Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) eziskamu válasza GrandeP (#8500) üzenetére


eziskamu
addikt

Hívd fel a fickót. Én is szoktam hívni az elődömet, agyára is mentem neki. De én kezdő vagyok, ő meg egyedül építette fel / foltozta össze az egész rendszerünket és mindent tud róla, némelyik progiról többet mint a fejlesztő cég.

[ Szerkesztve ]

(#8502) sh4d0w válasza ollie (#8490) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én csak középpontosan tükröztem az ikonokat, aztán a tálcát táhelyeztem felülre, így mindenből kettő volt... Mainframe-oktatónk nézett is furcsán, miért nem nyílik meg a My Computer... aztán a 3. próba után mondtam neki, hogy próbálja a másikat... Vigyorgott...

https://www.coreinfinity.tech

(#8503) nyunyu


nyunyu
félisten

Obudai ugyfel felhivta sales kollegat, hogy van egy felesleges terminaljuk, amit at kene helyezni valami uj helyre, mert a regi helyen alig hasznaljak.

Sales kollega egybol eloadta nekunk, hogy csak at kell cipelni a gepet az uj pultba, kabelekre megfelelo csati, seperc alatt vegzunk.

Masik kollega felhivja az ugyfelet, hogy idopontot egyeztessen, meg szokasos rutin kerdesek, hogy pult egyaltalan all-e mar, kabelek megvannak, stb.

Erre visszakerdeztek, hogy milyen kabelek?
-Hat, amin a forgalmi adatok mennek az uj pultbol, meg amin atveszi az uj etlapot...
-De hat az a gep teljesen egyedul lesz, messze a regi gepektol, teljesen mas etlappal.
-Akkor kell majd megegy gep melle raktarazni...
-Az van.
-Megis hol lesz ez az uj pult, hogy nem er el odaig a kabel?
-A Raday utcaban.

Erre kollega majdnem befonta a nemletezo hajat, mert gyakorlatilag egy uj rendszert kell kiepiteni a varos tuloldalan. :))

Komolyan mondom, neha hulyet tudunk kapni az ettermi fogyatekosoktol...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8504) Djuree


Djuree
félisten

Sziasztok!

Munkát keresek, leginkább szervizes szeretnék lenni, Budapesten.
Ha esetleg valamelyikőtök tud valamit ajánlani, vagy tudja kinél/hol kellene érdeklődnöm munka után, az legyenszíves keressen meg priviben.

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8505) TheReMiXeR válasza diegho (#8494) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

iMac-en nincs eSata

(#8506) TheReMiXeR válasza Balinov (#8497) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:R ez lesz az ami kéne, már csak egy beszerzési forrás kell Mo-n :) :R

(#8507) Jofi81 válasza GrandeP (#8498) üzenetére


Jofi81
őstag

HWD Recycling

Ha sok cuccod van, akkor akár el is mennek érte.

(#8508) TheReMiXeR válasza GrandeP (#8500) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Tőlünk a Máltai Sz.Szolgálat viszi el, csak sok legyen. Átvételi papírt adnak róla...

ha kell adok kontaktot

(#8509) GrandeP


GrandeP
őstag

Köszönöm.... jött most már szép számmal céges/vállalkozós emberke....

Soknak nem tudom mi számít :U ...
Most kicsit leltároztunk...
Lett 38 moncsi 17-23 collig-ig crt-k, meg 1 betőrt tft, meg jó pár erőssen pixeles, vagy panel hibás...
Nagy a valószínűsége h a többi jó...
Rengeteg egérke, billentyű, kábelek.... üres és teli házak... alkatrészek, de mint mondtam, selejtezésből, tehát nem véletlenül raktuk el mi is a sufniba!

Most már lassan készen vagyunk és nagy ráhagyással 600 kg felett vagyunk....

ui: már nem kérek jelentkezőket...

ÉS nagyon Köszönöm a sok segítséget...

Most télleg nem bántásként, de mit nem lehetett azon érteni h nem bolha piac?! :U Mert h rengetegen akartak guberálni, némelyik eléggé lekezelő stílusban.. "adok egy 20 -ast és viszem ami tetszik, a többivel meg azt csináltok amit akartok" Most az ilyen az hol él? Nem cigányoktól vásárolsz!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#8510) Balinov válasza TheReMiXeR (#8506) üzenetére


Balinov
félisten

Szivesen, ennyivel tartozom a jo sztorikert.. :D biztos van MO-i forras, mert haver gyori kiskereben is arulja a Vipower kereteket ,egyszer vettem is nala ismerosnek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8511) deicide


deicide
veterán

Vipower=KellyTech

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8512) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Emberek! Igaz mobilbolt nem számtech de a lényegen mit sem változtat!

Mai napi gagyi nevű nyertesünk.: Gagyi Attila!

Így ahogy írom! :DD
Szerencsétlen ember! ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#8513) Jofi81 válasza Ferdzsoo (#8512) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálunk egyszer volt egy Bag Zoltán nevű vásárló. Alig bírtam ki röhögés nélkül, mikor diktálta a nevét...

(#8514) syC válasza as_Rock (#7976) üzenetére


syC
addikt

:DD :C lol

(#8515) localhost


localhost
Közösségépítő

KIBORULOK, mint egy pohár víz! :)

Ma két ügyfelünk volt, aki egy-egy pohár vizet öntött a notijába, mit tegyek, hát beleborult!

Mi van ma? Ábra

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8516) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Tőlem most vittek el egy gépet Kerti Napsugár névre írtam a számlát...

Egyébként a firewire rekk miatt a következő a helyzet :
ViPowernek tényleg van de Mo-n nincs forgalomban.
Kelly/CHS/Rami/HRP/Juve/Exp/Alfaszonik kilőve... a többit nincs kedvem átbogarászni :O

Asszem marad a gyári WD MyBook Studio...
Csak mi a f@szt csináljak a vinyóimmal rédedisön vinyóimmal? Na meg még raptorom is van, meg terrás samuk... f@szom...

[ Szerkesztve ]

(#8517) sutykuru válasza TheReMiXeR (#8516) üzenetére


sutykuru
tag

ipon-nál van FW-es rack

(#8518) adik


adik
őstag

Nekem az a Marsi vezetéknevű vásárló volt a kedvencem, aki a Neptun utcában lakott.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#8519) sutykuru válasza adik (#8518) üzenetére


sutykuru
tag

Ismi, egyszer irt Punc Imre nevre szamlat, azt mondta, hogy ugy kerte, hogy mar adta is oda a szemelyiet. :D

(#8520) neduddki válasza TheReMiXeR (#8516) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

axiconal a raktar aljan???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8521) sNORh válasza sutykuru (#8519) üzenetére


sNORh
addikt

lol, az szép.
engem meg bejelölt vmik nap "Cserepes Virág" nevű csaj :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8522) nyunyu válasza adik (#8518) üzenetére


nyunyu
félisten

Vegre vege a mai napnak.

Kezdodott azzal, hogy kollega 2-re ment oktatni a rendszer hasznalatat az egyik regi ugyfelunk uj raktarosanak, de elkaptak, hogy bedoglott a konyhai nyomtatonk, ami kolcsonben volt naluk.
Visszakaptak a sajat, megjavitott nyomtatojukat, de azzal sem megy a rendszer :O

Kollega negy fele telefonos segitseghez nyult, hogy vigyek utana gyari nyomtatokabelt a tetthelyre, hogy le tudja tesztelni, hogy a nyomtatok rosszak, vagy a falban levo haromszor toldott kabel szorakozik.

Kiviszem a kabelt, nyomtatok persze frankon mennek a gep mellett, szoval szar a kabel, hivjanak villanyaszt, huzzon be UTP-t, majd mi rakunk ra megfelelo csatikat ha vegzett.
Villanyasz persze nem er ra holnap, csak pentek hajnalban, pedig szokas szerint mar tegnapra keso lenne, mert a konyha egyik vegeben sosem tudjak, mit kell fozni.

Jonnenk el, akkor szolnak, hogy a bejaratnal levo gep nem veszi be a magneskartyakat.
Kartyaolvaso csipog, tehat elvileg mukodik.
PS/2-bol kihuz, bedug, megint csipog, de nem csinal semmit.
Billzet radug, az sem csinal semmit, ledek sem egnek :O

Kartyaolvaso visszadug, lehuzaskor csipog.
Wow, nem dokumentalt feature, nem kene mukodnie, ha nem megy a PS/2.

Nagy nehezen rajottunk, hogy az erintokepernyonk 4 evvel ezelotti verzioja nem a billzetportbol etette a raszerelt olvasot, hanem a monitor tapjabol, igy akkor is olvas(na) ha nincs radugva a PS/2-re.

Szoval megdoglott a billzetport az alaplapon. -> alaplapcsere, de azonnal, kulonben este nem lehet lezarni a rendszert...

Ugyfelnek felvazoltuk az opciokat, hogy uj alaplap+ram, vagy komplett minigep.
Nana, hogy az elobbi, mivel jovore ugyis ki akarja hajitani a regi gepeket.

Na jo, de honnan vegyunk alaplapot, ami belefer a miniatur SFX hazukba?
Jobb hijan en elmentem miniITX lapert az irodaba, kollega meg valahova Budara vitte tovabb a lebontott cserenyomtatonkat kolcsonbe...

Ideiglenes megoldaskent vittem egy 20 meteres kabelt is a nyomtatohoz, aztan sikeresen vegigragasztgattuk 20 centinkent sotetkek szigszalaggal a feher csempere, igy legalabb a nyomtatot letudtuk, nem kell orditani a konyha egyik vegebol a masikba.
A megoldas esztetikai erteke persze erosen ketseges, de nem az a lenyeg :))

Bejarati gep leszerel, levittuk a pincebe, hogy ne a vendegek orra elott szereljunk, hanem nyugiban.
Regi alaplap ki, Epia be, gep osszerak, helyere visszavisz, monitor+billzet+olvaso+halo radug, kapcsolnam be, de se kep-se hang. :(
Gep szetszed, nezzuk, hogy a tapventi fel sem porog.
Jo, kerdem a focincertol egy gemkapcsot, meghajtogat, tap manualisan bekapcsol, ugy sem porog fel :O
A JO !@#$%^&*() hogy ez a tetu Gaba SFX tap is pont most doglik be, pedig sehol sem lehet kapni ilyen kicsit.
(3 eve vegighivtam 20 nagykert, mire egyaltalan sikerult ezt a Gabat talalni ebbe a szerencsetlen gepbe... Hagyomanyos microATX hazak meg nem fernek be a szekrenybe :( )

Mar fel nyolc, jo esellyel osszes tobbi kollega hazament mar, senki nincs az irodaban, aki alkatreszt tud hozni.

Jobb hijan felhivjuk a fokollegat, aki 5 percre lakik az irodatol, hogy ugyan mar legyen szives kiepiteni a sajat irodai gepebol a tapot, mert kene, de surgosen. (Mas SFX haz nincs a kornyeken se...)
Nem lehet, mar ivott, nem ul kocsiba.
Jo, akkor hozd BKV-vel.
Nem, o mar otthon van, pihen, lejart a munkaideje.

A jo !@#$%^&*() a mienk is...
Igy kollegaval mehettunk vissza az irodaba (+40 perc utazas...), fokollega gepet leamortizaltam, plusz biztos ami sicher alapon honunk ala csaptunk egy draga miniITX hazat is tapostol, ugyfelhez vissza.

Gep megint leugrott a pincebe, pofaraeses ekkor jott, ugyanis az SFX hazba nem fert bele az SFX tap :O
Regi tap ugyanis vekony ventis volt (mint ez), ahol a venti teljes egeszeben a tapon belul van, az uj meg nagyobb teljesitmenyu, vastag ventis, ahol a venti egy resze kilog a tapbol. (mint ez)
Felfekszik a venti kerete a haz hosszanti merevitojen.

Gep levegoben osszerak, jeee, be lehet kapcsolni.

Vissza a pincebe, akkor is beleeroszakoljuk a tapot cimszoval...
Kollega nekiesett izombol a hosszanti merevitonek, de csak nem birtuk odebb hajtani, raadasul szegecsek fogtak.
Focincer ur meg elegge ferde szemmel nezett ram, amikor felmentem hozza veso+kalapacs+vasfureszt kerni...

Vegul kollega lefaragta a szegecseket, aztan addig kalapalta a hazat, amig valahogy sikerult belehajtogatni a tapot a helyere.
Eleg erdekesen all a hazban, de mukodik...

Diadalittasan visszuk ki a gepet a helyere, osszedugjuk, kapcsolnank be, de megint nem reagal :O
Mint kiderult, nincs nagy baj, csak a nagy kalapalas kozben kiugrott a haz elejere pattintott power+reset gomb+ledsor a helyerol, nem erintkezik.
Visszaraktuk.
Bekapcs, jeee, van kep, gep elindul, program indul, huznam le a magneskartyat, nem megy.
Kihuz, billzet bedug, az se. De hat uj alaplap van a gepben @#$%^&*()!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mar majdnem nekialltam megrugdosni a gepet (csak az tartott vissza, hogy telthaz volt ugyfelnel...), mikor megint bedugva mukodni kezdett az olvaso...
Gyorsan lezartam a programot a gepen, hogy ma mar ne ussek, ne okozzon gondot penztarzarasnal.

Szoval az olvaso kabele is rossz, valoszinuleg az nyirhatta ki az alaplapot. :(

Mar csak az a kerdes, vajon talalok-e hozza alkatreszt az irodaban, vagy rendelni kene a gyartonal.
Utobbi maceras, ugyanis nem talaltam a monitoron semmi egyedi azonosito matricat a szeriaszammal...

Holnaputan folyt kov...

De miert valaszban irtam uj hozzaszolas helyett? Ehh, faradok...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8523) deicide válasza TheReMiXeR (#8516) üzenetére


deicide
veterán

conceptronicnak is van, kérdezd meg a CHS-t...06-1-451-3540 a kollega száma...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8524) TheReMiXeR válasza sutykuru (#8517) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

remélem nem IDE-s rekről regélsz... linket plíz!

(#8525) TheReMiXeR válasza neduddki (#8520) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

háj, oda nem vagyok járatos de ma rákérdeztetek a "szállítómnál"... :R

(#8526) TheReMiXeR válasza deicide (#8523) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na, ez szép... pedig megnéztem nagy szenvedés árán... az új webshop nagyon kegyetlen...
szintén meglesem megint :R

(#8527) neduddki válasza TheReMiXeR (#8526) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat remalom ez a szar az bisztos, mindet kihoz csak azt nem amit kene:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8528) ML320 válasza TheReMiXeR (#8526) üzenetére


ML320
aktív tag

az új webshop nagyon kegyetlen...

Milyen értelemben? Mert én több emberkével egyetemben úgy érzem, hogy a nagykerek elindultak a "Melyikünk csinál böszmébb weboldalt" versenyen...

Bocs, már megint csak morgok...

Ember tervez, Isten perverz...

(#8529) TheReMiXeR válasza ML320 (#8528) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

...hát olyan értelemben, hogy már az előzőtől is kirázott a hideg, mondjuk az expert webshopjához képest, de ez meg nem is azt dobja ki amit szeretnék... túl van bonyolítva.
...szerintem...

(#8530) deicide válasza neduddki (#8527) üzenetére


deicide
veterán

sokan szidják a cupidos-t, még nekünk, a dolgozóknak sem tetszik...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8531) TheReMiXeR válasza deicide (#8530) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

a régit megszoktam, de ez nekem eddig nem jött be :))

pl. a múltkor az apple gépeket kerestem, ami régen külön szekcióban volt, most meg a notiknál találtam meg... véletlen, mikor notikat lestem :DDD

(#8532) neduddki válasza deicide (#8530) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na aszt sejtem:- ))) es ez ma levatja a belso dos-os szrsagot???:- ))) /vagy arrol nem Ti panaszkodtatok???:- )))/

udv

neduddki

mod: TheReMiXeR: en multkor napokog kuzdottem npq nb-k keresesevel, hozott az mindet csak aszt enm amit kellet volan, mig megkaptam az isteni szikrat a gyorskeresot kell hasznalni, jujj dejo!!!:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8533) TheReMiXeR válasza deicide (#8530) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Nos, Májsztró!

találtam ezt --> DELOCK Külső Ház 3.5" USB/Firewire, SATA/IDE, Aluminium
---> sajna ennél nincs Mac kompatibilitás feltüntetve... ez azért érdekes, mert már szoptunk idés fw-s rekkel, nem látta a Mac...

meg ezt --> CONCEPTRONIC Külső Ház 3.5" USB2.0/FIREWIRE
---> itt nem igazán találtam infót... vagyis baromság van bejegyezve :D

na meglesem neten mit is tud ez a 2 cucc

:R

(#8534) TheReMiXeR válasza deicide (#8523) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

nos, megnéztem gyártói oldalakon, csak IDE vinyót fogadnak a nálatok kapható cuccok...
:O

(#8535) TheReMiXeR válasza neduddki (#8520) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

látszólag nekik sincs ilyen

üdv.én :DDD

(#8536) deicide válasza TheReMiXeR (#8534) üzenetére


deicide
veterán

akkor ez sem nyert...coolink esetleg?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8537) TheReMiXeR válasza deicide (#8536) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

már lefutottam a kört... egyedül csak vipowerben találtam, de azt nem hozzák be országunkba...

marad a WD myBook studio... lecserélem a vinyókat oszt annyi...

mindenesetre kössz Mindenkinek! :R

(#8538) deicide válasza TheReMiXeR (#8537) üzenetére


deicide
veterán

no a WD mybook-ok beszerzését pont én intézem, tudok árakat mondani :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8539) boba6 válasza TheReMiXeR (#8537) üzenetére


boba6
aktív tag

[link]
[link]
[link]
nem olcsóak de vinyó nélküli, a studio-ban (vagy home, ami olcsóbb csak fekete) nem tudom mennyire könnyű csereberélni
az első kimondottan gyakori szerelésre készült
nem én mondtam, de próbáld meg a bolt nevében venni mert viszonteladóknak tud engedni az árból ;)

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#8540) nyunyu válasza nyunyu (#8522) üzenetére


nyunyu
félisten

Holnaputan folyt kov...

Kollega ma sem uszta meg. :))

Reggel meghegesztette az uj konyhai nyomtatokabelt, meg kicserelte a kontakthibas kabelt az erintokepernyoben.

Nagy nehezen visszaer az irodaba, erre csorog a telefon, hogy most meg a masik regi gepet nem birjak bekapcsolni, disk faliora, abort/retry-t ir ki. :Y
Jo, delutan kimegyunk, hasznaljak addig a masik negy gepet...

Delutan megint csorog ugyanonnan a telefon, akkor meg nincs kep.
-Jo, dugd vissza a VGA kabelt.
-Mar probaltuk.
-Az a nagy bumszli a VGA kabel.
-Azt probaltuk...

10 perc faggatozas utan derult ki, hogy a szerveren nincs kep. :W
De a rendszer (meg) mukodik.

Afene, ennek a fele se trefa, kollega egybol indult vissza, hogy az ebed meg a vacsora kozti 3 oras intervallumban vegezzen, mert csucsidoben eselytelen a szerverhez hozzanyulni.

Disk faliora konnyen ment, bad sectoros a vinyo, nem birta olvasni a touch drivert, masik geprol athuzva elsore mukodik.
Szerverben viszont elhalt az integralt VGA :Y

Itt jottem megint a kepbe, hozzak egy VGAt az irodabol, de azonnal...
Probaltam erdeklodni, hogy megis milyen alaplapba kene, amire "valami Intel 845G" volt a valasz, igy felnyalaboltam az irodaban talalt AGP-s bontoszokeveny kartyakat.

Kollega aggodott, hogy driver is kene W2k-hoz, de megnyugtattam, hogy 10+ eves kartyak, azokat kapasbol kezeli a Win. :)

Pofaraeses persze azutan jott, hogy odaertem, ugyanis az anusz mATX lapon az AGP-nek csak a HELYE volt meg, magat a csatlakozot lesporoltak rola :O

Szerencsere ugyfel nemreg rakott a szerver melle egy irodai gepet, ugyhogy a rendszert csak 2 percre kellett leloni, amig a program adatbazisat atkoltoztettuk a masik gepre.
Felkeszitettuk a konyhat, hogy megint orditaniuk kell, mert a masik gepre nem lehet 2 nyomtatot kotni...
(Kozben eszembe jutott a foszakacsuk, amint egy 30 centis bollerkessel kergetett 3 eve a konyha korul, amikor ebedidobe nyult az akkori nyomtatokabel hegesztes. En 1/2 11-re kesz voltam, csak jott a fonok, hogy megsem az a nyomtato lesz a konyhaba, hanem a masik, aminek mas a soros kiosztasa. :W )

Na jo, de honnan a rakbol szerezzunk pentek delutan 3/4 5-kor PCI VGA kartyat a szerverbe???
Irodaban nincs (elhasznaltuk 2 eve az utolsot, emlekeim szerint a ma disk faliorazos gepbe...), ugyhogy futolepesben irany a kedvenc bontonk fel kerulettel odebb, hatha nyitva vannak meg.
Mazlink volt, 5 perccel zaras elott estunk be az ajton...

Meg valogathattunk is, hogy ezerert mit kerunk :))
Mondom, jo, akkor kerem az egesz keszletet.
-Haaat, az maceras lesz, van vagy 300db.
- :Y

Ugyhogy gyorsan ki is egyeztunk 3 kartyaban, valamelyik csak mukodik jeligere...

Uffelhez vissza, misztikus Compaq kartyat bevag a gepbe, jeee, van kep, ez mar jo jel.
W2k nemi kinlodas utan fel is ismerte Matroxnak.

Bakker, 11 eve 25+faert vettem a diszdobozos Mystique-t, erre most meg ezerert meri a bontos. :W

Adatbazis visszakoltoztetes utan hatkor elo is masztunk a pincebol, hogy kesz a remekmu, ismet a teljes pompajaban hasznalhatjak a rendszert.

Most ugyeletes kollega ezerrel remenykedik, hogy ne essen szet semmi a hetvegen...
Elvegre az elmult harom napban mindharom 4+ eves gepuk dogrovason volt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8541) azbest válasza nyunyu (#8540) üzenetére


azbest
félisten

(#8214) nyunyu
Kezdodott azzal, hogy regi-uj munkahelyemen uj, remelhetoleg kevesbe stresszes munkakorben dolgozom, mar egyaltalan nem supportalok, ezt fonokom az osszes kollegaval tudatta, ne kuldjenek ugyfelhez, stb.

Na te aztán jól megszívtad, gondolom a régi feladatok mellé kaptál újakat is ;]

(#8542) nyunyu válasza azbest (#8541) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg egesz nap az irodaban kene ucsorognom a sajat munkamat vegezve, mert van eleg supportos, csak valahogy mindig ugy jon ki, hogy a csapat egyik fele telepit, masik fele meg szervizel/oktat, aztan a Pesten marado egy szal kollega meg nem gyozi a telefonokat/pesti ugyfeleket, aztan neha be kell segitenem telefonon/interneten at.
Meg ugy altalaban is ki szoktak kerni a velemenyemet a kevesbe rutinos kollegak, ha valami szokatlan problemaba futnak bele, egyszoval nem hagynak dolgozni :))

Egyebkent mar nem szallok ki ugyfelekhez, csak ma pont ugy alakult, hogy azonnal meg kellett oldani a kiemelt ugyfel kritikus problemajat, aztan mas meg nem volt keznel, aki ki tudta volna vinni az alkatreszt a helyszinen szervizelo kollega utan.
(Sales kollega szokott lenni a futar, de valahol targyalt eppen, fonokom meg szulni vitte a feleseget...)

Ma delelott egyebkent eloallt az az idilli allapot, hogy egyik kollegat le birtam vegre ultetni magam melle, es atneztuk az egyik programot, amin dolgoznunk kene.
Szegeny sracnak mar 3 hete folyamatosan ki van adva masnapi feladatnak, csak eddig valahogy mindig ugyfeleknel kotott ki...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8543) Shadows válasza nyunyu (#8540) üzenetére


Shadows
senior tag

Miért nem mondgyátok nekik, egyék meg amit főztek ;]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#8544) nyunyu válasza Shadows (#8543) üzenetére


nyunyu
félisten

Tulajjal beszelgettunk a szerdan elhalt gep miatt, hogy jobb lenne egy komplett uj gep, mint alkatreszekkel bohockodni, de azt mondta, most nem akar ra kolteni, csak amennyit muszaj, mert jovo tavasszal teljesen le akarja cserelni az eloregedett gepparkot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8545) rohamkocka


rohamkocka
csendes tag

Mint vevő:
én általában célirányosan megyek boltba, így velem nincs túl sok gond, illetve egyszer:
-Krimpelő fogót kérnék szépen.
-Az nincs.
-??? Most néztem meg a webshopban, ott azt írta, hogy raktáron van
Ő nem látott ilyet...én csak nézek értetlenül
Majd hirtelen ötlettől vezérelve ő is megnézte a webshopot és arcán őszínte meglepődés, hogy tényleg van:-Lehet, hogy nekem is webshopból kéne tájékozódnom?
:D

rohamkocka

(#8546) Hequila válasza nyunyu (#8522) üzenetére


Hequila
őstag

Bár nem ismerem az SFX szabványt, de az ATX-es lapoknál a portok előtt szokott lenni egy-egy SMD induktivitás, ami egyfajta biztosítékként működhet, ha gond van a portra csatlakoztatott eszközel. Ha nehézkes SFX lapokat beszerezni, talán megér pár percet kimérni, lehet, hogy csak ez a kis bigyó pukkant el.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8547) nyunyu válasza Hequila (#8546) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem erunk mi ra reg lejart gariju alaplap mokolasaval tokolni, kapott egy uj miniITX lapot helyette, dragaert. :D

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8548) TheReMiXeR válasza boba6 (#8539) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:R na ez a nyerő cucc... köszönöm még1x! (mindenkinek) :R

(#8549) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

-jouúnápot!
-jónapot!
-vincseszterek felől szeretnék érdeklődeni
-milyenre gondolt?
-160 gigásra
-no, de milyen csatlakozóval rendelkezzen?
-ágépéssel
-sajnos olyanom nincs
-viszlát

Nem volt kedvem erőltetni a dolgot, túl sok b@rommal sikerült ma is "beszélgetnem".
Húvazze de ráér mindenki dumálni!

Másik :
Visszajönnek megrendelni egy laptopot. 113ezer Ft egy MSI kütyü... No mondom vigyed ha ez kell. Péntek óta rágódtak rajta... hogy FS vagy MSI. FS nálunk nincs.
Erre a végén nekem szegezi a kérdést :
-na most őszintén! maga megvenné?
Vissazekérdeztem :
-na most őszintén, magának van 300ezer Ft-ja laptopra?
-nincs... (hangzott a válasz)
-150ezer?
-annyi sincs
-na, akkor megvenném...

Egyébként aranyos volt, hogy tőlem kérdezi, akiről azt tartja a vevő általában, hogy eladni akarok. Ugye ilyenkor jön még az, hogy "majd még megkérdezek egy hozzáértőt" amitől dobok egy hátast.

(#8550) Vangelis válasza TheReMiXeR (#8549) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Általában mindig megkérdeznek egy hozzáértőt:)
Mert ugye a számtechesek nem értenek hozzá cseppet sem, csak robotok vagyunk.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.