetszik) milyen eredményt várhatok?

Üdv,
Nagash

Knoblauch macht einsam.

(#9384) vargalex válasza nagash (#9383) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az USB 1.1 maximális sebessége 12 Mbps, ami kb. 1,5 MB/s. Tehát, egyszerűen mondhatja azt a gyártó, hogy a 1,5-2 MB/s már USB 2.0. :) (És ők nem garantálnak semmiféle sebességet.)
Persze OpenWrt-vel sokkal jobb a helyzet, az itteni tapasztalatok alapján (nekem nem ilyen routerem van), 9-13 MB/s olvasási sebesség várható.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9385) nagash válasza vargalex (#9384) üzenetére


nagash
senior tag

Szia!

Köszönöm, az sem túl szívderítő, mert mentésre is használtam volna ahol sok giga mozog...

Maradnak akkor a gigabites NAS-ok.

:R

Knoblauch macht einsam.

(#9386) vargalex válasza nagash (#9385) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha ennél gyorsabb kell, akkor esetleg egy Netgear WNDR3700, vagy egy D-Link DIR-825. Ezekkel olyan 21-24 MB/s elérhető. Ha még nagyobb sebességre vágysz, akkor inkább valami saját építésű kis szerver.

Alex

(#9387) nagash válasza vargalex (#9386) üzenetére


nagash
senior tag

Hát ha már kiadtam érte 13k-t, akkor már használni fogom.
Nem téma az USB, majd megoldom valahogy...

Tényleg annyit szerettem volna, hogy a háztartásban lakó 2noti és 1pc tudjon hova menteni.
Képeket osztottam volna meg róla, ahhoz igazából még elég is lehet a 2Mb/s.

Ha feltolom majd az Open-wrt-t és elérek vele stabil 6-8megát ami ugye szerencse kérdése is, akkor már elégedett lennék.

Jelenleg épp úgy néz ki, hogy el is adtam a külső vinyómat, mert az is baj, hogy a router nem kapcsolja le, tehát folyamatosan pörög ami elfogadhatatlan. Ha kikapcsolom, akkor mindig újra be kell lépnem és el kell indítanom a szolgáltatást.

Még gondolkodom egy ilyen Multimédia lejátszó beszerzésén, azon van Lan csati és tudja az összes funkciót is.

Knoblauch macht einsam.

(#9388) vargalex válasza nagash (#9387) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom a mentés alatt nem naponta több gigát értesz. Nekem a mentés az a fontos adatok mentését jelenti, amik nyilván nem több GB-os filmek. Erre pedig kitalálták az inkrementális mentést, így jóval csökken az adatmennyiség (csak a változásokat tolja át).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9389) nagash válasza vargalex (#9388) üzenetére


nagash
senior tag

Eredetileg úgy értettem volna, hogy Win7-ek Image mentései is rajta legyenek, de így be fogom érni a képekkel, doksikkal természetesen. Meg inkább dugok rá pendrive-ot vinyó helyett.

Vágom, a cégnél konfigolom is őket.

Knoblauch macht einsam.

(#9390) Badb0y


Badb0y
addikt

Melyik a legjobban bevált FW erre a routerre ?

Nem akarok torrentet meg ilyeneket, NAS van rá kötve, de ha valami jobb mint gyári és így NAS használattal is érdemes feltenni, akkor melyik is az ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9391) Beri válasza Badb0y (#9390) üzenetére


Beri
addikt

Ha nem hiányzik semmilyen plusz funkció, akkor hagyd fenn a gyárit. Nincs azzal semmi baj.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9392) gabor_01 válasza Badb0y (#9390) üzenetére


gabor_01
senior tag

A gyári nekem max 1 hétig bírja fagyás nélkül, inkább néhány napig.
A DD-WRT már 11 napja fut :))
Igaz kellett reszelni rendesen, főleg a WiFi részét... :K

(#9393) nagash válasza gabor_01 (#9392) üzenetére


nagash
senior tag

Ezt már több helyen olvastam. Nem tudom mi lehet, de ilyet még nem tapasztaltam, pedig ez nem az első TP-Link-em és rokonságban is van pár darab.

Knoblauch macht einsam.

(#9394) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek szeretném beállítani a DD-WRT-n az ftp-t addig megvagyok, hogy a dyndns frankón beáálítva elvileg a portfordítás is jó [link] akkor az ftp is szerintem jól van beállítva [link] és az a probléma csatlakozni akarok és egy olyat dob, hogy időtúllépés.

De próbáljatok ti is belépni azt majd szóltok amikor elérhető leszek

Kiszolgáló: lakatosturbo.dyndns.org
Jelszó: bebede

Most várom az ötleteket mi lehet a hiba.
Azt mondjuk nem tudom miaz a portfordításnál Source Net üresen is hagytam.

Kérek mindenkit segítsen.
Előre is köszönöm az ötleteket.

Itthon tudok gond nélkül csatlakozni rá csak külső gépről nem akar menni.

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#9395) Badb0y válasza gabor_01 (#9392) üzenetére


Badb0y
addikt

Nekem 10 napja teljesen stabilan fut a gyári.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9396) Beri válasza gabor_01 (#9392) üzenetére


Beri
addikt

31 nap uptime: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9397) gabor_01 válasza Badb0y (#9395) üzenetére


gabor_01
senior tag

Szerencsés vagy.
Esetleg nincs annyi cuccod ráaggatva, mint nekem.

(#9398) gabor_01 válasza Beri (#9396) üzenetére


gabor_01
senior tag

Az egy őskövület firmware, lehet ez az oka. :U

(#9399) Beri válasza gabor_01 (#9398) üzenetére


Beri
addikt

Az meg egy több mint egy éves screenshot.
Egyébként 5 percen belül tudod szerkeszteni a hozzászólásodat. Ilyenkor újat kezdeni szabálytalan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9400) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Egy rádugott pedrive-ot szeretnék vele megosztani, de nem megy! :(

Beállítottam a Hálózati beállításoknál a felhasználói adatokat, és a pendrive-nak is adtam nevet, meg mindent, de nem megy. Beállítottam még azt is, hogy a "megosztás elindítva" legyen, és újraindítás is volt, meg a konnektorból is kihúztam már, de ugyan úgy nem megy, ill. hiba van!

Az a hiba, hogy megadom a router ip címét, meg a pendrive megosztási nevét, de erre csak ez jön be:

Valakinek van ötlete?
Semmi módosítás sem történt a routeren, minden olyan rajta mint amikor megvettem.

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.