Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2301) karlkani válasza Fire/SOUL/CD (#2298) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ha csak létrehozni szeretne egy fájlt (mint a jobb gombos menüben), meg lehet oldani az eszköztáron. Új elem létrehozása után így kitöltve működik (most néztem).

Parancs: cmd /c type null >
Paraméter: ?%N

(#2302) fPApi válasza karlkani (#2301) üzenetére


fPApi
őstag

Ez a tökéletes megoldás, köszi! Honnan tudtad ezt a parancsot elővarázsolni (hátha találok még hasznosakat)?

(#2303) karlkani válasza fPApi (#2302) üzenetére


karlkani
aktív tag

Valahogy így, első találat.

(#2304) fPApi válasza karlkani (#2303) üzenetére


fPApi
őstag

Pedig a barátom, de úgy látszik még tanulnom kell ...

(#2305) Kernel válasza fPApi (#2302) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt láttam ilyeneket:

http://www.ghisler.ch/wiki/index.php/Buttonbar#Special_parameters:

Hirtelen a Helpfile-ban kerestem, ami innen letölthető:

http://www.ghisler.com/faq.htm

Ebben viszont megtaláltam az előzőleg említett billentyűparancsot az Operation / Keyboard Layout résznél.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2306) Fire/SOUL/CD válasza karlkani (#2301) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak ez rejt veszélyeket magában (pont ezért nem is írtam le), ugyanis ha valaki véletlenül nem módosítja a fájlnevet vagy egy olyan fájlnevet ad meg, ami létezik az adott könyvtárban, akkor az adott fájlt kérdés nélkül 0 byte-osra varázsolja, azaz pl egy Windows telepítő ISO-n(meg bármilyen más fájlon) egy "hirtelen felindulásból" elkövetett OK egy 0 byte-os telepítőt eredményez... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2307) fPApi válasza Kernel (#2296) üzenetére


fPApi
őstag

Kipróbáltam, úgy nézett ki elsőre, hogy OK, de használat közben már nekem az adott fület hol ilyen, hol olyan sorbarendezéssel mutatja.

(#2306) Fire/SOUL/CD: Majd erre figyelek, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2308) PhoenixK válasza bambalu (#2300) üzenetére


PhoenixK
őstag

A wincmd.ini-be [Configuration] részbe tedd bele a következőt: HideRemovableNoMedia=1

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2309) bambalu válasza PhoenixK (#2308) üzenetére


bambalu
csendes tag

Köszönöm!
Müxik a dolog. :R

(#2310) prozodus válasza PhoenixK (#2308) üzenetére


prozodus
őstag

Ez nem mkinek van benne alapból?!

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2311) PhoenixK válasza prozodus (#2310) üzenetére


PhoenixK
őstag

Most hirtelen kipróbáltam, hogy ha a mostani wincmd.ini-t elpakolom, akkor az alapértelmezett ini-ben ott lesz-e, de nincs. Úgy néz ki, ez még nem alap.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2312) Panthera válasza PhoenixK (#2308) üzenetére


Panthera
őstag

És azt lehet szabályozni, hogy milyen betűjelet kaphatnak az usb-s eszközök?
Az USBDLM-et ezek miatt használom, ha ez is működne, az jó lenne. :)

(#2313) PhoenixK válasza Panthera (#2312) üzenetére


PhoenixK
őstag

A betűjelet tudtommal csak rendszer szinten lehet módosítani:
Sajátgépre jobb klikk --> Kezelés --> Lemezkezelés --> jobbklikk a partícióra --> meghajtó betűjel és elérési út módosítása

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2314) Panthera válasza PhoenixK (#2313) üzenetére


Panthera
őstag

Én arra gondoltam, hogy ha csatlakoztatsz pl. egy külső hdd-t, akkor ne összevissza adja a betűjeleket, hanem pl. az "N"-től. A cégnél a hálózati meghajtók tudnak kavarni, így a programban beállítottam, hogy milyen betűjeleket vehetnek fel.

(#2315) Kernel válasza Panthera (#2314) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp ez az, hogy nem a TC-n múlik, az csak átveszi a betűjeleket a rendszertől. Itt annyi mozgástér van, például letilthatok meghajtókat, hogy ne lássam, miközben az Intézőben marad továbbra is. Vagy amiről szó volt az előzményben, a kártyaolvasó esete.

A többit rendszerszinten lehet manipulálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2316) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Van ötletetek miért nem látszik a meghajtóként csatolt könyvtár win 8.1 alatt TC-ben? Win7 alatt évek óta használom, most frissítettem rendszert, és nem csinálja. Google drive meghajtót használom G meghajtóként, és eléggé megszoktam a dolgot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2317) Kernel válasza daninet (#2316) üzenetére


Kernel
nagyúr

Wincmd.ini fájlban, a [Configuration] szekció alatt, ha szerepel egy ilyen sor (vagy létrehozom):

[Configuration]
Allowed=CDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ\

Ezzel szabályozni tudom a látható betűjeleket. Vagyis amelyik nem kell, azt kitörlöm.

Csak az a gond, ha ez a sor hiányzik (alapból nincs is ilyen) minden betűjel látható, így nem sok reményt fűzök hozzá, hogy ez rajtad segít, de attól még lehet ellenőrizni.

Előzményben volt szó egy másik bejegyzésről:

HideRemovableNoMedia=1

Ha ilyet látsz a [Configuration] alatt, írd át:

HideRemovableNoMedia=0

Csak a próba kedvéért, hogy mi történik. Program újraindítása szükséges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2318) daninet válasza Kernel (#2317) üzenetére


daninet
veterán

sajnos egyik sem. Lehet a TC szerepét ki is zárnám, és talán win 8 téma a dolog, mivel ugyanezen verzió default beállításokkal win7 alatt ezt simán megoldotta :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2319) Panthera válasza daninet (#2318) üzenetére


Panthera
őstag

Én ilyet vettem észre (alapvetően xp alatt, de ha jól emlékszem a 7 is érintett)...
Egy sima felhasználó lép be, csatlakoztatva van x hálózati meghajtó, én meg rendszergazdaként indítom el a TC-t. A meghajtó megjelenik, de be kell írnom újra a felhasználónevet és a jelszót.

Nagyon idegesítő, de nem jöttem még rá, mi okozza.

(#2320) fatal` válasza Panthera (#2319) üzenetére


fatal`
titán

Az okozza, hogy a windows a rendszergazdaként csatolt meghajtókat teljesen külön kezeli a felhasználói módban csatoltaktól (akár azonos felhasználó esetében is).

Ha rendszergazdaként elindítasz egy intézőt ugyanez lesz a helyzet, nem TC specifikus hiba.

(#2321) daninet válasza fatal` (#2320) üzenetére


daninet
veterán

Viszont én nem rendszergazdaként indítom a scriptet ami csatolja a könyvtárat, és a TC sem rendszergazdaként indul. Így nem teljesen értem a dolgot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2322) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Telepítettem a képekhez tartozó tartalom beépülők közül az Exif alkalmazást (Digitális fényképek EXIF adatait jeleníti meg a fájl ablakban. Expozíció, rekesz, ISO, stb).
A telepítéssel nincs baj:

De mit is fog csinálni ez nekem? Azt vártam hogy innentől kezdve egy képre kattintva jobb egérgombal, Tulajdonságok/Részletek alatt meg fogja mondani nekem, hogy a kép mikor készült. De nem mondja meg:

Mit tudok rosszul, mit nézek be?
Hozzáteszem, digitális képekhez abszolút nem értek... Tudtok tanácsot, információt adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2323) Panthera válasza VGYke (#2322) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Nekem a windows (xp) alapból kiírta ezeket a tulajdonságoknál.
Feltettem a plugint, de én se jöttem rá, hogy mit kellene nézni.

[ Szerkesztve ]

(#2324) Kernel válasza Panthera (#2323) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor a Zip-ben lévő ReadMe fájlt kell megnézni, de itt van részletesebben is:

http://www.totalcommander.hu/archives/2156

A beépülők közül az Exif infó plugint telepíteni kell, majd a nézetben az egyedi oszlopbeállításokban készítünk egy saját nézetet.

A beállítás a fejlécen jobbklikk útján is elérhető:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2325) fecske13


fecske13
tag

Sziasztok!
Hogyan lehet a VirtualDisk-et magyarra állítani?
Csak úgy sikerült. hogy átneveztem a magyart VD_eng.lng-re.
Gondolom nem ez a módja.

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#2326) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Tudja valaki hogy hogyan lehet ezt megvenni? Mert arra gondoltam hogy legalizálom magamnak, de a rendelési infók a Help! részlegen - jobb felső sarok - tele vannak mindenféle kitöltendő űrlapokkal meg elküldendő nyomtatványokkal. Van rá valamilyen online módszer hogy pl fizetek PayPal-el vagy Credit Card-al?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#2327) Kernel válasza DrTechnoid (#2326) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://www.ghisler.com/order.htm

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2328) Kernel válasza fecske13 (#2325) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jobbklikk (a szokott rátartással) az üres területen:

Vagy egy szinttel feljebb:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2329) fecske13 válasza Kernel (#2328) üzenetére


fecske13
tag

Köszönöm :R

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#2330) Jakuu


Jakuu
őstag

Lehetseges lenne valahogy ravenni a TC-t hogy masolasnal, ha adott mar egy azonos nevu file, akkor a regit atnevezze *.*.old *.*bak vagy egyeb kiterjesztessel es ne irja felul?

(#2331) Fire/SOUL/CD válasza Jakuu (#2330) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs, biztos én vagyok hüle, de mi az a "regit"? :U (*.*.old meg teljesen értelmetlen)

Olyan van, hogy a cél fájlok automatikus átnevezése, ami az jelenti, hogy a fájlnév végére(tehát nem a kiterjesztésébe) sorszámot szúr be, zárójelek között, pl ubul(2).txt, ubul(3).txt stb stb.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2332) Jakuu válasza Fire/SOUL/CD (#2331) üzenetére


Jakuu
őstag

A regi fajlt, amit felulirna. Nem, nem ertelmetlen, mert nem sorszamozni akarok egy fajlt, hanem megjelolni, hogy az volt a regi eredeti fajl. Es nem, nem kezzel szeretnem atnevezni a fajlt, mert akkor shift+F6-al moge biggyesztenek kezzel egy old vagy bak kiterjesztest es megtudnam ugyis oldani, vagy pedig a masolasakor megadva a rename funkcioban, de itt nekem pont az automatizacio lenne a fontos nem kulon menuk kozott matatva vagy szamozni fajlt.

(#2333) Fire/SOUL/CD válasza Jakuu (#2332) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos ilyen lehetőségről nem tudok. :(
(a *.*.old meg azért értelmetlen, mert egy fájlnév az 2 részből áll, fájlnévből+kiterjesztésből, ponttal elválasztva(idők kezdete óta), szóval a *.old-nak van/lehet értelme, de a *.*.old-nak semmi(nincs olyan progi, ami ki tudná találni, hogy a 2. csillag helyére mi is kerüljön)) :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2334) Jakuu válasza Fire/SOUL/CD (#2333) üzenetére


Jakuu
őstag

Itt mint leiras, a wildcardokat csak szemlelteteskent irtam, hogy barmilyen fajlnev lehet az eredeti regi fajl neve. De ha akarod leirhatom mashogy is, teszem az akarmi.txt fajlt atnevezni, akarni.txt.old vagy akarni.txt.bak fajlra. Mivel lenyegtelen amugy hany pont van a fajlnevben a kiterjesztes az utolso pont utani reszre vonatkozik.
Nem gondoltam, hogy ezt is meg kell magyaraznom, mivel nem a kerdes lenyegi reszere vonatkozik. :)
Amugy mindegy lenne az is ha akarmi.txtold-ra lehetne atnevezni nem az a lenyeg, haem az eredeti es az uj fajlok egymas ala keruljenek, mikor vissza kell nevezni oket, konnyen atlathato legyen, de a szamozas szoba se johetne, mert abbol csak keveredes szarmazna.

(#2335) fPApi válasza Fire/SOUL/CD (#2333) üzenetére


fPApi
őstag

Az már nagyon régen volt, most már (szintén elég régóta) lehet több pont is a névben, úgyhogy van értelme a dolognak.

(#2336) Fire/SOUL/CD válasza Jakuu (#2334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...teszem az akarmi.txt fajlt atnevezni, akarni.txt.old vagy akarni.txt.bak fajlra"
Így világos, így viszont pont az segít, ami más esetben rossz eredményhez vezet, pont a *.*.old
Add ki ezt az egyszerű parancsot az átnevezendő fájlokat tartalmazó mappában (TC-ből is lehet, csak elkezded gépelni)
ren *.txt *.*.old

fPApi
Világos, de nem is a fájlnévre/fájlnév képzésre értettem a korábban írtakat, hanem az átnevezés kapcsán (nagy mák, hogy pont ez az "anomália", most épp a megoldás.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2337) Fire/SOUL/CD válasza Jakuu (#2334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja ezt meg lehagytam sikeresen, szóval ha nem csak 1 mappában vannak a fájlok, hanem több almappában is, akkor meg így járj el
1. TC-vel belépsz abba a mappába, ahol a fájlok vannak (almappástól stb)
2. ALT+F7, Amit keres -> *.txt
3. Keresés végeztével Ablakba gombon katt
4. csillaggal kijelölöd az összeset, majd CTRL+M, a kiterjeszté végét meg kiegészíted a .old-al. Képben

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2338) Jakuu válasza Fire/SOUL/CD (#2337) üzenetére


Jakuu
őstag

Ilyen erovel ezt megtudnam oldani csoportos atnevezessel is, de nem ezt akartam volna elerni, hanem a sima masolasi funkciojaval, a feluliras utan backup fajlt hozzon vegre a TC old vegu fajlnevvel.
Ezert is irtam, hogy automatizacio kellene mert mar shift+F6al vagy egyeb modon attudnam en is kezzel nevezni a fajlokat, de nem ilyen megoldast keresek.

[ Szerkesztve ]

(#2339) fPApi válasza Jakuu (#2338) üzenetére


fPApi
őstag

Én (Fire/SOUL/CD-vel ellentétben) értem, hogy mit szeretnél, de nem tudok ilyenről, pedig jó lenne.

(#2340) Fire/SOUL/CD válasza Jakuu (#2338) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem véletlenül írtam korábban is, hogy ilyen lehetőségről nem tudok, és nincs is a TC-ben, mert másolás közben kellene mindazt megtenni, amit az előbb írtam.
Sajnos év ezen részében napi 14-16 órát húzok le, most PH!-ra is alig van időm. Ha nem így lenne max 1 óra és írnék egy ilyen progit neked.
Addig is még annyit tehetsz, hogy megkérded ITT, hátha valaki tud valami progit rá avagy még az is opció lehet, hogy a szoftverfejlesztés szekcióban valamelyik topikban (C/C++ vagy programozás stb) érdeklődsz, hogy valaki gyorsan összedobna egy ilyen alkalmazást.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2341) Jakuu válasza Fire/SOUL/CD (#2340) üzenetére


Jakuu
őstag

Annyire nem lenyeges, kulonben irnak en ra programot, csak erdekklodtem, hogy ilyen lehetoseg nincs e, alapfunkcioval vagy pluginnal. Ha azon mulik, majd akkor csinalom kezzel, mert nem eletbevagoan fontos dolog.

(#2342) cirkus


cirkus
aktív tag

win 7 és TC UP 5-nél a rendszergazdás rákérdezést hogy lehetne deaktiválni véglegesen ?

(#2343) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Olyat lehet valahogy a tc-ben, hogy mondjuk van 200 mappa mindket meghajton es ezeket szeretnem ugy osszehasonlitani, hogy az azonosakat megjelolje. A tartalmuk nem erdekes, csak hogy a mappaneveket figyelje. Mert igy kiolvad az ember szeme fel ora alatt. Koszonom!

(#2344) prozodus válasza Lauda (#2343) üzenetére


prozodus
őstag

Fájlokra tuti van a manüben, nem emlékszme, h a mappákat is csinálja-e.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2345) Lauda válasza prozodus (#2344) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Igen azt szoktam is hasznalni neha, de ott is csak ugy tudja az eddigi ismereteim szerint, hogy adott helyen csinalja, nem tudja a ket meghajtot egyszerre fesulni. :( Ez a mappas meg sehogy sem sikerul.

(#2346) Kernel válasza Lauda (#2343) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mappákat pont nem figyel, csak fájlokat, akár két meghajtón is tud szinkronizálni, épp ez a jó benne.

De ha ilyen speciális igény van, akkor inkább a WinMerge.

A példa kedvért összehánytam mindenféle fájlokat:

Vannak teljes ikonok (mindkét oldal azonos).

Vannak félbetört ikonok, bal vagy jobb irányú, ezek csak egy-egy oldalon vannak.

Ha két azonos nevű mappa tartalmában az egyik változik, azt csillaggal jelöli (piros nyíl). Utána viszont hiába egyenlítem ki a két mappa tartalmát, az időbélyeg miatt a csillagot már nem veszi le róla. Esetleg ha jobbklikket nyomok rá, össze lehet hasonlítani külön a mappát is.

De azt írtad, hogy a mappa tartalma egyébként sem érdekes.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2347) Lauda válasza Kernel (#2346) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem vegulis csak arra lenne szuksegem, hogy ha valogatok pl zeneket vagy filmeket vagy barmi mast, akkor ne kelljen szemmel vegignyalazni a mappakat, hogy hol mi van es hogy ne legyen meg ugyan az ketszer. Szoval bal oldalon k meghajto, jobb oldalon z meghajto es van mindegyikben 400 mappa mondjuk. Ezeknel valogassa ki ami mindket helyen megvan es ugyan ezt a mappan kivul levo fajlokkal. A mappa tartalmat nem kell elemeznie. Erre jo akkor ez a winmerge? ;)

[ Szerkesztve ]

(#2348) Kernel válasza Lauda (#2347) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bármit meg lehet nyitni a két oldalra:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2349) Lauda válasza Kernel (#2348) üzenetére


Lauda
félisten

Ez most a winmerge progibol van? ;)

(#2350) Kernel válasza Lauda (#2349) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igen, de egyébként a Total Commandernél egyszerűsítve fogalmaztam, ott is lehet azért látni, csak jobban el lehet tévedni benne.

Ha bejelölöm az almappákat, csak akkor valóban lemegy minden almappába. Nyilak mutatják, ahol féloldalon van a mappa, egyébként nyíl nélkül jelennek meg az egyforma mappák:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.