Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3787) Nahoten válasza ML320 (#3729) üzenetére


Nahoten
csendes tag

A kapcsoló problémádat többen nem értették, vagy nem hitték.
Támogatásul én is elmondanám a hasonló esetemet, hogy tényleg létezik ilyen.

Gépem egy napon nem indul. Szétszedem, csavarhúzóval rövirezárva az alaplapon, indul. Összeszerelve indul. Problémák kezdődnek.
Több nap és többszöri szétszerelés, és alkatrész próbálgatás után kialakul a hardver viselkedéséről a kép: Ha lekapcsolom a hálózatról, és visszakapcsolom nem indul, csak ha újra lekapcsolom, és várok egy darabig, majd bekapcsolom. Alaplapon rövidrezárva azonnal indul. Ez odáig fokozódott, hogy tudtam, ha éjszaka áramszünet volt, mert akkor a hálózaton hagyott gépem nem indult. :W

Párszor próbáltam alkatrészeket cserélni, táp, hdd ilyesmi, de teljeskörűen nem.
Aztán meguntam, és egy délelőttöt rászánva, módszeres alkatrész cserékkel kiderítettem, hogy a floppy drive(!) :Y a ludas.
A floppy drive-ot kicserélve, megjavult a gép, azt a floppy drive-ot visszatéve, ugyanúgy mutatta a hibajelenséget.
A floppy más gépben hibátlanul működik, egyébként az enyémben is, már ha elindult a gép.

Magyarázatot nem találtam, de ezek alapján simán el tudom képzelni, hogy egy kapcsoló is okozhat ilyesmit.

Van elektronikai végzettségem, ha tippelni kellene azt mondnám, hogy valamilyen szórt kapacitás a ludas, persze kimérni nem tudom, de lehet, hogy ha lenne műszerem sem tudnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.