Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22201) Melack válasza cbmfan (#22200) üzenetére


Melack
veterán

Komolyan mondom te utazol ezekre a számokra :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22202) cbmfan válasza Melack (#22201) üzenetére


cbmfan
senior tag

naná! :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22203) Josi válasza cbmfan (#22200) üzenetére


Josi
aktív tag

Na akkor kell még 22 :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#22204) Melack válasza Josi (#22203) üzenetére


Melack
veterán

Már csak 18 db. Pont mint amennyi pst fájlja volt ma egy ügyfelemnek - és ezek közül nem tudta, melyik is kell neki. Hogy egyem meg azt a drága szívét..... :(((

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22205) Zsivaagoo válasza Pttypang (#22197) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

2 szabvány válaszom van:
- Mákospacal!
- Nincs annyi pénzed!

:D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#22206) Jazzos


Jazzos
tag

Hétfő reggel, 1 hét szabi után, öregasszony be (vágott verzió):

- Szeretném ha megnéznék a gépem, olyanokat ír ki, hogy virtuális memória kevés, meg egyébként is lassú, ez-az-amaz. Ki tudnak jönni megnézni? Nincs messze (gyalog kb. negyed órás utcát említ).
- Ki tudunk menni, elhozni a gépet, de jobban jár ha taxival behozatja, mert mi sem hozzuk be kevesebbért. De érdemes behozatni, mert a szervizben (mivel ki tudunk szolgálni mellette, stb. stb.), nem fogunk felszámolni 6 óra munkáért 6 órányi munkadíjat, hanem kb 1-2-t. De ha helyszínre megyünk, akkor keményen bevasaljuk a 3000+áfa óradíjat + egyszeri kiszállási díj.
- Jó, mikor tudnak kijönni érte?
- Sajnos legkorábban szerdán, ugyanis nagyon sok munka torlódott fel. Így nem tudok előbbi időpontot mondani.
- Kollégája sem tud kijönni (kiderült, 2 hete már volt itt, tudja h van kollégám).
- Ezt vele kellene megbeszélni, nem tudok ígérni a nevében semmit. Ő sajnos csak később lesz.
- Mikor később?
- Sajnos nem tudom h 10 perc vagy 2-3 óra múlva. Egyszercsak.
- De hát miért nem tudja?
- (Sóhaj.) Azért, mert okmányirodába ment ügyet intézni, és nem lehet tudni, mennyit kell ott várnia. Lehet h gyors lesz, lehet h fél napja is rámegy.
- Hát ez nem igaz, hogy nem tudja mikor tudnak kijönni.
- Egyelőre én szerdát ígértem önnek, a kollégámmal meg beszélni kéne, ha őt akarja.
- De nem tudja mikor jön meg, így nem lehet.
- Vissza tetszik jönni, vagy idetelefonálni később, hátha már itt lesz. Ön meg tudná jósolni előre, hogy egy ügyintézés meddig tart az okmányirodában? Én nem.
- Maga ne oktasson ki engem! Mit képzel maga!
- Én? Kioktatom? Én csak a tényeket közöltem.
- Nem igaz, hogy itt állok a boltban, a gép otthon szétszedve, magunk meg nem tudnak mit csinálni!
- (Extra sóhaj) Tudja mit? Sajnos mi túl bénák vagyunk, hogy az ön számítógépét megcsináljuk. Most jut eszembe, hogy nincs hozzá szakértelmünk. Kérem keressen magának egy másik szervizt.
- (köszönés nélkül el).
- (én magamban: b*d*s vén tetves b*sz*tlan kurva. nincs nekem erre szükségem hétfőn!)

Taps, függöny le. Konklúzió: amint felismered hogy hülyével van dolgod, AZONNAL pattintsd le. Bocs, kicsit hosszú lett.

(#22207) #64791808 válasza Jazzos (#22206) üzenetére


#64791808
törölt tag

Tanulság: beszállítás nincs. Hozza be, és akkor szerviz rezsióradíj, vagy kimegyünk, és akkor helyszíni javítási óradíj.

Tessék megtanulni, hogy ebben az országban (és ezt leírni bármennyire is román szokás, attól még igaz) nem szabad szívességtételre törekedni. Légy segítőkész, és egyből megkapod érte a magadét. Nekem is ezer ilyen ügyfelem volt, igyekeztem segíteni rajta, és még ő volt megsértődve.

Egy ideje stratégiát váltottam. Finom modorban, de tárgyilagosan közlöm, hogy mik a lehetőségek, ha kötözködni kezd, elküldöm a picsába, és megmondom, hogy vigye a szarait javíttatni ahová akarja. Érdekes, mindegyik egyből tudja, hol a helye, és egyből simulékonyabb lesz.

Akivel kedves próbáltam lenni és a hülye kéréseinek eleget akartam tenni, az egy sem jött vissza. Akit lehülyéztem, megaláztam, felrúgtam, azóta mindegyik törzsügyfél. Hát ha csak ez kell...

(#22208) Jazzos válasza #64791808 (#22207) üzenetére


Jazzos
tag

Nem ingyen szállítom be ha ilyen kérés van, nyitás előtt pl. kocsival kb 2 perc kerülő, 3k-t megér. Aztán vissza megint. És a szállításra garanciát sem kell vállalni. :D

(#22209) #64791808 válasza Jazzos (#22208) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ezt persze, értem, de két dolog:

1., A leírt esetben mégsem tudtál elég jó lenni, a vén ribanc mégis csak megsértődni tudott.

2., Csak egyszer legyen egy olyan ügyed, hogy a beszállított gépről kiderül, hogy ügyfél állításával ellentétben ezer sebből vérzik, amit az ügyfél letagad, és ráfogja a szállításra... Egyből változik az álláspontod. Kívánom, hogy sose tudd meg.

(#22210) Jazzos válasza #64791808 (#22209) üzenetére


Jazzos
tag

1. megtette, pattintottam is. így járt. :D nekem ez elég jónak tűnt utólag: -1 hülye :D
2. 14 év alatt még ilyen nem volt, ilyen alapon az utcára se menjünk ki, mert elüt a villamos (felénk nincs is :D)

(#22211) #64791808 válasza Jazzos (#22210) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem ellenkezni akarok, legyen igazad, és sose fuss bele ilyenbe. De a mondást ne feledd: mindig van egy első alkalom.

(#22212) BlacKSouL válasza #64791808 (#22207) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az utolsó bekezdés a nőügyes topikba is bőven elmehetne.. ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22213) TESCO-Zsömle válasza BlacKSouL (#22212) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És tényleg...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22214) Intelligencs válasza bimbilla09 (#22194) üzenetére

Nekem is ezt kéne! Múltkor egy ismerős lánynak telefonon megszakértettem egy nem induló számítógépet (BIOS-t kellett átállítani), mint kiderült a szomszédjának a gépe volt, tőle hívott. Sajnos pusztán a telefonos instrukcióim alapján sikerült elhárítani a hibát. Na most, pár nappal később ez a szomszéd, akit én bazmeg nem is ismerek, már ajánlott egy harmadik szomszédnak, mint IT gurut, aki szívesen kimegy oda hozzájuk rendbe rakni a gépüket... Hát hogyne, kisf@szom nem kéne? :Y

Ford Fairlane jut eszembe:

"- Kellett nekem popszakma... Miért nem lettem Ford Fairlane, a halászok detektívje? Hm? Nem lenne jobb? Milyen rázós ügyeim lehetnének! "Te Ford, valami szemétláda már megint kilyukasztotta a hálómat!", "Te Ford, valami görény ellopta a kukacaimat!""

The Amiga, Born a Champion

(#22215) mephi666 válasza Jazzos (#22206) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyen ügyfél nálunk is van, acélkereskedelemben... pár napja hallom kolléganő irodájában csöng a telefon, nem veszi fel, mert nincs bent... fél percen belül csörög a telefon mellettem és azonnal tudom, hogy biztos az a vadparaszt lesz, mert ez a szokása...

-x.y. vagyok innen-onnan, z-t keresem (kolléganőt)
-nem tudom sajnos adni, mert nincs bent... szerintem pár perc múlva ér vissza
-az akármilyen rendeléséről érdeklődik, hogy azt mikor szállítjuk ki neki?
-ebben sajnos nem tudok segíteni, mert a kolléganő intézi, ő tudná megmondani
-(a jó paraszt stílusában)mi az, hogy nem tudom megmondani? ugyanannál a cégnél dolgozunk, mondjam meg neki :U
-mondom, nem tudom megmondani, mert az ő ügyfelük, ő intézi az összes rendelt áru beszerzését és a kiszállítást is
(ezt még 2-3-szor megismétli, hogy márpedig azonnal TUDNI AKARJA!!! mintha rossz lenne a felfogása és nem érti meg, hogy mindenkinek van egy ügyfélköre és pl ha elmegy valaki mosdóra, vagy kimegy pár percre a raktárba, akkor nem ül le a többiekkel megbeszélni mindent, hogy éppen melyik vevőjénél mi van függőben)
majd kedvenc kérdése: -akkor most mit lehet tenni?
-megvárni, míg kolléganő visszaér és őt megkérdezni (valószínűleg csak postára ment ki és 5-10percen belül visszaér)

egyébként mindenkivel ezt csinálja az a f@sz... egy átlag árubeszerző és azt hiszi, hogy ő ott valaki a cégnél... még a saját kollégái is utálják :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22216) stol válasza Beri (#22180) üzenetére


stol
addikt

Igen. Alap dolog. Nem kérünk hibafeltárást, csak adott alkatrészek cseréjének végrehajtását.

(#22217) madgie válasza mephi666 (#22215) üzenetére


madgie
titán

Átlag, napi ötször telefon nálunk így hangzik:

Felveszem, bemutatkozom, erre belekezd valami hasonlóan értelmes szövegbe: hálóóóó... szemészet? (optika, de sebaj) Kellene nekem egy... szem. Látás. Öö, vizsgálat. Itt már sejtem, hogy céges ügyféllel van dolgunk, általában rá is kérdezek, hogy XY, velünk szerződésben álló cég dolgozója? Erre nem igen, vagy nem jön, hanem elmondja a remekbe szabott első mondatát más szórenddel. Na - mondom - akkor mikor lenne jó az a vizsgálati időpont? Hétfő-szerda-péntek 9-15 van nálunk szemvizsgálat, mondjon egy időpontot ezen napokon. Kis csend, szinte hallom, ahogy seekel az agya... csütörtök neki jó lenne. Mondom hétfő, szerda, péntek. Ja, hogy neki hétfőn mittomén húsleves szűrőbetétet kell féllábujjhegyen oktrojálni, szerdán meg b@szomöccse mi dolga van, péntek se jó. Jó, csókolom, lapozzunk, jövő hét. Jövő héten kedd? Mondom hétfő, szerda, péntek. Jó, de mikor. Mondom 9-15. Ő nem tudja, hogy dolgozik még jövő héten. Ja, csókolom, akkor tulajdonképpen az elhullott hatvan hajszálamon kívül mi értelme volt az elmúlt 4 perc beszélgetésnek? Várjak, megkérdezi Manyit az üzemben... és ilyenkor jön még legalább 4 perc, míg talán összehozza :D

szerk: aztán az ilyen 99%, hogy úgy jön a vizsgálatra, hogy a mellettünk lévő szemvizsgálóba bemegy (ha nyitva van az ajtó) és leül magában, a sötétben és néz ki a fejéből. Kívül belül kéttenyérnyi betűvel ki van írva, hogy bejelentkezés az optikában, de sebaj... Vizsgálat után a kolléganő is rendszerint olyan állapotban jön vissza, mint akin átment az úthenger. Időnként hallani, hogy olyasmiket motyog fáradtan, hogy kérdezem, hogy mikor született (dátum szerinti kartonozás), erre azt mondja, hogy hol...
Eleve holt ötlet ilyet vizsgálni, mert amőba szintjén áll, egy szemvizsgálaton meg alapvetően annyit meg kéne tudni határozni, hogy most akkor ezzel jól lát-e ,vagy az előzőleg behelyezett opció volt-e élesebb,

[ Szerkesztve ]

(#22218) E.Kaufmann válasza madgie (#22217) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kéne nektek egy dr Csernus még és lehetnétek, elme, gyógy és szemvizsgálat :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22219) Mr.Csizmás válasza E.Kaufmann (#22218) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkabb egy darth vaderes hangtorzito, hogy hasonlo stilusban ertethesse meg magat a foldmuvesdiplomasokkal :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22220) MR_Joe válasza madgie (#22217) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Bár nem számtechboltos, de jót röhögtem.. :DDD El tudom képzelni ahogy kedves páciens bent dekkol a sötét vizsgálóban egyedül és nem érti miért nincs ott senki... :D

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#22221) madgie válasza MR_Joe (#22220) üzenetére


madgie
titán

Tegnap is szól a kolléganő (másik), hogy egy mami csörtet a vizsgálóba befelé (egész falas tükör van a boltban, így odalátni). Átmegyek egy perc múlva, mama ül a a sötétben türelmesen... mondom, csókolom, mire tetszik várni? Hát, fiatalember, kiesett a csavar a menyem szemüvegéből. Erre én: nem tűnt fel, mamikám, hogy öles betűkkel van kiírva, hogy vizsgáló? Na tessék jönni, átkísérem a szomszédba :))

(#22222) mephi666 válasza madgie (#22217) üzenetére


mephi666
nagyúr

nagy az isten állatkertje :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22223) localhost válasza mephi666 (#22215) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne haragudj mephi666, de egy JÓL működő CRM-mel a hátatok mögött nem gond más ügyfelét kiszolgálni...
Tudom, tapasztalat!
A CRM-et mindaddig utálja a Zember, amig nyűgnek tekint rá, de amint ráérzez arra, hogy ha az ügyfél telefonál, hogy toner kellene a faxába.. és amig mondja, már látom is, hogy milyen faxot vett tőlünk, milyen tonert szoktunk neki szállítani és látom, hogy Sajtoskomáromban lakik, ahová futárral szoktunk szállítani... meg hogy átutalással fizet.
És ekkor elég annyit kérdezni, hogy : "Hogyne persze, futárral, mint a múltkor és már holnapra ott is lesz, küldöm a számlát, még valamit? - viszlát"" :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22224) MR_Joe válasza localhost (#22223) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Ez az a dolog, ami az OD-ban nem volt :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#22225) localhost válasza MR_Joe (#22224) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez SEM volt. :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22226) mephi666 válasza localhost (#22223) üzenetére


mephi666
nagyúr

haha, szép álom :) én speciel örülnék valami normális rendszernek, mert ez nem az, amit használunk... ebben még az sem működik rendesen, aminek napi használatban működnie kellene... ezekre az esetekre már az is bőven jó lenne, ha egy vevői rendeléshez megjegyzéseket lehetne tenni, hogy pl x/y tételt mikorra/honnan várjuk, mik a vevő egyedi óhajai és a többi... de amikor direktbe arra megy a k*csög, hogy mindenkibe ott kössön bele, ahol tud, addig ez van... ha normális rendszer lenne, akkor is biztos találna valamit, amivel b*szogathat minket... meg, hogy kb találjam ki, hogy kolléganő mit álmod este és mondjam neki AZONNAL, mert nem tud még 5 percet se várni, annyira fontos(kodó) ember... :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22227) MR_Joe válasza mephi666 (#22226) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

"..jó lenne, ha egy vevői rendeléshez megjegyzéseket lehetne tenni, hogy pl.." ..pl az ügyintéző csaj jó bőr és facér... nagyon facér... él hal a facér.. :DDD

Localhost: ahogy mondod... ez sem. Volt más viszont. Túlóra, amit nem fizettek ki, "majd lecsúsztathatod" felkiáltással... ja ez sem volt.. mármint lecsúsztatni se lehetett...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#22228) Jazzos válasza #64791808 (#22211) üzenetére


Jazzos
tag

Létezik ilyen, az életben mindennek megvan a rikizófaktora. :)

(#22229) Ironsides válasza cbmfan (#22200) üzenetére


Ironsides
tag

Kijavítottad a scriptet? :C

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#22230) bimbilla09 válasza Ironsides (#22229) üzenetére


bimbilla09
tag

22230. RÁADÁSUL RÉSZEGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DDD :DDD

(#22231) Mr.Csizmás válasza bimbilla09 (#22230) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22232) cbmfan válasza bimbilla09 (#22230) üzenetére


cbmfan
senior tag

grat! :DDD

viszont találtam piacon egy kártyát, amiről csak sejtésem van, hogy mi lehet: kártya IC 1 IC 2 hátulján csak néhány SMD van felforrasztva.

oldalán két 15 tűs D-SUB, CH 1-8 és 9-16 feliratokkal. ez alapján és a négy Conexant 878 IC alapján valami video digitalizálóra gondoltam, de pontosabban mi ez?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22233) Mr.Csizmás válasza cbmfan (#22232) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

PCI to PCI Bridge, 32 Bit 33 MHz 128 PQFP tipp lett volna, de DSUB alapjan nem igazan :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22234) cbmfan válasza Mr.Csizmás (#22233) üzenetére


cbmfan
senior tag

mindjárt berakom mozigépbe és (talán) kiderül.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22235) -=RelakS=- válasza cbmfan (#22232) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Több kamerás megfigyelő rendszer?

Sajna csak portugálul van valami hasonló

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22236) Mr.Csizmás válasza -=RelakS=- (#22235) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem is ez lesz, mert a plx6140 jo lenne ilyesmire :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22237) cbmfan


cbmfan
senior tag

megtaláltam

150 dolcsi. szép ára van ahhoz képest, hogy 150 forintot adtam érte... :D

bár nem, mert más a nyák kialakítása. inkább ez, bár enyémen rakás SMD van DIP switch helyett.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22238) cbmfan


cbmfan
senior tag

most már tényleg

639.95 dolcsi kedvezménnyel???

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22239) ati012 válasza cbmfan (#22238) üzenetére


ati012
senior tag

működik?

(#22240) cbmfan válasza ati012 (#22239) üzenetére


cbmfan
senior tag

előbb próbáltam ki mozigépben. nagy kékség 16 csatornán :D

itt a nagy lehetőség! nagyobb méretű Samsung SSD-t beszámítok :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22241) MR_Joe válasza cbmfan (#22240) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Mondták már h pofátlanul mázlista vagy? :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#22242) cbmfan válasza MR_Joe (#22241) üzenetére


cbmfan
senior tag

ja :DDD

néha ráérzek az ilyenekre :) öreganyót kérdezem, mondja, hogy valami videokártya, öccász. mondom kétszáz. legyen. volt 150 apróm, elég volt neki az is :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22243) oriic válasza cbmfan (#22240) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pakold fel ebay-re. :DDD

Live-Die-Respawn

(#22244) cbmfan válasza oriic (#22243) üzenetére


cbmfan
senior tag

nyugi, már megtörtént :DD most rakom fel a többi vackot.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22245) XSiGma válasza cbmfan (#22242) üzenetére


XSiGma
aktív tag

hogyan kerül ilyesmi egy nénikéhez?? :Y :Y
költői kérdés persze...

(#22246) cbmfan válasza XSiGma (#22245) üzenetére


cbmfan
senior tag

kukázza. többi jó kérdés.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22247) oriic válasza cbmfan (#22246) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Másik kérdés hogy ki dob ki ilyet? :DDD

Live-Die-Respawn

(#22248) cbmfan válasza oriic (#22247) üzenetére


cbmfan
senior tag

egyéb pedig az, hogy ki dob ki 11 db ruszki mechanikus órát? kétezerért vettem, mind működik. összes kb. 400 dolcsi, rakom fel egyenként.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#22249) XSiGma válasza cbmfan (#22248) üzenetére


XSiGma
aktív tag

ez melyik piac? :DDD
elég szerencsés napod lehet,gratulálok

[ Szerkesztve ]

(#22250) cbmfan válasza XSiGma (#22249) üzenetére


cbmfan
senior tag

Bakancsos utca, szombat kilencre érdemes menni. és minden hétvégém ilyen mostanában :) pár ezret költök, visszajön egy kevés haszonnal.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.