Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) adik


adik
őstag

Re: Leírás

Ezt velem is folyton eljátszák, amikor oem meghajtót, vagy ramot, tápot adok ki. A kedvencem az a hülye volt, aki azt reklamálta, hogy a vga leírásában az volt, hogy egyéb beállításokért lásd alaplap, deszka leírásában meg egyéb beállításokért lásd vga. Közben a monitoré és az oprendszeré kellett volna, de mindegy (felbontás, képfrissítés, ilyenek, hogy mi az optimális, ő azt honnan tudja). Ezt persze vagy 15 percig ecsetelte, és komolyan nem értettem az első 13-ban, hogy mégis mi a problémája. Hiába mondtam neki, hogy miről van szó, ő csak hajtogatta a magáét, meg hogy oda az van írva. Majd amikor elkértem tőle a vga-t, hogy átnézzem (ha sértetlen, akkor visszaveszem) közölte velem, hogy "óvatosan". Ránéztem csúnyán. Minden rendben volt, nem égetett ki rajta semmit, stb, majd letettem az asztalra. Erre kifakadt, hogy "összekarcolom!". Ez lett az a pillanat, amikor sok mindenki hallatára kinyőgtem: "Uram, én szeretném visszavásárolni a kártyát." Mire ő: nem. "De én tényleg szeretném." - "Najó." Megjegyzem még csak nem is valami gagyi cucc volt, szóval nem esett jól kicsengetni a lóvét, de csak arra gondoltam, hogy ne, ne, ne nálam vásároljon. Másfél éve vagyok csak igazolt játékos a szakmában, de egyedül ezen egy alkalommal látták lilának a fejemet a kollégák, pedig egy darab rosszéletűrokon sem került elő.

imho: a magyar nyelvű leírás hiánya néha megvédi a terméket és a usert is igen sok mindentől.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#8752) ML320 válasza adik (#8751) üzenetére


ML320
aktív tag

Autó alkatrészekre lennék kíváncsi. Hiszen pl egy hengerfejtömítés használati utasítása egyenértékű a cseréjével.

A végén átmegyünk lökött jenki informálásába: Nem, a DVD lejátszó nem alkalmas pizza melegítésére! Kiindulva abból, hogy a szárítógép nem alkalmas macskák mosás utáni szárítására...

Ember tervez, Isten perverz...

(#8753) Shadows válasza ML320 (#8752) üzenetére


Shadows
senior tag

Amerikában ez a filing!!! Nemrég vettünk a hires kutyás boltban ,ahol legkissebb tacskó is nagyot harap, egy hőlégfúvót.....mivolt ráirva "ne száriccson vele hajat" :U

Hát mondom ez nem igaz, de megcáfolták a mosógép használatiában vastagon szedve "mosás előtt ellenörizze, gyermek nem tartózkodik-e a dobban, mert halált okozhat" :W

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#8754) Hequila


Hequila
őstag

Ismét off: néhány boltos megírná nekem priviben, hogy mennyi a fizetése, az ehhez tartozó beosztása, és hogy az ország melyik részén? Kíváncsi vagyok, hogy amit nekem ajánlottak, mennyire reális. Természetesen az infókat harmadik fél részére nem adom ki!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8755) adik válasza ML320 (#8752) üzenetére


adik
őstag

Kiindulva abból, hogy a szárítógép nem alkalmas macskák mosás utáni szárítására.

tyűha, akkor valamit elb*****am. Rohanok is, kiveszem a faunát, mert már a második program megy át rajta.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#8756) Zofren


Zofren
aktív tag

szárítógép=centrifuga?
előszőr számítógépet olvastam :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#8757) localhost válasza Hequila (#8754) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mekkorát írjak, mit szeretnél ? :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8758) lúzer válasza localhost (#8757) üzenetére


lúzer
veterán

mintha a bevallásodat írnád : )

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8759) as_Rock válasza Hequila (#8754) üzenetére


as_Rock
őstag

Nem egyszerűbb ha te írod meg neked milyen munkakörbe, hol mennyit ajánlottak, és válaszolnak, hogy szerintük reális-e? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8760) lúzer


lúzer
veterán

bizalom : )

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8761) bullseye válasza as_Rock (#8759) üzenetére


bullseye
addikt

biztos fél, hogy amint meglátják az összeget, lestoppolják az állást :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#8762) localhost válasza lúzer (#8760) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én yooooóóóól kikértem magamnak / magunknak!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8763) liver válasza lúzer (#8760) üzenetére


liver
tag

Az ilyen embereket nem értem és sose fogom megérteni,sőt nem is akarom megérteni őket!
Komolyan mit hisznek ezek az emberek?
Egy kicsit kiakadtam :(((

Ez kőkemény előitélet.....

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#8764) localhost válasza liver (#8763) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Milyen neveltetést kapott otthon, erre mondják, hogy életrevaló ? A kérdésem most komoly.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8765) Balinov válasza localhost (#8764) üzenetére


Balinov
félisten

en inkabb kuldenem az ilyet a Tajgetoszra.de ez csak IMHO.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8766) Hequila válasza as_Rock (#8759) üzenetére


Hequila
őstag

Félek, hogy ezt a leendő munkáltató is olvassa :D

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8767) localhost válasza Hequila (#8766) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor ködösíts! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8768) Hequila válasza localhost (#8767) üzenetére


Hequila
őstag

Őőő... hm... szóval egyéb juttatások mellett 65k körül kapnék kézhez bótos beosztásban. Vidék, keleti régió.
Igaz, hogy elmaradott terület, de én egy kicsit keveslem... Itt sem olcsóbb a kenyér.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8769) liver válasza Hequila (#8768) üzenetére


liver
tag

65k szerintem eléggé karcsú,keleti régió ide-oda.

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#8770) Hequila válasza liver (#8769) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, szerintem is... csak pályakezdőként nem nagyon tudok mocorogni :W :O

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8771) adik


adik
őstag

Őszőkesége.
- EEE pc-t szeretnék.
- ... GB... SSD ... XP ...
- <>
- fekete/fehér?
(csaj mellett vitrin, benne egy fekete darab, közelben nincs más noti, rá is mutat: )
- Ez a fekete?
:W :W :W :DD :DD :DD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#8772) localhost válasza Hequila (#8770) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor is nemet kéne rá mondani.... majd ha mégiscsak elvállalod (mert én már most érzem, hogy el fogod vállalni) akkor kevesellni fogod!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8773) lúzer válasza Hequila (#8770) üzenetére


lúzer
veterán

amíg nincs más...
legalább szerzel 1 kis taasztalatot, 2-ik helyen számít majd

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8774) lúzer válasza adik (#8771) üzenetére


lúzer
veterán

válasz: nem, ez a pink :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8775) Pötyi


Pötyi
őstag

Hááát, ha jól emlékszem, annak idején Bill bácsi azt mondta, hogy két kattintás és a hülye is fel tudja telepinteni a windowst... :D

A színekről meg annyit, hogy egy hónapon belül három dolgot kellett úgy beszereznem, hogy nem a paramétereket határozták meg, hanem a színt:
- kék színű MSI laptopot
- rózsaszín PQI pen-drájvot
- piros színű hordozható DVD lejátszót...

:D

QNX is cool!

(#8776) nyunyu válasza Pötyi (#8775) üzenetére


nyunyu
félisten

Hááát, ha jól emlékszem, annak idején Bill bácsi azt mondta, hogy két kattintás és a hülye is fel tudja telepinteni a windowst... :D

DOS se sokkal bonyolultabb, berakod az elso floppyt a meghajtoba, bebootolsz, neha keri a kovetkezot, enter, harmadik lemez utan enterre ujraindul, mar mukodik is. :DDD

Kollegaval ma gyakoroltattam, hadd szokja...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8777) lúzer válasza nyunyu (#8776) üzenetére


lúzer
veterán

szőke nő:
mijaz hogy kéri a 3-ik lemezt?
már az előző is alig akart bemenni...
:U :)

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8778) Josi válasza Hequila (#8768) üzenetére


Josi
aktív tag

Az a kérdés, mennyi az egyéb juttatás :)
Ez egyébként 83000 ft bruttó fizetés.
Az biztos elmarad a pénzügyi szférától, de a semminél jobb.
Szerzel gyakorlatot, feldobod a forgalmat, és máris kérheted az emelést.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8779) Mercutio_ válasza Pötyi (#8775) üzenetére


Mercutio_
félisten

A második azért nem annyira meglepő :DD
Gondolom csaj (vagy pasi a csajának) vette, annyit már tud, hogy pqi jó minőséget ad, esetleg még arra is emlékszik, hogy ők gyártanak picike méretben, a szín meg a célszemélyből következik :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8780) Vevőjelölt válasza ML320 (#8752) üzenetére


Vevőjelölt
tag

A hengerfelytömítés használati útmutatója annyit tartalmaz, hogy: melyik motorhoz használható, a csavarok meghúzási sorrendje, meghúzási nyomaték. Néha odaírják, hogy kell-e a tőcsavarokat/anyákat is cserélni. Slussz. :)

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#8781) localhost válasza Vevőjelölt (#8780) üzenetére


localhost
Közösségépítő

hengerfely ? :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8782) liver válasza localhost (#8781) üzenetére


liver
tag

Rosszabb vagy mint az általános iskolai tanárom :DD

vevő:
-Olyan meghajtót szeretnék a számítógépembe ami lejátsza a régi magnókazettákat
én:
- :Y

Nem a comodore64-es kazettákra gondolt :)

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#8783) jamye válasza liver (#8782) üzenetére


jamye
csendes tag

Szerintem erre gondolt: [link]

(#8784) localhost válasza liver (#8782) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igeeeeen???? :Y

"Rosszabb vagy mint" >>> ... Rosszabb vagy(vessző) mint ... És a többi!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8785) liver válasza jamye (#8783) üzenetére


liver
tag

Na jó tudni,hogy van ilyen...bár kicsi hazánkban lehet nehéz lenne beszerezni.De kétlem,hogy 110$-t kipengetne érte a kedves ügyfél:-)
Ami lehet,hogy Magyarországon még kicsit több is...
De köszi a linket :))

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#8786) Pötyi válasza localhost (#8784) üzenetére


Pötyi
őstag

Megvagy, bakker! Te vagy az blog.hu -n a "Majmász Gedeon" nevű jószág, aki sose szól hozzá érdemben a témához, csak a helyesírási hibákat javítja!

:D

Mu-ha-ha!

:DD

QNX is cool!

(#8787) localhost válasza Pötyi (#8786) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem Ő vagyok, bár ott is kommentelek! (de más néven) És ez FONTOS!!!!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8788) ML320 válasza Vevőjelölt (#8780) üzenetére


ML320
aktív tag

Aha, és persze mindenki otthon meg is csinálja? Ez okozza a gazdasági recessziót is? És csak papírgyárak és nyomdáknak emelkedik a csillaga?

A lényeg: már többször át lett tárgyalva, hogy a gépszereléshez is kellene némi IQ. Mindannyian úgy kezdtük, hogy szétszedtük a gépünket, és vagy sikerült összerakni, vagy nem. Akinek igen, az boltos/szervizes lett :D
Az hogy kap hozzá egy magyar nyelvűt, nem tesz senkit hackerré. Jogszabály alapján kell adni, és amit lehet, meg is kapnak. De ma már olyan nagy lett isten állatkertje, hogy a vevők nagy része fellengzősen félredobja egy "értek én ehhöz" felkiáltással. Azután jön a költői kérdés: "Garba megoldható?"
Egy magyar nyelvű útmutatótól ne várja senki, hogy szakkönyvet kap. Szerintem általános üzletpolitika, hogy a nálunk vásárolt eszköz beszerelése munkadíjmentes. És biztonságot ad az eladónak is, hogy nem egy kontármunka lesz, ami után csak a veszekedés jön.
A fogyvéd meg ezen hozzáállás után foglalkozhatna az összes multival, ahol a vevő tényleg addig fontos, amíg kifizeti az árut....

Ezúton is köszönet a topikot támogató sok önjelölt rendszergazdának, programozónak, és szervizesnek. Nélkülük nem jött volna létre...

Ember tervez, Isten perverz...

(#8789) 5teve válasza ML320 (#8788) üzenetére


5teve
senior tag

valahogy el kellene fogadtatni a "júzerrel", hogy van aki "látott már kocsit, meg van aki szereli". tudom, nem egyszerű. :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#8790) Darkness válasza ML320 (#8788) üzenetére


Darkness
aktív tag

Ebben teljesen igazad van. sokak gondolják az, hogy ha már egyszer láttak összerakni kis Pistitől, a szomszéd fiú, egy gépet, ez nekik is fog menni. hasonló mentalitással, mikor először sikerül önállóan telepíteni egy XP azonnal önjelölt "rendszergazdának" titulálja magát.
hogy a témánál maradjak. Annó a '99 ésvek végén dolgoztam egy számtekboltban mint szervízes. volt egy kedves vevő srác ki vett egy komplet gépet tőlünk, de nem kérte az összeszerelését. majd ő otthon, érthozzá. ok, legyen. két nap mulva hozza vissza az összerakot gépet azza, hogy a gép nem kapcsol be. persze fogadkozott, hogy ért hozzá s rossz alkatrészeket adtunk. gép átvesz tesztelésre, papír kitölt. emberünk el. gépet hátra a kínpadra. első nekifutásra be szerettem volna kapcsolni, hogy tényleg nem megy, de valami rezgést éreztem az erőbe. ebből kiindulva először felnyitottam a gépet. a látvány ami ott várt az percekre lebénított. csak áltam és bámultam. majd lassan felemeltem tekintetem s kérdőn néztem a teremtő felé. a gépeknek van őrangyaluk?
kedves "hozzáértő" barátunk a MoBo-t csak úgy alanatúr rácsavarozta a tálcára. semmi távtartó. :W és csodálkozott, hogy nem megy.
S akkor feltett kérdésemre a válasz: igen, lehet. a MoBo helyes, rendeltetés szerű behelyezése után a gép zokszó nélkül elindult. s rendesen működött... talán ma is működik, ha nem nyult bele.... :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#8791) eziskamu válasza Darkness (#8790) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem volt nagy csoda ha lelkismeretesen rácsavarozta az aljára(oldalára) mert már a bemeneteknél lefőldelte a lapot, max a táp halt volna meg, és talán még egy Codegen féle táprobbatást is túlélt volna ilyen állapotban :)

ML320:
Már annak is örülnék, ha a gyártók csak angolul leírnának mindent, mert néhány alaplap bioszában előfordulhat egy-két opció, amire még a google se tud kihozni semmmi értelmeset.

(#8792) ^Clown válasza Darkness (#8790) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem egyből az jutott eszembe, hogy tuti kinyírta az alaplapot, nem lehet akkora mázlista, hogy ne zárt volna rövidre. És mégis :) Észrevettétek, hogy mindig az ilyen embereknek van mákjuk? :)

(#8793) Pötyi válasza localhost (#8787) üzenetére


Pötyi
őstag

Na jó, akkor MOST azonosítottalak be:

[link]

[link]

Hiába, az ember nem tudja megtagadni önmagát... Azonos szóhasználat...

:DD

QNX is cool!

(#8794) eziskamu válasza Pötyi (#8793) üzenetére


eziskamu
addikt

Pöttyet nem jók a linkjeid Pötyi.

[ Szerkesztve ]

(#8795) johniee válasza eziskamu (#8794) üzenetére


johniee
senior tag

Vagy inkább a kepfeltoltes.hu nem jó :D

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#8796) localhost válasza Pötyi (#8793) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bevallom, Ő sem én vagyok, ez a FONTOS!!! ez ott a Homáron már szólásmondássá vált:

emiatt

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8797) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Kedves számtek boltosok!

Állok a helyi boltban mert kellett egy kábel. Az előttem álló fickó azt mondja, hogy kérek egy Windows Vista-t. A boltos letesz elé egy oem csomagot. Ráírva nagy bettűkkel, hogy csak komplett rendszerrel vagy számítógépel értékesíthető vagy valami ilyesmi. Ez rendben is lenne oem kiszerelésről lévén szó. Emberünk azonban nem vett semmi mást, fizetett és távozott.

Egyáltalán el szabad adni oem szoftvert csupaszon? Mert ez így nem lesz jogszerű használat szerintem. Vagy a boltosnak mindegy aztán majd szív a felhasználó ha kopogtat a bsa.

(#8798) eziskamu válasza kenguru99 (#8797) üzenetére


eziskamu
addikt

A user nem a bsa miatt fog szívni, hanem alalapcserénél, ugyanis csak egy bizonyos géphez köthető egy oem licensz.
Míg a nem oem változat szintén csak egy gépre telepíthető , de azt lecserélheted, mert nem kötődik a hardverhez, ha jól tudom.
Inkább az a szívás manapság, hogy a Microsoft mostanában még a lemezt is kispórolja az oem licenszből, legalább is az office 2007 esetén.

(#8799) adik válasza kenguru99 (#8797) üzenetére


adik
őstag

Ha rendszerépítő, akkor igen, vehet oem licenszű terméket egyszál magában is.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#8800) kenguru99 válasza adik (#8799) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Tehát ha Kis Pista aki nem rendszerépítő bemegy a boltba és kér egy oem vista-t akkor:
- nem kap mert nem szabad eladni
vagy
- kap aztán szívjon vele ő ha probléma van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.