Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34501) wolfman


wolfman
veterán

Egy havercsaj felkeresett mert nem megy a monitorja, mi lehet vele. Mondom hozza el az adapterét (külső tápos), rámérek multiméterrel és ha adja amit kell, akkor belül a probléma. Elhoztam pár napja csak még időm nem volt a dologhoz. Nemrég telefonál hogy egyik ismerőse váltig állítja, hogy annak nem kell külső adapter, elmegy az sima kábellel is, de ezt nagypofával mondta neki.
Mondom rendben, vigye el neki a monitort, kössön rá egy sima tápkábelt (de amúgy se tud), aztán ha pukkan akkor vesz havercsajnak egy új monitort, ha nem és be is kapcsol, akkor biztos tud vízen is járni, mert az isteni csoda, nem szakértelem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34502) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Technikai kérdésem lenne hozzátok.

Adott itt a nagyker raktárban egy Lenovo M58p tower házas csoda. Nos ez annyira nem is érdekes, viszont a beltartalom annál inkább. Egy jó kis C2Q procis alaplap van benne, DDR3-as ramokkal. A ház viszont a szállítás során kissé leamortizálódott.
Ilyenkor szoktam hülyeségeket kombinálni. Próbálta már valaki ezt átköltöztetni standard midi toronyba? Mert elvileg a Lenovo többé kevésbé követi a szabványokat ezen a téren. Egy Dell-t, pláne egy Fujit sokkal macerásabb lenne költöztetni.
Szóval szerintetek megoldható? Mert akkor elhozom gombokért, és csinálok belőle egy jó kis B gépet :) Nem egy mai darab, de azért egy C2Q még mindig jó procinak számít.

(#34503) KPistike válasza Habib[HUN] (#34502) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Szerintem ne hagyd ki, ha ilyen lehetőséged van; bár konkrétan M58p nincs nálunk, M90p belsejét hasonló helyzetben simán át tudtuk költöztetni. Illetve több esetben - főleg alaplap hibásodáskor - 8177-17G (OK, ez még IBM néven futott) házába pakoltunk Gigabyte G41 / G43 valamelyik változatát.
Ami némi fejtörés okozott karbantartások során régebbi modelleknél, az a proci hűtése, de egy C2Q esetében már ez sem nagy kihívás.

Szerk.: Fujitsuból is főleg SFF változatok macerásak, Esprimo P tornyos megoldásai (ezekből van több) viszont könnyen költöztethetőek más házba.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#34504) _Karesz_ válasza KPistike (#34503) üzenetére


_Karesz_
tag

Mr. Úgykivantömvepénzzelazsebemhogymárpereg bejön a boltba és a következő párbeszéd zajlik le:

- A fényképezőbe szeretnék memóriakártyát...
- Jó napot kívánok!!!
- Jó napot kívánok, memóriakártyát szeretnék!
- Milyen fajtát, mekkora méretűt?
- Nem tudom, a legnagyobbat!
- Rendben, milyen fényképezőgépe van?
- (megmondja a típusát)
- Akkor az SD lesz.
Boltosunk kikeresi neten, hogy mekkora a maximális méret, amit még tud kezelni, kiderül, hogy 32 gigás, emberünk megveszi, boldogan távozik. Max 20 perc múlva megjelenik vörös fejjel és ordibálva közli, hogy nem működik ez a kibaszott szar. Boltos nézi a fényképezőgépet, tényleg nem jelez kártyát. Majd kinyitja a fedelet és láss csodát, nincs benne, csak az átalakító, ami jár a micro SD mellé.
- Nincs benne a kártya, csak az átalakító keret!
- Milyen keret? Hogyhogy nincs? Beletettem!
- Nem nem, a csomagolásban van egy pici méretű kártya, illetve ez a keret hozzá, amit most beledugott. Ebben kellene ott a lyukba az a körömnyi kártya.
- Milyen kártya? Én kidobtam a csomagolást...

(#34505) madgie válasza _Karesz_ (#34504) üzenetére


madgie
titán

Miért Micro SD-t adtok adapterrel, ha nem Micro SD kell a fényképezőbe?

(#34506) Zolly444 válasza madgie (#34505) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Szerintem sokkal hasznosabb mivel ha esetleg másba is kellene akkor nem feltétlenül kell venni másikat, csak kiveszed és rakod másba.
Esetleg csak ilyen volt nekik.

[ Szerkesztve ]

(#34507) biker válasza madgie (#34505) üzenetére


biker
nagyúr

mert a piacon lévő sd-k 98%-a microsd adapterrel? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34508) madgie válasza biker (#34507) üzenetére


madgie
titán

Fotósként utálom, ne kelljen már adapterezni. Ha SD kell bele, akkor SD kell bele. Nem adapterezett lópikula.
Cipőből sem veszek nagyobbat, vattával kitömve, hiába esetleg a piac 99%-át nagyobb cipők alkotják.

Ha meg olyan volt nekik, el kell mondani a vevőnek, hogy ez ilyen, így működik. Főleg ha ilyen "ki-ha-nem-én" típusról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#34509) *Ropi* válasza Zolly444 (#34506) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem egészen, mert kellemetlen meglepetések forrása: kontakt hibát okozhat.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34510) _Karesz_ válasza madgie (#34505) üzenetére


_Karesz_
tag

Mert pl a nagykerünkből már nem is lehet SD-t rendelni...

(#34511) FoxiestFox válasza _Karesz_ (#34510) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az már a ti gondotok, nem egészen jópofa dolog a vásárlóra áttenni a következményét.

+1 a fényképezős témára, minél kevesebb lehetőség a kontakthibára a cél.
Elég sok munka ugorhat ilyen miatt.

(#34512) 5teve válasza FoxiestFox (#34511) üzenetére


5teve
senior tag

már elnézést, de miért a kereskedő a hibás, ha a vevő szellemileg visszamaradt?
a célnak megfelelő terméket adta. ha én veszek egy egy kiló diót, és héjastól eszem meg, akkor a zöldséges a hibás?

[link]

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#34513) *Ropi* válasza _Karesz_ (#34510) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor más beszerzési forrást kell keresni. Még mindig jobb, mint ha a vevőnek ajánlasz egy átalakítós mSD-t a normál helyett: nem a nagykert fogja hibáztatni, hanem azzal sírja tele a fél internetet, hogy személy szerint ti beszéltétek rá és személy szerint miattatok bukta el a képeit. ;)

(#34512) 5teve: Jogos: vásárlás előtt tájékoztatni kell a lehetséges káros mellékhatásokról.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34514) wolfman válasza 5teve (#34512) üzenetére


wolfman
veterán

1.: Akkor nem, ha a vásárlásnál el van mondva a vevőnek, hogy ez nem pontosan az ami neki kell, de teljesen jól használható ugyan úgy, csak ez kicsi és adapterrel kell beletenni. Alap tájékoztatás, mert mindig abból kell kiindulni, hogy az emberek alapvetően rettenetesen buták. Gonoszul hangzik, de így van.

2.: Az megint más kérdés, hogy bunkóapukának fingja nincs 2015-ben, hogy milyen típusú memóriakártyák vannak. Nem a teljes repertoár nem ismerete a baj, hanem az alapvetőeké is. Meg nem ész nélkül kell kidobálni mindent ha már nem érti, esetleg már a boltban rákérdezni, hogy az a mikrocsip ott a kártya mellett micsoda és mire szolgál.

Kommunikációs problémák mindkét félről.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34515) Syl válasza *Ropi* (#34513) üzenetére


Syl
nagyúr

>vásárlás előtt tájékoztatni kell a lehetséges káros mellékhatásokról.

Amikor én vettem a mikrót, nem mondták, hogy macskát nem szabad benne szárítani :U

(#34514) wolfman

Egy épeszű ember, ha nem ért hozzá, beviszi a boltba a telefont / fényképezőgépet, a boltos kezébe adja és kér bele való kártyát.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34516) 5teve válasza Syl (#34515) üzenetére


5teve
senior tag

pontosan, és szerintem bármelyik boltos bele is rakja szó nélkül. :K
heppiend. :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#34517) szjoci válasza Syl (#34515) üzenetére


szjoci
őstag

macska és a mikrohullám esete ámerikában - 20 éves sztori
El kell olvasni a használati utasítást ;)

[ Szerkesztve ]

(#34518) _Karesz_


_Karesz_
tag

Nem értem a nagy hőbörgést, attól, hogy nem írtam le, el lett mondva neki, hogy ez nem teljesen ugyanaz, de kompatibilis vele. Azt honnan a vérből kellett volna tudnia bárkinek is, hogy fogalma sincs arról, hogy a nagy adapter mellett van a kicsike kártya? Esetünkben még azon is megsértődött, hogy miért akarja őt egy eladó kioktatni bármiféle memóriakártyáról. És nem, nem profi fotós, hogy milliós munkák mehetnének kárba érintkezési hibával, valamint még soha egyetlen micro SD-t sem hoztak vissza ilyen hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

(#34519) Mr X válasza szjoci (#34517) üzenetére


Mr X
veterán

Ismeri a történetet, feltételezem, pont ezért hozta példának.

(#34520) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sose legyetek fanatikusak! :)

[link]

(#34521) tope válasza _Karesz_ (#34518) üzenetére


tope
addikt

Gondolom azt elmondtad neki, hogy microSD-d tudsz adni SD adapterrel, és ugyanúgy tudja használni ...

(#34522) Syl válasza szjoci (#34517) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismerem a történetet, pont azért hoztam fel.
De ha elvárod a mikró használati utasításának az elolvasását, akkor ugyanez a fényképezőgépre, kamerára nem érvényes?

(#34519) Mr X

+1 :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34523) _Karesz_ válasza tope (#34521) üzenetére


_Karesz_
tag

Így van, sajnos mint kiderült, semmit nem értett belőle.

(#34524) TaaT válasza Gézengúz (#34520) üzenetére


TaaT
veterán

Erről eszembe jut egy sztori.

Pár évvel ezelőtt vártam a helyi T-home egyik kisebb irodájában, édesapám intézte az ügyét, bejött egy nő, sorra került és felháborodva mondta hogy amikor belépet köszönt (én nem hallottam vagy csak nem vettem észre) de senki sem köszönt vissza neki és ez őt mélységesen felháborította. Az ügyintéző pislogott egy darabig majd elnézést kért, és megkérdezte mit óhajt. A nő elmondta a baját, erre az ügyintéző azt mondta neki hogy fáradjon át a pár utcányival arrébb lévő fő irodába mert ő ebben nem tud neki segíteni. A nő kiviharzott majd az ügyintéző oda szólt a kollégájához, majd pont én fogok segíteni egy ilyen hisztis picsának.

Give them hell Ukraine!

(#34525) biker válasza tope (#34521) üzenetére


biker
nagyúr

Ha eladok egy merevlemezt, nem magyarázom el, hogyan szerelje be, formázza, és tegyen rá rendszert.
olvassa el a manualt, vagy kérjen beszerelést

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34526) tope válasza biker (#34525) üzenetére


tope
addikt

Ok, de nyilván memóriakártya minden kütyübe kell, de vinyó az nem igazán, azaz veszel egy telefont, kamerát, mp3-as lejátszót... mindenbe memóriakártya kell, de vinyó főként csak gépbe kell (azaz hozzáértőbb fogja csinálni, akinek valami fogalma van, kártyát meg a 3 éves Pistike is venni fog kb.).
Na meg microSD + SD adapterhez manual ? ;]

UI: Mondjuk aki hülye, azon nem lehet segíteni, akár hogyan is magyarázná az ember.

[ Szerkesztve ]

(#34527) biker válasza tope (#34526) üzenetére


biker
nagyúr

"Ok, de nyilván memóriakártya minden kütyübe kell, de vinyó az nem igazán, azaz veszel egy telefont, kamerát, mp3-as lejátszót... mindenbe memóriakártya kell"

vagyis emberünk ha nem egy barlangban élt az elmúlt 10 évben, legalább 10x találkozott memóriakártyával. Máris önmagadnak mondtál ellent, nem?
Ismernie kellett. Nem élete első elektronikus kütyüje volt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34528) Syl válasza biker (#34527) üzenetére


Syl
nagyúr

De még ha élete első kütyüje is lenne, akkor illene hogy kigyulladjon a fejében az izzó, eloszlatva a sötétséget, hogy hékás, én ehhez nem értek, megkérdezem az eladót.
Vagy csak én vagyok ilyen józanul gondolkodó?
A pénzes emberek gondolom nem álltak sorba, amikor az észt osztották ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34529) Mercutio_ válasza Syl (#34528) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyilván azért van pénze, mert hülye, logikus...

Szimplán csak annyi történt, hogy látott egy SD-kártya kinézető dolgot (adaptert) és mivel nem napi szinten bújja a kütyüket, hogy tudja van ebből már kisebb is, amihez a használhatóság miatt ad6nak adaptert is, így a többi cuccot kukázta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34530) Habib[HUN] válasza KPistike (#34503) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Köszönöm.

Nem is fogom kihagyni, már lefoglaltam magamnak a készletről. Ez a gond azzal, ha az ember nagykerben dolgozik. Túl sok a vonzó dolog, és túl gyakran. Nem olyan régen Fujitsu és HP tower gépek voltak, amik felkeltették az érdeklődésemet. Ott is mindig akad valami leharcolt B kategóriás. Az X6 phenom proci is vonzó lehetőség volt. Csak ott minden egyedi. A legnagyobb bosszúságot az alaplapi tápcsati egyedisége okozta. Meg lehetne éppen oldani, csak a macera :)

(#34531) biker válasza Mercutio_ (#34529) üzenetére


biker
nagyúr

Hidd el, hogy jól láthatóan ott volt a microsd, egy csomagolást se készítenek úgy, hogy az adapter kint van, a microsd meg eldugva 4 lap mögé 3x csomagolva.
A bliszterben egymás mellett annak. Kibontod, jé, mi a szar ez? erre van írva 32gb (az adapterre nyilván nem)
Jéé, még illik is ebbe a résbe, bedugom.
vagy épp RTFM, mert van mellé manual

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34532) ViZion válasza biker (#34531) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Ez meg a tanulópénz, ha kidobta... :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34533) *Ropi* válasza Syl (#34515) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne aggódj, már beleírják a user manualba, mióta valaki beperelte őket érte. ;] ;) :))

Szerk. : Látom más is írta, csak telefonról vagyok, nem olvastam előre. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34534) gozso válasza Habib[HUN] (#34530) üzenetére


gozso
senior tag

HP 8000 tower-nél találkoztam érdekes megoldásokkal. na, az tényleg egyedi

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#34535) Pickit3 válasza biker (#34531) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Azért ez nem így megy, ok tanulópénz meg minden, de egy infó analfabétát nem kell átbaCCni, mert ez majdnem úgy sült el.
A kidobásról jut eszembe; anno nővérem boldogan jön haza a mobilnetes modemmel, dugja rá a gépre, de nem működik. Mondom először telepítse a cuccokat a lemezről. Azt nem adtak. Olyan nincs mondom, benne van a csomagolásban. Kidobta. Akkor ess neki a kukának és old meg. Meglett, azóta tanult, mert az "ezer" éves egér dobozát sem dobta ki.
Visszatérve, simán mondhatta volna, hogy sd nincs csak micro sd ami adapterrel használható ugyanúgy, mint az sd. Ezzel a mondattal megspórolt volna egy elégedetlen vevőt.
Sűrűn vásárolok az edigiben és rendszerint mindig jól tájékoztatnak (ámbár feleslegesen, mert mindig utánanézek mit fogok venni); mindig elmondják mindig hol tekerd, hol telepítsd. Evvel arra akarok kilukadni, hogy ebben az esetben szvsz az eladó a hibás. Nem megfelelő tájékoztatás esetén meg is ütheti a bokáját.

Csak hogy fél off legyen... A minap épp vásároltam valamit az edigiben, előttem a görbe bottal bácsika tévét vásárol.
Eladó: Milyen tévét szeretne?
Bácsika: Valami olcsót.
E: Tudok ajánlani egy szép Samsung televíziót.
B: Jó lesz.
E: Szerintem okos televízió legyen.
B: Okos tévé?
E: Higgye el megéri. Jobb.
B: Ha maga mondja.
E: 3D is lehet benne? Nagyon megéri.
B: Ha maga mondja.
A vége az, hogy az eladó rendesen megfejte ugyanis megvetetett vele egy Samu 3D-s okostévét 160+ kilóért. Nővérem fhd-s 82centis samu tévéjét 80kilóért vettem ami a bácsikának is bőven elég lett volna. No comment...

(#34536) Pttypang válasza *Ropi* (#34509) üzenetére


Pttypang
veterán

Ketlem, hogy ez realis lenne, nekem meg sose volt ilyen megoldassal problemam, belecsusztatom a micro-t es hasznalom, kesz.

Everybody lies.

(#34537) ViZion válasza Pickit3 (#34535) üzenetére


ViZion
félisten

írta, h elmondták neki, h ez mi.
Nekem sem volt vele kontakt bajom, egy olvasóban van, ami törött és szigszalagos is... de kontakt baja csak olvasónak volt a szigszalagos kezelés előtt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34538) Pickit3 válasza ViZion (#34537) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Hopp, elsiklottam felette. :B Nekem sem volt eddig kontakt bajom kivéve sim kártyával, de egy kis sósavas zsepi segített rajta. :D

(#34539) biker válasza Pickit3 (#34535) üzenetére


biker
nagyúr

"Visszatérve, simán mondhatta volna, hogy sd nincs csak micro sd ami adapterrel használható ugyanúgy, mint az sd. Ezzel a mondattal megspórolt volna egy elégedetlen vevőt."

aki olyan hülye, mint írta, hogy "fogalmam sincs milyen kell, ebbe a gépbe kell a legnagyobb" annak te magyarázhatsz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34540) FoxiestFox válasza gozso (#34534) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fehér RAM slot, mmmmm. 486 deszkán láttam utoljára. :B

(#34541) gozso válasza FoxiestFox (#34540) üzenetére


gozso
senior tag

a tápcsatit nézd inkább ;)
mellette a két fekete 4 pines csatlakozó na az a sata...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#34542) *Ropi* válasza Pttypang (#34536) üzenetére


*Ropi*
félisten

A hangsúly a "neked"-en van és a "még"-en. ;) Olvass bele a memóriakártyás topikba: fogsz találni nem egy olyat, akinek már volt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34543) FoxiestFox válasza gozso (#34541) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az igen. :D Azt hittem, az is a betáp része.

(#34544) Mercutio_ válasza biker (#34531) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hidd el, hogy az agy szelektíven dolgozza fel az információt.
Neki az SD-t a méret / forma jelenti, az adapterben ezt azonosította, onnantól nem foglalkozott azzal a félkörömnyi kis sz*rral ami mellette volt.

Az a baj, hogy sokan inkább eladók mint kereskedők. Tudni kell mások agyával gondolkozni. A másik, hogy nem csak egy termék eladása a cél, hanem az is, hogy a vásárlás pozitív élmény legyen és emiatt máskor is visszajön a vevő. Nyilván mindenki eldöntheti, hogy megéri-e a nyűgösebb/kihaénnem de adott esetben többszáz k-t elköltö vevő a több macerát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34545) gozso


gozso
senior tag

tudna valaki segíteni? nincs véletlenül elfekvőben egy DVI-D >>dsub átalakítója?

mindenemet feltúrrtam, szinte mindegyik van kivéve ez :( SOS kellene...
nem lennék hálátlan :R

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#34546) jimmy399 válasza gozso (#34545) üzenetére


jimmy399
senior tag

Digitálisból analógba én is próbáltam keresni, de kb horror ár kategóriában van...

--- N/A ---

(#34547) ViZion válasza gozso (#34545) üzenetére


ViZion
félisten

Valami VGA-hoz adtak ilyet nekem... de használom sajna, az a szervizes monitorhoz kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34548) gozso válasza jimmy399 (#34546) üzenetére


gozso
senior tag

mindegy akár veszek is, te hol találtál ilyet?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#34549) gozso válasza ViZion (#34547) üzenetére


gozso
senior tag

nekem meg egy add-on card-hoz kellene, mert jelenleg így a gép lefoglalja a saját vga-mat :(

(integrált bedöglött rajta)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#34550) wolfman


wolfman
veterán

Nagyurak, ötlet kellene!

Adott egy Delta tápegység, amin nincs 4tűs proci csatlakozó. Én szerkesztettem hozzá egyet, mert olyan gépbe kellett értelem szerűen, ahova ez kell. Működik bekapcsol, kivéve két dolgot.
1.: A ventit folyamatosan fullon járatja, írtó hangos a cucc. Amikor csak teszteltem, hogy összekötöttem a megfelelő lábakat, semmi hangja nem volt a tápnak, némán üzemelt.
2.: A tápegység kikapcsolt állapotban is pörgeti a ventit. Lassan, nagyon halk, de megy! Ezt miért meg hogy? Ilyet még nem láttam.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.