Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#12001) focker


focker
csendes tag

Valakinek nincs véletlenül a korábbi évekből:
- HWSW kiskérdése (azt hiszem tavalyelőtt vezette G.É.)
- Adatbázis alapú rendszerek vizsgafeladatsora elmélet+gyakorlat)

Nappalis kurzusfórumon, coospace-n korábban mindig gyűjtöttük az ilyesmit, de levelezőn leginkább hullaszag van :S

Köszi!

(#12002) pokerspan válasza focker (#12001) üzenetére


pokerspan
újonc

HWSW kiskérdéseket kidolgoztam tavalyról (az elméleti részét)
http://data.hu/get/5160219/Vizsgara.docx

ahogy nézegettem 6 kiskérdésből 3-at mindig eddig ebből kérdezett, illetve én is ebből mentem át.

progtudor.hu

(#12003) Laffesz válasza pokerspan (#12002) üzenetére


Laffesz
csendes tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#12004) m.magus


m.magus
csendes tag

Valaki tudna mondani par szot arrol, hogy milyen a fejlett grafikai algoritmusok cimu targybol a vizsga ? mennyire pontoz szigoruan ?

(#12005) Tottu


Tottu
senior tag

Keresem az alábbi két könyvet:
Atkinson-Hilgard-Smith-Nolen - Pszichológia
Elliot Aronson - A társas lény

Ajánlatokat privátban kérem! :R

Valamint eladó egyetemi könyvek! Bolti ár -50%

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#12006) m.magus


m.magus
csendes tag

Valaki, aki megcsinalta mar a Pusztai fele analizist tudna meselni arrol, hogy hogyan is zajlik nala a vizsga ?

(#12007) TotO'


TotO'
aktív tag

Sziasztok, "Nyomjelzéstechnika" illetve "Sugárvédelem, dozimetria " című kurzusokhoz van valakinek valamiféle segédlete ? Vmi pár oldalas doku-ra gondolok, amiből egyszerűen fel lehet rájuk készülni.
Üdv

4a || Neuzer Courier DT

(#12008) Hancsika válasza LestatVenom (#12000) üzenetére


Hancsika
újonc

Köszi.

Következő kérdésem: Van-e arra esély, hogy az MSc 1. félévében kapunk tanulmányi ösztöndíjat az előző félév (BSc utolsó félév) átlaga alapján? Nem sok esélyt látok rá, de hátha...

(#12009) A szerzetes válasza Hancsika (#12008) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Nincs.

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#12010) zerberocski


zerberocski
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy elkezdte valaki kidolgozott az államvizsga tételeket Programtervező informatikus BSc szakhoz? A Számítógép hálózatokhoz tartozó 2 tételnek a kidolgozott változatát kérném el, ha lehetséges.
Előre is köszönöm a választ!
Üdv!

(#12011) birno


birno
addikt

Szabó Péter opkut I.-es tantargyahoz van esetleg valakinek kidolgozott tetelsora?

(#12012) Csökkentagyú


Csökkentagyú
újonc

ZV Döntési rendszerek tételekhez tudna valaki valamiféle tippet / kidolgozást adni?
3. Preferenciák, utilitás függvények, Bernoulli elv.
4. Tiszta és kevert stratégiák használata zérus és nem zérusösszegű játékokban.

Little malac, little malac, help nekem! Here is big hideg, I'm fagying meg.

(#12013) szivar1


szivar1
újonc

Üdv!
Az alk.fejl államvizsga tételekhez van valakinek anyaga?

(#12014) szivar1


szivar1
újonc

Üdv!
Kidolgoztam (pontosabban összeszedtem) a gazd.infó záróvizsga tételsor első felét...
https://docs.google.com/file/d/0BwYKDX7vkKhkRFhROXk1T2RrX1E/edit?pli=1
Ha valakinek kell használja nyugodtan!

u.i.: felelősséget nem vállalok érte, hogy minden hiba és hiány nélkül szerepel benne :)

(#12015) m.magus


m.magus
csendes tag

Valaki, aki mar volt koszi haladoknak/koszi2 vizsgan megtudna mondani, hogy a pub-ban levo ellenorzo kerdesek mennyire fedtek le a vizsgan levo kerdeseket? Illetve mennyire voltak a kerdesek hasonloak a kisZH-n levo kerdesekhez?

(#12016) sss


sss
senior tag

Na túl vagyok egy sikeres államvizsgán. :) Még most is alig tudom elhinni. Ennyi év után.

(#12017) pvt.peter válasza sss (#12016) üzenetére


pvt.peter
őstag

grat :) :C

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12018) sss válasza pvt.peter (#12017) üzenetére


sss
senior tag

Köszi. :)

(#12019) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok! Proginfos vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy tavaly ilyenkor mennyitől volt az ösztöndíj?(ha valaki tud egy ösztöndíjtáblát is linkelhet be:) ) Emlékeim szerint 0.95 de nem vagyok benne biztos...Előre is köszönöm a választ!:)

(#12020) Laffesz válasza m.magus (#12015) üzenetére


Laffesz
csendes tag

Szia.
Én tavaly csináltam meg a köszi 2-öt, hát fel kell kötni a gatyót rá, mert jó sok kiskérdésből szokott válogatni a tanár úr.
A próba zh kérdései előfordulhatnak, de az nagyon kevés, a neten kering, egy kiskérdéssor, ami már ősöregnek tekinthető, talán még ki is van dolgozva, de vannak benne fatális hibák és a tanár már ismeri őket szóval ha meglátja, akkor le fog pontozni, emiatt ha abból készülsz dolgozd ki magad, vagy legalábbis ellenőrizd le.
Én csak a kis kérdéseket tanultam meg, jól lefedték az anyagot és szerencsém volt minden kérdés meg volt belőle a vizsgámon, bár olyasmit is mondtak akkor hogy kitalált új kérdéseket is. Egyébként szokása időnként ugyanazokat a vizsgalapokat bevinni. Nekem 84 kis kérdésem van, de láttam, hogy volt akinek a vizsgadolgozatok voltak meg.
Ha adsz egy email címet el tudom küldeni rá a kérdéssorom, sajnos nincs kidolgozva, mert füzetbe csináltam és elajándékoztam a kidolgozást vizsga után.

(#12021) Laffesz


Laffesz
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy volt-e valaki Fordítóprogramokból vizsgázni? Ha igen akkor, hogy néz ki a vizsga és miből érdemes készülni? Nehéz? :-)
Szóval bármilyen információnak örülnék, köszi előre is. :))

(#12022) m.magus


m.magus
csendes tag

Valaki aki mar volt gepi tanulai modszerekbol iden, tudna valamit meselni a vizsgarol ?
Mennyi ido van ra ? Illetve mennyire pontoz szigoruan ?

(#12023) A szerzetes válasza m.magus (#12022) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

2 tételt kapunk, borítékból húzza ki őket valaki. 1 óra áll rendelkezésre kidolgozni. Ha kaptál piripöttyöt akkor azt is rá kell írni a lapra. Mindegyik tételhez írni kell valamit, különben bukó van.

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#12024) Frenky89 válasza A szerzetes (#12023) üzenetére


Frenky89
őstag

Mindegyik tételhez írni kell valamit, különben bukó van.*

*Csak kiegészítésképpen: azért, mert mindkét tétel 25-25 pont.

(#12025) A szerzetes válasza Frenky89 (#12024) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Sosem szerettem a matematikai levezetéseket, de kétségtelenül igazad van :DD

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#12026) m.magus


m.magus
csendes tag

Valaki aki, mar volt Fordito programokbol tudna meselni a vizsgarol ? Hany tetelt kapunk ?
Vannak-e kedvenc tetelek, amiket szeret megkerdezni ?

(#12027) m.magus válasza Laffesz (#12020) üzenetére


m.magus
csendes tag

Egy kollega megprobalta kijavitani a mar meglevo kerdessort es elerhetove tette itt. Ezek a kerdesek mind lefedik a meg keringo vizsga dolgozatokat is.

Mennyire szokta gyakran valogatni a tanarur a kerdeseket? gondolok itt arra, hogy ujat talal ki ? Illetve most kiadott egy ellenorzo kerdessort kb 127 kerdessel, abbol szokott valogatni inkabb ?

(#12028) Laffesz válasza m.magus (#12026) üzenetére


Laffesz
csendes tag

Szia.
Én ma voltam fodítóprogramok vizsgán.
A tételek:
* Fordítóprogramok részei
* Attribútum nyelvtanok definíciója
* Egyszerű és többmenetes attribútum kiértékelés
* ASE
* OAG teszt
* OAG vizit sorozat
* Kódgenerálás

Négyen voltunk vizsgán, nem volt kedvenc tétel, véletlenszerűen kaptunk közüllük. Hallottam olyat, hogy a kódgenerálást annyira nem szokták adni, de ez nem igaz, mert pont kihúzta az egyik kolléga.
A vizsga menete kb az, hogy leírod amit tudsz a tételről 15-20 percben majd a tanár úr átnézi, és kérdezni fog, nálunk átnézte mindenkiét és egyszerre kérdezett, mint egy beszélgetés szerűen az anyagból, viszont nagyon mély jellegű kérdéseket tett fel, ezért úgy tanuld, hogy értsd is amit leírsz, figyelj a példákra, mert mikor látta nálunk, hogy nem igazán tudjuk miről beszélünk adott példákat, hogy akkor vezessük le ezen a gráfon pl. a jobbról záró szintetizált attribútumkiértékelést...
Amúgy jó ha tudod az összes tételt, mert akár többe is belekérdezhet függetlenül attól, mit húztál.

(#12029) Laffesz


Laffesz
csendes tag

Sziasztok!
Aki volt már térinformatikából vizsgázni az meg tudná mondani, hogy milyen jellegű az az 1 feladat amit vizsgán szerepel?

(#12030) m.magus


m.magus
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy Gepi tanulasi modszerekbol a tanarur majd hirdet-e meg uv idopontokat ? Vagy a holnapi lesz az utolso vizsga ?

(#12031) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi tárgyakból ki melyik gyakvezért ajánlaná prioritási sorrendbe téve? (vagy ki az akinél semmiféleképpen se vegyek fel tárgyat)
Rendszerfejlesztés I.:
- Bata András
- Bocsor Zoltán
- Bordé Sándor
- Hegedűs Péter

Mesterséges intelligencia:
- Dobó András
- Gulyás Gergely
- Hegedűs István
- Ormándi Róbert

Számítógépes grafika:
- Bodnár Péter
- Dr .Tanács Attila
- Dr. Nagy Antal
- Hantos Norbert
- Molnár Csaba
- Varga László Gábor

Bonyolultságelmélet:
- Dr. Iván Szabolcs (logikából nála voltam, bevált :P )
- Dr. Németh L. Zoltán

Illetve van-e olyan könyv/irodalom amit érdemes lenne beszerezni/megvenni a fenti tárgyakhoz?

+1: melyik tárgy előadására érdemes és/vagy kötelező bemenni?

A válaszokat előre is köszönöm.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12032) Frenky89 válasza pvt.peter (#12031) üzenetére


Frenky89
őstag

Nincs még ehhez korán egy cseppet? ;]

Amúgy, szabivan és bodnaar kötelező, szerintem.

(#12033) pvt.peter válasza Frenky89 (#12032) üzenetére


pvt.peter
őstag

ne nekem mond :D
csodálkoztam, hogy ilyen hamar meghirdették a kurzusokat, hát akkor gondoltam utánajárok, hogy kinél mit érdemes felvenni :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12034) Nitro777 válasza pvt.peter (#12031) üzenetére


Nitro777
újonc

Logikából Németh Zolinál voltam tavasszal, abból nagyon jó volt.
Korrekt tanár, a saját gyakorlati anyagai pedig hasznosak voltak. A zh-i sem voltak vészesek, se nehezek, se könnyűek, jól belőtte. Egyszóval ajánlom hogy nála vedd fel a bonyát :)

(#12035) pvt.peter válasza Nitro777 (#12034) üzenetére


pvt.peter
őstag

köszi a választ,
viszont róla hallottam pozitívat, negatívat is
bonyából maradok Szabivánnál, elég jó arc és korrekt is :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12036) whiteman0524 válasza pvt.peter (#12035) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Maradjunk annyiban hogy szeretnél nála maradni! :) Az koránt sem biztos hogy be is fogsz hozzá jutni, ha több gyakvezető is tart bonya gyakot.

(#12037) ziyan


ziyan
tag

Sziasztok!

Szeptembertől mérnökinformatikus leszek. Úgy hallottam nem lesz egyszerű, ezért szeretnék egy kicsit készülni rá még szeptember előtt, amég van időm :D

A középiskolában 4-es voltam matekból (az érettségi is ilyen lett), a középszintű infó érettségi 98% lett, fizikát mondjuk úgy, hogy egyáltalán nem tanultunk, a programozás pedig... régebben pascal-ban programozgattam alap cuccokat (évekkel ezelőtt), nemrég C#-vel is próbálkoztam, tutorialok segítségével elboldogultam, de magamtól, papíron így hirtelen egy sort nem tudnék írni :DDD

Mit ajánlotok? :)

[ Szerkesztve ]

(#12038) azbest válasza ziyan (#12037) üzenetére


azbest
félisten

Hát, kétféleképpen lehet kibukni gyorsan
1) ha nem megy a matek
- kalkulus, ez durván szórótárgy [link]
- dimat: [link] nézegesd a jegyzetet
2) ha nem megy az infós rész / programozás
- számítógép architechtúra [link]
- programozás alapjai [link]

Ha ezen túl vagy, akkor rájössz, ennél csak durvább lesz (matekosabb vonalon például a logika, fonya, bonya...). :DDD
A mérnök infó vonal tematikáját annyira nem ismerem, de az eleje úgy emlékszem egyezik a prog terv inf-fel.

[ Szerkesztve ]

(#12039) LestatVenom válasza ziyan (#12037) üzenetére


LestatVenom
csendes tag

Hát ha előre szeretnél készülni akkor programozás alapjai jegyzetet ajánlom komolyabb tanulmányozásra esetleg előre C tutorialokat nézni.

A többi tárgyból elegendő szorgalmi időszakban folyamatosan készülni, gyakorlatról gyakorlatra, nyilván nem 1 órában de ezt majd programozás I kurzus előadója Dévényi tanár úr szépen levezeti, h x kredithez hány óra tanulás kellene társuljon hetente.

Illetve ha fizikát nem tanultál, vagy régen tanultál akkor abból sem árthat egy kis ismétlés, ezekhez a :
Budó Ágoston - Kísérleti fizika I.
Budó Ágoston - Kísérleti fizika II.

könyveket tudom ajánlani és ha van ea jegyzet akkor még azt, de az én időmben nem volt túl komoly jegyzet.

Amúgy nem vészes a mérnök képzés, csak tényleg tanulni kell rendesen, persze majd te is tapasztalod.

(#12040) ziyan


ziyan
tag

:R

(#12041) pvt.peter válasza ziyan (#12040) üzenetére


pvt.peter
őstag

SZTE TTIK infósok BSc Facebook csoportban is érdeklődhetsz ez ügyben

(miután áttanulmányoztad a szabályzatot :P)

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12042) Szögecs


Szögecs
csendes tag

Udv! Visszafelveteliztem mernok informatikus szakra, es lenne par kerdesem. A tanterv elegge megvaltozott a 2008-ashoz kepest, de latom az ETR a din. tantervben zolddel kipipalta azokat, amiket mar megcsinaltam, de nem mindent. Neztem a Hallgatoi tantervi teljesitesek menuben, hogy pl a Szarhoz bevan irva hogy teljesitve 3k, a fizika 1-hez is hogy teljesitve 5k, de a din tantervben nincs (tudni kell, hogy a kurzuskodok masok). Amiket kipipalt az ETR, azokra kell beadnom kreditatviteli kervenyt? Es amiket nem pipalt ki, de az emlitett menuben oda van irva, hogy teljesitve, azokra kell beadjak kervenyt? Van meg 2 kurzus, amiket megcsinaltam, de nem latok sehol sem bejegyzest rola, azokra gondolom kell beadni.

Ui.:
Passzivaltatni akarom magam legalabb egy evre, mert jelenleg Portugaliaban elek, erdemes most foglalkozni a kreditatvitellel most, vagy raer kesobb?

May the Force be with you!

(#12043) azbest válasza Szögecs (#12042) üzenetére


azbest
félisten

Ha mindenre beadod, akkor biztos mindent jóvá is írnak, míg ha valamiről kiderül hogy be kellett volna adni, akkor majd csak a következő körben tudod intézni és esetleg emiatt nem vehetsz fel valami más tárgyat most.

Első félévre elvileg be kell iratkozni. Talán valami külön kérvény kell hozzá, hogy kimaradhass rögtön kezdéskor.

[ Szerkesztve ]

(#12044) ildi0102


ildi0102
csendes tag

Sziasztok!!
Mestint:
Dobó András vagy inkább Hegedűs István
sz.Grafika:
- Varga László Gábor ö milyen ?
- Hantos Norbert

köszönöm

(#12045) LestatVenom válasza ildi0102 (#12044) üzenetére


LestatVenom
csendes tag

Mestintből Hegedűs Istvánnál voltam és 100%ban meg voltam vele elégedve, szóval tudom ajánlani, a másik gyakvezért nem ismerem.

(#12046) dekac válasza LestatVenom (#12045) üzenetére


dekac
tag

Hegedűs nagyon jó fej!

(#12047) ildi0102 válasza LestatVenom (#12045) üzenetére


ildi0102
csendes tag

Köszönöm szépen mind kettőtöknek!!
számítógép grafikából tud valaki valamilyen gyakvezért ajánlani ?

(#12048) ildi0102


ildi0102
csendes tag

mestintből érdemes előadásra járni ??

(#12049) whiteman0524 válasza ildi0102 (#12048) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Szerintem nem olyan nehéz az anyag hogy anélkül ne lehetne elsajátítani. Mindenesetre előadásokra járni mindig érdemes egy-két kivételtől eltekintve, de ez szerintem nincs köztük :N

(#12050) A szerzetes válasza ildi0102 (#12048) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Én meló miatt nem tudtam bejárni, csak a gyakorlatokra, de nem okozott problémát a vizsga. Ha még többet tanulok rá, sztem 5-ös is simán meglehet.
De hogy az előttem szólók mondták: "bejárni mindig érdemes"

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.