Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) gap1


gap1
újonc

Sziasztok,

Adott egy frissen beszerzett TP-LINK TL-WR1043ND V3 és a következő megoldandó problémák:
1. A dyndns beállítása csak 3 fajta szolgáltatót ismer, amik nehézkesen működnek. Én a http://freedns.afraid.org/ -ot használnám, mert ott csak évente egyszer kell reget megerősíteni.
2. A Wake-On-Lan funkció, lehetőleg a routerből elérve, különböző gépekre.

Korábban ezeket más routeren ddwrt-vel használtam, de a ddwrt fórumát böngészve úgy tűnik, a V3-ra nincs stabil verzió.
Van tapasztalatotok a WR1043ND V3 + ddwrt-vel, működik? Melyik build?
Milyen firmware-t javasoltok, melynek telepítése és beállítása azért nem haladja meg a ddwrt nehézségi fokát?
Az adott firmware-rel megmarad a vendég-wifi opció?

köszi
gap1

(#64852) suste válasza k_miso (#64850) üzenetére


suste
veterán

akkor meg pontr a teljes leírás kell neked (az 5-ös pontot kivéve persze)
a LAN-on csücsülő AP-k olyanok mint egy switch-ek, ott is fel kell venni egy küllön GUEST zónát/interfészt/wifit, kiengedni a LAN-on, DHCP+DNS szabály (eddig ua mint a routeres GUEST csak WAN helyett LAN)
ami ilyenkor plusz:
-a LAN-on bekapcsolni a NAT-olást (masq + mtu_fix -ezek ugye router esetén a WAN-on alapból be vannak kapcsolva)
-kell egy tiltó szabály a LAN irányába, hogy a belső hálót ne érjék el a GUEST felöl (routernél ugye eleve a WAN felé irányítjuk, ezért ott nem kell külön tiltás)

azt nem tudom, hogy a különböző AP-k GUEST wifijei között megy-e a majd a roaming akadásmentesen, lehet hogy csak jelvesztéses szakadás után fognak átváltani az eszközök.....ki kell próbálni, és esetleg játszani a lazy wds-sel

(#64853) k_miso válasza suste (#64852) üzenetére


k_miso
tag

Suste!

Na, így márt értem. Köszönöm szépen. Hamarosan ki fogom próbálni. Vettem ugyanis TP-Link EAP-115 AP-ket. Valószínűleg, a részletes beállításhoz még kérni fogom a segítségedet.

miso

(#64854) k_miso


k_miso
tag

Sziasztok!

Egy érdekes megfigyelést hozott a véletlen. Talán érdekes lehet másnak is:

Egy wifi-s IP kamerát kellet csatlakoztatnom a hálózathoz. Találtam is egy alkalmas helyet, ahonnan fizikai rálátás adódott a kamerára (kb. 6-7 m-ről), és az UTP kábelt is el tudtam juttatni különösebb barmolás nélkül.

Fel is szereltem a kamera csomaghoz adott TENDA routert AP-nak. Gondoltam, nem túl nehéz a feladat, biztosan megfelel a célra. A kamera kb. 60 dBm erős antenna jelet érzékelt, amit elegendőnek ítéltem.
A meglepetés a kamera konfigolása után ért: hiába a közelség, a fizikai rálátás, vas és 220 a közelben sincs, kb. 1Mp-es felbontást volt hajlandó az AP akadás mentesen továbbítani.

Aztán előkerült egy félretett 1043 V1, gondoltam egy próbát megér. Minden átviteli probléma azonnal megszűnt. Sőt! A kamerát 4 Mp-es felbontásra állíva is helytállt.

Kerestem a siker okát, de semmit nem találtam. Mindkét router wifi-je 300 Mbps, a kamera mindkét router-t 59-60 dBm erősséggel látja. A beállítások is azonosak voltak.

Tisztában vagyok vele, hogy egy router nem csak a publikált paraméterekből áll. Bizonyára a "vas" is számít, amiről keveset tudhatunk meg. Sajnos a boltban mégiscsak néhány paraméter alapján kell választanunk a termékek között.

miso

(#64855) csixy válasza siddis (#64840) üzenetére


csixy
addikt

Még mindig nagyon kíváncsi vagyok erre , mert van egy fonerás ramips procis routerem és egy általam mixelt régi buildecske van rajta és ha lenne jobb , akkor azt tenném rá, de a régi build már nincs meg és ezért egyenlőre nem merem überolni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64856) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

jól tévedek, hogy a routerben alapvetően nincs beépített torrentkliens, azt nekem kell rávarázsolnom? (akár másik firmware-rel)
vagy meg lehet oldani valahogyan úgy is, hogy a gépen lévő utorrentet érem el messziről, és használom a saját webUI-ját?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#64857) suste válasza k_miso (#64854) üzenetére


suste
veterán

Neztel kapcsolati sebességeket is? Mert az hogy tud 300-at, az nem jelenti azt, hogy azon is üzemel.
Legtöbbször a jó beállítás hiányzik, ami nem feltétlenül ua minden routeren...

(#64858) k_miso válasza suste (#64857) üzenetére


k_miso
tag

Szia Suste!

Nem tudom milyen beállításra gondolsz, de a legtöbb router gyári fw-ben nem sok beállítást kapsz: SSID, csatorna, meg a biztonsági beállítások. A jobb routereknél van egy kis utalás az adóteljesítményre, pl. gyenge-közepes-erős. Egy ilyen olcsó routernél semmi ilyesmi nincs. A többi pedig aligha határozza meg a sebességet.
Szerintem a zaj/jel nyereségben keresendő a különbség. Az pedig a "vas" jellemzője, állításokkal nem lehet befolyásolni. Nyilván oka van annak, hogy a 1043 ruternak háromszor akkora az alaplapja, mint a TENDA-nak.

miso

(#64859) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni. Adott egy 120/10-es upc net, a modemre van kötve egy TP-Link 1043nd v3, és arra egy 841n wds-es, a fő routeren vagyis a 1043-on van 30/10-es net, viszont a wds-esen csak 10-15/1-0,1-es net :/ gondoltam hogy rosszabb lesz, de azt nem hogy ennyivel, amikor augusztusban beraktam a 841n-t wds-el akkot nem volt ennyire siralmas a feltöltés a 10 akkor is megvolt nem pedig 1 vagy 0,1 :( a letöltés is megvolt 30 a 841n-nen keresztül. Mindkét router ugyanazon a csatornán van (11), 40Mhz-en, bgn mixed. Meg néha eltünedezik a net.

Mi lehet a baj? :/

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#64860) Rakman


Rakman
tag

Tudna valamelyikőtök gyakorlati tapasztalatról beszámolni a v1.x vs v2 WIFI hatótáv ügyben?
A V1.x-et ismerem. Ennél jobb, rosszabb, vagy ugyanaz a V2?
Köszönöm a válaszokat!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#64861) poli27


poli27
veterán

Valakinek van otlete ez a nyuves router v3 miert nem csatlakozik vissza magatol a digis netre? Kihuzom visszadugom es nincs net,amig bele nem megyek es nem nyomok egy connectet. Automatara van pedig a kapcsolat teve,tehat elindulas utan magatol fel kene csatlakozzon.....

[ Szerkesztve ]

(#64862) suste válasza poli27 (#64861) üzenetére


suste
veterán

gyári vagy openwrt?
openwrt -n ha csinálsz egy network restartot amíg nem kap IP-t?
én még a nem végleges BB-n futottam bele ilyenbe

(#64863) poli27 válasza suste (#64862) üzenetére


poli27
veterán

Gyari de felrakok openwrt.t elegem van...

(#64864) poli27 válasza poli27 (#64863) üzenetére


poli27
veterán

Openwrtvel a ddns miert nem akar menni csak engem szivat?

(#64865) vargalex válasza poli27 (#64864) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ennyi infóból annyi lehet mondani, hogy csak téged. Talán, ha többet elárulnál...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#64866) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek van bármi előnye annak, hogy ha nem a szolgáltatómtól kapott modemmel kapcsolódok PPPoE-n keresztül a netre hanem a 1043-al a WAN-on keresztül?
Most a Router WAN portja a modem egyik LAN csatijába megy. A modemen letiltottam a "betárcsázást" vagy' mit és a routerre bíztam.
Ez a 1043 openWRT felülete:

[ Szerkesztve ]

(#64867) Tamás88 válasza Melorin (#64866) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem poénból adják azt a modemet, mivel az nem egy sima router, hanem egy modem és emiatt más beállítások is vannak benne, ami egy sima routerben nincs benne. Szóval csak dugd vissza a szolgáltatótól kapot modemet.

(#64868) Melorin válasza Tamás88 (#64867) üzenetére


Melorin
addikt

Be van dugva a modem is ugyanúgy mint eredetileg. Csak a router tárcsáz be.
Mit csinál a modem amit a router nem?

(#64869) Gyurka6 válasza Melorin (#64868) üzenetére


Gyurka6
őstag

UTP-kábelen jön v. koax, esetleg üveg? Első esetben valószínű elhagyható, a többi esetben átalakítja a router számára használható formára kb.

Gyurka

(#64870) poli27 válasza vargalex (#64865) üzenetére


poli27
veterán

próbáltam a noip-t beállítani de sehogy nem akart frissíteni,próbáltam a dyndns.hu-t ott se akart frissíteni, többel nem próbálkoztam... valamiért nem írja be a frissítést, pedig a gyári szofton ugyanez volt beállítva és ott működött, jelenleg windows kliens frissít az openwrt nem hajlandó rá valamiért.....

(#64871) qqcqqc válasza poli27 (#64870) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én ezt használom.
és ez a freedns. Tökéletesen megy.

(#64872) Melorin válasza Gyurka6 (#64869) üzenetére


Melorin
addikt

UTP kábelen jön, sima ADSL vonal.

(#64873) vargalex válasza poli27 (#64870) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért leirhatnád, hogy pontosan mit állítottál be. Milyen firmware-t tettél fel? Log-ban látszik-e valami?

Alex

(#64874) poli27 válasza vargalex (#64873) üzenetére


poli27
veterán

suste legutolsó bb jét, v3 routerre, ugyanaz volt beállítva mint a gyárin felh név a host név jelszó a noip.com kiválasztva, de próbáltam a no-ip.comot is vagy org nem tudom (xy.ddns.net), mivel nem itthon van a router és jelenleg nem érem el távolról :D Próbáltam a pppoe csatolót kiválasztani, nem frissült be az ip, a http-t is próbáltam ott se, és a sima want is ott se frissült, pedig mindegyikkel vártam 10 percet kb, és a frissítési idő 1 percre volt téve addig...

Tényleg sute firmen a távoli elérést külön engedélyezni kell, mert https en még nem megy,és a tiéden ugye alapból ment, azóta mikrotikezek, nem használtam openwrt-t cirka 2 éve kb :) Ezt ahogy hazaértem vettem észre, hogy nem érem el, viszont a kamerákat elérem, tehát a host működik meg a port forward is :)

[ Szerkesztve ]

(#64875) nimfas válasza Melorin (#64872) üzenetére


nimfas
addikt

ADSL vonal az telefon réz vezetéken jön... 2 ÉR. Az bemegy a MODEM-be, majd onnan egy UTP kábel a routerbe. Tehát ha nálad UTP kábelen jön akkor az nem ADSL. Szerintem :)

(#64876) Melorin válasza nimfas (#64875) üzenetére


Melorin
addikt

A házban utp kábellel hozták fel a lakásig a telefonvonalat ha jól látom a kis dobozban az ajtónk felett. Onnan már telefonkábellel jön a modemig. Egyszerűbb volt rámondani, hogy UTP :)

(#64877) suste válasza poli27 (#64874) üzenetére


suste
veterán

a knockd miatt csak a TM adatport van nyitva alapból, semmi más
viszont van előkészítés a szabályoknál és a forwardoknál is a szokásos dolgokhoz (tm, https, ftp, ssh), csak engedélyezni kell
de a knockd azért jobb....

(#64878) bezo076


bezo076
tag

Sziasztok!Bocsánat a láma kérdésért!Van nálam egy v3-mas router és nem találom hol kell beállítani az openwrtben a pppoe kapcsolatot hogy tudjak kapcsolódni a Digihez.

(#64879) Headless válasza bezo076 (#64878) üzenetére


Headless
őstag

Luci/ hálózat/interfész/wan->pppoe

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#64880) Sanya válasza bezo076 (#64878) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha ugyanúgy néz ki a 1043-on az openwrt mint a 841-en, akkor a következőképpen állítod be a netet:

belépsz a routered oldalára, alapértelmezetten ez úgy hiszem 192.168.1.1
elmégy a network --> interfaces oldalra
Letörlöd a picsába a WAN6 vagy WAn IP6 interface-t
a wan interface-re nyomsz egy editet
A protocol alatt kiválasztod a pppoe-t
a latta megjelenik egy switch protocol, azt megnyomod.
alatta megjelnik a
"PAP/CHAP username" és a "PAP/CHAP password" , ide beírod a felhasználóneved és a jelszavad. ( ha megvan az előző routered konfigja, akkor ki is olvashatod : [link]

ezután beállítod a wifit a network/wifi alatt
mindenképp wpa/psk titkosítást válassz.

Ennyi végére lesz ipv6-od és ipv4-ed is egyszerre.

Hajrá!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64881) bezo076


bezo076
tag

Köszönöm mindenkinek a választ!!Istenek vagytok!!! :R Még egy láma kérdés lenne!Működik a megosztás a hálózaton rendesen,tehát ha felmásolom a csatolt hddre a filmeket akkor látja tv és le is játsza!Viszont ha kb. 2 percel később rakok a hddre filmet azt már nem látja,csak a régebbiek láthatók.Mi lehet erre a megoldás?

(#64882) suste válasza bezo076 (#64881) üzenetére


suste
veterán

Milyen fw milyen minidlna?
Ilyesmit nagyon régi minidlna csinált.

(#64883) szpeti40 válasza szpeti40 (#64859) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszönöm a segítséget..... :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#64884) bezo076 válasza suste (#64882) üzenetére


bezo076
tag

1.1.3-1 a minidlna
suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07
Köszi a segítségedet! :R

(#64885) suste válasza bezo076 (#64884) üzenetére


suste
veterán

Azzal nem szokott lenni ilyen baj, igaz én sosem szoktam másik eszközről másolgatni, hanem eleve oda tölt le a router, hiszen így van értelme az egésznek...
Letöltés után azonnal látta minden esetben a DLNA a tartalmat.
Ha pedig pent dugtam külön rá, azt is egyből beolvasta.

(#64886) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

sziasztok,

vargalex openwrt van a routeren, évek óta tökéletesen üzemelt. egészen pár héttel ezelőttig.
most a wifi teljesen nagyon lassu lett. elvileg (és kábelen gyakorlatilag is) 30 megabites net a wifin 3-5 mbit és a ping 100-200ms speedtest szerint, a gyakorlatban kb használhatatlan.

logban semmi gyanus, terhelés is normálisnak tűnik.

merre lehetne utánanézni, hogy mi okozza a gondot, illetve mi változhatott / romolhatott el?

köszi előre is a tippeket! :R

(#64887) Gyurka6 válasza Satrafuckar (#64886) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Elsőre egy táp cserét javasolnék...

Gyurka

(#64888) vargalex válasza Satrafuckar (#64886) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Másik csatornát próbáltál?

Alex

(#64889) Satrafuckar válasza vargalex (#64888) üzenetére


Satrafuckar
tag

automatic volt mindig is, ez ch1-et jelentett, most arébbtettem ch3-ra (az 1 és 6 közti "lyukba"), de nincs javulás

(#64890) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy TP-Link 1043ND v2 router, amelyen vannak a szokásos visszajelző ledek. A laptopom kábellel van összekötve a router egyik LAN portjával. Azt vettem észre, hogy miután kikapcsoltam a gépet és bedugva marad a LAN kábel a laptopba ugyanúgy villog tovább annak a LAN csatlakozónak a ledje, amibe a laptop be van dugva. A villogás ha minden igaz adatforgalmat jelzi, pedig ha az eszköz ki van kapcsolva akkor elvileg ekkor csak folyamatosan világítani kéne, vagy ki kéne kapcsolnia.

(#64891) Headless válasza 1eske (#64890) üzenetére


Headless
őstag

Nyilván a laptopban be van kapcsolva a wake on lan és a broadcast üzeneteket fogadja/küldi. Nálam világít és kb 5-10 s-onként villan egyet. Gondolom nálad sem sűrűbb a villogás.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#64892) 1eske válasza Headless (#64891) üzenetére


1eske
tag

Nem, nálam szinte folyamatosan villog, nem ilyen ritkán mint nálad. WOL-t majd megpróbálom kikapcsolni.

(#64893) laja80


laja80
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni,van egy tl-wr1043nd ver. 2.1 routerem,most váltottam diginet1000-re,de hiába mondja a szolgáltató hogy a hálózat megfelelő,routeren keresztül sajnos csak 180mbs sikerül elérni,ha ki iktatom a routert akkor közvetlen kapcsolattal kb 550mbs a sebességem.OpenWRT van fent,és arra gondoltam nem e annak a beállításaiban kéne keresnem a hibát?Illetve hogyan tudnám visszarakni a régebbi firmwaret a routeremre?Az egyik haverom ott dolgozik a diginél,azt mondta hogy tudnia kéne stabilan az 1000et,de én úgy vagyok vele ha már routeren keresztül menne az 500-600mbs akkor már jólenne.
Köszi!

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#64894) poli27 válasza laja80 (#64893) üzenetére


poli27
veterán

visszateszed a gyári szoftot és megy a net.... openwrt vel nincs hw nat ezért az a vége...

[ Szerkesztve ]

(#64895) Satrafuckar válasza Gyurka6 (#64887) üzenetére


Satrafuckar
tag

szia,

most próbáltam, de ettől sem akar javulni :S

(#64896) laja80 válasza poli27 (#64894) üzenetére


laja80
tag

elkezdtem felrakni amit linkeltél,kb 15-20percig flasheltem,utanna kinyomtam,most meg nincs net!
hogy csinaljam meg h müködjön?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#64897) Gyurka6 válasza Satrafuckar (#64895) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Sajnálom, hogy nem a táp rossz, ez az eset elég gyakran előfordul.
Még a routerben is van néhány elkó, esetleg ha púpos/kifolyt annak a cseréje segíthet.
Nem muszáj kiforrasztani, a másik oldalon lehet könnyebben hozzáforrasztani, (ha megjavulna akkor esetleg érdemes a cserével foglalkozni, komolyabb forrasztó/gyakorlat nélkül esetleg a rossz kondit kb 1/3-nál elvágni és a megmaradó kivezetésekhez forrasztani a lábakat).
Az egyszerű javíthatóságnak kb, itt a vége, többet nem érdemes rákölteni (esetleg egy szoft csere, de az "magától" nem igen romlik el).

Gyurka

(#64898) poli27 válasza laja80 (#64896) üzenetére


poli27
veterán

állítsd be a pppoe kapcsolatot ennyi...

(#64899) laja80 válasza poli27 (#64898) üzenetére


laja80
tag

de a router menüjébe se tudok belépni! :(((

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#64900) vargalex válasza laja80 (#64899) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ugye a http://192.168.0.1-en próbálod?

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.