Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Bocs a láma kérdésért, de szeretném tudni, hogyan tudom ezt a routert a gyári szoftverével egyszerű wi-fi vevőként használni a PC-hez? Vagy ez csak okosítással oldható meg? Előre is köszi a válaszokat! :R

(#9802) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#9801) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha csak okosított firm-el megy, akkor melyiket kell feltennem ahhoz, hogy ezt a funkciót beállíthassam?

(#9803) norbiv8


norbiv8
tag

Sziasztok,

a /tmp mappa a memóriából szedi le a 14Mb-ot? Hogy lehet kisebbre venni, mert lényegében üres, viszont a maradék memória meg kevés.

///°°\\\

(#9804) pluhi válasza norbiv8 (#9803) üzenetére


pluhi
tag

Az a maximum mérete, csak annyit használ, amennyi épp kell.

(#9805) vargalex válasza nimfas (#9703) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A transmission-remote csomagot felraktad? A kérdéses paraméterek megtalálhatóak a /etc/config/transmission-ban?

Alex

(#9806) mik-oca válasza vargalex (#9805) üzenetére


mik-oca
tag

Mik vannak ebben a csomagban?

(#9807) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Most lehet hogy hülye kérdés jön, mert nekem is Trunkos verzió van fenn, de erről bővebben hol lehetne olvasni? Mármint a Trunkos verzióról

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#9808) kangoo70 válasza Speeedfire (#9798) üzenetére


kangoo70
csendes tag

Az mi is pontosan? :C

TP-Link WR-841ND v7.1 firmware:DD-WRT v24-sp2 (12/24/10) std - build 15962

(#9809) Speeedfire válasza ErosenZold (#9807) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mit szeretnél róla olvasni?
A trunk a legfrisebb fejlesztői verziókat tartalmazza. Szóval up-to-date. Ezen kívül minden úgyan úgy megy mint a többi verzióban.


kangoo70: Az irc olyan mint egy chat, lényegében az is. Kell egy irc kliens vagy webes felület és ott tudsz beszélgetni velük.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9810) nimfas válasza vargalex (#9805) üzenetére


nimfas
addikt

Szia!

Ez az /etc/config/transmission tartalma:

config transmission
option 'enable' '1'
option 'config_dir' '/mnt/hdd/downloads/config'
option 'download_dir' '/mnt/hdd/downloads'
option 'incomplete-dir-enabled' 'true'
option 'incomplete-dir' '/mnt/hdd/downloads/incomplete'
option 'rpc_whitelist' '127.0.0.1,192.168.1.*'
option 'rpc_whitelist_enabled' 'false'
option 'preallocation' '1'
option 'watch_dir_enabled' 'false'

option 'open_file_limit' '60'
option 'peer_limit_global' '200'
option 'peer_limit_per_torrent' '30'
option 'speed_limit_down' '1300'
option 'speed_limit_up' '75'
option 'upload_slots_per_torrent' '8'


#option 'open_file_limit' '32'
#option 'peer_limit_global' '125'
#option 'peer_limit_per_torrent' '15'
#option 'speed_limit_down' '800'
#option 'speed_limit_up' '50'
#option 'upload_slots_per_torrent' '5'

option rpc_authentication_required 1
option rpc_password ***
option rpc_port 9091
option rpc_username ***
option 'cache_size_mb' '2'
option 'watch_dir' '/mnt/hdd/watchdir'


option script_torrent_done_enabled true
option script_torrent_done_filename '/mnt/torrentrar.sh'

A luci programs alatt fent van: transmission:

Daemon, remote, web

Ezért nem értem miért csinálja amit csinál és miért nem akarja berakni a torrentek közé :-S Holott a watchdir-ből eltűnik...

[ Szerkesztve ]

(#9811) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Hali. Na mostmár minden megvan a router soros porton való újjáélesztéséhez. Vettem egy tök eredeti nokia dku-5 típusú kábelt. Szétbontottam, kimértem és összeforrasztottam a soros portra való csatlakozóval. Előtte persze felraktam a driverét, amit a cd-n mellékeltek hozzá. Hát nem tudom mivan, de iszonyatosan szpok ezzel az egésszel. Puttyn nem tudok belépni, szegény wwenigma-t zaklatom (szegény nem is tudott black ops-ozni miattam :P:P), ő távkapcsolattal rámászott a gépemre, de nem tudtuk kiötleni, hogy mi lehet a baj. Szétbontottam ismét a kábelt összezártam javaslatra a tx-rx kábelt, meg tapogattam de a hyper akármicsoda program nem érzékelt semmit. Esetleg van vmi tipp/megoldási javaslat? :D:D

(#9812) Intruder2k5 válasza Feribacsi555 (#9811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek be vannak állítva?

(#9813) Intruder2k5 válasza Feribacsi555 (#9811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most nézem csak, hogy Hyper Terminal-oztál... Próbáld meg PUTTY-al!

A sebesség adott, a portot értelemszerűen módosítsd arra, ami neked van az eszközkezelőben a kábel mellett írva.

[ Szerkesztve ]

(#9814) wwenigma válasza Intruder2k5 (#9813) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

sajat kabelemmel win7 virtual xp alatt gond nelkul ment a loopback hyperterminallal. puttyal is lett probalva a kolleganal, de magikus varazsereje nem mutatkozott meg.

driver nem lehet? most mobilrol vagyok es nem tudom megkeresni, de egy kollega visszaallitasnal arrol irt, hogy normalis drivert egy oraig keresett. az Rx-et tapizva zaj kellene hogy keletkezzen amit hulye karakterekke alakit a soros port.... na ez sincs.

minden jol lett beallitva, egyszeruen vagy a kabel xar, vagy szerintem a driver.

BO nem szamit, szeretek segiteni. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9815) Intruder2k5 válasza wwenigma (#9814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ezzel a driverrel működik a kábel...

http://asusrouterforum.uw.hu/files/Nokia.DKU-5.W2k-XP.Driver.zip

(#9816) wwenigma válasza Intruder2k5 (#9815) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

thnxxx, hazaerek tesztelve lesz. meg megkeresem ki irt errol a problemarol.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9817) Intruder2k5 válasza wwenigma (#9816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

adamka16 írt...

(#9818) amargo válasza Speeedfire (#9767) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a tippet meg nézem!

Fura volt, mert reggelre persze a routeren még nem tudtam elérni a torrent-et/nem csatolta fel a hdd-t, stb. Majd újra indítva sem.. most - 2 nappal később, addig pihent - újra próbálva, pedig megint ment kapásból a mindent, érdekes.

Intruder2k5: Konkrétan ezt a HSZ-t nem olvastam - köszönöm! -, de egy másikban olvastam, hogy a libffmpeg-et fel kell rakni. Még ügyködök rajta, mert lehet valamit benéztem a zenék között jelennek meg a video-k - miközben V-ként lett hozzáadva.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9819) nimfas


nimfas
addikt

Nekem olyat csinál a router, hogy a samba szolgáltatás nem indul el restart esetén. Init-ben benne van, be is van jelölve az indítás 60. a sorban. Mi lehet a gebasz?

(#9820) NeverGone


NeverGone
tag

Van valami hír az OpenWRT 10.03.1-ről? RC4 az utolsó, az is november végén. Lassan lesz memória-bővítés a routerben, ami után lekapnám róla az eredeti firmware-t, csak most végképp nem tudom, hogy dd-wrt, vagy openwrt. Eredetileg az OpenWRT felé hajlok, csak ez a csúszás...

(#9821) Feribacsi555 válasza nimfas (#9819) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Próbáltad már a router webfelületén?
Services menüpont alatt a legelső (initscripts).
Ha ott a samba disabled-re van állítva, akkor nem fog automatikusan elindulni router restart után.

(#9822) Feribacsi555 válasza Intruder2k5 (#9812) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Bevannak állítva. Cikk alapján csináltam. Puttyval is szenvedtünk, sőt én azzal kezdtem, de nem műxik egyik sem. Hyperterminalon sem megy, ahogy wwenigma is írta. Max szétbontom az egész kábelt, az usbről a műanyagot is leszedem és ott kimérem hogy van-e vmi. De ez már csak végső elkeseredésemben lehetséges:D:D

(#9823) nimfas válasza Feribacsi555 (#9821) üzenetére


nimfas
addikt

Ahogy irtam initben... azaz initscriptben be van allitva, enabledre... sorrendben 60. de vmiert nem indul automatan, ha kezzel inditom semmi baj.

(#9824) Feribacsi555 válasza nimfas (#9823) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Hát akkor passz. Annó én azzal is megszenvedtem, hogy jelszó nélkül induljon a samba, de mondjuk én meg pont azt állítottam be neki, hogy ne induljon el magától.

(#9825) Shodan


Shodan
addikt

nagyszerű router 4 napja van meg de már 2x kifagyott, gyári FW van rajta nem nyúltam semmihez.
Most nem volt hajlandó megjeleníteni a webes felületet, restart után bejött most.
Akkor olyanokat is csinál hogy bizonyos oldalak nem jönnek be elsőre, pl leggyakrabban a mag.
kiírja hogy nem elérhető majd, ha nyomok egy refresht bejön.
Ipadon ugyanez, tehát nem hiszem hogy géppel lenne baj. (Ott pl gamestar vagy ph-nál volt hasonló a webopldal nem elérhető majd utánna működik mintha misem történt volna)
Tudtam hogy linksys-t kellett volna vennem, ez idáig egy hulladék. :(

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9826) vargalex válasza nimfas (#9810) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Összesen annyi a baj, hogy az rpc_authentication_required értéke nálad 1, a script pedig a true-t figyeli. Egyszerűen valamelyiket modositsd meg. Akár a scriptben, akár a configban.

Alex

(#9827) Shodan


Shodan
addikt

ez egy szar

....persze refresh után behozza :W

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9828) NeverGone válasza Shodan (#9827) üzenetére


NeverGone
tag

És biztos, hogy a routerrel van gond? Amúgy hibás darabok bárhol előfordulhatnak, csak ebből levonni következtetést a típust elég oktondiság...

(#9829) vargalex válasza mik-oca (#9806) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Csak a transmission-remote bináris. Ezzel parancssorból tudod vezérelni a transmission-t. Az említett script is ennek a segítségével ad hozzá torrentet.

Alex

(#9830) Shodan


Shodan
addikt

Mással nem igazán lehet. Eddig egy linksyswrt54gl-em volt tomatoval 1,5éve bekonfigoltam azóta egy újjal nem értem hozzá, egyszer sem kellett ujraindítani!!!(ja de bocs most egyszer mikor átkötötték a netet)
Ezt 4 nap alatt 2-3x restartoltam eddig. ha a webes felület nem jön be, router restart után meg igen, én ott csak a router problémára tudok gondolni. +még azok a hibák amit előbb taglaltam.

a következtetést meg mi másból vonjam le, ha nem ebből.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9831) NeverGone válasza Shodan (#9830) üzenetére


NeverGone
tag

Biztos igazad van, a következtetés alatt azt értettem, hogy nem azt mondtad, hogy az a példány szar, hanem hogy a típus szar. Pedig már beüzemeltem belőle pár darabot, eddig panasz nélkül.
Szerintem cseréltesd ki, esetleg másra.

(#9832) Feribacsi555 válasza Shodan (#9830) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Vagy pedig, ahogy a topik is sugallja tegyél rá open vagy dd wrt-t, hátha jó lesz, de amúgy a tplink.com ról lehet hivatalos fw frissítést tölteni. Próbáld meg azzal, hátha jó lesz.

(#9833) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!
Olyan volt ma, hogy elszállt a wifi, de annyira, hogy a restart sem segített.
Csak a ki-be kapcsolás, és utána is elment vagy 5 percre.
Gyári fw van fent. Mit lehetett a gond?
Illetve van-e olyan vírus, ami rámehet a routerre is? Mert kaptam egy olyat, hogy win reinstall lett belőle.

Logitech hardware tester

(#9834) Intruder2k5 válasza gabipaci (#9833) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári firmware-re nincs vírus... Igazából moddolt fw-re is meglehetősen ritka, én eddig összesen egyről hallottam, ami konkrétan a route táblát módosította úgy, hogy bármit írtál a böngésződbe, mindig egy bizonyos weboldalon kötöttél ki... Viszont reboot után ez is megsemmisült, tehát nem tudta magát maradandóan "befészkelni". És,.hogy ez mitől lehetett? Fogalmam sincs! Üzemzavar... :)

[ Szerkesztve ]

(#9835) pluhi válasza Intruder2k5 (#9800) üzenetére


pluhi
tag

Tényleg barbár, de működik. Más kérdés, hogy feltettem a cuccot, de elinditani már nem birtam. Addig szarakodtam, mig a python telefosta a fájlrendszerem a cuccaival és előjött a másoknál is tapasztalt "not found" probléma. Az se indul el, ami az aktuális könyvtárban van (SSH alól). Újra kéne kezdeni az egész hóbelevancot, csak nemtom hogy kezdjek neki. Ráflashelem ugyanezt a firmware-t, az mindent töröl?

(#9836) Intruder2k5 válasza pluhi (#9835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnálom...

A nulláról induláshoz nem szükséges ráflashelni, mert a lényeges dolgok úgyis a "read only" részben vannak, az utólagos módosításokat pedig le tudod törölni... Ennek két módja van. Vagy törlöd az /overlay mappa taljes tartalmát, majd nyomsz egy reboot-ot, vagy pedig végigcsinálod ezt.

Visszaállítás.

Teljesen felesleges egy újabb flasheléssel kockáztatni a router működőképességét...

(#9837) Keresztapper válasza ErosenZold (#9739) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ez a trunk verzió jelenleg egy kalap fos!

Net-et azért ki tudsz belőle csiholni így:

cd /etc/init.d
dnsmasq start

Úgy hogy /etc/init.d/dnsmasq start nem működik...

Sajnos az initscript-et nem lehet tartósan engedélyezni, így minden boot után manuálisan kell elindíteni. Szóval ne szenvedj vele, rakj fel valami stabilabb verziót.

http://palscoffeetech.com/

(#9838) Keresztapper válasza kbhuinfo (#9741) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Azt inkább ne!!! Helyezd át valahova és azt nyisd ki, mert sok lesz a támadás...

http://palscoffeetech.com/

(#9839) hati


hati
addikt

OpenWrt 10.03.1 (codename Backfire) Interim Release 1
Closed tickets: 470 Active tickets: 398 / Total tickets:868

Mikor lesz ebből végleges 10.03.1... :F

(#9840) Keresztapper válasza Shodan (#9825) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Tényleg azt kellett volna venned...

Nekem szerencsére jó ez is. :DD Sőt ha gondolod, 1,- Ft-ért át is veszem!

http://palscoffeetech.com/

(#9841) snemeth válasza Shodan (#9830) üzenetére


snemeth
aktív tag

Nem megy egyszerre torrent + a routeren bekapcsolva a tűzfal funkciók?

(#9842) ratracer


ratracer
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Adott az 1043nd router (legfrissebb gyári firmware) és egy kábelnetes (TV Network/PR-Telecom) hozzáférés. 3 gép csatlakozik hozzá wifin, mindhárom gépen w7 ultimate megy, 2 64bites és egy 32es.

Első gép bekapcs, simán felcsatlakozik, hozza az előfizetés maximum sebességét.
Második gép bekapcs, szintén felcsatlakozik viszont már jelzi is, hogy csak belső hálózat van, nincs internet kapcsolat. Kb. 1 perc múlva az első gép is jelzi, hogy már csak a belső hálózat áll rendelkezésre.

Bejelentkezek a routerbe, a WAN port infójánál minden adat nullán, mintha nem is lenne csatlakoztatva a kábelmodem. A router restartja nem segít a problémán, a kábelmodemet is újra kell indítani.

A probléma csak a gépek hideg indításakor jön elő, ha alvó állapotból indulnak minden rendben. Illetve ha manuálisan csatlakozok a hálózathoz akkor is stabil marad.

Túl vagyok a router factory reseten és a gépek hálókártyájának updatején, de nem segített.

Köszönöm előre is a tanácsokat!

üdv,
ratracer

(#9843) nimfas válasza vargalex (#9826) üzenetére


nimfas
addikt

Koszi! Mukodik! A scriptben atirtam a true-t 1-re. Koszi megegyszer

(#9844) gabipaci válasza Intruder2k5 (#9834) üzenetére


gabipaci
addikt

Ok, köszönöm.
Reménykedem benne, hogy nem lesz több ilyen.
Üdv és köszi

Logitech hardware tester

(#9845) nimfas


nimfas
addikt

Következő témakör.... :-DDDD

FTP... azon is belül a vsftpd configolása...

ha létrehozok egy "bela" felhasználót az adduser-rel így:

adduser -H bela

passw: bela2

tehát nem hozok neki létre home könyvtárat, akkor vsftpd alatt hogy kell és lehet megadni neki, hogy ez a bela felhasználó pl a /mnt/hdd/watchdir könytárat lássa csak és csak oda tudjon másolni, törölni.....

vagy egyszerűbb ha a bela-t úgy hozom létre, hogy a /mnt/hdd/watchdir-t adom meg neki home dir-ként (adduser -h /mnt/hdd/watchdir bela) ?

jelenleg ez az /etc/vsftpd.conf tartalma:
background=YES
listen=YES
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
anon_upload_enable=YES
anon_mkdir_write_enable=YES
check_shell=NO
dirmessage_enable=YES
#ftpd_banner=Welcome to blah FTP service.
session_support=NO
#syslog_enable=YES
#userlist_enable=YES
#userlist_deny=NO
#userlist_file=/etc/vsftpd.users
xferlog_enable=YES
xferlog_file=/var/log/vsftpd.log
xferlog_std_format=YES
ftp_username=nimfas
local_root=/mnt/hdd/downloads

Előre is köszönöm a segítséget :-D

(#9846) nimfas


nimfas
addikt

Olyat szokott csinálni a gép vagy a router, hogy nem találja a hálózatot...
Hibernálni szoktam a gépet, "picit" gyorsabban életrekel... net nincs néha, megoldás, hogy a hálózati és megosztási központ menüben van 3 kis ikon, egy számítógép egy házikó és egy internet... na a házikó és az internet között szokott lenni egy "X" jel, arra rányomok, yrogat minden hülyeséget (névfeloldás....stb) aztán helyreáll a kapcsolat.

Na ez a jelenség mi a szar lehet? :-D

(#9847) sto1911 válasza sto1911 (#9350) üzenetére


sto1911
veterán

Kicsit elvoltam, ugy nez ki mar jo, a dyndns lehalt vmiert, megvaltoztattam a jelszavam, azota jonak tunik...

(#9848) nimfas válasza sto1911 (#9847) üzenetére


nimfas
addikt

Az nekem is lehalt egy időben... mire rájöttem, hogy a túl gyakori belépés miatt volt... a routerben meg tudod adni milyen gyakorisággal frissítsen, na azt vedd lejjebb kicsit.

(#9849) amargo válasza Intruder2k5 (#9770) üzenetére


amargo
addikt

Többször is rosszúl parsol-ta a szemem a szöveget, mert nem vettem észre, hogy a minidlna, alapból is azt a 400k libffmpeg-et rakja fel, míg a hivatkozott az 1,5M!
Ha haza értem kipróbálom, de így már gondolom nem lesz akkora probléma.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9850) vargalex válasza nimfas (#9845) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egyszerűbb, ha a home könyvtárakat a /etc/passwd-ben állítod be. Majd a vsftpd.conf-ban több lehetőséged is van:

1. Mindenki csak a home-ját érje el. Ekkor a /etc/vsftpd.conf-ban:

chroot_local_user=YES
chroot_list_enable=NO

2. Azon felhasználókat soroljuk fel, akik nem mehetnek ki a home-jukból. Ekkor a /etc/vsftpd.conf-ban:

chroot_local_user=NO
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list

Majd a /etc/vsftpd.chroot_list file-ban felsoroljuk azon felhasználókat, akik nem mehetnek ki a home-jukból

3. Azon felhasználókat soroljuk fel, akik kimehetnek a homejuk-ból. Ekkor a /etc/vsftpd.conf-ban:

chroot_local_user=YES
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list

Majd a /etc/vsftpd.chroot_list file-ban felsoroljuk azon felhasználókat, akik kimehetnek a home-jukból.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.