Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33601) Hequila válasza ViZion (#33600) üzenetére


Hequila
őstag

Nem állsz messze az igazságtól... Kelet-MO. :W

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33602) TESCO-Zsömle válasza Hequila (#33601) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rakamaz-Computers? ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33603) localhost válasza Hequila (#33592) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bazzeg, Ő meg így meséli...

Nem ölég, hogy heti hatvanezret bukok a pókeren, még az a k.csög bótos is lehúz a billentyűzettel, most azt találta ki, hogy egy százassal drágább az a szarság.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33604) MasterMark válasza wolfman (#33595) üzenetére


MasterMark
titán

Azt hogy? Elméletileg a házon nem szabad feszültségnek lennie, plusz a ház földelve van a tápon keresztül.

Szerk.: Mondjuk aki csudaegérre költ táp helyett, az meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#33605) azbest válasza MasterMark (#33604) üzenetére


azbest
félisten

Földelés? Azt a vizes felmosó és a fűtéscső biztosítja.

Egyik kollégiumban igen meglepődtem, amikor a radiátoron könyökölve letöröltem egy maszatot a crt képernyőről. Gondolom rossz volt a földelés a szinten. Az antisztatikus bevonat pedig a földre lett volna kötve, ami jelen esetben én voltam.

[ Szerkesztve ]

(#33606) Gyuri27 válasza ViZion (#33600) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kazincbarszelóna? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#33607) TESCO-Zsömle válasza Gyuri27 (#33606) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tényleg nem kéne evés közben erre járnom... :DDD :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33608) wolfman válasza MasterMark (#33604) üzenetére


wolfman
veterán

Azóta sem értjük, de valszeg földelési probléma volt ott. Voltam már pár embernél gépet szerelni életemben, előfordult, hogy bizsergetett egynéhány gépház. Sőt, mikor Codegen tápom volt és a gépet átvittem az akkori szobámba, ahol földeletlen konnektor volt, nekem is volt olyan fertálya, ahol érezni lehetett a bizsergést.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33609) Pttypang válasza wolfman (#33599) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, en is inkabb azt eltem.

Everybody lies.

(#33610) lezso6 válasza wolfman (#33608) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Régen anno otthon nálunk olyan földelési gebasz volt, hogy nemcsak a monitor üvege rázott, hanem az erősítőtorony fém burkolata, még a potméterek, gombok is. Kb 5-10 éves koromban ezért féltem hozzányúlni bármilyen elektronikához, mert hogy ráz. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33611) MasterMark válasza azbest (#33605) üzenetére


MasterMark
titán

Ha szedtél már szét tápot, akkor látod, hogy a földelés közvetlenül a táp fém házára van kikötve. Ami meg ugye a ház fém részével érintkezik, így az egész ház földelve van pont az ilyen esetek miatt.

Egyébként igen, engem is rázott már meg gépház.

lezso6: Múltkor médiamárkt-ban erősítőket próbálgattam, és ott még a fém polc is rázott amire rá volt téve... :N

Switch Tax

(#33612) MR_Joe válasza MasterMark (#33611) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

OfficeDepotban dolgoztam anno. Mikor odamentem dolgozni, fura volt hogy a monitorfalon egyik-másik felszerelt aljzatba dugva egyszerűen nem mennek a monitorok. Aztán egy átrendezésnél érzékeltem, hogy konkrétan szikrázott a polc... szétszedtem az érintett elosztókat... a kábelek kicsúszva, itt-ott hozzáértek a fém polchoz. Csoda, hogy nem csapott valakit meg az áram..

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#33613) Sethdobaloah válasza MR_Joe (#33612) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

kapcsolós elosztóba dugtam lecsupaszított 220-as kábelt (kellett méréshez mind1.. )
Kikapcsolt állapotban megrázott, de csúnyán. Szitkozódtam rendesen, de megtanultam:
- eleve kaphatsz olyan elosztót, ami csak az egyik eret szakítja meg
- ha mégis rendes elosztót vettél, attól még lehet besülve az egyik oldal megszakítása. És bár a lámpa elaludt, a fázis még kint volt a vezetéken...

...csak én vagyok helikopter?

(#33614) bitpork válasza MR_Joe (#33612) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem is volt hasonló élményem, igaz a pcvel csak éppen csípett :)
Viszont a nyaralót egyszer kölcsönadtuk ismerősöknek, majd amikor mentünk le mi is a kerti villanyt feloltva megrázott a terasz fém váza. Elővettem a multimetert és mit ad a szent fólia sátor, 80V keringett ott. A kültéri lámpát az esmerős pasija átszerelte ideiglenesen hogy lásson este grillezni, csak a csokiba út nyomta bele a kézzel megsodort vezetéket h 2 szál kívül maradt és hozzáért a szögvashoz. Azóta nem adjuk kölcsön senkinek a hétvégi házat, mert csak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33615) Pttypang válasza Sethdobaloah (#33613) üzenetére


Pttypang
veterán

230V :)

Everybody lies.

(#33616) #90933760 válasza Pttypang (#33615) üzenetére


#90933760
törölt tag

Sokakban él még kettőhúszként, meg háromnyócvanként. Pedig nem is tudom már vagy 10 éve vagy több, hogy nem úgy van.
De bár igaz is lehet, mert nem is tudom mekkora ingadozás a megengedett, de 220-250 biztosan.

(#33617) Pttypang válasza #90933760 (#33616) üzenetére


Pttypang
veterán

Legutobb bekotottunk egy rendszert (napelemes cegnel dolgoztam nyaron) es a halozati fesz 254V volt a betapnal alapbol, na ezen a minieromu meg emelni fog, bele se merek gondolni, mi lesz a vege :D
Encsen pl a villamos szekrenyben mindent lekapcsoltunk, de meg utana is volt fazis... Safety first! :DDD

Everybody lies.

(#33618) quailstorm válasza #90933760 (#33616) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szegeden 20V különbség simán van a napi csúcs és a minimum közt. Egy HiFi feszstabilizátoron volt alkalmam rápillogni.

(#33619) ViZion


ViZion
félisten

Nálam jeleztük, h magas a fesz. Kijöttek, oszlopra raktak mérőt pár hétre, majd jött a levél, h szabványon belül van. De többnyire 240-245 V szokott lenni, multiméter szerint is.

A kisfeszültségű hálózat megkövetelt feszültségtartási jellemzőit az MSZ EN 50160:2001 "a közcélú elosztóhálózatokon szolgáltatott villamos energia feszültségjellemzői" c. szabvány 2. pontja tartalmazza.
● A hálózati frekvencia együttműködő szinkron csatlakozású hálózatoknál: 50 Hz ± 1% a hét 99,5% -ában és 50Hz +4% / -6% az idő 100% -ában.
● A hálózati frekvencia együttműködő nem szinkron csatlakozású hálózatoknál (szigetüzem) 50 Hz ± 2% a hét 95%-ában és 50Hz ± 15% az idő 100%-ában.
● A tápfeszültség nagysága négyvezetékes háromfázisú hálózatokban Un = 230V a fázis és a nullvezető között. (fázisfeszültség).
● A tápfeszültség változás (kiesés figyelmen kívül hagyva) 95% a hét bármely időszakába - a 10 perces átlagos effektív érték alapján - Un ± 10% értékű legyen. Hosszú tápvonalak esetében pedig Un +10% / -15% érték is megengedett.
Gyors feszültségváltozás általában nem haladhatja meg az Un ± 5%-os értéket, de rövid időre elérheti az Un ± 10%-át.
● A tápfeszültség rövid idejű kimaradás évente 10...100 alkalom és 70% -ának időtartama kisebb lehet 1 másodpercnél. Néhány dokumentum csak az egy percet meghaladó időtartamú kimaradást tekinti rövid idejűnek.
A tápfeszültség tartós kimaradása általában a 3 percet meghaladó időtartamú kimaradás, amelynek éves gyakorisága 10-50 alkalomig terjedhet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33620) madgie válasza ViZion (#33619) üzenetére


madgie
titán

200 körül van a boltban több éve, többször szóltunky lesz@rják. Végül is csak 5-10 milliós gépek vannak rádugva, nem fontos az.

[ Szerkesztve ]

(#33621) TA68


TA68
senior tag

Hozzám került egy hölgy laptop töltője javításra, amit ő már megkísérelt egy fél tekercs szigetelőszalaggal. Érdemes megfigyelni a kábel íves kialakítását. :D :C

(#33622) Pttypang válasza madgie (#33620) üzenetére


Pttypang
veterán

En nem merek otthon ramerni, meg a vegen maniam lenne a szunetmentesek beszerzese es hasonlok.

Everybody lies.

(#33623) ollie válasza TA68 (#33621) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ilyenkor nem azt mondjátok az ügyfélnek, hogy vegyen újat?

***

(#33624) #90933760 válasza ollie (#33623) üzenetére


#90933760
törölt tag

Wolfmannak való feladat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33625) Utka válasza TA68 (#33621) üzenetére


Utka
tag

Kolegina kapott vissza szervizből(!!négy!) hasonló tápot.
Csak nem fekete szigszalag, hanem átlátszó csődarab?, csugorcső?? volt a toldáson. :Y
Kérdeztem, ezt hogy? A szervizes: mert igy látszik, hogy a javítás nem jött szét.... :C

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#33626) shteer válasza Utka (#33625) üzenetére


shteer
titán

Ha átlátszó, akkor nem zsugorcső

..szerintem jónak tűnik

(#33627) Utka válasza shteer (#33626) üzenetére


Utka
tag

Mellékes.
De habitusa zsugorra hajazott: ~8 mm induló átmérö, a forrsztások fölött ~5-6 mm -re beszükült, min a zsugor...

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#33628) wolfman válasza #90933760 (#33624) üzenetére


wolfman
veterán

Én megpróbálkoznék egy kis zsugorcsővel, aztán ha kontaktos marad, vehet újat (amit a bejelentésem idejére már keresek is neten nekik). :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33629) TA68 válasza shteer (#33626) üzenetére


TA68
senior tag

Van átlátszó zsugorcső is!

Összeforrasztottam, kapott egy kis zsugorcsövet, mehet vissza a tulajnak.

(#33630) Pötyi válasza bitpork (#33614) üzenetére


Pötyi
őstag

A "feloltva" szóért három hét faszkorbács...

:DDD

QNX is cool!

(#33631) TESCO-Zsömle válasza shteer (#33626) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Biztos?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33632) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ezért jó, hogy már tabletre is van Win :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33633) Klaus Duran válasza Mercutio_ (#33632) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Gamer tablet eladó. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#33634) oriic válasza Mercutio_ (#33632) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudom agybajos vagyok de most ebben mi a poén? :D Nekem is volt több Win-es táblám, jó cuccok azok, némelyiken simán lehet asztali játékokkal is játszani.

Live-Die-Respawn

(#33635) Mercutio_ válasza oriic (#33634) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vagy boltos, nekik rögtön beugrik a párhuzam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33636) quailstorm válasza oriic (#33634) üzenetére


quailstorm
nagyúr

plusz egyre több Metros app van a store-ban
bőven van már mit tolni érintővel meg gyorsulásmérővel

de akkor is az az igazi mikor az ultramegagémör tabletet égeted a GTA4-gyel 800x600-ban!!!!
Baytrail fuckyeah

na annak nincs értelme tényleg

(#33635) Mercutio_: csak a gyerek kutyája fog rajta XLS-t nézegetni Office '95-ben. De ha esetleg elmegy rajta a Crysis 3 az nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#33637) KaiotEch válasza Mercutio_ (#33635) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én sem vagyok boltos, de értem. :D

orichalcos (#33634)
nem akarok sokat költeni rá, képeket akarok nézni esetleg játszani rajta

Akik gépet akarnak vásárolni mindig úgy kezdik, hogy nem kell drága a gyereknek, csak kicsit játszani akar...

[ Szerkesztve ]

(#33638) wolfman válasza KaiotEch (#33637) üzenetére


wolfman
veterán

Ennek meg a durvább változata, hogy nem kell erős, csak játékból esetleg fusson el a wördoftanksz meg a nídforszpíd legújabb.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33639) oriic válasza KaiotEch (#33637) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó oké így leesett. :))

Live-Die-Respawn

(#33640) TESCO-Zsömle válasza wolfman (#33638) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondjuk ennek a fele teljesíthető is, mert a WoT-ot pont a 30 éves szibériai hulladékokra optimalizálják leginkább, szóval minimum vason nagyon jól megy, felfele skálázódik trágya mód...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33641) Hequila


Hequila
őstag

Nagy a baj... az egyik helyi konkurens már gyógygombát is hirdet a honlapján... nem vicc!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33642) -=RelakS=- válasza Hequila (#33641) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Rákgyógyító barackmag nincs? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33643) wolfman


wolfman
veterán

Haverom új rekordot állított fel. 5 nap alatt tökéletesen gallyra vágták az apjával a frissen vett laposukon (DELL Inspiron 15-5547) a windows 10-et. Úgy adtam oda nekik, hogy mindent beállítottam, feltelepítettem, kérdeztem mi kell, semmi extra táblázatkezelni, wördölni fog, meg ugye böngészni, híreket olvasni (apjáé).
Most hív habzó szájal, hogy menjek már át, mert bekaphattak valami vírust, tele van a böngésző reklámokkal meg felugró ablakokkal, de jönnek azok a böngészőn kívül is.
Áldom magam, hogy felpakoltam a TeamViewert is nekik.

Az külön vicces volt, hogy mikor odaadtam a laptopot és hazavitte, kb. 10 perc elteltével már hívott is haver, hogy hogy lehet rá pasziánszt tenni, mert az nincs rajta és kellene! :D Azt mondjuk jóhiszeműen elsők között töröltem le, mert nem hittem volna, hogy szorgos/dolgos apjuk kenni fogja, én hibám.

(#33641) Hequila: 'Számítás technikai szaküzlet és Herbária' :D
Bár el is hiszem. Amiket itt szoktam olvasni, ezt a szakmát már csak begombázva lehet bírni. :D

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33644) macilaci78 válasza wolfman (#33643) üzenetére


macilaci78
nagyúr

'Számítás technikai szaküzlet és Herbária'
Szegeden volt egy 'Butik es hiteliroda'... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33645) cbmfan válasza macilaci78 (#33644) üzenetére


cbmfan
senior tag

Pesten pedig egy ingatlaniroda és 100 Forintos bolt, műanyag vackokkal..

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#33646) TA68 válasza macilaci78 (#33644) üzenetére


TA68
senior tag

Nőgyógyász és kazánkovács.

(#33647) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Gyors és géprakodó...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#33648) ViZion válasza TA68 (#33646) üzenetére


ViZion
félisten

Megint csak fikáztok! :(((
Megmondták, hogy több lábon kell állni...
Jómagam pl. kertészeti után lettem elektroműszerész, most meg marketinges... Hol itt a baj? Még nem tudom mi leszek, de ráérek, csak pár év múlva leszek 40... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33649) macilaci78 válasza ViZion (#33648) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az élethosszig tartó tanulás... :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33650) bitpork válasza macilaci78 (#33649) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Élethosszig tartó szívás :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.