Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2751) Kernel válasza hedgehog01 (#2750) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ismerős a dolog, másrészt nem emlékszem pontosan, de először próbáld törölni a társítást:

http://www.winhelponline.com/blog/unassociate-file-types-windows-7-vista/

Utána elvégezni a hozzárendelést a szokott módon.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2752) hedgehog01 válasza Kernel (#2751) üzenetére


hedgehog01
tag

Hello!
Köszi, közben máshol megtaláltam a megoldást. A gépházban az "Alapértelmezések megadása alkalmazásonként" feliratra kattintva, a kívánt alkalmazások beállíthatók egyesével alapértelmezettnek. Így működik.

(#2753) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Létezik ingyenes verziója a TC-nek? Úgy értem, nem tört, hanem legális ingyenes.. :)

Másik kérdésem, hogy tudnátok-e ingyenes alternatívát a TC-re? Valami hasonlót :)

Köszönöm előre is!
Üdv!

(#2754) tonyrulez válasza default. (#2753) üzenetére


tonyrulez
őstag

Alternatíva a Double Commander, ingyenes TC-ről nem tudok.

4 8 15 16 23 42

(#2755) default. válasza tonyrulez (#2754) üzenetére


default.
őstag

Köszi, ez jó lesz.

(#2756) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Elállítottam a betűtípust. Megnézné valaki, hogy melyik van alapból pontosan file listához?

(#2757) TRob1 válasza #54715584 (#2756) üzenetére


TRob1
veterán

Microsoft Sans Serif (elvileg :) )

¤ R'n'R ¤

(#2758) #54715584 válasza TRob1 (#2757) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. :R Elállítottam, de közben feltettem a 9-es verziót is és most teljesen tanácstalan lettem. :)

(#2759) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Most kezdek ismerkedni a Tc-vel, mivel szinkronizálásra nem találtam egyszerűbb megoldást. Gondoltam kiváltok még vele pár progit. Szinkronizáló, tömörítő megoldva, viszont az iso fájlokkal egyelőre nem tudok mit kezdeni. Eddig felraktam egy ISO plugint (1.7.9), ami felismeri az iso kiterjesztésű fájlokat, de belekattintva üresnek mutatja, pedig 23 gigás. Próbálkoztam még egy virtual disk nevű pluginnel (1.3.3), de ezzel a telepítéásen kívül nem jutottam tovább. Van esetleg ötletetek, hogyan lehetne kibontani iso fájlokat Tc-vel? Amire még szeretném használni az (adat)br lemezek írása. Erre ezt: CDDVD Burning Plugin 0.9.3 néztem ki. Szerintetek ez megfelel a célnak?

Előre is köszi!

(#2760) Doky586 válasza enyan (#2759) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win7-en inkább a Virtual CloneDrive -t használd, win 8-10 en pedig az OS alapból kezeli az ISO-t..

(#2761) andreas49 válasza default. (#2753) üzenetére


andreas49
senior tag

A nem regisztrált TC az ingyenes, azzal a megkötéssel, hogy minden indításnál választani kell az 1-3 között.
Hasonló (koppintott) az "oMegaCommander"

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#2762) Kernel válasza enyan (#2759) üzenetére


Kernel
nagyúr

UDF ISO-t nem mutat az a plugin, a TC Burnert pedig 2005 óta nem fejlesztik, de már akkor is voltak kompatibilitási problémák egyes írókkal (pl. az írási sebesség beállíthatósága).

Ezért annak idején a TC-t csak az adatok összeválogatására használtam, amihez alkalmaztam a méretkalkulációt is (nálam F2).

Ezután összes kijelölése, majd drag and drop, vagy beillesztéssel átemeltem a cuccot az íróprogram ablakába, ami pl. az IMGBurn volt, vagy a Nero 6.

Utóbbi azért, mert egyrészt kaptam az íróhoz, valamint sallangoktól mentes, még portable módon is működött, író és a lemez sebességfokozatait rendesen felismerte és csak azt kínálta fel, ami a kettő metszéspontja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2763) canniball válasza andreas49 (#2761) üzenetére


canniball
nagyúr

"A nem regisztrált TC az ingyenes, azzal a megkötéssel, hogy minden indításnál választani kell az 1-3 között."
És azzal a megkötéssel hogy időkorlátos.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2764) tonyrulez válasza andreas49 (#2761) üzenetére


tonyrulez
őstag

Az csak hiszed, engem már csesztek le azért mert ilyet mondtam (ők biztos megveszik a Winrar-t is). Azon az ablakon az szerepel hogy egy hónapig használhatod, utána törölnöd kell.

4 8 15 16 23 42

(#2765) lacy86


lacy86
addikt

Hello!

Azt, mikent tudom megoldani, hogy a TC-ben egy fajlra hosszan jobb eger gomb es innen tudjam csatolni emailbe?
Konkretan Outlook Expressrol van szo ( nagyon regi verzio / 6.0 )
A Total Commander 8.52-es verzio

(#2766) DJ. Ru$y válasza lacy86 (#2765) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jobb katt -> Küldés -> Levél címzettje

W7 és sima Outlook-kal működik, szerintem express-szel is kellene...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2767) lacy86 válasza DJ. Ru$y (#2766) üzenetére


lacy86
addikt

Ez tudom, hogy igy kellene
De nincs erre lehetoseg :/
Valahogy oda kellene "hegeszteni" :)

(#2768) Kernel válasza lacy86 (#2767) üzenetére


Kernel
nagyúr

C:\Users\Felhasználó\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo

Mappa tartalma nálam (Windows 7):

Mail Recipient.MAPIMail

...nevű szöveges fájl tartalma összesen 4 betű:

Mail

Továbbiak:

http://www.winhelponline.com/xp/sendtomail.htm

https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/54292/send-to-mail-recipient/

Érdekesség szintjén, küldés egyéni címre:

https://www.slipstick.com/outlook/create-a-custom-send-to-shortcut/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2769) lacy86 válasza Kernel (#2768) üzenetére


lacy86
addikt

Ezeket majd megnezem.

Koszi!

(#2770) enyan válasza Kernel (#2762) üzenetére


enyan
tag

Köszi a segítséget!

Sajnos nekem is be kellett látnom, hogy ezekkel a pluginekkel nem megyek sokra. imgburn-t ismerem én is, csak mintha valamelyik vírusírtó hisztizett volna rá, de lehet hogy keverem valamivel. Mindegy, szinkronizálás, tömörítés működik elég jól. Ennek is örülök, mert a microsoftos synctoy elég béna volt és a winace-t sem kell felraknom többet.

(#2771) enyan válasza Doky586 (#2760) üzenetére


enyan
tag

Köszi a tippet, majd tesztelem.

(#2772) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Tudtok ajánlani weboldalat ahol a hivatalos (www.ghisler.com) oldalnál olcsóbban lehet legálisan megvenni a programot?
Hivatalos oldalon majd 15.000Ft lenne 1db licenc, ami szerintem nagyon sok.

(#2773) Kékes525 válasza Daywalkerke (#2772) üzenetére


Kékes525
félisten

Hivatalos oldal (magyar): Total Commander regisztráció Picivel kevesebb.

"Egy felhasználós licenc

A TOTAL Commander egyszemélyi regisztrációs díja ( personal licence): 1 (elsõ): 9 984 Ft + áfa

Többfelhasználós licenc

2 (másodiktól) – 10 (tizedikig) user : 4 992 Ft / felhasználó+ áfa

11 (tizenegyediktől) – user : 3 744 Ft / felhasználó + áfa

26 (huszonhatodiktól) – user : 2 995 Ft / felhasználó + áfa"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2774) #54715584 válasza Kékes525 (#2773) üzenetére


#54715584
törölt tag

kalkulátorral sem jobb a helyzet:

2 felhasználó: 14 976 Ft+áfa (7 488 Ft+áfa/user)
3 felhasználó: 19 968 Ft+áfa (6 656 Ft+áfa/user)
10 felhasználó: 54 912 Ft+áfa (5 491 Ft+áfa/user)

(#2775) Imco


Imco
őstag

Sziasztok!
TcUP-t tettem ma fel és nem találom a beállítását, hogy a láblécbe kiírja a méreteket.
Régen ment+ a sima TCbe is alap.

Köszi!

Üdv! Imco

(#2776) Imco válasza Imco (#2775) üzenetére


Imco
őstag

Itt alul a megoldás! KATT!
Köszi a Lengyel barátoknak érte! :)

Üdv! Imco

(#2777) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, ennek az ablaknak a minden indításkor való felugrálását meg lehet szüntetni valahogy :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2778) #54715584 válasza wwhy (#2777) üzenetére


#54715584
törölt tag

Admin módban indítod?

(#2779) DJ. Ru$y Az az, a rendszergazda szó nem jutott eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

(#2779) DJ. Ru$y válasza wwhy (#2777) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megkeresed a TC.exe-t, jobb egér, tulajdonságok, kompatibilitás, jogosultsági szint, A program futtatása rendszergazdaként opciónál pipa be. Esetleg, jobb ötletem nincs.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2780) wwhy válasza DJ. Ru$y (#2779) üzenetére


wwhy
veterán

+Crisp Rat
Admin, persze, rendszergazda meg minden, szűz W10 Pro. Kivétel, bevétel minden a franc kipróbálva, és csak engedély kellene neki.
Eszem megáll :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2781) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

hogy lehet beállítani azt, hogy space nyomását követően (mappa elfoglalt terület számítása) automatikusan egyel lejjebb ugorjon a kurzor?
Azaz: ne kelljen mindig space - le, space - lefele nyíl nyomkodni, hanem csak rátenyerelek és ki van jelölve az egész almappa elfoglalt terület számításra.

Vagy: egy gyorsbillentyű (mint a csillag) ami nem csak kijelöl, hanem mappa terület számítást is indít.

Vagy: egy olyan teljes nézet, ahol eleve amin belépek bármelyik almappába, automatikusan elfoglalt területeket számol. Talán ez lenne a legjobb.

Köszi!

free your mind

(#2782) Doky586 válasza Jazz (#2781) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ins?

(#2783) karlkani válasza Jazz (#2781) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Nyisd meg a wincmd.ini-t egy szerkesztőben, majd fűzd bele a [Configuration] alá ezt a sort.

SpaceMovesDown=1

(#2784) Kernel válasza Jazz (#2781) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem ez van beállítva billentyűre:

https://prohardver.hu/tema/total_commander/hsz_2203-2203.html

Vagy van a Ctrl+Q, bár ezt nem nagyon szoktam használni:

Ez is van nálam telepítve:

https://chodounsky.net/2013/07/26/visualize-directory-size-with-total-commander/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2785) Doky586 válasza Jazz (#2781) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ins és utána Shift+Alt+Enter..?

(#2786) tonyrulez válasza Doky586 (#2785) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ins csak jelöl, nem számít területet, Shift+Alt+Enter pedig mindenre számít, nem kell hozzá kijelölni semmit.

4 8 15 16 23 42

(#2787) Doky586 válasza tonyrulez (#2786) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Neki a jelöltek mérete kell, ez pont ezt csinálja (ezért kell az Ins), de ezen kívül a többi méretét is megmutatja. Azt nem mondta hogy a kijelöletlenek méretét NE mutassa.. (sőt utalt rá hogy az is jó volna)

[ Szerkesztve ]

(#2788) Kékes525


Kékes525
félisten

A TC milyen felhőket támogat? Én a dropboxra használom, de váltani szeretnék. Támogat a TC más felhőket is?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2789) Kékes525


Kékes525
félisten

A TC-vel lehet valahogyan könyvtárak és azok alkönyvtárainak ellenőrző összegének készítését és ellenőrzését elvégezni? Valami kiegészítővel, pluginnal esetleg? A beépítettje az nagyon gagyi, csak file ellenőrzésére alkalmas.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2790) kispx válasza Kékes525 (#2789) üzenetére


kispx
addikt

Miben különbözik, az hogy a "könyvtárak és azok alkönyvtárainak készítjük el az ellenőrző összegét" vagy a vagy a könyvtár minden fájljáról készítünk ellenőrző összeget?

Csak simán ráállsz a könyvtárra, hogy csinálsz egy ellenőrzőösszeget (ki is lehet szedni a pipát, hogy csak egy fájlt hozzon létre). Ez miért nem jó?

(#2791) Kékes525 válasza kispx (#2790) üzenetére


Kékes525
félisten

Használtad? Mert vagy csak valóban egyet készít, amiben nem látom az egyes fájlokat, vagy teleszemeteli a mappát sok ellenőrző fájlal. Másrészt hogy lehet ellenőrizni azt hogy egy könyvtárban, amiben 102 fájl van, mely fájlok azok amelyek megváltoztak? Másrészt ha egy teljes könyvtárban egyet hozok létre nem tudom ellenőrizni.Ezt írja ki:

Erre (fájl menű alja):

Ezt írja ki:

Ellenőrzés nélkül pedig nem sokat ér a készítés.

Valószínűleg nem értetted meg amit írtam, vagy én mondtam rosszul. Ehhez hasonló tudást szeretnék (a készítés és ellenőrzés alapján): CDCheck - News, Csak ráállok az adott könyvtárra megnyomom a CRC gombot, elkészíti a megfelelő ellenőrző összeget, ha megnyomom a vizsgál gombot, akkor ellenőrzi és kijelzi, hogy a könyvtárban melyik fájl változott meg. Példa, egy "akarmi.md5" fájl tartalma:

"b13ef93367f499c8ac6e25db2e7d360c *10-05-2016 03-48-10.reg
79df3b166fb73938ae938b0386b20579 *PublicDNS.exe
0e1ab5744e15fe74e312d3c1b66bee2d *readme.txt
ba356deb6948397410f564637f8c8f34 *servers.ini
23b942669aa27f57bb4fc5bc84e3e35c *what is new.txt"

Csak a könyvtárra kell kívülről ráállnom és már a vizsgál gomb megnyomása után ellenőrzi is.

"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2792) kispx válasza Kékes525 (#2791) üzenetére


kispx
addikt

Szia,
persze, én is így nézem meg a külső adathordozókon tárolt adataim még helyesen vannak meg.

Mappára nekem simán engedi.

Ha egy mappát választok, akkor a mappa összes fájljára kiszámolja az ellenőrzőösszeget és az ellenőrzőösszeget tartalmazó fájlban minden egyes fájl külön sorban van.

Ellenőrzéshez pedig, csak duplán kattintok az ellenőrzőfájlra.
Itt egy példa: Az index.html-t megváltoztattam.

Szerk.:
Az ellenőrző összeget tartalmazó fájlt jelölt ki az ellenőrzéskor, ne a mappát.

[ Szerkesztve ]

(#2793) Kékes525 válasza kispx (#2792) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, így megy. :R Kitettem az eszközsorra. Az zavart meg, hogy nem választottam ki az ellenőrző fájlt ellenőrzéskor, másrészt valamelyiket mindig bepipáltam készítéskor. Ezt, így már az előző verziók is tudták?

Az lenne a legkényelmesebb, ha csak a könyvtárat kellene kijelölni készítéskor és ez elég lenne ellenőrzéskor is. Ha a könyvtárat jelölöm ki, akkor is elkészíti, de nem az adott könyvtárba helyezi el az ellenőrzőösszeget, hanem abba, amiből nyílik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2794) kem001


kem001
tag

Sziasztok. WIN 10 alatt hogy lehetne kiküszöbölni azt, hogy Total Commander-ben működjön rendesen a képlapozgatás? Intézőben jó, de itt nem valamiért sajnos.

(#2795) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Az megoldható, hogy a "lemezegység-gombsor" mutassa a betűjel mellett a lemezcímkét is? Sok hordozható eszköz van egyszerre bedugva, betűk alapján nehéz azonosítani, legördülő menüben benne van, tudom, de pont az a cél hogy azt ne kelljen megnyitogatni. :R

4 8 15 16 23 42

(#2796) Imco válasza tonyrulez (#2795) üzenetére


Imco
őstag

Olyat még nem láttam, de nincs is hely hozzá. / Persze valahogy biztos megoldható!/
Viszont ha ráhúzod az egeret akkor egyből kiírja.

Üdv! Imco

(#2797) tonyrulez válasza Imco (#2796) üzenetére


tonyrulez
őstag

Azzal vitatkoznék hogy nincs mellette hely [kép] :)
Kár érte, akkor marad az egérráhúzós módszer.

4 8 15 16 23 42

(#2798) Tézé81


Tézé81
tag

Sziasztok!

Szeretném, ha 3-4 mappa tartalmát egy helyen látnám (nem egy helyre másolni a tartalmukat, csak egy helyen látni őket összesítve és onnan megnyitni a fájlokat akár). Ötlet?

(#2799) tonyrulez válasza Tézé81 (#2798) üzenetére


tonyrulez
őstag

cm_DirBranchSel
Ez pontosan ezt csinálja, a kijelölt mappák összes fájlját egyszerre megjeleníti és ugyanúgy lehet őket manipulálni mint ha valóban egy helyen lennének.

cm_DirBranch
Ugyanezt csinálja, csak nem a kijelölt mappákra, hanem az aktuálisan megnyitott hely összes mappájára.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2800) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Keresésnél hogy lehet számra keresni? Tehát van sok fájl, néhány végén ott szerepel 200x300 stb, ezeket szűrném valamilyen $x$ módon ahol $ számot jelentene. :R

4 8 15 16 23 42

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.