Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) ollie válasza Armahun (#33399) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A centiméter meg a méter közötti különbséget hogy magyaráznád? Mert hogy itt is, ott is egy mértékegységről van szó.

***

(#33402) Zozzant válasza Armahun (#33394) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem jó. A slagon ugyanannyi víz jön, teljesen mindegy hogy dl-ben vagy L-ben adod meg, 1 Gigabit (1 L) = 1024 megabit = 128 megabyte, tehát egy slag amin ugynannyi víz jö csak más mértékegységben.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33403) shteer válasza snecy20 (#33396) üzenetére


shteer
titán

Ne magyarázd csak, rajzold le neki.

..szerintem jónak tűnik

(#33404) wolfman válasza bullseye (#33393) üzenetére


wolfman
veterán

Jajj, hogy mondhatsz ilyet, hogy úgy viszonyul a bite a bájthoz mint a láb a méterhez. Há' a méter hosszúság mértékegység a láb meg egy testrész. ;)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33405) Gondwana


Gondwana
addikt

(Mire megértem, hogy mivel locsoltok... Itt, Szerbiàban a slag màst jelent (šlag = tejszìnhab), mire megfejtettem, hogy ez a Ferencjòska Schlaugja akar lenni...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33406) wolfman


wolfman
veterán

Nem akarunk topikgazdá(ka)t választani? Vagy felesleges lenne ide?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33407) madgie válasza wolfman (#33406) üzenetére


madgie
titán

Hányat? :))

(#33408) ollie válasza wolfman (#33406) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mi lenne a topikösszefoglalóban?

(#33407) madgie: ha hányat, akkor nem kérek :P

[ Szerkesztve ]

***

(#33409) wolfman válasza madgie (#33407) üzenetére


wolfman
veterán

Szerintem nem hányat, inkább a könnyebb rendfenntartás lenne a feladata. Bár ha jó fej(ek), akkor betintázás után még hányat(nak) is, de az inkább topikszolgálat lenne. :D

Bár azért is kérdem, hogy lenne-e feladatuk egyáltalán, mert itt kicsit zártabb társaság, ritkábban ír ide aki még nem, nem egy központi hely ez túlságosan, kevés a vita, inkább az ismerősök, vásárlók vannak szidva. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33410) thesound válasza madgie (#33407) üzenetére


thesound
őstag

+1 :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#33411) shteer válasza ollie (#33408) üzenetére


shteer
titán

Ban gomb jár hozzá? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#33412) macilaci78 válasza wolfman (#33406) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha lesz topikgazda itt, akkor a hsz-ek 10%-a marad meg, a többit az offolás miatt törölni kelleni, figyelmeztetni az elkövetőt, később pedig modkerben jelenteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33413) Met válasza macilaci78 (#33412) üzenetére


Met
nagyúr

Majd akkor ennek a topicnak is lesz egy OFF topic verziója, mindenki oda ír majd, ide meg alig :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33414) tserrof77


tserrof77
senior tag

Mai "szösszenet"...

Csávó be, köszön. Majd HASZNÁLT DDR4-es ram felől érdeklődik. Nézek kicsit bután, visszakérdezek, hogy 2-e, vagy 3-as, de nem, ő komolyan gondolta... hmmm.. pedig nem is április 1-e van... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#33415) ollie válasza macilaci78 (#33412) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez alavetően egy offtopik, szóval nincs értelme offként kezelni a hsz-eket.

[ Szerkesztve ]

***

(#33416) bitpork válasza ollie (#33415) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De OFFba tenni igen? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33417) opr válasza tserrof77 (#33414) üzenetére


opr
veterán

Van már eladó használt ddr4 ram. :P

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33418) tserrof77 válasza opr (#33417) üzenetére


tserrof77
senior tag

Oké, értem, de NÁLAM itt a boltban... :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#33419) opr válasza tserrof77 (#33418) üzenetére


opr
veterán

Hát na, úgy volt vele, sose lehet tudni. Anno nálam az egyik csóka mindig "esős" cuccot keresett. Mire rájöttünk, mit akart...
Amíg nem jöttünk rá, azért volt ideges, hogy mit lehet ezen nem érteni, miután rájöttünk meg azért, mert elzavartuk a búsba.
A sose leeht tudni konkrétan az Ő érve volt, azóta mindenre ezt használom. :DDD

Direkt nem írtam le, kíváncsi vagyok az itteni népnek, általam felfoghatatlan tapasztalattal leesik-e. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33420) tsiga18 válasza opr (#33419) üzenetére


tsiga18
tag

kamionról le"esős"? :))

(#33421) LamerGyuri válasza opr (#33419) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Esős. Leesett. Valahonnan.
Mit nem lehet ezen érteni? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#33422) opr válasza tsiga18 (#33420) üzenetére


opr
veterán

és LamerGyuri:

És igen, basszus, azonnal. Mi csak néztünk ki a fejünkből, hogy mi a francot akar ez a marha... :R

Én már ott tartottam, hogy veszek neki egy Qrva esernyőt és a kezébe nyomom. :DDD

Out: Lehet, bár őszintén szólva azóta se értem, hogy lopott cuccért miért pont egy boltba menne be akárki. Nekünk nem esett le, őszintén szólva eszünkbe se jutott, specifikációkat böngésztünk, típusneveket, mindent, hogy mire gondolhatott. Hát na, fiatalok voltunk és (ártatlanok) hülyék, ez van.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33423) Out válasza opr (#33419) üzenetére


Out
addikt

Nem kell hozzá sok ész, hogy ez bárkinek leessen, ahogy ahhoz sem, hogy valamiről leessen :P

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#33424) Utka válasza tsiga18 (#33420) üzenetére


Utka
tag

:W

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#33425) -=RelakS=- válasza opr (#33419) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Milyen gyorsan leesett volna nektek, ha már akkoriban is megy ez a MM reklám :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33426) opr válasza -=RelakS=- (#33425) üzenetére


opr
veterán

Naja, lehet. Kifejezést se nagyon ismertük előtte, akkoriban más volt nálunk a szleng (tezsvírnagyker, fél/másféltulajos, stb).

Ezt az MM-reklámot meg nem is ismertem, kb 2004 óta nincs TV-m, de ez nem is rossz, annyira nem idegesítő, mint amire emlékszem, hogy milyenek voltak a tv-reklámok.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33427) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha már reklámok, inkább nézném ezeket.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#33428) wolfman válasza opr (#33426) üzenetére


wolfman
veterán

Nálam ez a leesett a teherautóról duma sokáig szó szerint azt jelentette, hogy leesett az adott cucc. Mondjuk még fiatal voltam, ezt mondták, elhittem, hogy az tényleg leesett a teherautóról. Csak aztán mesélték az igazi jelentését. :B :U

Pár éve volt egy hasonlóan arcpirító szitum gsm boltban. Boltban bátyám jóbarátja dolgozik, bevittem a telefonom függetleníteni. Megyek vissza érte, mondja a gyerek burkoltan a főnöke mellett, hogy rendezte már tesómmal az anyagiakat, nem kell fizetni. Ott örömködtem, hogy "fúdejó, nem is mondta, hogy közben felkeresett téged, na ennek örülök, de vajon honnan tudta, hogy elhoztam a telefonom, na mindegy köszi."
Úton hazafelé esett le, hogy k..vára nem is beszéltek, csak a gyerek ismert engem is és baráti alapon (meg tartoztak is sokat egymásnak szívességekkel) mondta, hogy a főnöke ne tudjon a dologról. :D Túl jóra sikeredett az álcaduma. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33429) vallas


vallas
senior tag

Kétszer vette:
egyszer észre, egyszer meg el...... :D

Mit mond a hiper pigmentált, mikor ellopják a biciklijét....

Nem baj elment beszerzési áron.... :W

bocsi, de a leesettről jutott eszembe....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#33430) Met válasza wolfman (#33428) üzenetére


Met
nagyúr

Ja, meg hogy karcos az oldala, mitől karcos? Akkor sérült meg amikor adták ki az ablakon :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33431) wolfman válasza Met (#33430) üzenetére


wolfman
veterán

Amikor körbepakolták habszivaccsal 'vaze!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33432) sptkyle


sptkyle
senior tag

Friss eset:
Egyre nagyobb szentségelés hallatszott a szervizből, hátramegyek, megnézem már mivan.
Kolléga nagy erőkkel dugja be, majd szentségelve húzza ki a fekete szervizes pendrive-ot a készülékből (és ismételgeti a műveletet), hogy "Nem jó ez a szar, fel se ismeri" meg "Vagy szar az összes USB port".
Midőn egy ideje már röhögtem rajta a háta mögött, neki is feltűnt, és kérdezte, hogy mivan?
Én közöltem, hogy 1 sör, és 2mp alatt kijavítom ezt a problémát. Belement.
Odabattyogtam az asztalához, és a kezébe adtam a szemüvegét, és megkértem olvassa el mi van a "pendrive-ra" írva, és gondolkozzon el, hogy miért lehet rajta a Bluetooth felirat. :C

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#33433) lezso6 válasza sptkyle (#33432) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Micsodaa? Bluetooth-os pendrive, amit úgy csatlakoztatsz, hogy ne dugod be? :Y

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33434) shteer válasza lezso6 (#33433) üzenetére


shteer
titán

A fali aljzatba kell dugni, csak az adat megy wless ;)

..szerintem jónak tűnik

(#33435) Syl válasza lezso6 (#33433) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem egy bluetooth donglire azt hitte, hogy pendrive.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33436) ViZion válasza lezso6 (#33433) üzenetére


ViZion
félisten

:F BT adapter volt, nem pendrájv. Vagy viccelődsz? :U
Hasonló történt már (hardverkulcsot kerestük egy napig, mire kiderítettük, h a "pendrájvot" a kolléganő kölcsönvette, de ráadásul "rossz"), meg ugye a HDMI is csábító... aki erős, ne vegyen HDMI-s lapost! ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33437) demerion válasza ViZion (#33436) üzenetére


demerion
tag

Mindent mindenbe bele lehet dugni, csak van amit max egyszer. ;]

(#33438) lezso6 válasza ViZion (#33436) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Irónia, csak ezek szerint nem sikerült.

Anyám az USB eszközöket szokta rendszeresen az RJ45 aljzatba dugni. A mozdulatot nagyon begyakorolta, csak hát nem mindig sikerül jó helyre dugnia. És ha épp ott vagyok és lecseszem, akkor még ő van megsértődve, mert hogy ő nem ért hozzá, neki lehet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33439) -=RelakS=- válasza ViZion (#33436) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

" aki erős, ne vegyen HDMI-s lapost!"

Nem egyszer, sem kétszer fordult már elő, hogy lendületből dugnék be a laposba valami USB-s dolgot, aztán lendületből mégegyszer, csak immár nem a DisplayPort csatlakozót célozva :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33440) lezso6 válasza -=RelakS=- (#33439) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem amikor dokkolóm volt, sokszor a laptop tápot az RJ45-be raktam véletlenül. De ezt úgy, hogy hónapokig fogalmam se volt róla, azt hittem kontaktos a dokkoló tápcsatija. :D Még szerencse, hogy a külseje az föld, különben csak egyszer csináltam volna meg.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33441) Tim82 válasza lezso6 (#33440) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én mondjuk az USB-s egeret és a külső hangkártya/DAC USB kábelét akarom rendszeresen a displayportba dugni az X220 bal oldalán.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33442) shteer válasza lezso6 (#33438) üzenetére


shteer
titán

Vakdugozd le

..szerintem jónak tűnik

(#33443) lezso6 válasza shteer (#33442) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem is hülyeség. Bár ő mindent megold. A Thinkpad T420-at összetörte, legalábbis van rajta pár szép nagy repedés, úgy lerántotta az ágyról. Akkori HDD mehetett is a kukába. Laikus rokonok ellen nincs védelem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33444) ViZion válasza lezso6 (#33438) üzenetére


ViZion
félisten

nem jött át, rakjá'nagyobb szmájlit! :DDD

Ilyen esetben a standard válasz: "nem mindenki informatikus!!!"

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33445) yozsee11 válasza demerion (#33437) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Egy ismerős apjának az USB-s egeret is sikerült fordítva bedugni a laptopba :DDD Belement, de azóta a lapos azon felén lévő két csatlakozó nem működőképes :DD

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#33446) #21346560


#21346560
törölt tag

Laposban benne hagytam az egér vevőjét utazás alkalmával, gondoltam fél centit lóg ki, nem lesz probléma, tudok rá vigyázni.
Reptéren a lapost ki kell venni a táskából, külön műanyag rekeszbe tenni... Sajnos a rekesz pont akkora volt, mint a laptop, vevő nélkül...
Szerencsére nagyobb baj nem történt, csak a vevőt 3 darabban kell bedugni az usb portba, ha használom... Ragasztó nem fogja, mielött bárki javasolja.. Főleg az usb portba nem akarom beragasztani... ;]

(#33447) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az itteni kommentelők mennek aztán Hozzátok a boltba... ;]

Kütyü.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33448) ViZion válasza #21346560 (#33446) üzenetére


ViZion
félisten

...forrasztás!? :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33449) #21346560 válasza ViZion (#33448) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mit, mihez?! :D
Sajnos nem tudom lefotózni, 2000km... De az usb külső "foglalat", a nyák, és a műanyag rész picik, és konkrétan nincs mit mihez ;)
De mondom nincs is szükség rá, mert működik, csak ügyesen kell bedugni! :)

(#33450) cbmfan válasza #21346560 (#33449) üzenetére


cbmfan
senior tag

Araldit. egyszer kened be, egy életre úgy marad :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.