Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#2201) utgyuru válasza DJ. Ru$y (#2200) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Igen, köszi erre gondoltam. Esetleg ide bill. komb ?

(#2202) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a TC-vel kapcsoltban:
- hogy lehet egy hálózati pl. \\192.168.0.50 hozzáadni hogy a TC ablakában nyíljon meg? cd \\192....-re nem működik. Illetve hogy lehet egy adott parancsikont vagy valami hasonlót szerkeszteni, hozzáadni a \\hálózati helyek fülhöz?
- volt egyszer egy TC-m ahol space-t nyomva beolvasta a mappa méretet + leugrott egyet a kurzor. Így csak a space-t kellet nyomogatni vagy nyomvatartani, és beolvasta a méretét a teljes könyvtár struktúrának. (jelenleg space+lefele nyíl-al végig kell zongorázni állandóan)
Van erre valami megoldás? Az is jó lenne ha belehetne állítani hogy a *-ra ne csak kijelöljön mindent, hanem a mappa méretet is beolvasa.

Köszi

free your mind

(#2203) Kernel válasza Jazz (#2202) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem az F1 billentyű van beállítva az alábbi parancsra, listázza mindegyik mappa méretét:

cm_CountDirContent

F1-et úgysem használom egyébként, Súgó meg amúgy is elérhető a jobb sarokban.

F2 pedig erre:

cm_GetFileSpace

Vagyis a kijelölt adatok összmérete (régebben DVD-íráshoz tudtam vele helyfoglalást kalkulálni, vagy másra is jól jön időnként). Ha nem akarsz billentyűt, természetesen ikont is lehet kreálni az eszköztárra.

Hálózatot nem használok mostanában, ilyenekre nem emlékszem már.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2204) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Megoldható, hogy 2 helyett 4 nyitott ablakom legyen egymás mellett?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2205) fatal` válasza Des1gnR (#2204) üzenetére


fatal`
titán

Nem, de füleket tudsz nyitni.

(#2206) Des1gnR válasza fatal` (#2205) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igen, azt megtaláltam. Kár :(
Még azt találtam ki, hogy nyitottam 2 TC-t, de az se az igazi...
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2207) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
Eszköztárba hogyan lehet olyan parancsikont csinálni, ami előre megadott FTP szerverre kapcsolódik? Az FTP kacsolat felh.névvel és jelszóval együtt el van mentve a TCMD-ben. Csak a cm_FtpConnect parancsot találtam, de az csak a listát hozza fel.

4 8 15 16 23 42

(#2208) Kernel válasza tonyrulez (#2207) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nálam így működik:

Megnyitás a baloldali ablakban:

C:\Programok\TC\TOTALCMD.EXE /O FTPOPEN:stored_ftp_name

Baloldalon az FTP szerver, jobboldalon egy meghatározott mappa:

C:\Programok\TC\TOTALCMD.EXE /O FTPOPEN:stored_ftp_name C:\Download\

Ez is ugyanaz, csak másképp:

C:\Programok\TC\TOTALCMD.EXE /O /L=FTPOPEN:stored_ftp_name /R=c:\Download\

/O paraméter szerepe, hogy ne nyisson új Commander ablakot, hanem a meglévőt használja.

Bővebben: TC Help, Command line parameters.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2209) zoetsa válasza tonyrulez (#2207) üzenetére


zoetsa
tag

Gombok mellett jobb egérgomb: costumize, személyre szab, vmi, aztán kikeresem a sorból a jelet. Azóta nekem ott díszeleg annak is akonja, bmikor megnyitom onnan, nem is szoktam máshol keresni.
Na, megnéztem, azt írja: change.

[ Szerkesztve ]

(#2210) tonyrulez válasza Kernel (#2208) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megadtam őket parancsként, de mindnél azt írja hogy nincs ilyen meghajtó.

4 8 15 16 23 42

(#2211) Kernel válasza tonyrulez (#2210) üzenetére


Kernel
nagyúr

Olyat nekem is írt, mert voltak fülek, ami a D: meghajtóra mutatott, miközben az a HDD éppen le volt kapcsolva.

De amikor átváltottam más fülre, illetve a C: meghajtóra, TC-t bezártam, ismét megnyitottam, utána már nem volt ilyen hibaüzenet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2212) akyyy


akyyy
senior tag

régen volt egy gomb amivel az összes kiönyvtárat kijelölte valahogy ugy moint a csillag de betöltötte hogy mennyi helyet foglalt. ezt most csak ugy tudom megcsinálni ha egyesével minden könyvtárra nyomok egy space-t. ezzel ki is jelöli meg mutatja a könyvtér méretét.

(#2213) Kernel válasza akyyy (#2212) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen gomb szerintem csak a buherált verziókon volt, az eredetinél nem szokott lenni. Buherált (mások által "testre szabott") változatokat én amúgy soha nem használnék, legyen az Windows stb.

De ha párat visszaolvasol, épp írtam rólal: [link]

Billentyűt vagy gombot is lehet hozzá csinálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2214) akyyy válasza Kernel (#2213) üzenetére


akyyy
senior tag

köszi, biztos nem kieg volt de ez alapján már rá tutam keresni és a keresett billentyuzet kombináciom:

ALT+SHIFT+ENTER
igaz nem jelöli igy ki, de az egyáltalán nem baj :)

(#2215) alfiboy válasza Kernel (#2213) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ezt hol kell beállitani?
Elég, ha az ini fájlban a [Configuration] alá beírom?

Köszi!
:R

...

(#2216) Kernel válasza alfiboy (#2215) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem, ehhez billentyűparancsot lehet állítani:

Vagy az Eszköztárra szerkeszteni egy gombot:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2217) alfiboy válasza Kernel (#2216) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi!
:R
Így már értem teljesen.

...

(#2218) karlkani válasza Kernel (#2216) üzenetére


karlkani
aktív tag

Elég, ha beírja az ember a wincmd.ini-be. Nálam így néz ki az erre vonatkozó rész.

[Shortcuts]
F1=cm_CountDirContent
F2=cm_RenameOnly

(#2219) Kernel válasza karlkani (#2218) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kétségtelen, elvégre ott tárolja a billentyűparancsokat is, csak már nem emlékeztem erre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2220) Wolfskin


Wolfskin
őstag

#2164

%COMMANDER_PATH%\.. megegyezik ezzel = \Total Commander\App\ vagyis a főkönyvtárral

... = a tcm főkönyvtára
..= a programkönyvtár

egy példa:
[PackerPlugins]
iso=192,%COMMANDER_PATH%\..\plugins\wcx\ISO\iso.wcx

bár az enyém egy eleve portable tcm, lehet hogy a telepítettnél mások a könyvtárak, elérési utak.

bocs, csak így tudok válaszolni, az opera a "válasz" opciónál kiléptet és nem enged újra vissza... :F hiába, a guglis példa ragadós, az opera már szinte semmivel nem kompatibilis... :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2221) Kernel válasza Wolfskin (#2220) üzenetére


Kernel
nagyúr

Utána a 2165-ben ott volt a válasz is.

De talán jobban működne nálad is a fórum, ha nem a Logout linket használnád, hanem a PH, vagy IT Café oldalakat:

http://prohardver.hu/tema/total_commander/friss.html

http://itcafe.hu/forum/index.html

(Itt nyilván nem arról van szó, hogy "logout" a neve, de azzal nekem is volt már problémám.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2222) Sk8erPeter válasza Kernel (#2221) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"De talán jobban működne nálad is a fórum, ha nem a Logout linket használnád, hanem a PH, vagy IT Café oldalakat"
Teljesen mindegy, a fórumot pont ugyanaz a motor működteti, csak a smink más. (Ez például nem lenne igaz a Hardverapróra, mert ott vannak eltérések.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2223) Kernel válasza Sk8erPeter (#2222) üzenetére


Kernel
nagyúr

Esetleg olvasd el a hozzászólásom többi részét is, nem ok nélkül írtam, amit írtam.

De megmondom őszintén, nincs most kedvem offtopik magyarázkodásba fogni, ugyanakkor nem kérnék felvilágosítást a fórummotor működéséről sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2224) bancsi62


bancsi62
csendes tag

Sziasztok!
Régóta használom a TC-t 32 biten, illetve WIN64 alatt is 32 biten. Most az új gépemre a 64 bites verziót tettem fel, de szinte semmilyen plugin nincs hozzá, ami a 32 bitesben (WIN64 alatt is!) jól működött. Mi a hátránya, ha megintcsak a 32 bites TC-t telepíteném a WIN64 rendszerre?
Köszi előre is.

(#2225) kraftxld válasza bancsi62 (#2224) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs semmi hátránya.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2226) bancsi62 válasza kraftxld (#2225) üzenetére


bancsi62
csendes tag

Hm. Köszi. De akkor mi az előnye a 64 bites verziónak?

(#2227) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

tc-ben vagy bármi másban is jó, azt szeretném megcsinálni, hogy van egy könyvtár, olyan 3-4 alkönyvtár mélységig, és annak a tartalmát szeretném egy txt-be, excelbe kilistázni.

elég csak a könyvtár és a fájlok neve (al)könyvtáranként

van van erre ötletetek, várom szívesen, közben olvasok is vissza

köszi

(#2228) Kernel válasza izomhod (#2227) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet listázni, de teljes mélységében, legalábbis én csak úgy tudom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2229) izomhod válasza Kernel (#2228) üzenetére


izomhod
senior tag

jó lehet úgy! :)

(#2230) Kernel válasza izomhod (#2229) üzenetére


Kernel
nagyúr

Például egy lehetőség TXT-be:

Ctrl+B vagy:

Utána összes kijelölése, Ctrl+A vagy:

Másolás vágólapra:

Utóbbihoz külön ikont is készítettem az Eszköztárra, ez a TC-parancs működteti:

cm_CopyFullNamesToClip

Ez csak a nevek másolása:

cm_CopyNamesToClip

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2231) fatal` válasza Kernel (#2230) üzenetére


fatal`
titán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#2232) woodworm válasza izomhod (#2227) üzenetére


woodworm
veterán

A tc katalógus plugin-jai szövegfájlba dolgoznak. CatalogMaker, DiskDir stb.

(#2233) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Total commanderben ha jobb egérgombbal nyomok hosszan egy fájlra, régen rengeteg lehetőséget felkínált (pl alapértelmezett program választása, adott fájl különböző programokkal történő megnyitása). Most valamiért ez a lista nagyon lerövidült, TC-újratelepítés nem segített. Mi lehet a baj, hogyan lehet ezt átállítani?

Köszi a segítséget!

(#2234) Kernel válasza kalapacsolok (#2233) üzenetére


Kernel
nagyúr

A jobbklikkre feljövő menüpontok nagyobb részét az Intézőből veszi át, környezetérzékeny menü ott is ugyanúgy van, csak nem kell rátartani.

A TC-ben csak azért kell rátartani, mert simán a jobbgomb a kijelölés célját szolgálja, ezért találták ki itt külön a rátartást.

Például egy videófájlnál, vagy feliratnál nekem az Intézőben is ott van a társítás, jobbklikkre. Ha nincs, akkor a Windows szorul gyógyításra, registryben vannak egyébként ezek a dolgok.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2235) kalapacsolok válasza Kernel (#2234) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

SZia! Köszi a tippet, ott benne voltak. MEgvan a megoldás: a comodo tűzfal zavart be és tiltotta le total commanderben ezt a hozzáférést! :) köszi!!!

(#2236) izomhod válasza Kernel (#2230) üzenetére


izomhod
senior tag

de király, köszi, nagy segítség

és olyat tud, hogy több könyvtár mélységig listáz mindent?

(#2237) Kernel válasza izomhod (#2236) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Ctrl-B épp azt csinálja, hogy lefelé mindent listáz.

Egyébként én használom az előzőleg említett DiskDir bővítményt is, az is szövegfájlt ad, végeredményben. Csak *.lst kiterjesztésével, a TC-n belül speciálisan viselkedik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2238) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Amikor dátumra szűrve másolok (frissen módosult) fájlokat, az egész forrás könyvtárszerkezetet létrehozza, attól függetlenül, hogy azok régebbi könyvtárak és nincs is bennük a kritériumnak megfelelő fájl. Le lehet valahogy tiltani ezt? Próbálkoztam az attribútumokkal ("könyvtár"), de úgy nem lett jó.

Előzmény:
[link]

(#2239) Fire/SOUL/CD válasza Panthera (#2238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt csak akkor lehetne kivitelezni(szvsz), ha alapból lenne olyan opció, hogy az üres könyvtárakat(empty folder) ne kerüljenek másolásra...
Fájl szinten a könyvtárak -közel- egyenértékűek a fájlokkal, viszont -ebből a szempontból- nem azok, mivel vannak olyan tulajdonságaik (attribútumok), amikkel nem rendelkeznek.
1. A fájloknak 3 időbélyegzője létezik, rendre, létrehozás, módosítás, hozzáférés
2. Könyvtáraknak csak a létrehozás időbélyegzője van
3. A TC, alapértelmezésben fájloknál a MÓDOSÍTÁS időbélyeget, mappák esetén meg a LÉTREHOZÁS időbélyeget jeleníti meg (ezért nem lehet a mappákat ÉS a fájlokkal együtt rendezni dátum alapján)

Ez amúgy egy szép fejtörő, de(külső bedolgozók nélkül) nem kivitelezhető, hangsúlyoznám, hogy így "hirtelen, első látásra" alapon...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2240) Panthera válasza Fire/SOUL/CD (#2239) üzenetére


Panthera
őstag

Azért köszi a segítséget!

(#2241) Kernel válasza Panthera (#2238) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, milyen gyakorisággal akarod ezt csinálni, de ha csak alkalmi eset, akkor lehet két lépésben is.

Következő lépés, hogy Ctrl+B (vagy a már említett ikon), ezután a fájlokat kijelölöm, átrakom bárhová. Az üres mappák később törölhetők.

Ilyenkor szoktam nyomni a nálam beállított F1-et, amivel még ellenőrzöm a mappák méretét (biztos, ami biztos), utána Del.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2242) Panthera válasza Kernel (#2241) üzenetére


Panthera
őstag

Kb. heti rendszerességgel szeretném csinálni. Könyvtárból elég sok van ilyenkor, szerintem manuálisan nem éri meg vele szórakozni a válogatás miatt. Ha a többi fájl (amit kellett másolni) pedig megmarad a tényleges helyén, az meg jobb lesz úgy, mintha ömleszteném.

De köszi a két tippet, ezeket eddig sokkal körülményesebben oldottam meg. Főleg alkönyvtárak méretének ellenőrzése a space helyett. :C

(#2243) utas666 válasza bancsi62 (#2224) üzenetére


utas666
tag

Esetleg bizonyos win64 könyvtárakat (system32 helyett SysWOW64-at listázza, sysnative az TCx32-nek is jó) nem látsz a 32bites TC-vel, de ez verzió függő is lehet.

(#2244) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Van TCMD-hez olyan addon amivel kiszínezhetem adott mappák neveit? Ugyanúgy mint a típusonkénti színbeállításnál kép, csak mappákra. Vagy valami megjelölő bővítmény is jó lenne, amivel be tudom azonosítani a mappát a többi száz darab közül. Ikoncsere nem játszik, olyan kicsi hogy alig látom :)

4 8 15 16 23 42

(#2245) Fire/SOUL/CD válasza tonyrulez (#2244) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát ha csak 1-2 mappát kellene kiszínezni, akkor [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2246) tonyrulez válasza Fire/SOUL/CD (#2245) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tökéletes, köszönöm :R

4 8 15 16 23 42

(#2247) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

az lenne a gond,hogy a tc a hálózaton lévő meghajtókat nagyon "nehezen" kezeli,vagyis minden művelet esetében eltelik jónéhány másodperc mire reagál.nemrég volt router csere,az előző routerral minden rendben volt.érdekes módon,ha intézőn keresztül történik a navigáció,akkor nincs késés,azonnal megnyilnak a mappák stb,ezért talán nem a routerre gyanakodnék.
tc a legújabb.

köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2248) zoetsa válasza betyarr (#2247) üzenetére


zoetsa
tag

Csak nem upc-router?!

(#2249) betyarr válasza zoetsa (#2248) üzenetére


betyarr
veterán

nem! tp-link 1043 v2.

(#2250) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, FTP letöltésnél tudok valami sebességkorlátozást megadni valahogy?

Eléggé nagy fájlokat töltenék le, de nem akarom max sebességgel tölteni mert mellette szeretném netet használni használható sebességgel :D

Előre is köszi... :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.