Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2901) tonyrulez válasza zseko (#2900) üzenetére


tonyrulez
őstag

Lehet hogy van erre lehetőség, én nem ismerem, de még egy jó workaround a fájlok katalogizálása pl. CatalogMaker-el. Ebben ugyanúgy lehet keresni, és lényegében csak egy szöveges fájl, tehát azonnal megtalál mindent.

4 8 15 16 23 42

(#2902) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Hol tudom beállítani, hogy ha rányomok Total Commanderben F3-mal egy txt fájlra, akkor a sima Notepad helyett a Notepad++-t nyissa meg?

(#2903) Kernel válasza Vesporigo (#2902) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2904) Vesporigo válasza Kernel (#2903) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nagyon köszönöm! Működik! :R

(#2905) TBT


TBT
addikt

A program vásárlásán gondolkodom. A kérdésem az, hogy a vásárlás után valamiféle kódot (kulcsfájlt) kapok, amivel a későbbi verziókat is használni tudom vagy csak egy letöltési linket a programhoz, illetve egy "nevemre" kiállított kulcsfájlt, amit mindig be kell másolgatnom a program mappájába telepítés után?

Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#2906) PhoenixK válasza TBT (#2905) üzenetére


PhoenixK
őstag

Egy wincmd.key file-t kapsz, amit a totalcmd mappájába kell másolni, és felismeri. Frissítések során megőrzi, csak komplett újratelepítéskor kell újra bemásolni.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2907) TBT válasza PhoenixK (#2906) üzenetére


TBT
addikt

Köszönöm! :R

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#2908) Muton


Muton
addikt

heló!
Ti hogy értelmezitek a licensz leírást? ha pl szeretnék venni a gépemre, de van egy virtuális gép is rajta, amire szintén szeretnék, akkor hány darabot kell venni? Mert azt írják, hogy néver szól, de ugye mindkét (host és virtuális) gép is az én nevemen van :F

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2910) zseko


zseko
veterán

Van már lehetőség több file ablakra, vagy még mindig csak 2 lehet? Tudom, hogy van lehetőség több fülre, vagy több példányban futtatni, de az nem praktikus és baromi macerás, hogy enyhén fogalmazzak.
Leírom miért kellene, hogy érthető legyen miért merült fel az igény rá.
Össze akarok gyűjteni adott fileokat, mondjuk amik épp pdf-ben vannak, így végigkerestetem a meghajtót, és kidobja, hogy melyik könyvtárban vannak. Viszont ezek között vannak érdektelenek is, vagy épp a komplett könyvtárat kellene átmásolni, vagy épp kiegészítő/plusz fileok amik még kellenének, más kiterjesztéssel, ezért azokra külön kellene még egyszer rákeresni, egyesével... Na most minden egyes filenál megjegyezni az útvonalat, aztán a külön fülön megkeresni a könyvtárat, oda-vissza kapcsolgatni... ahelyett, hogy egy ablakban lennének a keresési eredmények, a másik kettőben meg másolnék.
Más megoldás híján most két példányban fut.

HR24.hu

(#2911) Fire/SOUL/CD válasza zseko (#2910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több ablaknak sok értelme nem lenne, hisz pont ezért vannak a fülek...
Több fülön is lehet keresési eredményt betenni és azokat lehet a háttérben futtatva másolni, arról nem is beszélve, hogy elég részletesen lehet keresni is, ahhoz pl nem kell 2 fül meg 2 keresés, hogy pl a ZIP meg a PDF fájlokat listázd (pontosvesszővel kell elválasztani a fájlkiterjesztéseket a keresési mezőbe, ennél a példánál maradva *.pdf;*.zip )

Ha rosszul értelmeztem a problémád, akkor sorry...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2912) zseko válasza Fire/SOUL/CD (#2911) üzenetére


zseko
veterán

Pont ezért írtam le, miért lenne most jó több ablak... :)

De akkor kitalálok más példát, hátha így érthetőbb a kíváncsiságom:
Például könyveket akarok kerestetni, amik pdf-ben vannak (lehetne akár doc, mobi, prc, epub, stb, most nem ez a lényeg), de vannak olyan pdf-ek is, amik nem könyvek, hanem mondjuk manual, vagy a programokhoz valamik, tökmindegy. Van olyan könyv, ami mellett a mappában van kép, van ami mellett kiegészítő szöveg is txt-ben, de lehet hogy rtf-ben, vagy akár doc-ban, van ami mellett meg semmi nincs, vagy épp egy ömlesztett mappa és más is van benne, ezért a sima másolás a találati ablakból nem opció. Tehát hol csak a talált file kell, hol az egész mappa. De lehet, hogy csak a mappa egy része. Így ehhez minden mappába be kell menni, egyenként, megnézni mi van még ott... Egy ablakot ugye elfoglal a cél mappa, ahová átmásolom ami kell, és a másik ablaknak marad a keresési eredmény és a 'mappanyitogatás'. Persze működik az egyik fülön találati eredmények - másik fülön dolgozom, de mivel nem tud olyat sem, hogy 'a találati eredmény mappa megnyitása új fülön', ezért ehhez oda-vissza kell kapcsolgatom az ablakokat, mellette még megjegyezni az útvonalat, nagyobb mélységnél külön öröm 2-3x is oda-vissza lépkedni, ahelyett, hogy egy külön ablakban látnám a keresési útvonalakat. Tehát a több fül jelen esetben csak lassítja a keresést-másolást, és a részletes keresés sem segít, mert nem tudom mi a másik (harmadik, többedik) file ami még ott van, és kellhet.
Tudom, réteg probléma, és nem is gondoltam én sem eddig arra, hogy minek is kéne három ablak, amíg most nem kellett volna :)
De azóta megoldottam két példányt futtatva.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2913) Fire/SOUL/CD válasza zseko (#2912) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor erőt, egészséget... :DDD :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2914) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Azt hol lehet beállítani - ha egyáltalán lehet -, hogy amikor space-el jelölök ki file-okat, mappákat, akkor a kijelölés után automatikusan lejjebb is ugorjon a következő elemre, és ne kelljen váltakozva nyomkodni a space-nyíl párosokat? Valamikor régen alapból így működött a TC, de egy ideje sajnos már nem.

szerk.:
Közben meg is találtam, köszönöm, a kérdés így már tárgytalan!

[ Szerkesztve ]

(#2915) Doky586 válasza Intruder2k5 (#2914) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán megoszthatnád a megoldást velünk is.. :K

(#2916) Intruder2k5 válasza Doky586 (#2915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj: [link]

(#2917) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#2916) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az "Insert" gomb tök ugyanezt csinálja, csak nem méri fel a mappák méretét. Akinek az nem fontos, annak jó lehet ez a megoldás is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2918) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#2917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom, de pont a méret számlálás miatt volt kérdés a space-es kijelölés.

(#2919) Doky586 válasza Intruder2k5 (#2918) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Shift + Alt + Enter is jó módszer szerintem..

(#2920) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha egy Windows 7-es gépet Windows 10-essel akarok összekapcsolni Cliens-Szerverként, akkor azt milyen portra dugva tudom megtenni, és milyen kábel kell hozzá? eSata, USB3-al lehetséges? Egyáltalán milyen ennek a sebessége? Anno Nortonnal csináltam még a 90-es években, de az már az őskor. Ott azt hiszem párhuzamos portokon keresztül ment, lassan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2921) Kernel válasza Kékes525 (#2920) üzenetére


Kernel
nagyúr

LAN-kábel kell hozzá és lehet telepíteni FTP-szervert, ha valakinek úgy tetszik jobban.

Soros porton is lehetne csatlakozni, de az lassú.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2922) DJ. Ru$y válasza Kékes525 (#2920) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van hálózat ahol ezt meg akarod csinálni? Ha igen, akkor fogod az egyiken csinálsz egy megosztást a másikon felcsatolod a megosztott mappát meghajtóként és már működik is a kettő között az adatcsere.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2923) Kékes525 válasza DJ. Ru$y (#2922) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#2921) Kernel

Köszi, most távoli asztallal látom, viszonylag gyors.

Más.

Hogy tudom a TC beállításokat, kinézetet, mindent átvinni a másik gépre? Minden tekintetbe ugyanaz legyen. Az iniket már beletettem a Ghisler mappába, de az eszköztárt hogy kell?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2924) fPApi válasza Kékes525 (#2923) üzenetére


fPApi
őstag

Az AppData\Roaming\GHISLER\ mappát szoktam átmásolni, és nekem minden ugyanaz lesz.

(#2925) Kékes525 válasza fPApi (#2924) üzenetére


Kékes525
félisten

Megtettem, de az eszköztár nem állt vissza.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2926) PhoenixK válasza Kékes525 (#2925) üzenetére


PhoenixK
őstag

A DEFAULT.BAR és a VERTICAL.BAR file-okat vidd át.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2927) Kékes525 válasza PhoenixK (#2926) üzenetére


Kékes525
félisten

Az is megvan. :F

A hiba oka, hogy hálózaton próbáltam átvinni és valószínűleg nem minden ment át rendesen, most usb-vel tökéletes.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2928) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Srácok, ilyet látott már valaki?

Frissen telepített Win10 Pro, legújabb TC, céges gép ...
Elvileg 1db pendrive-ot kellene mutatnia, ehhez képest ott figyel másik 5db "ghost device".
Driver-ek telepítve, minden működik ... nem értem.

(#2929) TRob1 válasza <Adamsky> (#2928) üzenetére


TRob1
veterán

Nem valami kártyaolvasó?

¤ R'n'R ¤

(#2930) Fire/SOUL/CD válasza <Adamsky> (#2928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első ránézésre az lehet, amit TRob1 is írt, azaz valami számos formátumot ismerő -általában beépített (asztali gép) vagy integrált (lapos)- kártyaolvasója "produkál"...
(Az ESD-USB az meg egy Windows telepítő is lehet (pl Win10), amit bent felejtettek a kártyaolvasóba...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2931) <Adamsky> válasza TRob1 (#2929) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @Fire/SOUL/CD

Köszi srácok a tippeket! :R Egyelőre nem sikerült detektálnom, hogy mi a szösz lehet. Sajnos az újratelepítés több időmet vitte el, mint amire számítottam. Perpillanat ott tart a dolog, hogy a "Computer Management / Disk Management" alatt mindegyik "ghost" meghajtóról levettem a hozzá társított betűt. Így "esztétikailag" nem zavarnak be. Holnap remélem be tudom fejezni a telepítést, és ha marad időm, akkor kicsit megpróbálok jobba a mélyére ásni a dolognak. Ha lesz valami újabb infóm, jelentkezem.

ui: Jaja, az "ESD-USB" a Win10-es telepítő pendrive. Az egyetlen fizikailag is létező USB-s eszköz a kép elkészültének pillanatában.

[ Szerkesztve ]

(#2932) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Biztosan találkoztatok már azzal a dologgal, ha több könyvtárt helyeztek át valahova, akkor a létrehozás dátuma a mappának "cserélődik" a módosítás, azaz a másolás/áthelyezés dátumára. Ezt szeretném elkerülni, illetve visszacsinálni a Totalcommader Fájl - Attribútum/időbélyeg módosítása -menüjével, ami jó is, hogy a mappa módosítás dátuma legyen egyenlő a létrehozás dátumával, de csak egyesével lehet.
Van mód bármivel is ezt tömegesen elvégezni?

[ Szerkesztve ]

(#2933) Fire/SOUL/CD válasza huan (#2932) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csillaggal (*) az összes fájlt és mappát is ki lehet jelölni és úgy csoportosan át lehet "varázsolni" az attribútumokat... (már ha jól értelmeztem a gondod)

Ezenkívül, ha mindig azt szeretnéd, hogy az eredeti dátum/idő bélyegzővel másoljon mindent a TC, akkor a Beállítások/Általános beállítások/Másolás Törlés és pipa ide : [link]
TC-t zárd be és indítsd újra, addig nem működik ezzel a beállítással)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2934) TRob1


TRob1
veterán

Végre újra van mozgás! Új Total Commander 9.20 beta 1, sok javítással és új funkcióval.

Changelog

¤ R'n'R ¤

(#2935) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Bizonyos mappák nem látszódnak a TC semelyik verziójában. Még ha a rejtett fájlok be vannak kapcsolva, akkor sem. Mi lehet a gond?

Intézőben nincs gond ott látok mindent.

(#2936) PhoenixK válasza Benhill (#2935) üzenetére


PhoenixK
őstag

Milyen mappák pontosan?
Ha rendszer által alapértelmezett mappák (mint pl. a felhasználók, képek), akkor azok az eredeti mappa nevén jelennek meg (Users, Pictures)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2937) Doky586 válasza Benhill (#2935) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#2938) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Tudnátok segíteni, hogy melyik fontot kell válasszam, hogy úgy nézzen ki a 9.20 beta 2, mint a régebbi TC-k? Engem nagyon zavar ez a vékony betűtípus..de nem találok róla infót.. 199*óta nagyon megszoktam a vastagabb, régebbi kinézetet.. Köszönöm ! :R

(#2939) jbl válasza degec (#2938) üzenetére


jbl
aktív tag

(#2940) degec válasza jbl (#2939) üzenetére


degec
senior tag

:C :R :R

(#2941) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek!

8.52-es verziónál hol kell beállítani, hogy a meghajtók gyökérkönyvtárából is kijjebb tudjak lépni oda, ahol a többi meghajtó található? Nem szeretem ezt a lenyitogatós fület, hozzászoktam a régebbi verziónál a jómódhoz.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#2942) karlkani válasza Ricardo128 (#2941) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nálam a 9.12 van telepítve, de gondolom a 8.52 verziónál is ugyanott kell beállítani.

BeállításokKépernyő☑ Szülő mappa megjelenítése [..] a gyökér mappában is

Vagy megnyitod a wincmd.ini-t szerkesztésre és a [Configuration] rész alá beszúrod, módosítod a következőt: ShowParentDirInRoot=1

[ Szerkesztve ]

(#2943) Ricardo128 válasza karlkani (#2942) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Oh, köszönöm szépen! :C :C :R :R

gölmétcsül ©

(#2944) sammet


sammet
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.totalcommander-ben mar régóta osztok meg mappákat. Otthoni hálózaton két gép között, és egy ideje már nem megy. Nemrég újraraktam a win 10-et, és akkor ment a megosztás, majd ahogy a frissítéseket pakolgatta a win, már nem működött a megosztás, sehogy sem. Mit lehet ilyenkor tenni?
:W :W :W

(#2945) Doky586 válasza sammet (#2944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a TC beépített "Közvetlen kábelkapcsolat két PC között" funkciójára gondolsz..?
ami LPT laplink kábellel akár 50-80 kB/s sebességű..
vagy aktív (!) USB kábellel 20 MB/s..

Felejtsd el, lépj túl ezen.. :W Használj gigabites LAN hálózatot ami a TC -től független.

(#2946) Kernel válasza Doky586 (#2945) üzenetére


Kernel
nagyúr

Windows mappamegosztásra gondol szerintem, ami TC-független, Intézőben is menni kellene, ha minden rendben van.

Feltételezem, hogy akkor Intézőben sem tudja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2947) tonyrulez válasza sammet (#2944) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez nem TC specifikus. Egyébként Win frissítés kb. újratelepítésnek felel meg, és elállít dolgokat (sőt most a Homegroup-ot is törölték). Megosztás beállításoknál nem tette vissza jelszavas megosztásra? Nekem is ez volt a bajom, visszaállítottam jelszó nélküli megosztásra, és működik.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2948) sammet válasza tonyrulez (#2947) üzenetére


sammet
csendes tag

Eddig mindig ugy osztottam meg TC-nel hogy jobb klikk mappara es megosztas beallitottam es kesz.
Most nem muxik.Probaltam a wines megosztast es az sem megy pedig a beallitott jelszoval probaltam.Jelszo nelkuli megosztason van.De eddig ment es win ujratelepitesnel is ezert gondolom hogy a frissitesekkel van a gond.Kerdeztem mast aki jobban ert hozza o is azt mondta hogy a win10 nel nagy turo a megosztas es inkabb nas-al oldja meg, de nekem a totalcommander-es megosztas kennene.Ja es ami meg furcsa volt hogy kiirta hogy csatlakozva vagyok otthoni csoportba de nem volt opcio hogy kilephetek belolle.
:F :F :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#2949) Fire/SOUL/CD válasza sammet (#2948) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tudom láma megoldás, de W8 után (x64) admin joggal kellene futtatni a TC-t...
Lehet, hogy nem ez a gond, de azért megérne egy próbát... :R

UI: WIN Share-t is meg kellene próbálni, mert ha ott sem megy, akkor nem a TC a ludas. :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2950) TRob1


TRob1
veterán

Total Commander 9.20 beta 6, ha valaki próbálgatná a friss verzákat.

Version History

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.