Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#12951) sanzi89 válasza sanzi89 (#12946) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm mindenkinek az infókat!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12952) quailstorm válasza DaaVee5 (#12950) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dimat 2 ráépül, mérnökinfós tanterv alapján gondolom fonya bonya logika is, KöSzi, meg algoritmusok is.
Úgyhogy ez REKT, bár nem tudom hogy lehet két majdnem középiskolás tárgyból megbukni már gyakorlaton.

[ Szerkesztve ]

(#12953) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Van valami csoport Facebook-on, ahova az SZTE Infó szakosok be szokták írni, hogy az egyes vizsgákon milyen tételeket kérdeztek?
Például, hogy Mestint kurzusból melyik vizsgán melyik tételek voltak?

Az SZTEInfósokBsc csoportot ismerem, ahol kb. 2.500-an vannak, de oda mostanság egyáltalán nem szokták beírni.
köszönöm.

(#12954) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Neptunos tárgyfelvételnél is van valamilyen "LEZÁR" gomb, amivel véglegesíteni kell a felvett tárgyakat, mint az ETR-ben volt ?

Felvettem a tárgyakat, a "Felvett tárgyak" menupontban már látszanak. Van még valami teendőm ?

(#12955) Orionk válasza Gergello (#12954) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Szerintem nincs más teendő.
Ezt abból gondolom, hogy:
- Én sem zártam most le és előző félévekben sem. Így emlékszem, hogy nem csináltam ilyesmit.
- A mostani félévre kurzusfelvevő lappal vettem fel a kurzusaimat. Tehát a Neptun Referens T.O.-s hölgy vette fel és ő sem csinált semmi ilyen lezárás féleséget tudtommal.

Ha mégis megtudnál valamit, akkor kérlek szólj nekem is. köszi

(#12956) pixplanes


pixplanes
újonc

Sziasztok! A prog2 vizsgaeredményeket milyen felhasználónév/jelszóval lehet elérni? Köszönöm!

(#12957) Orionk válasza pixplanes (#12956) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,

A most elmúlt, két héttel ezelőtti vizsgaidőszak eredményeire gondolsz?

Ha igen, akkor CooSpace-en belépsz és a Prog2 kurzus szinterénél és a Hirdetmények között lesz a felhasználónév és jelszó páros.
Október 08.-án töltötte fel tanár úr, annál a dátumnál keresd.

(#12958) Silεncε


Silεncε
őstag

Sziasztok!

Szabvállal kapcsolatos kérdésem lenne. Van eddig 7 kreditnyi szabvál, amot megcsináltam már + 6 kredit speckolom. 10 kreditnek kell lenni a tárgycsoportból. Kérdés: ha jól tudom, a speckolokat is beszámítják szabválnak. Igaz ez? Mert akkor nem vennék föl külön még három kredit szabvált, van elég dolgom nélküle is. Meg keringett régebben valami olyasmi, hogy kötelező 5 kreditnyi speckol. Ez igaz? Erről már hallottam össze-vissza, ezért nem tudon eldönteni. +1 bónusz: a speckolok hova számítódnak (ha nem szabválnak)

[ Szerkesztve ]

(#12959) quailstorm válasza Silεncε (#12958) üzenetére


quailstorm
nagyúr

5 kreditnyi speckoll 100 évvel ezelőtti diplomakövetelményben volt benne.
Minden szakmai törzsanyagon és kötválon túli tárgy szabválba számít. Nekem is 6 SZV 6 speckoll amivel kijött a 10 SZV.
Talán az X-es (de kredites) lektorátusi nyelvóra, amiben nem vagyok biztos, de annak is szabválnak kéne lenni.

Amúgy meg Battancs Anikó megmondja. Utolsó félév előtt menj be hozzá és kérdezd meg mi kell még.

(#12960) Silεncε válasza quailstorm (#12959) üzenetére


Silεncε
őstag

Köszi szépen :R Akkor nem is görcsolok szabválokon, mert ezek szerint megvan (nincs nyelvórám). Lesz elég dolgom így záróvizsga-szakdoga körül. Remélem jövő ilyenkor már szabad ember leszek... Vagy MsC-s, még nem tudom... :F

(#12961) Lizzee


Lizzee
friss újonc

Sziasztok!

SZTE-s diákmatrica érdekelne, 2019/2020 II. féléves.
Aki esetleg tudja már most előre, hogy lesz neki eladó tavaszra, vagy tud szerezni, írjon és privátban megbeszéljük! :)

Köszöntem, pacsi!

(#12962) hegedis


hegedis
tag

Sziasztok, szakdolgozathoz keresek mintát, hogy
https://www.inf.u-szeged.hu/hallgatoknak/diplomamunka-szakdolgozat/szerkezeti-es-formai-kovetelmenyek ezek alapján, hogyan nézne ki.
Esetleg szívesen megnéznék kész szakdolgozatot. Az előző évekből meglehet valahogy nézni?

[ Szerkesztve ]

(#12963) quailstorm válasza hegedis (#12962) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Témavezetőktől tudsz kérni, ők tudják melyik a szép.

(#12964) Silεncε válasza hegedis (#12962) üzenetére


Silεncε
őstag

Ha jól tudom, a korábbi szakdogák publikusak.

(#12965) hegedis válasza Silεncε (#12964) üzenetére


hegedis
tag

Én is ezt hallottam, csak nem tudom hol érhetőek el.

(#12966) stopperos válasza Silεncε (#12964) üzenetére


stopperos
senior tag

Egyetemi hálózatról vagy a könyvtárból innen lehet keresni és letölteni az összes szakdolgozatot.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12967) sany1987 válasza hegedis (#12962) üzenetére


sany1987
újonc

Én is úgy tudom, hogy csak egyetemi hálózatból érhetők el publikusan. Én el tudom küldeni az enyémet, de nem mai darab (2012-es), így nem tudom mennyivel leszel vele előrébb. Nem tudom, változtak-e azóta a követelmények.

(#12968) hegedis válasza sany1987 (#12967) üzenetére


hegedis
tag

stopperos: Köszi, ez jó lesz.

sany1987 : Köszi a felajánlást. Egyelőre újabbak érdekelnek. Meg az oldalon találtam olyan szakdolgozatokat, amiknél ugyanaz a témavezető, akinél vagyok. Ha nem férnék valamiért hozzá az egyetemi hálózaton azokhoz, akkor még lehet írok, hogy mégis megnézném a tied.

(#12969) quailstorm válasza hegedis (#12968) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amúgy tök nyugodtan lehet kérdezni témavezetődet, vagy nem témavezetődet de egyébként gyakori témavezetőt.
Szakdolgozatok minősége is szór, random te nem biztos hogy követendő példát fogsz ki. Én inkább kértem olyat nézegetni, ami biztos jó munka.

(#12970) _Petya_ válasza hegedis (#12962) üzenetére


_Petya_
őstag

Ott vannak az oldal alján linkelve a sablonok amiket használhatsz, Word és LaTeX is van, azok miért nem jók?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#12971) quailstorm válasza _Petya_ (#12970) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondjuk mert gagyi és el is van rontva. Ráadásul azt pont nem tudod meg belőle, hogy tartalmilag hogy strukturáld, hogy illusztráld.

(#12972) hegedis


hegedis
tag

A záróvizsga milyen? Milyen teremben szokott lenni, állva vagy ülve kell kifejteni a tételeket, tábla van amire mondjuk lehet rajzolni, ha olyan tételt kap valaki, hogy az segítene a magyarázásban? Mi a menete? Tanárok hozzáállása milyen szokott lenni? Minden tapasztalatot szívesen olvasnek.

(#12973) ASRoberto


ASRoberto
újonc

nálam +5 éve gazdinfón az Árpád téren volt kis előadóban felültem a tanári székbe, első sorban a bizottság. Először a szakdogámról beszéltem és prezentáltam, mivel kihúztam a gazdaságinfót és Kovács Zoltán tanár volt az egyik tag, így ott kellett is táblánál írni tétel bizonyítást. Felkészülésre a boríték húzás után volt rendesen idő és amit bevittem jegyzetet simán fel tudtam használni, úgy gondolom aki záróvizsgáig eljut valamilyen informatika szakon itt azzal nem szívóznak annyira már, persze lehet azóta változott. Szóval hajrá! ;)

(#12974) hegedis válasza ASRoberto (#12973) üzenetére


hegedis
tag

Szia, köszi válasz! :)

(#12975) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok. Programtervező informatikus szakra járok levelezőn. Azt szeretném kérdezni, hogy progalap vizsgán mire, milyen feladatokra kell számítani? Csak annyit mondtak, hogy papíralapú, lesznek elméleti kérdések és programot is kell (papíron) írni. Előre is köszi a segítséget.

(#12976) hegedis


hegedis
tag

Hali, szakdoga kérdés

d) tartalmi összefoglaló rész
A tartalmi összefoglalónak tartalmaznia kell (rövid- legfeljebb egy oldal-, velős és összefüggő megfogalmazásban) a következőket:

1 téma megnevezése,
2 megadott feladat megfogalmazása - a feladatkiíráshoz viszonyítva-,
3 megoldási mód,
4 alkalmazott eszközök, módszerek,
5 elért eredmények,
6 kulcsszavak (4-6 darab).

2-es pont, ide mehet az, ami a feladat kiírás lapon van?
3-as pont, mire gondol?
5-ös pont itt is mit ért alatta? A tervezett dolgokból mi lett kész?
6-os technológiával kapcsolatos kulcsszavak, vagy a témával is mehet?

Ti miket írtatok ide?

(#12977) Mark719


Mark719
friss újonc

Sziasztok!
Valaki megtudná nekem mondani, hogy hányadik félévig lehet szakot váltani következmények nélkül?
Lehetséges, hogy gazdinfó 6. félévébe menjek át proginfóra?

(#12978) Silεncε válasza Mark719 (#12977) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát még ha lehet is, szerintem az már nagyon necces, proginfó ugye eleve 6 félév, nem tudom, mennyi tárgyad nincs meg, ami progon kötelező

(#12979) Nexcle02


Nexcle02
újonc

Sziasztok!

Villamosmérnöki képzésről tud valaki valamit?

(#12980) Mark719


Mark719
friss újonc

Sziasztok!
Proginfó BSc-hez szerintetek kell emelt érettségi? Mert a felvi oldalán sehol sem találok olyat, hogy oda kötelező lenne.
https://www.felvi.hu/felveteli/egyetemek_foiskolak/!IntezmenyiOldalak/szervezet.php?szer_id=257&elj=20a
Itt néztem és jópár szaknál írja is, hogy "legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni", de proginfónál nem írja.

(#12981) Silεncε válasza Mark719 (#12980) üzenetére


Silεncε
őstag

Ha jol tudom, az uj rendszerrel maganak az egyetemi felvetelnek lett az emelt szintu erettsegi a kovetelmenye (a nyelvvizsgatol visszaleptek, pedig szerintem forditva lenne ertelme... de ez meg mindegy mert a diplomahoz ugyis kell a nyelvvizsga)

(#12982) Mark719 válasza Silεncε (#12981) üzenetére


Mark719
friss újonc

Köszi. Gondoltam, hogy így van csak nem értem, hogy akkor a felvi-n egyes tárgyaknál miért van ott hogy legalább egyből kell emelt, másoknál meg miért nincs...
Azt esetleg nem tudod, hogy a kreditátvitelnél mitől függ, hogy elfogadják-e a kreditet vagy sem?
Gazdinfóról szeretnék átmenni proginfóra és ha minden tárgyamat elfogadnák akkor csak 4 tárgyam hiányozna.

[ Szerkesztve ]

(#12983) Savageboy válasza Mark719 (#12982) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha itt csináltad a gazdinfót, akkor szerintem el kellene, hogy tudd fogadtatni a tárgyakat különösebb problémák nélkül, de érdemes lenne megkeresned Battancs Anikót a TO-n, valószínűleg többet tud segíteni, mint mi. :D

(#12984) Silεncε válasza Mark719 (#12982) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezt nem tudom sajnos, kreditatvitellel meg nem.volt dolgom

(#12985) Zsomx válasza Nexcle02 (#12979) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Friss és ropogós szak. Meglátjuk, hogy forrja ki magát. Ha lenne levelező még el is gondolkodnék rajta. Noha szerintem mivel nagyon új ezért még nincs egy ligában a BME, OE vagy épp a győri verzióval. Hírből ennyit tudok.

(#12986) quailstorm válasza Zsomx (#12985) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fizikusok viszik, és beágyazott programozás van rajta előtérbe helyezve a villanyon kívül. Gingl nagyon profi, aki nála tanul, annak baja nem lehet, de magát a szakot nem ismerem, én lassan a mérnökinfó MSc végét szeretném meglátni már. Mingesz is rettentő profi, de ő még stresszmentes tanár is, ami ritka.

[ Szerkesztve ]

(#12987) Silεncε válasza Zsomx (#12985) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezek mellett az uzemmernok-informatikus megegy kulon szak?

(#12988) Nexcle02 válasza quailstorm (#12986) üzenetére


Nexcle02
újonc

Köszi. Leginkább ez miatt választottam első helyre, mérnökinfót másodiknak, de még gondolkodom a sorrenden.
Mivel neten semmit nem találtam róla egy cikken kívül gondoltam beírok ide, hátha kapok valami belső infót vagy estleg belebotlok olyanba aki ott kezdett idén. :)

(#12989) Nexcle02 válasza Silεncε (#12987) üzenetére


Nexcle02
újonc

Igen

(#12990) quailstorm válasza Silεncε (#12987) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, az külön van, de az nem alapszakos diploma, úgyhogy én inkább hanyagolnám.

(#12991) Silεncε válasza quailstorm (#12990) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez a BProf nekem amúgy újdonság, életemben nem hallottam még róla. A BSc-hez ez hogy viszonyul?

(#12992) stopperos válasza Silεncε (#12991) üzenetére


stopperos
senior tag

BSc-hez hasonló, de annál gyengébb az elmélet. Nem lehet MSc-re menni utána.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12993) Silεncε válasza stopperos (#12992) üzenetére


Silεncε
őstag

Tehát föl akarják vele pörgetni a végzők számát. Nagyszerű :U

(#12996) hegedis


hegedis
tag

Sziasztok, zárovizsga tapasztalatokat megosztanátok? Például, hogy miket kérdeztek a szakdolgozattal kapcsolatban, milyen tételeket kaptatok, mennyire tudtatok rájuk felkészülni a felkészülési időszakban, milyen volt a bizottság...

(#12997) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Letudná vki szedni ezt a szakdolgozatot es elkuldeni az e-mail cimemre?
Nincs mar hozzaferesem egyetemi gephez.

Elore is koszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12998) Frenky89 válasza pvt.peter (#12997) üzenetére


Frenky89
őstag

Ezt csak bizonyos egyetemi gépekről lehet letölteni, pl. a TIK olvasó terében lévő gépekről. Sajnos nem elég a sima 160-as IP.

(#12999) pvt.peter válasza Frenky89 (#12998) üzenetére


pvt.peter
őstag

Jaja vagom, vagy TIK-bol, vagy esetleg Irinyi kabinetbol.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13000) stopperos válasza pvt.peter (#12999) üzenetére


stopperos
senior tag

Irinyi-ből sem fog menni, ezt csak a TIK-ben lévő földszinti gépeken lehet.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#13001) pvt.peter válasza stopperos (#13000) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi az infót.
Hát már rég voltam mindkettőben :D legutoljára '14 -ben :D
Közben sikerült beszerezném az szükséges anyagokat, magától a sráctól.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13002) Mark719 válasza pvt.peter (#13001) üzenetére


Mark719
friss újonc

Melyik informatikai végzettséggel van több lehetősége az embernek állások terén? Gazdaságinformatikus vagy programtervező infromatikus?
Szóval van olyan munka mondjuk ahol kifejezetten gazdinfó vagy proginfó diploma kell? Mert amiket mondjuk inkább a gazdinfóhoz szoktak kötni mint pl a SAP, üzleti elemző, vállalati informatika rendszerekkel kapcsolatos munkák, stb... Nézegettem az álláskereső oldalon ezeket és mindenhova elvárásnak csak annyit írnak hogy felsőfokú informatikai végzettség szükséges.
Tehát létezik olyan munka amit mondjuk vagy csak proginfó diplomával lehet betölteni vagy csak gazdinfóval? Melyik diplomával van több lehetősége az embernek, mármint melyikkel lehet többféle munkát vállalni?

(#13003) pvt.peter válasza Mark719 (#13002) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,
Nincs ilyen megkötés, hogy csak proginfóval vagy gazdinfóval lehet bekerülni egy céghez, legalábbis én még ilyet nem láttam :D
A három szak között elég nagy az átfedés sztem, egyiknél sem fogod megúszni a programozást.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13004) Dray523 válasza Mark719 (#13002) üzenetére


Dray523
friss újonc

Sziasztok!
Szakdolgozat kiírással kapcsolatban hol találok infót? Meddig kell beadni? Mi kell, hogy szerepeljen benne? Terjedelem? stb...

(#13005) Silεncε válasza Dray523 (#13004) üzenetére


Silεncε
őstag

Infók és követelmények | Határidő

Egyébként meg a temavezetod

[ Szerkesztve ]

(#13006) GaborB3 válasza Dray523 (#13004) üzenetére


GaborB3
friss újonc

Sziasztok!
Szakmai gyakorlat teljesítéséhez ki melyik céget ajánlja, ahová viszonylag könnyebb bekerülni és ahol lehet fejlődni?
Illetve mennyire szükséges az angol tudás (bár van nyelvvizsgám de évek óta nem beszéltem angolul)? Minden cégnél tesztelik a nyelvtudást?

(#13007) Bobo_07


Bobo_07
csendes tag

Sziasztok,

Van olyan aki, vagy az ismerőse államvizsgázott a járvány ideje alatt?
Mármint mennyire volt vészes, az online megvalósításban a záróvizsga?

(#13008) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!
OE-NIK mérnökinformatikus bsc-t végeztem és nézelődök mi./pti. msc levelező irányába is. SZTE-n a levelező mit jelent? Minden hétvégén van oktatás, vagy félévente pár nap lemegy az anyag tömbösítve? Jelentkezhetek pti. és mi. msc-re is? Mennyire van átfedés a két szak között? Miből áll a felvételi? Nem SZTE-n végzettként is megugorható, vagy nagyon SZTE specifikus a felvételi?
Köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.