Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33501) westcoastog válasza Armahun (#33500) üzenetére


westcoastog
veterán

3 van benne. :DD
Gondolom eltűntek a takarólemezek, dvd meg volt otthon. :DDD

(#33502) westcoastog


westcoastog
veterán

Végigzongoráztam most minden eshetőséget, sata letiltása, jmicron vezérlő letiltása, ahci, ide mód mindennél, ezek kombinálva.. 3 eshetőség fogad:
1 elindul a telepítő de nem látja a vinyót
2 kékhalál instant
3 Insert proper media to boot vagy valami hasonló felirat

Feladom, vetetek egy satás vinyót, ha meg nem tetszik neki vigye ahova akarja.

(#33503) Mercutio_ válasza westcoastog (#33499) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keríts egy adaptert amivel ide vinyót köthetsz s-ata portra, és mentsd le a vinyó tartalmát, aztán törlés és apró.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33504) Heeken válasza westcoastog (#33502) üzenetére


Heeken
tag

Miről menne a telepítés? :)

(#33505) Pötyi válasza westcoastog (#33502) üzenetére


Pötyi
őstag

Utolsó ötlet: telepíts külső, USB-s optikai meghajtóról...

:DDD

Amúgy két külön ághoz mit szólnál? Egyik IDE vezérlőn a vinyó lenne a master, a másikon meg az optikai meghajtó?

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#33506) westcoastog válasza Mercutio_ (#33503) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát ilyet nem tudok szerezni. :D

(#33504) Heeken
Az eredeti win7 telepítőlemezemről + ide dvd olvasó

(#33505) Pötyi
Egyetlen egy darab ide csatlakozó van az alaplapon, meg 1 flopi.. :DDD

(#33507) Heeken válasza westcoastog (#33506) üzenetére


Heeken
tag

Most ez furcsán fog hangzani, de. Nekem volt egyszer hasonló felállásban, hogy ugyan ezt írta ki mint most neked. Már mindent kipróbáltam,mikor a hölgy ismerős mondta, miért nem próbáljuk ki a másik DVD olvasót. Kipróbáltam. Azzal meg vaj simán ment, minden gond nélkül. :DDD

(#33508) westcoastog válasza Heeken (#33507) üzenetére


westcoastog
veterán

Orrunk előtt a megoldás tipikus esete? :D
Mármint a proper boot akármi szöveggel volt ez?

(#33509) Heeken válasza westcoastog (#33508) üzenetére


Heeken
tag

4 órán keresztül néztem ugyan ezt a képet amit te is és egyéb változatait. Aztán jött a tipp a hölgytől, én meg nem hittem a szememnek. :D

(#33510) westcoastog válasza Heeken (#33509) üzenetére


westcoastog
veterán

Kaptam privátban jmicron vezérlő drivert, kicseréltem a dvd olvasót és ugyanúgy semmi.
Drivert betöltöttem pendrive-on, floppy64 mappában talált magának .inf fileokat, töltögette és ugyanúgy nem látja a vinyót, vagy vesznek bele sata vinyót és hajlandó leszek még ránézni, vagy felgyújtom mindkét gépet.

(#33511) Armahun válasza westcoastog (#33510) üzenetére


Armahun
addikt

Van egy pont a telepítőben, ahol megáll és vár a flopy ellenőrzésre, amit nem tud megtenni mert nincs rádugva.
Nem emlékszem már hogy ez e az a pont, de ha le van tiltva a biosban a flopy meghajtó nem jön elő a hiba.
Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33512) westcoastog válasza Armahun (#33511) üzenetére


westcoastog
veterán

Le van tiltva a floppy meghajtó, mert úgy gyorsabban ugrik a telepítő, de ez sem nyert. :DDD

(#33513) brd válasza westcoastog (#33510) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lehet, hogy valahogy mégis rákerült a cap limit jumper? A Samsung úgy master, hogy 1 db jumper van rajta, és úgy slave, hogy nincs rajta jumper.

The only real valuable thing is intuition.

(#33514) westcoastog válasza brd (#33513) üzenetére


westcoastog
veterán

De, rajta volt mindkettő mint master. :W
De akkor most már 33 giga is marad vagy hogy kell visszacsinálni?

Én már bőven a sata korszakban kezdtem a pályafutásom, mindig is rühelltem az ide-s cuccokat. :(((

Most leszedtem a jumpert a vinyóról, elindítom próba, ha jó jó, ha nem akkor hagyom a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#33515) westcoastog


westcoastog
veterán

Az eszem megáll, levettem a jumpert..

Ó ha a zöldfülűség fájna.. :W :C
Köszi!
Őszültem pár évet egy jumper miatt. :O

[ Szerkesztve ]

(#33516) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák a compker mennyire tartozik a megbízható cégek közé? (Nem találtam megfelelő topicot a kérdésemhez.) Milyen a garanciális ügyintézésük? 4 éve alapították, ami nem számít nagy múltúnak. Köszönöm!

(#33515) westcoastog: Végre egy régi gép és nem dzsuvás! :K

[ Szerkesztve ]

(#33517) westcoastog válasza KaiotEch (#33516) üzenetére


westcoastog
veterán

Mert ezt a gépet én takarítottam és raktam rendbe anno.:D

(#33518) Speed® válasza westcoastog (#33515) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mikor kiderül, hogy nem a technika a gond, hanem a kezelője..;]

(#33519) westcoastog válasza Speed® (#33518) üzenetére


westcoastog
veterán

Nincs is ezzel baj, legalább tanultam valamit ma is. :DD
Jól van na, nem szopatom már magam itthon vacak gépek szervizelésével, eltűnt a tapasztalat meg a lelemenyesség. ;] :P

(#33520) #90933760 válasza westcoastog (#33514) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha leveszed a jumpert akkor visszaáll eredeti méretre. Látni is, hogy lett két partíció, gondolom összeraktad őket. 80 Gigánál semmi értelme külön partíciót csinálni.
De amúgy 1 Teránál se, ha olyan júzerhez kerül, mert úgy is mindent C-re rak.

[ Szerkesztve ]

(#33521) Pötyi


Pötyi
őstag

Gondolom az is játszik, hogy a FAT32 max 32 gégát területet képes látni, kezelni. Vagy a régebbi alaplapok max 40 gégát láttak. Ilyenkor jól jön a limiter. Vagy particionálhatsz.

QNX is cool!

(#33522) Pickit3 válasza #90933760 (#33520) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Régen egy ismerősnek osztottam egy 500 Gigás vinyót, leesett az álla amikor 2 meghajtót látott és csak ennyit kérdezett: "Úúúú, hogy dugdostad azt az izét, hogy kettő lett belőle?" Pluszpoén mindent a C-re rakott.
Amúgy nem értelek min vagy fennakadva, nekem 1 Terám van, de nem a C-re hanem a Dokumentumok mappába tárolok mindent.

;]

(#33523) Jorus válasza Pötyi (#33521) üzenetére


Jorus
nagyúr

FAT32 2TB-os partíciókat tud kezelni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33524) westcoastog válasza #90933760 (#33520) üzenetére


westcoastog
veterán

Eleve 2 partíció volt rajta..
Fú, ssd-s modern gép után hajtépés ez az ide-s csoda, folymatosan dörömböl a házon belül a vinyó, geforce driver 20 perce csan a net keretrendszert tölti, imádom. :DDD

(#33525) Klaus Duran válasza westcoastog (#33524) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Dórómból a drágaság. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#33526) ViZion válasza westcoastog (#33524) üzenetére


ViZion
félisten

Te miért Copatod magad ezzel egész hétvégén? Nem tudnál beinni és csak linkelni ahogy MÁSOK szívatják magukat? :U Rendesen perverzek vagytok... IDE vinyó, meg ilyen retro cuccok... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33527) westcoastog válasza ViZion (#33526) üzenetére


westcoastog
veterán

Csak ma délelőtt.:D

(#33528) Mercutio_ válasza ViZion (#33526) üzenetére


Mercutio_
félisten

A qrta sok szabadidő az a fiatalok baja, bezzeg ha a kis Józsika, akarommmondani Vazulka meg dzsenifer Künde húzkodja apa karját, hogy mikor kap transzformerszt/csillámpónit birka-térdkalácsból faragott játékot rögtön nem a filléres sz*rokkal B*szn@ el apa az időt, hanem magas nyereség-rátával rendelkező GamerPC-k összelegózásával :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33529) Intelligencs válasza #90933760 (#33520) üzenetére

Ezért szoktam én a dokumentumok mappát átirányítani a d-re, és kirakom az ikonját az asztalra, hogy ide dobáld bele tesó a cuccaidat, és jó helyen lesznek. Persze azzal én sem tudok mit kezdeni aki a sokgigás fájljait az asztalon tárolja direktben. (Bár elvileg azt is át lehet helyezni a d-re, de ilyet még nem csináltam.)

Anyáméknál úgy oldottam ezt meg, hogy azon kívül, hogy nekik is kijelöltem egy d-re helyezett mappát, a Synology NAS cloud station alkalmazásának szinkronizálásába beletettem még a desktopot is. Így ha elpukkanna esetleg a diszk, akkor azok a cuccok is meglesznek a NAS-on, amiket az asztalra pakoltak.

The Amiga, Born a Champion

(#33530) snecy20 válasza Intelligencs (#33529) üzenetére


snecy20
veterán

Na, ez egy intelligencs megoldás! :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33531) wolfman válasza snecy20 (#33530) üzenetére


wolfman
veterán

"Synology NAS cloud, az Ön feltétlen nyugalmáért! Vegye meg ma!"
Elképzelt TV spot :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33532) Syl válasza Intelligencs (#33529) üzenetére


Syl
nagyúr

A user mappán belül szinte mindent át lehet pakolni másik helyre. Dokumentumok, Letöltések, Zene, Film, Asztal, még a OneDrive mappát is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33533) Hequila válasza #90933760 (#33520) üzenetére


Hequila
őstag

De amúgy 1 Teránál se, ha olyan júzerhez kerül, mert úgy is mindent C-re rak.

Dehogy nincs. Nem mindegy, hogy a fájlok elérésénél a lemez teljes sugarát be kell járni a fejnek, vagy csak mondjuk ötödét (kb. 250GB-os rendszerpartíciót feltételezve).
Már a rendszerbetöltés hangjából (és sebességéből) megmondom, hogy fel van-e partíciózva ésszerűen a merevlemez.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33534) #90933760 válasza Hequila (#33533) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az mondjuk igaz.

(#33535) biker válasza Hequila (#33533) üzenetére


biker
nagyúr

ahha, hozok egy 3TB hdd-t, felrakom a wint, törmentesen, és meglesem, mit hallasz belőle :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33536) TESCO-Zsömle válasza biker (#33535) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én a 1.5-2TB-os vinyókból (4db) is csak azt hallom, amikor felpörögnek. Van, amelyiknél azt se, csak mikor a végén behúzza a fejet a tányérok fölé.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33537) ViZion válasza biker (#33535) üzenetére


ViZion
félisten

háát, olvasáskor a 0 és az1-esek máshogy susognak... :DDD

További céges kis szösszenet erről: jött az ifjú új "játékos", beraktam két "öreg" mellé. Egyszer megyek hátra, az úton ment egy traktor, az öregek meg faggatják az új játékost, h ez milyen traktor? Odapirítok:
- Bakker, Ti mi a rákot csináltok?
- háát, Te mondtad, h mindent tanítsunk meg az új srácnak, most a traktorokat tanítjuk neki megkülönböztetni, hang alapján.
Erre nem tudtam köpni se, nézek bambán, a srác mondta a traktort, eltalálta... erre a kolléga:
- OK, a traktor már megvan, na de mit húz? ;]
Erre a másik "öreg": - hát tárcsát, hallom ahogy susog mögötte... :K

Megnéztük, és TUDTA. -mondjuk abban az időben 99%-ban tárcsát húztak mind. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33538) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#33536) üzenetére


TaaT
veterán

A 1.5TB winyók sem voltak hangosak Scythe QD-ban, az új 3TB WD-knél néha az SSD-m is hangosabb. :)

Give them hell Ukraine!

(#33539) cbmfan


cbmfan
senior tag

özönvíz előtti (2011-es :) ) 2 Terás Samsung. kb. egy éve felpörgésnél hangos csapágyhang, utána teljesen hangtalan, működik hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#33540) Hequila válasza biker (#33535) üzenetére


Hequila
őstag

Akkor úgy mondom, hogy amit hoznak javításra, azok közül fülelem le az egybepartíciósokat. Azok nem törmentesek.

Ügyfél már nyitás előtt várt pénteken, szombaton, és ma, hétfőn is. Minden alkalommal a legolcsóbb billentyűzetet vitte.
Elmondása alapján pókerezik, és néha "nem úgy jön az ász"...
A többi mindenkinek a fantáziájára van bízva.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33541) 5teve válasza Hequila (#33540) üzenetére


5teve
senior tag

miért nem ajánlsz fel neki egy 4+1ajándék (használt) kombót. :D mindkettőtök jól járna + a jövőhéten, meg átbeszélitek a 'holdem rejtélyeit. (újabb pakk mellett) :D

SZERK ----> OFF ugye ti is OFF-ba teszitek ami NEM story...

vizion: te meg font pordítva csinálod. az story, mégha nem is gyakori hardverelem a traktor.:N

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#33542) LamerGyuri válasza 5teve (#33541) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

OFF-ba? Miért is? Mert te azt mondtad? Vagy te valami felügyelő vagy? Vagy csak szétoffoló?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#33543) Pötyi válasza Hequila (#33540) üzenetére


Pötyi
őstag

LEBUKTÁL!!!

Ez már volt 2012-ben!

agyonveri az egeret

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#33544) Hequila válasza Pötyi (#33543) üzenetére


Hequila
őstag

A történelem ismétli önmagát...

Régebben is sűrűn cserélte a
A fent említett úriember régebben is sűrűn cserélte a billentyűzetet, de most nagyon fel akarja lendíteni a forgalmamat.
Hozott vissza pár hónapja egy billentyűzetet, és reklamált, hogy ezek a billentyűzetek alig bírják, hamar elromlanak. Nézem az eszközt; térden kettéhajtva, 90° van ott, ahol 180° kellene, a gombok fele hiányzik. Közöltem vele, hogy ez nem a billentyűzet hibája, és ez nem garanciális probléma. Nem tetszett neki. Majd ajánlottam neki szilikon bill.-t, azt meg nagyon drágának tartotta, nem kellett.
Úgyhogy elhordott eddig legalább 10db ezerkéccáz forintosat... mer' így ócsóbb...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33545) bitpork válasza LamerGyuri (#33542) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Talán mert a topiknak van neve és célja? Pl h másokat, akik szabálykövetők ne lehessen le"felügyelő"zni? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33546) LamerGyuri válasza bitpork (#33545) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nnah, megjöttek az igazság bajnokai :P :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#33547) macilaci78 válasza Hequila (#33544) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy centis kazánlemezt kivágatni vízsugarassal a billentyűzet alá, a billentyűzet csavarjait hosszabbra cserélve alulról összefogni az egészet. Ha netalán ezt is rápróbálja a térdére, meglepetten fogja tapasztalni, hogy ez egy f@sz@ billentyűzet. ;]
A 4+1 akciót csináld meg vele, stílszerűen a +1-et elnyerheti pókeren. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33548) Pickit3 válasza macilaci78 (#33547) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Vagy következőre gipszelt lábbal megy billentyűzetet venni, mert miután a térde nem bírta ezért az egérrel csapja szét a billentyűzetet. :D

(#33549) #90933760 válasza macilaci78 (#33547) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az még csak kb. 6 Kiló lenne. Lehet 5 centis, akkor már ne tudja felemelni se.

(#33550) Syl válasza #90933760 (#33549) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyszerűbb odacsavarozni az asztalhoz ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.