Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2801) DJ. Ru$y válasza tonyrulez (#2800) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha máshol nem tartalmaznak X-et a fájlnevek, akkor a *x* sima ügy, csak számra nem tudok, bár biztos van. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2802) tonyrulez válasza DJ. Ru$y (#2801) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez a gondom, hogy egyébként x is szerepelhet a fájlnévben, és azokat a szűrés után egyenként kell kiszednem. Hátha van a számra valamilyen kód, csak google-val nem jártam sikerrel.

4 8 15 16 23 42

(#2803) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

átakartam nevezni egy file-t, de véletlenül az első karakter elé egy \ jel került, majd entert nyomtam. A file eltűnt. Többször is megismételtem, de olyan gyors a felugró ablak hogy nem látom mi történik.
Ez mi? Áthelyezés valahova? Vagy törlés?

free your mind

(#2804) Jazz válasza Jazz (#2803) üzenetére


Jazz
veterán

Meg van. Kihelyezte a gyökérbe a file-okat. :)

free your mind

(#2805) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok, abban tudnátok tippet adni, hogy az Android -os TC -ben, hogyan lehet grid view -t csinálni azoknál a mappáknál amik képeket tartalmaznak? Egyszerűen sehogy nem jövök rá, pedig már mindenfelé keresgéltem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2806) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Az egyik gépemen furcsa módon viselkedik a TC, időnként összeomlik a program, függetlenül attól, hogy éppen az volt-e az aktív ablak, vagy nem. Semmilyen más program nem produkál ilyen jelenséget, a TC viszont telepítés óta ilyen (kb 2-3 hetes az OS, win10 enterprise, céges masina, tiszta telepítés volt)

A program újratelepítése nem segít, az OS-t pedig nem szeretném ismét újratelepíteni, mert rengeteg időt elvisz, mire mindent visszaállítok, mindent visszateszek, ez most nem fér bele.

A hibát az eseménynapló szerint minden esetben ezen két fájl valamelyike okozza:

ngccredprov.dll
uiautomationcore.dll

Faulting application name: TOTALCMD.EXE, version: 9.0.1.0, time stamp: 0x2a425e19
Faulting module name: ngccredprov.dll_unloaded, version: 10.0.15063.0, time stamp: 0x3b6f2a4d
Exception code: 0xe0435555
Fault offset: 0x00071704
Faulting process id: 0x28c8
Faulting application start time: 0x01d2ddd9e7dc4548
Faulting application path: C:\totalcmd\TOTALCMD.EXE
Faulting module path: ngccredprov.dll
Report Id: 515d2102-e846-4b28-a0c7-97f7b3d50d67
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:

Faulting application name: TOTALCMD.EXE, version: 9.0.1.0, time stamp: 0x2a425e19
Faulting module name: uiautomationcore.dll_unloaded, version: 7.2.15063.332, time stamp: 0xcdde5ba9
Exception code: 0xe0435555
Fault offset: 0x00001704
Faulting process id: 0x221c
Faulting application start time: 0x01d2dd770c7f2818
Faulting application path: C:\totalcmd\TOTALCMD.EXE
Faulting module path: uiautomationcore.dll
Report Id: fccd35d4-54d1-469e-9d61-2601985238cc
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2807) Kékes525 válasza A_ScHuLcZ (#2806) üzenetére


Kékes525
félisten

TC 9.0a x64: random crash, TC9.0x bug reports (English)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2808) Lauda


Lauda
félisten

Az megoldható valahogy a tc-ben, hogy 3 vagy akár 4 meghajtót lássak egyszerre?

(#2809) Kékes525 válasza Lauda (#2808) üzenetére


Kékes525
félisten

Új fülekkel többet is megnyithatsz, de látni csak akkor látod, ha ráklikkelsz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2810) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Vajon miért nem működik a cloud plugin-om? Frissítettem a legfrissebb verzióra és nem tudok új felhő kapcsolatot hozzáadni. F7 után megadom a user name-t, OK és utána nem történik semmi. Nem kéri a jelszót, nem jön létre a könyvtár Már újra raktam az egész TC-t de nem változott semmi :(
Előre is köszi szépen, ha tudtok segíteni!

(#2811) Kékes525 válasza sopruk (#2810) üzenetére


Kékes525
félisten

Rá kell klikkelni a felhő nevére, akkor ugrik fel egy ablak a jelszóért. Bocs, ha ezt megtetted, de ez nem derül ki a hozzászólásodból. Melyik felhőbe akarsz belépni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2812) sopruk válasza Kékes525 (#2811) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nincsenek még felhő kapcsolatok létrehozva. Ott tartok, hogy az "F7" funkcióbillentyű után a felugró ablakban megadom a könyvtár nevét, pld, hogy Yandex (de egyik felhővel sem sikerül). Az utána felugró ablakban lehet kiválasztani a felhő szolgáltatót és a user name-t. Ezután "OK" és nem történik semmi. Úgy emlékszem régen ezután kérte a jelszót, majd létrehozta a könyvtárat.
Azért írtam ilyen részletesen, mert lehet régi TC verziót használok és most már másként működik?
Win7, TC 7.56a, cloudplugin1.09

(#2813) Kékes525 válasza sopruk (#2812) üzenetére


Kékes525
félisten

Cseréld le a legújabbra A TC-t Total Commander 9.0a . Nekem azzal megy az 1,09-es.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2814) TRob1 válasza sopruk (#2812) üzenetére


TRob1
veterán

7.56a ?!? :Y 2010-ben adták ki! Látom frissen van tartva a rendszer. :C (Persze ez a "hiba" nem feltétlenül ennek tudható be, nade akkor is... :) )

¤ R'n'R ¤

(#2815) sopruk válasza Kékes525 (#2813) üzenetére


sopruk
aktív tag

Lecseréltem, de semmi változás. Legalább valami hibaüzenetet küldene, hogy mi a problémája :F

(#2816) sopruk válasza TRob1 (#2814) üzenetére


sopruk
aktív tag

Csak alap file kezelésre szoktam használni, arra meg simán jó volt eddig :)

(#2817) TRob1 válasza sopruk (#2816) üzenetére


TRob1
veterán

Nem is ezzel van a baj... de 7 év alatt azért csak foltozgattak vmit rajta. Pl. ki tudja hány biztonsági rést javítottak ki. Na ezért érdemes (fontos) frissen tartani mindent, nem feltétlen az új funkciók miatt.
Annyi változás volt azóta, hogy végig se lehet olvasni. :)

¤ R'n'R ¤

(#2818) sopruk


sopruk
aktív tag

Hát igen, ebben teljesen igazad van, jobban odafigyelek majd ezután erre is. Főleg ha megjavul ez a cloudplugin is...

(#2819) Kékes525 válasza sopruk (#2815) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nézd át:

Total Commander :: View topic - New plugin available: Cloud (access to Box, Dropbox, etc)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2820) Kernel válasza sopruk (#2812) üzenetére


Kernel
nagyúr

Először hozza létre a mappát, majd arra rákattintok, utána jön a bejelentkező ablak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2821) Kékes525 válasza Kernel (#2820) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt írtam neki én is [link] . :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2822) sopruk válasza Kékes525 (#2819) üzenetére


sopruk
aktív tag

Sikerült megoldani a problémát, a megadott fórum 14. oldalán találtam rá.
Az volt, hogy a wincmd.ini helye olyan könyvtárban volt beállítva, ahol nincs írási joga. A tccloud.ini file-nak kellett volna jogokat adni, ami nekem valamiért nem sikerült, de megoldottam másként: a TC újratelepítése során meg lehet adni az .ini file-ok helyét. Teljesen máshol létrehoztam nekik egy könyvtárat és működik :)
Érdekes, hogy egy másik gépen nem kellett ilyen módosítást végezni. Lehet összefüggésben van azzal, hogy az enyém 64 bites rendszer, nem tudom, ehhez nem értek...
Köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2823) Kékes525 válasza sopruk (#2822) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem hiszem, hogy a 64bit okozott volna ilyet. Nekem is 64bites van és mindig jó volt a felhő kapcsolat. De örülök, hogy sikerült.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2824) Doky586 válasza sopruk (#2822) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod ha nem jelölsz ki feleslegesen extra könyvtárakat, hanem default módon telepíted (next next ok) a user default könyvtárába (c:/users /kispista /appdata /Roaming/ ghisler/), akkor minden user a saját egyéni kinézetét és TC beállításait használhatja problémák és az általad leírt hibák nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2825) sopruk válasza Kékes525 (#2823) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is örülök, már azt hittem sose fog működni :))

(#2826) sopruk válasza Doky586 (#2824) üzenetére


sopruk
aktív tag

Úgy volt ahogy írod, többször is újra lett telepítve az egész TC, alapértelmezett beállításokkal, és nem hozta létre a felhő könyvtárakat...

(#2827) Doky586 válasza sopruk (#2826) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már az 1. installáláskor elkonfigoltad az ini file helyét (és az bekerült a registrybe akár évekkel korábban), onnantól nyilván minden új telepítés ugyanazt dobja fel...

(#2828) sopruk válasza Doky586 (#2827) üzenetére


sopruk
aktív tag

Elképzelhető, hogy valamikor régen tettem ilyet, már nem emlékszem. Jó hogy beszélünk ilyenekről, mert ha egyszer újra lesz rakva a rendszer, figyelek majd erre is. Köszi az új infókat!

(#2829) Kékes525 válasza Doky586 (#2827) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, ha előtte "rendes" uninstall programmal leszedi, ami kitisztítja a registryt is (Revo Uninstaller Pro).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2830) sopruk válasza Kékes525 (#2829) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ezek szerint a free verzió nem tisztítja ki? Mert azt használom...

(#2831) Kékes525 válasza sopruk (#2830) üzenetére


Kékes525
félisten

A Revo Uninstaller Free-vel szedted le? Nem ugyanaz: Revo Uninstaller - compare prices & features hatékonyabban tisztít a pro. Szerintem érdemes megvenni. Nekem megvan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2832) sopruk


sopruk
aktív tag

Igen, a free verziót használom eltávolításhoz, hogy ne maradjon sok szemét, de ezek szerint bőven marad :D

(#2833) Kékes525 válasza sopruk (#2832) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen a free verzióból hiányzik a "Extended scanning for leftovers - more advanced scanning algorithms". Így hagyhat hátra szemeteket. Lásd fentebb a linket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2834) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Lehet könyvtárakat különböző színekkel jelölni vagy 1-2 karakteres megjegyzést írni egy plusz oszlopban? Nem akarom a mappaszerkezetet megbontani, külön mappába mozgatni őket, csak átláthatóbbá tenni.
Ha magát a mappaikon színét tudnám módosítani, az is megfelelne.

Köszönöm!

(#2835) Doky586 válasza Panthera (#2834) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"magát a mappaikon színét tudnám módosítani, az is megfelelne"

Szerintem ez a windows alap-szolgáltatása, hogy egy (32x32 ?) .ico filet (képet) bemásolsz a mappába és azt nemcsak a win filekezelő de a TC is mutatni fogja mappaikonnak.

[ Szerkesztve ]

(#2836) Panthera válasza Doky586 (#2835) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, ez a másolás nem jutott eszembe. Próbáltam már létező desktop.ini fájlt másolni másik mappába, de az nem jut érvényre (az intézőben sem). Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#2837) Kernel válasza Panthera (#2836) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mappán jobbklikk, tulajdonságok?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2838) tonyrulez válasza Panthera (#2834) üzenetére


tonyrulez
őstag

"1-2 karakteres megjegyzést írni egy plusz oszlopban"-ra megoldás:
Bármilyen mappához-fájlhoz hozzáadható megjegyzés, amit nem adott fájlba, hanem egy rejtett descript.ion szövegfájlba ment, így gépek között is szinkronizálható.
Komment szerkesztése/létrehozása: Ctrl+Z, vagy eszköztáron cm_EditComment ikon
Komment megjelenítése: Ctrl+Shift+F2, vagy külön oszlopban beszédes nevű "megjegyzés" oszlopot hozzáadva. Original oszlopnézet nem szerkeszthető (tudtommal), úgyhogy én cakompakk lemásoltam azt, csak a - számomra - felesleges attribútom oszlopot lecseréltem a megjegyzésre, így tudom a mappákat/fájlokat kommentelni és rögtön látom is őket. Megjegyzésbe kisregényt is lehet írni, nyilván a beállított oszlopszélességtől függ hogy hány karaktert látni.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2839) Panthera válasza Kernel (#2837) üzenetére


Panthera
őstag

Így csináltam az ikon módosítást, csak gyorsítani akartam a folyamaton.

tonyrulez: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2840) canniball válasza Kernel (#2837) üzenetére


canniball
nagyúr

(#2837) Kernel & (#2838) tonyrulez!
Ezek valamelyike nekem is jól jönne, de nekem "tömeges megjelölésre" lenne szükségem (tehát egy rahedli mappát egyszerre kéne elintézni), ilyet pedig egyiknél sem láttam - csak én vagyok vak vagy tényleg nincs ilyen opció?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2841) tonyrulez válasza canniball (#2840) üzenetére


tonyrulez
őstag

Valóban TCMD gyárilag nem támogatja a bulk comment edit-et, de találtam hozzá ezt a script-et: EditFileComments
Forrás: Add comments for multiple files or folders
Nem teszteltem, de lehet én is kipróbálom majd.

4 8 15 16 23 42

(#2842) Panthera válasza tonyrulez (#2841) üzenetére


Panthera
őstag

Én annak próbáltam utánajárni, hogyan lehetne egy TCMD eszköztár ikont úgy paraméterezni, amely 1 kijelölt mappa ikon beállításait hozza fel (persze ha a kívánt ikont is fel lehetne venni, az még jobb lenne). A csoportos módszer az gondolom itt nem működne, mert több mappa kijelölése esetén is csak az elsőt módosítja (nekem teljesen jó 1 mappa egyszerre). Az általad linkelt oldalon nem találtam ilyesmit, csak ami a fájlok típusa alapján adja vissza a színt.

Az eszköztárban szerintem be lehetne paraméterezni a rundll32.exe-t (most XP alatt vagyok), de nem találok semmilyen leírást, hogy azon belül milyen belépési pontra, függvényre kellene hivatkozni.
(Pl. ez a mappa tuljadonságok első füle: "%windir%\system32\RunDll32.exe shell32.dll,Options_RunDLL 0")

(#2843) 0ttó válasza Dr. Romano (#1300) üzenetére


0ttó
tag

Hello!

Lett-e megoldás a fájlegyesítés egyszerre, nem kézzel egyesével több részek (crc-k) esetén?

Tud valaki esetleg megoldást (#1300) Dr. Romano kérdésére?

A programon belül is jó valamilyen lehetőség, de lehet beépülő is.
Legrosszabb esetben más alkalmazás, ami esetleg képes erre.

Nagyon sok munka és idő egyesével egyesítgetni több/sok fájlt, miközben itt a PC; ezért van, lenne.

Köszönöm a segítséget

(#2844) G@ben


G@ben
addikt

Total Commander 8.51-ben ha egy fül egy meghajtót takar, el lehet nevezni a fület úgy, hogy az almappákban mászkálás során se változzon a neve?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2845) Panthera válasza G@ben (#2844) üzenetére


Panthera
őstag

8.52 alatt biztosan....zároltam és úgy megmaradt a neve mászkálás után is.

[ Szerkesztve ]

(#2846) G@ben válasza Panthera (#2845) üzenetére


G@ben
addikt

Rosszul fogalmaztam. Adok a meghajtónak egy nevet, azt mutatja, ha a gyökérben vagyok. Ha belépek egy könyvtárba, akkor a fülön a könyvtár nevét mutatja, ami jó. Ha visszalépek a gyökérbe, akkor a meghajtónak nem a nevét, hanem a betűjelét mutatja és ezt szeretném állandóra a névre változtatni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2847) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Összehasonlítani lehet úgy, hogy ne vegye figyelembe a dátumot és méretet?
Az lenne a jó, ha csak a fájlnevet nézné.

(Az eredeti mappát átmásolom telefonra, sok fájlt törlök belőle, majd azokat szeretném az eredeti helyről is eltávolítani.)

Szerk.: Pontosítok. Mivel az újabb hely a telefonon memóriakártyáján van, azt nem tudja rendesen összehasonlítani, kijelöl mindent mindkét mappában. Valószínűleg azért, mert a dátum is módosul a másoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#2848) Kernel válasza Panthera (#2847) üzenetére


Kernel
nagyúr

A dátum ott van, a méret ignorálása viszont értelmetlensége miatt hiányzik, gondolom.

Elvégre fájlok összehasonlításáról szól az egész. Ha a méret nem egyezik, akkor nem lehet egyforma, úgy semmi értelme nem lenne.

Ha a méret egyezik, nyilván akkor is lehet még tartami eltérés, de akkor legalább egy feltétel már adott. Ha a méret eltérő, akkor viszont kizárt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2849) Panthera válasza Kernel (#2848) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm szépen, szerintem nekem régi verzió van (8.50), ezért nem látom ezt az ablakot.
A méretben az én esetemben nincs változás, mert csak a darabszám változik.

(#2850) Kernel válasza Panthera (#2849) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig ez annyira alap dolog, nekem úgy rémlik, hogy mindig ott volt:

Van itt egy 8.51a, abban is.

Más kérdés, hogy nekem ikon is van hozzá az Eszköztáron, onnan szoktam indítani:

cm_FileSync

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.