Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50130) betyarr


betyarr
veterán

mit kell tenni,hogy ne essek (meg más sem) ebbe a hibába a v2-esnél?

idézet a HUP-ról:

Szóval OpenWRT-sítettem és egyből téglásítottam is egy ilyet. Szerencsére soros kábellel újra tudtam éleszteni.
A probléma akkor kezdődött, amikor VLAN-okat kezdtem konfigolni rajta. Eddig ez úgy nézett ki, hogy a "trunk" porton beállítottam a szükséges VLAN azonosítókat "tagged"-re, a CPU porton megcsináltam ugyanezt, majd a Luci Interfaces menüje alatt beállítottam a LAN-ra fizikai portnak az "eth0.1"-et. A baj csak az, hogy ezen a routeren valamilyen számomra érthetetlen okból az eth0 a WAN, a switchhez pedig az eth1 csatlakozik. Így aztán nem is meglepő, hogy nem tudtam elérni többet az eszköz konfig felületét.
Szerintem egyébként ez az interface név csavar okozta azt is, hogy bár tudtam failsafe módban bootolni (gyorsan villogott a SYS LED), de elérni ekkor sem lehetett telneten a routert.

Átnéztem a /etc/config/network fájlt, de abban nem találtam lehetőséget a fizikai interface-ek átnevezésére vagy a VLAN-ok interfacehez kötésének változtatására. Mit lehet ezzel a problémával tenni?

Előre is köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.