Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34651) oriic válasza Pötyi (#34650) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt szerintem ő is tudja (lévén van kocsija), azért nem értette hogy miért lett külön betéve ide. Ahogy én sem tegyük hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#34652) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#34653) Pötyi válasza oriic (#34651) üzenetére


Pötyi
őstag

Gondolom ez is egy frappáns példa a hülye felhasználókra, akik - ha nem rágják a szájukba, hogy macskát nem lehet a mikróban szárítani - még képesek reklamálni miatta, hogy nekik igenis joguk van hülyének lenni. Talán volt egy sofőr, aki nem figyelt általános iskola hatodik osztályában fizikaórán, oszt nem tanulta meg, hogy miképp torzít egy domború tükör...

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#34654) MasterMark válasza oriic (#34651) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan. :U

Switch Tax

(#34655) Hequila


Hequila
őstag

Na gyerekek, ennyi volt, befejeztem.
Nem viselem el tovább sok idióta, bunkó, büdös embert.
Nem fogom többé magyarázni, hogy nem, nem romlott el a szkájp, csak verziófrissítés után néhány dolog 2 centivel arrébb került.
Nem javítom tovább az összetört, összevert, leejtett, megtaposott, lehányt, rágcsálók által összefosott értéktelen vackaikat - persze ócsón, de jobb lenne, ha ingyen.
Nem dolgozok tovább napi 12 - 14órát, mert "még mámma kéne, mer a kisfijú nem tud jáccani, oszt akkó minket nyaggat".
Nem fogok egyre többet dolgozni egyre kevesebb pénzért (mert sajnos ez a tendencia).
Nem fogok tovább önmegtartóztatni azért, mert minden nap hajnali 2-3 között érek haza, amikor már az asszony alszik.
Nem fogok tovább minden év végén napokat tölteni az adóoptimalizálással, mert ha ezzel nem foglalkoznék, a teszkó pénztárosnak jobb órabére lenne.
Nem, elég volt, lehúztam a rolót.
5 évig voltam vállalkozó, de eddig, és tovább nem.

Kitartást a még szakmában dolgozóknak (bár egyre kevesebben vannak), az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Hequila out

p.s. Maradt némi raktárkészletem. Főleg mainstream cuccok, perifériák. Odaadnám nagykerár - 15%-ért.
Akit érdekel, dobjon egy privátot, és küldök egy listát róla. Szeretném az egészet egyben értékesíteni.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#34656) gozso válasza Hequila (#34655) üzenetére


gozso
senior tag

Amen :(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#34657) wolfman válasza Hequila (#34655) üzenetére


wolfman
veterán

Áhh, pedig tőled jó kis történetek jöttek. De ezért persze nem kell tovább szenvedj.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34658) Hequila válasza wolfman (#34657) üzenetére


Hequila
őstag

A telefonomon van még egy (vagy kettő?) szaftos hangfelvétel, azt még közkincsé teszem vágás után

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#34659) Met válasza Hequila (#34655) üzenetére


Met
nagyúr

Remélem az ügyfeleidet átirányítottad wolfman-hez ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34660) wolfman válasza Met (#34659) üzenetére


wolfman
veterán

Szopóág New Generation! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34661) wolfman


wolfman
veterán

Gamer karácsonyi ebéd!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34662) ViZion válasza Hequila (#34655) üzenetére


ViZion
félisten

Ejj, sajnálatos. Céges ügyfelek, pályázatos "csavarok" nem voltak? Azokkal élnek itt meg ebből sokan...

Wolfman tényleg átvehetné, kívánja az ilyen ügyfeleket... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34663) Hequila válasza ViZion (#34662) üzenetére


Hequila
őstag

A városban majdhogynem legutolsónak nyitottam, addigra a normális cégeket már befoglalták.
Ami volt:
1,. Kicsi iroda pár géppel. Én állítottam össze anno a hálózatot, fileservert, printservert, mindent, ami kell.
Egyszer hívtak valamiért, amikor kimegyek, akkor látom, hogy van új nyomtató, beillesztve a rendszerbe. Kérdezem, ez micsoda? Mondják új nyomtató, de nem működik, sőt, azóta mióta hozták és beüzemelték, igazán más se. Nézem: hálózat széttúrva (gondolom jómunkás próbálkozott). És engem miért nem kérdeztetek meg? Hümmögés, habogás (jelzem, mivel megegyezésünk alapján listaár alatt kapták a cuccokat, így olcsóbban hoztam volna). Hálózatot helyreraktam, elköszöntem.
Öndiagnosztikát futtattam, hogy miért nem hozzám fordultak az igényükkel. Amikor szóltak, hogy gond van, MINDIG a megbeszélt időben mentem, és soha nem jöttem el, míg a problémára megoldást nem találtam. Mai napig rejtély...
2., Kereskedelmi egység pár géppel. Nyomtatójuk lehalt, szombaton szól a tulaj, hogy baj van. De sürgős, hétfő reggel 8-kor annak működnie kell. Ok, megoldjuk. Szombat délután neki is álltam, 2-3 óra alatt kész is lett. Kiszámláztam mindezért 6.000.- Ft-ot. Utána 10 percig magyaráztam, hogy miért kerül ilyen SOKBA!? Mert nem hiszi el, hogy ez indokolt összeg...
A szállodát meg sem említem, ahol az egyik 24/7-es gépet cserélni kellett, de nem volt pénzük (nem akartak költeni?) újra, így használtat hoztam nekik, arra is húzták a fogukat. Idén azt hiszem, hogy nem is dolgoztam náluk, nem hívtak, talán drágának ítéltek. Lehet, hogy visszamentek az előttem lévőhöz - aki ugyan olcsóbb, de két héttel a megbeszélt időpont után tolta oda a képét, ezért is váltottak rám anno. De az is lehet, hogy a rendszer probléma nélkül működik. Ezt nem tudom.
Régebben volt 1-2 pályázat, mára azok sincsenek. Pár éve az iskolákkal lehetett még üzletelni, de mióta a KLIK bejött, az is ugrott.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#34664) ViZion válasza Hequila (#34663) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, azt én is szeretem, mikor megvesznek mindent vhol, majd kihívnak, h nem jó a wifi, nyomtató, akármi... a legjobb, h felénk van pár khm... jóember, aki pl. feltelepííti a gépet vagy a laptopot és le is jelszavazza a biost. Mikor kérdezem mi a jelszó, akkor meglepődnek: nem, nem a fészbúk, nem a a géjmél, nem a windóz, hanem a bios jelszó kell csókolom. :B Ők a profik...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34665) Klaus Duran válasza Hequila (#34663) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Remélem nyugodtabb lesz a 2016 éved, sok sikert hozzá.

Majd a Béla ismerőse megcsinálja harmadáron....... :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#34666) ViZion válasza Klaus Duran (#34665) üzenetére


ViZion
félisten

Vagy a kisfia. MErt az infós ám, és megy is neki nagyon! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34667) wolfman válasza Klaus Duran (#34665) üzenetére


wolfman
veterán

Majd a Béla ismerőse megcsinálja harmadáron...

Hát igen, mi a seftelések és olcsóbb megoldások hazája vagyunk.

Mondjuk a sok céget sem lehet minden esetben hibáztatni, mert ha a legkeményebbet sz@rótól jön az ukász hogy márpedig nincs pénz, akkor nem lesz pénz, de a munka follyon, termeljünk, gyártsunk, ügyeskedjünk. Az egyszerin munkás meg a saját pénzét nem fogja a munkahelyi körülmények javítására fordítani. Legalábbis a köz érdekében nem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34668) Mercutio_ válasza wolfman (#34667) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert mi olyan tökös nép vagyunk, hogy azt elviseljük, ha a fejünkre sz*rnak, és aztán ebből a sz*rból várat építünk;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34669) azbest válasza Mercutio_ (#34668) üzenetére


azbest
félisten

Amikor pedig sikerül a várépítés, akkor színesre-szagosra fújva és masnival átkötve az dicsekszik vele leghangosabban, aki leginkább próbálta gáncsolni ;]

(#34670) Pttypang válasza wolfman (#34660) üzenetére


Pttypang
veterán

Lehetne ez a vallalkozasod neve :D

Everybody lies.

(#34671) ux1 válasza ViZion (#34662) üzenetére


ux1
addikt

Hagyd már a cégeket... Kormányhivatali rendszergazda vagyok 2001-es gépparkkal (P4/478), tavaly sikerült kisírnom hogy 512Mb-re bővítsük a RAM-ot. :D A tisztelt user meg veri az asztalt hogy 'mér nem 8.1 van rajta XP helyett, mert a fiacskája azt mondta hogy az a jó. ;] A fele alaplap már "púpos" kondis. ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34672) ViZion válasza ux1 (#34671) üzenetére


ViZion
félisten

Normális cégek az nem az államigazgatási szerveket jelenti ;)
Cégeknél azért adnak a gépparkra, bár voltam nyomdában, ahol globális fejmosás volt, mert a szarszemét cigisek rágyújtanak 2 óránként, ezzel elviszik a hasznot. Mondom a vezető grafikusnak 10 perc mire betült egy állományt a gép. Mondjuk nem cigizik, de kapja a pénzt, pedig csak homokórát néz... rúgjuk ki? Vagy kinek a hibája? Már nem ott vagyok szerencsére, de hallottam, h végül tavaly cseréltek vasakat... Szal. cégeknél 3-4 év a max. Ahol most vagyok, ott is már cserélni fogjuk a 2012-14-es gépek nagy részét.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34673) wolfman


wolfman
veterán

Állami cégnél vagyok. Most lett géppark csere i3-asokra, új Dell egybegép,24" monitorral. Ez mind szép és jó, de van 11 gép, ebből 4db a BM-é a maradék meg közmunkaprogram keretein belül BÉRELVE VAN! Mert egyébként semmire nem lenne pénz, így sincs, de megoldható "okosban".

Az meg még a mai napig megállja a helyét, hogy ha ilyen helyre bekerülsz, akkor az tutira nyugdíjas állás lesz. Igen, csak kérdés, hogy akarsz-e maradni a fullosan 8 oldalról beszabályozott rendszerben.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34674) Gyuri27 válasza wolfman (#34673) üzenetére


Gyuri27
félisten

A parasztra vagy arra amivel a paraszt dolgozik sosincs pénz. Van szép irodaház, céges verda, telefon, noti (persze a fejeseknek) stb-stb. Arról nem beszélve, hogy nálunk mindenki 2-3 év alatt marha gazdag lenni, persze munka nélkül. Tőlünk nyugatabbra kicsit máshogy megy.

Amd - Radeon - Ryzen

(#34675) -=RelakS=- válasza Gyuri27 (#34674) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valahogy azt sem szoktam viccesnek tartani, amikor közlik, hogy nem hozta a cég a csillió dolláros előrejelzést, ezért megszorítások lesznek, első körben szüneteltetnek minden képzést.
Igaz, mi amúgy sem igen kapunk képzést, de egy mérnöknél talán nem ezt kéne először megvonni.
Aztán mikor jön a vevő 5 évből egyszer, hogy szeretne olyan felhasználói fiókot, amiben a kedves felhasználó el tud indítani pontosan egy programot, meg ki tud jelentkezni, ahhoz külsőst kell hívni. Jó, persze, mi sem érthetünk mindenhez, de ilyen bután nézés a saját területünkön is előfordul...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34676) ux1 válasza -=RelakS=- (#34675) üzenetére


ux1
addikt

havi 98 nettóért
'mér nem tudok ciscoul? ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34677) Mercutio_ válasza ux1 (#34676) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig a Cisco pont egy olyan terület ahol szorgalommal egész jó tudást össze lehet szedni, komplett anyag elérhető, max ha kell a papír a vizsgadijat kell kifizetni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34678) ux1 válasza Mercutio_ (#34677) üzenetére


ux1
addikt

Na de ha nem nekem perkálnan, minek értsek hozzá. Nehogy azt hidd hogy nekem kifizetik a "hozzáértő" óradíjját. Ott vakarom a fejem 4 órát, mikor csak 10 perc lenne. ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34679) opr válasza ux1 (#34678) üzenetére


opr
veterán

Ez a létező legrosszabb felfogás szvsz. Tanulni kell, mint a güzü, aztán elmenni olyan helyre melózni, ahol már a szaki díjat kapod és kész. Ez a nem fizetik meg, hogy megtanuljam nem viszi az embert sehova előre...
És igen, tapasztalatból beszélek. feleség+gyerek mellett tanultam napi minimum négy órát évekig, hogy eljussak oda, ahol most tartok, és még bőven van hova fejlődni. Ne érts félre, nem magam fényezem, ismerek olyat, aki nálam sokkal durvább ilyen téren, és előrébb is tart jóval. Itt mindig csak annyi a kérdés, hogy mit vagy hajlandó feláldozni azért, hogy több pénzed legyen. Ha semmit, akkor ne csodálkozz, ha soha nem lesz több. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34680) -=RelakS=- válasza opr (#34679) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkora +1, hogy lelóg a képernyőről.

Ha nem lennék ilyen mélyen lusta, már lehet, hogy Japánban rohangálnék, vagy végre a szakmámban (programozó) dolgoznék...
Helyette multinál dolgozok, ahova képesek voltak "cabinet designer"-nek felvenni egy fickót, mert az önéletrajzában ott figyelt, hogy "web designer"... Végülis csak vonalakat kell húzogatni ... (meg alacsony feszültségre vonatkozó szabályokat figyelembe venni, esetleges robbanásbiztonsági szabályokra figyelni, az sem árt, ha a szekrényben mindenhez hozzá lehet férni, meg ha az anyaglistára mindent fel tud rakni, amire szükség van)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34681) Alg válasza wolfman (#34673) üzenetére


Alg
veterán

Nekünk ThinkPad-okat lízingelnek, 2 évente kapunk újakat. Egyik kolléga megemlítette nemrég egy vezetőnek hogy mennyivel gyorsabbak lennének SSD-vel, pár hétre rá kapott egyet :K Mondjuk a munkatempón nem változtat mert hálózati meghajtókon dolgozunk.

Ja, nagyon nem állami cég...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34682) pw12345


pw12345
aktív tag

Ez az önképzés szép és jó lenne egy tökéletes világban.
Több ismerősöm választotta ezt az utat, már, annyi papírjuk, diplomájuk volt, mint másnak Erzsébet utálványa.
Addig görcsöltek, idegeskedtek, túlhajszolták magukat, látástól-mikulásig hajtottak, míg 25-35 évesen volt amelyik összeesett és kipurcant, a másik stroke-ot kapott (fél bénán sokra megy a képzettségével, mehet rokkant nyugdíjra), némelyiket a rák vitte el. A lóvé, amit összeszedett megy pocsékba. De volt, akinek szimplán tönkrement a magánélete, ráment a házassága, sok meg el sem jut addig, hogy kapcsolata legyen, családról nem beszélve. :U
Legjobb cimbim az X-edik nyelvet tanulja, már a sokadik lakást veszi, hajnalban elmegy gályázni, este beesik az ágyba, hétvégén meg a lakásokat tatarozza, már veri a 40-et, hulla fáradt, tiszta idegroncs, magánélet nyista. :C
Nem mondom, hogy én a példa lennék, mert én máshogy qrtam el az életem, csóró vagyok, de legalább időnként el tudok olvasni egy könyvet és nem esz meg a gyomorideg, hogy az épp száz, aktuális képzési projectemből melyikre mennyi időt tudok szakítani.

[ Szerkesztve ]

(#34683) ux1 válasza opr (#34679) üzenetére


ux1
addikt

Egy szóval se mondtam hogy nem tudom. A másik meg 48 évesen nem férsz be egy fiatalos IT csapatba. :K Ehhez hozzá jön hogy egyedül nevelem a fiam. Tehát marad a szívás. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34684) Mercutio_ válasza pw12345 (#34682) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindig lehet találni olyan rossz példát amire hivatkozva aztán mehet tovább a mocsárban dagonya... ;]

ux1:Egyrészt a dolog arról szól(na), hogy ezzel a plusz tudással tovább léphess olyan helyre ahol azt megfizetik, másrészt, hogy - ha a jelenlegi hely lehetővé teszi - olyan dologgal töltsd el a munkaidőd egy részét amivel szakmailag fejlődsz.
És nem feltétlenül "fiatalos csapat"-ban kell gondolkozni, pl. állami tulajdonú, de nem közalkalmazotti bértábla alá eső cégeknél, de tudtommal a T-systemnél se csak ifjú titánok epitenek / üzemeltetnek hálózatot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34685) TESCO-Zsömle válasza Mercutio_ (#34684) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De nem ám. :N

Idehaza a húsos melókkal szvsz az a baj, hogy kihalásos lapon öröklődnek. Ezen némileg változtathat a munkaerő-elvándorlás, de akinek itthon olyan melója van, az továbbra sem fog elmenni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34686) Intelligencs válasza pw12345 (#34682) üzenetére

Én 36 évesen kezdtem bele a váltásba. A Cisco CCNA anyagot magamtól és barátok segítségével sajátítottam el, a Cisco CCNP anyagot pedig egy 1 éves tanfolyamon. Nem azt mondom, hogy nem kellett feláldoznom a szabadidőmből egy csomót, de azért közel sem stresszeltem rajta vagy betegedem bele. Közgazdász vonalról mentem át hálózati mérnöknek. 38 évesen sikerült is egy nagy távközlési multihoz bekerülni, azóta már egyszer állást váltottam, de hálózatos területen maradtam. Ennek már 4 éve.

És nem a pénz miatt csináltam, hiszen korábban sem kerestem rosszul, hanem azért, mert láttam, hogy közgazdászból - főleg mióta van ez a sok Kacor Király főiskola - annyi van mint a szemét. Egy-egy marketinges állásra 600-800 ember jelentkezik... :Y Ráébredtem, hogy valamit kezdeni kell magammal, mert 40-50 évesen már senki sem fog felvenni engem, ha ekkora konkurencia van ezen a területen.

Ehhez képest mostanság heti minimum egy linkedin-es megkeresésem van, és rengeteg lehetőség van külföldön is, jó néhány volt kollégám tolja kint.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#34687) -=RelakS=- válasza pw12345 (#34682) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, hát aki azt hiszi, hogy ő Sztahanov elvtárs reinkarnációja, azt nem csodálom, hogy tönkremegy.

Mit ne mondjak, akkor is gúvad azért a szemem, mikor itt olvasom, hogy valaki 14-16 órákat melózik. Ha nekem mondjuk vendég miatt egy héten át napi 12 órát bent kell pörögni, már kivagyok... (meg a főnök a farkamra áll, hogy több, mint 3 nap egymás után mit keresek bent annyi időt :D )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34688) opr válasza ux1 (#34683) üzenetére


opr
veterán

Hát, esetemben az történt, hogy kb úgy gondolkodtam, mint Te. Aztán mikor terhes lett az asszony, akkor galádul hátbatámadott az ihlet, és lágyan a fülembe súgta, hogy "b@zdmeg, itt kurv@ nagy baj lesz! Csinálj valamit!" :DDD
Onnantól kezdve adott melóhelyen a kötelező minimumot nyújtottam, ami kevés bármi előlépéshez, de pont elég ahhoz, hogy ki azért még ne rúgjanak. Így volt melóban is napi kb 2 órám tanulni (amit mások faszebook-ozással, kint kajálással, stb-vel töltöttek), aztán mikor hazaértem még egy laza 6 órát tanultam.
Így gyakorlatilag pont mikor megszületett a lányom, sikerült elhelyezkedni az első fejlesztői állásomban egy nagy multinál. Borzalmasan szar melóhely volt, ketten voltunk kb 10 ember munkájára, idióta főnökkel, zéró elismeréssel (egyszer egy saját ötlet alapján egyedül fejlesztett programom egy levél alapján 3 hónap alatt 80 millió angol fontot hozott a cégnek. Hogy kimutassák, mennyire értékelik, 100$os címlapvigyorral a képükön adtak egy bruttó 5.000ft-os fizetésemelést). 3 évig bírtam, hogy az legyen az önéletrajzomban, hogy sokáig voltam az első munkahelyemen. Mellette tanultam napi 4 órát.
Az első év rohadt kemény volt, de szerintem ezt Te is tudod ha van gyereked, hogy főállás+újszülött mellett milyen fáradt az ember, és akkor még a napi 4 óra tanulást nem is említettük.

Namost, igen ám, de mostanra eljutottam egy olyan pontra, ahol:
- Rohadt jó fizetésem van
- Rohadt jó munkahelyem van, jó kollegákkal, jó hangulattal, jófej és értelmes főnökkel, külföldi utakkal, stb
- Heti szinten alsóhangon 5-10 linkedin megkeresés, meg emellé az ismerősök havi 2-3 megkeresése, hogy nem akarok-e inkább odamenni dolgozni hozzájuk
- Havi sziten 2-3 megkeresés angliából (szvsz az egyik ilyet ~1év múlva el fogom fogadni)
- Jelenleg kicsivel több, mint 5 év szakmai múltam van, ami lófasz, tehát bőven van még hova fejlődni.

A korodról pedig: jelenleg nálunk 3 nálad idősebb kollega van a kb 20-30ból. Abszolút passzolnak a csapatba, együtt röhögünk, poénkodunk, szivatjuk egymást, és rengeteget segítünk egymásnak. Egyszerű a képlet: mi tiszteljük a munkán belüli és kívüli tapasztalataikat, hallgatunk a tanácsaikra, sokat tanulunk tőlük, elismerjük, hogy sok olyat láttak, amit mi nem. Ők pedig elismerik, hogy az új technológiákat mi ismerjük jobban. Így a képlet az, hogy tőlük jön a tapasztalat, tőlük az újdonságok ismerete, mindenki átad mindenkinek mindent, kölcsönösen tiszteljük és napi szinten szivatjuk egymást. :DDD

Szóval a korod miatt ne aggódj. Simán beleillesz a környezetbe, ráadásul nem egy munkaadót ismerek, aki nagyon tudja becsülni azt, ha valaki ennyi idősen képes váltani. Én is tisztelem, csak én alkalmazott vagyok, azzal meg a segged kitörölheted, ugye. :B

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34689) ux1 válasza opr (#34688) üzenetére


ux1
addikt

Szerencsés helyzetben vagy. Ugye látod mikor írogatok? Nos addig én is képzem magam. :K Marad vagy 3-4 óra pihenni. :DDD

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34690) ux1 válasza Mercutio_ (#34684) üzenetére


ux1
addikt

15 évig voltam rendszer technikus a T-nél. Aztán megszünt az a rész. Nem mondom, szép végkielégítést kaptunk. Igaz jobb lett volna dolgozni. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#34691) F.E.K.. válasza ux1 (#34689) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Heh, nekem most jutott időm ránézni a fórumra (1 gyerek, 1 asszony, 1 fizetés... Ok, 52 00-et hoz a bevételhez a feségem).

Nem keresek rosszul, de család kényelmes eltartásához már szűk.

Munkaidőben és amikor az időm engedi bizony önképzem magam szorgosan, és ezt javaslom mindenkinek..

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#34692) pw12345 válasza Mercutio_ (#34684) üzenetére


pw12345
aktív tag

Az egy dolog, hogy képzed magad, (főleg, ha megteheted, hogy munkaidőben, sokan nem tehetik meg ezt) ki nem? A legtöbb helyen alapból elvárás és szervezik is, mindig jön új
termék, program stb. Csak, amikor alapból 2 vagy több ember helyett gályázol, mert skót a munkáltató többet alkalmazni, vagy nem is talál, mert márt kint güriznek nyugaton, mellette még nyelvet tanulsz, meg egyéb képzést is szervezel magadnak + külön pénzhajtási elfoglaltságok, meg még némi egyéb képzés, meg még üvölt a gyerek (ha akadt rá időd/energiád hogy csinálj), ha látod közben egyáltalán a családot. Na az le tud amortizálni rövid időn belül. És, akkor a hajadra kenheted a megszerzett tudást :(

Arról nem beszélve, hogy többször volt már ilyen magát munkaidőben, munka helyett önképző "kollégám",
aki helyett vagy a többiek végezték a melót, vagy, a kieső tevékenysége miatt tolódott, leállt a többi folyamat is. (És vajon kit b-tak le miatta?...)

[ Szerkesztve ]

(#34693) Mercutio_ válasza pw12345 (#34692) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aki kettő helyett dolgozik pedig piacképes tudása van, azt úgy hívják, hogy balek.
Fogod és elmész egy olyan céghez ahol azonos pénzért nem 2 embernyi melót akarnak rádlőcsölni, a másik, hogy tudni kell nemet mondani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34694) wolfman


wolfman
veterán

Az biztos, hogy ha önképzed magad ahogy tudod, csinálsz szakmákat (azért lehetőleg egybevágjanak, mert pl infós szakma mellé ívhegesztő tényleg felesleges, hacsaknem csinálsz még kiegészítő papírokat is még mellé) akkor abból sose lesz baj, nem lesz belőle hátrányod.
Az meg csak könnyíti a helyzetet ha szerencsés egyén vagy, könnyen ismerkedsz, véletlen folytán jutsz munkához stb. Van aki szerencsétlen alkat és hiába tesz meg mindent, vért kell szenvedjen hogy a jelen munkája ne menjen el vagy legyen új. Pl. tesóm pont ilyen. Neki soha semmi nem ment egyszerűen, de a másik bátyám meg szinte játszi könnyedséggel (szerencsésebb) intézi a dolgait.

Egyénfüggő meg élethelyzet, hogy kinek mennyire jön be az élet. A saját gyerekre hivatkozni, hogy milyen nehéz az életem, meg inkább nem is mondok semmit.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34695) frescho válasza pw12345 (#34692) üzenetére


frescho
addikt

Senki nem kotelez arra, hogy kepezd magad. De akkor ne csodalkozz, hogy ket ember helyett galyaztatnak es eselyed sincs valtani. Kifogast keresni es masokar hibaztatni egyszerubb.

Ido/energia mindig akad, csak van amikor kevesebb. volt, hogy a meloba vonatozva tudtam csak tanulni, de az is kijott heti netto 8 orara. A CCNA anyagat egy honap alatt el lehet olvasni, de nagyon lazan siman belefer mondjuk egy tavaszba.

Szoval nem csak fekete es feher van, nem kell szetszakadni, 16 orat melozni. Viszonylag kis befektetessel 1-2 ev alatt elore lehet lepni. Csak kitartas kell hozza, ami nagyon nem konnyu.

https://frescho.hu

(#34696) ViZion


ViZion
félisten

Nah... user gépén takarítás, vízcsdere, csati csere. VGA ki, nehogy rámenjen a víz, amikor blokkról kapom le a csövet. Tápra 1-2 csepp megy, semmi extra. Minden kipucol, cuccok kifújat szájjal, mert kompresszor és légspray nincs. Gép összerak, légtelenít, bekapcsol... SEMMI. :F
Táp erősen cicereg, nem lehet pára sem, mert azzal kezdtem, cuccokat behoztam és a szobában voltak, amíg a többit szereltem. WTF. Cicereg, valami fesz is van, de CPU led világít, ejj.

Tápot kivesz, kiráz (kint csak fújtam): egy műa csavar és egy baszott nagy köpőlégymúmia esett ki. Táp vissza, gép indul. Bódottá.

A durva az, h én vok az user... Táp kapott extra rácsot. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34697) Met válasza ViZion (#34696) üzenetére


Met
nagyúr

wolfman megoldotta volna neked egy nap alatt egy csokiért :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34698) TaaT válasza ViZion (#34696) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem volt egy Zalman ZM360B-APS tápom, a ház porszűrője a táp alatt volt belül, tehát ki kellett hozzá csavarozni a tápot, a kábeleket nem húztam ki. Szűrő kitakarítva, minden vissza, gép nem indul, ventilátor nem forog. Terhelés nélkül még cicergett is, mint amikor szikrázik valami.

Utánaolvasva egy hibás FSP belsős szériát fogtam ki sajna :(((

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#34699) ViZion válasza TaaT (#34698) üzenetére


ViZion
félisten

NZXT házban nagyon jól van megoldva a táp! Becsavarod egy keretbe, a keretet meg pikk-pakk lecsavarod, mint az oldalát. Szerencsére nem halt meg a táp, azért picit leizzadtam. :B

Itt a gépem, lessétek meg. [link] :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34700) TaaT válasza ViZion (#34699) üzenetére


TaaT
veterán

Jól néz ki :R

Mindig elcsodálkozok amikor valaki nagypályás egyedi vízzel hűti a CPU-t, de a VGA-t nem. Tudom, nagyon macerás VGA-ra olcsó de jó vizes megoldást találni. :B

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.