Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) Intruder2k5 válasza ittakary (#46099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért esik vissza, mert ilyen nagyon sok AP van körülötted, és zavarják egymás forgalmát!

(#46102) Intruder2k5 válasza amstro555 (#46100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A repülőket? Ezt esetleg a hahotába olvashattad, mert semmilyen, úgymond tudományos alapja nincs! A két antenna a MIMO miatt szükséges... :)

(#46103) amstro555 válasza Intruder2k5 (#46102) üzenetére


amstro555
tag

Nem, bár épp most elővettem a régi hahotákat meg kockásokat. :) Pedig határozottan emlékszem, hogy valahol hallottam. Amúgy gyanús, hogy pont egy hullámhossznyi (12,5 cm) távolságra van a két antenna. Mert így durva interferenciák alakulhatnak ki, sőt függőegesen teljesen leárnyékolják egymást (dipólus térerőssége a távolság 3. hatványával fordítottan arányos, míg a monopólusé a 2-al)

(#46104) Intruder2k5 válasza amstro555 (#46103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Interferencia az nehezen, mert egy időben csak egy antenna működik (Antenna diversity)!

(#46105) vargalex válasza amstro555 (#46100) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A Haladó beállításoknál átállítottad 40 MHz második csatorna felette beállításra és az alatta található Force 40MHz mode-ot is kipipáltad?

Alex

(#46106) amstro555 válasza Intruder2k5 (#46104) üzenetére


amstro555
tag

Bar a fizikai részéhez elég keveset értek, nekem az AP-n 3 beállítás van

1. csak az egyik antenna, ad is, vesz is (vagy ugyanez a másikon)
2. egyik adó, másik vevő
3. diversity, állítólag mind2 ad/vesz, attól függően melyiken jobb a vétel.

(#46107) amstro555 válasza vargalex (#46105) üzenetére


amstro555
tag

Nem, mert valahol azt olvastam, hogy akkor nem megy olyan messzire a jel. Nekem az fontosabb, mint a sebesség, ami amúgy is csak 20 Mb/s.

(#46108) vargalex válasza amstro555 (#46107) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Bocs, ittakary fórumtárs ezen hozzászólására akart menni.

Alex

(#46109) ittakary válasza vargalex (#46105) üzenetére


ittakary
nagyúr

Már nyomom is!

(#46110) zambozoli


zambozoli
senior tag

Nos Urak/hölgyek!

Megoldódni látszik a DMA hiba...most már sokadszor, remélem véglegesen.
Nem kellett hozzá a routert, laptopot, telefont lecserélni, átépíteni, falhoz vágni, csak a googlet használni és rászánni két teljes napot. (Csoda hogy az asszony nem nyírt ki! Hálám neki érte.)
Biztató, hogy jelenleg 5. napja DMA hiba nincs a rendszernaplóban.
Közzéteszem a messzemenő kutatások eredményeképp megszületett wifi konfig file tartalmát:

Üdv:ZZ

(#46111) woodworm válasza zambozoli (#46110) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan nem csak az urigeller effektus miatt javult meg? Ha öt napig szuggeráltad (mukodj!!), akkor annak valami hatásának biztos lennie kell.
Pl. az extra opciók nagy részének, ha helyesen értelmezem a wikit, nem is szabadna működnie. Rossz helyen vannak, nem működnek ezzel a driverrel, betűtévesztés van a névben.

(#46112) osztraksajt válasza zambozoli (#46110) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hát ha ez tényleg működik (márpedig mért ne működne) nagy dolgot vittél véghez. :DD

Akkor hétfőn mégse kell menjek másik routert venni. :C

(#46113) spider23


spider23
aktív tag

Üdv!

Olyan kérdésem van, hogy wifin a torrent 10.5 MB/s -el szakít lefele a laptopra. De ha mondjuk wifin akarok a laptopról a routerre dugott külső tápos usb-re másolni akkor az 1600kb/s -el cammog. Ez mitől van? Lehet valahogy gyorsítani?

(#46114) zambozoli válasza woodworm (#46111) üzenetére


zambozoli
senior tag

Jéé tényleg! El van gépelve a brusting= bursting!
Ha most nem lesz jó kitörlöm azt a sort.

A szép az benn, hogy még mindig jó! :DD :))

Üdv:ZZ

(#46115) woodworm válasza zambozoli (#46114) üzenetére


woodworm
veterán

Tegnap este, ahogy fáradt aggyal nézegettem a wikit és próbáltam értelmezni, a bursting, ar, ff, xr kapcsolók a Wifi Networks fejezetben vannak felsorolva, tehát a "wifi-iface" alatt kellene használni. A mások gond, hogy nem a közös kapcsolóknál vannak, hanem a madwifi specifikusoknál. Nem tudom működnek-e így egyáltalán.

Azért várd meg egy hozzáértőbb véleményét.

[ Szerkesztve ]

(#46116) cimp válasza spider23 (#46113) üzenetére


cimp
senior tag

Gondolom még mindig NTFS-el tolod! Már leírtuk ketten is, hogy azzal egy kalap fos! Lassú! De még mindig write only -ban vagy.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#46117) patroly61


patroly61
tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni gyári firmware-es router mostanában azt csinálja ha a szabályok menüben akarok módosítani errort ír és mentés után a sys led nem világít ettől kezdve be sem enged a menübe amíg újra nem indítom a routert mitől lehet ez?

www.akkuteszt.hu

(#46118) raidx


raidx
őstag

Órák óta küzdök a Gargoyle firmmel. Egy oldalt szeretnék letiltani de vagy az egész netet letiltja vagy semmit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46119) spider23 válasza cimp (#46116) üzenetére


spider23
aktív tag

Azt megértettem hogy azzal biztos hogy gyorsabb lenne, de ennyire lassú lenne az ntfs? Azért az elég hihetetlen. :Y
A másik pedig azt is elmondtam hogy 900giga adat van rajta, nehezen tudnám átformázni ext3 -ra...

(#46120) cimp válasza spider23 (#46119) üzenetére


cimp
senior tag

Jó!
Engem ne toljál azért mert a vinyódon 900giga adat van és nehezen tudnád átformázni.
Ettől még nem kapsz bónusz sebességet az NTFS-re! Próbálj megbarátkozni vele, hogy ez ennyi!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#46121) suste válasza spider23 (#46119) üzenetére


suste
veterán

hidd el, sokan éltük át ugyan ezt az NTFS dolgot (köztük én is), és tényleg nagyon leterheli a routert
de ha mindenképpen maradsz NTFS-en,akkor csak brutális korlátozással fognak menni a dolgok:
1: swap fájl kötelező, 128MB
2: TM:
-le/fel = 50/50 (ezzel kezd, aztán ha stabil, akkor próbálkozhatsz óvatosan felfelé tornászni, de ne sokra számíts)
-kapcsolatok = 15/40 (ezt meg se próbáld felfelé állítani, bőven elég ehhez a kis sebességhez)
-letöltési sor =1

(#46122) spider23 válasza cimp (#46120) üzenetére


spider23
aktív tag

Ok, megértettem. Csináltam 150giga üres helyet. Akkor gparted-el tudok rajta így létrehozni ext3-at? Hogy csináljam meg, swap partició is legyen vagy elég a swap file?

(#46123) cimp válasza spider23 (#46122) üzenetére


cimp
senior tag

swap is kell (a rendszer magától 128 MB-osat csinál) meg ha torrentezni akarsz akkor ext is kell. Az NTFS-t annyira nem szereti a rendszer, hogy akármit is csinálsz lassú lesz!

Ja most értettem meg mi a kérdés. Fájl is jó. Azt Alex írta is, hogy hogyan kell létrehozni. ITT. De az ext3 -ra csináld mert az NTFS-en nem sokra mész vele.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#46124) spider23 válasza cimp (#46123) üzenetére


spider23
aktív tag

A swap file-t már akkor megcsináltam, az megvan. Tehát akkor csinálok vagy 120giga ext3 partíciót és akkor azt fogom használni. A többi meg marad ntfs. Így ok lesz?

(#46125) cimp válasza spider23 (#46124) üzenetére


cimp
senior tag

Hova csináltál swap fájlt? Direkt leírtam, h az ext3-ra csináld! Te meg még akkor megcsináltad arra az ext3-ra amit most fogsz megcsinálni??

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#46126) spider23 válasza cimp (#46125) üzenetére


spider23
aktív tag

Jah bocs ok, akkor a particionálás után megcsinálom azt ext3-ra.

(#46127) vargalex válasza cimp (#46125) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha már most csinálja az ext3 partíciót, akkor mindegy, ha swap partíciót is csinál a file helyett.

Alex

(#46128) cimp válasza vargalex (#46127) üzenetére


cimp
senior tag

Igen, először ezt kezdtem írni én is de aztán láttam, hogy azt kérdezi a fájl is jó-e? Erre írtam, hogy jó, de az ext3 ra tegye. Utána nem mentem bele megint ebbe a kérdésbe mert láttam, hogy azt sem olvasta el amit addig írtam!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#46129) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Gondoltam leírom, mert sokat beszéltünk a gariztatásról itt a topikban egy pár hozzászólással ezelőtt.

Szóval doboz,garijegy, számla és minden nélkül visszavittem a routerem a boltba ahol vettem. A serial számot beírva már egyből kérdezték is, hogy ez a név én vagyok-e. Mondtam igen és már vették is ki a kezemből az eszközt. Semmi papír nem volt nálam csak a router az antennáival és az adapterével. Semmi nem kellett. Rendesek voltak és visszavették. Ez Pécsett az Infolex volt, nagy repsect nekik.

Más kérdés, hogy be tudom-e bizonyítani/bebizonyosodik-e, hogy tényleg szar a wifi.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#46130) spider23 válasza cimp (#46128) üzenetére


spider23
aktív tag

Megcsináltam a külön partíciót a swapnak is meg az ext3-nak is. Mai nap le fogom tesztelni hogy hogyan működik.

(#46131) redlingg


redlingg
tag

hello. 1043Nd-n nincs net se kabelen se wifin. Csak a transmission megy és a letoltes jó a csatolt vinyóra.
Mi lehet a gond?

(#46132) redlingg


redlingg
tag

... ja és tegnap még ment :)

(#46133) cimp válasza redlingg (#46132) üzenetére


cimp
senior tag

Még vagy három egyszavas hozzászólást dobhattál volna szerkesztés helyett!
Ha a transmission letöltés megy akkor van net. Nekem akkor csinált ilyet amikor a feltöltés kitöltötte a teljes sávszélességemet. Nem tudott elmenni a kérés és így gyakorlatilag nincs net. Transmission beállításaiban korlátozni kell.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#46134) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Bajban vagyok, légyszi segítsetek! Mostanra vettem rá magam, hogy felrakjam a OpenWrt Attitude Adjustment stabil verzióját, mert hallottam, hogy nem fog olyan gyakran újraindulgatni router torrentezéskor.
Egyelőre ott tartok, hogy fel sem tudom csatolni az ext3 fájlrendszerű merevlemezemet még a mount parancs se működik valami invalid argument hibaüzenetet dob, pedig a fdisk program szerint a router felismerte a vinyót.
Semmi nem úgy megy, mint tothszabi. info oldalon. Pl. nincs is kmod-fs-ext3 csomag csak kmod-fs-ext4. Teljesen tanácstalan vagyok, a Backfire -el szinte simán ment a konfigurálás, de ez az új OpenWrt egy rémálom számomra. :(

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#46135) vargalex válasza Truman (#46134) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Kellenek a filerendszer csomagok. Ext2/ext3/ext4-hez a kmod-fs-ext4. Illetve kell még a block-mount az automatikus csatoláshoz.
Egyébként alapjaiban ugyan az a beállítás módja, mint BackFire esetén.

Alex

(#46136) Truman válasza vargalex (#46135) üzenetére


Truman
senior tag

:R
Köszönöm vargalex, sokszor kihúztál már kakiból. :) Végre folytathatom a konfigurálást, majd még nyavalygok ha valami van.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#46137) Truman


Truman
senior tag

Felraktam a samba -t konfiguráltam, de a nyomorék Windows jelszót kér a megosztáshoz, akármit írok be nem fogadja el.
Régen is volt már ilyen bajom, akkor beírtam a "security = share" sort a smb.conf.template fájlba és megoldódott, de most azt istennek se.

/etc/config/samba tartalma:
-----
config samba
option homes '1'
option name 'openwrt'
option description 'Adatok'
option workgroup 'HOME'

config sambashare
option name 'Samsung'
option path '/mnt/hdd'
option read_only 'yes'
option guest_ok 'yes'
option browseable 'yes'

/etc/samba/smb.conf.template tartalma:
-----
[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
unix charset = UTF-8
client code page = 852
dos charset = 852
character set = ISO-8859-2
display charset = UTF-8
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
invalid users = root

smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
browseable = yes
force user = root

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#46138) k_miso válasza vargalex (#46135) üzenetére


k_miso
tag

A segítségeteket szeretném kérni. Használok egy WR4300-as és egy WR1043.-as routert. A gyári firm könnyen konfigolható, de nem stabil. Feltettem mindkettőre az OpenWrt vargalex-es változatát. Hát itt megkaptam a rengeteg hiányzó beállítást. Bele is gabalyodtam, mint a kiscica a fonálba.
Néhány beállításban kérném a segítségeteket: DDNS és a port átirányítás nem megy (a gyári firmmel már ment, sőt az előző linksys routerrel is évekig ) persze itt több a beállítási lehetőség. Valamit biztosan kihagyok. Nem kell bonyolult dologra gondolni: IP-kamárát szeretnék netről elérni.
A másik vágyam, hogy csatlakozni tudjak a router-hez csatlakoztatott USB-HDD-hez (NTFS rendszerű) UPnP-val médialejátszóval, és ftp-vel számítógépről. Ezek a funkciók is mentek a gyári firm-ről. Több helyen is olvastam mindenféle beállításokat, de sehol nem írják hozzá, hogy azzal a beállítással hogyan tudok csatlakozni. Egy kis szintaktikai hiba, és már nem is megy. Hab lenne még a tortán, ha ezt a vinyót a netről is elérném (csak az én notebook-omról). Előre is köszi.
miso

miso

(#46139) redlingg válasza cimp (#46133) üzenetére


redlingg
tag

köszi de így sem megy.A transmission webes feluleten tudom a feltoltest korlatozni de a luciban a transmission menuben nem tudom megvaltoztatni a korlatot,mert az eredetire ugrik vissza a mentes utan.

(#46140) Intruder2k5 válasza redlingg (#46139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van szabad helyed a flashben? Vagy extroot-ot használsz?

(#46141) redlingg válasza Intruder2k5 (#46140) üzenetére


redlingg
tag

szabad memoria 8%
ha ezt kerdezted :)
és nincs swap eszkoz engedelyezve

[ Szerkesztve ]

(#46142) Intruder2k5 válasza redlingg (#46141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem a memóriát kérdeztem! Vagy PuTTY-ban df -h vagy LuCI-ban a programok telepítése menüben találod!

(#46143) Intruder2k5 válasza Truman (#46137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#46144) redlingg válasza Intruder2k5 (#46143) üzenetére


redlingg
tag

fogalmam sincs.
a tempfs 6%used

(#46145) Intruder2k5 válasza redlingg (#46144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát hidd el, nekem se! Viszont én megnézni sem tudom... A gond az, hogy ha teljesen megtelik a flash, akkor nem tudja menteni a router az új beállításokat!

(#46146) Truman válasza Intruder2k5 (#46143) üzenetére


Truman
senior tag

Megcsináltam, de a probléma nem szűnt meg. :((

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#46147) Intruder2k5 válasza Truman (#46146) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passz! Elvileg a /rom mappa alatt megtalálod az eredeti konfigokat, megpróbálhatod azokkkal felülírni a jelenlegieket, ha van eltérés!

(#46148) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Lehet hogy feltenném én is a vargalex féle 1.1.7-es verziót, mert meg szeretnék osztani egy nyomtatót, ami a gyári alatt külön progival megy csak. Tehát a gyári firm-re tenném fel openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7.bin-t. Kell még valamilyen más progi a konfighoz vagy be tudok úgy lépni böngészőn keresztül? Ha nem tetszik a dolog akkor erre a verzióra visszatehetem a gyárit? Semmi problémám amúgy nincs most, de jó lenne a nyomtató megosztás. :U

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#46149) Truman válasza Intruder2k5 (#46147) üzenetére


Truman
senior tag

Mindegy, azért köszi. Hogy rohadna meg ez a sz@r szemét Linux! :((( Olyan "biztonságos" hogy még a tulajdonost se engedi be. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#46150) Intruder2k5 válasza Truman (#46149) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehet, nekem még nem volt hasonló gondom, igaz nem használok Windows7-et sem, ami ilyeneket szokott produkálni, illetőleg nálam a router és a firmware is más!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.