Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7747) diegho


diegho
nagyúr

hú mennyit írtatok :Y

az infó érettségi elég vicces volt tényleg (mindkét verzió)

a "mi kell a számtekboltos melózásho" kérdés nem kevésbé.

leírom akkor már én is. kereskedelmi szakközépbe jártam 4 évet, utána jött az ötlet, hogy matek töri szakos tanár, vagy progmat. de mivel jó volt a közösség az osztályban ezért maradtam technikusra. megcsináltam azt is (ker fősülival egyenértékű papírt adott mivel 5 évig azt tanultuk) aztán már a szakdolim is elég informatikai beütésű lett, így mentem mérnök infó fősulira. ahol persze be kellett volna járni órákra meg vizsgákra akkor nem 6 év lett volna a 3 és félből :D no de mindegy. utolsó évben jártam mostani főnökömmel mikrohullámú netet kötni. majd kiválasztottam egy nagyon jó témát szakdolira: Egy biztonságtechnikában használatos video alapú szoftver fejlesztése. magyarul biztonsági kamerák. a lényeg az volt, hogy egy webcamból csinálni szoftveresen egy biztonságtechnikai feladatokat ellátó eszközt (mozgás érzékelés úgy, hogy egy macskára ne reagáljon, de emberre aki belép egy bizonyos területre már igen, a kamera csak képeket vegyen de ezeket csak mozgás érzékelés esetén mentse el, ha mozgást érzékelt és az egy bizonyos aktivitási értéket átlépett, akkor riasztási email-t küldjön egy bizonyos előre megadott címre stb) szóval ilyen alapabb ip kamera tulajdonságokkal felruházni. jó téma volt, tetszett a dolog, öröm volt nézni az államvizsgán az értetlen arcokat a vizsgáztató tanárok felől :D mikor befejeztem a sulit rá 1 hónapra kezdtem el melózni a boltban, ez tavaly márciusban volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.