Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) oriic válasza KaiotEch (#21250) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol, plusz 900ft a posta hozzá. :DDD

Live-Die-Respawn

(#21252) KaiotEch válasza oriic (#21251) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem is tudtam, hogy van 20GHz-es processzor...

(#21253) cbmfan válasza KaiotEch (#21252) üzenetére


cbmfan
senior tag

szokásos parasztvakítás.

posta rész sablon szöveg. vagy le akar húzni vagy futárral küldözget.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21254) 5teve válasza KaiotEch (#21252) üzenetére


5teve
senior tag

tudatlan vagy...
egy hatlovas szekérnél ha minden ló 20km/h-val megy akkor 120km/órával hasít a szekér. ennyit se tudsz? :DDD

és természetesen vadiúj alkatrészekből 130k-ért össze lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#21255) Ygg


Ygg
senior tag

Jajj...
Ezek már nagyon fájtak így péntek délutánra...

(#21256) KaiotEch válasza 5teve (#21254) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igazad lehet, és városba a rendőr már állít is le igazoltatni! :R :C :DD :DD :DD

Csináld magad bicikliút... :D

Kicsit elnézte szegényke az árakat...

[ Szerkesztve ]

(#21257) Vicoo válasza KaiotEch (#21252) üzenetére


Vicoo
senior tag

-Tápegység: HKC ATX USP-550W 12CM
:DD :DD

(#21258) sasa311 válasza KaiotEch (#21252) üzenetére


sasa311
veterán

Többi hirdetését láttad?

JÁCCÓS GÉP A GYÖRÖKNEK!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#21259) cbmfan válasza Vicoo (#21257) üzenetére


cbmfan
senior tag

háde öccászöttenes! jojeszaz! :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21260) #21346560


#21346560
törölt tag

Azé' jó hogy nem lehet kommentelni, mint a vakerán, mert már szétflódoltátok volna a zzaprót is :DDD

(#21261) cbmfan válasza #21346560 (#21260) üzenetére


cbmfan
senior tag

simán! :DDD

bár ez szimpla néphülyítés, nem átverés mint a múltkori.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21262) oriic válasza KaiotEch (#21252) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bazzz. Meg az a HKC táp.

Hja meg ez:

"-Operációs rendszer: Windows 7 Ultimate vagy Windows 8 Pro (64 bit)"

Teljesen biztos vagyok benne hogy gyári telepítő lemezzel, meg számlával mindennel együtt. :C

Live-Die-Respawn

(#21263) NGA válasza oriic (#21231) üzenetére


NGA
addikt

Ilyen létezik mindenre? Pl Windows phone, iphone?

(#21264) Balinov válasza KaiotEch (#21252) üzenetére


Balinov
félisten

csak 19.8Ghz az, most mé'? ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21265) oriic válasza NGA (#21263) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én csak az MS oprendszereit ismerem ilyen témában.

Live-Die-Respawn

(#21266) Beri válasza #21346560 (#21260) üzenetére


Beri
addikt

Hiába írod be, töröltetik.
Ugyanezt kapod itt a hardveraprón is. Bárki bármekkora árat írhat, ha szólsz, hogy sok, te vagy a csúnyagonosz üzletrontó. A kedvencem a "megegyezés szerinti" ár, amikor az illető csak és kizárólag privátban hajlandó árról beszélni és még támogatják is ebben.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21267) oriic válasza Beri (#21266) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerencsére az új hardveraprón már nem lesz ilyen. Ott kötelező árat megadni. NIncs megegyezés, meg 1ft... :)

Live-Die-Respawn

(#21268) Beri válasza oriic (#21267) üzenetére


Beri
addikt

Akkor már csak a kötelező beárazást kéne bevezetni (így is pörög a mennyitéragépem topic), vagy csak simán nem kéne üzletrontásnak minősíteni azt, ha valaki beírja, hogy nem kéne a piaci ár felett 730%-kal hirdetni az adott hardvert.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21269) maláj válasza Beri (#21266) üzenetére


maláj
őstag

én azért csak azért is be szoktam írni a dolgokat :DDD

na írtam a 20 GHz-es tulajnak - kíváncsi vagyok ;]

(#21270) #93794560 válasza sasa311 (#21258) üzenetére


#93794560
törölt tag

A "JÁCCÓS" gép tényleg az! Mivel az 5200FX számozása nagyobb, mint a Radeon HD4890-é, így logikus, hogy erősebb! :D :W

(#21271) Alg válasza #93794560 (#21270) üzenetére


Alg
veterán

JÁCCÓS -> Babaháznak pl tökéletes ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21272) qnadam válasza Beri (#21268) üzenetére


qnadam
veterán

nemboltosként: szerintem van helyzet, amikor nem kell ár, ha nem valami kurrens cuccot árul az ember. ott jöhet valaki, mond egy árat, aztán vagy jó az eladónak, vagy nem.
az pedig hogy drágán árul, az nem az eladó baja? összehasonlítási lehetősége a vevőnek úgyis van, max nem veszik meg tőle.
az üzletrontás meg egy necces helyzet, mert oké hogy nem üzletrontás beírni, hogy ez felét éri, de hol a határ?mondjuk árulok egy telefont 15-ért, ami általában 10 körül megy, de az enyém olyan, mintha új lenne, és vannak hozzá tartozékok. jön valaki, bedobja hogy demitképzelszmár, az csak 8-at ér... akkor én már hiába írom be, hogy de ehhez vannak a kiegészítők és jobb az állapota, plusz házhoz viszem, ott már minden érdeklődő azt fogja látni, hogy én biztosan át akarom verni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21273) TESCO-Zsömle válasza qnadam (#21272) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alapjában véve ez az üzletrontás cucc olyan, hogy senki se üsse az orrát más dolgába. Ha valakit átvernek, mert valamit a valós ár 2-3*-osán adnak el neki, az nem az eladó bűne, hisz nem szorított pisztolyt a vevő fejéhez.

Az ár nélküli hirdetések meg egy másik kategória. Sokat irkálják, hogy ha nem látnak árat, be se néznek. Na mások meg fordítva vannak. Ha árat látnak, akkor nem néznek be. Rá se kérdez, hogy odaadom-e olcsóbban. Elkönyveli, hogy ennyi és kész. Ami azért gáz, mert a notórius alkudozók miatt mindig fölé kell kcisit lőni az árat, hogy legalább a posta beleférjen...

Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy akit tényleg komolyan érdekel, az akkor is kérdez, ha van ár, meg akkor is, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21274) NGA válasza TESCO-Zsömle (#21273) üzenetére


NGA
addikt

"Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy akit tényleg komolyan érdekel, az akkor is kérdez, ha van ár, meg akkor is, ha nincs."

Nem kérdez. Én sem kérdezek. Csak olyan hirdetést nézek meg, ahol ott az ár. Ha valaki szégyenli kiirni, igy járt

(#21275) oriic válasza NGA (#21274) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt sose értettem, hogy miért nem lehet kiírni az árat. Meg olyanok hogy a legtöbbet ajánló viszi. Ez nem vakera, meg íbéj. :DDD

De volt már olyan is hogy kajajegyet akart adni érte, meg motoros fűrészt. Egy VGA-ért. Amúgy meg tisztelet a kivételnek, de néha full idióták mászkálnak az aprón is. Nagy betűkkel, kiemelve, középre igazítva beírom hogy eladni szeretném, csere most köszönöm nem, másra gyűjtök vagy simán csak kell a pénz.
Erre mi az első PM az esetek 99%-ban?

Persze hogy cserélem-e valamire. -.-"

Live-Die-Respawn

(#21276) TESCO-Zsömle válasza NGA (#21274) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ha nagyobbat ír, mint gondoltál, rákérdezel, hogy adja-e olcsóbban, vagy mész tovább?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21277) bullseye


bullseye
addikt

IT munka Pécsett, ha valakinek...

Semmit nem tudok róla, csak láttam neten.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#21278) qnadam válasza oriic (#21275) üzenetére


qnadam
veterán

hirdetek pár dolgot az apródon is hardveraprón kívül, el kell hogy mondjam, ide civilizált, értelmes hölgyek és úriemberek járnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21279) TESCO-Zsömle válasza qnadam (#21278) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én a skóciai bevándorlókat szeretem.

Termék meghirdetve 30k-ért. Privát: "14-ért viszem." :W

Erre szoktam azt válaszolni, hogy: "Hozzad!" ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21280) qnadam válasza TESCO-Zsömle (#21279) üzenetére


qnadam
veterán

telefon 7500 ft irányáron hirdetve, érdeklődők is vannak, szólva talán nincs nagyon félreárazva. levél jön, 3-ért megvenné. megnyugtattam, hogy annyiért néhány darabot én is vennék még..

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21281) Beri válasza qnadam (#21272) üzenetére


Beri
addikt

az pedig hogy drágán árul, az nem az eladó baja?
Nem, a tájékozatlan vevőé. A hardverapro meg nyújthatna annyival többet a random hirdetési portáloknál, hogy nem tűri az ilyen átverést.

...ott már minden érdeklődő azt fogja látni, hogy én biztosan át akarom verni
Nem, azt fogják látni, hogy a piaci ár felett árulod a telefonodat. Joggal.

TESCO-Zsömle
Alapjában véve ez az üzletrontás cucc olyan, hogy senki se üsse az orrát más dolgába. Ha valakit átvernek, mert valamit a valós ár 2-3*-osán adnak el neki, az nem az eladó bűne, hisz nem szorított pisztolyt a vevő fejéhez.
Tehát konkrétan támogatod az átverést.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21282) oriic válasza Beri (#21281) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Tehát konkrétan támogatod az átverést."

Nem támogatja, de ha valaki utánajárás után megy bele egy ilyen üzletbe az megérdemli. Nem az lenne a normális hogy ha venni akarok valamit utánajárok hogy hol mennyibe kerül,aztán ha meglátom a túlárazott hírdetést, akkor hagyom a fenébe? Max PM-ben értesítem az eladót, és elküld az anyjába.

MInt azt aki Dota2 kulcsokat adott PÉNZÉRT, holott ingyen elérhető volt, vagy a másik aki Xbox Live 1 hónapos GOLD lehetőséget árul, úgy hogy a link ami adja a cuccot ingyenes... Na ezek a szánalmas dolgok szerintem.

Live-Die-Respawn

(#21283) Beri válasza oriic (#21282) üzenetére


Beri
addikt

Nem az lenne a normális hogy ha venni akarok valamit utánajárok hogy hol mennyibe kerül,aztán ha meglátom a túlárazott hírdetést, akkor hagyom a fenébe?
Aki meg nem jár utána, az nyugodtan jöhetne ide, mert itt nem tudnák átverni. Plusz szolgáltatás, ahogy már mondtam korábban. Ja és a legjobb, ezt a plusz szolgáltatást ingyen adják a fórumozók.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21284) qnadam válasza Beri (#21281) üzenetére


qnadam
veterán

piaci ár felettinek tűnik, de jobb állapotú, több cucc van hozzá, és házhoz viszem (továbbra sem konkrét példa, nem is árulok itt telefont). ha valaki figyelmetlenül (amire van esély) beírja, hogy de ez másutt csak a kétharmada, akkor az ő szempontjából ez a vevő megvédése, szerintem viszont az üzletem rontása, mert hiába a plusz szolgáltatás és cucc, a vevő már azt látja, hogy itt jelezték, hogy ez nem is ér annyit.

tehát csak azt próbáltam mondani, hogy nehéz meghúzni a vonalat, hogy honnantól szolgáltatás ez a beírás, és honnantól üzletrontás.
és ugyan igyekszem reális áron kínálni a cuccaimat (a saját érdekemben is, mert eladni akarok, nem hirdetni), nem tartom átverésnek, ha valamit dupla áron kínálnak. nekem se jutna eszembe bármit úgy megvenni, hogy nem nézek körül előtte.

(az pedig megint más, hogy egyszer meg akartam hirdetni egy procit 7e-ért, de elnyomtam egy nullával, aztán ment a röhögcsélés, hogy újkorában sem ért annyit. gyorsan ki is javítottam)

ez a nyugodtan jöhetne ide, mert közösségileg "moderálva vannak az árak" két okból is veszélyes. egyrészt kevésbé ismert dolgoknál hamis biztonságérzetet ad, lehet hogy az eladó 3x áron kínálja, csak épp senki nem szólt érte, mert nem értenek hozzá/nem érdekli/stb.
másrészt meg remek lehetőség a reális árak letörésére... mondjuk egy kurrens proci, ami sokaknak kellene. elkezdik sokan írogatni, hogy az nem 40 (ami reális lenne), csak 25, aztán senki nem veszi meg 40-ért. az eladó meg vagy megy máshová, vagy jobb híján túlad rajta 30-ért.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#21285) TESCO-Zsömle válasza Beri (#21281) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem támogatom az átverést, de amit te mondasz, az nem átverés. Ez kérlek "lehúzás". Átverés az, ha nem azt kapod a pénzedért, amit meghirdettek.

Minden annyiba kerül, amennyiért megveszik. Senkit se kényszerítenek semmire. A vevő lustaságáért ne az eladót büntesd. Főleg egy kapitalista világban.

Fogd fel úgy, hogy ha valaki megvesz 30k-ért valamit, aminek a piaci ára 10k, az azt jelenti, hogy vett 10k-ért egy terméket, 20k-ért pedig időt, amit nem kellett az utánajárásra pazarolnia.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21286) MR_Joe válasza TESCO-Zsömle (#21285) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Ott a pont részemről. Az internet világában bárki gyorsan utánajárhat a termékek piaci árának - ha akar. Viszont ha a kényelmesebb megoldást választja (nem fordít időt a tájékozódásra), úgy számítson rá, hogy a kényelemért "felárat" kell esetleg fizetnie. Gyk. mindenhol így megy ez, nem csak a neten.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#21287) bullseye


bullseye
addikt

Sima termékeknél nincs is gond, amiből sok van, ott látszik az összes ár, és kiderül ha valaki Apple haszonkulccsal dolgozik. Ha meg valami ritka, még az sem kizárt, hogy tényleg értékes. A konfigurációknál vannak gondok, ahol 6-8 terméknek kéne utánanézni, árnak és teljesítménynek egyaránt. Ott nem ártana kis közösségi kontroll.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#21288) TESCO-Zsömle válasza bullseye (#21287) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arra is ott a sok helpdesk meg "milyen szgépet vegyek?" topic, szóval semmivel se tart tovább utánajárni. Gyak egy jól megfogalmazott kérdés és kész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21289) Beri válasza qnadam (#21284) üzenetére


Beri
addikt

szerintem viszont az üzletem rontása, mert hiába a plusz szolgáltatás és cucc, a vevő már azt látja, hogy itt jelezték, hogy ez nem is ér annyit
A vevőnek joga van tudni az eladásra kínált termék piaci árát. Ha te többet adsz a többieknél (szebb állapotú, több tartozék, stb.), azt úgyis látni fogja mindenki.

tehát csak azt próbáltam mondani, hogy nehéz meghúzni a vonalat, hogy honnantól szolgáltatás ez a beírás, és honnantól üzletrontás.
Csak akkor üzletrontás, ha anyáznak, vagy valótlant állítanak. Egészen addig bólogatsz és megköszönöd, hogy hozzászóltak.

másrészt meg remek lehetőség a reális árak letörésére... mondjuk egy kurrens proci, ami sokaknak kellene. elkezdik sokan írogatni, hogy az nem 40 (ami reális lenne), csak 25, aztán senki nem veszi meg 40-ért. az eladó meg vagy megy máshová, vagy jobb híján túlad rajta 30-ért
Tele van a fórum ármesterekkel. Erre valók ők.

TESCO-Zsömle
Nem támogatom az átverést, de amit te mondasz, az nem átverés. Ez kérlek "lehúzás".
Same shit, different color. Vagy a lehúzás társadalmilag elfogadott és becsülendő tevékenység?

A vevő lustaságáért ne az eladót büntesd.
Nem büntetem. Eladhatja a termékét egy olyan környezetben, ahol megbíznak benne, mert ha akar, sem tud csalni az árral.

Fogd fel úgy, hogy ha valaki megvesz 30k-ért valamit, aminek a piaci ára 10k, az azt jelenti, hogy vett 10k-ért egy terméket, 20k-ért pedig időt, amit nem kellett az utánajárásra pazarolnia.
Én ezt úgy fogom fel, hogy nulla energiabefektetéssel a piaci ár triplájáért adott el valaki. Atomot rá.

Arra is ott a sok helpdesk meg "milyen szgépet vegyek?" topic, szóval semmivel se tart tovább utánajárni. Gyak egy jól megfogalmazott kérdés és kész.
De ha bemásolod a topicból arra a bizonyos jól megfogalmazott kérdésre a választ az eladó terméke alá, az már üzletrontás, mert már nem tud lehúzni senkit azután. Csodálatos.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21290) TESCO-Zsömle válasza Beri (#21289) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akárhogy csűröd-csavarod, attól még nem lesz igazad. Kapitalizmus van. Az árvizes balhé után mindenki a piaci ár sokszorosáért adta a vinyókat, és még most se értük el a régi árakat, pedig 2 év alatt aztán volt "avulás" rendesen. Akkor most mi van?

Minden annyit ér, amennyiért megveszik. Ha te el tudod adni a 10k-s cuccot 30-ért, akkor annyi az ára. Lehet utánad csinálni. A döntés és a felelősség is a vevőé, így ez nem az eladó sara.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21291) Beri válasza TESCO-Zsömle (#21290) üzenetére


Beri
addikt

Az árvizes balhé után mindenki a piaci ár sokszorosáért adta a vinyókat, és még most se értük el a régi árakat, pedig 2 év alatt aztán volt "avulás" rendesen. Akkor most mi van?
A két gyártó lehúzta a vevőket, a használtpiac meg igazodik a bolti árakhoz.

Minden annyit ér, amennyiért megveszik. Ha te el tudod adni a 10k-s cuccot 30-ért, akkor annyi az ára. Lehet utánad csinálni. A döntés és a felelősség is a vevőé, így ez nem az eladó sara.
Mindenhol máshol ez van, ez lehetne az első hely, ahol a vevő fontosabb lenne az eladónál. Hányszor kell még leírnom?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21292) Jorus válasza Beri (#21291) üzenetére


Jorus
nagyúr

Érvelésed alapvető hibája, hogy a piaci ár relatív. Nincs olyan, hogy "reális ár". Mindent a piac áraz be. Ki mondaná meg, hogy minek mennyi a reális ára? Az ármesterek? Ők sem orákulumok. Ők ugyanúgy a piacot vizsgálják, abból vonnak le következtetéseket. Ha példának okáért megjelenne a piacon egy adott használt termékből magas áron nagy mennyiségű hirdetés, akkor az felfelé módosítaná az adott termék, ármesterek által becsült eladási árát (itt most nem közgazdasági értelemben beszélek az árról természetesen), és így idővel az általad jelzett "reális ár" (jelentsen ez bármit is) is emelkedne, noha maga a termék és annak minősége változatlan maradna. Nem tudom, érted-e mire szeretnék kilyukadni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21293) TESCO-Zsömle válasza Beri (#21291) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindenhol máshol ez van, ez lehetne az első hely, ahol a vevő fontosabb lenne az eladónál. Hányszor kell még leírnom?

Ezzel alapvetően az a baj, hogy az összes hirdető oldal az eladóért van. Ha ti itt kitoltok az eladókkal, önkényesen árazzátok át a hirdetéseket/írjátok tele "üzletrontó" hozzászólásokkal, annak csak egy eredménye lehet: Az eladók nem itt fognak hirdetni.

És tekintve, hogy a várva várt új apróhirdetéses oldal pénzes lesz, ezt nem lehet meglépni, mert nem a vevőktől fognak belépési díjat szedni, hogy láthassák a hirdetéseket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21294) Beri válasza Jorus (#21292) üzenetére


Beri
addikt

Igen, az ármesterek mondanák meg, vagy mondjuk rányomnának egy ajánlott plecsnit, mint a tesztek végén a random hardverre szokás errefelé.

TESCO-Zsömle
Eladók - vevők 38753746567584 : 0

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21295) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#21290) üzenetére


cbmfan
senior tag

így van. árvíz előtt vettem 17.500-ért 2 Terás Samut, rá három hónappal 22 ezerért adtam el 5 éves 750 Gigás Hitát. akkor ennyiért ment, szemét vagyok?

itt ez az idióta közelmúltból. szerinted jogos a cirka dupla ár azért, mert ő rakta össze (mint "hozzáadott érték")? még egy teszteredményt sem volt képes mutatni, csak sunnyogott és osztotta az észt.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21296) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#21295) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

szerinted jogos a cirka dupla ár azért, mert ő rakta össze (mint "hozzáadott érték")?

Mindenkinek jogában áll annyiért hirdetni a tulajdonait, amennyiért csak akarja, amíg nem kényszerít rá másokat a vásárlásra.

Szerintem a főnökeid pont ilyen igazságtalannak érezték ,hogy ki kell fizetniük téged ahelyett, hogy azt a pénzt is eltennék, ahogy te is igazságtalannak érezheted a munkád által megtermelt érték 70+%-át adó formájában eltapsolni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21297) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#21296) üzenetére


cbmfan
senior tag

inkább ne személyeskedjünk. eddig nem szóltam be neked. és ne mondd, hogy igazat adsz annak az idiótának...

imádom azokat a hirdetéseket, amiben X pénzért hirdet valamit, mert máshol ennyiért látta (aktuális legmagasabb ár), közben X-20% körül megy. igaz, minden annyit ér, amennyit adnak érte. de kérhetsz bármennyit, ha nem adod olcsóbban mint a másik, akkor nyakadon marad hosszú időre. az idő megy, árak mennek lefelé, és jó, ha az akkori ár feléért tudod eladni, ha sokáig húzod. ez van, ha beképzelt vagy, akkor éhen halsz. hónapok óta nincs munkám, üzletelésből élek hónapról hónapra. piaci ár maximum 90 százalékáért adok mindent, így sikerül túlélnem.

na jó, inkább menekülök...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#21298) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#21297) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem személyeskedtem. Ha tehették volna, a főnökeim tőlem és az összes kollégámtól is megvonták volna a bérezést...

Nyilván való, hogy magasabb áron nehezebb eladni, de azért valljuk be, az esetek többségében az "üzletrontók" nem azért "szólnak be", hogy megmentsék az eladót a nyakán maradó termékektől... Senkinek se esik jól, ha odajönnek vadidegenek és belerondítanak az elképzeléseibe.

Mondom ezt úgy, hogy sose kerültem összetűzésbe jóakaró üzletrontókkal, mert nem volt mibe belekötniük. Ugyanazt csinálom, amit te is, csak kisebb stílben, kevesebb tőkével, és ritkább rétegcuccokkal.

Nincs nekem bajom a termékek beárazásával, de ne akarjanak senkire semmit ráerőszakolni, mert az hosszútávon az oldalnak lesz rossz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21299) localhost válasza TESCO-Zsömle (#21298) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Két ügyvezető beszélget:
- A Te embereid még bejárnak ?
- Be.
- Az enyémek is. És adsz nekik fizetést ?
- Nem.
- Én sem.... hmmmm... Te, nem kellene ezektől belépődíjat szedni ?"

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21300) TESCO-Zsömle válasza localhost (#21299) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elmentem a közeli építkezésre alkudozni, de a 300Ft-os órabért se akarta a főnök megadni...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.