Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2851) Clever0 válasza Kernel (#2848) üzenetére


Clever0
senior tag

Hol van ez a beállítás? Én nem találom (8.5).

[ Szerkesztve ]

(#2852) Panthera válasza Clever0 (#2851) üzenetére


Panthera
őstag

Csak elnéztük, a szinkronizálásnál van, nem a sima összehasonlításnak van külön menüje.
Kernel, köszönöm a segítéget.

[ Szerkesztve ]

(#2853) Clever0 válasza Panthera (#2852) üzenetére


Clever0
senior tag

Ok. A #2850 hsz alapján én is rájöhettem volna.

(#2854) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!

Kusza mappaszerkezetben vannak fájlok (26000 képfájl), amiből csak adott kiterjesztésűeket kellene úgy átmásolnom, hogy megtartsa a mappaszerkezetet. Nem tudom ilyesmire hogyan lenne képes a TC? Esetleg más fájlkezelő is érdekelne ha tud ilyet!

Köszi!

(#2855) tonyrulez válasza Aureal (#2854) üzenetére


tonyrulez
őstag

Fájlkeresés: Alt+F7 / cm_SearchFor / eszköztáron is kellene lennie
Amit keres: *.jpg
Ahol keres: kusza mappaszerkezet gyökere
Keresés indítása
Ablakba
Összes kijelölése (Ctrl+A)
És mehet az átmásolás a mappaszerkezet megtartásával.
Pardon, ez így nem akar működni. Akkor becsomagolás tömörítetlen zip-be, bepipálva hogy almappákat is, aztán ezt ki lehet csomagolni ahova akarjuk. De még utánanézek, hátha tud másolni könytárstruktúrával csak én nem tudok róla :DDD

Közben találtam egy másik módot is ami kiszúrta a szemem: kijelölöd a kusza mappastruktúrát, F5 másolás, "Csak a következő típusok" +, itt ugyanúgy rákeresés a kiterjesztésre, csak "ahol keres" nélkül, itt ezt el is kell menteni valamilyen néven, és OK. Mappastruktúrát itt is megtartja, viszont fentivel ellentétben olyan mappákat is átmásol, amiben nincs adott kiterjesztésű fájl, így üres mappákat létrehozva.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2856) Aureal válasza tonyrulez (#2855) üzenetére


Aureal
senior tag

:R
Nézegetem, hátha lesz üres mappákra is megoldás vhogy.
Gondolkoztam én már DOS parancsban is, de nem egyszerű a probléma. :)
Illetve talán lehetne olyat hogy mindent átmásolni és kereséssel törölni ami nem kell, csak ez így hosszabb.
Elvileg a WinRar-ban is láttam ilyen útvonal megőrzése opciót, de ott sem ment rendesen az összecsomagolás.

(#2857) tonyrulez válasza Aureal (#2856) üzenetére


tonyrulez
őstag

Vannak pluginok, pl. DirSizeCalc, amivel kijelölhetőek és törölhetőek az üres mappák, úgyhogy biztosan megoldható :)

De pl. Glary Utilities-ben is van üres mappa kereső, azzal is megoldható.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2858) Aureal


Aureal
senior tag

Végülis csak winrarral (+ win fájlkezelővel) oldottam meg praktikusan és üres mappák nélkül. :D
Először rákerestem a gyökérben az összes jpg-re, majd "hozzáadás az archívumhoz" és... [kép]

Azért köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#2859) hemaka


hemaka
nagyúr

Adott egy kulso vinyo, amin totalis kaosz urakodik es emiatt mar nincs rajta hely(nok... :D), mindenfele mappakban fajlok, rengeteg dupla is lehet benne, ezeket valahogy ki lehet listaztatni?

Megkeresnem en manualisan is, de ahhoz latni kellene az osszes mappa/almappa nevet es a fajlokat, hogy kivalogassam.

Esetleg van erre valami program?

(#2860) Kékes525 válasza hemaka (#2859) üzenetére


Kékes525
félisten

Duplicate Cleaner, Duplicate Cleaner Pro

Kipróbáltam, nagyon jó! A próba időszakban teljes verzió, a kitakarításhoz bőven elég a 15 nap.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2861) hemaka válasza Kékes525 (#2860) üzenetére


hemaka
nagyúr

Koszi, kiprobalom.

(#2862) DS39


DS39
nagyúr

a TC 9.0a verzióban telepítés után felajánl egy újabb designos icon library-t. kiválasztottam, kipróbálásra, de hol lehet visszakapcsolni az eredetit. sehol nem találok rá menüpontot. (??)

szerk: menüben nem találtam, de végül meglett az AppData-n belül a wincmd.ini-ben átírható..

[ Szerkesztve ]

(#2863) Polgesz válasza DS39 (#2862) üzenetére


Polgesz
tag

Jobb klikk az eszköztár melletti, üres területre -> Alapértelmezett ikonkönyvtár beállítása

(#2864) DS39 válasza Polgesz (#2863) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi. ☺

(#2865) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! (x64) 9.0a Files > Compare By content.... A Compare By content... két fájlt hasonlít össze tartalomra. Ha a két fájl tökéletesen megegyezik, mert mondjuk egy meghajtóról az eredeti fájlt átmásoltuk egy másik meghajtóra és hibátlanul sikeresen, akkor egy ablakban kiírja: The two files have the same content!

Az hogy lehet megcsinálni hogy mappák fájljait hasonlítsunk össze tartalomra? Tehát nem egyszerűen azt hogy ugyanazokat a fájlokat tartalmazza hanem a fájlokat tartalom szerint is összehasonlítja?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2866) Kernel válasza tknof1871 (#2865) üzenetére


Kernel
nagyúr

Aszimmetrikus --> csak balról jobbra szinkronizál.

TC belső parancs, eszköztárikon készítéséhez (opcionális): cm_FileSync

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2867) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a TC FTP-je le és feltöltés esetén miért írja át a fájlok dátumát és idejét a le és feltöltés aktuális idejére?

Nagyon nem így emlékszem rá, hogy ez nekem így működött volna az elmúlt 15 évben.

Jelenleg Windows 10 HU 64Bit 15063 . TC 9a, frissen rakva, Mappa Dátum/idő másolása
beállítás négyzetben ott a pipa. (Be van kapcsolva) . Ha HDD-ről HDD-re másolok ott jól működik, a pipa ki-be kapcsolását is figyelembe veszi.

Ha nem vettem volna észre, elég sz..r helyzetbe lennék.
A munkámhoz nagyon fontos lenne hogy a le-feltöltés után ne változzon meg a fájlok dátuma és ideje,
a könyvtár szerkezet dátuma változhat csak, az belefér.

Jó lenne, ha nem a Windows 10 lenne a tettes. :F

Üdv

Peltár

(#2868) Doky586 válasza Peltár (#2867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az FTP mindig is ilyen volt..

Az SMB (win filemegosztás) esetén másolja csak szerintem a dátumokat..

(#2869) Peltár válasza Peltár (#2867) üzenetére


Peltár
aktív tag

Megtaláltam a kérdésemre a választ!

Egyes fórumokon egy "köszi" és vége a bejegyzésnek.

Ezért gondoltam, én le is írom, mi volt a megoldás, talán egyszer más is belefut.

Ime: Ha feljön az FTP ablak, ki vannak jelölve a fájlok, (F5 másolás) indítás előtt itt is van egy pici ablak
amit be kell pipálni. Feltöltéskor ugyan ez a helyzet!

Eddig erre soha nem kellett figyelnem, nem állítgattam soha. Valami kivette a bejelölést.
Windows Commander - majd névcsere után TC-t használva, megszokásból cselekedve, mint nálam is, jöhet a meglepetés. :W

A beállítások menüben ezt nem lehet beállítani, elméletileg a wincmd.ini és/vagy wcx_ftp.ini -be.

A teljesen friss telepítés, teljesen más nevű könyvtárba, és wincmd.ini és wcx_ftp.ini
telepítés közben manuálisan megadott elérési útja, szintén ide, ebbe az új könyvtárba sem segített.

Friss telepítés előtt, ha már volt telepítve TC, akkor érdemes rákeresni a wincmd.ini és wcx_ftp.ini fájlokra,
azokat manuálisan törölni és csak utána újra telepíteni a TC-t. (minden beállítás gyári alapértékre áll vissza )

Figyelem!

Ezt így csak azok tegyék, akik utána megint be tudják állítani maguknak a TC összes régi megszokott paramétereit, beleértve az FTP kapcsolatokat, jelszavakat. Erősen javasolt mentésként megtartani a
a wincmd.ini és wcx_ftp.ini fájlok egy-egy példányát egy másik könyvtárban!!! :K

Üdv

Peltár

[ Szerkesztve ]

(#2870) Peltár válasza Doky586 (#2868) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Szerencsére nem, ezt használom munkára amióta létezik a TC, előtte Windwos Commander volt a neve.
Van hogy napi 20-30, le-feltöltést is indítok, pici képek, árlisták, html, ide oda, már nem is figyeli az ember a mozdulatokat, az viszont rögtön feltűnt, hogy amit mentésnek leszedtem, az mind egy dátum/időt mutat.
Szerencse hogy nem feltöltéskor történt, mert sok állomány neve mindig ugyan az. Felügyelet szempontjából is csak így jó, már sokat segített a TC, hogy nem változtatja meg alapból a Dátum és Időpontokat.

Üdv

Peltár

[ Szerkesztve ]

(#2871) Doky586 válasza Peltár (#2870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig ezügyben semmi nem változott rajta évtizedek óta..

(#2872) Lauda


Lauda
félisten

Olyasmit lehet csinálni a tc-el, hogy pl jobb oldalon kijelölök tíz mappát és azok tartalmát kihelyezi baloldalra egy mappába?

(#2873) Kernel válasza Lauda (#2872) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyet én úgy szoktam, hogy azt a tíz mappát előbb elkülönítem, átrakom egy üres mappába. Utána Ctrl+B (fájlok listázása, amire ikon is van az eszköztáron).

Utána összes kijelölése, át lehet rakni mindet a gyökérbe vagy bárhová. A megmaradó üres mappák törölhetők, vagy amit akarsz velük.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2874) Lauda válasza Kernel (#2873) üzenetére


Lauda
félisten

Tökéletes, hogy én miért nem kérdeztem korábban. ;) Köszönöm szépen a segítséget! :B

(#2875) jbl


jbl
aktív tag

1db Total Commandert szeretnék vásárolni, de nem 9 984 Ft + áfáért. Max 3-4ezerért.
Ebben kérném a segítségeteket.
Magánszemély vagyok.

(#2876) tonyrulez válasza Kernel (#2873) üzenetére


tonyrulez
őstag

Még csak el sem kell különíteni őket, mert van olyan parancs, ami csak a kijelölt mappák tartalmát bontja ki.

4 8 15 16 23 42

(#2877) Lauda válasza tonyrulez (#2876) üzenetére


Lauda
félisten

Elárulod melyik az? :B ;)

(#2878) tonyrulez válasza Lauda (#2877) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, csak fejből nem ment :D
cm_DirBranchSel

4 8 15 16 23 42

(#2879) Lauda válasza tonyrulez (#2878) üzenetére


Lauda
félisten

Váó, köszi szépen! :R :D

(#2880) TRob1


TRob1
veterán

Na és az új 9.10 beta-t használjátok már? :)

New functions in Total Commander 9.10:
User interface:
Support for multiple screens with different densities (DPI) per screen on Windows 10 (requires latest release version, "Creators Update", or newer).
Support for Windows 10 fall Creators Update, mainly OneDrive online only file support
Set font quality (e.g. force antialiasing on/off)
Support new pseudo environment variables from values described here - just leave out the FOLDERID_ prefix, e.g. %$AccountPictures%
File operations:
"New folder" (F7) can now use the same placeholders as the multi-rename tool (e.g. date+time), and create multiple directories in one step using a counter
"New text file" (Shift+F4) now supports the same placeholders as the multi-rename tool
"New text file" (Shift+F4) now also works in archives, on FTP servers, and with file system plugins
Option to use latest "Everything" tool in Alt+Shift+Enter/Spacebar free space calculations
Internal 7zip unpacker: Support background unpacking
Lister:
Support touch screen scrolling+text selection
Support Unicode names when loading images via Irfanview (needs new Unicode version of Irfanview)
Compare by content:
Set width in binary mode to 8, 16, 24 or 32 bytes
Multi-rename tool:
New placeholders for inserting current date+time
IMPORTANT-IMPORTANT-IMPORTANT:
We are no longer sending new version notifications by e-mail because they were often deleted by spam filters.
Please use the new manual or automatic update check function, see description here.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2881) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! (x64) 9.0a van a PC-n, Windows 10 operációs rendszeren. Másolok mappákat/fájlokat androidos telefonról PC-re. Ezt eddig is tudta a TC?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2882) andreas49 válasza tknof1871 (#2881) üzenetére


andreas49
senior tag

Ezt eddig is tudta a MediaAudio2 plugins-sal.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#2883) badd


badd
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Total Commander-ben megoldható az, hogy ha feltöltök FTP-re egy file-t, akkor a feltöltés végeztével automatikusan küldjön egy e-mailt egy megadott e-mail címre? (esetleg előre megírt e-mailt)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2884) Kékes525 válasza badd (#2883) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2885) badd válasza Kékes525 (#2884) üzenetére


badd
tag

Igen, úgy néz ki, bármennyire túrtam a netet ilyen infó után, nem találtam említést se ilyen funkcióról. Na, mindegy. Köszi azért!

(#2886) TRob1


TRob1
veterán

(#2887) ACE-


ACE-
addikt

Üdv!

Én olyat szeretnék Total commander-ben, hogy könyvtárakat szeretnék egyben listázni.
Alt-F7-el betallózom az összes könyvtárat, és nekem csak arra lenne szükségem hogy a különböző könyvtárban szereplő alkönyvtárakat egy listában mutassa. De ha névsorba rendezem, miután Listbox-ba Feed-eltem, akkor az alkönyvtárakkal együtt listázza, így bár egyben mutatja, de nem tudom alkönyvtár név szerint rendezni, mert ugye a főkönyvtáranként rendezi névsorba. Van erre valami megoldás? Hogy a listbox-ba az alkönyvtárak ne szerepeljenek, csak a könyvtárnevek, hogy a különböző gyökérkönyvtárak alkönyvtárai egyben legyenek névsorban listázva? Nem tudom érthetően írtam-e...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2888) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy NAS-ra akartam átmásolni nagy mennyiségű adatot. A hálózat helyett USB eszközre tettem át és azt csatlakoztattam a NAS-ra. Ekkor szembesültem vele, hogy a NAS kezelőfelületén nincs lehetőség a közvetlen másolásra. Ha a TCMD-ben másoltam, akkor meg ugye a hálózaton keresztül történik meg az átvitel.

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de "távolról" megoldható ez egyáltalán valamilyen protokollal? :)

(#2889) PhoenixK válasza Panthera (#2888) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha USB-n van a cucc a NAS-ra kötve, akkor a legegyszerűbb a közvetlen elérést bekapcsolni (pl.: ssh), majd a NAS-on átmásolni (parancssor, mc)

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2890) Doky586 válasza Panthera (#2888) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a NAS felülete elérhető valami web-böngészészőből. Kell kennie ott böngészős filekezelőnek is. Azt használd!

(#2891) Panthera válasza Doky586 (#2890) üzenetére


Panthera
őstag

Webes felületen nem találtam ilyet, ott szerintem csak a beállítások vannak. De legközelebb megpróbálom majd betallózni ott is vagy utánanjárok ennek a NAS topicban. Egyébként egy 2 fiókos Seagate-ről van szó.

PhoenixK: mc=Midnight Commander?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2892) PhoenixK válasza Panthera (#2891) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, mc=Midnight Commander
Sajnos alapból a Seagate NAS-on nincs fent. Ha egyszeri eset, akkor maradj a sima panancssori másolásnál
( cp -pR <honnan és mit> <hová> )

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2893) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Adott kb. 100.000 file egy csak olvasható meghajtón, sok benne túl sok karakterből álló fájlnevű (több száz karakter). Maces fájlrendszer, már beolvasni is csak TC-vel tudtam.

TC el is kezdi másolni, de aztán jön egy ilyen ablak és hiába nyomok a Mind megtartomra, megakad az egész folyamat.
Nem lehet ezt valahogy kiküszöbölni? A beállításokban van pár kiikszelhető warning, de egyik se ez :(

A meghajtó csak olvasható, nem lehet átírni. Nem érdekes, ha az a pár darab fájl elveszik, de a többit másolja át valahogy :(

(#2894) ACE- válasza Kalandor (#2893) üzenetére


ACE-
addikt

"Mind kihagyja" ? Próbáltad?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2895) Kalandor válasza ACE- (#2894) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, háromszor állt meg 2 óra után az egész :( Mindegy, közben rászántam egy félórát a könyvtárak átnézésére és a hosszú fájlneveket egyenként kihagytam a másolásból.

[ Szerkesztve ]

(#2896) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok! FTP letöltésnél szeretném megőrizni a file eredeti dátumát. Felugró ablakban ezt be lehet pipálni, de lehet valahogy deafult beállítássá tenni?

(#2897) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Van arra lehetőség registry és minden egyéb trükk kihagyásával, hogy a Win asztalon lévő mappa parancsikonok megnyitásakor ne Win intézőben nyissa meg a mappa tartalmát, hanem TC-ben? Mivel céges gép, így egyértelműen egy nagyon egyszerű megoldásra lenne szükség.

(#2898) Kernel válasza bexinho23 (#2897) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha kreálsz külön parancsikont a mappához:

http://www.ghisler.ch/wiki/index.php/Command_line_parameters

Vagy a mappát rádobod az asztalon lévő TC-ikonra.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2899) bexinho23 válasza Kernel (#2898) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi, már működik is minden mappánál. :)

(#2900) zseko


zseko
veterán

Ha keresek a hdd-ken többször egy fájlt, vagy valamit, van olyan lehetőség, hogy egyszer beolvassa a hdd-k tartalmát, lementi a listát, majd már csak abban keres a következő alkalmakkor? Ne kelljen már minden egyes keresésnél, mind az 5 Tera háttértárat átnyálaztatni vele, minden egyes alkalommal...
Azt gondoltam a kereső ablakban a Beolvas/Mentés erre jó, de nem. (És jelenleg értelmét sem jöttem rá hogy mi, kiválasztva a mentett keresést, újra elkezdi átnézni a hdd-ket. Ennyi erővel kézzel is beírhatom megint, mit keresek :F)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.